| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Beskyde, Beskyde, kdo po tobě ide…

 Celkem 93 názorů.
 Lizzie 


Beskydy jsou úžasné 

(16.1.2009 9:01:48)
Ale já moc nemusím zimu a hory mám radši v letních měsících, i když nepochybuji, že i v těch je na Pustevnách rušněji než před lety.
 Jája (51) 
  • 

No jo 

(16.1.2009 10:00:30)
No jo, dřív lidi lezli na hory pěšo, dneska lanovkou (i když s dětma). Pak se diví, že čekají.
Já vím, není to jednoduché, taky jsme s dítětem nikam moc nechodili, ono z toho nemělo ten požitek co my. Stačilo mu sáňkování na pár metrů vzdáleném kopečku (bydlíme v poměrně rovinatém kraji) a pěší výlet na pár kilometrů vzdálenou zříceninu. Výlety začaly až kolem 6. roku věku, kdy už z toho něco mělo i to dítko, ba dokonce přišlo i to moře (a radost rodičů z vyvalených očí dětí, co nevěřily, že někde může bý tolik vody jako od nás až támhle k lesu a ještě dál).
Tak ať to příště vyjde taky!
Nebojte, bude líp (aspoň do puberty)!
 Babsi+2 


Můj den sněhového království 

(16.1.2009 11:41:43)
Jako místní se těmto akcím cíleně vyhýbám. Je tam ľudí jak much!
Takže ten den jsem vstala v 6, hodila rukavice a vosky do batohu, chlapa do auta, děcka k babičce. Až teprve u pokladny jsem si uvědomila, že se něco děje. Vítaly mě nápisy: dnes očekávejte dlouhé čekací doby-sněhové království. V 8nás tam moc nebylo a stopa byla báječná. Nikde nikdo.
Když jsme se vrátili kolem 12 na Pustevny, byl to fakt děs! Rychle jsme se proplížili ke Knížecí (cesta dolů) a tam to nebylo o moc lepší. Davy sem, davy tam. Mezitím pobíhaly psiska bez pánů a vodítek.
Dolů jsem dojela vytřepaná a zhnusená.

Tento týden tam nejedu, bude tam sice méně lidí, ale pořád na můj vkus moc.
Snad až se sochy rozpadnou, vezmem děti a půjdem se v klidu projít.
Všem, kdo si myslí, že se výlety dětem nelíbí a jsou pro ně náročné: líbí se jim a nejsou náročné. Jen je třeba děti trénovat odmala a pravidelně chodit. Ne s něma jednou za uherský rok vylést na kopeček plný lidí.

Přijeďte k nám, je tu fakt nádherně. Jen se vyhněte monstrakcím.
I bez nich je tu co vidět.
 Iva, 2 kluci (3,5 a 9,5) 
  • 

Milá Jodie... 

(16.1.2009 10:16:55)
Děkuji ti za moc hezký článek. Já jsem taky "vyrostla" v Beskydech, ač bydlím asi v 50km vzdáleném městě. Ale měli jsme to kousek a s rodiči a bratrem jsme to tamních kopečků vyráželi velmi často. V každém ročním období, za každého počasí... Protože máme hory moc rádi, tak s dětma jezdíme od malička, ať to jsou naše hory nebo slovenské Tatry či Fatra. Taky jsme se chystali na zimní království, ale protože vím, že tam bývá lidí jako máku, tak jsem raději zvolila bruslení na místním rybníku:-) Ale jestli ti můžu dát tip na hezký a nenáročný výlet s dětmi, tak si zajeďte na Grúň. Vyjedete autem nahoru na parkoviště skoro až k Charbulákovi a pak je krásná procházka až třeba na Visalaje. Nebo stačí jen dojít ke Švarné Hance, dát si tam čajík a jít zpět. Cestou se dá bobovat, v létě můžete potkat i ovečky. Na jedné straně vidíte Lysou horu a na druhé slovenskou Fatru a dokonce i Roháče. Cesta je vyasfaltovaná, tak není problém s kočárkem. Ale úplně chápu tvé pocity když sleduješ Panorama... Takže vzhůru do kopečků:-)
 Insula 


Re: Milá Jodie... 

(17.1.2009 19:14:46)
Sice ne z Beskyd, nýbrž z Krkonoš, jsme se dnes vrátili. Dcera 5 let a syn skoro 3 roky. Já nesjezduji, manžel kdysi ano a tak se rozhodl si tuto znalost obnovit. Takže pro mě celkem nic moc. ~;(( Děti pořád na krku, obyčejně jeden nechtěl dělat to, co ten druhý, oblékání hrůza. ~:-D Mám pro autorku pochopení.
 DENISA 
  • 

Mnooo 

(16.1.2009 10:24:12)
Tedy, tak jakt to tady popisujete, to bych si asi opravdu rada kopecky odpustila. Zima, fronty, nerudni spolucekajici, sprosty personal, promrzle deti, ktere z toho (krome omrzlin) nic nemaji........ Uz to na tech nasich horach neni co byvalo.
 Peggy* 


Re: Mnooo 

(16.1.2009 10:37:21)
Jenže kdo za to může? Já myslím, že my lidi sami. Kde je poptávka, je i nabídka, nebo naopak? Já mám zase podobný srdeční vztah ke Krkonošům. To nám bylo tak 10-13 let, 14dní v chaloupce ve Svatém Petru, každý den tůry, tůry a zase jenom tůry. Prochodili jsme desítky kilometrů, na jídlo jsme chodili do závodní jídelny nedalekého hotelu. Lanovek jenom pár v celých horách a svezení se jenom za odměnu.
Pak jsem po asi 15ti letech přijela do Harrachova. Docela jsem se zděsila. Ubytování na bývalé ústředně od bývalého zaměstnavatele někde v centru. Cesta k Mumlavským vodopádům - děs a hrůza. Cestu lemují Steak Housy, pizzerie, snad jen McDonald chybí :-( Ale když to lidi na horách vyžadujou? Nás nikdy jako děti nenapadlo na horách hrát tenis nebo jít plavat - toho si užijeme dosytosti doma. Po horách se chodí, v zimě jezdí (na běžkách, na saních, na lyžích). Staví se sněhuláci, kouluje se a večer se v chalupě u teplého čaje hrajou společenský hry. Dneska lidi na dovolených doháněj, co nestihnou ve všedním životě. Vyžadujou tzv. Služby.
Štve mě to, ale co s tím nadělám.
Odstěhovali jsme se na konec Orlických hor, do chalupy. Jenže už i sem dorazil POKROK. Příští rok tu začnou stavět sedačkovou lanovku a o rok později zase další o 5 km vedle. Dostanou na to dotace, tak co naplat, že několik posledních let tu toho přírodního sněhu bylo pomálu. Je potřeba sem přilákat lidi a cestovní ruch ten to spasí! Ten vytvoří ty pravé pracovní příležitosti a spasí zkomírající region přece. Nebo ne? Nebylo lepší místo do toho lyžařského areálu radši investovat do skomírající místní nemocnice?
 Jíťa 
  • 

Nechápu 

(16.1.2009 11:04:55)
Nechápu, proč si stále někteří myslí, že děti budou nadšené ze stejných věcí jako rodiče? To své děti neznáte??? Vzít mimino a 3-letýho prcka na hory plné lidí by mě asi ani ve snu nenapadlo. Co z toho nakonec ty děti měly? Podle mě akorát zkažený den stejně jako nakonec i rodiče.
 Lizzie 


Re: Nechápu 

(16.1.2009 11:21:00)
Já ti nevím Jíťo, ale dvouletý sourozenec měl z Beskyd kdysi celkem zážitek - i když jí otec skoro nezvládl na lanovce, jak moc se jí na ní líbilo (a my před ní měli lehčí šok).

Já myslím, že dotyčná potřebovala relax. Ne každý má babičky na hlídání.
 Jíťa 
  • 

Re: Nechápu 

(16.1.2009 11:30:08)
Myslím, že po 3 hodinách čekání by z lanovky neměl ten správný požitek ani tvůj sourozenec - i když, pokud je flegmoš, tak by mu to možná nevadilo.

