| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Tety na hraní

 Celkem 23 názorů.
 susu 
  • 

.... 

(18.1.2013 10:10:41)
Nevím, s dcerou mám za sebou několik pobytů v nemocnici, návštěvy podobného typu se vybavuju slovy dvě- jednou přišel na asi 5 minut nemocniční klaun, při pobytu na 11 dni nic moc. A jednou tam pobíhala nějaká dívčina ve žlutém tričku, nabídla nějaké hry a pak už jsem ji neviděla. Takže jsem z toho taková rozpačitá, možná to někde funguje líp.~d~
 Jordana 


Re: .... 

(18.1.2013 13:56:05)
No píšou,že to je ve frýdecké nemocnici...bylo by to fajn ;-)
Na Bulovce-dětská ortopedie jedno týdně přišli zahrát na kytaru či tak nějací lidé-nevím,jestli klaun...a funguje tam super učitelka-popovídá,půjčí hry...
 jaja + 2 


Re: .... 

(19.1.2013 15:28:31)
Ja také byla s malým na Bulovce na infekcním...
Byla tam pani učitelka-jako pro mateřskou školku, ale jak viděla, že jsem tam s dítětem já, tak jenom nabídla hry, nejaké knihy a víc si ho nevšímala i když jsem ji pak viděla sedět na chodbě a brouzdat v PC...~:(
Přitom tam se všemi malými dětmi někdo byl a ty větší měli školu...~d~
 Jana + 3 
  • 

Re: .... 

(19.1.2013 22:23:24)
také jsem byla s dcerou na Bulovce na podzim, paní učitelky ze školy i ze školky tam byly denně. Nabídly hry a kdo chtěl, toho si vzali do jídelny a zabavily ho. Byly zlaté. Básničku s abecedou, co se tam naučila, dcera odříká i teď. Zažili jsme i doborvolníky - loutky v nemonici. Vlastně mi přišlo, že tam těch aktivit bylo až moc a nebyl čas ani pořádně marodit :-) Byly jsme tam 4 dny. O měsíc později se synem v Krči podobně, děti měly denně školku (bez maminek), kdo byl trochu fit a chtěl. Doufám, že víc zkušeností už mít nebudu, ale obě děti mají na nemocnice hezké vzpomínky...
 Danule75 


Škoda 

(20.1.2013 18:19:38)
Škoda, že takovéto tety nebo klauni apod. fungují "jen" ve velkých či "vyhlášených" nemocnicích nebo na určitých odděleních. Ani v Motole (na gastroent. a pak na plicním odd.), kde jsem byla se synem více jak 3 týdny se nikdo neukázal, natož v Kolíně. Možná, že by někdo mohl pochopit, že nejenom děti to potěší, ale i nás - spoluhospitalizované rodiče. Alespoň já bych určitě ocenila, jít se na 10 minut projít - sama - a trochu vyčistit mozek:-).
 connie3 


A co rodiče??? 

(21.1.2013 15:33:04)
Já vím, že je fajn, když se aspoň někde podílí na pobytu dítěte v nemocnici dobrovolníci, herní terapeuti a podobně. Je jich málo a jen si přeju, aby jich bylo víc a dětem se mohli věnovat déle, dokonce bych řekla, že tahle funkce by neměla fungovat na dobrovolnické bázi - děti si zaslouží kvalifikované síly, které se o ně budou starat nejenom na fyzické úrovni. Co mně ale v tomto státě citelně chybí, je vyšší spoluúčast rodičů při pobytu dítěte v nemocnici a neoddiskutovatelné právo rodičů, aby mohli být se svými dětmi 24hodin denně. To je první a zásadní věc, kterou by měla každá nemocnice garantovat. Jenže mně připadá, že jak on ten rodič je dítěti blíž než dobrovolník a tím pádem má větší tendenci se zajímat, jestli je s dítětem dobře zacházeno a něco mu nechybí, není na spoustě oddělení vítaný.
 Danule75 


Re: A co rodiče??? 

