| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názor k dotazu Uspávání dítěte na rukou

27.11.2000 7:48:41 Ivana, Jiřík 5 měsíců

Re: Uspávání na rukou - zvykne si na něj ?

Máme podobný problém. Syn nedokáže sám usnout v postýlce. Bohužel nepomáhá ani chování v náručí, takto se nám podařilo ho uspat jenom několikrát a to za dost dlouhou dobu. Usíná jenom v kočárku, nebo ve vozíku, a opět mu trvá poměrně dlouho, než se mu podaří tzv. zabrat. Čím je unavenější, tím hůř usíná, začne plakat, pak to zkusí znovu, je to ještě horší a nakonec brečí, až se zalyká a sotva popadá dech. I když se mi podaří vystihnout okamžik, kdy začíná být unavený a položím ho klidného do postýlky, není to k ničemu. Tichým hlasem mu vyprávím, on poslouchá, ani se nepohne. Vydrží to třeba půl hodiny a pak se rozbrečí. Nezbyde mi, než ho "uvozit". Dudlík odmítá a zatím jsem nenašla způsob, jak ho naučit usínat jen v postýlce. Zkoušela jsem i drsné metody - nechat ho plakat do vyčerpání, ale bez výsledku. Bývá unavený po dvou hodinách bdění (ve dne), když ho pak nechám další hodinu brečet, musím ho nakrmit a u kojení krásně usne. Večer jsem ho jednou nechala brečet hodinu a půl, rvalo mi to srdce, ale doufala jsem, že to pomůže. Po té hodině a půl, když už měl uslzený celý obličej, jsem to už nevydržela - usnul mi v náručí do minuty. Nevím, co budeme dělat, až z vozíku odroste (už teď se tam vejde akorát), takže pořád doufám, že se to časem nějak samo spraví.
Dělám to teď tak, že vždycky zkouším, jestli se mu nepodaří usnout samotnému, a pokud začne plakat, dám ho do vozíku. Možná by se po několika probrečených večerech, nebo třeba taky po několika desítkách probrečených večerech, naučil usínat v postýlce, já to ale nehodlám zkoušet. Někdo by mě musel přesvědčit, že to skutečně bude účinkovat.
Odpovědět
Názory k dotazu (5 názorů)
Re: Uspávání na rukou - zvykne si na něj... Jana, dva synové 22.11.2000 23:24
*Re: Uspávání na rukou - zvykne si na n... Pavla, 2 kluci 24.11.2000 22:42
Re: Uspávání na rukou - zvykne si na něj... Ivana, Jiřík 5 měsíců 27.11.2000 7:48
Re: Uspávání na rukou - zvykne si na něj... Daniela, 1-rocny syn 27.11.2000 12:27
Re: Uspávání na rukou - zvykne si na něj... Jarka 5.12.2000 16:32

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.