| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Prvňáček! Na školu ho připravte už nyní

 Celkem 37 názorů.
 Pawlla 


To ani náhodou 

(28.7.2010 8:17:19)
Prázdniny jsou od toho,aby si děti odpočinuly,jednoznačně.Jako budit dítě,aby si se mnou zahrálo pexeso než jdu do práce?Jako třeba v šest?Dospělý si taky chce odpočinout když má volno a nastaví si úplně jiný režim než když jde do práce a pro dítě je práce škola,i když se nám to tak třeba nejeví.
 Lenny + 3 


Re: To ani náhodou 

(28.7.2010 8:29:57)
A jak bys u takového dítěte postupovala na začátku školního roku, když by opravdu musel do školy vstávat? To by byl pro něj tedy najednou pořádný šok. Já myslím ,že je rozumné postupně posouvat dobu vstávání aby to pak ráno zvládal, než po celoprázdninovém vyspávání mu říct: tak a tedˇvstáváš v půl sedmé.
 Pawlla 


Re: To ani náhodou 

(28.7.2010 8:36:03)
Ano,dokud jsou prázdniny,má prázdniny.Může vstávat později,protože chodí později spát.Pokud ho chci budit i o prázdninách o půl sedmé,musí chodit večer dřív domů a příjde o spoustu letních aktivit,které se dají dělat jen o prázdninách.Na chalupě sedíme u táboráku třeba do půl noci.Ty by jsi dobrovolně v polovině dovolené najela na pracovní režim?
 Lucie (+3 zlatíčka) 


Re: To ani náhodou 

(28.7.2010 9:16:28)
Bud v klidu. Dva, tři dny a srovná se to samo. Prostě musí ~:-D. Nemá cenu trápit se tím zbytečně dopředu.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: To ani náhodou 

(28.7.2010 11:07:19)
Stačí najet na režim poslední týden.. peřece nebudu kazit dětem prázdniny a sobě pár dní volna
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: To ani náhodou 

(28.7.2010 11:05:38)
add peexeso po ránu mne dostalo
já bych musela vstávat ve 4, děti před půl pátou, abychom si hezky pohráli ~4~~4~~4~
 Gábi, 2 děti 


Nesouhlasím 

(28.7.2010 11:14:47)
Takováhle "příprava" dopadne špatně - děti spíše vyděsí nebo otráví. Trénovat "vstávání" je také hloupost. Také netrénuji o víkendu a nevstávám v půl šesté, když nemusím, natož od dovolené. Pokud dítě chodí do školky je zvyklé, že je režim "pracovní den" a režim "volno". Je to režim celé rodiny. Natrénovat "vstávat s chutí" nelze a každý jsme jiný typ - ranní ptáče nebo sova.
Nazpaměť telefonní čísla rodičů v 6 letech?! Zajímalo by mne, kdo si dnes pamatuje mobilní čísla svých dětí ...
Přestaňte deti stresovat na poslední chvíli - je nesmysl dohánět 6 let až poslední týdny.
 Xantipa. 


Re: Nesouhlasím 

(28.7.2010 11:18:56)
Moje děti jsou taky sovy. Netrénovala jsem s nimi nic, protože se mi samotné příčí vstávat o víkendu jako do práce, když nemusím. Tak přece to nebudu dělat dětem. Děti se vždycky srovnaly hned během prvního týdne školy. Bylo to o tom, že do školy vstát musely a věděly to, pak škola, to vstávání a odpolední kroužky je tak vyčerpaly, že místo ve 12 usínaly samy do těch 10 večer a někdy prostě i dřív. Telefon se naučily, ale samy. Asi jim to přišlo důležité.
 Calypso 
  • 

telefon 

(28.7.2010 12:49:23)
Moje pětileté dítě se samo od sebe naučilo můj telefon. Pořád si ho psalo ve Wordu a na táboře se mu to velice hodilo. Ale každý je samozřejmě jiný - staršího nějaký telefon v první třídě netrápil - a tak ho měl napsaný v aktovce i v deníčku (a za celý rok ho nepotřeboval - naštěstí :o)))
 Markéta, kluci 8 a 1 
  • 

Neuvěřitelné příběhy 

(28.7.2010 12:14:14)
Podle mě to patří do kategorie neuvěřitelných příběhů. Matka, která nechá dítě do štrúdlu nasypat pálivou papriku, aby se poučilo, že ve špajzu nemá mít bordel a matky hrající před odchodem do práce pexeso, aby donutila dítě o prázdninách vstávat, mi nepřipadá reálná. Já si myslím, že si to paní Těťhalová vymyslela, aby bylo o čem psát. A už vůbec nechápu, proč by dítě o prázdninách mělo mít stejný režim jako ve školním roce, do toho má, proboha, prázdniny.

