| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Vývoj dítěte - 12 týdnů

 Celkem 57 názorů.
 Eva, dcera 11 týdnů 
  • 

Nespavec 

(24.10.2004 22:45:35)
Moje dcera už bude mít tři měsíce, prý by už měla mít pravidelný režim. Vlastně ho má, ale usíná pravideně mezi 2. a 3. ráno. Zkoušeli jsme snad už vše, ale nic nezabírá. Po večerním koupání už nespí. Přes den jak kdy, ale na noční řádění to nemá vliv. Jinak je ale moc hodná. Máte někdo nějaké zkušenosti, jak posunout spánek?
 Týna a Mína 


Re: Nespavec 

(24.10.2004 23:31:04)
Ahoj Evo,myslím že holčičce spaní neposuneš ani náhodou.Ona je koneckonců na tomhle světě teprve chviličku,všechno je pro ni nové,na všechno si teprv zvyká.Hlavně dej pozor,aby se jí neotočilo spaní.To by potom v noci nespala vůbec,zato přes den by byla jako šípková růža.Prostě-myslím že pomáhá jenom trpělivost a bedlivé sledování toho co je jí příjemné.Moje holčička spala od chvíle co jsme jí z porodnice přivezla v noci osm hodin.Zato přes den skoro vůbec.A v pěti měsících se to otočilo a byl to děs.Večer nic nezabíralo a mohla jsem se rozkrájet a nic.Pak jsem zjistila,že se jí líbí hlazení po čelíčku a broukání.Tak jsem broukala a hladila někdy i hodinu a fungovalo to.No v roce a půl se to ustálilo na spaní od 21do8 a je to fajn.Moc jsem asi nepomohla,ale přeju tobě i holčičce pevné nervy a aspoň trochu klidného spinkání.
 Jája a Terezka 3 měsíce 
  • 

Re:nebudu papat 

(7.8.2005 7:49:05)
Ahoj chtěla jsem poprosit o radu. Moje dcera mě hrozně zlobí s jídlem jednoduše řečeno nechce moct jíst.Tak jsem se chtěla zeptat jestli někdo neznáte nějaký fígl jak zvýšit mimču chut k jídlu.
 Lennca 


Re: Re:nebudu papat 

(10.8.2005 13:41:03)
Ahoj Jájo. Z tvého psaní jsem nepochopila jestli kojíš nebo krmíš z flašky.Mám také 2,5 měsíční Terezku,kterou plně kojím.Dávám jí jíst jak má hlad/každou 1-2 hodiny/.Myslím,že nemá cenu dítě do jídla nutit,ona se určitě ozve sama.Přeji ti zlepšení a spokojenou Terezku.
 martina 


Re: Nespavec 

(12.2.2009 10:14:58)
dobrý den,taky mám podobný problém.syn bude mít 3 měsíce a "pravidelně"neusne před půlnocí,někdy se v noci vzbudí na krmení,někdy ne.pak to dospává dopoledne a přes den spí celkem asi 4 hodiny.taky už jsem byla zoufalá a snažila jsem se všemožně ho udržet v postýlce,posunula jsem koupání,ale nic.když se dítěti nechce spát,tak máme prostě smůlu~j~zjistila jsem,že to nemá cenu,že se to asi časem posune samo.taky už jsem psala do nějaké poradny a 2 maminy mi odepsaly,že to opravdu posunout nejde.tak pevné nervy~2~
 Veronika 
  • 

Re: Nespavec 

(1.8.2006 8:28:40)
moje maminka když měla sestra otočené spaní sestru vykoupala ráno místo večer.Pomohlo to.
 Katty15 


Re: Nespavec 

(22.5.2009 21:56:00)
Ahojda,naší holčičce je 10 týdnů a nám hodně zabralo, nejdříve vykoupat,tak hodinku před krmením,protože jinak byla vzteklá z hladu, takže na krmení byla už v pohodě, převlečená a přebalená a pak se jen najedla a dali jsme ji do zabalovačky. Trpíme doteďka tím, že bez zabalovačky neunse, nebo usne ale za hodinu se vzbudí, jak máchá rukama. Takže nám pomohlo pevné svázání v zabalovačce a hlavně vydržet nevztí ji z postýlky po tomto rituálu, ale chodit k ní pravidelně když brečí, chvilku ji nechat...dát dudlík...nám to zabralo. Proto teď ví, že prostě večer po jídle a koupeli, jde do zabalovačky a i když vytrapuje někdy, tak stejně usne...usíná jak kdy, dle jídla, ale vesměs v devět spinká, vzbudí se tak ve čtyři, nají se a zase chrní třeba do osmi. Posunout ji to nijak nemůžeš, ale takhle malé děti mají rády řád, chce to trpělivost to vydržet, ale ona si po týdnu zvykne.Vím jak je těžké nechat řvoucí dítě v postýlce....ale pokud už "řve" opravdu hodně, utišit a zse dát do postýlky a tak to dělat dokola,je to vysilující...ale my jsme ji tak naučili rozeznat den a noc a teďka můžu s klidem říci, že tak týdn je klidek a já vím, že večer bude klid a vyspím se, hodně zdaru..jo a jinak velice nám pomohla i knížka od Harveyho Karpa-Nejšťastnější miminko v okolí,vřele doporučuji!:-):-)
 Mája, třinácti měsíční holčička Adélka 
  • 

