tisk-hlavicka

Zákaz mobilů ve Francii funguje! Žáci začínají normálně komunikovat.

6.11.2018 Barbora Š. 6 názorů

Dříve mládež zůstávala o přestávkách nehybně sedět u svých displejů.

Plošný zákaz mobilů ve francouzských školách, který byl zaveden od letošního září, zabírá až překvapivě dobře. Alespoň to tvrdí týdeník Die Zeit, jehož redaktorka napsala rozsáhlou reportáž z návštěvy školy College Paul Langevin ve městě Carros v jižní Francii.

Během své návštěvy redaktorka pozorovala, že žáci opět hlasitě komunikují, běhají nebo často o přestávkách hrají karty. O této znovuobjevené zábavě ředitel školy Eric Claussen říká: "Hraní karet o přestávkách jsme tu před tím už dlouho neviděli."

Ředitel si pochvaluje i celkovou atmosféru ve škole a výuku: "Dříve mládež zůstávala o přestávkách nehybně sedět u svých displejů. V hodinách byla nesoustředěná, často i podrážděná, protože si předtím na sociálních sítích řešila různé spory. Je to tu teď mnohem klidnější."

Dobrou zkušenost s novým zákonem mají i rodiče, kteří se necítí pod takovým tlakem kupovat svým dětem stále modernější zařízení.

Zákaz používání mobilů ve školách ve Francii platí od září 2018 na základních a v různé míře i středních školách a týká se i tabletů a chytrých hodinek. Prosadil ji ministr školství Jean-Michel Blanquer se snahou snížit počet případů kyberšikany. Zároveň jde o splnění jednoho z předvolebních slibů prezidenta Emmanuela Macrona.

Omezení mobilních telefonů na školách zavedli i v Bavorsku, Švédsku, Dánsku a amerických státech Colorado a Connecticut. V Česku se o podobném opatření zatím diskutuje. Většina českých rodičů podporuje plošný zákaz, ukázal v září zveřejněný průzkum agentury Ipsos.
iDnes

Názory k článku (6 názorů)
zakaz mobilnich telefonu Eva 7.11.2018 10:50
*Re: zakaz mobilnich telefonu Bobo 8.11.2018 0:41
Zakaz mobilu ve skole Markéta 8.11.2018 6:10
*Re: Zakaz mobilu ve skole Bobo 8.11.2018 12:5
*Re: Zakaz mobilu ve skole Mater 9.11.2018 9:17
*Re: Zakaz mobilu ve skole Mater 9.11.2018 9:17
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.