tisk-hlavicka

Dědeček, který háčkuje panenky

18.9.2019 Klááára

Jde o hodně návykovou přitažlivost - jakmile si na rytmus háčkování zvyknete, je těžké přestat!

64 letý dědeček Joao Stanganelli žije v Brazíli a od 30 let je na něm patrná porucha pigmentace kůže - tzv. Vitiligo. Celý život pracoval v gastronomii, nyní však již jenom na částečný úvazek - jeho hlavní činností a také zálibou je háčkování panenek. S panenkami nyní tráví až 90% času a má mnoho objednávek. Tvrdí, že jde o hodně návykovou přitažlivost - jakmile si na rytmus háčkování zvyknete, je těžké přestat!

První panenku vyrobil pro svoji vnučku - aby na něj měla hezké vzpomínky, byla ve stylu "Vitiligo". Měla úspěch, a tak začal háčkovat v podobném stylu i další panenky, kromě jiného vyrábí i slepé panenky, panenky bez vlasů nebo panenky na vozíčku.

Vitiligo je neinfekční kožní porucha, kdy dochází ke ztrátě melanocytů – buněk tvořících kožní pigment (melanin). U nemocného se projevuje světlými skvrnami na kůži nepravidelných tvarů, nejčastěji okolo prstů, úst, očí, genitálu, kloubů, třísel a obličeje. Z postižených míst mohou vyrůstat chloupky též se ztrátou pigmentu.

Výrazná patrnost poruchy na kůži u vitiliga může mít devastující dopady na lidskou psychiku, uplatnění v zaměstnání i ve společnosti.

Wikipedie

View this post on Instagram

Boneca cadeirante

A post shared by Joao Stanganelli Junior (@joaostanganelli) on

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.