tisk-hlavicka

MDŽ se blíží, vyjádřete ženě úctu prostřednictvím květiny

8.3.2019 Komerční sdělení

Mezinárodní den žen (MDŽ) slavíme každoročně 8. března. Ženám v tento den vyjadřujeme úctu, lásku i obdiv za to, co dokázaly. Svůj obdiv vyjadřují hlavně muži, a to prostřednictvím květiny. Vyberte tu pravou.

Špetka historie

Žádný svátek bychom neměli slavit jen proto, že ho slaví všichni ostatní. Měli bychom vědět, kde se vzal a co je jeho hlavní myšlenkou.

MDŽ bývá nejčastěji spojován s komunistickým režimem, kdy byly 8. března pořádány slavnosti na počest žen. Ty dostaly rudý karafiát. Mezinárodní den žen se u nás ale slaví už od počátku 20.století a s komunistickým režimem nemá žádnou spojitost.

Původní myšlenkou byla občanská a politická rovnoprávnost mužů a žen. MDŽ tak je připomínkou boje žen za rovnoprávnost.

Čím ženu potěšit?

Květiny k MDŽ jednoznačně patří. Ženy v tento den nejčastěji obdarovávají muži. Potěší je čokoládou, bonboniérou nebo květinou. Není to ale jen výsada mužů. Ženu může obdarovat kdokoli.

Blíží se jaro, příroda se teprve probouzí, ale výběr květin je poměrně velký. Tulipány, gerbery, frézie, lilie i tradiční karafiáty.

Tulipán

Přivolejte jaro pestrými barvami tulipánů. V Nizozemí jsou symbolem obchodu s tulipány. Jejich zvláštností je, že i po uříznutí, když je dáte do vázy, stále rostou. Je třeba je pravidelně zkracovat.

Květina původem z Číny, která vyjadřuje lásku (když má červený květ), pýchu (květ je žlutý) nebo povrchní krásu (oranžový květ).

Gerbera

Symbol nevinnosti a čistoty. Jednoduchá květina, ve které se skrývá velká upřímnost. Vybírat můžete mezi běžnou gerberou, nebo menší germínou. Mají stejný původ jako slunečnice.

Frézie

Vyjadřuje uznání a naději. Květina, kterou ženy ocení nejen v parfému.

Lilie

Květina přátelství. Bílá lilie značí nevinnost, zlatá vroucnou lásku, oranžová ale nenávist. I na barvě záleží. Naslouchejte květomluvě.

Karafiát

I tady hraje velkou roli barva. Každá totiž říká něco jiného. Bílý vyjadřuje touhu, červený obdiv, žlutý zklamání. Zvláštností je, že hovoří i vůně. Když karafiát nevoní, vyjadřuje krásu zevnějšku. Pokud voní, jde o čisté přátelství.

Květinová vazba

Nemusíte darovat jen jeden druh květin. Nebojte se požádat o radu floristu. Řekněte mu, k jaké je příležitosti a pro koho bude určena. Uvidíte, že vykouzlí nádhernou květinu, která ženu vašeho života připraví o řeč.
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.