| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jak poznám, že se blíží den D?

 Celkem 30 názorů.
 fifa3 + jeden kousek 


opravdu? 

(19.8.2009 9:35:55)
no nemůžu si pomoct, ale nepatří zkazky o nebezpečném zdvihání rukou nad hlavu spíše do oddělení "již moje bába povídala"? celou dobu těhotenství jsem řešila, jak to mám udělat, když mám jen 160 cm a většinu věcí ve svém malém bytě mám uloženo nad úrovní očí - no a taky jsem se samozřejmě musela někdy také v tramvaji přidržet tyče, že....
ptala jsem se svého gynekologa - ten tvrdil, že riziko omotání pupečníku, které by bylo způsobeno pohybem matky, by odpovídalo spíš kotoulům nebo bungee jampingu...
 Blanka 
  • 

Re: opravdu? 

(19.8.2009 10:07:36)
Mně se třeba spustila krev z nosu.
 Lenka, 3 dcery do šesti let 
  • 

Re: opravdu? 

(19.8.2009 14:10:52)
Také jsem se radila se svým gynekologem, protože mám v kuchyni poličky vysoko, že se třeba pro talíře musím hodně natahovat. Říkal, že se nemusím bát, že je lepší se natahovat, než spadnout ze židle a nikdy žádné moje dítě s pupeční šňůrou problém nemělo.
 Winky 
  • 

Re: opravdu? 

(20.8.2009 14:56:58)
Ten článek je dost na nic - k čemu pravděpodobnost několika týdnů?
Vzhledem k tomu že jsem si nemohla vzpomenout na poslední MS před otěhotněním mi pan doktor stanovil poměrně velkoryse :-) datum porodu od 30.7. do 25.8. ..... a prý že mám být radši nachystaná měsíc před prvním termínem kdyby něco :-) No a dcera se narodila 19.8. takže mi přišlo že jsem těhotná 10 měsíců a ještě šíleně dlouho přenáším. Chodila jsem do schodů, do kopce (rozhledny, vycházky),vyslechla jsem x zaručených rad jak se "rozrodit" včetně malinového čaje (blee) doporučované soulože, pak že bouřka a kdesi cosi...... no malé bylo v bříšku dobře a ven nepospíchala, já už skoro brečela že jsem tak neschopná že ani neporodím :-) - psychoza.
Potom kontrakce byly, pak zas přestaly, přišlo mi že mi odtýká voda, sestřička tvrdila že ne, monitor mlčel, sestřičky mi balily věci, pak přišla doktorka, ukázala prstem a se slovy "tuhle porodíme" byla dcera za 2 hodinky na světě, a doktorka jásala jak je krásně dovyvinutá včetně nehtíků na nohou.

U druhého těhotenství jsem měla obavy že zas budu přenášet, termín byl stanovený taky dost od oka, žádné "urychlovače" jsem tedy nepodstupovala, pak mi v noci praskla voda a to tak že jsem najednou spala v louži vody :-) tak jsem byla ráda že je jasno a že se jede do porodnice :-) kde mi pan doktor po vyšetření tvrdil že mi voda rozhodně prasknout nemohla že je jí tam ještě spousta :-) (synek tam měl holt bazének). Ale zas byli hodní a klidní (jé, druhorodička, to zvládnete, vám nic dávat nemusíme, to se rozjede samo) a za hodinku si zabrečel i synek.

Suma sumárum - z příznaků jsem nevypozorovala nic, a to jsem se snažila :-)
 Denisa T. 


Re: opravdu? 

