| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jediný způsob, jak se naučit zpívat, je zpívat

 Celkem 20 názorů.
 x x 


Když někdo nemá sluch... 

(8.11.2011 9:21:20)
... bude zpívat falešně v 5 letech i v 50. To vidím u svých dětí, dcerka 7 let zpívá děsně a mladší 4 roky udrží krásně tón. Samo od sebe.
 susu 
  • 

Re: Když někdo nemá sluch... 

(8.11.2011 10:47:38)
Nevím, dcera je schopná podle sluchu zahrát melodii na flétnu, ale když zpívá, tak mi to zní dost svérázně. Asi tam bude víc možností.
 luthienka 


Re: Když někdo nemá sluch... 

(8.11.2011 20:29:24)
"Hudební hluch" je asi u 5% lidí a je to bráno jako patologický jev. I zpěv se dá naučit.
 Mirka 2 deti 
  • 

Re: Když někdo nemá sluch... 

(9.11.2011 8:44:33)
U nás dcéra (11) zaspieva akúkoľvek melódiu úplne dokonale, rytmicky aj melodicky zložitú, dokáže zaspievať celé pesničky z rozprávok a muzikálov ktoré počula raz-dvakrát, ja si nepamätám ani refrén a ona všetko. Veľká škoda že sa spevu nechce venovať. Ale akonáhle má tancovať tak je to katastrofa, úplne mimo rytmu, nechápem, asi nemá dobré prepojenie sluch-pohyb. Nezvládne ani tlieskať do rytmu.
Syn (5) tancuje krásne do rytmu ale spievanie nič moc, vobec ho to nebaví, radšej počúva.
 Terka79 


Re: Když někdo nemá sluch... 

(21.11.2011 16:24:08)
To, co říkáte, není pravda. Někdo může mít větší dar jiný menší. Ale to, že dítě zpívá falešně, nemusí souviset se sluchem. Odučila jsem dost dětí zpívat a troufnu si říct, že poznám, proč dítě zpívá falešně. Zatím jsem zažila asi jen 1 dítě, které ani po dvouletém výcviku nebylo schopno zazpívat tón čistě. Ale spousta dítě zpívá falešně z jiných důvodů (psychika, špatná představa tónu nebo prostě jen technika)
 Hilly. 


Krásný článek, jen mě mrzí 

(8.11.2011 9:23:28)
, že dětem zpívám falešně a mám strach, že to ode mě okoukají a taky budou jednou zpívat falešně. Mám dost omezený hlasový rozsah, takže při trochu vyšším tónu hlasivky nezvládají a já vyluzuji nehezké pazvuky.
 x x 


Re: Krásný článek, jen mě mrzí 

(8.11.2011 9:25:31)
Hilly, pokud mají sluch, tak budou zpívat dobře, pokud ne, tak nebudou, to, že jim zpíváš falešně Ty v tom hraje pramalou roli. :-)
 Hilly. 


Re: Krásný článek, jen mě mrzí 

(8.11.2011 9:47:26)
No jo, když já bych ráda, aby se alespoň trochu naučily zpívat, záleží i na hlasovém rozsahu a uvolněnosti hlasivek.
 Fík + 3 ratolesti 


Re: Krásný článek, jen mě mrzí 

(8.11.2011 11:39:11)
To, aby malé dítě mohlo zpívat, nezávisí na rozsahu či uvolněnosti hlasivek. Každé malé dítě může zpívat a teprve zpěvem přijde na to, že tóny lze korigovat. Většina dětských písniček není rozsahově náročná. U malých dětí je potřeba, aby zpěv rozvíjely, aby zpívaly co nejvíce. Že zpívají falešně? To se časem poddá. A když ne, důležité je, že si zazpívají s radostí...
 kreditka 


Re: Krásný článek, jen mě mrzí 

(8.11.2011 11:15:06)
To je fakt když zpívá můj muž tak ho prosím ať raději tišeji nebo ohluchnu a to nemám žádný extra hudební sluch, naproti tomu dcera zpívá krásně, ale jakmile ji táta chce zazpívat dcera už se láme smíchy dopředu ~t~
 Nevímsirady 


Re: Krásný článek, jen mě mrzí 

(8.11.2011 14:05:27)
já taky zpívám jako vrána a to jsem ve škole chodila do zpěvu ~t~, ale dětem zpívám a dost často, starší to miluje, mladší jen dvě konkrétní písničky.. mě zase štve, že bych zpívala i více, ale po chvíli mě začne jakoby šimrat v krku a začnu kašlat, stává se mi to i když dětem déle čtu... ~d~
 Marie 
  • 

Re: Krásný článek, jen mě mrzí 

(8.11.2011 17:27:37)
Článek je opravdu pěkný - respektive moc dobré jsou názory pana Jurkoviče! Zpívat může opravdu každý, každý, každý. Netřeba se stydět, že "zpívám falešně". Vše je cvik, zbavení se zbytečného studu. Děti zpočátku zpívají opravdu všechny a všimněte si, že při zpěvu se všechny zklidní. Miminkům kolikrát stačí zpívat pár tónů na hm, u toho se pohupovat, tím se dá začít :) Později člověk přirozeně dojde k nějakým jednoduchým písničkám, podle citu, každému sedí něco jiného. Znám lidi, kteří "neslyší" - ale mají-li nějakou písničku hodně pod kůží a zpívají ještě s někým nebo s nástrojem, nepoznáte, že prý nemají sluch. Jasně že se třeba nedají na vícehlasy, ale myslím že i projev, hlas, sluch, všecko je propojené, čím víc budete zpívat, tím lépe budete zpívat, to je úplně jako se vším. Zajímalo by mě, jak se dneska učí hudebka na základce, jestli jsou děti taky vystavené stresu, že si musí stoupnout samy před tabuli a zazpívat - tady bude asi začátek traumat ze zpěvu u hodně z nás, ne?
Mimochodem velká pravda s těmi koledami. To samé lidové písně, slyšeli jste někdy nějakého popíkáře (zejména z řad rychlosuperstár) zazpívat přirozeně lidovku - bez manýr?
 lklasinka 