(27.1.2013 14:50:57)
Nevím, jakou máte zkušenost Vy, ale já se synem mohla být opravdu 24 hodin denně na jednom pokoji. Snad jen JIP byla částečně vyjímka. Tam člověk nemohl přímo spát s ním, ale bylo nám nabídnuto místo na místní ubytovně - doma pobytu na JIP s dítětem - neomezená.
 Jája 
  • 

Dotaz 

(21.1.2013 17:04:02)
Mám dotaz: kolik je v tomto státě lidí, kteří si mohou dobrovolnictví ekonomicky dovolit? Ano, je hezké, že tu chválíte nemocniční klauny (ti jsou ale placení, sice sbírkou, ale přece jen placení) a ostatní dobrovolníky, neměli by se na péči o vlastní potomky podílet spíš rodiče? Voláte po tom, že děti si zaslouží odborníky? KDO je ale ZAPLATÍ? I odborník musí zaplatit nájem, elektřinu a sobě oběd.
 Pawlla 


Re: Dotaz 

(22.1.2013 5:06:52)
Jájo,dobrovolník je člověk,který má svou práci nebo jiný příjem.Dobrovolnictví dělá navíc,protože ho to naplňuje.Tohle se běžně dělá všude ve světě.Nikdy takových lidí nebude většina,ale díky bohu za ně.Nejsou to odborníci,jsou tam od toho,aby děti zabavili,odvedli myšlenky od nemoci atd.Nevím co je zase podle tebe špatně,dobrovolnictví patří do civilizované společnosti.
 Líza 


Re: Dotaz 

(22.1.2013 6:03:09)
Pawllo, to samozřejmě ano. Já Jájin dotaz chápu spíš v tom smyslu, že v současné době, kdy lidi makají od nevidím do nevidím na stále vzrůstající náklady, si čím dál míň lidí asi může dovolit kus času strávit dobrovolnickou prací.
Já si umím představit, že bych něco takového dělala, až budou děti z domu a tím ubyde velký balík povinností, které hodně žerou čas. Ale třeba v současnosti bych si to nedovedla představit.
Sama se okrajově účastním jednoho projektu pro vzdělávání dobrovolníků, většina z těch lidí, co tam potkávám, jsou vysokoškolští studenti. Je to i logické, kde by lidi v produktivním věku, kteří živí rodiny, vzali dost času?
 Jája 
  • 

Re: Dotaz 

(22.1.2013 7:16:25)
Lízo, já chápu i Pawlu. Ono je to tak: u nás je vysoká zaměstnanost žen. Zvykli jsme si na to za dob komunismu, kdy byla nejen všeobecná pracovní povinnost, ale i školky. Neříkám, že jich bylo vždycky dostatek, ale třeba v r. 1989 prošlo mateřskými školkami na 90% populace. Školky byly (a stále jsou) dotované státem a tudíž relativně levné (na rozdíl od školek soukromých). Na západ od nás nebyla všeobecná pracovní povinnost a co tak čtu příspěvky žen - maminek, které žijí v zahraničí, tak ženy tam obvykle dost dlouho zůstávají v domácnosti a pečují o rodinu, protože školka je pro ně luxus a mnohdy je pro ně luxusem i zařízení obdobné naší školní družině. A pokud ještě k tomu mají doma au-pairku, pak mají dostatek času a chtějí se nějak seberealizovat a přijít na jiné myšlenky. Odpočinou si od dětí vlastních a částečně se věnují dobrovolnictví, nejen v nemocnicích. V Čechách ale dobrovolnictví žádnou velkou tradici nemá, tady se dobrovolně spíš makalo např. na výstavbě kulturních domů, obecní kanalizace apod., jenže i to lidi po r. 1989 přešlo, když to, co zadarmo vybudovali v akcích Z (rozuměj: akce Zdarma), bylo na příkaz shora zprivatizováno. A lidi si řekli, že nikomu blbce dělat nebudou. Vím, že v mnoha z nich to zanechalo dost hořkou pachuť (vezmi si to třeba u nás. My jsme zadarmo vybudovali kanalizaci a následně nám bylo odvádění splašků zpoplatněno. NIKDO a NIJAK nezohlednil, že jsme to vybudovali zadarmo, a že to bylo dost práce! Proto se k práci zadarmo dneska stavím dost rezervovaně, blbce prostě nikomu dělat nebudu. A pokud už budu dělat něco zadarmo, tak mi někdo musí aspoň uhradit náklady, které s touto prací mám. Já třeba občas dělám zadarmo fotky z akcí. Pak ale přepokládám, že když poskytnu službu zdarma, že třeba nebudu muset platit vstupné. Tak třeba myslivecký spolek v sousední vesnici mi za fotky platí v hospodě gulášem zdarma, prostě něco za něco).
 Jája 
  • 

