tisk-hlavicka

Víte, jak správně vybrat dětské boty? Poradíme vám, jak na to.

12.6.2018 Komerční sdělení

Výběr obuvi vyžaduje zvláštní pozornost. Koneckonců nohy nás nosí celý život. Víte, jaké boty jsou pro děti nejvhodnější? Nabízíme vám několik užitečných rad, které vám při jejich výběru pomohou. Pokud navíc využijete skvělé slevy na boty, určitě i něco ušetříte.

Kvalitní dětská obuv je základ

Možná jste to nevěděli, ale už jedna sezóna v nesprávné botě dokáže dítěti způsobit problémy, které ho budou provázet po celý život. Podle lékařských studií se téměř 99% dětí rodí se zdravými nohami, přičemž asi třetina prvňáčků nastupuje do školy s různými deformacemi způsobenými právě nošením nesprávné obuvi. Výběru bot, zejména těch dětských, byste proto měl klást zvýšenou pozornost. Víte, která obuv je pro vašeho prcka nejvhodnější?

Velikost

Snad nejdůležitějším atributem při výběru bot je jejich velikost. Ačkoli dětská nožka roste poměrně rychle, a nejde zrovna o nejmenší investici, velikost rozhodně nepodceňujte. Kupovat boty o číslo až dvě větší v dobré víře, že dítě do nich jednoduše doroste, se v konečném důsledku může odrazit právě na jeho zdraví. Ideálním řešením je sáhnout po obuvi, která je o 10 až 15 mm delší než chodidlo, což vytvoří dostatek prostoru na růst prstů.

Tip: Pokud hledáte způsob, díky kterému zůstane ve vaší peněžence pár drobných navíc, osvojte si nákupy online. Portál Vašekupóny.cz nabízí slevové kupóny a kódy do stovek oblíbených e-shopů, tak proč toho nevyužít. Slevový kód Bigbrands či jiná akce přece vždy hodí a každá ušetřená koruna také potěší, no ne?

Materiál

Při výběru bot si dejte záležet také na tom, z jakého materiálu jsou vyrobeny. Ideální jsou zejména ty textilní, plátěné boty, ve kterých se noha až tak nepotí a pokožka tak dokáže dýchat. Při výběru se proto snažte vyhýbat umělým materiálům, které jsou často spouštěčem při tvorbě plísní.

Pozor byste si měli dávat i při výběru ponožek. Ty z umělých vláken dokážou nadělat více škody než užitku, proto dejte přednost těm z bavlny.

Špička

Dětská noha potřebuje dostatek místa na prsty. Čím je vnitřní strana rovnější, tím méně prostoru má dítě na prsty. Ideální volbou je proto právě kulatá špička, která vytváří více prostoru pro palec i ostatní prsty, a zároveň tak nedochází k možné deformaci.

Kotníková obuv

Věděli jste, že až do pátého roku života dítěte byste měli sahat výlučně po kotníkové obuvi? Její tvar totiž dostatečně fixuje nohu, ale zabraňuje tak jejímu posouvání. Stejně důležitý je i výběr podrážky. Ta by neměla být příliš pevná a zároveň neohebná. Pro děti je stejně nevhodná i obuv na podpatku. I zde opět platí pravidlo, že příliš široká bota způsobuje nestabilitu chodidla, zato příliš úzká může omezit prokrvení chodidla, může dítě tlačit z různých stran. Obuv by měla kopírovat tvar nohy.

Výstelky a vložky do bot

Kvalitní výstelka ze savého materiálu by měla být základem každé kvalitní dětské botičky. Vložky s podporou klenby jsou vhodné až od 4. roku, do té doby mají děti na klenbě tukový polštářek. Při nákupu také mějte na paměti to, že děti jsou aktivní a pobíhají v podstatě od rána do večera. Při výběru proto dbejte i na jejich váhu, těžká obuv nadměrně zatěžuje citlivý pohybový aparát.

Rada na závěr

Předpokladem toho, abyste si boty oblíbili, je pohodlnost. Pro ty, kteří se rozhodli boty objednat přes internet a využít tak skvělé slevy, jsme připravili tabulku velikosti.

Před samotným nákupem důkladně změřte chodidlo dítěte. A to nejlépe tak, že si ke stěně na podlahu přiložíte papír. Dítě postavte na papír tak, aby jeho chodidlo směřovalo kolmo od stěny a pata byla opřena o stěnu, a pak chodidlo pouze jednoduše obkreslete a přeměřte.
Vyhledávání článků podle věku

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.