A relax si představuju trošku jinak. Tohle mi přijde spíš, že dotyčná potřebovala "masochistický adrenalin".
 Lizzie 


Re: Nechápu 

(16.1.2009 11:40:58)
Jíťo,

však oni možná tušili, ale nevěděli, že to bude takový masakr.
Mimochodem - stejně to může dopadnout i v obchoďáku. Tady byli alespoň na čerstvém vzduchu,-)
 Jíťa 
  • 

Re: Nechápu 

(16.1.2009 11:50:39)
Tvoje argumenty jsou - jak bych to nazvala - docela zvláštní.

Pochopila bych to, pokud by obě ty děti nedávno adoptovali. Jak je možné, že svoje děti nezná, že nedokáže odhadnout, jestli je bude něco bavit nebo ne? A když už to nedokáže, tak proč raději nezmění plány, aby si ten výlet nakonec užili všichni? Jsem přesvědčená, že kdyby se na lanovku vykašlali, šli s dětmi někde o kus dál sáňkovat a postavili si sněhuláka nebo vlastní sochu, užili by si to všichni. To s nimi nikdy nečekali ani na autobus, když už zřejmě nebyli v supermarketu?
Spíš mám pocit, že sama autorka je ještě nevyzrálé dítě. Jak jsem pochopila, výlet byl její nápad. "Já chci, chci a chci na hory.... na lanovku.... atd." Přitom jí všichni, tedy děti i manžel, říkali, že oni nechtějí!
 Lizzie 


Re: Nechápu 

(16.1.2009 11:59:28)
Jíťo,

a já zas moc nechápu tvoji argumentaci, resp. si asi článek pochopila jinak než já. Autorka prostě popsala to, že Beskydy miluje, vyjela tam s dětmi a ouvej - ono se nezdařilo. Tečka.

A ty tady začneš, že autorka je nevyzrálé dítě a že tam neměla jezdit apod. - jo, to už asi ví, že Pustevny nebyly zrovna klidným sněhovým králostvím. Trochu mi to zavání snahou ,,být chytrá za každou cenu".
Nechce se mi o tom dohadovat, byla by to celkem zbytečná diskuse, ale nemusím toto rejpalství.

Nikdo nejsme dokonalí.
Mimochodem - byla jsem velice klidné dítě, matka mě znala od narození a stejně jsem jí už jako odrostlejší prořvala prohlídku zámku,-)
 Jíťa 
  • 

Re: Nechápu 

(16.1.2009 12:31:48)
Já netvrdím, že měla sedět na prdeli doma. Jen nechápu, proč (když už jí u pokladny řekli, že bude čekat 2 hodiny) se na to rovnou nevykašlali. To si fakt myslela, že děti budou celý 2 a více hodin spokojeně podupávat ve frontě na mrazu? Pak budou nadšené, že mrznou někde na sedačce. A v závěru zalezou do hospody, protože milá maminka je promrzlá a má chuť na polívku?

Sorry, ale to by byla dost nuda i pro mě.
 Lizzie 


Re: Nechápu 

(16.1.2009 12:33:37)
Jíťo,

tak ty bys to třeba tak udělala a můžeš být klidná a nad věcí a ,,správná"...
Na víc ti odpoví třeba sama autorka.

 Lenca 
  • 

Re: Nechápu 

(16.1.2009 11:59:57)
Nezlob se na me, ale takovyhle nazor je docela prehnany. Autorka chtela udelat rodine pekny vylet a i sama se chtela konecne nekam zajit podivat. Deti si vymysli casto a kvuli tomu, ze mi dite rekne, ze nekam nechce, tak s nim budu sedet doma na zadku? To bych taky nemusela ani chodit nakupovat, protoze zlaticko by radsi sedelo doma a koukalo treba na pohadku. Ovsem to by se pak do autorky zase nekteri pustili, ze s detma sedi doma, nechodi s nimi vubec ven a necha je nezdrave koukat na televizi, ze?
Navic autorka nemohla tusit, ze budou cekat na lanovku 3 hodky.
 surikata 
  • 

Re: Nechápu 

(19.1.2009 16:26:58)
Jiťo, ano, po bitvě je každý generál... Těžko mohla autorka vědět, že necelá hodina je třeba přes dvě hodiny.
Na sněhové království jsme se taky chtěli jít podívat, ale známí mne hodně odrazovali ~:( Tak snad tam ještě budou, až se tam vypravíme.
sochy jsou kráááásné!!!

Beskydy jsou mojí srdeční záležitostí, nejraději bych tam byla pořád :-)))
 adelaide k. 


Re: Nechápu 

(16.1.2009 11:56:14)
Njn na pustevnách to je v pohodě možná na jaře ve všední den :-) O víkendu a v sezóně je to peklo vždycky. Ale nevím jak moc zná autorka místní poměry :-)

V zimě bych do toho s našima mrňouskama nešlam, protože je znám. Neužili bychm si to ani jeden.

My pro výlety používáme zásadu 3xO - oběd, odpočinek, osobní volno. Takže se snažíme vybírat cíl tak abychom se tam v klidu mohli najíst(na místě přiměřeném dvěma malým poděsům), aby mohl mladší spát, a starší měla nějaké "osobní volno" kdy může běhat skákat a hrát si bez omezování "tam nechoď, nešahej na to, nelehej si na zem, budeš spinavá..."
Občas kvůli těmhle kritériím, některý výlet zavrhneme aspoň na příštích 5 let :-) ale na druhou stranu se nám nestává, že by to byl velkej průser. I když... každý občas šlápne vedle :-)

Ještě rada pro autorku. Zajeďte si na Pustevny až bude tepleji a dejte si výlet přesně na opačnou stranu než jde dav. Tedy od lanovky doleva. Moc pěkná procházka a minimum lidí.
Další pěkný "babyfriendly" výlet je (pokud to nemáte moc daleko) Malá Prašivá. Nahoru můžete vyjet autem a odtamtud po hřebeni vede několik cest, jedna hezčí než druhá.
Oboje otestováno s tříleťákem a miminem.
 Babsi+2 


Re: Nechápu 

(16.1.2009 12:07:43)
souhlasím. prašivá je bezva(je to ten kopec s dřevěným kostelíkem, že?)
a ty halušky nahoře v hospodě...mňám
a mají tam vycpaného medvěda. na toho se těší děcka
 JODIE 
  • 

Re: Nechápu 

(16.1.2009 14:49:58)
Dekuji za typy na vylety, urcite uskutecnime. Do Beskyd jsem jezdivala jen jako mala a tak jsem netusila, ze se tam atmosfera ponekud zmenila. Tusit jsem mohla, ale o cem bych pak psala? :-)

Navic mam pocit, ze deti (obzvlast ten starsi) rvou doma uplne stejne ne-li vic nez na masochistickem vylete :-)
 potvurkapodivna2 


Re: Nechápu 

(16.1.2009 16:00:59)
Milá Jodie,nenech se odradit od dalších výletů s dětma.Vím é čem mluvím.Je to přesně jako v rčení-ohýbaj ma mamko,dokaď som ja Janko.Keď už buďem Jano,neohneš ma mamo.
Láska k horám se musí pěstovat.Škarohlídové ať si sedí u telky.Hodně štěstí
 Mandalay 


Beskydy 

(16.1.2009 13:33:37)
Zdravim vsechny milovniky Beskyd, i ja nedam na Valachy dopustit. Nejdriv jsme zde jezdili cele me detstvi na chalupu a nyni zde zijeme. Jestli jste nekdo z Frenstatu a okoli a mate chut, napiste mi na mail: bibi.hubalkova@gmail.com
 Tamarkaa 


Re: Nechápu 

(17.1.2009 23:32:05)
Jíťo, děti často nemusí vypadat z takových situací šťastně a nadšeně, ale myslím, že jim je to ku prospěchu. Vzpomínám si, jak mě děda tahal po horách v létě v zimě, někdy jsem už natahovala a myslela a říkala, že dál už nejdu, že nemůžu a děda říkal "nemluv a poď"... dobře dělal. Ještě teď když jsem v nějaké zátěžové situaci se mi to vybaví a nemluvím a jdu... protože vím, že musím.

