tisk-hlavicka

Jídlo od maminky i ve školní jídelně?

16.2.2016 Klááára 5 názorů

Školní jídelny na Slovensku budou vařit podle receptů, které přinesou děti.

Školní jídelny na Slovensku budou vařit podle receptů, které přinesou děti. Projekt připravuje tamní ministerstvo školství, které si od něj slibuje, že děti dostanou jídla, která mají z domova oblíbené.

„Do projektu zapojujeme nejen žáky, ale i rodiče. Recepty budou sbírat vedoucí školních jídelen, po jejich posouzení se ty nejlepší objeví na jídelních lístcích. Děti tak dostanou jídla, která mají rády. Věříme, že se nám podaří zvýšit počet strávníků," řekla mluvčí košického magistrátu Linda Šnajdárová pro deník Pravda. Nový jídelníček by měl obsahovat více bezmasých nebo zeleninových jídel a přispět tak ke zdravému životnímu stylu dětí.

Neznamená to ovšem, že každý přinesený recept se ihned objeví na školním jídelníčku. Recepty budou hodnotit odborníci na výživu a nakonec je schválí i ministerstvo školství.

Kromě možnosti zlepšení školního jídelníčku budou děti motivovány i cenami, které dostanou autoři nejúspěšnějších receptů.

Bude to fungovat?

Ačkoliv projekt je teprve na začátku, některé kuchařky ze školních jídelen mají o úspěchu revolučního plánu své pochybnosti už teď.

„Dnešní děti nejsou z domova na zdravá zeleninová jídla zvyklé, ve škole by jedly jen omáčky. Na dopoledne si ovoce vezme málokdo, zato sušenky si většina z nich nosí," vylíčila například listu Pravda Mária Miková, která stojí v čele jedné školní jídelny v Košicích už 37 let.

Deník.cz

Názory k článku (5 názorů)
Kuchařky ty recepty fakt neznají? Analfabeta 16.2.2016 10:41
No nevím luthienka 16.2.2016 12:40
Děti neumí jíst Lada, tři děti 21.2.2016 15:53
*Re: Děti neumí jíst Marketa, kluci 14 a 7 21.2.2016 21:2
*Re: Děti neumí jíst ...neviditelná... 21.2.2016 21:46
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.