spaní 

(4.11.2004 12:24:52)
mi jsme měli ze spaním taky problémi když byla Adélka ještě jako málinká chodila spát tak kolem jedenáctý a pokračovalo to až do roku když se nám jí podařilo z manželem uspat v osum tak se mi v devět vzbudila a zase šla spát až jedenáct a teď je to asi týden co jse to zlomilo chodí spát přes den jen jednou a večer je v půl osmý v postýlce a vstává až ráno v osum hodin
mě někdo poradil když je dítě večer čilé po koupání tak na čas se koupat na místo večer ráno u nás to nezebralo, ale znám pár dětí u kterých to fungovalo
 Pavlína,Martínek-12týdnů 
  • 

Spinkání 

(10.3.2005 11:22:59)
Zdravím všechny maminy!Martínkovi jsou dnes 3 měsíce a od šesti neděl spinká od osmi večer do půlnoci a pak se budí zhruba po dvou hodinách a vždy kojíme vleže a spinká dál,takže zatím nehrozí nějaké ponocování.Takhle vydržíme do sedmi hodin a jsme odpočatí oba dva.Hlavně zapojte tatínky,je to prima,když mi ho manžel přinese a pak zase položí do postýlky,moc to pomáhá!Jinak přes den spinkáme 2-3krát,hlavně venku,ale i doma spinká hezky,jen vydrží hodinku.Přeji všem mnoho radosti,zdravíčka s jejich miláčky!!!Pavlína z HK.
 Katka a Míša(3.měsíce) 
  • 

Re: Spinkání 

(14.3.2005 10:18:19)
Milé maminky,
měla jsem spíše problém s tím,aby mi Michálek v noci spal lépe.Budil se každé 2 hodiny na jídlo a to bylo nesnesitelné.Jsou mu tři měsíce a čím méně poslední dobou spí přes den,tím více mi spí v noci,kolikrát i celou noc nebo se vzbudí jen jednou a pak spí zase dál.Podle mého to bylo tím,že se přežíral a pak se mu špatně spalo.Teď jí míň a po delších intervalech a je to mnohem lepší.
Přeju všem maminkám hodně štěstíčka a pevné nervy s jejich broučkama a beruškama
 Eva K 
  • 

Re: Re: Spinkání 

(4.6.2006 20:06:04)
Já měla to stejné co popisuješ. Lucinka pila pořád každé dvě hodiny, ve dne i v noci. Teď už taky pije v noci jen jednou až dvakrát. Přes den stále po dvou hodinách. Před spaním se napájí velice dlouho.
Já myslím, že se nepřejídali, prostě už umí lépe využít jídlo, takže zvládnou denně jeden až dva delší intervaly. I jsem to četla a říkala mi to laktační poradkyně.
Prostě nám rostou! Eva, Lucie 11 týdnů
 Markéta Ptáčková syn Vašík 3 měsíce 
  • 

Re: Spinkání 

(27.8.2007 22:30:47)
Já jsem měla také problém se s paním.Kojila jsem každé dvě hodiny a někdy i po hodině a to i v noci.Pak mi doktorka poradila, ať více piju, nebo jím polévky, zkrátka ať zvíším příjem tekutin.Moc jsem tomu nevěřila, ale teˇkdyž piji 3 -4 litry každý den, tak Vašík spí i od devíti večer do šesti ráno.
 Nítěnka 


Re: Spinkání 

(30.3.2009 12:46:52)
Náš malý měl zpočátku přehozený režim, pomohlo dát pře den látkové pleny - budil se pak přes den častěji (předtím jsem ho téměř po 4h nemohla probudit na jídlo a v noci pil po 2h). Srovnalo se to během pár dní. Ale jestli přes den zase tak moc nespí, tak holt je nespavec. Naše aktivní starší dítko má skoro menší potřebu spánku, než já (od 2 let spí jen cca 22-7h, přes den vůbec). Máme také 3-měsíčního, ted už spí celkem pěkně (tak 2x se budí na jídlo), ale večer je jak otesánek. Vypije vše a za půl hodiny už si kouše ruku~w~
Mimochodem ani jednonaše dítě nechce být na břiše. Dávám si ho přes nohy nebo v pololeže na sebe, tak to vydrží déle (což je max. 5 minut), na posteli se na bříšku začne vztekat téměř okamžitě.~g~
Přeju, ať Vám drobci pěkně rostou.
 Lenka 
  • 