Takhle se chovají i rozumní muži často jako otci k dětem, vidím to třeba na lyžích, prostě je donutí překročit sami sebe, je to důležité, aby se pak v životě ty děti hned nevzdávaly, nesahaly po laciných řešeních (drogy a jiné úniky)... je to mnohem výchovnější, než je posadit k televizi nebo k PC a mít klid...
 adelaide k. 


Re: Nechápu 

(18.1.2009 8:21:24)
Tamarko, kdyby to bylo tak snadný...

A taky je dost rodičů kteří nevidí hranici mezi motivací, lehkým překonáváním sama sebe a buzerací, nucením, a vlastní přehnanou ambicioznistí. JAk únik před jejich přehnanými nároky pak můžou přijít třeba ty drogy úplně stejně.
 Líza 


Re: Nechápu 

(18.1.2009 8:30:18)
Adel, jasně že zdravá míra je nutná, jako u všeho. Ale zatímco možná o generaci dřív bylo hodně toho nucení, tak dneska kolem sebe hodně často vidím spíš rodiče, kteří nedopustí situaci, v níž by dítě muselo něco překonat - strach, únavu, nechuť, cokoliv. Druhej extrém, a myslím si, že dost nezdravej.
 Valkýra 


Re: Nechápu 

(18.1.2009 8:35:12)
Lízo,
pravda...
Kdybych podléhala tomuhle, tak dcera dodneška neumí plavat, bruslit, lyžovat, na pěší túru nebo kolo bych ji nedostala už vůbec - a to je ještě celkem odolná a nezačne hned fňukat.
 adelaide k. 


Re: Nechápu 

(18.1.2009 8:37:18)
Lízo, já s tebou souhlasím, i s Tamarkou :-)

Jenom nemám ráda takové to "kdyby byli víc zkrátka držení, brát drogy by je nenapadlo..." Neříkám, že v té rozumné míře, to nemůže mít opravdu preventivní účinek, ale vadí mi na tom ten "absolutní"dosah.
 Líza 


Re: Nechápu 

(18.1.2009 8:46:26)
Adel, já tam nevidím nic o držení zkrátka. Já tam vidím cosi o tom, že je dobré, když se už jako dítě člověk naučí překonávat překážky.
 adelaide k. 


Re: Nechápu 

(18.1.2009 8:57:39)
Lízo, jenže pod tím "překonáním překážek" si každý rodič může představit něco jiného. Těch kteří pod tím vidí i lámání absolutního odporu a i netalentu ("to se přece MUSÍŠ naučit") znám bohužel dost.
 Valkýra 


Re: Nechápu 

(18.1.2009 8:49:20)
Proti drogám, bohužel, neexistuje absoutní opatření.
 Líza 


Re: Nechápu 

(18.1.2009 8:24:19)
Tamrko, souhlas. Akorát to teda nemusí být jen muži a otci ;)
 Jíťa 
  • 

Re: Nechápu 

(18.1.2009 11:54:26)
Za 1. Pokud si vzpomínáš, tak ti bylo asi víc než 5 let. To je trošku jiná situace. 5-tileté dítě je schopné pochopit trošku víc než 3-leté, nemyslíš?

Za 2. Je i rozdíl v pojetí tvého dědy (chodit = alespoň přínos v podobě pohybu). V případě autorky a jejich 3-hodinového čekání na lanovku nevidím žádný extra přínos, ale možná se pletu, a chtěla učit děti trpělivosti (i když, dle mého by zase bylo lepší je učit trpělivosti na něčem po čem by samy děti toužily).
 Líza 


Re: Nechápu 

(18.1.2009 13:12:40)
Jíťo, ty myslíš, že si lidi pamatujou věci až od pěti let???
 Jíťa 
  • 

Re: Nechápu 

(18.1.2009 13:58:29)
Lidé obvykle začínají pamatovat události až mezi 4-5 rokem.
 Líza 


Re: Nechápu 

(18.1.2009 15:14:24)
Jíťo, to není pravda. U většiny lidí najdeš nejstarší vzpomínku daleko dříve. Vzpomínky na věci, které se děly ve třech letech, jsou normální a běžné. Pokud mi přijde pacient s tím, že nejstarší vzpomínku má z 5 let, je to pro mě signál, že se dříve patrně něco stalo a z nějakého důvodu bylo potřeba vzpomínky vytěsnit. Většina lidí má nejstarší vzpomínku dokonce ještě z batolecího věku (i když to už bývají hodně epizodické vzpomínky bez jasnějších kontextů).
 *Niki* 


Re: Nechápu 

(18.1.2009 18:48:33)
No, Lízo, teď jsi mě dostala... já si nepamatuju ale absolutně nic před 5. narozeninama. Dokonce ani příliš pocitů se mi nevybaví... pak až asi do 14 jen něco maličko, pár útržků... dá se s tím něco dělat? Jakože se neptám na postup, aby jsi mi psala na diskusi, spíš mě zajímá, zda to nechat plavat a vědět, že mě asi něco poznamenalo a já to vytěsnila... nebo hledat, co to bylo...
 moravian-girl 


Re: Nechápu 

(18.1.2009 19:37:18)
Já si vybavuji hodně věcí před pátým rokem. Ve třech letech jsem byla s rodiči v Tatrách. A pamatuji si zubačku, hluk z lanovky, hory, motýli, nedobré večeře v hotelu a studené Štrbské pleso. Dále mi utkvěla v paměti sádra na zlomené noze ve dvou letech. Špatně se mi s ní chodilo. I to jak jsem ještě nemohla za kamarádkou, o rok starší než já, do školky (asi 3 nebo 4 roky) atd... Mohla bych pokračovat ještě dále ~c~
 Jíťa 
  • 

Re: Nechápu 

(18.1.2009 22:53:39)
Nejstarší vzpomínku možná ano. Ale určitě není tak detailní.

Pokud si pamatuješ takhle do detailů vycházky s dědečkem, tak už jsi byla minimálně předškolák, neli starší.
 Cindy (XI/06 + IX/10) 


Jíťo, 

(19.1.2009 15:02:32)
Já si tedy do detailů např. pamatuji na byt, kde jsem s mámou bydlela a bylo mi 2,5! Moje máma sama kolikrát kouká, co vše si pamatuji. I takové detaily, na které si ona sama vzpomněla až po mé poznámce. Z raného dětství si toho pamatuji spoustu, od míst, kam jsme chodili, na kamarády a kde kdo bydlel, na některé lumpárničky, co jsme dělaly jako malé děti. Když mi byly 4 roky, odstěhovali jsme se jinam a odtud si toho také spoustu pamatuji. I na sousedy, na paní, která umývala schody v kyblíčku, podobnému tomu mému na písek :-)
Nehledě ještě na jeden dodatek, autorce dopředu bylo sděleno, že bude čekat hodinu (nikoli 2, jak jsi tvrdila). A podle mně je článek psán s lehkou ironií a místy jsem se z duše zasmála, zejména v poznámce o "budoucím bezdětném páru".
Také se mi líbí, jak rozmanitá je čeština. Nikdy by mě nenapadlo použít slova jako MI se to líbí, MI to chutná, bramborový placek apod. Je krásné mít tolik možností řeči...~:-D
 JODIE 


Re: Nechápu 

(18.1.2009 20:34:46)
Jíťo, myslím si že čekání na lanovku zase nebylo takové jako z vyprávění asi vyznělo. Ale někdo má potřebu hodně rozebírat, tak to rozebereme :-) Náš Daneček je od malička velice přecitlivělé dítě. Když jsem s ním sama doma delší dobu je to pro mě velice náročné. Já jsem matka, která dává svým dětem maximum a myslím si, že výlet na hory za skoro čtyři roky mateřské nebyl z mé strany sobeckost. Při čekání na lanovce jsme děti zaměstnávali, povídali si o tom, co nás čeká, tak jako to snad běžně rodiče dělají. Můj syn kňoural a mrčel úplně stejně jako mrčí a kňourá neustále doma, od narození. Eliška byla skoro celou výpravu absolutně v pohodě. Kočárek má ráda (ač šátkujeme), proto jsme ho brali na hory. Na lanovku se moc těšili, tudíž motivace byla. Kdyby jsme čekání vzdali, myslím si, že by to byla větší "psychická újma" než trošku promrzlé prstíky a hladové bříško.. Překonávání překážek... samozřejmě v mezích, když dítě vidí, že každý výlet nevýjde, že problémy jdou řešit a že nakonec vše dobře dopadne a doma se tomu smějeme není na škodu. Tak neberte vše příliš vážně. Pěkný týden a pěkné vydařené výlety :-)
 Jíťa 
  • 

Re: Nechápu 

(18.1.2009 23:00:08)
No, pokud to bereš takhle, tak proč ne.

