tisk-hlavicka

5 rad, jak vyzrát na malé půjčky a hypotéky

10.10.2019 Komerční sdělení

Potřebujete si půjčit malou půjčku do 10 000 Kč? Nebo naopak řešíte svou bytovou situaci a vaším cílem se stává hypotéka? Ať už je to tak či onak, tyto produkty mají mnohé společné a je třeba si při jejich výběru pohlídat pár důležitých věcí.

Spokojená rodina je základ všeho. O tom rozhodně není žádných pochyb. A mnohdy taková rodina potřebuje dostatek peněz, aby mohla financovat své potřeby, materiální zajištění dětí, střechu nad hlavou a podobné věci. To mohou vyřešit nejenom malé půjčky, ale také vyšší hypotéky. Při jejich hledání si však pohlídejte několik základních věcí.

Vždy vycházejte z hodnoty RPSN

Spousta lidí má mylně zafixováno, že úrok je tou nejvíce vypovídající hodnotou půjčky. To je sice pravda, avšak poloviční. Úrok ano, ale musí to být ten správný. Při výběru malého úvěru nebo hypotéky se vždy zaměřujte na hodnotu RPSN. Za touto zkratkou je roční procentuální sazba nákladů udávaná v procentech. A co všechno se za ní skrývá?

  • Klasický úrok
  • Poplatky za uzavření smlouvy
  • Platby za vedení úvěrového účtu
  • Pojištění schopnosti splácet a mnohé další

Nepodlehněte kouzlu reklamy

Při výběru hypotéky či malé půjčky rozhodně nedejte na „sladké” reklamní slogany. Na mysli máme smyšlené a nic neříkající reprezentativní příklady, které obvykle neodpovídají vaší situaci. To se týká také nabídek nízkých měsíčních splátek „od”. Takto malé částky jsou často vykoupeny nevýhodnými podmínky, jež bývají uvedeny malým písmem pod čarou.

Rozlišujte typy půjček

Na počátku všeho si uvědomte, k čemu peníze potřebujete. Od celkové výše úvěru a předpokládané doby splatnosti je zapotřebí zvolit ten správný finanční produkt. Na běžné potřeby v řádu tisíců se splatností na týdny až měsíce volte malé půjčky. Opakem toho budou požadavky na statisícové sumy se splatností v řádu let, a ještě určené na věci související s bydlením. Pak hrají hlavní roli hypotéky.

Půjčku zdarma neberte na lehkou váhu

Hlavně u malých půjček lze v sektoru nebankovních poskytovatelů narazit na nabídky prvních půjček zdarma. Ty jsou určeny pouze pro nové klienty, aby si vyzkoušeli celý proces úvěrování. Dosahují řádu tisíců a jejich splatnost je do třiceti dnů. Pokud se však opozdíte se splátkovou, mějte na paměti, že sankční poplatky jsou poměrně vysoké. Takže není všechno zlato, co se třpytí.

Využívejte online srovnávačů

Na trhu je přemíra bankovních a nebankovních půjček, jak těch malých, tak hypoték. Jestliže chcete objektivně vybrat to nejvýhodnější řešení na trhu, porovnejte jednotlivé nabídky, respektive využijte online kalkulačky, která vše provede za vás. Vy během několik desítek vteřin můžete zjistit, jaké malé půjčky nebo hypotéky jsou výhodné právě pro vás.

Držte se těchto pěti rad a při žádosti o úvěr nemůžete šlápnout vedle.
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.