| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názor k dotazu Spaní v šátku

7.11.2002 20:43:12 Jana Haslingerová

Re: Spaní v šátku

Ahoj Aleno,
ráda bych reagovala na váš dotaz a taky vás trochu uklidnila. Opírám se o vlastní zkušenost, dcera (nar. 6.7.2002)je nošená od 10 dnů a šátek používáme stále, a o odborné inf., které jsem za ty 2 roky nošení načerpala - z německé literatury.

Řešit otázku, že nosit dítě v šátku lze a spát tam nesmí, mi přijde dost nemožné, protože většina dětí ve věku asi do tří měsíců po umístění do šátku během 5-10 minut usne. To byl případ i mojí dcery, která v kočárku vytrvale plakala a i jinak měla velké potíže s usínáním. Šátek fungoval skvěle. A celodenní nošení ani nebylo třeba. Zjistili jsme, že jí stačí asi 2-4 hodiny tohoto intenzivního kontaktu se mnou, aby mohla být po zbytek dne v pohodě. Co se týká zad veškeré informace, ke kterým jsem se zatím dostala se shodují v tom, že je důležité vhodné a taky správně použité nosítko. Kritéria jsou uvedena např. v článku "Děťátko na zádech - znovu objevený vynález", v časopise Rodiče, říjen 1999. Všechna kritéria splňuje jen šátek - samozřejmě kvalitní, vyrobený k tomuto účelu. To váš šátek Vatanai je, taky v něm nosíme ,takže ho znám. Důležité je tedy jen to, abyste ho správně uvázala. Děťátko by mělo sedět pevně na vašem těle. Nesmíte mít žádnou potřebu přidržovat ho rukou,např. z důvodu, že by se odklánělo. Úvaz musí být dostatečně pevný. A zároveň je nutné, aby byl šátek dobře roztažen od jedné podkolení jamky k druhé. V podkoleních jamkách by měly být jen hrany šátku, zbytek rovnoměrně rozprostřený pod zadečkem. To zajistí správné postavení kyčlí a zároveň páteře. V dobře uvázaném šátku by jste se měla i vy cítit dobře a měla byste mít rovná záda. Pokud vás bude ještě něco zajímat, tak napište.
S pozdravem
Jana Haslingerová
Odpovědět
Názory k dotazu (1 názorů)
Re: Spaní v šátku Jana Haslingerová 7.11.2002 20:43

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.