Re: Krásný článek, jen mě mrzí 

(9.11.2011 5:19:49)
a hurá na ORL a to co nejdřív
 Nevímsirady 


Re: Krásný článek, jen mě mrzí 

(9.11.2011 6:20:05)
hele nestraš ~7~ Myslíš, že to něco může být?
 RaDus&holky 


Zpivat se da naucit (i v dospelosti) 

(8.11.2011 14:49:36)
Tem z vas, kdo z vas maji pocit, ze jsou na tom se zpevem mizerne a radi by to zmenili, muzu doporucit kurzy zpivani Dany Houdkove:

http://www.kurzy-zpivani.cz/

Jsou uzasne a pomuzou opravdu vsem ~;)
 Maarťa 


Re: Zpivat se da naucit (i v dospelosti) 

(8.11.2011 15:19:49)
Pod to se podepisuju. Daniny kurzy jsou parádní.
 janavyky 


hudba 

(12.11.2011 22:31:03)
Pavel Jurkovič je elita:-)
Jeho písničky jsou bezva pro děti, opravdu zlidověly. Hudba nás provází na každém kroku, souhlasím s názorem zpívat dětem.....zpívat a zpívat a neřešit stud, příp. hudební hluch. Moje děti moje zpívání zbožňujou ( 3 roky a 8 měsíců), starší se přídá a mládě se zklidní a nepláče, zpíváme celá rodina, a to nejsme žádní "profíci". Doporučuju do každé rodiny Orffovy nástroje, při každé příležitosti - Vánoce, oslavy .......je sranda a _ťuká, břinká a "mlátí" se do všeho,co vydává nějaký zvuk:-)
Tak ať vám to hraje a zpívá, přátelé !!!~R^
 Zdenka_veverka 


A co Yamaha škola 

(13.11.2011 19:34:38)
My chodíme s dětmi už od malinka na kurzy, které pořádá HŠ Yamaha, jsou moc dobré, vidím na dětech, že je to baví a navíc se naučili nejen brzy zpívat, vnímat rytmus a pdobně, ale také začali velmi brzy a krásně mluvit. Z broukání melodie přešli do mluvení. Já jsem tedy moc spokojená.

Tady si můžete zjistit více informací: www.yamahaskola.cz
 Hričinka 


Zpěv a kojení 

(14.11.2011 21:00:23)
Je pravdou, že když jsem kojila jedno dvojče a druhému zpívala, teprve přitom se dokázalo uklidnit.
 Tereza, 20let student FFMUBrno 
  • 

Reakce na ohlasy k článku 

(20.11.2012 18:49:44)
Mohu-li reagovat na první ohlas okolo článku zmiňující se o falešném zpěvu 7 letého děvčete, zajímalo by mě zda maminka své dceři řekla, co si o jejím zpěvu myslí. Po přečtení článku jsem si totiž uvědomila jak moc mě mrzelo, když mi moje mamka říkala jak falešně zpívám (přesto že i ona má dokonalý hudební hluch jak se říká) a jak moc mi dala zkušenost se zpíváním s přáteli u ohně, u piva či třeba v čajovně. Byť můj zpěv je pravděpodobně falešný stále, ta radost z toho, že jsem součástí nepopsatelné chvíle je prostě velmi naplňující a nenechala bych se o ni připravit jen proto, že můj zpěv není tak uchu lahodící jako zpěv co já vím koho. Navíc, a to mi přijde snad nejdůležitější, lidé z naší komunity (dřevárníci, LARPeři)byť mnozí hrají na nějaký hudební nástroj a zpívají, nebo jen hrají/zpívají NIKDY neokřikují ty kteří v tom nejsou tak dobří. Jak se píše ostatně i v článku zpěv a hudba prostě k životu patří a dělá lidi šťastnější a vyrovnanější.

Dále bych měla poznámku k několikrát zmiňované komerční hudbě (necituji). Nemyslím si, že je tak nevhodná jak píše dotazovaný. Samozřejě nestuduji tento obor a tak nemám takový rozsah informací a vědomostí, ale jakožto běžný konzument hudby si dovoluji tvrdit, že její přítomnost v mém životě je absolutní nutností. Ale musím to být já, kdo zvolí co a kdy a v jakém množství budu poslouchat a hlavně proč.

A poslední věc o které bych se chtěla zmínit, je čistě moje asociativní myšlenka, která mne napadla při čtení článku, zejména pak části o nevhodném pořadí učení malých dětí, respektive prostě učení hudby (nejprve noty a potom zvuk). Z filozofického hlediska je zcela zřejmé, že je první zvuk a až pak jeho pojmenování ať už je to písmenem či nějakou jinou grafickou značkou. Hudba je velmi intuitivní a přirozená a její zápis je přeci pouhým vyobrazením lidské touhy, věci pozorovat - zaznamenat - zařadit či zkrotit a vytvořit řád. Poslední zmiňované pak asi nejvíce.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.