tisk-hlavicka

Které aerolinky jsou nejlepší? Cestující v tom mají jasno, hodnotili personál, služby i zábavu

20.5.2019 Komerční sdělení

Ne vždy je možné si při cestování do zahraničí zvolit své oblíbené aerolinie. Především organizované zájezdy od cestovních kanceláří jsou jasně dané. Když už ale možnost výběru je, víte, jakou aerolinku zvolit? Kdo nabízí nejlepší služby, personál nebo nejvíce zábavy na palubě letadla?

O nejlepších aeroliniích se lze snadno dozvědět díky žebříku World Airline Awards, na jehož výsledcích se každoročně podílí přes 20 milionů cestujících z více jak 100 zemí z celého světa. A jaké aerolinky tento nemalý vzorek populace označil za ty nejlepší?

 1. Singapore Airlines
 2. Qatar Airways
 3. ANA - All Nippon Airways

Co se evropských leteckých společností týká, jedinou aerolinkou, která se dostala do první desítky, je Lufthansa, České aerolinie nejsou ani v první stovce. Jednička v podobě asijského dopravce zabodovala v téměř všech dílčích kategoriích:

 • Palubní personál,
 • Nejlepší služby na letišti,
 • Největší možnosti zábavy na palubě letadla,
 • Nejlepší nízkonákladové společnosti,
 • Ocenění za pořádek a čistotu na palubě,
 • Ocenění za první třídu,
 • Ocenění za business třídu,
 • Ocenění za ekonomickou třídu.

U koho se proletíte tou nejlepší první, business a ekonomickou třídou?

Zatímco nejlepší první třídou se pyšní Singapore Airlines, v kategorii business třídy vyhrála společnost Qatar Airways a na prvním místě v žebříčku ekonomické třídy se objevil dopravce Thai Airways.

Ve všech třech kategoriích na čtvrtém až pátém místě se pak umísťují aerolinie Emirates, ty si tak drží úroveň napříč všemi třídami. Stejně tak se do první desítky v ocenění za první, business i ekonomickou třídu dostal zmiňovaný evropský dopravce Lufthansa.

Kdo nabízí nejlepší služby na palubě letadla i na letišti?

Zábava na palubě letadla je pro turisty důležitým faktorem, především pak při delších letech. Hudbu, hry i Wi-Fi si tak chválí cestující například u Emirates, Turkish Airlines, Delta Air Lines nebo Virgin Atlantic.

Největším pořádkem a čistotou na palubě se zas pyšní ANA - All Nippon Airway, EVA Air nebo Asiana Airlines. Co se palubního personálu týká, u cestujících vyhrál na plné čáře ten od společnosti Garuda Indonesia.

Nejlepší služby na letišti pak můžete očekávat nejen od EVA Air, China Airlines nebo Austrian Airlines. Všechny tyto aerolinky jsou díky hodnocení turistů z celého světa v první desítce.

Která nízkonákladová letecká společnost je ta nejlepší?

Velmi ošemetným tématem jsou často nízkonákladové společnosti. Zatímco jedni tvrdí, že od těchto dopravců neleze nic dobrého očekávat, druzí na ně nedají dopustit. Nízkonákladovky jim totiž ušetří tisíce korun na každé dovolené. Tak která nízkonákladová společnost je tou nejlepší?

 1. AirAsia
 2. Norwegian
 3. EasyJet
 4. Jetstar Airways
 5. AirAsia X
 6. WestJet
 7. IndiGo
 8. Southwest Airlines
 9. Eurowings
 10. Scoot
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.