Re: Spinkání 

(9.10.2006 14:15:13)
Ahoj maminka, mám 11-týden. chlapečka. Ve dne toho moc nenaspí, zato vydrží celou noc. Jen to večerní usínání je o nervy. Pláče, až hystericky. Už jsme zkoušeli kdeco. Zpívání, pohupování, hlazení... Nevíte někdo co s tím?
 Marketa 
  • 

Re: Re: Spinkání 

(6.11.2006 14:06:12)
ahoj
nase dite taky nechce spat
zkus si precist knizku od Nejstastnejsi miminko v okoli od Karpa - rada:tesne zabalit do zavinovacky, houpat a sycet (ja delam ssssssssss) a pomaha to
 Aneta 
  • 

Re: Spinkání 

(16.12.2012 22:20:19)
Přesně tak, já na Karpa nedám dopustit. Malá neumí usnout sama, takže Karp nás zachránil. V devět ji zavineme, dáme dudlíka, pustíme na mobilu bílý šum a už ani houpat nemusíme. Stačí položit do postýlky a během minuty spinká. Pak takhle vydrží do 3 a pak se budí tak po třech až čtyřech hodinách. Ale bez Karpa bychom nespali :D
 Chalupová, syn tři měsíce 
  • 

Re: Spinkání v postýlce 

(10.11.2006 14:08:58)
Syn nám nechce usnout v postýlce. Dosud měl bolení bříška tak jsme ho museli kolébat, aby při tom bolení usnul. Nyní bolení ustoupilo a my nevíme jak ho naučit usínat bez chování a v postýlce. Předem děkuji za rady.
 Petra,11. týdenní natálka 
  • 

Re: Re: Spinkání v postýlce 

(25.5.2007 21:14:41)
Ahoj,naše maličká usínala také kvůli bolestem bříška v náručí a to i v noci po každém kojení.Pak jsem byla vždy vyčerpaná,protože než usnula,tak pila za hodinu znovu.U nás pomohlo dát ji do postýlky a hladit ji po hlavičce.Nyní už usíná sama,ale pouze na bříšku.Hodně úspěchů.
 Stáňa a Samča 


Re: Spinkání v postýlce 

(12.10.2007 11:24:33)
Tento problém jsem měla taky ,ale ne kuli kolice ale náš malej od příchodu z porodnice večer pernamentně brečel dvě hodiny tak jsme ho museli uspávat na rukou.Po šestinedělí se to změnilo,ale musí nás pořád vidět tak ho prostě dáme do postýlky a sedneme si k němu buď stačí že nás vidí a nebo ho hladíme to zabírá taky.Snad jsem ti trochu pomohla každé dítko je jiné a vyzkoušet by se mělo všechno.Přejeme hodně úspěchů.Stáňa a Samíček.
 martina 


Re: Spinkání v postýlce 

(18.2.2009 18:16:19)
náš malý taky nejraději usíná na rukou,v kočárku nebo autosedačce.doufám,že si nezvykne~o~v postýlce taky sice usne,ale trvá to mnohem dýl a taky tam musím sedět,aby mě viděl,jinak řve,dokud nepříjdu~a~myslím,že takových dětí je víc.tak pevné nervy~t~
 Jana O. Brno 


Usínání bez chování 

(24.11.2007 20:48:48)
Náš Kubík bude mít taky 3 měsíce, ale od narození spinkal ve své postýlce, abychom ho to nemuseli později učit...Někdy se ale taky stane ,že na nás s manželem natahuje ručičky, určitě nás to láká si ho pochovat ale snažíme se být nekompromisní a necháme ho chvíli kňourat, on pak sám usne... Zkuste vašeho chlapečka taky nechat a pokud neplače hlady nebo ho nebolí bříško, tak ho nechte chvíli plakat...Ono se mu nic nestane, pláč je pro miminka - v únosné míře - zdravý, napínají se mu plíce a tím si je "cvičí"...... Velice se nám to osvědčilo, Kubík spí sám a krásně až do rána......
 kveta 13let.dcera-3měsíční syn 
  • 

Zlatíčko 

(9.8.2005 12:24:19)
Ahojky všem maminkám!!!Mám 3měsíčního chlapečka,je moc hodný,dobře baští a taky pěkně spinká.Někdy mám pocit že si ani takové zlatíčko nezasloužíme :o)Dcera byla hodně uplakaná takže ve srovnání s ní je to opravdu zázrak.Každé mamince bych přála tak sladké a zlaté miminko.
 Katka 
  • 