Oprava 

(22.1.2013 7:17:23)
Oprava: bylo na příkaz shora zprivatizováno
 Pawlla 


Re: Dotaz 

(23.1.2013 5:21:05)
Jájo,ano je pravda,že ta tradice tady není a možná by stálo za to zapracovat na větší propagaci.Ale opravdu nelze čekat,že z toho bude masová záležitost.~d~
 Jája 
  • 

Re: Dotaz 

(23.1.2013 12:17:26)
My tu přece dobrovolnictví měli, jen se tomu neříkalo dobrovolnictví. Máme ještě pořád tisíce dárců krve, darují krev zdarma, přestože se pak s krví vesele obchoduje a za peníze (a že za hodně, je vidět z toho, kolik miliard by mělo být státem vyplaceno v kauze Diag Human). Před r. 1989 bývaly železné neděle, pracovní úklidové soboty v rámci akce Z a další. Spousta věcí se z toho po r. 1989 zvrhla. Nebudu dávat někomu odpadové železo zdarma, když ho můžu prodat ve sběrně. Zato papír neprodám, tak do hodím do kontejneru (a ještě za to zaplatím, přestože tříděný papírový odpad by měl být pro jiného cennou surovinou).

Dřív jsem bydlela na vesnici. Tam jsme jako mládežníci občas vyhrabali listí v parčíku, ostříhali živý plot a zametli náves. Taky zadarmo, tedy jako dobrovolníci, protože jsme chtěli, aby to u nás hezky vypadalo. Dělaly se akce pro děti: den dětí (my vymyslely činnosti, hasiči a jiné složky přispěly na ceny), máje, pálení čarodějnic, lampionový průvod atd. A mě těší, že na vesnicích se tyto akce dál udržují. To je přece taky forma dobrovolnictví, aktéři za to taky nic nechtějí a jsou rádi, když to jejich děti baví.
 Pawlla 


Re: Dotaz 

(24.1.2013 5:21:26)
Jájo,akce Z apod. nebyly tak úplně dobrovolné~;),to bych nesrovnávala.Dobrovolnictví tak jak je dneska u nás i ve světě tady tradici nemá,ale i tak si myslím,že funguje obstojně.Určitě je i co zlepšovat,to jo,ale myslím si,že vždycky i za těch nejlepších podmínek bude lidí,kteří to chtějí dělat menšina.
 Líza 


Re: Dotaz 

(24.1.2013 9:32:56)
Tak tak, pamatuju si na dobrovolné brigády v okolí bydliště, kdo by se nezúčastnil, měl by dost velkej škraloup...
 Jája 
  • 

Re: Dotaz 

(24.1.2013 18:19:54)
Dřív to třeba hodně používali lidi, co třeba potřebovali školku pro děti nebo potřebovali "být vidět" (třeba proto, že v rámci rodné strany kandidovali do nějakých funkcí). Ale zase třeba když byly volby, seděli ve volebních místnostech zadarmo, zato dneska tam sedí za peníze. Zneužít se dá cokoli a jakákoli dobrá myšlenka. Hodně studentek, např. pedagogických nebo zdravotnických škol, dobrovolničí, protože doufají, že nabydou praxi, budou mít lépe vypadající životopis a po ukončení studia snáze seženou práci. Stejně tak některé firmy dělají reklamu stylem "kupujte naše zboží, my sponzorujeme dětské domovy (stavíme dětská hřiště...). Proto je třeba dobrovolníky z přesvědčení hýčkat, jsou vzácní.
 Pawlla 