(6.7.2010 11:13:38)
moc pekne vyjadreni:)))~R^
 Luciex 


Blizici se porod 

(19.8.2009 9:42:29)
Doktorka me v 32.tydnu vydesila,protoze mi rekla,ze do tydne porodim.Porodila jsem v 39.tydnu :-) Zajimave jeste bylo to,ze v porodnici se me sestricka ptala,jestli me boli cele bricho a ja ji rekla,ze jen podbrisek a ona mi rekla,ze to jsou jen poslicky a poslali nas domu a nebyt toho,ze jsem zacla vic krvacet,tak bych asi porodila doma,protoze jsme asi za par hodin jeli kvuli tomu znova do porodnice a bolel stale jen podbrisek a pak to byla rychlost-nestacili mi dat ani klystyr,za chvilku byla mala venku.A do konce porodu me fakt bolel jen podbrisek s tim,ze jsem subjektivne nevnimala stahy.Takze kdyz mi rekli az prijde stah,tak tlacte,museli mi rict,kdy zacina,jelikoz me to bolelo porad stejne intenzivne. Jo a mam znamou,ktera odjela do porodnice,protoze citila,ze se to blizi,ale mela bolesti jen jako u mene bolestive menstruace a dojeli do porodnice a za chvili porodila-nemela temer zadne bolesti.
 Limai 


tak to bych už šest týdnů musela přenášet, 

(19.8.2009 9:47:24)
protože ze zde popsaných příznaků se na to že nějaký den budu rodit neprojevovalo nic,dokonce ani ty poslíčci ne.Blížící se porod jsem poznala ve chvíli když se při žehlení prádla dostavily kontrakce.
 Manul 


no, nevím 

(19.8.2009 9:48:46)
"blížící se porod je možné odhadnout na základě typických příznaků, které se mohou objevit několik dnů i týdnů předem" - to už má stejnou vypovídající hodnotu to stanovené datum porodu...
JInak ale já jsem na sobě pozorovala, že asi 2 dny před porodem se mi docela zvedl tlak (protože mi ho při jedné kontrole naměřili vysoký, tak jsem se pak měřila pravidelně, od té kontroly poklesl, ale pak vyletěl)
 Katka,kluci 7 a 10 
  • 

Re: no, nevím 

(19.8.2009 10:00:40)
Já jsem si říkala to samé, jestliže se zmíněné příznaky dostaví s přesností dnů až týdnů, no tak to snad ani nemé smysl...S přesností zhruba na týdny snad termín porodu každá známe.
 Zdeňka 
  • 

Ale já vím 

(19.8.2009 12:02:43)
Co já měla přečtených podobných článků....Mám za sebou dva porody a oba jsem bezpečně poznala až když opravdu začaly.Rozhodně ne dva dny dopředu a podobně.A to jsem byla sakra pozorovatel příznaků.Ale je fakt, že teď na to hrozně ráda vzpomínám.
 BlackyCatt 
  • 

Hlenová zátka 

(19.8.2009 21:56:00)
Já měla asi den, dva před porodem slabé špinění a pak jakoby hlenový výtok s trochou krve. To už jsem si říkala, že to asi brzo přijde. Přišlo :-))
 Horama 


Re: no, nevím - já dopředu nic nepoznala 

(19.8.2009 12:31:53)
Porodila jsem měsíc před termínem a zpětně připouštím, že jsem ty příznaky blížícího se porodu měla, jenže... Jenže když jde o první porod, jak poznat, že je to ten příznak, o kterém se někde píše? Břicho mi asi týden před porodem skutečně malinko sestouplo, ale ani vícenásobné matky nebyly schopny dát jednoznačnou odpověď, jestli je to to ono. Vliv na zlepšení dýchání jsem nepociťovala, mně se dýchalo pořád stejně. Den před porodem jsem neměla vůbec chuť k jídlu, pořád jsem byla na záchodě, šest hodin jsem strávila prací na dálku a vyprala jsem všechno, co jsem viděla. Ale že rodím jsem zjistila, až když mi v pět hodin ráno odešla voda - a nebylo to pomalé odtékání, byla to jedna velká záplavová vlna. :o)
 Yuki 00,03,07 


Re: no, nevím - já dopředu nic nepoznala 

(20.8.2009 22:56:34)
já taky ne
poprvé mi dokonce i doktoři tvrdili, že to ještě není porod, a za dvě hodiny jsem porodila
podruhé jsem jela na kontrolu, doma nebylo nic nachystaný, tda bylo - věci na vaření oběda, až se vrátím, a dojela jsem nakontrolu dvě hodiny před porodem, když mi doktorka při kontrole řekla, že rodím, tak jsem jí nevěřila :-)
 janka a dvě dítka 
  • 

zvedání a přenášení těžších předmětů??? 

