| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Vše, co bych bývala měla vědět o porodu a roli matky

 Celkem 131 názorů.
 Michaela Pecharová 


Tak nějak 

(24.10.2008 8:52:12)
Velmi podobně jsem se pár týdnů cítila s prvorozenou dcerou. Byla jsem na to přes den více méně sama a nějak jsem to psychicky nezvládala. Ale za chvíli se to upravilo a i když jsem měla z druhého strach, bylo to kupodivu jednodušší. V pyžamu jsem bývala leckdy do oběda, neučesaná, neupravená, ale ne tak vyplašená. Chce to jen trochu cviku a zvyku.
 Liva99 + ♀♀♀ 


Re: Tak nějak 

(24.10.2008 12:35:35)
Díííky, sice zvládám přečíst i něco jiného než návod na přípravu polévky - za to ji už ale neuvařím - ale tento článek mě pobavil! Měl by se přikládat všem, kteří jdou na "věc" s vědomím, že chtějí dítě ~j~
 Martina, 2 kluci 


Super! 

(24.10.2008 8:53:07)
Jako kdybych se slyšela před prvním porodem - trpěla jsem utkvělou představou, že se budu projíždět městem s kočárkem, na rtech mírný spokojený vědoucí úsměv :-)
Realita = ten úsměv byl fakt vědoucí :-)))
 Elfík +1+2 


Re: Super! 

(24.10.2008 12:33:15)
Hezky jsem se pobavila.Taky jsem u prvního chtěla vše a pak se sem tam hroutila i při blbostech. Dnes mám 3-letého a 8-měsíční dvojčata. To je mazec a zvládám líp,než jen u něj ;) Krásné jsou iluze i realita,jen to uvědomění trochu bolelo ~j~
 Přátelé a známí 


Vtipné a pravdivé 

(24.10.2008 14:10:55)
Annie, je to opravdu prima článek...Hodně pravdivý. Je ale fakt, že všude se mluví o porodech a výchově dětí tak nějak jednoduše a ta reality může zamíchat s životem jak maminky, tak nejednoho manželského či partnerského páru - ale o tom se moc nepíše...
 sdafdsdf sydfsaf 


:-D 

(24.10.2008 8:58:32)
Naprosto vystizne a dokonale popsano :-) Jen bych rada dodala, ze ja jsem si navic coby jinak snad inteligentni a sikovna bytost myslela, ze se to s dalsimi mesici veku ditete bude jen zlepsovat. Chyba lavky. Uz jen prebaleni 7,5 mesicniho divocha mi zabere nejmene pul hodky ;-) + uz nam roste i jedna dvojka nahore a nejvetsi Kujonova zabava je me okusovat, nastesti jen vsude krom prsou = jidla :-D
 Macek a Matýsek 
  • 

Skvělé!! 

(24.10.2008 9:00:20)
Myslím, že lépe by to ani říct nešlo. Mluvíte mi z duše. Děkuji za vynikající článek. Macek
 Hanka 
  • 

Re: Skvělé!! 

(24.10.2008 9:12:35)
Od třetího dítěte už to jde samo.
 eko.bio 


Re: Skvělé!! 

(26.10.2008 7:36:05)
Překvapuje mě jaká panuje shoda v souhlasných reakcí nad tímto článkem. Je to zřejmě dáno převažující neinformovaností v oblasti porodnictví a výchovy dítěte. České zdravotnictví totož neumožňuje ženám (které jsou bez komplikací) přivést na svět potomka přirozenou cestou bez zasahování, medikamentů.... Jeden zásah paradoxně často vyvolá další, a ten další, takže nakonec je běžná žena "dobita" zdravotnicky vedeným porodem natolik, že je ještě vděčná že jí dítě odnesou k sestrám a že se může vyspat:-((

Třeba už jen dodáním umělých hormonů se rozvrátí přorozená hladina v těle a pak už opravdu ta žena nemůže zažít euforii z narození dítěte, která bývá popisována po přirozených porodech, kdy se ženy cítí nabité energií!

Takový průběh porodu, a obvyklé následné odebrání dítěte matce, to vše dítě poznamená a má vliv na jeho pozdější uplakanost. To, které zbytečné zásahy české porodnice stále rutinně provádějí se věnují str_normalniporod_cz ci str. Aperia nebo HAMu.

Dále vyšly výborné články - "Znovu spolu" v Respektu nebo Blogy Jany Mihovičové na stejné téma. Velmi doporučuji!

Vynikající je též archiv rozhlasového pořadu "Hovory o rodině" na ČRO6 (str_rozhlas_cz/cro6). Schválně kdo z Vás tento pořad zná??? To co Jílková v Máte slovo zcela překroutila, se zde dozvíte v klidné a věcné formě!

A PS: kdo z vás si na uklidnění plačícího dítěte pořídil třeba šátek na nošení?

(např. autorka knihy Koncept kontinua hovoří o tzv. intuitivním rodičovství a popisuje na příkladu přírodních národů jak je důležitá tělesná blízkost a jak mocse jí v naší "vyspělé" společnosti nedostává.)
 Dáňula 


Re: Skvělé!! 

(26.10.2008 8:24:59)
Eko-bio, nikdo ti to nebere, ale ten článek je "sranda". Tak proč sem zase montuješ HAM a Aperio a normalniporod ...atd? To už ani té nadsázce nejde porozumět? Jen samé info a rozebírat to až do morku kostí???

A o čem bys "nás" chtěla informovat v porodnictví a výchově dítěte? Jo, můžeš si nastudovat miliardy knih, vidět spousty videí a třeba se i účastnit nějakých porodů, ale i tak je každý porod originál, tak jako děti a výchovné metody prostě platí všude jinak. A kdo nestuduje příručky a nekouká na videa a tak, tak si jako může rovnou hodit mašli, páč nebude vědět, co má v té chvíli dělat, nebo co jsi tím výkřikem chtěla říct??? Bože, svět nejede podle příruček, je fajn, když některé ty rady v nich napsané fungují globálně, ale ohánět se stále Konceptem Kontinua...proč? Protože teď je to ta jediná správná cesta??? A kdo podle toho nejede, tak bude navěky zatracen???

