tisk-hlavicka

Marie Vodičková končí v čele Fondu ohrožených dětí

15.6.2015 Klááára 1 názor

Kvůli dluhům, které dosahují desítky milionů korun, FODu hrozí exekuce a klokánkům zrušení.

Předchozí vedení fondu ohrožených dětí v čele s Marií Vodičkovou se během víkendu vzdalo funkcí. Organizace do svého čela zvolila dosavadního ředitele klokánku ve Štěrboholech Jana Vaňka. O budoucnosti zadlužených klokánků by FOD začátkem příštího týdne rád jednal se zástupci vlády, od které má příslib, že se situace bude řešit.

Kvůli dluhům, které dosahují desítky milionů korun, FODu hrozí exekuce a klokánkům zrušení.

Vyjádření členského shromáždění FOD

Dne 13. 6. 2015 se konalo členské shromáždění, na kterém odstoupilo vedení Fondu ohrožených dětí v čele s Marií Vodičkovou.

Naše poděkování patří JUDr. Marii Vodičkové, za velký přínos pro Fond ohrožených dětí a jsme rádi, že i nadále zůstává v našich řadách, jako odborník na sociálně právní ochranu dětí.

Po schválení nových stanov FOD, které řešily nové volby a vznik pobočných spolků, bylo zvoleno nové předsednictvo a nový předseda FOD. Fond ohrožených dětí nově povede Jan Vaněk, DiS a do předsednictva s kolektivním rozhodováním byli zvoleni: Ing. Zdeňka Pátková, PhDr. Zdeňka Tesařová, Ivana Prudičová a Hanka Kupková. FOD současně schválilo nové směry na příští období, které by měly napomoci vyvést FOD ze současné krize. Jde zejména:

  1. Pobočky FOD a taktéž azylové domy, které se nepřemění na pobočné spolky (po doplnění stanov) a neseženou si na svou činnost finanční prostředky, budou muset ukončit svoji činnost v termínech, které je nutno dodržet z hlediska čerpání dotací, které jim byly na rok 2015 přiděleny tak, aby nebyl FOD pokutován za zrušení této služby.
  2. V azylových domech bude dále provedena kontrola nákladů a budou provozovány jen v počtu lůžek, na které dostáváme dotace. Přehodnotí se příspěvky ubytovaných na bydlení a tyto budou navýšeny podle přidělovaných sociálních dávek. Lůžka nepokrytá dotacemi budou nabídnuta městským úřadům k využití za finanční úhradu. Pokud se takto nepodaří zajistit zdroje na provoz azylových domů, bude jednáno o jejich zrušení a objekt ve vlastnictví FOD bude nabídnut k prodeji.
  3. Komise rozhodla, že nový Klokánek v Prostějově nebude provozován a bude nabídnut městu Prostějovu k využití na byty a bude jednáno s jiným subjektem k využití objektu pro provoz ZDVOP a to s tím, že tyto subjekty uhradí vynaložené náklady na rekonstrukci.
  4. Připravit možnost odprodeje budovy Klokánku v Havlíčkově ulici v Kroměříži s tím, že je nutné nejprve vyřešit zástavu Českomoravské stavební spořitelny, která poskytla výhodnou hypotéku na nezbytný nákup objektu Klokánek v Hostivici a také zajistit dokončení provozu v návaznosti na poskytnutou dotaci 2015.
  5. Okamžitě začít jednat s Ministerstvem školství a jednotlivými krajskými úřady o restrukturalizaci Klokánků, kde jsou přespočetná lůžka a to buď změnou této kapacity na dětské domovy, vedle kterých by nadále fungoval Klokánek jako ZDVOP, nebo na možnost využití bytů pro žadatele o byty, kteří jsou místními úřady prověřeni jako spolehliví, slušní a nekonfliktní. To v případě, že by restrukturalizace na dětské domovy nebyla možná a stavební charakter objektu toto umožňuje.

Názory k článku (1 názorů)
paní doktorka Vodičková kája 31.7.2015 13:39
Vyhledávání článků podle věku

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě


Zajimavé odkazy:
Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.