| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Devatenáct trpaslíků

 Celkem 110 názorů.
 Ikonie 


trpaslíci 

(16.3.2009 9:18:27)
Moc hezké :-)) Mé děti nikdy nikoho imaginárního neměli, což je mi docela líto. Momentálně se tu rozrůstají rytíři, roboti a cokoliv s čím se dá ničit, šermovat...
Ale ti trpaslíci jsou moc milí :) Já bych si to napsala a pak dětem za pár let ukázala a nechala přečíst :))
 Insula 


neměli jsme trpaslíky, ale... 

(16.3.2009 9:24:44)
Také jsme neměli trpaslíky, ale dcera vedla "podivné" řeči typu, "když jsi byla malá, tak jsem tě taky takhle houpala" a "když jsme byli starý, tak jsme umřeli". Ještě jí tehdy nebyly dva roky, o smrti a stáří jsme předtím nikdy nemluvili, ani nám nikdo neumřel. A s tím houpáním to bylo taky "divný", umřela mi totiž máma. ~;) Měla jsem z toho husí kůži. Nevím, kde to vzala.
 adelaide k. 


Re: neměli jsme trpaslíky, ale... 

(16.3.2009 9:53:24)
Insulo, já bych v tom nehledala nic zvláštního, naše malá mluví podobně a podle mě je to reakce na podobné historky od nás ("když jsem byla malá", "když jsem chodila do školy", když jsi byla miminko").Taky chce mít SVOJE historky a jak nepobírá plynutí času tak se tam dostane i to "když jsem byla velká/stará" :-)
 Insula 


Re: neměli jsme trpaslíky, ale... 

(16.3.2009 12:43:55)
Nic v tom nehledám, ale přišlo mi to zvláštní. Chápu, že já taky tak mluvím, ale určitě ne ve smyslu "když jsem byla stará", protože to jsem ještě nebyla. ~t~
 adelaide k. 


Re: neměli jsme trpaslíky, ale... 

(16.3.2009 13:04:01)
Insulo, nj, to já taky ne ale myslím že dětem je to fuk protože v tom rozdíl nevidí. Nechápou ještě že "když jsem byla stará" je blbost :-)

Jinak souhlasím s tím že děti vidí a vědí víc než my. Někdy z toho až mrazí, ale tohle zrovna si vysvětluju racionálně ~;)
 malatovic rodinka 


Re: neměli jsme trpaslíky, ale... 

(16.3.2009 23:10:14)
NO INSULO JA SI MYSLIM ZE AC JE TO PRO NAS OBCAS K NEPOCHOPENI VERIM I V NAVSTEVY ZEMRELYCH.MOHLA SE SETKAT S TVOU MAMINKOU.JA TEN ZAZITEK MELA A PROTO VIM ZE TO NENI JEN HLOUPY KEC AZE SE TYHLE VECI PROSTE STAVAJI.ZKUS SE NA TO MALE OPTAT.HODNE STESTI PREJI!~;)
 Katla 


Kde to ty děti berou?  

(16.3.2009 10:16:35)
Náš prostřední vůbec není založený na nějaké filosofování a když byl měnší, ted je mu pět, ta už vůbec ne. je založený spíš prakticky, více technicky, rád si staví, místo klasických dětských obrázků vytváří takové nákresy, co vypadají spíše jako technický výkres, mapy atd. Jednou, když byl taky maličký, a ani ještě nikak moc nemluvi a vůbec ne složitěji nebo abstraktněji , tak seděl v takovém zadumání u gauče, vytáhl palec z pusy, prohlásil " Když umžeme, tak se zase nalodíme" a strčil palec zpátky deo pusy a nic víc jsme z něj nedostala. Nemohl se doma k takovým úvahám dostat, ani jinde, kde s ev té době vyskytoval, televizi nemáme.....~z~
 Jana 
  • 

male deti maji k duchovnimu svetu bliz 

(16.3.2009 10:22:20)
Ja si zase myslim, ze male deti maji k duchovnimu svetu bliz a vnimaji a pamatuji si leccos, co my dospeli uz ne.
Nase deti take obcas vedou takove podivne reci, neumim posoudit do jake miry to je "rozsirene vedomi" a do jake miry detska fantazie. Myslim, ze oboji. Myslim, ze je dobre nechat deti pritom a hlavne jim jejich "fantazirovani" nerozmlouvat (Napr. odpovedmi typu: Prababicku z nebe slyset nemuzes, protoze kdyz je mrtva, tak preci nemuze mluvit. atd...).
 Renata,kluci 7 a 2 
  • 

Re: neměli jsme trpaslíky, ale... 

(16.3.2009 13:14:13)
Náš starší syn ěl kamarády Pavla a Karla...nebyly to děti , ale dospělí,hráli hokej a byly s námi všude.Měli dokonce vlastní děti a dokonale propracované životní příběhy.Asi ve 4 letech zmizeli.
A k tomu co děti vidí. Jednou v zimě jsem slyšela bouchnout dveře u balkónu, hrál si tam Kuba, tehdy asi tříletý. Slyšela jsem jak si něco povídá a znovu bouchnout dveře. Když jsem tam nakoukla dveře byly zavřené a tak jen říkám ,,Co to bylo?" a malý na to ,,No babička" a když jsem se ptala jaká babička ukázal na obrázek manželovi maminky , která zemřela před 20 lety, prý se ptala jak se máme.
Těžko rozlišit co je fantazie a co opravdu vidí.
 Silmarina, dcera 2,5 roku 
  • 

Re: neměli jsme trpaslíky, ale... 

(16.3.2009 14:59:00)
Insulo,
mně dcera 2,5 roku nedávno z ničeho nic řekla: "Až budeš stará a nemocná tak umřeš a narodíš se znova a já budu tvoje maminka a ty budeš moje mimi a budu ti řikat, že už nemáš čurat do plíny a jak se chodí ti ukážu!"
Podotýkám, že nemáme televizi, aby něco zaslechla, nikdo u nás neumřel, o tom co se děje po smrti se nebavíme..jediná souvislost je, že teorie reinkarnace mně osobně není cizí, ale určitě mne nemohla na to téma nahlas mluvit.. Můj názor je, že malé děti zkrátka vědí daleko víc, než si dovedeme představit - a taky čtou myšlenky občas (matce především).
 Insula 


Re: neměli jsme trpaslíky, ale... 

(16.3.2009 22:12:10)
Ono toho bylo u nás víc, ale něco jsem už zapomněla a něco je zase natolik osobní, že to nechci nikomu sdělovat. Každopádně to bylo hrozně zajímavý. ~;)~R^
 karma 


Re: neměli jsme trpaslíky, ale... 

(16.3.2009 22:24:46)
Věřím, že děti fakt vidí víc než dospělí: moje dcera, dnes rok a půl, když jsme před třemi měsíci potkali kamarádku, kt. byla těhotná (ještě to nebylo vidět, navíc měla kabát) na ni ukazovala prstem a volala "mimi, mimi". Když jsem se ptala kde, stále jí ukazovala na břicho... a mluví o něčem, na co zrovna myslím velmi často.
 Insula 


Re: neměli jsme trpaslíky, ale... 

(16.3.2009 22:43:08)
Sisan, mám naprosto stejný zážitek s dcerou. Také ukázala na kamarádky břicho a křičela miminko, miminko a já se ptala kde? ~t~ Pak jsem se na kámošku podívala a ona mi to potvrdila. Do té doby jsem to nevěděla a ani jsme o tom nemluvili. Navíc jí dcera viděla poprvé. Kamarádka byla ve 3. měsíci, takže nemohla prostě nic vědět.
 alžbjeta 


Re: neměli jsme trpaslíky, ale... 

(17.3.2009 9:58:46)
jo, tohle se mi stalo jako diteti. byla jseu uz vetsi, tusim tak treti trida. chodila jsem do lidusky na vytvarku a mela tam oblibenou ucitelku. a jednou, kdyz jsme neco malovali a ona stala u okna mi doslo, ze je tehotna. nemela jeste brisko, ale prislo mi, ze ma v brise neco, co ma rada. po navratu domu jsem si poztezovala mamince, ze nam tahle super ucitelka odejde na materskou. mamka ji druhej den potkala a kdyz ji gratulovala a rikala, ze je mi lito, ze uz nas nebude ucit, tak se ucitelka strasne divila, ze sice tehotna je, ale ze to preci jeste nikdo neví... :-D
 Insula 


Re: neměli jsme trpaslíky, ale... 