A že se i po medicínsky vedených, nebo respektive po nemocničních porodech nemůžou cítit ženy nabité energií, to máš odkud? Jasně, záleží na mnoha faktorech, nejen na tom, jestli byly - nebyly medikamenty, jak dlouho porod trval ... ale i tak se po porodu může cítit plná energie a elánu a v POHODĚ!!!(to nemám někde vyčteno, to jsem zažila;)) Prostě pro každého je něco, tak se s tím zkus smířit, že někdo si ani nepřeje být neustále informován(alespoň ne u oddechových článků- i když možná někdo si to přeje - nemluvím tu za všechny, jen za sebe), chce si žít ve svém blahém nevědomí a užívat si života bez neustálých výčitek, co by kdyby. ~f~

PS - šátek je dnes tak rozšířená věc, ži si ho pořizuje téměř každá 5tá mamina aspoň na ten první půlrok na doma. Alespoň co jsem měla možnost vysledovat. Já ho teda neměla, se přiznám a nechyběl mi, mám tu jdenodušší variantu - babyvak, a dítko bylo spokojené i tam, ale to je nedůležité, jelikož i přes porod v prodnici jsem měla, světe div se, málo uplakané dítě.

A co se týče ještě toho, že dítě by mělo být z počátku prakticky jen s matkou, že to tak je v těch "přírodních" národech ... co jsem měla možnost (respektive né osobní, přenesená - kamarád tam byl a referoval), tak třeba takový Radjastán a jiné části Indie - tam mi přijdou dost přírodní, tak běžně potkával buď malé - cca 6ti leté děti s miminem (několikadenním - nejmladší co potkal, prý mělo 4dny) a nebo staré babičky, co se o novorozence staraly a jeho máma(toho mimča) byla na poli a makala. Holt produktivní věk je produktivní věk, o tom žádná. "Hlídač" jí přinesl vždy dítko jen na krmení a dál hlídal.
Nebo moje máma mi vyprávěla, že velmi podobně to vypadalo u nich doma - mimina hlídala jejich babička v chalupě a jejich máma dělala na poli (pravda - v šestinedělí jen tu lehčí práci - neorala) a na kojení chodila domu, nakojila a zase šla makat.
Takže to mi nepřijde, že je dítko jen s matkou, utváří se "hyperpouto". Takhle bys to chtěla, aby to fungovalo?? Víš, takhle by to rád i ten kamarád, co byl v té Indii, jenže už mu jaksi nedochází, že tu jsou úplně jiné podmínky. Respektive že málokdo už bydlí s rodiči a prarodiči, že je tu placená mateřská, takže vlastně ani není potřeba s nimi bydlet - a upřímně, málokdo už v téhle době by vydržel bydlet s několika generacemi najednou) a navíc, je tu naprosto jiná mentalita, než třeba v té Indii.

Tímto se omlouvám za tak dlouhý, nic neříkající příspěvek, ale už mě to fakt naštvalo. Já fandím všem domorodkám, těm, co požívají látkové plenky, co mají vlastní návrh očkování, eko i bio rodičům ... a prostě přeju všem jen to dobré, ale tyhle agitky, namontovaný naprosto všude už mě drtí. ;(( A k odpovědi, že to teda nemám číst - ale když já si chci sem tam něco přečíst a jak mám vědět, že se to zase zvrhne k tomu poučování, když to nepřečtu??? ;)
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Skvělé!! 

(26.10.2008 8:52:24)
Eko.bio, ne že bych nesouhlasila s úrpblémy v českých porodnicích, jenže: všechny mé tři dcery se narodily přirozeně, bez medikací, druhá skoro doma a třetí doma, přesto byla jedna klidná pohodářka a dvě uplakané prudilky (ta porodniciová a domácí) :)))
 *Niki* 


Eko.bio, 

(26.10.2008 15:41:17)
tento čáínek byl spíše pro pobavení (i když je jasné, že pro někoho realita) :-)
Ano, u mě funguje to, co píšeš... ano, u mě po medicínsky vedeném porodu žádná euforie nenastala a čím medicínštější porod, tím méně mé energie a více uplakané dítě. Moje domorozenka je čilá a neustále veselá, neplače ani z hladu :-) ALE: není to třeba i tím, že je to 3. dítě? Narodit se mi jako první, možná také pláče víc, bo jsem byla tehdy nervózní a nezkušená. Mám čím dál více zkušeností a informací a řeším důležité a ignoruju nepodstatné. Co píšeš o porodu a nošení, souhlasím. Ale nefunguje to vždy a všude... :-)
 Ivka 
  • 

Re: Skvělé!! 

(26.10.2008 21:23:55)
No já tedy nevím. Přijde mi to k tomuto článku trochu mimo mísu, ale budiž. já měla dost hustej porodnicovej porod a ano, žádná euforie nebyla (tedy ano, když se mi podařilo poprvé malého nakojit). Ale moje "porodnicové" dítě, ačkoliv má za sebou velmi otřesnou porodní zkušenost, je usměvavé, nikdy jsem ho neslyšela hladově plakat, maximálně si trochu zapláče, když má mokrou látkovou plenku, jo a když se setká s méně známými lidmi. A to bohužel souvisí s tím, že nejsme zrovna společenští a dítě je téměř jen se mnou a s manželem. Takže tady je i otazník k tomu hypervztahu s matkou:-////.
 camelia 


Re: Skvělé!! 

(9.11.2008 17:27:23)
Koncept kontinua je ta největší slátanina jakou jsem v životě četla. Funguje tak maximálně v nějaké indiánské rodině, která nemá na starosti nic jiného než si hrát a krmit dítě. V dnešní české rodině s dvěma a více dětmi toto nelze praktikovat. Omlouvám se že vůbec reaguji na něco, co tu vlastně stejně nemá co dělat, ale při propagaci této kraviny nelze jinak!!!!!