Re: Zlatíčko 

(15.8.2005 20:24:08)
Milé maminky,
chtěla bych se přidat k výše uvedenému článku. Také mám tříměsíčního synka Jarouška a je to naše zlatíčko. Ze začátku hodně plakal, ale bylo to tím,že mu nestačilo kojení a měl stále hlad. Od šesti týdnů je na příkrmu, ale nemůžu si nyní vůbec stěžovat. Je velmi spokojený, spí celou noc a přes den si hezky brouká a hrajeme si.
Držím všem palce, aby se také tak dařilo...:O))
 Kačík+klučík 


lumpík 

(11.5.2007 0:41:28)
Achojiky maminky, mám téměř 3 měsíčního chlapečka, zhruba do 2 měsíců mi prospal cca 16-18 hodin denně, již nekojím a malý je na Nutrilonu AR, dříve jedl cca 6-8x za den, byl to takový "nedopapánek", poslední 2 týdny se to již ale vše samo upravilo, malý jí 4-5x denně v delších intervalech cca 5-6 hodin od sebe, byl to velký skok a změna, najednou je to vše jiné a člověk musí zase zjišťovat, co který pláč znamená :-)))), noc někdy prospí celou, jindy se 1x vzbudí, přez den už ale tolik nespinká, spí tak 2-3x za den tak maximálně po hodině, je hravý, rád výská a huláká, pase hříbátka jak o život a snaží se lézt....a co Vaši mrňousci?
 Pleva 


Re: lumpík 

(18.12.2007 22:43:56)
Ahojky maminy.
Mám 3 měsíční dcerku.
Poslední tři týdny spinká celou noc. Usíná kolen deváté a do 6-7 spinká bez probuzení.
(První holčička mi spinkala celou noc už od sedmi týdnů a spánek do 10 h. ráno jí nedělal problém).
Přes den je docela čilá a spinká tak 3-4 po hodince.
Jen bych chtěla trochu utěšit maminky, kterým jejich radůstky ještě nespinkají celou noc, nebojte se, také se brzy dočkáte, jen má každé dítko svůj rytmus a občas to chce prostě jen trochu trpělivosti a pochopení.
Ještě nedávno jsem si říkala, že moje holčička zřejmě dlouhý spánek nepotřebuje, ale opak je pravdou.
Tak hlavu vzhůru a hodně trpělivosti a štěstí.
 nicol-H 


Re: Zlatíčko 

(17.11.2005 23:53:22)
ahoj maminky, mame to same.maly od mesice v noci spinka sedm hodin, pak se nadlabne a spi dalsich pet,skoro neplace, pekne papa, usmiva se,zvatla¨..taky mam skoro pocit, ze si takovy slunicko nezaslouzim :-) ja jsem pry byla hrozne urvana :-))
 kveta 13let.dcera-3měsíční syn 
  • 

Zlatíčko 

(9.8.2005 12:24:24)
Ahojky všem maminkám!!!Mám 3měsíčního chlapečka,je moc hodný,dobře baští a taky pěkně spinká.Někdy mám pocit že si ani takové zlatíčko nezasloužíme :o)Dcera byla hodně uplakaná takže ve srovnání s ní je to opravdu zázrak.Každé mamince bych přála tak sladké a zlaté miminko.
 Pavla, 13 ti tydenni holcicka 
  • 

nechce past konicky 

(12.10.2005 20:33:56)
Nase hocicka ma temer 13 tydnu, krasne roste, smeje se, na rameni i v polosede drzi hlavicku, ale kdyz ji prevalim na brisko, vzteka se, ryje nosem do podlozky a nechce zvedat hlavicku. Proste to na brisku nema rada. Mate nekdo podobnou zkusenost, nebo vite, co delat, aby se naucila zvedat hlavicku?
 Věra, dvě děti 
  • 

Re: nechce past konicky 

(28.10.2005 21:22:39)
Mám syna 13 týdnů a máme stejný "problém". Mám takovou zvláštní teorii: - že tu hlavičku asi neuzvedne!- Vím, že se to zdá hloupé, ale porodní váhu měl 4,5kg a obvod hlavičky 38cm nyní má obvod 42cm a už od pohledu je v poměru s jeho krčkem veliká. Dcera byla podstatně menší a obvod měla 34 cm a ve stejném věku už ji držela krásně a dokonce se občas překulila zpátky na zádíčka. Jinak je živoučký (až moc), chvilku nevydrží v klidu, kope nožičkama, udrží lehké štěrkátko, směje se, povídá, takže odpovídá svému věku - jen ta hlavička ...., ale určitě se dočkáme.
 Marcka  
  • 