(19.8.2009 12:12:18)
Od kolika kilo se předmět považuje za těžký? Svého 16-ti kg vážícího synka jsem tahala celé těhotenství.
 Horama 


Re: zvedání a přenášení těžších předmětů??? 

(19.8.2009 12:34:15)
Přesně tuto otázku jsem položila doktorovi, když mi po císařském řezu zakázal cokoli zvedat. Prakticky prý i nákup. Nebylo mi jasné, kdo za mě bude poponášet moji malou Jíťu. :o)
 adelaide k. 


Re: zvedání a přenášení těžších předmětů??? 

(19.8.2009 12:35:31)
janko, já jsem celé těhotenství nosila starší "na koníka" což předpokládá samozřejmě i to zdvihnutí nad hlavu. A kupodivu jsme přežili oba :-)
 Eecta 


podle data zapsaného v kalendáři:))) 

(19.8.2009 12:29:59)
já jsem ani jednou nešpinila, nehnízdila, nálady normální...
a pak najednou prdla voda a bylo to
 tomina 


Re: podle data zapsaného v kalendáři:))) 

(19.8.2009 19:48:33)
U mě to bylo stejné, rodila jsem týden před termínem, příznaky žádné, ani bolesti, spustila se mi voda, v porodnici mě nechali přes noc a druhý den mi porod vyvolali, po kapačce to byl fofr.
 x.sky 


výtok 

(19.8.2009 13:46:28)
Rodila jsem týden před termínem plánovaně císařským řezem (KP) a večer a noc před výkonem jsem začala mít řídký výtok, čím dál intenzivnější, plodová voda to podle sestřiček nebyla, ale když to tak zpětně zhodnotím, tak možná bych ten den porodila tak jako tak :-) Ale z tohoto pohledu jsem byla ráda, že rodím císařem, protože jsem té nejistoty jestli už to začalo byla ušetřena.
 Petul.a a Babu 


Re: výtok 

(19.8.2009 15:40:03)
Jj, já to měla taky tak - taky císař kvůli KP, taky týden před termínem. A přesně - jednou z výhod císaře je to, že člověk takovouhle nejistotu fakt nepozná~;)
 Petra a dvě holky 


Re: taky tak 

(19.8.2009 22:56:55)
Já taky císař pro konec pánevní, deset dní před termínem. V noci před narozením dcerky taky "hlenová zátka". Hned jsem běžela za sestřičkou (už jsem byla v nemocnici - nástup den před sekcí), ať raději hned říznou, že asi začínám rodit:-)) Vysvětlila mi to stejně,jak je uvedeno výše...A to byl můj druhý porod!!! První byl přirozenou cestou - to mi při kontrole v nemocnici v den termínu oznámili, že rodím:-)) A já do té doby ani NETUŠILA!!! A byla to nakonec celkem rychlovka.
 Radka + 2 
  • 

Já se nechytám :) 

(19.8.2009 16:07:56)
Hnízdění jsem neměla.
Tlak a nucení na WC - trpěla jsem dlouhodobou zácpou a těšila se na klystýr. Je pravda, že když vyprostili miminko, opravdu jsem měla pocit, že jde TUDY.
Špinění nic.
A že mám poslíčky, mi tvrdily sestřičky v porodnici - ale nechali si mě tam, protože mi měli po císaři kontrolovat jizvu. Bránila jsem se, že ve 42 tt podle PM dokonce 44 to opravdu poslíčci nebudou. Kontrakce byly nepravidelné až do narození mimča.
 Eva 
  • 

pravidelnost kontrakcí 

(19.8.2009 20:30:24)
Pořád jsem čekala, kdy z poslíčků budou "pravidelné a zesilucí kontrakce". Toho jsem se ovšem nedočkala, porodu ano:-). Eva
 Aneka_ 


Já jsem mimo tyto výčty 

(20.8.2009 10:06:56)
Porod jsem poznala až tehdy, kdy mně obrovsky zabolelo v břiše(40tt), když jsem si lehla. ihned se rozjely kontrakce pravidelné do minuty a ty přetrvávaly celou dobu do porodu(6h). Nic z výše popsaného jsem neměla. Poslíčky, špinění, hnízdění - prostě nic.
 Jirunka 