Jinak článej je moc super. Krásná nadsázka, se kterou mohu jen souhlasit. Smam mám 7mi měsíčního prcka a žádná procházka růžovou zahradou to tedy není :-))))):-D
 marketa 
  • 

bod "c" 

(24.10.2008 9:16:35)

nejvic me dostal bod c!!! to je jako u nas :-D na zacatku. ted, ve 20 mesicich, uz asi pul roku vetsinou prospi celou noc. jen obcas se probudi, asi zuby.
 Colombi 


přesně :-) 

(24.10.2008 9:20:54)
Prožívám úplně totéž, mám 8týdenního chlapečka a jsem ráda, když ho můžu večer aspoň na chvíli předat manželovi :-)
 Helena (4 a 1 rok) 
  • 

Chcete to vidět jinak? Pořiďte si druhé :-) 

(24.10.2008 9:47:17)
Myslela jsem si přesně totéž, situace byla naprosto stejná. Teď mám druhou dcerku (naštěstí už má 1 rok, tak snad to nejhorší bude za námi) a teprve teď si uvědomuji, kolik času jsem měla, když bylo dítě jen jedno. Člověk nikdy neví, co má, dokud to neztratí (nebo dokud se situace nezmění :-) Prostě hlavu vzhůru, pevné nervy a klid !!!
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Chcete to vidět jinak? Pořiďte si druhé :-) 

(24.10.2008 9:53:44)
aneb: jedno dite = zadne dite

az po narozeni druheho syna jsem tomu uverila
tolik volna, co jsem mela po narozeni prvorozeneho uz mit nikdy nebudu... snad az v duchodu
 Kaja + 3 


Re: Chcete to vidět jinak? Pořiďte si druhé :-) 

(24.10.2008 10:10:04)
jojo, po narozeni druhe holky jsem zjistila, kolik casu jsem vlastne mela :-). Ale ja si to ted uzivam u tretiho. Holky jsou vetsinu dne ve skolce a navic maly jak vyjedu s kocarem, tak usne. Jeste kdyby se naucil spat v noci jinak nez prisaty na mamu a nemam si na co stezovat :-D. Toz neztracejte nadeji, bude lip. ;)
 hataika/97,02,08/ 


Re: Chcete to vidět jinak? Pořiďte si druhé :-) 

(24.10.2008 10:23:57)
Souhlasím,máme třetí a teprve teď mám pocit,že mám času habaděj.Taky se najdou chvíle,kdy se to nahrne a člověk,,jede na rezervy",ale opravdu,když se narodilo první dítko byla to přesně taková změna jak píše autorka.Škoda,že zkušenosti jsou nepřenosné a každá mamča si to musí prostě prožít.Někdy bych chtěla moc vrátit čas,kdy se narodilo první dítko,ale já bych měla dnešní zkušenosti a hlavně dnešní postoje a názory.
 Kaja + 3 


Re: Chcete to vidět jinak? Pořiďte si druhé :-) 

(24.10.2008 11:04:07)
Jojo, mit pri prvnim ditku dnesni zkusenosti a nazory je muj tajny sen. Ale je pravda ze i ted obcas jedu az na rezervy. Treba ted, bo jsem nastydla, spala bych a do toho je nejstarsi doma s virozou a porad neco potrebuje. Uz zacinam byt alergicka na "mamii" :-).
 Rosie 


Čím víc dětí, tím víc volna 

(24.10.2008 23:12:52)
Sice to zní divně, ale fakt to funguje:
první dítě - nic nestíhám
druhé dítě - někdy se objeví i volná chvilka
třetí dítě - mám čas na své záliby

A článek je trefně napsaný ~R^~R^

P.S. před časem jsem dostala docela vtipný mail, bohužel se mi někam ztratil. Bylo to o tom, jak to probíhá u prvního, druhého a třetího dítka... cosi ve stylu
1. dítě - rohlík, který spadne na zem, dítku v žádném případě nedám
2. dítě - rohlík napřed prohlídnu, ofoukám a pak teprve dám dítěti
3. dítě - rohlík zvednu a dám dítěti

Neznáte to některá?

 Kohnova 
  • 

Re: Čím víc dětí, tím víc volna 

(24.10.2008 23:26:04)
Ja to znam, kousek si toho pamatuju:
Prvni tehotenstvi: nosite materske saty od tretiho mesice.
Druhe tehotenstvi: nasazeni materskych satu odkladate jak jen to jde.
Treti tehotenstvi: materske saty jsou vase normalni saty.

Prvni dite: upadly dudlik je umyt, vysterilizovan, pak znovu pouzit
Druhe dite: upadly dudlik je umyt pod stunednou vodou
Treti dite: upadly dudlik poda miminu pes.

 *Aida* 


Re: Čím víc dětí, tím víc volna 

(24.10.2008 23:39:21)
Chacha, me se nejvic libila pasaz se spolknutou minci.
Vase dite spolkne minci:
1. dite - jedete na pohotovost, nechate udelat RTG
2. dite - pockate, az minci vykadi
3. dite - strhnete mu to z kapesneho
 Věra + 2 robata 
  • 

Re: Čím víc dětí, tím víc volna 

(25.10.2008 10:36:30)
tak to je přesný...jsem teda zatím u bodu dvě a sleduju zděšené pohledy maminek, které jsou na bodě jedna!
 zanitah 


Re: Čím víc dětí, tím víc volna 

(25.10.2008 22:25:21)
játo slyšela takhle: jak poznáme mamku, co má první dítě od té, co má dvě a od té,co má třetí? Když prvnímu dítku upadne dudla, sebere ho mamka ze země,odloží a opatrně z krabičky vyjme jiný a dá mimču. Ta druhá maminka by ho zvedla, ocucala a dala dítěti do pusy a ta třetí zavolá na psa "seber", a aniž by přerušila rozdělanou práci, strčí dítěti dudl zpět do pusy...
 Jana - ještě nic 
  • 

Re: Čím víc dětí, tím víc volna 

(30.10.2008 11:53:18)
VAŠE OBLEČENÍ

1. dítě - Začínáte nosit těhotenské oblečení, jakmile vám doktor potvrdí, že jste těhotná.

2. dítě - Nosíte své normální oblečení tak dlouho, jak je to možné.

3. dítě - Vaše těhotenské šaty jsou vaše normální oblečení.

