tisk-hlavicka

Navštivte kurz kreslení pro děti

5.6.2019 Komerční sdělení

Už od malička děti rády berou do ruky tužky a pastelky. Nejprve jen tak čmárají, postupně se kresba vyvíjí a zlepšuje. Čmáranice se mění ve tvary, hlavonožce, zvířátka až po krásnou postavu a ucelené obrázky. Kdo chce dětem poskytnout odborné vedení a pomoc, přihlásí jej do kurzu kreslení.

Proč by děti měly kreslit?

Kromě toho, že kreslení podporuje přirozený vývoj, zároveň rozvíjí představivost a kreativitu i mozkovou činnost. Během malování totiž zapojujeme druhou část mozku než při běžných činnostech.

Kreslení je způsob komunikace

Jak se dítě cítí? Trápí ho něco? Je šťastné? Stydí se něco říct? Neví, jak se s něčím vypořádat? Pomocí kreslení si utřídí myšlenky, snáz pochopí situaci. My dospělí zase z obrázku můžeme vyčíst psychické rozpoložení dítěte, jeho přání i trápení.

Každý obrázek, ať už se povede nebo ne, pochvalte. Podpořte dítě v kreslení. Třeba tím, že ho přihlásíte do kurzu, kde se o kreslení dozví víc, seznámí se s novými technikami, bude ve společnosti vrstevníků, kteří také rádi kreslí.

Proč právě kurz kreslení?

Nabídka zájmových aktivit pro děti je dnes poměrně široká. Sportovní průprava, keramika, hra na hudební nástroj, zpěv a další. Tak proč zvolit právě kurz kreslení?

Rozšíříte dětské obzory. Podpoříte rozvoj psychomotorických dovedností i představivosti. I když se děti budou učit, bude to formou hry. Budou malovat uvnitř ateliéru i venku. Vyzkouší si různé techniky, krok za krokem se naučí, jak na to.

Důvody, proč kreslit

  • Kreslení rozvíjí mozek
  • Je způsobem komunikace
  • Naučí vás vnímat i maličkosti
  • Kreslení je prostředek relaxace
  • Podporuje i vývoj řeči

Kreslení může být i základem budoucího povolání

Jaké profese jsou založeny na umění? Architekt, grafik, designer i návrhář.

Architekt

Bez něj by nebyla žádná stavba. Eiffelovka, Šikmá věž v Pise, Národní divadlo, radnice, … I v dnešní době plné počítačů je třeba umět kreslit a rýsovat. Kromě toho, že se s tím setkají ve škole, je to podstatné i pro rozvoj představivosti.

Grafik

Tvorba webů, reklamních materiálů a propagací. Jejich cílem je předat zákazníkovi určité sdělení. Aby ho pochopili, je třeba umět kreslit, vytvořit několik návrhů a skic. Dobrých grafiků je málo. Co kdyby právě váš potomek byl jedním z nich?

Návrhář

Tvůrčí osobnost, která uplatňuje estetické cítění spolu s designem. Kreslí výtvarné návrhy a originální modely. Hýří barvami a tvary.
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.