tisk-hlavicka

Musíte zatížit rodinný rozpočet půjčkou? Pak si promyslete tyto aspekty

12.8.2019 Komerční sdělení

Splácení jakéhokoli úvěru je velmi náročné. Je prakticky jedno, jestli se jedná o krátkodobé půjčky nebo dlouhodobé hypotéky. Ať už se dostanete do jakékoli situace, kdy peníze prostě potřebujete, měli byste být velmi obezřetní. Rodinný rozpočet může doslova začít praskat ve švech, až nastane velký problém. Na jaké základní věci byste si tedy měli dát pozor?

Podmínky pro získání půjčky

Skutečně vám peníze půjčí? Možná poněkud obligátní, ale pravdivá otázka. Jak bankovní, tak i nebankovní půjčky nejsou pro každého. Splňovat je zapotřebí hned několik kritérií, mezi která se řadí třeba:

  • prokázání pravidelného příjmu,
  • dosažení plnoletosti,
  • státní občanství ČR
  • a mnohé další.

Vždy je zapotřebí si podmínky pro získání půjčky pečlivě prostudovat. Všechny poskytovatelské společnosti musí jasně tyto podmínky deklarovat.

Celková doba splácení

Víte, jak dlouho budete konkrétní úvěr splácet? Jestliže nemáte k dispozici přesný harmonogram splátek, buďte velmi opatrní a do půjčky raději nechoďte. Kalendář splátek vám vždy spolehlivá společnost poskytne. Typickým příkladem je třeba Twisto.

Výše poplatků a úroků

Oba dva ukazatele vám přesně stanovují, kolik finančních prostředků budete muset přeplatit nad rámec půjčené sumy. Některé společnosti uvádějí přímo výši úrokové sazby a jiné se naopak soustředí spíše na přesně stanovené poplatky. Na webech takovýchto firem si většinou můžete spočítat, kolik peněz přeplatíte.

Jaké jsou penalizace při nedodržení pravidel?

Pokud si dáte rande s nějakou nebankovní společností a nebudete splácet včas, budete mít velký problém. Většina z takovýchto firem se vyznačuje právě tím, že vydělávají na penále tkvících z pozdního nebo žádného splácení. Na toto je zapotřebí myslet ještě před tím, než do některé z půjček půjdete.
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.