JMÉNO DÍTĚTE

1. dítě - Studujete knihy se jmény a trénujete vyslovování a psaní kombinací všech vašich oblíbených jmen.

2. dítě - Někdo musí pojmenovat své dítě podle pratety Agáty. Můžete to být klidně i vy.

3. dítě - Otevřete knihu se jmény, zavřete oči a přečtete jméno, do kterého se zabodl váš prst.

PŘÍPRAVA NA POROD

1. dítě - Pravidelně trénujete dýchání.

2. dítě - Nezdržujete se trénováním dýchání, protože si pamatujete, že dýchání posledně vůbec nepomohlo.

3. dítě - Zažádáte o epidurál již v 8. měsíci.

VÝBAVIČKA

1. dítě - Oblečky na novorozeně předem vyperete, sladíte je podle barev a srovnané uložíte do skříňky.

2. dítě - Zkontrolujete zda jsou oblečky čisté a vyřadíte pouze ty s nejtmavšími skvrnami.

3. dítě - Chlapečci mohou taky nosit růžovou, není-liž pravda ?

STAROSTLIVOST

1. dítě - Při prvním náznaku zafňukání či zamračení zvedáte dítě do náruče.

2. dítě - Zvedáte dítě v okamžiku, kdy hrozí, že se nářkem vzbudí prvorozeně.

3. dítě - Naučíte 3-leté dítě jak natáhnout mechanickou houpačku.

AKTIVITY

1. dítě - Berete dítě na cvičení rodičů s dětmi a vyprávění pohádek v knihovně či divadle.

2. dítě - Berete dítě na cvičení rodičů s dětmi.

3. dítě - Berete dítě do supermarketu a čistírny.

ODCHODY Z DOMOVA

1. dítě - Když poprvé zanecháte dítě doma s někým na hlídání, zavoláte během té doby 5 krát domů.

2. dítě - Před tím než odejdete nezapomenete zanechat telefonní číslo, na kterém je vás možno zastihnout.

3. dítě - Zanecháte následující instrukce: Volat pouze tehdy, když se objeví krev.

DOMA

1. dítě - Strávíte velkou část dne pouze pozorováním dítěte.

2. dítě - Strávíte část dne hlídáním, aby starší sourozenec nezmáčknul, nestrčil nebo neuhodil toho mladšího.

3. dítě - Strávíte část dne schováváním se před dětmi.
 HaH 


Re: Chcete to vidět jinak? Pořiďte si druhé :-) 

(24.10.2008 14:25:15)
Musím s Váma souhlasit.Když mi tuhle větu řeli u prvního syna , říkala jsem si jak tohle může někdo říci , vždyt nevím kam první skočit!!! Až se narodil druhý syn , pochopila jsem...tu volnost jednoho dítě...k nezaplaceni.Ale je fakt , že u prvního syna jsem se cítila jako autorka zmateně a moje představy o hodnoučkem miminku, které budu jen vozit a mazlit se s ním...no rychle byly pryč.Za to u druhého to bylo vše o pohodě a ...ale časově to nezvládám pořád , ale jsou to moje sluníčka :-D
 Dana,dvě holky 
  • 

Re: Chcete to vidět jinak? Pořiďte si druhé :-) 

(25.10.2008 8:15:54)
Nebojte,bude to lepší!
Mám dvě holky 2 roky od sebe.První dva roky jsem měla "rozvrh dne"(a nocí)do minutky načasován a pořád v jednom kole..Ale teď..od jejich asi 5 a 3let si spolu pěkně hrají,už se ani nedohadují kvůli hračkám a já mám čas pro sebe!!!
Dříve bylo nemyslitelné sednout si k počítači a jen tak si v něm brouzdat a teď mám čas tady psát i tento příspěvek:-)a holky si vedle v pokoji spolu hrají.
 Ufonka 


Re: Chcete to vidět jinak? Pořiďte si druhé :-) 

(29.10.2008 12:03:30)
Obecně platí rovnice jedno dítě = žádné dítě, ale pouze tehdy, to první dítě není prudič :-))

První dcerka byla.... Doma spala v postýlce max 20 minut, jinak neskutečně řvala, musela se chovat. Když jsem nejela ven, spala mi 3x20 minut...Tudíž moje dny probíhaly následovně: budíček, krmení, spánek do cca 8:30, rychlá snídaně a sprcha (plačící dcerka ve vajíčku v koupelně), rychle ven s kočárkem, kde jsem drndala asi do 11 hodin. Pak rychlý oběd, dcerka spala 20 minut postýlce po asi půlhodině řevu. Rychle opláchnout nádobí a s řevem opět ven, kde mi zlatíčko opět usnulo. Ale pozor, kočárek musel jet, ne stát. Jakékoli zastavení znamenalo další pláč.... Tohle trvalo asi do 8 měsíců....
Druhá dcerka pravý opak. Prospala mi den. Ale ta první byla doma, takže jsem si fakt neodpočinula. Místo školky marodila, asi aby si nás užila :-)) Kdyby ale chodila do školky, tak bych si užívala volna :-))
Já nemůžu 100%ně tvrdit, že s příchodem druhého dítěte jsem měla najednou plné ruce práce. Jediné, o co jsem skutečně přišla, je možnost sbalit se a vyrazit "bezstarostně" na couračku na nákupy.
Mít holky v opačném pořadí, asi bych mluvila jinak :-))
 Insula 


Re: Chcete to vidět jinak? Pořiďte si druhé :-) 

(24.10.2008 10:31:20)
Přesně tak. Bude hůř (tedy za předpokladu, že nechcete zůstat jen u jednoho). :-D :-D :-D A to mám někdy dojem, že dokud bylo druhé dítko teprve mimčo, že to šlo. :-D :-D
 Vaal 


Re: Chcete to vidět jinak? Pořiďte si druhé :-) 

