tisk-hlavicka

O jezinkách a Honzíkovi, který šel do světa.

25.6.2020 Komerční sdělení

Aneb jakým způsobem zabezpečit vaše vchodové dveře a chránit vaše děti a dům.

Pohádky nás provází celým naším životem. Posloucháme a koukáme se na ně už jako děti a jako dospělí je našim dětem vyprávíme. Doufáme, že ti naši malí človíčci pochopí, jak je to s těmi zlými jezinkami, co se lstí chtěly dostat ke Smolíčkovi a co se stalo, když je Smolíček pustil dovnitř. Anebo jaké útrapy čekaly na Honzíka, který odešel z bezpečí domova a vydal se sám do světa. Nakonec v pohádkách všechno dobře dopadne. My ale nežijeme v pohádkách a ne vždy můžeme spoléhat na to, že naše děti si dají pozor a z pohádek si vezmou to pravé ponaučení, které je ochrání. A tak nám nezbývá než přemýšlet, co udělat víc. Co udělat, abychom zamezili dětem vpustit do bytu kohokoliv nezvaného anebo aby samy neodešly. Naštěstí dnešní doba nabízí množství řešení, jak dveře zabezpečit zvenčí i zevnitř.

Bezpečnostní řetízek na dveře

Jedno z nejjednodušších řešení a finančně nenáročných řešení by mohl být bezpečnostní řetízek na dveře, který zvyšuje naši bezpečnost, když jsme doma. Lze jím doplnit veškeré ADLO bezpečnostní dveře a namontovat ho lze do nové (bezpečnostní) nebo i do původní zárubně. Bezpečí zajišťuje svou pevností, která je odzkoušená na tah až 300 kg. Dalším plusem je i jeho estetičnost, díky které za sebou nechává klasické bezpečnostní řetízky.

Bezpečnostní páka

Pokud někdo i přes jejich vysokou pevnost bezpečnostním řetízkům nedůvěřuje, pak jako dokonalejší náhradu může zvolit bezpečnostní páku, která nejen že zajišťuje bezpečí, ale zároveň je praktická a elegantní. Lze ji použít pro všechny bezpečnostní dveře ADLO řady ELITE, ale na rozdíl od řetízku je nutné ji namontovat do nové ADLO zárubně. Její finanční náročnost je o něco vyšší než u bezpečnostního řetízku a to nejen díky nutnosti investovat i do ADLO zárubně. Bezpečí naše, našich blízkých, ale hlavně našich dětí za to ale určitě stojí. Ve srovnání s řetízkem garantuje odolnost proti vytrhnutí a její odolnost proti tlaku je vyčíslená až na neuvěřitelnou jednu tunu. Jako materiál je používána prvotřídní ocel a díky uchycení v bezpečnostní konstrukci ADLO dveří a zárubni, která je mnohonásobně zesílená, zvyšuje jejich bezpečnost.

 

Bezpečnostní vložka s palcem a olivkou

V podobných cenových hladinách jako právě zmíněná bezpečnostní páka ADLO se pohybuje i bezpečnostní vložka ADLO s palcem a olivkou. Olivka je pevná a neodnímatelná část vložky, která je na vnitřní straně dveří a kterou se dveře zamykají a odemykají. Z venkovní strany je možné vždy vsunout klíč a tím zvenku zamknout a hlavně odemknout. Tímto bezpečnostní vložka ADLO s olivkou chrání i před zabouchnutím si klíče v zámku. Všichni si dovedeme představit, kolik starostí takový zabouchnutý klíč v zámku dokáže přidělat a o kolik ochudí naši peněženku odemčení běžného zámku odborníkem, natož pak zámku bezpečnostního. Olivka nás tedy chrání i před námi samotnými. Bezpečnostní vložka ADLO s palcem a olivkou se řadí do 4. bezpečnostní třídy. Přidělání dalšího klíče je možné pouze s bezpečnostní kartou a pouze ve firmě ADLO, která je výhradním majitelem profilu této vložky.

TIP: Stále tápete, pro jakou bezpečnostní vložku se rozhodnout? Zde najdete více.

Inteligentní bezpečnostní dveře ADLO

Pokud chceme jít ještě o něco dále než jsou „jen obyčejné“ bezpečnostní dveře a jejich drobné doplňky, o kterým jsme zde mluvili, a pokud jsme ochotni sáhnout hlouběji do kapsy, má pro nás ADLO další řešení. Inteligentní bezpečnostní dveře. Co že to vlastně je?

Inteligentní bezpečnostní dveře – BIOMETRICKÉ

Dveře, které můžeme ovládat pomocí Bluetooth přes mobilní telefon anebo můžeme přímo naším prstem zamykat a odemykat. Dokonce je možné jedním prstem (lze nastavit až na 100 různých otisků, z nichž 3 jsou autorizační) odjistit střelku a dveře se nám tak sami pootevřou. Mimo tyto moderní, inteligentní způsoby ovládání dveří je možné i klasicky zamykat a odemykat bezpečnostním klíčem.

Inteligentní bezpečnostní dveře – SMART

Tyto dveře dokážou sami sebe chránit 24 hodin denně za jakýchkoliv světelných podmínek. Sami nás upozorní na podezřelé dění v jejich okolí a my tak můžeme naživo se zlodějem komunikovat. Jinými slovy sami ho můžeme upozornit na to, že o něm víme. Pokud i přesto dojde k pokusu o vloupání, bude zloděj nahrán na video. Díky SMART dveřím je možná i jednoduchá kontrola pohybu členů naší domácnosti. Není zapotřebí žádného externího elektrického připojení, tyto dveře se nabíjí power bankou. Vybaveny jsou potřebným GSM připojením pro komunikaci, 3,5“ barevnou dotykovou obrazovkou a 2,0 megapixel antivandal kamerou z venku dveří.

Inteligentní bezpečnostní dveře – LIVE

Tyto dveře nabízí to, co dveře SMART s tím, že navíc mají LIVE obrazovku a umožňují zvukovou komunikaci s naším chytrým telefonem, do kterého přímo uloží video záznamy. Připojení je přes WIFI a i obrazovka je o něco kvalitnější – jedná se o 7“ LCD barevnou dotykovou obrazovku.

Inteligentní bezpečnostní dveře, ať už jsou v provedení biometrických, SMART nebo LIVE dveří, jsou zkrátka takové dveře, které potencionálním zlodějům vytvoří tu největší možnou překážku, se kterou se v dnešní době mohou setkat. A to už stojí za zvážení i za cenu vyšších investic.

Domov je něco, co se na stupnici našeho intimního prostředí pohybuje vysoko. Není tedy divu, že ho chceme co možná nejvíce chránit. Děti jsou pro nás tím nejdražším, a tak není žádným překvapením, že ty chceme chránit ještě víc než samotný domov. ADLO nabízí řešení na obojí a to, jak chránit náš domov, tak i naše blízké - tedy způsoby, jak se chránit před „jezinkami“ a zároveň, jak našim malým „Honzíkům“ zabránit před jejich výpravami do světa.

Zdroj obrázků: Adlo - bezpečnostní dveře

 
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.