tisk-hlavicka

Křehkost partnerských vztahů: jak jste na tom vy?

17.6.2019 Komerční sdělení

Každý partnerský vztah si v průběhu času prochází určitým vývojem. Začíná to prvními zamilovanými pohledy, které obvykle pokračují pravidelnými schůzkami, kdy jeden druhého lépe poznává, a končí to nádherným celoživotním vztahem plným lásky a vzájemného pochopení. A nebo také ne. Výsledkem může být také vztah z povinnosti, nebo bolestný rozchod. Jak jste na tom vy? A jak můžete ovlivnit další fáze vývoje svého vztahu?

Vztah mezi dvěma lidmi projde dříve, či později vždy zatěžkávacími zkouškami. Každý vztah je jakousi hrou. Na jejím začátku jsou spravedlivě rozdány karty a záleží jen na hráčích, jaká pravidla hry si nastaví, jak hru ovlivní a zda bude mít celá hra předčasný konec, nebo dojde ke společnému vítězství.

Ovlivněte průběh svého vztahu

Ať už vám život dal do vínku jakékoliv dispozice, vlastnosti a příležitosti, svůj vztah můžete vždy ovlivnit. A to jak k lepšímu, tak k horšímu. Přišly do vašeho vztahu mraky? Pak záleží jen na vás, zda se smíříte s tím, jak váš život vypadá, nebo zda se rozhodnete bojovat. Načerpejte praktické rady v internetovém magazínu Jsme.cz, kde se například dozvíte, jak jednat, aby byl váš vztah co nejpevnější.

Prvním krokem, který vede k tomu, že se ve vztahu něco pokazí, jsou obvykle malicherné hádky. Ať už byla vaše předsevzetí na začátku vztahu jakákoliv, k hádkám dříve či později vždycky dojde. Záleží však na vás, jak k nim přistoupíte. Předejděte zklamání a ztrátě vzájemné důvěry a připravte se s dostatečným předstihem na to, jak budete ve vypjaté situaci reagovat. Stačí dodržet několik osvědčených tipů a hádku můžete jednoduše odvrátit, nebo alespoň zmírnit její důsledky.

Všímejte si maličkostí, které ovlivňují váš vztah

Když se zeptáte někoho, kdo má za sebou rozvod nebo rozpad dlouholetého vztahu, pravděpodobně se od něj dozvíte, že ani neví, jak k tomu došlo. Zatímco v jedné chvíli se na sebe partneři zamilovaně usmívají, záhy jsou tu dny plné všedních starostí a než se nadějete, máte během okamžiku pocit, že vaše komunikace už stojí pouze na hádkách. Čím to je?

Především tím, že všechny příznaky, které obvykle vedou k rozpadu vztahu, jsou velmi nenápadné. Samy o sobě nemusí věstit nic špatného. Konkrétní projevy tak často přehlédnete nebo je považujete za běžnou součást života. Pomalým plíživým krokem se však můžete přibližovat okamžiku, který povede k definitivnímu rozchodu. Které chyby to jsou? Přečtěte si článek 6 plíživých chyb, které partnerský vztah časem rozloží a zjistěte, jak se těmto chybám vyvarovat.

Co dělat, když dojde k rozchodu

Jenže ať už se budete snažit sebevíc, k rozpadu vztahu může tak jako tak dojít. Ovlivňují ho totiž vždy dvě strany. A tak pokud k této nepříjemné životní události dojde i ve vašem případě, snažte se alespoň zmírnit všechny důsledky, které to s sebou přináší. Rozejít se totiž nemusíte vždy nutně ve zlém a s bývalým partnerem můžete i nadále dobře vycházet. To může mít celou řadu pozitivních důsledků. A obzvláště pokud máte malé děti, měli byste se o smířlivé vztahy snažit v každém případě. Vaše děti vám za to pravděpodobně jednou poděkují.

Dejte svému vztahu šanci

Ať už jste v kterékoliv fázi vztahu, vězte, že jeho kvalitu rozhodně můžete ovlivnit. Základem je kvalitní komunikace a dostatek času, který strávíte společně. Pokud si se svým partnerem budete často povídat, rozhodně tím svůj vzájemný vztah posílíte. A tak i v případě, že po čase zjistíte, že jsou vaše životní představy naprosto rozdílné, nemusí nutně dojít k nejhoršímu. Se svým partnerem totiž můžete být spokojení za všech okolností. Záleží pouze na tom, zda se budete snažit si navzájem vyjít vstříc.




Vyhledávání článků podle věku