(17.3.2009 22:20:41)
Asi zafungovalo tvoje "třetí oko". ~;)~R^
 Vivera 


Re: neměli jsme trpaslíky, ale... 

(18.3.2009 21:10:32)
Mě zase synek ve dvou letech řekl, že mu byla v bříšku zima, opravdu se narodil předčasně a dlouho měl špatnou termoregulaci a musela jsem ho zahřívat....taky jsem to nechápala!!~c~
 Maja 
  • 

Re: neměli jsme trpaslíky, ale... 

(16.3.2009 17:31:29)
Říká se, že malé děti si dovedou vzpomenout na předešlé životy. Takže je klidně možné, že si opravdu pamatuje, jak byla stará. Ale není to nic špatného, do tří let věku na to děti většinou zapomínají. Moje děti si tedy nepamatovali nic. :-(
 Maruška 
  • 

Re: neměli jsme trpaslíky, ale... 

(18.3.2009 9:01:23)
Insulo, vřele doporučuji knihu: Minulé životy našich dětí od Carol Bowmanové. Jsou tam odpovědi na tvé otázky. Hodně šťastných chvil se svojí dcerkou!!!
 Vošmyš 


Panenka 

(16.3.2009 9:30:15)
To mi připomíná panenku (neviditelnou) mojí starší dcerky. Ve 2-3 letech s námi bydlela, chodila na procházky.... "Mamí, copak nevidíš, že leží v trávě a pláče? Zvedni ji..." Kromě panenky s námi bydlel imaginární Pája, se kterým si dcerka občas povídala.... S nástupem do školky se nějak vytratili a přibyli kamarádi skuteční.... Ale moc rádi na ty "neviditelné" vzpomínáme.
 VeraK 


Re: Panenka 

(16.3.2009 10:34:28)
Můj starší syn měl kolem 3-4 let imaginárního "pana Klacka". Nejdřív bydlel v našem živém plotě a pak se odstěhoval do Tchořovic (vesnice u Blatné) do kanálu. Fakt nevím za jakého důvodu :-)). Asi se mu u nás nelíbilo :-)).
 Natanela 


Děti vnímají duchovní prostředí. 

(16.3.2009 10:14:38)
Malé děti žijou ve světě, který mi už vnímat nemůžeme. Oni vnímají duchovní bytosti, ať už ty pozitivní nebo negativní.
A hodně se to dá poznat i z kreseb dítěte. Když se děti v nocí bojí, těžko jim můžeme začít vysvětlovat, že strašidla nejsou, když pro ně je to realita. Věřte dětem, oni žijí ve stejném světě jako my, ale jinak ho vnímají.
 Terka a Martínek, 9.1.2005 


Re: Děti vnímají duchovní prostředí. 

(16.3.2009 11:47:30)
My máme Kiku a Miku - jejich podoba je hodně tvárná, někdy jsou to miminka, někdy slečny, někdy maminky, někdy princezny. Malé se to drží zhruba od dvou let, teď měla čtyři.
 hana 
  • 

Re: Děti vnímají duchovní prostředí. 

(16.3.2009 11:54:49)
Tak synovec byl včera u nás na návštěvě a byl celou dobu Rumcajs, vyfasoval červený klobouk od dcery (z červené už vyrostla), kluci neochotně, ale přece půjčili dřevěnou pistolku a mrňous byl v sedmém nebi, malá setřička byla Cipísek.
 Betina 


trpaslíci a jiné neviditelné potvůrky 

(16.3.2009 12:00:55)
moc hezké
náš Pitrísek měl ve věku kolem 4 let také nějakého imaginárního
kamaráda - se kterým si povídal, ale dost často se s ním i hádal,
pak jsem slyšela z pokojíku třeba: !nene, to je můj tatínek a má velkou sílu a ty ne!" apodobně., ale nikdy ho konkrétně nepojmenoval a asi tak po půl roce s tím přestal
opakovaně mi vyprávěl, že když usne, vyrojí se v pokojíčku maličtí trpaslíčci s kamerami a "natáčejí" mu jeho sen a to tak - jak se mi snažil vysvětlit - že mu ten sen prostě promítají do spaní, teď už o tom delší dobu nemluvil, tak nevím, jestli je tam pořád má
milé, úsměvné, asi projev dětské fantazie - ale moje kamarádka
má takovou tichou introvertní holčičku, která úplně od malinka všude viděla holčičku Amálku - ta s ní byla všude a když jsme se ptali, jak vypadá, tak prý měla kolem hlavy zlaté kolečko
kamarádka skončila u nějakého léčitele a ten k jejímu šoku sdělil,že je to duše nějakého zemřelého dítěte, která si vybrala senzitivní dítě a připravuje ho o životní energii
nekomentuju to, sama nevím, co si o tom myslet, ale každopádně nás to dost vystrašilo a rozhodně zmizel ten příjemný pocit povabení dětskou fantazií

 Natanela 


Duše zemřelých nechodí po světě. 

(16.3.2009 13:07:44)
Ano, imaginární osůbky mají téměř vždy duchovní původ. Duše zemřelého dítěte to, ale určitě nebyla. Duše dětí nebloudí po světě, ale jsou u Boha. Žádná lidská duše nemůže zůstat na zemi. Duchovní bytosti jsou buď andělé nebo démoni.
Jak to dopadlo s holčičkou?
Naše holčička, když jsme si jí vzali z DD, pořád slyšela hlasy, ktré jí říkali, že má něco ničit, neposloucht, atd. Modlili jsme se za ní, když se rozhodla přijmout Ježíše do svého života, ty hlasy zmizely. často si povídá s Bohem a občas přichází s takovými věci, že jasně vím, že to nemá ze své hlavy.
Např. minulý týden jí bylo špatně, měla průjem a bolelo jí břicho. Když přišla z WC, oznámila mi, že jí Ježíš uzdravil, že ho o to poprosila. Když jsem se jí po chvíli zeptala jestli jí nebolí břicho, řekla mi, vždyť jsem ti říkala, že jsem byla uzdravená a věřte mi nebo ne opravdu uzdravená byla. Malé je šest let. Byla to střevní chřipka, prošla tím pak celá naše rodina.
 Betina 


Re: Duše zemřelých nechodí po světě. 

(16.3.2009 13:47:24)
já si fakt netroufám tohle nějak zasvěceně komentovat, protože tomu nerozumím, ale intuitivně věřím, že je něco víc, že to nejsou jenom výplody fantazie
léčitel prý podniká nějaké kroky k tomu, aby holčičku od ducha ochránil a zlepšil její zdraví ( je čato nemocná, je alergik a astmatik)
zatím prý první úspěch je, že už jí nebolí každý den
bříško, tak uvidíme
 Natanela 


Re: Duše zemřelých nechodí po světě. 

(16.3.2009 14:09:53)
Betino, tma tmu nevyžene. Křesťanům je často vyčítáno, že do víry zatahují i své děti. Víš do čeho a komu dáváte své děti v šanc vy, když je vtáhnete do okultismu, což léčitelství rozhodně je.
Vím, že to není tvoje dítě, ale než se vydáte na cestu duchovního uzdravení, zjistěte si ze všech dostupných zdrojů o co jde. Nedávejte své duše a duše svých dětí za hubičku!!!!!!!!!
 Katla 


léčitelství  

(16.3.2009 14:37:57)
je to, co praktikuješ, aby ses uzdravila - pokud možno bez klasicé "tvrdé" medicíny. Když vy prosíte Ježíše je to stejné, jako když někdo zkouši třeba Reiki a jiný vodoléčbu, třetí autogenní tréning a čtvrtý třeba gemoterapii. Pokud to u dotyčného opravdu povede k uzdravení, nemůže to být špatné.
 Natanela 


Re: léčitelství  

(16.3.2009 14:57:29)
Hroudo, nejde o to, co praktikuješ, ale o to, kde a nebo od koho to ,,uzdravení" dostaneš.
Kde berou léčitélé uzdravení??
Od koho mají tu energii??
Kdo jim řekne, co tomu člověku je??