(24.10.2008 10:48:37)
Trefný článek...no...já jsem dost pohodář...když malá usne, tak běžím raději k netu si dát kafe a odpočnout si, než něco pulírovat...jenže práce neuteče, žejo, takže se mi to potom nahromadí, já jsem neupravená, všude bordel a já ho ani nemůžu uklidit, protože dítě třeba zrovna řve...občas mě přepadne nějaká návštěva a já si připadám neuvěřitelně nemožná, když mě přistihne v takové spoušti...já vím....kdybych například teď neseděla u netu, uklízela a lépe si rozvrhla práci, tak jsem v pohodě...jenže já jsem hrozně nedokonalá...aaaach jo;)...mám chuť na kafčo s mlíkem a cukrem, jdu si ho udělat, než se malá vzbudí ;)
 jana+dani 


Re: Chcete to vidět jinak? Pořiďte si druhé :-) 

(24.10.2008 11:18:37)
Ja mam opacnou zkusenost s Dani.Kazdy nam rikal,at se pripravime na zahul,kdyz se nam narodi mimco,ale nic se nekonalo.Dani spala 22 ho denne a do roku jsme ji snad ani neslyseli plakat.Kazdy mi rikal,ze to snad ani neni mozne,ze je tak hodna.
Kdyz ji byly 2,5,dala mi trochu zabrat s zachvaty vzteku,ale i to jsme zvladli.Ted je ji skoro 5,hodna je porad,sama si automaticky uklizi pokojicek a ve skole na ni slysime samou chvalu.Porad si rikame,ze to snad ani neni mozne.Uvidime jaka bude puberta...
Ted se nam ma narodit kluk,tak kdo vi,treba nam to vynahradi i za svou hodnou sestricku.
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Chcete to vidět jinak? Pořiďte si druhé :-) 

(24.10.2008 13:57:37)
tak to neřeš, důležité je, abys zůstala pohodář - čili, jestli tě hodí do pohody to, že si chvilku posurfuješ, tak se vybodni na uklízení...
Já to taky tak dělám. To se totiž odrazí i na dítěti, když je mamina v poho, tak je v poho celá rodina.
Tak prostě nevysávám každý den (stejně je to pouze párminutový efekt), vezmu to jednou za týden. Žehlím, když už není co obléct, na to se ale dá myslet dopředu už při nákupu. Jinak jsem si osvojila zvyky kamaráda-starého mládence: nakup si nafukovací ramínka, pak se to musí pečlivě pověsit a pečlivě poskládat. Ručníky nežehlím, ložní prádlo taktéž (máme dvojdeku a to bych se zbláznila, na jedné straně žehlím, na druhé straně si to krčím).
Onen kamarád naučil manžela triky, jak si pohodově vyžehlit košili - a světe div se, ono ho to baví a relaxuje si u toho ;).
Vařím zásadně na více dní, mrazák to pak jistí.
Raději jdu s prďolou ven, než abych pulírovala, stejně to nemá smysl... ~j~
 Bulharka 
  • 

Re: Chcete to vidět jinak? Pořiďte si druhé :-) 

(24.10.2008 14:13:49)
Martino, mluvíš mi z duše. Vůbec se netajím tím, že surfování v klidu o polední přestávce (tj. když náš andílek spinká) je zlatý hřeb dne, dám si konečně kafíčko, sem tam odběhnu pověsit prádlo a tím to hasne. Větší úklid provádím jednou za týden. Teď jsou malému dva roky a musím říct, že si to s ním užívám, chodíme cvičit, na procházky, na návštěvy nebo doma pročítáme knížky. První měsíce jeho živata jsem si neužívala vůbec, lítala jsem jak hadr na holi a měla deprese, že už nikdy nebudu moct jít v klidu na záchod a pod. Teď je to přesně ten věk, kdy je to s ním nádherné.
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Chcete to vidět jinak? Pořiďte si druhé :-) 

(24.10.2008 14:18:26)
První měsíce jeho živata jsem si neužívala vůbec, lítala jsem jak hadr na holi a měla deprese, že už nikdy nebudu moct jít v klidu na záchod a pod.

Ano, tak tohle je přesně o tom. Než se můj chlapeček začal samostatně pohybovat, měla jsem naprostý veget. Je fakt, že se začal samostatně pohybovat brzo, ale pár týdnů ten veget přece jenom trval. ;)
 MSteflova 


Re: Chcete to vidět jinak? Pořiďte si druhé :-) 

(24.10.2008 11:27:59)
Insulo, nestraš....mé druhé je mimčo a moc to nejde :-D.
 Mammina 


Re: Chcete to vidět jinak? Pořiďte si druhé :-) 

(27.10.2008 16:15:37)

Prosím nestrašit, blížíme se k pomalu k cíli s druhým těhotenstvím!!!

S velikým potěšením si uchovávám v hlavě představu malého cvrčka, stáří 5 vteřin a celou tu rozkoš a slast těch pár minut po porodu. Nerada si to přiznávám, ale už teď tuším, že realita bude krom té "veliké slasti" ještě o dalších 95% malých katastrof bohatší. Přesto si tedy "debužíruji" v mých prozatimních bolestech zad a kyčlí, nekončící únavě a nočnímu vstávání k mojí uplakané panence č.1, protože vím, že bude hůř.

Jestli se nám, nastávajícím, čí znovunastávajícím maminkám děje něco jako útopická představa o přenádherném kočárku s náplní sladkou a precizní jako švýcarská bonboniéra a bezstarostném mateřství, tak to má určitě nějaké opodstatnění. Není třeba ničeho litovat nebo si po něčem stýskat. :-):-):-)
 Xantipa. 