Re: nechce past konicky 

(3.11.2005 9:49:08)
Stejný problém. Naše holčička (12 týdnů) polohu na bříšku vyloženě nesnáší. Vždycky když ji otočím, tak za 10-20 sekund začne pofňukávat a do půl minuty brečet jakoby naštvaně. Přitom hlavičku ve vzpřímené poloze drží hezky, ráda kouká kolem sebe. Nejde jí to s těmi ručičkami. Pan doktor na 3 měs. prohlídce doporučil otáčet častěji a ručičky přidržovat, ale jen na krátkou dobu, aby se nestihla úplně rozbrečet. Tak uvidíme - v kombinaci s ublinkáváním a tím, že si ráda pospí je to docela zajímavé na čas. Vyderžaj pioner : )
 Martina, Ditka 11t 
  • 

Re: nechce past konicky 

(3.11.2005 10:36:09)
Ahojky, naše Ditka je taky živous, ale v poloze na bříšku ji ti nijak zvlášť nebaví. Má ráda když ji nosím jako "letadlo" - držím ji na hrudníčku a pod zadečkem, ale bříško má volné a hlavně s ní musím CHODIT, jinak to asi není žádná zábava. Na bříšku vydrží jen na balonu /ten gymnastický na cvičení/ - na něj ji položím, a houpu nebo mírně kutálím ze strany na stranu, dopředu a dozadu. A hlavu drží jako periskop :-)))
Asi chtějí víc zábavy a vzrůša, mimča naše.
 Míša,dcera Barborka, 10 týdnů 
  • 

Re: Re: nechce past konicky 

(25.11.2005 10:47:13)
Zdravím všechny maminky,my s koníčkama problém nemáme, i když tato poloha zrovna mezi oblíbené nepatří. Mě pomohlo nosit malou v klokánce, tam je nucena držet si hlavičku. A taky jako letadýlko, mimi má rozhled a zároveň posiluje hlavičku.
Mám ještě 5 ti letého syna a na něj jsem to praktikovala stejným způsobem. Přeji všem jen radost z našich malých pokladů a letu zdar..
 Nika, 3měs holčička 
  • 

Re: nechce past konicky 

(9.11.2005 20:45:17)
Zkus prcka na sebe pokládat při říhání, já sedím v polosedě pololeže v křesle a mrňousek na mě leží jako na šikmé ploše, hlava se pak přece jen zvedá snáz, vidí ti do obličeje. Pak povídat, dělat obličeje, vydržet blinkání za výstřih... Každý den pak jdi víc do lehu a mrňousek zjistí, že držet hlavu je vlastně prima zábava.
 dasa 
  • 

příkrm 

(16.11.2005 0:51:15)
Ahoj mam tříměsíčního chlapečka. Mohu říct, že je to tak 14 dní co je úplně zlaté miminko a já trochu spokojená maminka. Jde o to, že jsem pořád chtěla kojit ale chlapeček stále plakal hlady. Musela jsem začít p´řikrmovat zatím jednou večer před spaním. Těď mi spinká tak od devíti do sesti do rana. Konečně se trochu vyspíme. Nevím čim to je ale co takhle poslouchám tak v mém okolí začínají drív mamiminky přikrmovat chlapečky než holčičky. Holt to budou velký chlapi.
 Petra 3 měsíční Ondrášek 
  • 

Re: nechce past konicky 

(18.2.2006 20:35:21)
Mám třiměsíčního syna a máme to úplně stejně v polosedě drží hlavu i na rameni, ale jak ho dát na koně tak má hlavu těžkou a padá mu,ale zkusila jsem když ho dám na koně dát mu ručičky hodně dopředu a docela se to povedlo a měl krásně zvednutou hlavičku
 Markéta, syn Alexander, 3 měsíce 
  • 

Re: nechce past konicky 

(24.7.2006 20:46:56)
Ahoj, jsme na tom úplně stejně, mrňousek je bezvadnej co se týče jídla i spinkání, ale jak ho položíme na bříško, tak se taky vzteká a brečí a brečí, tak jsme to vyřešili tak, že držení hlavičky trénujem v polosedě a při nošení v náruči, prostě se některým dětem asi vážně na bříšku jednoduše nelíbí... Hodně štěstí a zdravíčka pro všecky.
 iva  
  • 

Re: nechce past konicky 

(6.11.2006 14:38:36)
ahoj, mam 3 mesicniho chlapecka taky mi nezvadal hlavicku doktorka nas nutila cvicit Vojtovu metodu.Cvicili jsme poctive 3 tydny, potom jsem to vzdala, strasne mi u toho kricel a byl ve stresu.Od te doby je klidnejsi a hlavicku zacal zvedat primo vzorove. Muj nazor je,az dite bude chtit, tak ji zvedne samo, nutit ho, aby byl na brisku, kdyz nechce je hloupe, kazde dite ma svuj cas. mej se I.
 irena jarošová 
  • 

