tisk-hlavicka

Pět "televizních" způsobů, jak zabavit děti doma

23.3.2020 Komerční sdělení

Omezení možnosti pobývat venku a uzavření škol během posledních dnů kladou na rodiče i děti nové požadavky. V tomto období tak rádi povoláme domácí pomocníky, které využíváme spíše ve chvílích volna a odpočinku. Nyní se televize, ještě více než kdy jindy, stala neodmyslitelným kamarádem, a to nejen na zábavu, ale také pro vzdělání vašich potomků a vaše duševní zdraví. Ač se většinou snažíme televizi dětem omezit, v dnešních dnech vám nabídneme několik tipů, jak vám život více než zpříjemní.

Zdroj: Hisense.cz

1. Denní rituály

Abyste tedy ve zdraví a pohodě přežili čas strávený pod střechou vašeho domova, bude nejlepší, pokud vašim dnům dáte pravidelný režim. Každodenní rituály vám jasně pomohou rozdělit den na čas pro zábavu, učení či práci. Kromě klasických denních rituálů jako je ranní hygiena, mytí a stlaní postele budete mít čas i na něco navíc. Televize bude vaším věrným pomocníkem již od rána. Chytré přístroje disponují množstvím užitečných aplikací, nechybí ani oblíbený Youtube kanál. Díky uživatelsky příjemnému ovládání snadno vyhledáte videonávody na jógu pro děti či jiné cvičení a hned ukrojíte notnou dávku z dlouhého dne bez nezbytnosti vašeho aktivního zapojení. Přece jenom i vy potřebujete čas pro sebe.

Zdroj: IKEA

2. Škola přes televizi

Po ranní rozcvičce a snídani přichází na řadu vyučování. Děti se budou v dopoledních hodinách více soustředit, a tak je to ten nejlepší čas na vypracování školou zadaných úkolů. Nový program vyučování UčíTelka ve veřejnoprávní televizi pro žáky prvního stupně základních škol vám také pomůže zvládnout učivo zadané školou. Provede vás dopolednem a doplní vaše nápady, jak to s dětmi zvládnout. Možná si díky tomuto šikovnému programu dokonce najdete čas na teplou kávu nebo váš domácí home office.

3. Hodina tělocviku

Na konci každého vyučovacího dne namotivujte děti závěrečnou hodinou tělocviku. Ani uvnitř totiž nemusí být bez pohybu. Herní konzole jako Xbox, PlayStation nebo Nintendo vám ve spojení s televizorem otevřou další úrovně pohybových her či simulace ve vašem obýváku. Aplikace na tanec, tenis a další pohybové aktivity jsou skvělou zábavou. Fyzická aktivita z vašich dětí dostane přebytek energie a vyplaví endorfiny. A šťastné dítě rovná se šťastný rodič.

Zdroj: Hisense.cz

4. Vaření a polední klid

Příprava oběda je nyní nedílnou součástí každého dne, proměňte ji v zábavu! Šikovné videorecepty a programy o vaření a pečení vám přinesou novou inspiraci. Se SMART televizí si takové pořady snadno zpětně přehrajete ve chvíli, kdy se vám to hodí. Názorná ukázka navíc k práci naláká i děti. Po obědě je čas na odpočinek. Což oceníte zejména vy. Deskové hry, četba knížky nebo kratochvíle dle vlastního uvážení ve vlastním pokoji, pokud možno, je ideálním řešením. Abyste si doma udrželi při zvýšeném provozu pořádek, zapojte své ratolesti také do úklidu. Je ideální čas i na činnosti, na které jindy nezbývá čas, třeba roztřídění hraček a starého oblečení.

Zdroj: Hisense.cz

5. Konečně zábava

Odpoledne konečně přichází čas i na zábavu. Chytrá televize nabízí i aplikace jako je Netflix, HBO nebo Pohádky. Nepřeberné množství seriálů a filmů, zabaví vás i vaše děti po mnoho dní. A kdy jindy než teď si dopřát čas u televize a dokoukat vše, na co jste neměli čas v minulosti? Pokud byste chtěli hrát na notu vzdělání, najdete tady i vzdělávací dokumenty o planetě, přírodě a dalších zajímavých oblastech. Ale po tak náročném dni si konečně i vaše děti zaslouží odměnu a čas na zábavu.

DOPORUČUJEME: Nechte se bavit televizemi od jednoho z největších výrobců TV na světě, firmy Hisense. Nabízí hned několik důvodů, proč si je pořídit. Podívejte se na 5 nejdůležitějších.
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.