tisk-hlavicka

Největší obavy z dovolené v Egyptě. Jak být v bezpečí a předejít faraonově pomstě?

8.10.2019 Komerční sdělení

Dovolenou v Egyptě si každoročně nenechá ujít řada Čechů. Přesto se ale najde i pár těch, kteří z Egypta mají stále strach. Obávají se jiné mentality, možného nebezpečí a na klidu jim nepřidává ani známá faraonova pomsta. Je ale skutečně nutné se dovolené v Egyptě bát?

Cestování je krásná věc, avšak v některých případech může být i nebezpečná. Pokud ale nevyrážíte na dovolenou do zakázaných destinací, kde hrozí velké riziko nebezpečí, není nutné se obávat žádných tragických konců. Stačí jen dodržovat pár základních pravidel a můžete si užít dovolenou snů, a to třeba v Egyptě.

Jak si užít dovolenou v Egyptě v bezpečí?

Každá země má svá specifika, o to větší, když vyrážíte na dovolenou mimo evropský kontinent. Vždy je tak důležité dodržovat tamní pravidla. Pokud vyrážíte do Egypta na dovolenou do jednoho z mnoha hotelových komplexů a plánujete si odpočinout od všedních starostí, pak se o svou bezpečnost bát nemusíte, v resortu jste chráněni.

Obavy mohou nastat, jakmile se vydáte za brány hotelu, avšak ani v tomto případě se nejedná o nehostinné místo, kde vám ihned hrozí napadení. Stačí jen dodržovat pár základních pravidel.

  • Dbejte pokynů delegátů.
  • Vyhýbejte se velkému shromáždění.
  • Nekoupejte se na veřejných plážích.
  • Využívejte fakultativní výlety.
  • Na veřejnosti nechoďte vyzývavě oblečeni.

Jak zvládnout dovolenou v Egyptě ve zdraví?

Na dovolené v Egyptě se neobejdete bez platného pasu, kromě toho ale budete potřebovat i vízum, které snadno vyřídíte na egyptském letišti. Dále se do Egypta nevydávejte bez kvalitního cestovního pojištění a bez základních léčiv, pokud vás ale na dovolené postihne obávaná faraonova pomsta, pak si s českými léky moc nevystačíte. Zapotřebí je zajít do místní lékárny a poptat se po lécích jako Antinal, Drotazide, Diax nebo Streptoquin.

Faraonova pomsta ale není něco, co vás musí v Egyptě nutně potkat, stačí opět jako u bezpečnosti dodržovat pár základních pravidel.

  • Pijte balenou vodu.
  • Nepřejídejte se.
  • Chraňte se před přehřátím.

Co se vody týká, tu nepoužívejte ani na čištění zubů a pozor dejte i na sprchování nebo koupání v hotelovém bazénu. Nepříjemný průjem může způsobit jen malý doušek vody.

Egypt je zárukou kvalitní dovolené za skvělou cenu

Dovolená v Egyptě rozhodně není nebezpečná, země navíc nabízí čím dál kvalitnější služby a modernější hotely. Sever Afriky je tak zárukou luxusu, krásného a stálého počasí a skutečného klidu, to vše navíc za skvělé ceny.

Obavy z bezpečnosti a zdraví můžete hodit za hlavu, pokud se budete řídit zmiňovanými pravidly. Poté se můžete vydat za památkami do Káhiry či Luxoru, za potápěním a užít si i tradiční speciality v místních restauracích.
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.