| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názor k dotazu Brnění rukou

1.1.2002 10:57:00 Hana Müllerová, 31. týden

Re: Brnění rukou - mé zkušenosti

Mám podobné potíže, a také jsem se rozhodla hledat nějaký způsob úlevy. V cca 24. týdnu mě začal brnět a znecitlivovat koneček jednoho prstu, a od té doby se to neustále postupně zhoršuje. Nyní mám již postiženy 4 prsty na pravé ruce a 2 na levé. Je to velmi nepříjemné pro jemnou manuální práci např. typu šití, ale i vůbec při každodenní činnosti (psaní, krájení atd.). Při některých pohybech mi něco v zápěstí "přeskakuje". Tyto potíže nemám jen někdy, ale neustále, 24 hodin denně. Pocit je skutečně podobný jako při přeležení ruky. Navíc mi prsty hodně otékají, což se ale domnívám, že s brněním bezprostředně nesouvisí. Hrozím se toho, že až se mi narodí miminko, že ho rukama při hlazení "neucítím".
Protože se na tyto potíže ptám různých lékařů a hledám něco, co by mi alespoň trochu ulevilo, zde je výsledek mého dosavadního snažení, a upozorňuji, že je to můj velmi laický popis: tyto potíže mohou pocházet (a v mém případě s největší pravděpodobností skutečně pocházejí) od zablokované krční páteře. Problém je ale v tom, že v těhotenství se bloky na páteři nesmějí odblokovávat, mohlo by to vyvolat předčasný porod. Takže doporučit lze pravidelné masáže zad a šíje bez odblokovávání (alespoň 1x týdně). Masérka mi dále ukázala body na rukou a na nohou, do kterých se promítá krční páteř, a jejichž masírováním nebo mačkáním se krční páteř uvolňuje. Jasně popsatelné je místo - "trojúhelníček" mezi palcem a ukazovákem ruky, toto místo bývá v případě zablokování krční páteře velmi ztuhlé. Dále je to na obou rukách 1 bod na předloktí a 1 na nadloktí, a zase při ztuhlé krční páteři jsou tyto body poměrně bolestivé na zmáčknutí. Masáže těchto míst a podobně příslušných bodů na nohou si mohu dělat každý den sama, a skutečně částečná (dočasná) úleva se dostavuje (méně mě brní ty prsty, které začaly brnět později), uvidím, jestli se to bude dále zlepšovat.
Takže pokud tyto potíže v individuálním případě pocházejí jako u mě od krční páteře, radím najít si dobrou kvalifikovanou masérku. V krajním případě lze zkusit i akupunkturu, ale ta se v těhotenství příliš nedoporučuje. Mě navíc v tomto případě vůbec nepomohla.
Pokud máte podobné potíže a nějaké zkušenosti s jejich zmírňováním, budu ráda, když se též ozvete.
Hana Mülerová, Praha
Odpovědět
Názory k dotazu (5 názorů)
Re: Brnění rukou - mé zkušenosti Hana Müllerová, 31. týden 1.1.2002 10:57
*Re: Brnění rukou - mé zkušenosti Lenka, 22 20.3.2008 20:27
Re: Brnění rukou Nora Habul 27.4.2002 13:45
Re: Brnění rukou Nora Habul 27.4.2002 13:46
Re: Brnění rukou majkapolakova 13.2.2003 21:15

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.