Žádný člověk nemá moc léčit.

Kde tedy vezmu tu moc a energii, když se o to pokoušim.

Já tu odpověď znám, vím od koho mám uzdravení. Odpoví ti na to i léčitel?????

Zeptej se ho, jak je to možné, že uzdravuje.

 Katla 


pokud je výsledek pozitivní,  

(16.3.2009 16:35:42)
uzdravení, tak nevěřím, že zdroj je vadný....
 Natanela 


Co to znamená pozitivní? 

(17.3.2009 8:41:02)
Hroudo, když jdeš k léčiteli, jde ti o tělo. Tam, kde je základ duchovní uzdravení, tak uzdravení těla je pouze druhotný produkt. Prvotní věc je tvoje duše, která každou návštěvou je svázanější a svázanější. Čím víc budeš dělat věci, které mají duchovní pozadí, ale nejsou založené na Bohu, tím víc se od něho budeš zdalovat.
Pro každého člověka je životně důležité setkat se s živým Bohem. Závisí na tom celá tvoje věčnost.
 Tulka 


Re: Co to znamená pozitivní? 

(17.3.2009 9:14:09)
Natanelo,ty prostě máš patent na správno.V tom případě určitě nechodíš ani ke svému obvodnímu lékaři,protože léky,které ti předepíše,se všemi nežádoucími účinky,taky nebudou od Boha.A když si u toho ještě představíš to utrpení laboratorních zvířat,na kterých jsou testovány,tak bys to určitě nevzala do úst.Vím o čem mluvím,protože jsem tam pracovala.A to jsem si říkala,že z toho by se asi Bohovi zvedl žaludek.
 Natanela 


Re: Co to znamená pozitivní? 

(17.3.2009 9:25:40)
Když lékaře potřebuji, tak k němu jdu. Nemám nic proti doktorům, jsou tu od toho, aby léčili. Ale máš pravdu, že než se rozhodnu pro doktora využiji nabídky od Boha, který zaslíbil uzdravení každé nemoci. Moje návštěvy u lékaře jsou opravdu cca 1x za pět let, ale neni to pro mě nic nepřijatelného.
 Tulka 


Re: Co to znamená pozitivní? 

(17.3.2009 9:35:49)
Takže bylinky nejsou od Boha,a chemie je.Opravdu zvláštní,myslím,že máš zvláštní způsob uvažování.Zvláštní už jen tím,že v biblických dobách se léčilo právě jen bylinami.Ale to tě ještě neznali,tak nevěděli,jak jsou hříšní.Že si musí počkat na ten správnej farmaceutickej lobing,ten je to správný ořechový.~t~
 Natanela 


Re: Co to znamená pozitivní? 

(17.3.2009 9:46:02)
Tulko, kde jsem řekla, že bylinky nejsou od Boha? Bylinkové čaje mám moc ráda.
 Tulka 


Re: Co to znamená pozitivní? 

(17.3.2009 9:50:24)
Ale vždyť léčitelé léčí často bylinkami.A ty zase zatracuješ.
 Grainne 


Re: Co to znamená pozitivní? 

(17.3.2009 9:57:13)
Tulko, podstatou není bylinka, to je dar. Klidně odkývám, že od Boha. Podstatou je, zda k bylinkám použiješ přípustnou motlitbu, pokud možno schválenou tvou církví, nebo zaříkávání.
Bůh rozumí, církev má problém. Bůh by patrně nesouhlasil, pokud by bylinka byla využita ke spáchání zla. Jedině Bůh ale zároveň dává obojí možnost i bylinky se dají využít k dobru a ke zlu a my máme možnost volby.
 Tulka 


Re: Co to znamená pozitivní? 

(17.3.2009 10:03:12)
Tak to chápu i já a nevztahuje se to jen na bylinky,ale i na jiné konání.
 Natanela 


Re: Co to znamená pozitivní? 

(17.3.2009 10:03:13)
Bude-li kolem tebe běhat léčitel s virgulí nebo bude určovat tvojí diagnózu pomocí rukou nebo jinou technikou, tak je napojen na nějakého ducha s kterým komunikuje a ten mu dá tu určitou diagnózu. To je to duchovní pozadí. To je ten okultismus. Okultní znamená skryté. Kde myslíš, že se bere ta najednou objevená zázračná energie?

Když jdeš k někomu pro bylinky, tak si odneseš bylinky, ale je-li součást popsané vyšetření, odnášíš si i něco jiného a to právě to skryté duchovní pozadí, které tě bude dál negativně ovlivňovat.
 Tulka 


Re: Co to znamená pozitivní? 

(17.3.2009 10:07:23)
Natanelo,jdu dělat něco smysluplného.
 Grainne 


Re: Co to znamená pozitivní? 

(17.3.2009 10:09:15)
Natanelo, zlo - tedy to, co nazýváš Ďáblem, nad námi nemá žádnou moc, pokud ji sami neaktivujeme ke škodě druhých, nebo své. Využívat cokoliv k dobrému je dovoleno a uzdravení druhých je dobré nepopiratelně. Bůh nám dal obojí - dobro i zlo, tedy i Ďábla, je na nás, jak s tím naložíme.
 Grainne 


Re: Co to znamená pozitivní? 

(17.3.2009 10:11:48)
Natanelo, ty víš, kde se zázračná uzdravující energie bere?
Jak víš, zda je od Boha, nebo Ďábla?
 Natanela 


Re: Co to znamená pozitivní? 

(17.3.2009 10:55:27)
To je přeci základ všeho. Jestliže se podílíš na věcech, které mají základ v duchovnu, musíš vědět v jakém jménu je to uzdravení prováděno.
Když na někoho vzkládám ruce a modlím se za něho, tak ve jménu Ježíše v moci Ducha Svatého, potom uzdravení přichází od Boha. Všechna sláva patří Bohu, protože já jsem jenom prostředník.
Není jiná cesta, jak přijmout uzdravení od samotného Boha. A to ne proto, že by si to křesťani vymysleli, ale protože to tak stanovil Bůh.

Jak se podle tebe aktivuje zlo?
Považuješ hřích za aktivaci zla?
 helena 
  • 

Re: Co to znamená pozitivní? 

(17.3.2009 11:03:21)
Tak to už ale fakt nechápem, prečo teda nie si ochotná pripustiť, že presne toto, čo píšeš, nemôže platiť aj o tom liečiteľovi:

"Když na někoho vzkládám ruce a modlím se za něho, tak ve jménu Ježíše v moci Ducha Svatého, potom uzdravení přichází od Boha."
 Grainne 


Re: Co to znamená pozitivní? 

(17.3.2009 11:15:55)
Natanelo, naplácala jsi tu hromadu nesmyslů a posléze souhlasíš zase s tím, že pokud něco pochází od Boha.....ptám se znovu, jak víš, co pochází od Boha a co od Ďábla? Opravdu to totiž vypadá, že na to máš patent.

Zlo aktivuješ tím, že děláš něco, čím škodíš druhému. Nejen ve smyslu okultním - tedy duchovním, ať už je to voodoo, nebo pomluva, která někoho zasáhne, nebo fyzickém, fackuješ, vraždíš. Považuju to za hřích, ano. Hříchy ve smyslu církevních dogmat mě až tak neberou.
 Estel (2 děti) 


Re: Co to znamená pozitivní? 

(17.3.2009 11:53:47)
Bude-li kolem tebe běhat léčitel s virgulí nebo bude určovat tvojí diagnózu pomocí rukou nebo jinou technikou, tak je napojen na nějakého ducha s kterým komunikuje a ten mu dá tu určitou diagnózu...

