tisk-hlavicka

Dětský koberec na hraní i učení

15.7.2019 Komerční sdělení

V dnešní době se zdá být trendem zvolit spíše plovoucí podlahu či lino místo koberce. V dětském pokojíčku by ale koberec chybět neměl. Pokud se vám příliš nezamlouvá celoplošný, zkuste alespoň kusový. Přečtěte si, jak na výběr koberce do dětského pokoje.

Mnoho lidí si stále myslí, že koberce se dají mnohdy špatně vyčistit a usazuje se na nich prach. Pokud si ale vyberete koberec z vhodného materiálu, které dnes firmy využívají k výrobě, tento problém vás již nepotká. Současné moderní koberce mají výborné antistatické vlastnosti, takže prach naopak odpuzují.

Koberec v dětském pokoji změkčí jinak tvrdou podlahu a také ji spolehlivě zateplí. Nemluvě o zmírnění zvuku běhajících dětských nožiček, který často sousedi nechtějí poslouchat.

V čem je dobrý kusový koberec?

Kusový koberec je nejdříve velmi dobré opatřit protiskluzovou podložkou, abyste zabránili nechtěnému posunutí koberce při hraní, což by vaše děti jistě neradi. S protiskluzovou podložkou budete mít jisto, že koberec zůstane na svém místě.

Kusové koberce jistě oceníte, neboť jejich údržba je velmi snadná, včetně snadného vysávání leckdy nedobytných koutů místnosti. Další skvělou výhodou je možnost koberec po čase jednoduše vyměnit za nový, což vaše děti také jistě přivítají s nadšením.

Výhody koberce v dětském pokoji

Koberec má kromě svých praktických funkcí, tlumení hluku pobíhání dětských nožiček, také přidanou hodnotu při rozvoji osobnosti dítěte. Prostor pokojíčku s kobercem se stává hracím hřištěm a hlavním místem hry. Jasné, výrazné barvy a obrázky na koberci také podpoří dětskou představivost a fantazii.

Koberec v dětském pokoji musí snést relativně velkou zátěž, pobíhání a dupání vašich malých ratolestí či sem tam nějaké to vylité pitíčko nebo rozsypaná svačinka. Jaký materiál bude pro to ideální?

Učení hrou

V dětském pokoji jsou důležité kromě materiálu také barvy a vzory. Oblíbené jsou hrací koberce, které mají motivy silnic, městě nebo vodní plochy. Děti si tak mohou nejen hrát, ale také se učit dopravní značky, poznávat zvířátka nebo se učit barvy.

Oblíbené jsou také dětské koberce s motivy společenských her jako jsou člověče nezlob se. Děti si tam mohou hrát a učit se počítat, naučit se vyhrávat i prohrávat.

Syntetika jako nejlepší volba

Nejvhodnější materiál, který toto všechno snese a snadno jej vyčistíte, je hlavně syntetika (akryl či polyamid). Nylonové vlákno zaručuje trvanlivost a pevnost a polyamidové zase snese větší zátěž.

Jak dlouhý vlas by koberec měl mít? U koberců pro děti je lepší vybrat ty s hustým a krátkým vlasem, abyste špíně nedali šanci. Celkově pro vás bude komfortnější zvolit střižený vlas. Kromě toho je koberec měkký a vaše dítka nebudou moci vlákna vytrhnout a strkat do pusy.

Oblíbenými motivy, které můžete také zvolit, jsou silnice, města, zámek pro princeznu, zvířátka i pohádkové postavičky.
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.