tisk-hlavicka

Dětských skupin už je 550

28.2.2018 MPSV

Kromě dětských skupin pro veřejnost přibývá i těch firemních.

Zájem o dětské skupiny stále roste. MPSV před pár dny zaevidovalo dětskou skupinu s pořadovým číslem 550. Kromě dětských skupin pro veřejnost přibývá i těch firemních, které fungují jako oblíbený zaměstnanecký benefit a zájem o ně při současné rekordní zaměstnanosti v ČR dále roste. Také orgány státní správy tuto službu svým zaměstnancům nabízejí stále častěji.

Dětské skupiny nabízejí flexibilní formu péče o předškolní děti, přizpůsobují se individuálním potřebám dítěte. Jedná se o legislativně zakotvenou službu určenou dětem od jednoho roku do zahájení povinné školní docházky. K dnešnímu dni MPSV eviduje již 550 dětských skupin, které nabízejí celkem 7 000 míst pro předškolní děti. Jednu z nejnovějších dětských skupin nedávno otevřelo Ministerstvo životního prostředí, které se tak připojilo k několika dalším ministerstvům a orgánům veřejné a státní správy, které již dětské skupiny pro své zaměstnance úspěšně provozují.

Rodičům i zájemcům o poskytování péče je k dispozici elektronická evidence dětských skupin, která umožňuje online registraci nových dětských skupin. Kromě toho mohou využít komplexního poradenství metodiček projektu Podpora implementace dětských skupin ve všech krajích ČR. Metodičky pomohou se všemi nejasnostmi v začátcích provozování služby, zkušenějším poskytovatelům pak nabídnou speciální semináře a vzdělávací akce.

Podrobnosti k přihlašování jsou již teď k dispozici na webu projektu či na Facebooku. Stejně tak zde naleznete všechny ostatní informace k projektu a přímé kontakty na jednotlivé krajské kanceláře.

Názory k článku (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.