Ano, potkala jsem takové lidi a tam je na místě se ptát, s kým je ta komunice vedena a jestli probíhá opravdu nebo jde o sebeklam a začátek duševní nemoci. Většina léčitelů ale z žádnými "duchy" nemluví, jen se jim prostě otevře šiřší pole vnímání, než mají lidé obecně. Jednou na jaře jsem z čiré radosti objímala kmeny stromu a u jednoho kmene jsem najednou měla v dlaních takový zvláštní pocit, že je to v něčem jiné. Podívala jsem se do koruny a byla bez jediného lístečku. Strom byl mrtvý. Myslím, že schopnost cítit pulsující život(abych hned neužívala slova energie) je zcela v lidských možnostech. Není na tom nic okultního. V živém vesmíruse prostě odehrává energetická výměna, s někým se za chvíli můžeš cítit "vysátá" a s někým je ti krásně a odcházíš od nej povzbuzená a plná "energie". Někteří lidé jsou na to prostě víc vnímaví a naučí se s tím pracovat... a někdo se naučí nechat tu energii proudit do rukou a dávat ji dál a pak třeba léčí. Nebo se to ani nemusel učit a už se takový narodil. A pořád to není nic okultního.
Problém okultismu není v tom, že existují energie, aura, čakry a že lidé je vnímají a vidí a využívají, ale v tom, že člověk se vstupem do těchle prostor vědomí dostává do oblastí, kde mnohdy není s to dobře a vědomě rozlišovat dobré od zlého, odkrývá a posiluje v sobě síly a schopnosti, které nedokáže v běžném životě zvládnout "čistě" a k dobru svému i druhých, naučí se otvírat se a nenaučí se naopak zavřít a chránit si svou integritu... nebo prostě morálně neustojí svou vyjímečnost a skončí sebepovyšování a pýše. A může také samozřejmě skončit jako kořist zlých sil nebo v blázinci s duševní chorobou.
Ale přesto věřím, že jsou lidé, kteří si své zvláštní schopnosti nesou do života jako dar od Boha a mají je mít, kvůli sobě a i pro pomoc druhým... A na nás zase je, abychom se naučili rozlišovat a dobře rozvažovat, ke komu se půjdeme alternativně léčit a jaké energie a od koho si necháme dávat. Černobíle bych to neviděla. Varování před okultismem má své opodstatnění a sama za sebe ho beru vážně. Ale ne každý, kdo vidí oslabenou ledvinu nebo doporučí homeopatikum, je hned okultista ve spojení s dáblem.
 Natanela 


Re: Co to znamená pozitivní? 

(17.3.2009 12:05:36)
Duch této doby se snaží vypadat černobíle, ale duchovně nic takového neexistuje. Buď sloužíš Bohu nebo ďáblu. Nemůžeš být neutrální, něco mezi. Když člověk zemře je buď a nebo. Neexistuje místo pro neutrální lidi, který nikdy nikomu neublížili!
Vážně si myslíš, že Ježíš visel na kříži, aby pak Bůh prohlásil, vždyť je to všechno jedno.
 Grainne 


Re: Co to znamená pozitivní? 

(17.3.2009 12:13:01)
Natanelo, nejde o to, jek si co pojmenuješ, ale co činíš.

Jinak sama za sebe to prostě risknu, protože si myslím, že to, co nazýváme Bohem, nebo Bůh sám nepotřebuje, aby ho měl každý plná ústa.
 Natanela 


Re: Co to znamená pozitivní? 

(17.3.2009 12:26:39)
Grainne, spasení je dar. Nejde tedy o to co činíš, ale o to jestli ho přijmeš.
Ale máš pravdu rozhodni se, jak sama uznáš za vhodné.

Bůh Ti žehnej.
 Elzina 


Re: Co to znamená pozitivní? 

(9.8.2012 0:24:05)
Každý člověk je vybaven určitou výbavou, i určitou dávkou energie. Jsem věřící, a pokud má někdo schopnosti léčit, tvrdím, že má dar od Boha. I když třeba neví, že od Boha- Prostě má víc určité energie, mimosmyslového vnímání. Nesnáším démonizování neznámého (nemateriálního), připomíná mi to středověk. Vždyť už dnes lze vědecky prokázat spousta věcí, které ještě nedávno byly považované za nějaké tajemné duchovno. Třeba aura - už se dá nasnímat speciálními přístroji. I nemocná tkáň cosi vyzařuje - a např. pes často u člověka nemoc pozná (bere snad pes energii od démonů?), tak proč by nemohl i člověk, nezdegradovaný civilizací? A proč by proti tomu nakonec i nemohl nějak působit? Jen proto, že nevíme, jak to přesně funguje, nemusíme v tom hned hledat démony... Jsem si jistá,že i duchovní působení léčitelů se časen fyzikálně prokáže... A pak - satan nemůže léčit, to je i někde v Bibli.
 Katla 


upsala bych duši ďáblu  

(17.3.2009 11:19:06)
Kdybych teď fatálně onemocněla a někdo uměl zařídit, že se v přiměřeně použitelném stavu dožiju začátku dospělosti svého nejmladšího dítěte, upsala bych duši ďáblu.bylo by mi jedno, od koho ty roky navíc mám, hlavně, že bych je mohla věnovat svým dětem.
 Míša 
  • 

Re: léčitelství  

(16.3.2009 20:54:24)
Natanelo, teď nerejpu, chci se vážně zeptat.
Jak se díváš na čínskou medicínu, na její filozofii, kdy duše zemřelého si vybírá rodinu do které se znova "narodí"?
 Natanela 


Re: léčitelství  

(17.3.2009 8:15:00)
Chápu, že lidi mají v těchto věcech zmatek. Člověk prvně musí pochopit o co na této zemi jde, proč jsme se vlastně narodili. Všechno má svůj smysl a věci nelze od sebe oddělovat. Čínské léčitelství je založeno na náboženství, tak jak jsi to napsala. Každé náboženství má svého hlavního ducha, v podobě toho, kterého uctíváš - tzn. Budhu, Aláha, Krišnu atd. To znamená, že se modlíš k určitému duchu, né k Bohu. Nemoci nejsou od Boha, ale od ďábla. Uctíváš-li tedy kohokoli jiného, můžeš prožít uzdravení, protože patříš tomu, kdo nemá důvod tě už trápit nemocí, tedy v tom lepším případě.
Každé náboženství je mrtvé a nemůže ti dát to, co ty potřebuješ - znovuzrozeného ducha, abys mohla komunikovat s Bohem. Jediná cesta je, že musíš být duchovně živá. Jedině živý duch může poznat živého Boha. Žádné náboženství nemá moc to pro tebe udělat, musíš jít za živým Bohem.
 ANNAHAM 


Re: léčitelství  

(17.3.2009 15:47:30)
Natanelo, prosím, mohly bychom si některé věci ujasnit? Z Vašich příspěvků nejsem vůbec moudrá. Vypadá to, že vy znáte ( nebo se domníváte, že znáte) odpovědi na mnohé, pro mne stále nezodpovězené otázky.Můžete mi odpovědět?
Existuje bůh? Co je to za bytost? A je to Alláh, Budha, Jehova, Dalajláma, Zeus, Bůh otec, syn a duch svatý, Krišna... ? Je boží zákon napsán v talmudu, bibli, koránu....? Pro muslimy jsou nevěřícími třeba křesťané ( a ostatní), pro křesťany jsou židi úhlavními nepřáteli ( protože dali ukřižovat Ježíše) a pro židy je Ježíš podvodníkem, protože se prohlásil za spasitele, zatímco židé na jeho příchod stále čekají - nevyplývá z té pestrosti, že bůh je vlastně jeden,jenom mu různě říkají? No jo, ale co pak boží zákony, které sa tak liší. Že by jenom "jiný kraj, jiný mrav?" Pokud mi chcete odpovědět, že ten pravým je jedině ten Váš Bůh, tak mi prosím řekněte proč. Jaký k tomu máte důvod, že věříte právě tomu. Vždyť zastánci ostatních náboženství si to myslí taky. Vezměte si jenom, jak silná musí být třeba víra muslimských rodin, které s radostí posílají své syny na smrt (jako atentátníky). po pravdě řečeno, mám Vás v podezření, že vás někdo
"zlanařil" na katolického boha, který má u nás tradici, a o těch ostatních nic nevíte. Já obecně o náboženství nemám skoro žádné informace. Takže se Vás ptám.
 Natanela 


Poznáte pravdu a ta vás osvobodí. 