Myslím, že dnes v době internetu jsou už reálnější představy 

(24.10.2008 11:04:38)
Musím říct, že při mém prvním dítěti jsem byla ovlivněná zkušenostmi mé matky a tchýně. Netuším proč, ale ty zkušenosti byly poněkud jiné a jak mi časem obě přiznaly, úplně mimo realitu. Např. jsem se dozvěděla, že je nemorální chtít po manželovi pomoc v domácnosti, neboť on usilovně pracuje a vydělává peníze, zatímco já se válím doma s dítětem, které vlastně nic nepotřebuje a celý den prospí. Tudíž musím mít vždy navařeno, naklizeno, být usměvavá a úžasná, vždy dobře naladěná a mám dostatečně slovy a činy ujišťovat manžela v tom, jak si vážím jeho oběti. No - brzy mi bylo jasné, že skutečnost je úplně jiná, ale problém byl v tom, že manžel, matka i tchýně se spojili a svorně tvrdili, že pokud to tak nevidím, je to jen a jen moje chyba, neboť jsem zcela jistě úplně neschopná a nemožná. Další děti už byly v pohodě, protože jsem věděla své.
Tehdy při prvním dítěti jsem neměla odkud čerpat zkušenosti, neboť i knihy byly psané v tomto duchu. Dnes v době internetu mají matky nespornou výhodu - lepší a nezkreslený zdroj informací - a hlavně ze života, ne z přírůčky.
 MishuI 


Re: Myslím, že dnes v době internetu jsou už reálnější představy 

(24.10.2008 12:17:28)
Mravenečník=zvíře.Zvíře se nepěstuje,ale chová.Ale možná je mravenečník i nějaký druh zeleniny:-DJinak mě článek velice pobavil~R^
 krijin 
  • 

Re: Myslím, že dnes v době internetu jsou už reálnější představy 

(24.10.2008 21:04:09)
No nevím, mravenečník se skoro určitě chová, ale např. prasata se pěstují. Tu definici jsem nikdy přesně nepochopila, ale myslím, že je to něco v tom smyslu, že když je to pro potěšení, tak je to chov, a když je to na maso, tak je to pěstování... :-) Jinak mě teprve střet s realitou čeká :-D
 Lenka 
  • 

Re: Myslím, že dnes v době internetu jsou už reálnější představy 

(24.10.2008 12:47:10)
Smutné ovšem je, že i v době internetu někteří muži vyžadují, aby s nimi žena s dítětem na mateřské jednala přesně podle těch starých příruček. Někteří to ovšem nepřiznají, ale ve skrytu duše si to myslí a očekávají to. Doba se mění rychleji než lidské povahy...
 MartinaNov (dva rošťáci 


Re: Myslím, že dnes v době internetu jsou už reálnější představy 

(24.10.2008 14:02:10)
obě bych okamžitě poslala do jistých míst.
Já byla po císaři, manžel byl s námi doma - a prvních 14 dní jsem já pouze spala, jedla a kojila. Manžel obstaral absolutně vše, včetně péče o miminko - kdyby mohl, tak i kojí....
Když pak nastoupil do práce, tak se ho jedna kolegyně (z té staré gardy) ptala, jestli už si syna pochoval. Když jí řekl, jak to bylo, nechtěla věřit, a pak ho přesvědčovala, aby se honem rozvedl, že ho chce pro svou dceru. :-D
Ale já nedám!!!!
Teď čekáme druhé, za 30 dní mám termín a už se jenom valím a s tím naším prďolou (skoro 3 roky) vůbec nic nestíhám.
Tak to neřeším a když je nepořádek největší, tak si vyndám čočky z očí - protože co oči nevidí, to srdce nebolí....
 rhianon 


Re: Myslím, že dnes v době internetu jsou už reálnější představy 

(24.10.2008 20:36:06)
tak to blahopřeji k manželovi,já byla po císaři,4.denjsme se vrátila z porodnice a manžel vadržel se o nás starat dva dny,pak řekl že to bylo naposledy kdy uvařil,uklidil,atd..a že ted je to na mě,takže já chodila jako robocop po bytě a staralase o mimčo a 6letého kluka...myslela jsem že to nezvládnu,ale člověk zvládne věcí když musí...jo a to měl manžel ještě týden dovču...takže tak
 IvanaQ.,06,09 


Re: Myslím, že dnes v době internetu jsou už reálnější představy 

(28.10.2008 16:56:14)
Takéblahopřeji k manželovi.To my se vrátili z porodnice 10.den-hnisala mi rána po císaři a tchýně, se kterou jsme bydleli mě vítala slovy: Co budeme zítra vařit (rozuměj co zítra uvaříš?) A já se starala nejen o mimčo, ale i o to,aby měla babička uvařeno.
 16.5Salám&Lajka14 


Otázka 

(24.10.2008 14:14:43)
Co se dělá celý den s dítětem, které ještě neleze/nechodí?
Kouká se na něj?
Dovedu pochopit, že hlídání lezoucího batolete vyžaduje neustálou bdělost. Ostatně mám jedno dítě a absolvovala jsem to s ním. Ale pořád mi není jasné, co dělají celý den matky třeba tříměsíčních dětí, které se ještě moc "nehýbají".
Může mi to někdo vysvětlit? :o)
 Bulharka 
  • 

Re: Otázka 

(24.10.2008 14:23:57)
Tak já tedy v té době mezi kojením á dvě hodiny, přebalováním, praním a žehlením (pro miminko), vařením, základním nákupováním, udržováním alespoň nejnutnější osobní hygieny, trubičkováním prdíků, rehabilitačním cvičením s prckem a samosebou alespoň základním udržováním pořádku v bytě jenom ležela spolu s dítětem a dívali sme se na sebe.
 Bellana 


Re: Otázka 

(24.10.2008 14:27:34)
Monty, matky tříměsíčních dětí (pokud jsou to moje děti) je celý den nosí řvoucí na rukou, kojí, houpají je v kočárku, zapřísahají je, aby konečně spaly, modlí se, proklínají svou špatnou karmu, prolívají sebe i děti homeopatiky na uklidnění, kojí, nosí, houpou, vozí ...
Matky devítiměsíčních dětí (nynější stav) pijí kafe a sledují jedním okem, jak tříleťák ukazuje miminu, jak funguje autíčko na setrvačník :-)
 16.5Salám&Lajka14 


Re: Otázka 

(24.10.2008 14:36:18)
No moment, snad nejsem jediná v republice, komu neřvalo dítě? ;)
 ALianan 


Re: Otázka 

(24.10.2008 14:42:21)
Monty, moje dítě taky neřvalo a prospalo většinu dne a celou noc.