Re: porod 

(24.8.2009 22:44:48)
Já jsem pár dní po určených termínech vymalovala balkon, večer zašla s manželem na dlouhou procházku =SOBOTA a druhý den mi začla odcházet hlenová zátka(slabé špinění)=NEDĚLE. To už jsem věděla, že budu brzy rodit. O dva dny později jsem začla pociťovat slabé stahy, které se ukázaly i na monitoru na kontrole =ÚTERÝ. V noci konečně přišly kontrakce - rovnou silné a prakticky hned pravidelné po pěti minutách. Z porodnice mě ale poslali zpátky domů. V těch pětiminutových někdy i čtyř jsem protrpěla celou noc a následující den =STŘEDA. Pak jsem i zvracela a měla průjem. Nakonec jsem porodila AŽ VE ČTVRTEK RÁNO.
 tynunka 


Re: porod 

(30.8.2009 12:30:55)
mno tak já mám do porodu ještě čtyři měsíce, ale začínám přemýšlet taky o tom, jak to poznám...a když to tady tak čtu, mám dojem, že nakonec budu naprosto klidná a až mi praskne voda, tak to prostě bude :-)) nechci pořád něco studovat podle tabulek a článků a tak, jelikož mě to spíš děsí, než že mi to pomáhá
 ewwusska 


Re: porod 

(12.4.2010 20:39:43)
Já hnízdila asi 3 týdny před porodem. Pak asi 3 dny před jsem měla pravidelné slabě kontrakce po 20 minutách, ale tak po třech hodinách byl klid. Pak mi za minutu jedna hodina vnoci začaly bolesti jen v podbřišku po pěti minutách. Šla jsem si tedy dát horkou sprchu, ale bolesti se zkracovaly a sílyly tak jsme jeli do porodnice asi o půl třetí (pořád bolesti jen v podbřišku). Kolem 6.00 mi dali kapačku oxitocinu a nic horšího jsem nezažila. V 7:25 jsem porodila Mirečka 3700 g a 51 cm. A rodila jsem týden po termínu. Teď jsem ve 36 týdnu a čekám kdy to přijde tentokrát:-)))
 kačka 
  • 

Re: Já jsem mimo tyto výčty 

(27.8.2009 22:45:33)
Já jsem taky neměla žádné příznaky. Vzheldem k tomu že jsem čekala dvojčata a byla jsem už 39 týden tak už jsem byla v nemocnici, ale večer chodil doktor na vizitu a v sedm večer mi tvrdil že já rodit rozhodně ten den nebudu. Půl hodiny na to mi praskla voda, když jsem to šla oznámit sestře, tak mi to samozřejmě moc nevěřila, dvojky byly venku za dvě hodiny, nestihli mi dát ani klystýr, šly císařem ale jenom pod epidurálem ale málem jsem porodila normálně. Bylo to šíleně rychlý.
 Denisa T. 


tak já teda taky nevim.. 

(6.7.2010 11:35:40)
jsem dnes 36+1, obcasne tvrdnuti bricha - mám, obcasne bolesti v podbrisku - mám, někdy vodnatý výtok - taky mám, nekdy zvlastni "tlak" na cipku (podobny pocit jako pri jeho vysetrovani pohmatem) - taky mám, náladovost - mám, návaly energie a chut uklizet - mám, klesle brisko (nejen podle meho nazoru ale vsimli si i sousedi a prodavacka v obchode:) - taky mám, no a to vse se deje uz tak 14dni, do terminu ode dneska jeste pres 3 týdny cas, navstevy teh.poradny kazdy tyden, porodni cesty pri poslednim vysetreni uplne v klidu takze ja myslim ze z tehle priznaku se to proste neda odhadnout.. Odchod hlenove zatky je podle meho nazoru jedine co muze napovedet ze porod "brzy" prijde, ovsem pokud maminka vubec pozna ze to byla ona - hlenova zatka a nebo pokud vubec nejaka, pred tim nez prijdou kontrakce nebo praskne voda, odejde.
 Mammalia 


Porod do vody 

(10.10.2013 14:50:43)
Zajímavé info k porodu do vody je i na http://www.emimino.cz/diskuse/porod-do-vody-4465/

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.