Re: Re: nechce past konicky 

(22.11.2006 12:56:48)
Ahoj všem,máme 3měsíční holčičku a taky jsme měli problem s držením hlavičky.jakmile jsem jí dala na bříško,tak začala hned brečet,až se mi pomalu dusila,jak se vztekala.pořád jsme to zkoušeli až najednou po 14dnech hlavičku na chvilku zvedala.uplynul další týden a hlavičku už drží nádherně,dokonce,když na ní z boku mluvím,tak jí otáčí.určitě to chce trpělivost,dítě si podle mě samo určí,kdy co chce dělat a pak to jde všechno najednou rychle
 anďa 
  • 

Re: nechce past konicky 

(4.11.2007 7:37:48)
Ahoj,mam čerstvou zkušenost se stejně starým miminkem. Ve čtvrtek jsme byli v poradně, kde Vendulka zase nezvedla hlavu. Pani doktorka si mysli, ze to nezkousime, ale Vendulka si zvedne hlavu kdy chce. Dokonce kvůli tomu mame odsunute ockovani. Zlom nastal ve ctvrtek odpoledne, kdy jsem Vendulku nechala dele na brisku a kdyz se poradne vyvztekala, hlavicku zvedla uplne nahoru a kdyz jsem ji pak dala na brisko zase, zvedla hlavicku bez zlobeni.
 anďa 
  • 

Re: nechce past konicky 

(4.11.2007 7:37:54)
Ahoj,mam čerstvou zkušenost se stejně starým miminkem. Ve čtvrtek jsme byli v poradně, kde Vendulka zase nezvedla hlavu. Pani doktorka si mysli, ze to nezkousime, ale Vendulka si zvedne hlavu kdy chce. Dokonce kvůli tomu mame odsunute ockovani. Zlom nastal ve ctvrtek odpoledne, kdy jsem Vendulku nechala dele na brisku a kdyz se poradne vyvztekala, hlavicku zvedla uplne nahoru a kdyz jsem ji pak dala na brisko zase, zvedla hlavicku bez zlobeni.
 anďa 
  • 

Re: nechce past konicky 

(4.11.2007 7:37:56)
Ahoj,mam čerstvou zkušenost se stejně starým miminkem. Ve čtvrtek jsme byli v poradně, kde Vendulka zase nezvedla hlavu. Pani doktorka si mysli, ze to nezkousime, ale Vendulka si zvedne hlavu kdy chce. Dokonce kvůli tomu mame odsunute ockovani. Zlom nastal ve ctvrtek odpoledne, kdy jsem Vendulku nechala dele na brisku a kdyz se poradne vyvztekala, hlavicku zvedla uplne nahoru a kdyz jsem ji pak dala na brisko zase, zvedla hlavicku bez zlobeni.
 Léňa s Kájinkou 
  • 

Re: nechce past konicky 

(29.7.2010 17:24:31)
ahojky, já měla stejný problem. Kájince bude 13 tt ted v neděli a vyzrála jsem na ni-uz se mi 3x otocila na brisko a porad to zkousí znova a znova a tak kdyz ji chci dat "past koníčky" chytnu ji za ručičku a pomalu pretocim na brisko. myslim ze ma pak sama dojem ze to udelala a ze to nabylo násilím, :-)))) a vydrží tak dýl a dýl a ta hlavička se taky poddala. zkus ji pred obličej dat nejakou zajímavost.
 martina, syn tomášek 
  • 

neroztahuje prstíčky na bříšku 

(12.2.2006 21:33:22)
synovi bude za čtrnáct dní čtyři měsíce a poloha na bříšku mu není zrovna nejmilejší. přesto na bříšku vydrží několik minut,ale..má pořád ručičky v pěst a nechce se mu je rozevřít. na jedné ruce má takové náznaky, ale hned zratí stabilitu a druhou ruku má pak zkroucenou pod tělíčkem. no prostě se nezapře ručičkama a tudíž se ty lokty moc nepoužívá. nemáte někdo nějakou radu, pomůcku. jak přimět, aby měl stabilitu a hlavně rozevřel dlaně!!!díky
 Simona,syn 3 měsíce 
  • 

Re: neroztahuje prstíčky na bříšku 

(10.3.2006 9:54:00)
Mám podobný problém. Můj tříměsíční syn má také skoro pořád ruce v pěstičkách a v poloze na bříšku je velice nestabilní.Dle neurologa je třeba vyčkat, zda problém nevymizí sám.
 Aja-Martin+David 


Re: Re: neroztahuje prstíčky na bříšku - stabilita 

(18.5.2006 6:41:00)
ahojky tak Davidovi bude zítra přesně 12 týdnů, na bříšku se mu to samozřejmě nelíbí, ale MUDr. mi poradila jak ho stabilizovat, přitlačit ručičku na zadeček a hladit od zadečku směrem nahoru po zádičkách-miminka to mají rádi (i při mazání zádiček po koupání, ho otočít na bříško a tímto způsobem mazat).
:-)
Ale jinak taky dlouho pást koníky nehce, pár sekund a řev... :o) Ale starší syn začal až ve 4.měsíci a dnes je pohybově naprosto O.K.... říci, že je opožděný motororikou, když ve 12.týdnů nedělá přesně všechno jak je tady psáno mi připadá nereálné... každé dítko a hlavně KLUCI !!! chce svůj čas.