 16.5Salám&Lajka14 


Re: Otázka 

(24.10.2008 14:42:59)
Velinko,
díky, už jsem si myslela, že jsem z jiný planety. ;)
 Brebina, E+M 


Re: Otázka 

(27.10.2008 21:52:32)
Monty,
na to, že jsem měla dvojčata, jsem se občas do jejich roku nudila. Byli klidní, strašně moc hodní, neznala jsem prořvanou noc, snad i tím, že jsou maličko zaostalí za ostatníma se mi teprve v roce začali někam hýbat a já měla více práce. Ovšem nic není jen růžové - chystala jsem mlíko co 3 hodiny,krmila 2x, přebalovala 2x, vařila, uklízela, prala, žehlila... atd. čím jsou ale větší, tím míň času mám, úkony v domácnosti se nezměnily, jen ty děti vyrostly (2 roky) a potřebují toho jaksi čím dál více. No a moje nervy napnuté k prasknutí, když mi tu ječí a rvou se o hračku, to nebudu ani komentovat..... zlatá miminečka....
 Jaspi 


Re: Otázka 

(24.10.2008 15:00:56)
Nejsi. Chodili jsme se dívat, zda vůbec žije.
 kreditka 


Re: Otázka 

(24.10.2008 19:43:30)
Můžu jen tiše závidět, já měla a mám nespavce ~s~
 Ráchel, 3 děti 
  • 

Re: Otázka 

(24.10.2008 18:12:42)
no... třeba pochopilo, že by se nedořvalo ;-)
 Jíťa 
  • 

Re: Otázka 

(24.10.2008 20:49:20)
Monty, já měla úplně normální (tedy normálně řvoucí dítě) a vyjma šestinedělí jsem neměla problém. A to bez babičky!

Dítko mělo 15-20timinutové intervaly = 15-20 min. spalo, 15-20 min vyžadovalo nějakou péči (alespoň chovat). Během pár dní jsem si zvykla využít těch pár minut klidu maximálně - uvařit, uklidit, vyprat, vyžehlit, vyplet zahrádku, občas rychlý sexík, relax ...).

Nevím, ale až na pár vyjímek, kdy jsem se opravdu necítila dobře, jsem nikdy neměla se svými dětmi nějaký zásadní problém, nebo pocit, že to nezvládám.

Snad je to tím, že se neřídím žádnýma přiblblýma příručkama, ale svým vlastním instintem, naslouchám svým dětem a respetuju jejich individuální potřeby.
 Hopik+Simonka 10/06 +FífaO9/08 


Re: Otázka 

(26.10.2008 14:27:32)
Bellano tak to je přesný :-) U mně teda platilo, že čím bylo dítě starší tím to byl větší vegáč a až malá sama lezla tak to začala být pohoda. Teď mám měsíčního kluka a pořád nějak nedokážu pochopit, že umí jen tak ležet a koukat a potom si i klidně usne ;)
Jinak článek je super. Opravdu mě pobavil ~R^
 Amálie 
  • 

Re: Otázka 

(24.10.2008 14:29:24)
Ahoj, když si vzpomínám na dobu, kdy měl syn tři měsíce. Tak se sice sám nehýbal, ale nedal se odložit, protože by se ukřičel k smrti. Musel se neustále nosit a muselo se mu něco povídat a zpívat. Takže času pro sebe moc nezbývalo. Dneska se tomu směju, ale byla to fuška. Teď pracujeme na druhém a ten úsměv na rtech mi začíná pomalu mrznout, protože jestli to bude stejné kvítko, tak mne asi odvezou ....
 Kohnova 
  • 

Re: Otázka 

(24.10.2008 14:37:57)
Monty: trimesicni dite plne kojene ve trihodinovem intervalu (ideal, vim).
Jeden cyklus:
-prebaleni plus prevleceni probuzeneho komplet prokakaneho a procuraneho mimina plus likvidace nasledku prebalovani - cca 20 min
-kojeni - cca 20 min
-drzeni na odkrknuti - 20 min (ubehla prvni hodina)
-instalace mimina na deku nebo nekam jinam, kde mame za to, ze si bude treba chvili placat do hrazdicky nebo neco takoveho, vnadeni mimina na hrazdicku -10 min
-domaci prace za siliciho knourani 10 min
-noseni rvouciho mimina-30min
-prevleceni pozvraceneho mimina-10min (ubehla druha hodina)
-noseni mimina, ktere zacina klimbat az do usnuti a jeho ulozeni do postylky- 30 min
-domaci prace n. telesna hygiena n. cokoliv 15-20 min
-noseni probuzeneho rvouciho mimina a priprava na dalsi kojeni - 10-15 min (ubehla treti hodina)

Nesli jsme na nakup, dite bylo pokakane jen jednou, nikdo nevolal, my nikam nevolali, necetli internet ani noviny, mimino nemelo koliku a kokazalo cca 30 min z trihodinoveho intervalu prozit samostatne (duchovne vyspele mimino).
Ty si to nepamatujes?
-

 16.5Salám&Lajka14 


Re: Otázka 

(24.10.2008 14:40:45)
Já si pamatuju, že jsem měla strašně moc času na práci a na kecání po internetu, protože syn neřval, neblinkal, neměl žádné prdíky, nejspíš se počurával a pokakával, ale tak nějak normálně, na nic dramatického si nepamatuju. Zlaté časy skončily ve chvíli, kdy se v půl roce postavil a začal ťapat kolem nábytku. Do té doby pohoda a klídek, nekecám. ;)
 Kohnova 
  • 

Re: Otázka 

(24.10.2008 14:45:35)
Mon.: ja ti to verim, take jsem mela jedno dite takove. Ale vsechny ostatni byly viz nize a celkove je to -myslim- castejsi pripad.
 Bulharka 
  • 

Re: Otázka 

(24.10.2008 15:06:30)
U mě tomu bylo přesně naopak, nekecám
 Linda 
  • 

Re: Otázka 

(24.10.2008 16:53:07)
U nás to samý, všichni mi říkali: počkej, až poleze, počkej, až začne chodit...A já zatím sledovala, jak je to čím dál větší a větší pohoda: čím dál víc spala, přestala se poblinkávat (čímž se zredukovalo praní a žehlení cca o polovinu), přestala bezdůvodně ječet a nemusela jsem ji tolik nosit, protože za mnou všude lezla/chodila jak pejsek. Nakojila se rychle a nevyžadovala ho furt. Čím dál lépe se zabavila a když jsem se psychicky smířila s tím, že olizuje podlahu/odpadkový koš/boty aj. nechutnosti, tak jsem byla i já v pohodě :-). Na dotaz co se dělá s ležícím dítětem - no s ležícím nic, ale se řvoucím se chodí a zkuste si u toho něco udělat (a nejde jen o to, že máte plné ruce: i když ho máte v šátku, zkuste si něco udělat, když musíte furt chodit nebo poskakovat!).
 Kohnova 
  • 