Ale článku spíš vyznívá, že jste po absolvování výletu byli zralí na rodinou psychoterapii, či samotku někde v blázinci. Proto ty moje nesouhlasné reakce. Tak si to tak neber.

Přeju ti mnoho krásných a hlavně pohodových výletů.
 Lucka 345 


Peklo 

(16.1.2009 11:15:14)
Jodie,mluvíš mi z duše. Mám totiž dojem, že kdykoliv něco naplánuju, ať už doma nebo na výletě, vždycky zjistim, že dětičky si to představovaly úplně jinak. Mé sny a plány pak mizí mávnutím proutku. Úžasný nápad mé děti rázně zadupou do bahna. Třeba náš výlet na rozhlednu. S procházkou lesem jsem se rozloučila po hučení tatínka a úpění dětí. U rozhledny prodávali Colu. Napadlo by tě, že z celého výletu se toto stane stěžejní záležitostí? Synek tak dlouho kvílel (s lehkou tatínkovou podporou), až jsme mu ji koupili. Pak tam s ní chvíli chodil a ve finále v tom vypil vosu. Opravdu rychlý konec výletu. A před pár dny - hurá děti, půjdeme bruslit na veliký rybník! Vzala jsem s sebou svačinu. U rybníka jeden řek, že nechce housku a druhý zase šunku. A ve finále doma oznámily, že se jim stejně líp bruslí doma na louži, protože je blízko babička a můžou si sednout na židli! To je fakt peklo! ~a~
 Vladka, Ráďa + Ríša 


Re: Peklo 

(16.1.2009 11:48:11)
Také jsme si naivně s manželem mysleli, že se pojedeme podívat na Ještěd atd. Ale díky návštěvě mojí babičky v Krkonoších se vše změnilo. Máme 14-ti měsíčního chlapečka a ten jaksi nesnáší kombinézku, zimu, sníh a ani sáně a boby ho nijak neohromily. A nedejbože aby mu spadla sněhová vločka do obličejíčku... Po dvaceti minutách strávených na sněhu jsme urychleně změnili názor. Žádné procházky v zimě, ale pobyt pěkně doma v teploučku. Holt, na takové věci si budeme muset ještě pár let počkat...
 VIrena 
  • 

Re: Peklo 

(16.1.2009 12:12:17)
..můžu tě uklidnit, sousedova malá do 2 let sníh nenáviděla, poté si prosadila koupi sáněk a ježdění na sjezdovce v dětském koutku... Letos je jí pět, absolvovala první "velké lyže" (samozřejmě pořád v dětském koutku, ale na "dospělých lyžích") - 3 dny a strašně se těší na předjaří - jedou do Alp..
Takže dítě své názory může změnit opravdu rychle...
 štěpánka 
  • 

Re: Peklo 

(16.1.2009 13:09:07)
Neboj, ono to ty děti rychle přejde. U nás - ve dvou letech hysterický záchvat ze sněhu, chodit v něm ani omylem, natož do něj upadnout a mít ho na rukavicích, či do konce na kůži!!! Nesměli jsme je ani vyndat z kočáru!
Ve 3 letrech jsme miláčky zase nemohli dostat ze sněhu domů a to trvá stále - lopaty, boby, lyže, brusle (postupně a v tomto pořadí, dle věku a vzrůstu dětí) se staly nejlepším zimním přítelem, jakmile se objeví první poprašek. V Praze sněhu moc není, ale aspoň to bruslení je dostupné.
 Marcela 
  • 

Díky 

(16.1.2009 13:19:39)
Zase jeden povedený článek na Rodině. Moc hezky a vtipně napsané. Díky
 Kinga+3 


Re: Díky 

(16.1.2009 14:04:17)
Jodie taky děkuju za krásný článek. Tak mi udělalo radost, že nejsem sama, když si ráno pouštím v televizi Panorama :-) a myslím na rodné Beskydy...
 Dagmi 


Článek je ze života 

(16.1.2009 14:42:08)
Díky za barvitý článek, od té doby, co známe geocaching už bych na jiný typ výletu pomalu nejela, je tam hlavně výhoda, že člověk nemusí absolvovat tyto "masovky".
 Jordana 


Jodie: 

(16.1.2009 15:27:16)
Jodie,myslím,že nakonec to mohlo být fajn,sjet 6km kopec:-)My taky našeho tříleťáka taháme všude možně-a jasně,že ne vždy vše vyjde dle plánu,no ale co-říkám si,ať si zvyká na živly přírody,lidi a možný diskomfort-prostě takhle to je....Nikdy mi nepřišlo,že by byl nějak extra zděšený,vyřízený-anebo se z toho prostě vzpamatoval....myslím,že držení v bavlnce nic neřeší.....a názory čekat s výletem neb dítě si nic neužije mi přijdou tedy dost alibistické(neb většina lidu tohle tvrdící je sama líná někam vyšlápnout a něco zažít)a zpátečnické...
Jo a Panoramu miluju já i náš prcek-už od roka a půl volal hory,hory :-)).Naštěstí si je užíváme jak se dá i s ním-a zvládá to v pohodě a rád-sám se ptá,kdy pojedeme do hor...Dovolenou v Harrachově jsme s ním strávili po tůrách-část šel,část se nesl v krosně-rozhodně dovolené netrávíme na zadku u penzionu....

Přeju hezké dny a naprosto tě chápu,absťáky po horách a chalupě mám taky a často-mějte se fajn a přeju další fajn výlety-ikdyž nebudou zrovna 100%
 Jíťa 
  • 

Re: Jodie: 

(16.1.2009 16:56:55)
Tady nejde o to, sedět s děckem doma, protože je na výlety malé. Jde o to přizpůsobit výlet protřebám dětí.
Taky netaháš děcka do galerie na výstavu jakýchsi soch, protože je ti víceméně jasné, že je to nebude bavit. Tohle je tak trošku podobné, nemyslíš?

A přijde mi dost hloupé trvat na nějakém naplánovaném cíli, když je tolik jiných možností, jak si s dětmi jakýkoliv výlet užít 100%.
 & 


Re: Jodie: 

(16.1.2009 17:25:02)
No ja syna taham i na akce, kde si vysledkem nejsem absolutne jista, takze i ty vystavy.. obcas ho to bavi obcas ne. Obcas se to proste nepovede obcas vetsinou se na ty akce, ktere nebyly zas az tak podle planu nejradeji vzpomina. A myslim, ze detem zas trochu nepohodli neuskodi.
Asi bych necekala tri hod. na lanovku, ale zase chapu ze nekdo ma hodne velky abstak po horach.
 Jíťa 
  • 

Re: Jodie: 

(16.1.2009 20:01:51)
Já dceru taky. Ale zas na druhé straně, pokud jsem to neodhadla a dcera byla protivná a otravná, tak jsme šly pryč. To jde skoro vždycky (snad až na nějaký prohlídky zámků).
 Pavlína, 2 malí kluci 
  • 

Pustevny - rada 

(16.1.2009 15:32:32)
Možná, že nemáte dobrou zimní výbavu na autě, možná, že jsi na lanovku opravdu chtěla, ale my jezdíme na Pustevny přes Prostřední Bečvu až na horní parkoviště. Na lanovku na Pustevny (pro nemístní: stará dvojsedačka) bych si s dětmi vůbec netroufla, mám děti cca o půl roku starší než ty a asi ne tak ukázněné:-), protože kromě zimy by starší syn jistě dostal hysterický záchvat z té výšky a z toho, že musí sedět v klidu.