(17.3.2009 17:54:36)
Anno, položím vám otázku - existuje láska, jestli ano, kde se nachází, jak mi jí dokážete. Není to jen pojem, který si lidi vymysleli, aby jim bylo líp. Milujete své děti, jak já poznám, že je skutečně milujete.

Já miluji své děti opravdu hluboce. Ale i kdybych se přetrhla, svojí lásku k nim nikomu jinému nikdy nedokážu. Oni cítí, že je miluji a já vím, jak moc je miluji.

Ano, Bůh skutečně existje, vím to uvnitř svého srdce, tak hluboce, že by mi to nikdo nevyrval, ale těžko vám dokážu, jak moc hluboké je moje poznání Boha. Bůh mluví ke každému srdci.

Teď to co se týče prostředníku k Bohu - tedy Ježíše, Aláha, Budhu a Krišnu atd.
Když Bůh stvořil Adama a Evu a ti zhřešili, duchovně zemřeli, nemohli už mít vztah s Bohem. Všichni tito prostředníci mají být jakýmsi ukazatele k Bohu. Všechna náboženství se snaží dostat k Bohu skrz dobré skutky, ale dobrý skutek neřeší podstatu hříchu, nesmaže ho. To je ten jediný element, který nás oděluje od Boha. Co mi tedy můžou ty náboženství nabídnout, když podstata každého je cesta k Bohu. Žádné náboženství neumí vyřešit, jak se dostat k Bohu, jsou jen falešnou cestou.
Celý Starý zákon je lidem slibován mesiáš, spasitel. Bible je hlavně kniha proroctví, ty proroctví jsou celkem detailní a všechny se plní. Do doby Ježíše povstávali Židům proroci, od ukřižování napovstal ani jeden. Židé byli dle proroctví rozprášeni a dle dalšího proroctví zase svedeni dohromady. Je to jedna podmínka pro druhý příchod Ježíše. Ježíš jako jediný ze všech vyjmenovaných prostředníků dokázal vyřešit hřích, svou vlastní smrtí a následným vzkříšením. Ostatní prostředníci zemřeli a už po nich není ani vidu ani slechu- neporadili si ani s vlastní smrtí, jak by mohli pomoc se smrtí druhých lidí?
V Izaiáši je Ježíš popsán, tak detailně, že mnozí nechtějí uvěřit, že byl psán 600 let před narozením Ježíše. V Danielovi je proroctví na 2000 let dopředu, věříte v tak velikou náhodu.
To že se Bible stále plní a vše skutečne plyne k naplnění je fakt. Mimochodem Bůh na Židy nezapomněl, je to stále Bohem vyvolený národ a ještě s dost důležitým úkolem.
Mimochodem útok na New York na dvojčata, je jen další krok naplnění proroctví o druhém příchodu Ježíše. Viz. kázáni D.Willkersona: A potom tragédie prišla. Nezasáhla jen naše mesto, ale i hlavní mesto Států. Sdelovací prostredky hlásily: "Dva symboly naší moci a prosperity byly v jedinou hodinu zniceny." Netušili, že citují Zjevení 18,10: "Beda, beda, ty veliký Babylóne, mesto tak mocné, jak v jedinou hodinu byl nad tebou vykonán soud!"

Ježíš řekl JÁ JSEM TA CESTA, PRAVDA I ŽIVOT.
 ANNAHAM 


Re: Poznáte pravdu a ta vás osvobodí. 

(18.3.2009 8:44:00)
Natanelo, velmi jste mne zklamala. Nebudu se pouštět do diskuze nad Vámi napsanými větami. Nemají logiku a jsou to fráze, dogmata. Nemá to cenu. Opravdu Vás nechci urazit, ale neměla byste se zamyslet nad nějakou léčbou?
 Natanela 


Re: Poznáte pravdu a ta vás osvobodí. 

(18.3.2009 9:13:34)
Anno, je mi líto, že jsem Vás zklamala. Jsem jenom člověk. Zeptejte se Boha, On Vás jistě nezklame nikdy, ví co Vám má odpovědět, zná Vás i Vaše myšlení.
Kdo Boha hledá, ten najde. Je-li Vaše snaha najít Boha i touhou v srdci, dá se Vám poznat.

Bůh je láska, On Vás miluje, ať je to pro Vás fráze či nikoli.

Bůh Vám žehnej.
 helena 
  • 

Re: léčitelství  

(16.3.2009 21:34:57)
A prečo by Boh nemohol uzdravovať cez liečiteľa?

Považujem za príliš veľkú trúfalosť vyhlásiť, že liečiteľ nemôže mať svoj dar od Boha. Boha môže predsa použiť každého človeka.
 helena 
  • 

Re: léčitelství  

(16.3.2009 21:37:21)
BOH môže predsa použiť každého človeka.

Omluvam sa za preklep.
 Mlada 


Re: léčitelství  

(16.3.2009 21:40:08)
Tak to by mě také zajímalo. Babiččin bratr je praktikující katolík, víra pro něj je něco naprosto přirozeného. Zároveň má schopnost najít vodu, ale i třeba bolest v těle, poradit bylinky, najít nepříznivé zóny. Vyhlášený je tím hledáním vody. No a radí a hledá zdarma - právě proto, že tvrdí, že je to dar, který on nemá právo prodávat.~d~
 Natanela 


praktikující katolík? 

(17.3.2009 8:24:05)
To že je někdo praktikující katolík, neznamená, že jde tou správnou cestou. Kdyby poslouchal Boha, věděl by, že tyto praktiky jsou okultismus. Křesťan se má ptát svého Boha a od něho přijaté dary používat. Jesti Bůh v Bibli nazve tyto praktiky okultními, je blbost, aby je svým ovečkám dával, byl by to Bůh zmatku a ne pořádku. Znáš-li povahu Boha, znáš i dary, které od něho můžeš dostat.
Jestli tedy má tvůj strýček takový dar, od Boha určitě nebude.
 helena 
  • 

Re: praktikující katolík? 

(17.3.2009 8:42:49)
Natanela,

myslím, že tvoja snaha vtesnať Boha do svojich predstáv a tabuliek je rúhavá a nebezpečná, a bojím sa, že ťa práve tvoja pýcha v týchto jednoznačných súdoch, ako sa má Boh správať a komu má dávať svoje dary, môže nakoniec od pravého Boha vzdialiť.
 Insula 


Re: praktikující katolík? 

(17.3.2009 8:53:16)
Heleno, mám stejný pocit.
 Mlada 


Re: praktikující katolík? 

(17.3.2009 8:51:55)
Natanelo. Strýček je docela obyčejný člověk z vesnice. Víra je pro něj naprosto přirozenou součástí života. Na rozdíl od tebe o ní nemluví na každém kroku a Bohem se nijak neohání. On prostě žije - s lidmi, přírodou a s vírou.
 Omega 


Re: praktikující katolík? 

(17.3.2009 9:02:09)
"To že je někdo praktikující katolík, neznamená, že jde tou správnou cestou. Kdyby poslouchal Boha, věděl by, že tyto praktiky jsou okultismus."

Natanelo, např. sv. Zdislava nebo sv. Hidegarda byly léčitelky. Píšeš zmatky.
 Insula 


Re: praktikující katolík? 

(17.3.2009 9:18:43)
Kateřino, ono je to s těmi svatými vůbec problém. Vždyť i Johanku upálila církev na hranici a nakonec jí prohlásila za svatou. ~:-D Tak by mě tedy zajímalo, jak to vlastně je. Našeptávali jí svatí nebo ďábel???? A co se tedy stalo s jejími soudci po smrti???? Byli nejdříve v nebi a pak je Bůh poslal do pekla??? Nebo byli v pekle od začátku??? Ani církev samotná nemá jasno v tom, co je od Boha a co od ďábla.
 Natanela 


Re: praktikující katolík? 

