tisk-hlavicka

Chytré tipy, které využijete při zařizování dětského pokoje

16.5.2019 Komerční sdelení

Chystáte se dětem zařídit nový dětský pokoj? Pak si přečtěte několik osvědčených tipů, které vám celý projekt usnadní.

Když z minima potřebujete vytěžit maximum

To, jak bude dětský pokoj vypadat, závisí hodně na věku dítěte a také samozřejmě na tom, jestli máte doma chlapečka nebo holčičku. Rozdíl je i mezi tím, jestli zařizujete pokoj, který budou obývat sourozenci nebo to bude království pouze pro jedno dítě. Málo místa rozhodně neřeší pouze lidé, kteří bydlí v bytech. Často se s tímto problémem potýkají také rodiny v domcích, protože místnosti jednoduše nejsou nafukovací. Nastává pak boj o každý centimetr.

Efektivně zařízený pokoj pro sourozence

Když pokoj obývají dva sourozenci, máte několik možností, jak si vyhrát s prostorem. Můžete pokoj oddělit příčkou nebo například vestavěnou skříní. Vzniknou tak dvě oddělené zóny, které dětem poskytnou soukromí, a přesto jim dovolí obývat jeden pokoj. Pokud máte ještě hodně malé děti - typicky předškoláky nebo mladší školáky - pak můžete do pokoje pořídit patrovou postel. Nábytek tak chytře vyženete do výšky a děti budou mít na zemi pořád dost prostoru pro hraní a pohyb. Popřemýšlejte také nad vyvýšenými ale oddělenými postelemi, které pod sebou skrývají dostatek úložného prostoru.

Vypořádejte se s hlukem dobrou izolací

V dětském pokoji nezapomínejte věnovat pozornost také podlaze. Děti si nejraději hrají na zemi, proto by měla být podlaha hladká a teplá. Ideální je například plovoucí podlaha s kusovým hracím kobercem. Děti hodně dupou a také jim stále něco padá. Proto především v rodinném domku myslete na kvalitní izolaci podlahy, která zároveň omezí přenos zvuků. Ideální je například kamenná vlna Rockwool, kterou můžete použít nejenom k izolaci podlah, ale také stropů.

Pozor na dekorace

Při výběru barev si dávejte pozor, aby pokoj nepůsobil příliš překombinovaně. Barvy do dětského pokoje samozřejmě patří, nemělo by jich být ale mnoho. Úplně stačí kombinace dvou, maximálně tří barev. Pokud děláte nový pokoj dítěti, které je například už v předškolním věku, zeptejte se ho, co by se mu líbilo a nenuťte mu barvy, které se líbí vám. Pozor si dejte také na příliš dětské motivy, protože ty se vám i dítěti velmi rychle okoukají. Výjimkou mohou být samolepky na zeď, jejichž strhnutí a nahrazení něčím jiným je poměrně snadné.
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.