Jinak si nic z toho nedělej, náš starší syn mrčí, i když má jít jen na procházku do parku, takže mrčí i na Pustevnách a my už jsme zvyklí....
 Eva,dva puberťáci a dvě princezničky 
  • 

nevím,nevím 

(16.1.2009 18:55:01)
Tak nevím, na výlety se jezdit přece má, hlavně když jsou děti s mámou a s tátou. Ale mě to připadá, že jsou rodiny s dětma každýmu na obtíž, ať už je to v autobuse, nebo v hospodě, nebo kdekoliv jinde.A když si děti dovolí ještě křičet a proběhnout, no to je konec.
Na výlety jezdím s dětma moc ráda, jenom mi to některý lidi dokážou NÉKDY pokazit.
 babi_ 


Proč s dětmi na akci, kde se dá čekat spousta lidí? 

(16.1.2009 19:30:39)
Hory mám ráda. Děti od malička beru v zimě na sníh do Krkonoš i jinam. Ale né do fronty na lanovku. Normálně na nějakou chatu v klidnější oblasti. Odstup dětí mám asi stejný, mladší byl na horách jako kojenec v pár měsících - nosila jsem ho na břiše pod bundou, starší se v těch dvou letech nosila většinou taky - na tátových ramenou, nebo jsem ji táhla na bobech. O rok později - roční batole na zádech v krosničce, tříletá už většinou samochodící a zkoušela v první lyžařské krůčky. 2 a 4 roky to už byla pohoda. Starší jezdila, chodila sama, dvouleťák začínal... 3 a 5 let = samostatný pohyb po mírné sjezdovce dolů i na pomičce vzhůru. Takže vydržet, rok od roku je to lepší. A hlavně se vyhnout přecpaným střediskům, parkovištím, akcím...
V létě je vše ještě daleko snažší, odpadaj ty vrstvy oblečení nutné navlékat na děti i tahat na chatu (nejlepší chalupa kam můžeme jezdit je dostupná pouze pěšky - 3 km ) :-)
 Taodvedle 


Re: Proč s dětmi na akci, kde se dá čekat spousta lidí? 

(16.1.2009 20:51:40)
Jito ne vzdy je dobre uprednostovat jen potreby deti, to budes pristich 15 let delat jen co si deti preji? jen mit k tomu zelezny nervy. my nastesti na vleky cekat nemusime, nebot tu je hor hodne a tim padem hodne lanovek po cele zemi, takze se ti lidi roztridi. ale chapu pisatelku ze miluje hory, ja taky. nastesti mame zasnezeno a do lesa to mam 5 minu. tak nam pres tyden staci s detma jet tam. ale o vikednu mas lidi proste vsude. at je to zabavny park, aquapark( to je pro m e o vikendu sileny opruz, delam to pro deti, ale taky delam hodne pro sebe)
 Jíťa 
  • 

Re: Proč s dětmi na akci, kde se dá čekat spousta lidí? 

(16.1.2009 21:07:54)
sice nevím, proč oslovuješ mě, když jsi to přilepila pod cizí příspěvek, ale budiž...

Ne, nebudu skákat tak, jak děti pískají. Ale zároveň není potřeba nutit někoho, aby skákal jak pískám já. Na rozdíl od malých dětí já jsem dospělá a tudíž dokážu přetrpět nějakej ten opruz, aniž bych to těm dětem a celýmu okolnímu světu dávala sežrat. To bohužel malý děti nedokážou a pak se stává i moje nejmilejší zábava opruzem i pro mě. Ty si snad dokážeš něco užít s uvřískaným otravným spratkem v závěsu?
 MM, 2 kluci 
  • 

Proč proboha kočárek??? 

(17.1.2009 18:50:13)
Kromě těch věcí, které už byly řečeny (stoupnout si s dětmi do tak dlouhé fronty na lanovku, ještě navíc když je nějaká speciální akce - to "království") mi nejde do hlavy, proč někdo kdo má rád hory, tam bere dítě v KOČÁRKU?!?

To je přece totálně nepraktické, a nejen na té lanovce!! My jsme byli se synkem na horách (Šumava) když mu byl rok a měli jsme na něj krosnu (takovou tu docela dobrou od Deutera, což se vyplatí protože se pohodlně nosí a i dítěti nabízí určitý komfort). S ní se dají podnikat tůry, i na bežkách jsme s ní jezdili, dokonce jsme si i troufli na dětský vlek a mini-sjezdovku s malým v krosně (na velkou sjezdovku samozřejmě ne, to by bylo moc nebezpečné). Líbilo se mu to, měl hezký výhled a na jedné delší procházce v ní i usnul... ;-)

Všichni trochu "sportovnější" rodiče co znám (se vztahem k horám apod.) pořídili nějaký druh krosny. Sice může být dražší, ale my jsem třeba zato měli levný kočárek.

No a taky jsme synka tehdy na horách vozili na sáňkách s opěrátkem (takovou tou "ohrádkou"), což se přímo nabízí když je člověk na horách, kde jsou hromady sněhu a nemusí se to nikde přenášet přes holý asfalt. Ten z nás co zrovna neměl malého, si šel zalyžovat, pak jsme se vystřídali.

Já vůbec neodsuzuji to, že jeli s dětmi na hory - my jsme taky celkem akční a snažímě se naše oblíbené aktivity (hory, kolo, vodu...) provozovat pokud možno i s dětmi a nadchnout je pro to (což se zatím daří :-)). Spíš to, jakým způosbem to pojali - ta lanovka, kočárek atd., mě zaráží...

Vždyť právě s tou krosnou by se dalo jít i pěšky (a starší dítě by se dalo vézt na saních), v Beskydech to náhodou taky trochu znám - právě Pustevny a okolí. Nebo zůstat někde níže, koulovat se, postavioot sněhuláka, bobovat/sáňkovat... A pokud se autorce chtělo vyloženě si vyrazit na hory "se všim všudy", tedy třeba i lyžovat atd. (což bych chápala, proč ne?!), tak se spíš asi měla s manželem domluvit že půjde sama a on stráví den s dětmi jinak/jinde podle jejich gusta.

 moravian-girl 


Milá Jodie 

(16.1.2009 22:09:39)
jako správná matka bys opravdu měla své děti lépe znát a vědět co chtějí!!! Takže pokud touží se od rána do večera koukat na krtečka, měla bys jim vyhovět a ne je tahat někam do hor na čerstvý vzduch!!!
 moravian-girl 


Re: Milá Jodie 

(16.1.2009 22:23:29)
~b~~b~~b~~:-D Samozřejmě si dělám legraci. Výlety a hory zbožňuji stejně jako ty. A jsem moc ráda, že konečně se našel někdo, kdo je na tom podobně. Mám dvouletého synka a druhé dítě se mělo narodit 9.1. ale přenáším ~p~. Společně jsme procestovali alpy, tatry, malou fatru, beskydy, pálavu atd. Teď bydlíme ve Finsku ale za dva roky se vracíme domů, pravděpodobně někam do beskyd ~t~ Takže za dva roky můžeme podnikat bláznivé výlety společně~z~ Třeba nám děti z lanovky nevypadnou:-)
moravian-girl@seznam.cz

 Petrajda 


Jsme na tom podobně 

(16.1.2009 23:24:38)
Jsme na tom skoro stejně, i s věkem dětí, i se zájmy. I s těmi touhami:-)

Byla bych schopná mít stejný nápad, na místě bych pak taky byla otrávená z toho davu - a jestli bych to vzdala a šla sáňkovat jen někam vedle, jak tu někdo radí? Nevím, v pokladně varovali před hodinovým čekáním, tak asi jo. Podle toho, jak by se děti chovaly - mladší by nejspíš koukal s očima vyvalenýma a pak usnul (takže žádný týrání, spíš zážitek), u staršího záleží na okolnostech. Má rád všechny dopravní prostředky, takže by po lanovce asi toužil, ale možná by se bál(pokud je vysoko nad zemí). Bojí se i eskalátorů - jsme z dědiny.

