| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názor k dotazu Seznam nepovinných očkování

23.3.2001 20:08:27 MUDr. Martin Neumann

Re: Nepovinná / hrazená očkování

Rád bych upřesnil malé nedorozumění: kombinovaná vakcína proti žloutence typu A a B (Twinrix) se samozřejmě může podat i starším 15 let. Vakcína Twinrix existuje ve dvou formách: 1. pro děti od 1 roku do 16. narozenin se používá "pediatrická" forma a 2. od 16. narozenin se používá "adultní" forma. Obě formy vakcíny se očkují 3 dávkami s odstupem 0-1-6 měsíců. Během dubna a května navíc platí výhodná nabídka pro očkování proti žloutenkám typu A a B, které patří k nejdůležitějším očkováním. V rámci této nabídky lze obdržet jednu dávku vakcíny zcela zdarma. Podrobné informace lze získat u praktických lékařů pro děti a dorost.

Osobně bych doporučoval všem dětem: očkování proti infekcím způsobeným H.influenzae pro děti do 5 let (plánuje se zavedení pravidelného očkování), očkování proti žloutenkám typu A a B.
výběrově: klíšťová encefalitida pro děti žijící v oblastech výskytu infikovaných klíšťat (Povltaví, Posázaví, berounsko a pod.), meningokok pro děti pohybující se v kolektivních zařízeních.

Odpovědět
Názory k dotazu (1 názorů)
Re: Nepovinná / hrazená očkování MUDr. Martin Neumann 23.3.2001 20:8

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.