Re: Dotaz 

(23.1.2013 5:16:29)
Lízo,tak to je přece přirozené,o tom dobrovolnictví je a bude.Já nějak teď nevím co kritizujete.I kdyby lidi v produktivním věku nebyli tak vytížení,stejně by jich to dělala menšina,tohle prostě není věc,kterou bude dělat každý.~d~
 Jája 
  • 

Re: Dotaz 

(23.1.2013 14:18:18)
Pawlo, my přece nic nekritizujeme, já si naopak hluboce vážím lidí, kteří jsou ochotni něco dělat a kteří mají svoje ideály. Jen konstatuju, že moc lidí se tomu věnovat nemůže a že jsou i jiné formy. To není kritika, to je jen holé konstatování, nic jiného za tím nehledej.
 Líza 


Re: Dotaz 

(23.1.2013 19:08:54)
Pawllo, já osobně nekritizuju nic. Konstatuju realitu.
 Pawlla 


Re: Dotaz 

(24.1.2013 5:23:17)
Lízo,tak to ano,realita taková je a bude dlouho.:-)
 Misena+2 


Re: Dotaz - jak fungují dobrovolnická centra 

(22.1.2013 8:09:40)
Neziskové organizace, které dobrovolnické programy realizují (v tomto případě organizace ADRA), vysílají dobrovolníky nejen do nemocnic, ale také například do dětských domovů, domovů pro seniory nebo do hospiců. Dobrovolníci většinou pomáhají s činnostmi, které přijímající organizace nemohou dostatečně zajistit prostřednictvím svých zaměstnanců. Se seniory například dobrovolníci chodí na procházky, hrají s nimi společenské hry a podobně.
Dobrovolníci jsou opravdu vzácní lidé, kteří jsou ochotni věnovat svůj čas a energii zcela zdarma. Většinou to ani nejsou lidé, kteří nemají rodinu nebo se doma nudí, ale lidé, kteří jsou zkrátka aktivní, mají potřebu pomáhat a často se angažují v mnoha dalších aktivitách.
Dobrovolnická centra samozřejmě dobrovolníky školí, zajišťuje pro ně pojištění, koordinují programy apod. Finance na svou činnost centra získávají od různých dárců (individuální dárci, firmy, nadace, různé instituce, veřejné sbírky apod.) Je paráda, že se najde dost jednotlivých lidí i soukromých společnosti, které si práce dobrovolníků váží a pravidelně na jejich činnost přispívají :-)
 BlankaRyb 


Mě přijde zlaté jak to teď funguje v dětských nemocnicích 

(23.1.2013 11:05:50)
Srovnejte to jak to bylo před rokem 1989. Já jsem měla smůlu, že jsem v nemocnici 3x skončila a byl to děs o proti dnešku. 2x jsem v nemocnici skončila, že jsem byla na kontrole v nemocnici a oni si mě tam nechali a kontakt s rodiči byl ZAKÁZANÝ. Když bylo rozhodnuto, že tam zůstanu, měla jsem možnost mamince říct, co mi má přinést. Personál chtěl, aby mi donesla papuče a zubní kartáček, ale to je trochu málo na to když jako dítě skončím v nemocnici na několik týdnů. Tak jsem si řekla kterou knížku mě má donést, taky když jsem byla větší, tak jsem chtěla aby mi donesla vyšívání, to maminka sice udělala, ale do vyšívání zapomněla přidat nůžky, tedy mě bylo k ničemu, protože jsem neměla čím přestřihnout bavlnku a styk s rodiči byl přísně ZAKÁZÁN, tedy neměla si o nůžky. Jinak maminku napadalo, že jsem knížku asi dočetla, tak mi u sestřiček nechala další, ale proč byl tak přísně ZAKÁZÁN styk s rodiči nechápu, nechápu a nechápu.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.