 lklasinka 


Re: Neuvěřitelné příběhy 

(28.7.2010 13:33:29)
Taky jsem si myslela že mě tenhle článek v něčem poučí a nic.
A to bych potřebovala ( asi ) poradit v hodně věcech. Jak docílit toho aby se malý nebál sám jezdit autobusem do vedlejší vesnice? Když to s ním budu trénovat o prázdninách, bude v tom autobuse opravdu sám, když to nechám až na premiéru pojede s ním spousta dalších školáků. tak co je lepší.
Mám taky obrovský strach ze všeho co nás čeká, ale nechce se mi stresovat celé prázdniny, jak a co bude.
Teď si to všechno užiji a druhý školák bude v pohodě (snad)
 katka 2+2 
  • 

Re: Neuvěřitelné příběhy 

(28.7.2010 16:01:28)
s prvnáky jsem o prázdninách absolvovala 2x cestu autobusem. V září jsem jela 2x s nimi, potom autem za autobusem a pak ještě jednou jsem tajně šmírovala, aby mě neviděli...
Zkus se domluvit s nějakým místním starším dítětem, jestli by nedohlídlo na to tvoje - nemusí ho vodit za ruku, jenom mu říct - "nastup" vystup" neblbni" apod.
Starší syn, který ségru hlídat absolutně nechtěl - mi jednou volal z autobusu - "nechci ti nic říkat, ale Amál tady není..." takže stejně hlídal, jenom tak abychom to nevěděli...
 Carlin 


Re: Neuvěřitelné příběhy 

(28.7.2010 13:51:29)
A nezapomeň na paní, co se doma orientovala podle map na parketách ~t~.
 Binturongg 


Zkazene detstvi :-) 

(28.7.2010 14:20:09)
Kdyby mi mama provadela vyse uvedene veci, nemam na detsvi tak pekne vzpominky. Jsem od malicka sova a pamatuju si zive, ze me jednou chtela trenovat se vstavanim babicka. Malem to zabilo me i ji! :-D~t~
 lklasinka 


Teď vážně 

(28.7.2010 14:42:40)
Docela by se mi ale šikla rada co koupit a co je na nic
Jaké pastelky? některé jsou na prd, jak velké pouzdro a co v něm, nějaké maminkovské vychytávky a tak. Kam dát průkazku aby nám vydržela aspoň měsíc?~q~ než se vytratí.
 katka 2+2 
  • 

Re: Teď vážně 

(28.7.2010 16:04:48)
průkazku - na krk. Jinam nee, zapomene ji někde.
pastelky - ano - ale ne nelámavé, ale klasické české, dražší - nelámavé nekreslí...
Tužky HB (č.2) hodně. Gumy - se slonem - hodně. Strouhátko se zásobníkem. pero až později - kolem vánoc, voskovky - české!!!!! Všechno podepsat aspon iniciálami, všude napiš svoje telefonní číslo (na průkazku, aktovku, žákovskou... bude se hodit až to ztratí.
 katka 2+2 
  • 

Re: Teď vážně 

(28.7.2010 16:06:06)
jo ještě penál - jednopatrový. Děti pak rozepínají a hledají všechno možné. A fixy nejsou potřeba!!!
 lklasinka 


Re: Teď vážně 

(28.7.2010 16:29:28)
Tak přesně tohle jsem myslela píšu na seznam a děkuji mooooooc ~x~~x~~x~
 Xantipa. 


Re: Teď vážně 

(29.7.2010 9:11:08)
No, s jednopatrovým bys to u mýho nevyhrála. NUTNĚ musí mít třípatrový. Myslela jsem, že se v tom nevyzná. Kupodivu - vyzná.
 penízek,4/03 a 4/08 


Re: Teď vážně 

(28.7.2010 18:49:50)
O tužkách jsem zrovna přemýšlela,které budou nejvhodnější.Ne moc tvrdé/měkké.Takže taky díky za radu:-).
 martina 
  • 

diky za ty konkretni rady v diskuzi 

(28.7.2010 17:50:11)
Jeste by mi nekdo mohl poradit jakou tasku pro prvnaka,
co se dava diteti do kornoutu na 1. den a jestli to je prekvapeni nebo ma vedet co tam je.
mame do skoly poslat taky lepidlo, nuzky, barvy a jine potreby?


