tisk-hlavicka

Čtyři babičky – kdo by se nečervenal

17.12.2019 Hynek Harvánek Linka bezpečí

Rozšířená domněnka, že financování Linky bezpečí zcela pokrývá stát, je opravdu mylná. Bez babiček a dalších dárců by to opravdu nešlo.

Dle nadpisu si umím představit Vaše reakce. Co to má společného s Linkou bezpečí? Pojďme se na Linku bezpečí a Rodičovskou linku podívat z jiné strany. Troufnu si říci, že stejně jako pro nás bude rozuzlení velmi citlivé, pro některé možná i šok. K dnešnímu svátku dárcovství #GivingTuesdayCZ (3. prosince - pozn. redakce) se jistě hodí.

Co se stalo?

Na jedné z akcí se u stánku Linky bezpečí na kus řeči zastavila paní Široká. Popřeje si s našimi kolegyněmi krásný den. První překvapení skrývá spontánní poděkování, co Linka bezpečí pro děti dělá. Začal tak rozhovor s babičkou, která doprovázela vnoučata na festivalu Mezi ploty. Mnoho volného času věnuje právě jim. A jak sama říká, „kdo by se netěšil na tak velká témata jako: babi, viděla jsi již nový díl Harryho Pottera?“

Paní Široká se nám svěřila ještě s jednou radostí. Schází se pravidelně s dalšími třemi kamarádkami v jejich oblíbené kavárně. Lahodná čerstvá káva a nadýchaný dortík, to prostě zní dobře. V zápětí dodává: „scházíme se takto ve čtvrtek, a to 3krát do měsíce, v naší kavárničce. Jedenkrát však vynecháme a sedneme si pak jen v parku na lavičce.“ Hloupě reagujeme na možnosti důchodu, přeci jen asi není možné si každý týden vyrazit do kavárny. Přichází však druhé překvapení, sprcha! „Ne, kdepak. Těch pár korun na jednu kávu a zákusek vždy najdeme. Ale místo 4. návštěvy kavárny probereme vše potřebné právě na čerstvém vzduchu. Páč těch témat k probrání je vždy dosti. No a částku, kterou bychom utratily, tak pravidelně posíláme na podporu vaší Linky bezpečí,“ dodala paní Široká jen tak mezi řečí. V ten okamžik se na stánku zastavil čas…

Jsou příběhy, které zní uměle, vykonstruovaně. Ale věřte, ten náš má reálný podklad. Mírně jsme jej upravili z důvodu anonymity – soukromí. Ještě dnes se však červenáme nad odhodláním, které tyto skvělé dámy mají. Rozšířená domněnka, že financování Linky bezpečí zcela pokrývá stát, je opravdu mylná. Bez babiček a dalších dárců by to opravdu nešlo.

Motto našich babiček: „Tři týdny pro kavárnu a jeden týden pro Linku bezpečí.“

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.