® - medvědí síla na podporu imunity."/>
tisk-hlavicka

Šíření kapénkových infekcí v dětských kolektivech – je to nezbytné?

4.11.2019

Preventan® - medvědí síla na podporu imunity.

Scénář se opakuje každý rok. Děti se po prázdninách vrátí do škol a školek, dostaví se podzimní počasí a začnou se objevovat první projevy nachlazení. Proč se tomu děje s takovou pravidelností?

Imunita lidského organismu sestává ze dvou základních složek – imunity vrozené a imunity získané. Imunitu získanou si organismus buduje v průběhu života – jak se postupně setkává s různými viry a bakteriemi, učí se na ně reagovat. Organismus malých dětí ještě nemá tuto složku imunity dostatečně silnou a děti jsou tak náchylnější k onemocnění. Když se proto v dětském kolektivu objeví viróza, rychle se šíří. Dětská imunita na hrozbu obvykle nedokáže zareagovat.

Můžeme dětskému organismu v boji s viry nějak pomoci? Částečně ano! Již v raném věku byste měli myslet na dlouhodobé budování imunitního systému. Základem je dodržování pravidel zdravého životního stylu – dostatek spánku, patřičný příjem tekutin i vyvážená strava jsou nutným minimem. Před nástupem sychravého období, kdy je organismus náchylnější k onemocnění, je vhodné zvýšit příjem vitaminů v podobě ovoce a zeleniny a ideálně je podpořit vhodně zvolenými potravinovými doplňky. Samotné vitaminy jsou důležité, ale samy k posílení imunity nestačí.

Jednou ze základních protilátek působících při setkání organismu s bakteriální či virovou infekcí je sekreční imunoglobulin A. Je nejvýznamnější protilátkou slizničních povrchů, vyskytuje se například na sliznici dutiny ústní, která je často prvním místem kontaktu s patogenem, zejména při onemocnění horních cest dýchacích. Při setkání s virem je proto zásadní rychlý nástup dostatečného množství imunoglobulinu, který ovlivní délku a průběh onemocnění.

Imunitní systém je záležitostí složitou a jeho fungování ovlivňuje celá řada faktorů. Oslabená imunita je do značné míry problémem civilizačním. Výrazný vliv na její fungování má totiž nevyvážená strava, nedostatek pohybu, únava a stres. Potíže může způsobit překvapivě i přehnaná čistota. V dnešním světě máme s bakteriemi, které se běžně vyskytují kolem nás, omezený kontakt. Někteří rodiče ostražitě chrání své děti před nečistotou všeho druhu, nedostatečný kontakt s bakteriemi však může vést k oslabení imunity a následně vyšší náchylnosti k onemocnění při kontaktu s virem. Základní zákonitosti fungování imunity rodiče malých dětí často ignorují a snaží se situaci napravit přísunem vitaminů.

Doplňky stravy Preventan® obsahují originální látku ProteQuine®, směs biologicky aktivních látek, které aktivují právě slizniční imunitu. ProteQuine® je českou patentovanou látkou s empiricky ověřenou účinností. Provedené studie dokazují, že při pravidelném užívání Preventanu® dochází ke zvýšenému výskytu imunoglobulinu A na sliznicích a poklesu četnosti onemocnění horních cest dýchacích. Právě svým působením přímo na slizniční imunitu, která je lokálně aktivována pomalým rozpouštěním tablet v ústech, se Preventan® zásadně odlišuje od řady jiných přípravků na trhu. ProteQuine® je navíc doplněn o vitamin C, který je důležitý pro celkovou podporu imunity.
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.