 Jíťa 
  • 

Re: diky za ty konkretni rady v diskuzi 

(28.7.2010 20:16:19)
Aktovku pokud možno co nejlehčí. Prvňáčci toho potřebují poměrně hodně a nemůžeš jim ulehčit nákupem tenčích sešitů.
 lklasinka 


Re: diky za ty konkretni rady v diskuzi 

(29.7.2010 4:44:12)
jo nám všichni poradili značku Topgal je lehká , vypadá huntovně

Nůžky, lepidla a tak by tam měli mít, prej škola dostává asi 800 na každého prváka a z toho to nakupují ( to nám řekli na třídních schůzkách) Ale může to být v každé škole jinak.
Ten kornout to nevím, myslela jsem že je to jenom v televizi, na to se musím někoho zeptat jak to u nás chodí.
 katka. 2+2 
  • 

Re: diky za ty konkretni rady v diskuzi 

(29.7.2010 7:44:21)
lepidlo takové to "rtěnkové", nůžky s kulatou špičkou, raději připlatit nebo vyzkoušet v papírnictví rovnou..., vodovky, štětce, kelímek nejlíp od velké Ramy nebo Perly (nepřeklápí se a děti nevylejou), výtvarku do kufříku nebo do krabice - můžete vyrábět už teď - pomalovat, polepit apod.
Normálně vám škola předá seznam věcí, které jsou potřeba hned na začátku. Ze školních příspěvků škola kupuje spíš sešity, některé nové učebnice a pracovní sešity. Tužky apod. jsou na rodičích.
Taška - Topgal dobrý ale drahý. Počítejte s tím, že brouček už ve druhé nejpozději ve třetí třídě bude chtít jiný - modernější batoh
 Myss 


Re: diky za ty konkretni rady v diskuzi 

(31.7.2010 16:50:57)
všechno vám řekne až učitelka na třídní schůzce,každá to může chtít jinak,i když podstata je stejná.Možná jiné množství,druh atd.Naše učitelka třeba zdůrazňovala,že chce,aby měly děti v pouzdře pastelky jen základní barvy,taky malé nůžky,atd..U barviček doporučila taky konkrétní.Sešity a knihy naše děti dostaly,obaly chtěla bezbarvé.Někde učitelka na schůzce vybere peníze a všem koupí jednotné,tak jako to chce,takže bych nebyla příliš aktivní,aby pak nebyla spusta věcí zbytečných.
 SaruskaD 


Jsem neschopná matka 

(28.7.2010 21:53:46)
Moje budoucí prvňačka je sice velmi šikovná, ale taky velká bordelářka a "sova". Taky odpoledne už neví, co měla v poledne k obědu. Pokud učitelka nenapíše vzkaz do notýsku, nebudu nic vědět. Zato nás dcera občas překvapí, když dá k dobrému nějakou událost, která se stala před X lety. Jsem asi špatná matka, ale nevím, jak to řešit. Asi to nechám vyhnít jako u těch dvou starších dětí. Hrát ráno pexeso nebo schválně rozbordelit šuplík a úmyslně nasypat do závinu papriku, tak to je snad sci-fi. Jo, možná kdybych byla žena v domácnosti a měla jen to jedno dítko, tak si to ještě představit umím. Ale ukažte mi zaměstnanou matku tří dětí na plný úvazek, která má ráno čas hrát pexeso ~t~~z~ . Budu ráda, když udělám svačinu. A nedej bože, abych měla přeházené šuplíky a musela hledat třeba ubrousky nebo lahev na pití. ~o~~q~
Ale je pravda, že trochu se toho nového začátku bojím. Nemám strach, že to nepůjde ve škole, ale z toho, abychom byli včas "na značkách". Budeme totiž běhat s dcerou nejen do a ze školy, ale odpoledne i do tělocvičny nebo do hudebky. Potěš nás pánbůh.
U nás příprava žádná není, možná poslední týden před školou koupím budíka a zkusíme "nacvičit" ranní vstávání. Ale já sama jsem "sova" a někdy je to těžké. Buzení na mobilu mám nastavené třeba na 4:30 a klidně vstanu v 6:20 ... ~f~~z~ . Nejde to změnit na povel.
 Myss 


Re: Jsem neschopná matka 

(31.7.2010 17:00:42)
Neboj,všechno půjde samo a postupně.Oni ve škole nespěchají a průměrné děti to hladce zvládají.Na rozjezd bude skoro celé září,snad prvních 14 dní chodí děti do školy jen na dvě hodiny.Celou první třídu učitelka dětem do notýsku lepí vzkazy pro rodiče-ta naše to měla napsané na počítači a vždy jen vlepila,později jen rozdala a děti vlepily samy.Můj kluk naskočil do školy až v půlce září,neměli jsme nic,nepočítali jsme,že půjde do školy,měl vyřízený odklad,ale plakal,že chce do školy,tak jsme ho tam nakonec dali a v klííídku všechno zvládl.
 Myss 


Re: Jsem neschopná matka 

(31.7.2010 17:04:27)
Ještě k těmm poznámkám v notýsku.Všechny informace o tom,co se ve škole děje,co se chystá,jak to dětem jde,i fotky z vyučování má dnes snad už každá škola na webu.Když syn na něco zapomněl,vždycky jsem měla přehled z internetových stránek,je to výborné hlavně,když je dítě např.nemocné,protože přesně víte,co se dělá a jak na to.
 Simča, dcery *1988 a 1997 


