tisk-hlavicka

Nastavte si správně svůj žebříček hodnot

15.7.2019 Komerční sdělení

Žít v krásném domě, mít pohodový život s okouzlujícím, úspěšným a milujícím partnerem, starat se o zdravé a šťastné děti, mít skvělou práci, spoustu přátel, dost peněz – to všechno jsou ideály, které jsou nám už od dětství předkládány jako něco, čeho musíme v životě osáhnout. Jenže co když si pro vás život připravil trochu jiné noty a realita vašeho života se naprosto liší od toho, co jste si vysnili? Musí to nutně znamenat, že ve svém životě nemůžete být spokojení?

Ideály, které si ve své hlavě nosíme už od útlého dětství, nás, ať už si to připouštíme, nebo ne, ovlivňují po celý život. Kdo by taky nechtěl žít způsobem, o jakém vždy snil? Jenže nejpozději ve chvíli, kdy se setkáme s tvrdou realitou a ve svém životě něco ztratíme nebo se nám nepodaří dosáhnout toho, co od nás okolí očekává, nastává moment poznání.

Stanovte si jasné priority

A tak vzniká otázka: Může být váš život šťastný bez ohledu na to, zda máte všechno, co jste si vysnili? Odpověď je mnohem jednodušší, než se může na první pohled zdát. Mnohé ideály, které jsou nám často předkládány, jsou totiž pouhým pozlátkem. Navenek se nádherně blyští a lákají nás svou krásou. Ve skutečnosti jde ale jen o prázdné hodnoty, které se v čase jednoduše rozplynou.

Každý z nás má jiné životní podmínky. Všichni si ale můžeme ve svém životě najít něco, co má skutečnou hodnotu, a toho se naučit si opravdově vážit. Máte doma partnera, který vám občas leze na nervy? Stačí jen pomyslet na někoho z okolí, kdo se vyrovnává s nějakou vážnou chorobou, a všechny rádoby-starosti jsou tytam. Jste rodiči a máte někdy pocit, že jsou vaše děti příliš živé a vysávají z vás všechnu energii? Buďte sami k sobě upřímní – skutečně jsou problémy, které zažíváte se svými dětmi, tak hrozné, jak o nich často vyprávíte svým přátelům?

Občasné uvědomění si skutečných životních hodnot není na škodu pro nikoho z nás. Životní postoje i okolnosti se totiž velmi rychle mění. To důležité ale stále zůstává – totiž dobré vztahy s našimi nejbližšími a naše i jejich pevné zdraví.

Při rozhodování mějte na mysli nejdůležitější hodnoty

Uvědomění si toho, co je v životě skutečně důležité, obvykle ovlivní celou řadu věcí ve vašem životě. Ať už tedy činíte jakékoliv rozhodnutí, měli byste se vždy zamyslet nad tím, jakým způsobem to ovlivní to, co je pro vás v životě nejdůležitější. V on-line magazínu Jsme.cz najdete celou řadu zajímavých tipů, na co si dát při rozhodování pozor. Vybíráte si partnera? Přemýšlejte, co pro vás bude za několik málo let důležitější – zda jeho vzhled, či krásné vlastnosti. Hledáte si práci? Kromě výše výplaty se zajímejte i o to, kolik času v ní budete muset strávit. Přemýšlíte, kde se usadíte se svou rodinou? Zaměřte se nejen na to, jak daleko budete muset dojíždět, ale také co to bude znamenat pro vašeho partnera či partnerku a děti.

Rozhodněte se získat skutečné štěstí

To, zda ve svém životě naleznete skutečnou spokojenost, ovlivňuje celá řada aspektů, z nichž většinu můžete přímo ovlivnit. Ať už si totiž vybíráte, jaká práce vás bude živit, s kým budete sdílet svůj život, kde budete žít, nebo s kým se budete přátelit, každá z těchto věcí hraje obrovskou roli v tom, jak na svůj život budete v budoucnu pohlížet.

Chcete ve svém životě dosáhnout opravdové spokojenosti? Nechejte se inspirovat článkem „Návod na pohodový život: Jak se nestát obětí vlastních tužeb?” a uspořádejte si své hodnoty tak, abyste se jednoho dne mohli ohlédnout za svým životem a s úsměvem na rtech a spokojeností na duši si říct, že jste se nemohli mít lépe. A to bez ohledu na to, co vám život přinesl.
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.