Ale umím si představit, jak to autorka myslela - prostě čekání avizovali v pokladně podstatně kratší (hodina se s dětmi přežít dá) a hanoře očekávala to Ledové království rozsáhlejší, třeba i nějaké ledové sochy zvířat a tak. Vůbec si nemyslím, že jí šlo jen o to vyvětrat sama sebe, mohla to být spousta pěkných zážitků i pro děti - nevyšlo to, ale po bitvě je každý generál... Vám se to nikdy nestalo? A koneckonců myslím, že i po tom vymrznutí na výletě jim pak doma v teple bylo mnohem líp, než kdyby nevytáhli paty.

Sakra, já bych taky tak na hory a už 14 dní trčíme doma s neštovicemi:-(
 bromelie 


Taky bych jela na hory 

(17.1.2009 13:29:47)
Na hory bych jela až bych brečela. Dneska jsem chtěla na výlet,ale knedla v podobě mého manžela nechtěla :-(. Ach jo. Prý je všechno daleko a tak. Asi budu muset sebrat odvahu a vydat se sama s dětma. Pak rovnou směr Černovice :-)
 Myss 


Re: Taky bych jela na hory 

(17.1.2009 15:45:11)
haha tak u nas je to skoro naopak,ta knedla jsem vice ja.Manzel se porad smeje jak mesic,ze vseho je nadseny,naplanuje vylet od A do Z a jeste me pochvali,ze jsem ochotna jet taky.Neuveritelne,jak vidim.Vzdycky mu rikam,ze stastna by byla asi kazda,kdyz to vsechno navrhne a zorganizuje,ale on rika,ze mel prave drive partnerky,ktere jet nechtely.Tak ja aspon jedu,i kdyz bych byla treba radsi doma.Kdyz bylo dite male,jezdili jsme jen na nedaleke vylety a hromade lidi jsme se vyhybali.Taky k mori chceme jet az letos poprve,to bude malemu 6let.Neni kam spechat.Jsou z toho pak zbytecne krece,ono vam nic neutece.
 MM, 2 kluci 
  • 

Nebo sama bez dětí... 

(17.1.2009 18:54:06)
... třeba s kámoškou apod., a nechat děti doma manželovi - to je taky možnost, ne?
 bromelie 


Re: Nebo sama bez dětí... 

(17.1.2009 21:53:47)
Malá už chodí do školy :-(. Možná je dám o prázdninách babičce a pojedu. Jenže pak bude na Černovice babička
 Lea 
  • 

Re: Nebo sama bez dětí... 

(18.1.2009 11:37:01)
Aaaa? Nerozumim... pokud je mala uz ve skole tak tim lip ne? Je uz "velka" a urcite spoustu veci zvladne sama (proste uz neni male bezmocne mimco).

Deti bych nechala manzelovi a na hory vyrazila sama. Manzel si uzije deti, deti si uzijou tatinka a ty si das oraz. A nemusi to prece byt ani na nejak zvlast dlouho ne? Kdyz odjedes v patek odpo a vratis se v nedeli vecer, tak mas vikend pro sebe, manza si nemusi brat dovolenou a deti nemusi do skoly (takze odpadaji problemy s vyzvedavanim)...

Jasne, treba je tam nejaky zavazny problem proc to nejde, alenekdy se clovek az divi, kolik veci se da vyresit a zrealizovat, ale musi se opravdu chtit...
 Martina11 
  • 

Re: Nebo sama bez dětí... 

(18.1.2009 18:25:37)
Tak při mých 2 dětech,3-leté a 10 měsíčním je můj sen,jak se snad za dva roky dostanu jen s kámoškama na lyže.Ale nechat děti drahému na 3 dny,tak to nemám odvahu,i když si myslím,že by si poradil,šupnul by je ke tchýni a hotovo.Chlapi to vyřeší pohodlně a proč by se nervovali.~o~
 MM, 2 kluci 
  • 

Proč proboha kočárek??? 

(17.1.2009 18:52:46)
Proč proboha kočárek???
Kromě těch věcí, které už byly řečeny (stoupnout si s dětmi do tak dlouhé fronty na lanovku, ještě navíc když je nějaká speciální akce - to "království") mi nejde do hlavy, proč někdo kdo má rád hory, tam bere dítě v KOČÁRKU?!?

To je přece totálně nepraktické, a nejen na té lanovce!! My jsme byli se synkem na horách (Šumava) když mu byl rok a měli jsme na něj krosnu (takovou tu docela dobrou od Deutera, což se vyplatí protože se pohodlně nosí a i dítěti nabízí určitý komfort). S ní se dají podnikat tůry, i na bežkách jsme s ní jezdili, dokonce jsme si i troufli na dětský vlek a mini-sjezdovku s malým v krosně (na velkou sjezdovku samozřejmě ne, to by bylo moc nebezpečné). Líbilo se mu to, měl hezký výhled a na jedné delší procházce v ní i usnul... ;-)

Všichni trochu "sportovnější" rodiče co znám (se vztahem k horám apod.) pořídili nějaký druh krosny. Sice může být dražší, ale my jsem třeba zato měli levný kočárek.

No a taky jsme synka tehdy na horách vozili na sáňkách s opěrátkem (takovou tou "ohrádkou"), což se přímo nabízí když je člověk na horách, kde jsou hromady sněhu a nemusí se to nikde přenášet přes holý asfalt. Ten z nás co zrovna neměl malého, si šel zalyžovat, pak jsme se vystřídali.

Já vůbec neodsuzuji to, že jeli s dětmi na hory - my jsme taky celkem akční a snažímě se naše oblíbené aktivity (hory, kolo, vodu...) provozovat pokud možno i s dětmi a nadchnout je pro to (což se zatím daří ). Spíš to, jakým způosbem to pojali - ta lanovka, kočárek atd., mě zaráží...

Vždyť právě s tou krosnou by se dalo jít i pěšky (a starší dítě by se dalo vézt na saních), v Beskydech to náhodou taky trochu znám - právě Pustevny a okolí. Nebo zůstat někde níže, koulovat se, postavioot sněhuláka, bobovat/sáňkovat... A pokud se autorce chtělo vyloženě si vyrazit na hory "se všim všudy", tedy třeba i lyžovat atd. (což bych chápala, proč ne?!), tak se spíš asi měla s manželem domluvit že půjde sama a on stráví den s dětmi jinak/jinde podle jejich gusta.
 Petrajda 


Re: Proč proboha kočárek??? 

(17.1.2009 20:57:33)
No, já bych se tedy s kočárkem na sedačkovou lanovku nehrnula nebo bych se aspoň předem poptala, co s tím, ale s tou krosnou se mi to fakt nezdá... Teď v zimě dávám jednoznačně přednost kočárku. My máme a používáme i šátek (to spíš dřív), i krosnu, ale v mrazu posledních dní bych teda dítě do krosny nedala. A v případě těch dětí, které rodiče lyžaři nebo běžkaři vozí v krosničkách, mám vždycky pochyby, jestli jsou schopni odhadnout ten rozdíl teplot pro ně a pro dítě.
 MM, 2 kluci 
  • 

Petrajdo, ohl. té krosny... 

(17.1.2009 21:49:10)
... nevím, proč se Ti to "nezdá"?

OK, když jsou extrémní mrazy, musí to člověk víc hlídat (ale i to je možné, jen je nutná větší opatrnost a nepřehánět to), ale při takových těch "normálních" zimních teplotách (několik málo stupňů pod nulou) s tím u našich dětí nikdy nebyl problém!