Jinak chrastítko taky moc držet nechce, ale směje se rád, to jo.
Narodil se o 15 dnů dříve a pediatrička říkala, že i tohle se u miminek musí zohlednit. Takže to mám brát jakože dnes nemá 12.týdnu, ale jakoby jen 10 týdnů.

Tak ať jste všichni v pohodě a přeji hodné, spavé a zdravé miminka. Pááááp.
 Renus 


Re: neroztahuje prstíčky na bříšku 

(4.6.2006 15:09:09)
Náš první syn pásl koně až v 5 měsících a přitom měl ruce taky v pěst (mám to na fotce)-řekla bych, že tak má v rukou dítě větší sílu, normálně je totiž v pěst neměl. Chodili jsme na neurologii a poté na rehabilitaci-a tam se nám sestra vysmála, že tohle tedy opravdu problém není, že určitě nemáme číst žádné vývojové tabulky a ukázala nám také co dělat-přitlačit v poloze na bříšku zadeček k podložce, podsunout ručičky pod tělo, tak aby je něměl "rozcáplé" vedle ramen atd. Všechno nám tenkrát trvalo o dva měsíce déle, ale teď je to krásný a šikovný kluk bez jakýchkoli problémů. Chodit začal ve 14 měsících, zato ale hned dost dobře! Takže žádné nervy, i když za konzultaci s doktorem samozřejmě nic nedáte a budete klidnější...
 Kačka,7.měsíců 


pěstičky 

(4.11.2006 22:02:23)
malá má 3měsíce a taky se jí ještě moc nechce rozevírat pěstičky , jedna ruka jo , ale druhá ne.Nevím co je to dnes za trend,že pokud dítě nedělá v určtém věku tohle a nebo tohle tak je to problém a šup sním na rehabilitace a Vojtovu metodu,vždyť za nás nic nebylo jsme zdraví a máme zdravá miminka ,ale nevěšte hlavu maminy zkuste pohybující a mluvící hračky pozornost vždy upoutají ,alespoň na chvilku , přdržujte zadeček směrem na podložku a hlavně vždy na pevné podložce sedačky jsou měkké a není to ono a co nám začíná dělat dobře a toztahovat pěstičky?Velký skákací balón , malou na něho položím na bříško a houpu ji,má z toho radost a pěstičky pomalu mizí.Tulínek bude brzy ten tam.
 Lenka, Honzík 
  • 

Re: pěstičky 

(5.11.2006 16:41:20)
My taky máme ještě pěstičky a navíc Honzík vkládá do dlaně i paleček a neleží ještě stabilně na zádech. Začali jsme s rehabilitací Vojtovou metodou, zatím ale výsledek nevidím. ¨
Mám samozřejmě strach, co to může znamenat. Máte někdo podobné zkušenosti, napište. Díky.
 Kačka,7.měsíců 


Re: Re: pěstičky 

(6.11.2006 8:19:36)
Ahoj Leni a Honzíku , nevím jak jste staří , ale je všeobecně známo , že kluci jsou lenošnější než holky a dýl jim to trvá , prostě se jim nechce. Kačka má 14 týdnů a je to ze dne na den lepší , cvičíme hlavně na baloně a opravdu to pomáhá . Na vojtovu metodu nás chtějí taky poslat , ale pokud vidím , že ji něco dýl trvá , ale zlepšuje se to a snaha tam je tak nikam nejdu . Jeden den se jí chce a druhý ne , ale to je i tak u nás a vidět jak je pořád trápíme je kolikrát hrůza , prostě to chce vyčkat a cvičit . Můj e-mail: cla.ssen@seznam.cz

ozvise budu ráda Katka
 Marketa 
  • 

Re: Re: Re: pěstičky 

(6.11.2006 14:15:08)
ja mam holku Katku, 12 tydnu
na brisku taky nevydrzi dyl jak minutu, pak zacne rvat a hlavicku nezveda
jsem rada ze v tom nejsem sama...

jinak je to maly krikloun a nespavec - kojim po 2 hodinach a jednou v noci po ctyrech hodinach. ve dne toho taky moc nenaspi a kdyz je vzhuru musim se ji venovat a nosit jinak place a to uz ma sest kilo, takze zada trpiii
 LeoLea 