(17.3.2009 9:42:44)
Katolíci zpravidla upalovali lidi, kteří si vzali do ruky Bibli a pochopili, že víra v Boha neznamená neomezená moc katolíku. Mistra Jana Huse katolíci upálili právě proto, že našel Boha a dostal, tak sílu vzbouřit se proti moci katolické církve. Co vlastně kritizoval: papeže jako jediného zástupce na zemi, odpustky a jiné. Do dnes je tato kapitola pro katolíky uzavřená a nevyjadřují se k ní. Proč asi?

PS: Pro ostatní: rouhání znamená, když víš co je Boží vůle a neřídíš se tím. Boží vůli je, aby každý tuto vůli znal. Ona je dostupná a ne zakletá v nedobytném Vatikánu.
Děvčata, okultismus v žádné podobě není od Boha, byť by se tvářil sebelíbezněji.

 Insula 


Re: praktikující katolík? 

(17.3.2009 11:33:24)
Ale ti, co jí upalovali, také věřili v Boha a dělali to v jeho jménu. Věřili, že je posedlá ďáblem. Dělali to v "dobré víře". Mysleli si, že je to správné a zároveň věřili, že oni sami budou spaseni. Z toho se mi teda dělá :-©
 Insula 


Re: praktikující katolík? 

(17.3.2009 11:34:29)
A nakonec jí prohlásí za svatou??? Vždyť je to k smíchu. Jí život nikdo nevrátí. A tento "hřích" nejde ničím ospravedlnit.
 Natanela 


Re: praktikující katolík? 

(17.3.2009 11:55:15)
Nemohli upalovat ve jménu Boha, upalovali ve svém vlastním jménu, ve snaze udržet si moc a autoritu nad lidmi. Kdyby jednali ve jménu Boha, tak by museli milovat svého bližního jako sebe sama. A pokládali-li ty lidi za své nepřátele, Bůh řekl- milujte své nepřátelé.
V kterém jménu tedy upalovali? Bůh byl pouhou zástěrkou pro jejich ,,svatost." Dnes tomu říkáme boj o koryta.
 Grainne 


Re: praktikující katolík? 

(17.3.2009 12:01:06)
Natanelo, z toho plyne, že ne každý, kdo se obrací a modlí k Bohu, nese v sobě dobro, správnou věc, nebo Boží slovo.
Stejně tak je to s Ďáblem. Slova, jako je Bůh, nebo Ďábel, jsou nepodstatná, neznačí nic konkrétního, jen to, co neseme v sobě.
Dobro, nebo zlo. Obecně můžeme říct, že dobro je Bůh, zlo je Ďábel, ale slova nevystihují správnou podstatu věci.
 Natanela 


Re: praktikující katolík? 

(17.3.2009 12:12:48)
Grainne, i když jsi křesťan, tak se každý den musíš rozhodovat jestli budeš poslouchat Boha a nebo půjdeš svojí vlastní cestou. Ke slyšení Boha potřebuješ znovuzrozeného ducha.
 Grainne 


Re: praktikující katolík? 

(17.3.2009 12:14:24)
Ne, nejsem křesŤan a nikdy nebudu, protože se nechci nechat ovlivňovat církvemi, byť by to byla církev sama sebe prohlašující, že právě ona je tou správnou.
Nejsem ani ateista.
 Pestrenka 


Re: praktikující katolík? 

(17.3.2009 12:06:36)
Děvčata, okultismus v žádné podobě není od Boha, byť by se tvářil sebelíbezněji.

Joo? takže Ježíš vodu ve víno proměnil jak prosím Tě? Kde tu dovednost sebral...?

 Natanela 


Re: praktikující katolík? 

(17.3.2009 12:21:50)
Ježíš tu moc vzal od Boha. My tu moc k činění divů a zázraků máme teď pouze od Ježíše a skrze Ježíše.
Ježíš byl bez hříchu. Vstal z mrtvých - vidělo a dosvědčilo to hodně lidí, je to dokázané a viděli ho i jak ho andělé vzali do nebe. A Ježíš sám řekl, že tak jak odešel se také vrátí.
Asi měsíc po své odchodu poslal na zem Ducha Svatého i s jeho dary, které křesťanům pomáhají v šíření evangelia. Lidé byli pokřtěni Duchem Svatým a mají moc komunikovat s Bohem.
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Re: praktikující katolík? 

(17.3.2009 10:35:58)
Natanelo znám léčitele, který neudělal nikdy nikomu nic špátněho. Tam kde selhávají lékaři tam on pomůže. Ať už to jsou bolesti hlavy, zad, cisty apod. Akupunktura, masáše, akupresura apod. To všechno umí a má na to nadání. Když k němu přijdeš tak už jen jeho přítomnost uklidňuje. Vyzařuje z nějk obrovská pohoda a duševní vyrovnanost a klid. On bere všechno tak jak to je. Jestli je věřící nebo není to nevím, Ale nazývat člověka, který uzdravuje ostatní a tím jim pomáhá, okultistou je torchu silné slovo. když se podíváš do historie tak mnoho knežích a sv. se zabývali tímtéž a nikdy je nikdo nenařkl, že jsou okultisti. Přesně kvůli takovým lidem a takovým názprům jako máš ty, bylo kladivo na čarodejnice, kdy byli zabíjeny, upalovány tisíce nevinných lidí, jen proto, že se někomu nelíbilo jak vypadá, že píše levou rukou, nebo šilhá, ne tak ještě aby dělal něco s bylinkama a uzdravovat. Víra tu je a a je všude kolem nás, ale nevěřím že zrovna ty máš patent na to poznat kdo je obdařen od Boha a kdo ne...
 Insula 


Re: praktikující katolík? 

(17.3.2009 11:36:01)
Dřív by ho upálili na hranici.
 Grainne 


Re: praktikující katolík? 

(17.3.2009 11:40:53)
Insulo, on je dost zásadní rozdíl mezi vírou a vírou v církevní dogmata.
Navíc ta pieta, s jakou si katolická církev ponechávala majetky upálených je vskutku dojemná.
 Natanela 


Re: praktikující katolík? 

(17.3.2009 11:42:04)
Kacíř, bylo označení pro člověka, který se nepoddal katolíkům, právě proto, že se poddal Bohu. Víš takový člověk musel mít obrovskou vnitřní sílu, když se dokázal postavit inkvizici. Nepoznáš-li Boha, nikdy nepochopíš, kde tu sílu ty lidi vzali.
Řekni mi sama, jaký důvod bys měla ty, se těm církevním dogmatům vzepřít, naprosto žádnou, mávla bys rukou.
Co se týče léčitelů, nikdy jsem neřekla, že to jsou špatný nebo zlý lidi. Ano jsou to lidi, kteří mají něco, co ostatní lidi nemají, mají dar uzdravovat. Jestli je to dar, museli ho od někoho dostat. Od koho?
Neberou-li uzdravení od Boha, tak kde ho vzali?
Kde se bere ta energie?
 Grainne 


Re: praktikující katolík? 

(17.3.2009 11:48:17)
Natanelo, ty jsi ten dar odsoudila jako okultismus. Neexistují dva prameny takových darů. Pramen je jen jeden a je na nás, jak s ním naložíme.

Já nevím, proč bych měla bojovat s dogmaty jakékoliv církne. Neztotožňuji se s nimi a každý s nimi nakládá na své vlastní nebezpečí. Stanovili je lidé a pro případ, že jsou špatná, lidé, kteří je poslouchají, riskují zatracení. Je to jejich volba.
 Mlada 


Re: praktikující katolík? 

(17.3.2009 11:56:32)
Natanelo, konečně jsem přišla na to, co tě na mém příspěvku tak rozvášnilo. Ono to bylo to slovo katolík. Přivlastňuješ si patent na pravdu a ještě jsi absolutně netolerantní. No, dobře ti tak.
 Natanela 


Re: praktikující katolík? 

(17.3.2009 13:06:18)
Víš, slovo katolík, je mi úplně jedno. Stejně, tak jako Bohu. Bůh nerozlišuje lidi podle příslušnosti k církvi. On rozlišuje pouze lidi se znovuzrozeným duchem a duchovně mrtvé.

