tisk-hlavicka

Nejoblíbenější Turecko: Co vidět, zažít a nakoupit?

13.11.2019 Komerční sdělení

Už máte koupený zájezd do Turecka a nyní hledáte na internetu inspiraci, co v Turecku vidět, zažít a nakoupit? Máme pro vás hned několik skvělých tipů na nejoblíbenější turecké zážitky, které nesmíte na dovolené vynechat.

Nejoblíbenější vodní show

Začneme tím největším kalibrem a pro většinu turistů tím největším lákadlem, což vám potvrdí i každý průvodce pro Turecko. A o co se jedná? O show s delfíny, lachtany a kosatkami. Za těmito krásnými a inteligentními zvířaty tak nemusíte jen na širé moře nebo za oceán, dosyta si jich užijete i v jednom z vodních parků v Turecku. Nezapomenutelným zážitkem pro vás jistě bude skákání delfínů přes obruče, lachtaní tanečky nebo synchronizovaná plavba kosatek.

Nejoblíbenější plavby lodí

Raději dáváte přednost širému moři než zábavním parkům? Pak se v Turecku vydejte na plavbu lodí. Na výběr máte hned z několika možností. Ti, kteří milují zábavu, jistě ocení výlet pirátskou lodí, kde zažijete pravé pirátské vystoupení i s tancem a zpěvem. Za krásami přírody pak můžete vyplout za potápěním nebo se vydat lodí na Želví pláž. Oblíbeným výletem je také plavba lodí po Manavgatu nebo výlet za delfíny.

Nejoblíbenější fakultativní výlety

Nyní se dostáváme k těm nejoblíbenějším suchozemským výletům Turecka. Vyrazit můžete například na celodenní výlet do přístavního města Antalya, takzvanou „městskou tour” nabízí i starobylé město Efez. Chcete-li vidět přírodní zázrak, pak si nesmíte nechat ujít výlet na Pamukkale, sněhobílé vápencové kaskádovité terasy, které jsou právem označovány za osmý div světa. Za vidění ale také stojí skalní hroby v Myře nebo vodopády Kursunlu.

Nejoblíbenější zážitky

U celé řady výletů jste vázáni na místo dovolené, avšak najde se i celá řada aktivit, které vliv na lokalitu nemají. Je tak jedno, zda budete v okolí Turecko - Belek, na Egejské riviéře v Bodrumu nebo rovnou v Istanbulu, odevšad se můžete vydat na oblíbené nákupy, na čtyřkolky, za potápěním nebo do tureckých lázní.

Nejoblíbenější suvenýry

Když už jsme zmínili ty nákupy, je vhodné se inspirovat i těmi nejoblíbenějšími suvenýry. Nejen Češi si z Turecka nejčastěji vozí krásné ručně vyráběné koberce, výrobky ze zlata či kůže, koření, čaje a vodní dýmky včetně tabáku. Těch najdete na trzích celou řadu, proto se neunáhlete v nákupu a dobře si výběr promyslete, co se tabáku týká, budete mít na výběr z nespočtu vůní a příchutí.

Nejoblíbenější zábavná vystoupení

A na závěr nesmíme zapomenout na zábavná vystoupení, Turci jsou velmi talentovaní lidé, a tak se můžete těšit na taneční show, zpěv či akrobacii. Nejen turecké tance ale budete mít šanci zhlédnout i v samotném hotelovém resortu, pamatujte, že večer nemusíte daleko za zábavou, většina hotelů nabízí pestrý program, kde místní umění máte na dosah ruky.
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.