Praktické rady 

(30.7.2010 9:57:36)
K těm praktickým radám patří i to nechat udělat dítěti razítko - jmenovku. Díky tomu jsme snadno měli všechno podepsané, jmenovku jsem narazila na papár, nastříhala proužky se jmény a pomocí izolepy jsme jměno nalepili na každou tužku, pero, pastelku. Jiné věci (cvičky, penál a tak) jsme razili přímo. Pochopitelně se použila na všechny sešity, knihy a pracovní listy, na "podepsání" výkresů atd. Prostě jmenovka byla hodně využitá.
Simča ~b~
 Myss 


Re: Praktické rady 

(31.7.2010 17:09:48)
My podepisovali jen věci,které se ocitaly pohromadě někde v šatně.Takže hlavně boty a papuče,které mohou mít děti stejné.Jinak nic,kluk si to asi poznal,nic neztratil.Ale asi je to fajn,mě to nějak nenapadlo,podepisovat knihy a sešity,protože,p.učitelka dětem přidělila značky a každý sešit i knihu si orazítkovala sama.Značku měly děti na stole,vedle ní pak jméno,které tam napsala,aby i ona děti mohla oslovovat jmény,když je neznala.Děti ale i když neuměly číst si mohly rozdat sešity,krabičky s plastelínou,barvičkami ap.,které mají ve škole.JE zajímavé si tady sdělovat zkušenosti,všude to mají jinak.Vidím,že naše učitelka to má docela vymakané.Veškeré info pro rodiče má na webu,nebo to vlepí dětem už natisknuté do slovníčku.
 Ivulle 


chodit na 8 ráno do školy je pěkná buzerace 

(31.7.2010 14:17:18)
Já i manžel chodíme do práce na 9:30, někdy na 10 hod. Vůbec si neumím představit, že budeme muset budit dceru, aby byla už v 8 hodin ve škole. Nechápu tu buzeraci. Proč nemůžou začínat aspoň prvňáci déle, když vyuka trvá denně stejně jen 4 hod? Asi proto, že to je tak zvykem, hmm.
 unidor 


Re: chodit na 8 ráno do školy je pěkná buzerace 

(31.7.2010 16:43:19)
Teda, takovou práci asi nemá každý. Já vstávala do práce ve 4:30 a dělala jsem od 6:00, teď zatím vstávám v 5:15 a chodím do práce na šestou. Jinak do školy se nestresujem. Paní učitelka nám dala seznam věcí, které seženeme a koupíme my, jako rodiče a vybrala si peníze na pomůcky, které koupí ona. Vše má vyúčtované a nám odpadá shánění. Mám dost starostí na to, abych stresovala dítě nějakým extra nácvikem. Myslím, že to každé dítě spíš otráví. Držím všem palečky a každý to jistě zvládne :-)
 Myss 


Re: chodit na 8 ráno do školy je pěkná buzerace 

(31.7.2010 17:11:04)
haha,já chodím do práce na půl sedmé..Ale souhlasím s Tebou,že by děti v první třídě mohly začínat později.Je to asi taky zvyk a možná chtějí být učitelé dřív doma,nevím.
 mikule 


Re: chodit na 8 ráno do školy je pěkná buzerace 

(31.7.2010 21:51:27)
To by mě zajímalo, co budou ty děti do té doby dělat~d~. Většina rodičů je tou dobou v práci. My jsme zvyklí vstávat brzy a s docházením do školy nemáme problém.
 lklasinka 


Re: chodit na 8 ráno do školy je pěkná buzerace 

(1.8.2010 9:09:54)
nebo proto že někteří rodiče nechodí do práce na 9-10?
 Gojka 


Re: chodit na 8 ráno do školy je pěkná buzerace 

(1.8.2010 18:40:40)
Já chodím do práce na 6 a tak skončím dříve než ty a mám celé odpoledne pro různé činnosti. Neumím si představit chodit na 10 a být v práci 8,5 hodiny..., to mi vychází na 18.30 a to už je večer a tedy v letních měsících i pozdě něco začínat. Vzhledem k tomu, že moje děti chodí spát ve 20.00 - většinou, tak bych z nich celkem za ten den nic neměla ...
 Ines 
  • 

Re: chodit na 8 ráno do školy je pěkná buzerace 

(4.8.2010 13:35:16)
A co podle tebe ty děti budou do té doby dělat????
Rodiče jsou v práci.
A takhle se aspoň těch 4 - 5 vyučovacích hodin vejde do oběda než nastane zákonitý poobědový útlum.
Mimochodem já chodila na ZŠ i na SŠ na půl osmou a moc mně to vyhovovalo, byli jsme dřív doma.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.