Jasně musíš dítě obléct víc než sebe, protože na rozdíl od Tebe se v krosně moc nepohybuje. No ale když mají zimní oblečení a pod ním nějakou tu vrstvu navíc a hlavně teplé boty (malý měl tenkrát v roce teplé sněhule s tlustými ponožkami navíc, i když ještě venku samostatně nechodil - měl je právě kvůli teplu).

Mně šlo jen o to, že když je někdo nadšený do hor a chce tam jezdit i s dětmi, tak bych očekávala že si pořídí odpovídající vybavení (např. tu krosnu) a ne že se tam bude cpát s kočárem. Vždyť to ve sněhu ani nejede!

Jo a ty sáňky jsme tehdy používali s fusakem z kočárku (takový ten klasický veránek, ještě po manželovi ;-)), tak tam problém se zimou určitě nebyl a furt je to podle mě na zasněžených horách lepší dopraví prostředek pro dítě než kočárek.
 MM, 2 kluci 
  • 

Pardon, chyba ... 

(17.1.2009 21:51:25)
... - samozřejmě to měl být beránek ~f~!
 Líza 


Re: Petrajdo, ohl. té krosny... 

(18.1.2009 8:28:12)
Taky jsem s malýma dětma trávila na horách hodně času a měla jsem kočár - třeba v takových jizerkách v naprosté pohodě, plno lesních cest, můžeš udělat třicet kiláků denně s kočárem, prakticky ničím nejsi omezená. Krosnu jsme měli taky, ale nedělalo mi to dobře na záda a rozhodně jsem s ní nebyla schopná dojít tak daleko jako s kočárem.
Nemusí být každý, kdo jede s kočárem na hory, rovnou blbec.
 DENISA 
  • 

Re: Petrajdo, ohl. té krosny... 

(18.1.2009 8:32:37)
No to mas pravdu, autorka napise vtipny clanek o ne prilis vyvedenem vyletu a opet se tu hromada "pip" hada o kazde slovicko o kazdy prd co autorka udelala ci neudelala. Myslim, ze autorka chtela hlavne pobavit a ne tu cist spoustu chytrych prispevku ohledne jeji blbosti. Se divim, ze na Rodinu jeste vubec nekdo ma odvahu prispivat.
 adelaide k. 


Re: Petrajdo, ohl. té krosny... 

(18.1.2009 8:32:11)
MM, nesouhlasím! Mám v okolí dost "sportovních rodin" které berou mrňousovi do terénu kočárek. Třeba proto, že v krosně jim mrňous neusne a spát potřebuje, nebo proto, že je ještě na krosnu malej... není v tom žádnej problém, třeba Pustevny jsou pro turistiku s kočárem ideální (i ve sněhu, to záleží na kočáru).

Na druhé straně znám taky pár "sportovců za každou cenu" kteří jsou schopni do krosny strčit 7m mimi a běhat s ním celej den po horách.

Ještě pro Petrajdu - na lanovce je to s krosnou v pohodě, máme vyzkoušeno. Pro mě je to bezpečnější, než držet mimi jen v náručí (zvlášť když je to takový divous jako ti naši), na tohle jsem trochu cvok :-)
 MM, 2 kluci 
  • 

adelaide, souhlasím... 

(18.1.2009 10:54:31)
... pokud jde o ty lidi co strkají mimi do krosny za každou cenu a moc brzo - to bych rozhodně nedělala a nedělali jsme to!

Krosnu jsme měli od roka věku, předtím šátek nebo samozřejmě i ten kočárek. Ten náš byl celkem "terénní" ale ve sněhu stejně nic moc... Jasně že někde to jde, ale nespoléhala bych se asi že všude budou cesty tak protažené...
Přišlo mi že to není nejšťastnější řešení - hlavně taky podle toho ak to autorka v článku popisovala

Co se spaní týče, většinou jsm malého dali spát do cestovní postýlky, prostě jsme si udělali po obědě pauzu (aspoň jeden z nás). Výjimečně spal při celodenním výletě v krosně, ale snažili jsme se tomu vyhnout, souhlasím že na spaní je kočárek lepší.
 adelaide k. 


Re: adelaide, souhlasím... 

(18.1.2009 11:51:21)
MM, s tím předčasným dáváním do krosny to nebylo na tebe ~;) jen že být sportovní za každou cenu taky není vždycky to pravé.

A s tou cetovní postýlkou to asi přesně nechápu... to jste ji nosili sebou na výlet?
 MM, 2 kluci 
  • 

Ne :-), to jsem myslela... 

(18.1.2009 21:36:50)
... tak, že jsme si udělali pauzu v chatě nebo tam kde jsme byli ubytovaní, a celodenní výlety přes poledne jsme moc nepodnikali (na těch horách).
¨
A když jsme nějaký podnikli (teď už nemyslím na horách, ale doma), tak s kočárkem právě kvůli spaní, jak tu píšeš Ty i další.

Ale na těch horách nám kočáerk opravdu připadal ne moc vhodný - brodit se s ním přes hromady sněhu atd. To už spíš ty sáňky s opěrátkem a fusakem.
 * Liv 


Proč ne kočárek? 

(18.1.2009 19:24:57)
zrovna dneska jsme byli lyžovat s kočárkem - teda lyžoval 3 letý syn s tatínkem a já s 3 měsíčním jsme s kočárkem pojížděli pod a podél sjezdovky. To máme sedět doma, když tam bylo tak krásně?
Bylo to super, několikrát jsme sice zapadli, ale vždycky mi někdo pomohlm jiné řešení mně ani nenapadá - vlastně jo - jednou jsem v alpách viděla sáňky s korbičkou - myslím, že to nebylo žádný na koleně home-made, ale profi výrobek - takovej kočárek na lyžích.
 La Pepa, holka 7/05, kluk 7/07 


Re: Proč ne kočárek? 

(18.1.2009 20:31:07)
no, my máme letitý kočárek peg perego a normálně jsme tu korbu přidělali gumicukem na saně, zvládli jsme takhle týden na horách, venku jsme byli 2x denně, jen když se šlo na delší tůru, tak jsem nosila tehdy 5ti měsíčního synka v šátku. Kolečka jsme vůbec nepoužili, když jsme potřebovali přejít silnici, holt jsme vzali saně každý z jedné strany a přenesli to.

A na lanovce jsme s dětmi také jeli, jednou s dcerou, kterou jsme měla v krosničce (nějaké podědené no-name), před nástupem jsem si jí dala na břicho, jinak jsme jezdili kabinovkou a to jsem syna měla v šátku.
 Shayla a 3 kluci 


Re: Proč ne kočárek? 

(20.1.2009 10:00:49)
Na takový ten cyklokočár se dají koupit i lyže. Jinak ale to jde i tak, jak píše La Pepa :-)
 wer 


Re: Proč proboha kočárek??? 

(18.1.2009 13:33:35)
A proč ne kočárek, nejde o to že by autorka článku špatně naplánovala výlet, pustevny jsou opravdu na takový nenáročný výlet s dětma,kočárkem a sáňkama ideální. ale nakonec všechno bylo jinak ~a~ to se stane. Na pustevnách jsme sáňkovali s malýma dětma několikrát a taky se stalo že mi jeden výlet asi tak 1,5 letá dcera prořvala a skončila jsem u kojení v autě a tam dcera usnula a pak jem čekala až si zbytek výpravy trochu užije a pojede se domů.
A taky jsme tam zažili několikrát krásný východ slunce,a letos v létě jsme ovšem zažili že se východ slunce nekonal,zmokli jsme promrzli a málem se přizabili v mlze~a~
tak nechápu kritiku a ,,dobré" rady jak si počínat lépe, takhle se může zvrtnout i nejlépe připravený výlet každému

Článek se mi líbil~:-D Jodie (nevím jestli to píšu dobře) nenech se odradit, a jeďte si zasáňkovat znovu, zkuste ale jet přes Rožnov a Dolní bečvu až nahoru na pustevny. hlavně v době kdy tam není žádná monstr akce~t~ ~x~
 Jíťa 
  • 

Souhlasím až na.... 

