tisk-hlavicka

Miliarda na zřizování dětských skupin

19.11.2015 Klááára 2 názory

O finanční podporu mohou žádat firmy, osoby samostatně výdělečně činné, neziskové organizace, školy, státní podniky a další instituce.

Účelem podpory, z které zhruba 15 procent hradí stát, je vznik zařízení pro děti nad jeden rok podle zákona o dětských skupinách nebo podle živnostenského zákona jako vázaná živnost pro děti už po narození. Dětské skupiny by měly mít minimálně pět míst, horní hranice je pak 24 míst. O finanční podporu mohou žádat firmy, osoby samostatně výdělečně činné, neziskové organizace, školy, státní podniky a další instituce.

Podrobnosti jsou uvedeny na www.esfcr.cz.

„Chceme podpořit rodiče při každodenním slaďování pracovního a rodinného života a zároveň usnadnit poskytovatelům založení dětských skupin,” uvedla ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD) pro Novinky.cz.

Pro pražské zájemce je připraveno 118 miliónů, zbytek republiky si rozdělí 882 miliónů. Peníze budou poskytovány z programu Zaměstnanost Evropského sociálního fondu. Žádosti lze podávat do konce dubna 2017.

Názory k článku (2 názorů)
Praha versus zbytek republiky katka+synek2007 19.11.2015 22:39
*Re: Praha versus zbytek republiky withep 20.11.2015 6:27
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Wellness Víkend   |   Jsme.cz - nový magazín o rodině, přátelství a vztazích.   |   Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.