Re: pěstičky 

(3.9.2008 16:12:17)
No u nás je to podobné - zatím žádnou rehabilitaci neprovádím - malá je dost nepokojná, rozčiluje se před spaním přes den (musím chovat), v noci OK, ale mám také obavy. Jinak se jeví jako docela živá až hyperaktivní, ale je to mé první mimčo a tak bych potřebovala poradit. Je jí 13. týdnů...
 Adelka a Ema 


Spinkani celou noc 

(29.1.2007 12:50:35)
Ahoj maminky, chtela jsem Vas poprosit o radu. Mame doma moc hodne mimco, protoze nasi malou Emu vecer
v 7 ulozime a vstava mi az v 7 nebo v 8 rano.Chtela jsem se zeptat jestli to neni na trimesicni dite moc?
Nemam ji budit na kojeni? Rano se probudi s usmevem a nebraci hlady jak by se dalo predpokladat jen spokojene vrni a ceka az prijdu. Pres den krmime 5x denne tak snad to staci?! Dekuji za radu.Adela+Ema
 Kočanská 


Re: Spinkani celou noc 

(16.2.2007 22:21:43)
Ahoj Adelko a Emo,

naše Evička je taky velký spavec. Ze začátku spinkala hodně, protože měla žloutenku. To jsem jí musela na jídlo budit. Poté co žloutenka přešla jsme chvilku v kojili 1-2x v noci. Cca od 8-mi týdnů ale spinkala celou noc. Uložim jí tak v 8 večer a vzbudí se na kojení v 6 ráno a pak si ještě tak na 2 hodinky chrupne. Teď se to trochu mění, protože je nám 14 týdnů a má 7 kilo a už má "nějakou" spotřebu. Tak jsem ráda, když se v noci vzbudí na jídlo - občas ano (mezi 3 a 5) někdy ne, záleží na tom, jak se přes den nadlábne. Jinak si myslím, že když dítě dobře prospívá tzn. není apatické a přibírá na váze a nemá žádné viditelné problémy, tak je to OK. Říkalal jsem to kamarádce a její hočička byla taky spavec. Takže jsou takové děti. My jsme šťastní rodiče a můžeme si tak užívat společné večery a miminko spokojeně spinká... Pokud by se Ti něco nezdálo, doporučuji konzultovat. Pokud nechceš s doktorkou, tak na stránkách www.porodniasistence.cz je almanach soukromých porodních asistentek, které bývají velmi vnímavé a ochotné pomoci - tak si tam najdi nějakou, která působí u Vás.
 Adelka a Ema 


Re: Re: Spinkani celou noc 

(20.2.2007 9:59:36)
Ted uz pomalu prechazime na Nutrilon jelikoz neni tolik mleka, ale nasi male to nijak nevadi(nastesti).
Jsem rada ze mame takova miminka a prala bych to vsem. Jinak dekuji za odpoved a sledke sny vasemu drobeckovi a klidne a odpocinkove vecery tobe! Adela + Ema
 JANINA 
  • 

Re: Spinkani celou noc 

(6.1.2009 12:41:46)
JÁ MYSLÍM, ŽE KDYŽ JE SPOKOJENÁ A NEBREČÍ, ŽE JÍ TO STAČÍ. VŠAK KDYBY SE BUDILA NEBO BREČELA, TAK BYS JÍ DALA. TAKY MI DCERA OBČAS SPÍ CELOU NOC AŽ DO PRVNÍHO RANNÍHO KOJENÍ KOLEM ŠESTÉ, PAK VETŠINOU JEŠTĚ TAK DO OSMI USNE. ALE MYSLÍM, ŽE JE NEJLPEŠÍ DÁT JIM, KDYŽ SI ŘEKNOU A NENUTIT JE.
 Lída Žáková  
  • 

zvuky a podněty 

(15.8.2008 19:12:14)
chci se zeptat jestli se dítě vobdobí 12 týdnů točí za zvukem myslím tím hlavičkou.mám 12 týdení dcerku a vůbec mi na zvuk nereaguje zkoušela jsem ji tleskat vedle hlavičky a nic mám strach jestli není hluchá děkuji za odpověď
 Monika Ahmed,3mesicni syn 
  • 

Re: zvuky a podněty 

(2.10.2008 2:26:54)
Ahojky,ja mam take stejny problem.Malymu budou 12.10. 3mesice a taky sem zkousela tleskat a neotoci se,ale zase kdyz vejdu do mistnosti a promluvim,tak uz kouka.Nevim,rikam si,ze on dobre vi,kdy je dulezite se otocit.Myslim,ze je jeste cas,ale zeptam se doktorky.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.