tisk-hlavicka

Ve Velké Británii jsou rozdíly mezi platy mužů a žen veřejné

11.4.2017 Klááára 1 názor

Nový zákon začal platit munulý týden.

Velká Británie se minulý týden zapsala do historie jako jedna z prvních zemí, ve která mají velké firmy povinnost hlásit rozdíly ve mzdách mužů a žen.

Podle statistických údajů ženy v roce 2016 měly v Británii o 18 procent menší výdělky než muži.

Nový zákon, který již vešel v platnost, se týká větších firem - těch, které mají alespoň 250 zaměstnanců. Podle informací vlády je v těchto firmách zaměstnáno více než 15 milionů lidí (téměř polovina pracovní síly v zemi). Nový zákon teké předepisuje, že zaměstnavatelé musejí zveřejnit současně i podíl mužů a žen v každé mzdové třídě a také zveřejnit rozdíly v odměnách.

Povinně zveřejňovat rozdíly v platech žen a mužů musejí od roku 2012 firmy v Austrálii, ke stejnému kroku se chystá také Německo (půjde o firmy s více než 500 zaměstnanci).
Ministryně pro ženy a rovnoprávnost Justine Greeningová v prohlášení uvedla: "Máme více pracujících žen, více podniků řízených ženami než kdy předtím a nejvyšší podíl žen ve správních radách našich největších společností. To nám pomohlo zúžit rozdíl v odměňování žen a mužů na rekordních 18,1 procenta, ale chceme ho úplně odstranit."

Britská vláda zároveň prohlásila, že tento zákon je součástí dlouhodobého plánu na podporu pracujících žen, uvedl Deník.cz. Nyní by měly přijít na řadu kroky pro podporu rodičů: vláda plánuje například investovat pět milionů liber na pomoc rodičům při návratu do práce, poskytnout 30 hodin péče o děti zdarma a zavést sdílenou rodičovskou dovolenou.

Názory k článku (1 názorů)
OK Sadia 11.4.2017 15:2
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Wellness Víkend   |   Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.