(18.1.2009 14:05:29)
Souhlasím, že každý výlet se může zvrhnout, ostatně jsem to taky zažila. Ale proč v takovém případě trvat na něčem předem naplánovaném? Zvláště, když o to ty děti stejně nestojí a tedy jim nebude líto, že z toho sešlo.

Skutečně z toho mohl být pěkný a pohodový výlet, kdyby se autorka nechovala hůř než malý děcko a netrvala na svým (tedy, že chce mermomocí na lanovku a vidět ty sochy). Proboha, je to dospělá ženská, tak by snad měla mít alespoň trošku rozum!
 Nina 
  • 

Beskydy 

(18.1.2009 12:30:26)
Do Beskyd jsme se přestěhovali z Ostravy v květnu 2008 a nelitujeme. U syna zmizel ekzém kolem očí, je tu krásná krajina a klid. Do Ostravy je to 20 minut autem. Lidi a ruch "velkoměsta" mi nechybí, od té doby žijeme jaksi pomaleji, klidněji. Manžel pracuje jako živnostník, dojíždí do Ostravy a já jsm zatím na mateřské.Jen s tou prací to tady bude asi složitější, i když sehnat něco slušného v Ostravě taky není jednoduché.Každopádně můžu říct, že jsem tady šťastná.
 Nina 
  • 

Cože? 

(18.1.2009 12:45:35)
Teď jsem si přečetla celý článek a musím souhlasit s některými komentáři. Proč čekali s malými dětmi v mrazu ve frontě na lanovku? Myslím, že pohodový výlet se zvrhl v pořádný záběr na nervy rodičů i dětí. Já bych šla dovádět s dětmi dokud nejsou unavené někam mimo davy lidí a když by chtěly jíst, spát apod., přizbůsobila bych se jim.Tak malé dítě (1.rok) nemohlo z výletu pořádně nic mít.A ten starší příště asi ani nebude chtít někam jet při vzpomínce na tu zimu, kterou zažíval na lanovce. Já takové pokusy na svém dítěti nedělám a to nejsme žádní choulostivci. Chodíme bobovat, na procházky i v mraze, ale má to své hranice....
 Jíťa 
  • 

Re: Cože? 

(18.1.2009 14:09:34)
Souhlasím, z mého pohledu už je to na hranici týrání dětí.

Zajímavé je, že když má dítě nastoupit do školy, tak právě takoví rodiče žádají odklad, protože jejich dítko nevydrží 45 minut vklidu sedět a tak by mělo problémy se přizpůsobit. Co když za to vlastně můžou sami, podobným přístupem? (PS: netvrdím, že všichni, ale pár takových určitě je)
 wer 


Re: Cože? 

(19.1.2009 0:03:14)
ale ,co by dole u té lanovky dělali! tam se nedá nic jiného než jít pěšky(to by bylo ještě horší) nebo vyjet nahoru

~q~
 Jíťa 
  • 

Re: Cože? 

(19.1.2009 10:47:51)
Já to tam neznám, ale nevěřím, že tam není někde v okruhu cca 1 km (= 10-20 min chůze podle terénu) nějaký plácek, kde by se děti vyblbly.
 Lucka 345 


Re: Cože? 

(19.1.2009 11:14:34)
Nojo, ale o tohle autorce evidentně nešlo. Vyblbnout se můžou taky doma před barákem. Naprosto chápu, že měla konkrétní cíl, ale poněkud se to zvrtlo. To dobře znám. Máma míní, děti mění...Prostě klasický nepodařený výlet a dobře napsaný článek. ~k~
 iviv 


Re: Cože? 

(19.1.2009 13:18:05)
Souhlasim..
Proc takova "silna slova" jako "tyrani deti".. jejda, jejda, jak jsou lide kratkozraci, kdyz nedovedou cist mezi radky..
Pekny clanek k popolednimu kaficku, kdy me cacorky v klidu oddechuji:-).. Taktez mame za sebou par "vyletu", nad kterymi se dnes jen uculujeme~:-D ..
Dekuji

Jinak, zrovna jsme na par mesicu u nasich v Beskydech. Je tady opravdu nadherne a vzhledem k tomu, ze bydli v "kotline" - panorama k nezaplaceni~;)..
 Shayla a 3 kluci 


Hory... 

(20.1.2009 10:18:17)
Jodie, moc pěkný článek. Taky jsem vyrostla v Beskydech, měli jsme tam chatu. Teď bydlím ve velkém městě a i když čas od času na hory jezdíme, stejně se mi po horách stýská. Touhle lanovkou jsme jeli s velkým kočárem jednou s našima a neochota personálu lanovky mě dost zaskočila. Dneska bych byla na ně drsná. Na pokladně řekli, že nám kočárek svezou, ale obsluha lanovky rodičům, kteří měli kočár na starost, řekla, že si ho mají vzít k sobě. Dodnes mě mrazí, když si představím, že naši seděli na té lanovce s tím monstrem... Další velká neochotu jsme zažili letos na podzim na Stohu v Krkonoších. Slečna nám odmítla prodat lístky, přestože se do lanovky ještě nastupovalo. Přijel pro ni amant a spěchala na oběd... Nakonec jsme se rozhodli tam tu hodinu počkat na další, protože jsme si mezitím dali sváču. I když vztek jsme měli hrozný (já asi 7.měsíc, kluk 3 roky). Naproti tomu na Portáškách nám přibrzdili při vystupování a nastupování i jen když viděli, že mám dítě v šátku...
Kdybych měla výlety dělat podle toho, co děti říkají, tak bychom seděli celý den u televize. Jde o to si s nimi povídat, motivovat je. Úplně nejlíp zabírá, když jde více dětí, více rodin... Co starší kluk nachodil teď v létě se mnou kilometrů... Věděl, že mám břicho a batoh a nemůžu ho nést a byl rád, že jdeme s tetama (kamarádky s dětma). A po x kilometrech a obědě pak ještě třeba lítal po dřevěném dětském hřišti :-) Vždycky jsme tři dny chodili a jeden den odpočívali. Ale jak je v dosahu nějaký chlap, tak to už ho bolejí nožičky :-)))
Jinak ještě personál té hospody byl teda taky hustý.
 bibibaba 


Beskydy? Proč ne. 

(20.1.2009 22:38:54)
~2~Moc pěkný a srandovní článek. Já bych jen chtěla dodat že my - místní starousedlíci - se jen smějem těm frontám a zácpám při takové události jako jsou sochy na Pustevnách. S malými dětmi je to opravdu Velký zážitek a já bych si to s mými taky netroufla (2, 4 roky). A přitom jsou i krásnější a klidnější místa i na sáňkování s dětmi i lyžování a ty sochy? No každý si udělá sám názor až tam dorazí, ale za ten mumrajs a pachtění to myslím nestojí. My valaši máme rádi klid a pohodu zajeďte k nám na Horní Bečvu a uvidíte! Nic ve zlém.~2~
 Repulsion 


Re: Beskydy? Proč ne. 

(21.1.2009 11:02:48)
Baba. Halt člověk neznalý poměrů může být někdy nepříjemně překvapen ~;)

Onu sobotu (nebo to byla něděle? To je jedno...) jsme byli lyžovat na Soláni. Bylo to bezva. Akorát cestou zpátky děsná šňůra aut. Jsme si říkali: Co se děje? No jo - lidi jedou z Pusteven! No ale - člověk musí vědět, jak na to - odbočili jsme k nejbližší hospodě, dali si dobrou večeři, a zácpa zatím odjela...

Pustevny jsou fajn, ale jen mimo sezónu...
 wer 


Re: Beskydy? Proč ne. 

(22.1.2009 13:26:54)
zdravím starousedlíky a znalce poměrů ~:-D jj máte pravdu,hned jak jsem četla ledové sochy bylo jasné že to zavání průšvihem ~t~
v létě jsme si chteli pohodovou vycházku na Radhošť ve všední den, a stejně turistů jak máku a nad hlavama nám lítali vyhlídkové letadla~q~~;(( mh já už nevím kdy tam není sezona ~:(

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.