Historie Katolické církve by byla asi na jinou debatu. Bůh je ten, kdo bude soudit jejich činy a pohnutky.
Ale jestli se mě ptáš, zda souhlasím, aby někdo ve jménu Boha kradl, zabíjel a ničil lidské životy, tak ti jednoznačně odpovím: takové právo nikdo nemá, neměl a nikdy mít nebude. Amen.
 Mishaczek+Tygříci 07+Daník 10 


Re: praktikující katolík? 

(17.3.2009 13:33:38)
Natanelo já neuznávám žádnou církev. Věřím v Boha jako v něco vyššího nad náma, ale církev, která káže vodu a pije víno mi opravdu nic neříká. Nepotřebuju chodit do kostela a projevovat se jako velký katolik či křesťan, pokud Bůh existuje a vidí naše skutky tak ví co je kdo zač i bez okázalých gest...
 Natanela 


Dobré skutky. 

(17.3.2009 14:01:38)
Máš pravdu do kostela chodit nepotřebuješ, taky tam nechodím. Bůh sice vidí dobré skutky každého člověka, ale taky vidí jeho hřích.
Bůh netřídí lidi podle jejich skutků, ale podle toho zda přijali JEHO dar spasení. Spasení si NELZE ZASLOUŽIT ŽÁDNÝM DOBRÝM SKUTKEM.
Nejsou dobrý a špatný lidi, ale ty co přijali dar spasení a ty co ho odmítli. To je jediné dostupné měřítko věčnosti pro Boha.
 Grainne 


Re: Dobré skutky. 

(17.3.2009 14:18:57)
Víš, Natanelo o spasení takovým Bohem ani moc nestojím. Věčnost je přece jen příliš dlouhá doba na to, abych setrvávala ve společnosti různých zloduchů, kteří na poslední chvíli "přijali dar".
Ostatně, je jenom mezi mnou a Bohem přijetí, nebo nepřijetí spasení a jestliže Bůh rozlišuje lidi podle tvého, no děkuju pěkně.
 boží žena 


Re: Dobré skutky. 

(17.3.2009 14:35:24)
žít věčně~g~, to je forma trestu ne?~;)
 Grainne 


Re: Dobré skutky. 

(17.3.2009 14:46:45)
...ono se myslí spíš na stav věčné blaženosti. Taky si nějak nedovedu představit, jak to funguje, takže nemám úpornou potřebu o tento stav usilovat.
 Natanela 


Dobré skutky. 

(18.3.2009 8:16:59)
Grainne, napíšu ti jeden vtip.
Žena sedí na letišti a čte si Bibli. Přijde k ní cizí muž a ptá se - vy tomu věříte?
paní - věřím!
pán - i tomu s tím Jonášem?
paní - ano, věřím.
pán - a jak to udělal, že byl tři dny v břiše velryby
paní- to nevím, ale až budu v nebi, tak se ho zeptám
pán - vy si myslíte, že je Jonáš v nebi?
paní- myslím, ale jesti tam není, budete mít příležitost zeptat se ho vy osobně!~t~~t~~t~

Graine, máš naprostou svobodu rozhodnot se o své věčnosti sama. Bůh Ti žehnej.
 Katla 


Víš proč Bůh stvoři lidi, jako jsi ty Natanelo?  

(17.3.2009 11:24:20)
By se čas od času pořádně zařehtal, až mu potečou sliny a bude z toho učurávat. ~z~
 boží žena 


Re: Víš proč Bůh stvoři lidi, jako jsi ty Natanelo?  

(17.3.2009 12:26:13)
~t~~R^
 Elzina 


Re: praktikující katolík? 

(9.8.2012 0:52:30)
Vida, tak to znamená, že i Mojžíš byl okultista. ~b~ Můžete mě prosím poučit, kde je v Bibli napsáno, že schopnost vycítit vodu je okultismus? Pak jsou okultní i zvířata a rostliny!
 Krucipísek 


Re: léčitelství  

(18.3.2009 22:21:45)
... víra Tvá tě uzdraví...
 Cindy (XI/06 + IX/10) 


Natanelo, 

(24.3.2009 21:35:11)
nevím, jak je to u konkrétního léčitele, ale např. ti, kteří se zabývají metodou Reiki (z japonského "rei" - vesmírné či boží dávání života a "ki" - energie, v čínštině se používá pro energii podobné slůvko čchi) nedávají svou či kdovíjakoupochybnou energii, ale jsou takovým kanálkem nebo vodičem pro průchod energie. Já, když dávám - tedy přesněji řečeno, když skrze mne prochází božská či kosmická energie - vždy na začátku prosím Boha o předání energie a na konci přenosu za energii Bohu poděkuji. A vůbec nezáleží na tom, zda dokážu citovat pasáže z Bible či zda chodím do kostela nebo nechodím. Mám svou víru v Boha v sobě a jsem Bohu (či Kosmu či Universu - jedno, co si kdo dosadí, neboť je to vždy stále totéž) vděčná, když tato energie někomu dokáže pomoci.
 Betina 


Re: Duše zemřelých nechodí po světě. 

(16.3.2009 14:56:45)
není to moje dítě ani moje rozhodnutí
i když v tomto případě - ač neortodoxní křesťan - s tebou celkem souhlasím
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Duše zemřelých nechodí po světě. 

(16.3.2009 14:59:59)
Natanelo, nemůžeme dávat všanc něco, co neexistuje ~t~~t~~t~
 Natanela 


Re: Duše zemřelých nechodí po světě. 

(16.3.2009 15:12:21)
Tak to jsi asi jediná, která tomu věří.

Ještě jsem se nesetkala s nikým, kdo by pochyboval o tom, že člověk má duši.

Je mi tě moc líto, jestli jsi duši ztratila už za života~n~~n~~n~
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Duše zemřelých nechodí po světě. 

(16.3.2009 15:15:52)
~t~~t~ Mně je líto tebe, že věříš takovýmhle fantasmagoriím ~t~~t~
 bravad 


Re: Duše zemřelých nechodí po světě. 

(16.3.2009 18:52:36)
Teda Lído, to aby ti bylo taky líto zhruba 95% světové populace...
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Duše zemřelých nechodí po světě. 

(16.3.2009 18:59:07)
Bravad, ten zbytek to ale do ostatních tak nehustí jako Natanela. Ta si o to přímo říká.
 bravad 


Re: Duše zemřelých nechodí po světě. 

(16.3.2009 20:31:08)
To je fakt. Ale stejně bych víře v boha neříkala fantasmagorie.
 Misa + 2 
  • 

Duše zemřelých nás neopouští hned...  

(16.3.2009 22:01:20)
No, nesouhlasím, duše zemřelých neopouští náš svět hned, nějakou dobu to trvá, některé dušičky bloudí i několik let.
Náš syn (8 let) je asi taky hodně citlivý, viděl už několikrát "duchy" u nás doma, vyprávěl o nich tak živě, že si je prostě vymyslet nemohl. Jinak je velmi racionální. Většinou je viděl v dětské ložnici nad ránem, vznášeli se nad postelema a dívali se střídavě na něj a na bráchu a byli hodní :-) Bylo to pár týdnů až měsíců poté co nám umřeli dva velmi blízcí lidé z rodiny. Sen to určitě nebyl, znám své dítě, to by si nevymyslel. Nebál se jich, ale příjemné mu to nebylo. Léčitelka, ke které jsme se dostali, nám řekla, že jsou to dušičky zemřelých, že když mu to bude nepříjemné, ať jim řekne, že nechce, aby ho navštěvovali a oni odejdou. V jednom z případů se prý jednalo o mou babičku s dědečkem.
Teď si asi určitě většina klepe na čelo, já ale věřím na nesmrtelnost duše, život by pro mne jinak nedával smysl.
 Denisa, tři dospělé děti 
  • 

Re: Duše zemřelých nás neopouští hned...  

(17.3.2009 16:00:46)
Naše dvouletá vnučka byla s námi jednou na hřbitově, když jsme zašli zapálit svíčku. Najednou začala plakat, že se bojí, a chtěla honem pryč. Prý kolem ní někdo je. Podotýkám, že se ničeho nebojí, protože ji nikdo nikdy nestrašil. Na hřbitově s námi byla poprvé, ani jsme s ní o něčem takovém nikdy nemluvili.
 Kristianka 


Re: Duše zemřelých nás neopouští hned...  

