tisk-hlavicka

Homosexuální manželství ohrozí práva dětí

10.9.2019 Aliance pro rodinu

Boj o uzákonění homosexuálního manželství ohrožuje práva dětí znát svého otce a matku.

LGBT kampaň za uzákonění homosexuálního manželství navrtává svědomí tolerantní české společnosti a podbízivými hesly jako "láska je jen jedna" nebo "většině to neublíží, menšině to pomůže" záměrně odvrací pozornost od negativních důsledků uzákonění homosexuálního manželství pro společnost.

Právní řád v ČR není nafukovací. Novým právům jedné osoby odpovídají nové povinnosti někoho jiného. Stejně tak je tomu s homosexuálním manželstvím.

Obhájci homosexuálního manželství tvrdí, že dítě žije kvůli jejich sexuální orientaci v právní nejistotě, pokud by se cokoliv stalo s jeho jediným biologickým rodičem. To je sice pravda, ale za to, že je dítě v právní nejistotě nemůže nikdo jiný než jeden z rodičů, který odmítl do rodného listu uvést druhého biologického rodiče. Tím taktéž vědomě dítě připravil o druhého rodiče.

O svou osobní zkušenost, vyrůstat bez otce, se podělila Brandy Walton. Tato Američanka vyrůstala s matkou a její přítelkyní. Celý život jí chybí otec, se kterým jí nebylo umožněno navázat vztah.

V Holandsku, kde bylo homosexuální manželství uzákoněno jako 1. na světě, byla ustanovena státní komise hodnotící změny v rodičovství. Ve zprávě s názvem Dítě a rodičovství ve 21. století z roku 2016 doporučila, aby došlo k vyrovnání biologických vazeb mezi rodiči a dítětem. Výsledkem je doporučení redefinovat rodičovství a výzva k legalizaci vícečetného rodičovství se "zastropováním" počtu rodičů na počet 4 žijících maximálně ve dvou domácnostech.

Z požadavku na uzákonění manželství vzniká velmi rychle právo na dítě. Stačí se podívat na Francii, kde bylo před pár lety uzákoněno stejnopohlavní manželství a v současnosti francouzská vláda navrhuje rozšíření asistované reprodukce na lesby a ženy bez mužů.

Muži nemohou být diskriminováni, proto požadují legalizaci a v dalším kroku státní financování náhradního mateřství. Ke vzniku takového dítěte na objednávku jsou obvykle potřeba hned dvě ženy, redukovány na dárkyni vajíčka a poskytovatelku dělohy.

Zahraniční zkušenost hovoří jasně. Země s uzákoněným homosexuálním manželstvím poskytují dětem menší ochranu práv. Proto usilujeme o uzákonění ústavní definice manželství jako svazku muže a ženy.

Chcete-li ochránit právo dětí znát své rodiče a pomoci nám prosadit ústavní definici manželství, přijďte na Den pro rodinu a manželství. Již 14.9. na Palackého náměstí v Praze od 14 hodin. Potřebujeme ukázat, že na dětech záleží. Od 15 hodin na Kampě je pak připraven zábavný program pro celou rodinu.
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.