(28.3.2009 10:00:59)
My žijeme v bytě kde zemřela manželova maminka jednou se mi oní zdálo jak leží vedle mně v oblečení ve kterým jí pochovaly.Bylo to zvláštní nebála jsem se od tý doby vím že tady s námá občas je,příjde se podívat jak se máme hlavně se chodí dívat na syna.Vím to občas to na něm zpozoruju jak se kouká na jedno místo a na jednou se usměje nebo zamává.Někdy ho slyším jako kdyby si s někým povídal,vysvětloval.Jednou dokonce sám od sebe se ptal kde je babička,povídám mu "myslíš bránickou babičku,mojí maminku" a on ne že tu druhou,podotýkám zemřela když mu bylo 16měsíců,ted mu sou 3r. možná si jí pamatoval,ale spíš ne.Ona byla hodně vážně nemocná a moc času sme sní netrávily.Takže nevím,nepídím se vím že to je možný někdy když v noci ležím v posteli mám pocit že někdo stojí ve dveřích,je to hodně intenzivní,nemužu se ani pohnout.Strach nemám vím že nám nechce ublížit a taky vím že děti jsou hodně citlivé na takové věci.Jenže jak rostou ztrácejí tu schopnost né všichni někdo zůstane citlivý i v dospělosti.U nás je to třeba dědičné můj otec je takový,vídal a občas vídá duchy,po něm to mám já,já se věnuju duchovním věcem jako takovým vykládám karty a budu ráda pokud to syn zdědil.Nevadí mi to,zvykla sem i našla výhody když mám trable nebo potřebuju poradit poprosim o pomoc,radu a vždycky mi pomohli.Většinou mi radí skrz karty nebo nebo mi přihrajou do cesty nějakou náhodu.Takže vlastně je to i príma~y~~z~
 Ronga 


Bobci 

(16.3.2009 13:59:00)
Detsky svet je kouzelny, cisty a pestry. Nekdy bych se do nej rada vratila a opet videla skritky, ale holt uz mam na to prilis stereotypni pohled na svet.
Kdyz mela holcicka neco pres dva, meli jsme "obdobi Bobku", kdy k nam ke kazdemu jidlu prichazeli neviditelni kralici. Nekdy dva, nekdy az pet, holcicka vzdycky: "jee, Bobci uz jdou- jedna, dve, tri...", povidala si s nimi,davala jim jist.
 jandula a holčičky 


imaginarní kamarádky 

(16.3.2009 18:38:05)
Naše nejmladší 3,5roku právě prochází tímto obdobím trvá to už asi půl roku,má 2 kamarádky mají skutečná jména podle dětí našich známých Šárka a Dominika,ale jinak je vidí jen naše Nelka,někdy jsou malé jindy už chodí do školy,slýcháme o nich každý den ,někdy se taky stěhují,Nelinka s nima často telefonuje a zve je k nám .tuhle hru s ní hrajem i když občas přemýšlíme nad tím čím to může být a jak dalece podporovat tuto formu dětské fantazie.děsí mne to trošku v případech kdy Nelinka mluví jako že Šárka je u nás na víkend tak jestli může spát s ní v postýlce a kolik jí mám nandat knedlíků,zrovna včera že stojí venku v dešti a čeká na naše starší dcery at jí zavolám.No nevim je to roztomilé a já doufám že to samo odezní jak se tu dočítám z příspěvků.J
 ANNAHAM 


Re: imaginarní kamarádky 

(17.3.2009 15:17:19)
Děti jsou tak úžasné!Když byly malé ty moje, ani jsem si to neuvědomovala. Teď už jsem babička a moje čtyřletá vnučka mne neustále přivádí v úžas. To, jak objevuje a chápe svět, jak si na jedné straně počíná přísně racionálně a pak je najednou ve svém vlastním fantastickém a imaginárním životě. Občas má u sebe neviditelné kamarády a kamarádky, ale nejčastěji zvířátka. Má několik pejsků a kočiček, kteří někdy za ní běhají jako neviditelná smečka a jindy se zase zhmotní v plyšáky, které Viktorka obléká, hraje si s nimi na školu a na doktora. Je to šťastné dítě, moc toužím po tom, aby to tak zůstalo. Moc přeju všem dětem, aby jim jejich rodiče dovolili volně se vyvíjet a neznásilňovali jejich myšlení ať už ve jménu jakéhokoliv boha.
 Vládík 


Země plná trpaslíků 

(16.3.2009 21:14:54)
... jak o tom zpívali už Kabáti! :-)))))
 Krucipísek 


Jůlie a Jůla. 

(18.3.2009 21:57:20)
K nám chodí různé návštěvy. Krom reálných (svého času k nám často večer zavítala např. Martha Issová, často s námi chodí na výlety i školková láska - Davídek) se taky často vídáme, tedy já ne, ale dcera, a vždy mě o výskytu informuje, Jůlii a Jůlu. Počítám že půl roku už s námi tráví docela hodně času. Kde bydlí nevím, ale jsou to už dospělé ženy, protože jedna řídí auto a duhá má už dokonce vlastní dítě.

Jůlii a Jůlu potkáváme na různých místech. Například v neděli jsme obě nezávisle viděly, tedy vlastně dcera, cestou autobusem k nábřeží. Bohužel si je pletu, tak nevím která že to má to dítě a která že to řídí, ale nejdřív jsme viděli cestou autobusem jednu, pak druhou. Pokaždé se dcera zaradovala a začala jim mávat z autobusu a informovat mě co že to právě dělají.

Před nedávnem byla dcera na prodlouženém víkendu s prarodiče ze strany jejího otce. Když se vrátila, tak se mi svěřila, že Jůlie s Jůlou tam bydlely ve vedlejším domě. Když jsem se ptala, jestli je vzala na návštěvu a seznámila je s babičkou a dědou, tak prohlásila, že jim o nich radši neříkala.

Jůlie s Jůlou jsou fajn, ale mají prý sestřenici Andreu, která dělé mé dceři naschvály. Dcera neví proč, protože ona ji má ráda. Jednou mi vyprávěla co jí zase Andrea provedla a úplně jí to rozplakalo. Tak jsem se dohodly, že bude potřeba Andree vysvětlit, že by bylo daleko lepší si naschvály nedělat a hezky si spolu hrát.

Na podzim s dcerou hrála Jůlie a Jůla fotbal a někdy jí doprovázejí ze školky.
 alimaka 


Devatenáct trpaslíků 

(22.3.2009 16:40:18)
Dnes už mám sama 3 děti,ale žádné nemělo takového kamaráda.Sama když jsem byla mala jsem měla kamaráda Jamana nic to vlastně nebylo byl to můj Jaman pořád jsem o něm mluvila já si to moc nepamatuji vím to hlavně z vyprávění od prarodiču dělila jsem se sním o všechno koupal se se mnou ve vaně chodil se mnou ven prostě kamoš nikdo ho samozřejmě nikdy neviděl.
 Ralesa 


Neviditelní kamarádi 

(23.3.2009 17:21:55)
Moc hezký článek, u mé dcery je to neviditelný kamarád Bořek. Od jejích necelých 3 let až do dnešních 4let je s námi. A i když už né tak často tak jeden čas jsem se ho až bála. Prováděl různé lotroviny za při kterých dcera tvrdila, že to byl Bořek. Jezdil s námi autem, měl i svou sedačku. Také s námi spinkal, papal a podobně. Poslední dobou, zhruba od doby co začala chodit do školky už si na něho vzpomene jen vzácně, teď má spíše období kdy každého přesvědčuje, že je princezna - jednou je to Popelka pak zase Sněhurka. Je to mé jediné dítě a až do teď jsem se těchto imi kamarádů obávala, ale po přečtení článku jsem dospěla k názoru, že je to pravděpodobně normální jev u takto malých dětí. každopádně děkuji autorce i těm kdo pod tento článek připsali svůj příběh s tímto kamarádem. O tomto dětském světě je nás určitě více, které potřebují radu nebo alespoň pochopit co se v těch našich malých odehrává. Děkuji.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.