Re: Otázka 

(24.10.2008 18:33:27)
Jj, takhle nejak to mely a maji moje deti. Krome pohodarky, ta je spokojena a mirne flegmaticka v kazdem veku.
Je to sice tisickrat omleta banalita, ale jako jsou ruzni lide, tak jsou i ruzna mimina, mama, ktera mela jen jedno klidne spokojene mimino, historkam o brecavcich neuveri (a ta stastlivkyne, co ma takove deti ve vetsinm poctu uz vubec ne:).
Moje mimina byla prevazne breciva a probrecela se do klidnych spokojenych batolat, ktera se nevrhala stokrat denne po hlave do zahuby, ani nevyvijela aktivity destrukcni cety. Ulevilo se mi vzdycky, kdyz zacaly deti nejdriv ovladat ruce a hlavne potom, kdyz zacaly lezt.
Ale nemyslim si, ze ti, co to meli s detmi jinak, asi delali neco blbe, nebo jsou fnukny.
 Evelyn1968,2děti 


Re: Otázka 

(24.10.2008 18:54:45)
Moje brečivé mimino přešlo plynule v akční batole, vrhající se všude po hlavě, se záchvaty vzteku:-), naštěstí jen to první, druhé jen tak normálně někdy brečelo a někdy demolovalo, ale ne pořád:-).
 kreditka 


Re: Otázka 

(24.10.2008 19:50:31)
Nikdy jsem s malou neměla tolik času jako teď když sama chodí. Sousedka mi neustále také hrozila, jaké to bude až malá poleze atd. jenže sousedky dítě prvních půl roku prospalo celou noc a skoro celý den, zatámco naše čipera noc neprospí do teď (1 rok) a přes den dá max. hodinu ;)
 Brebina, E+M 


Re: Otázka 

(27.10.2008 21:59:26)
Jojo, když se musí dítko pořád houpat a konejšit, tak fakt nic neuděláte. Když byli miminečka, byli hodní, ale teď. Bezdůvodně se u nás řve, ať jeden nebo druhej, je to stejně jedno, protože se na mě věší a ječí a ječí a když chci mít klid, tak bohužel musí vaření či jiná činnost chvilku počkat, musím klidnit a zabavit řvoucí dítě a pak se věnovat zpět té činnosti - nojo jenže začne řvát zase to další....~j~, takže den uteče jak voda a já večer zjišťuju že jsem houby v baráku udělala, domácnost jak po výbuchu a já dokonale vyšťavená a bez nálady cokoliv dalšího dělat~Rv
 Babyna,Patricie07,Michael10 


Re: Otázka 

(24.10.2008 18:45:43)
První tři měsíce jsem měla naprostou pohodu. Malá krásně spala, jedla, skoro neplakala, neměla prdíky. Jezdila jsem na dlouhé procházky, hodně četla, surfovala po netu. S úderem třetího měsíce se jí pokazilo spaní a nastaly uspávací boje, u kterých dovedla řvát nekonečně dlouho. Jen co se to trochu zpravilo, začala se víc pohybovat a od té doby lítám kolem ní a hlídám před úrazy atd.
 fulinda 


Re: Otázka 

(24.10.2008 20:53:38)
ja u prvniho mimca mela prvni pulrok tolik casu, ze jsme si v jeho ctyrech mesicich zadelali na druhe miminko!!

pak teprve zacala legrace, nebot druhe chodilo uz v 8mesicich. a uhlidat 21mesicni a 8mesicniho prcka.... sly mi z toho oci sejdrem.....

ted jim je 2,5 a 3,5roku a tak si hrajou, ze o nich ani nevim a chtela bych dalsi miminko, na ktery bych prvni pulrok jen koukala....
 Katka+Tom(2r) 
  • 

Re: Otázka 

(25.10.2008 20:46:41)
Tak ja musim konstatovat, ze pro me ta pohoda zacla presne ve chvili, kdy se zacal hybat. Do te doby des a hruza, neustale jsem ho mela na rukou a neudelala nic. A hlavne - porad jsme byli venku, protoze v kocarku aspon krasne spinkal. Od ty doby, co se zacal hybat, je samostatnejsi, pohodovejsi, proste si to s nim krasne uzivam, i kdyz je to nespavec a zivel, ale uzasnej:D
 Jíťa 
  • 

Re: Otázka 

(24.10.2008 21:11:53)
Kohnová

- přebalení mimina cca 5 minut (pokud používáš správnou velikost Pampers, tak neprotečou a odpadne ti převlíkání). Úklid následků = vyhození použité plíny a ubrousků do odpadků + umytí rukou.
- délku kojení a odbrknutí beru (je to individuální
- instalace mimina do kočárku umístěného hned vedle mě se zavěšeným kolotočem 2 minuty
- následovalo cca 5-10 minut klidu, kdy byl prcek zaujatý pozorováním mě a posloucháním mého hlasu. Dalších pár minut jsem získala natočením kolotoče (zaujalo ho to tak 1-2x za sebou)
- dalších cca 15 minut jsem ho chovala, až usnul.
- uložení do kočárku a následné pohoupání 5 min.
- 15-20 min. spánek, při zavrnění stačí jen pohoupat.

Za druhé: Pokud nenecháš mimino řvát, nepozvrací se ti (tedy až na pár vyjímek). Tzn. věnovat se mu, hned jak začne jevit známky nespokojenosti a ne až se konečně rozeřve.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Otázka 

(24.10.2008 21:21:48)
Jíťo, přijde mi legrační poučovat o miminkách ženu, která vychovala nejméně čtyři děti ;)
 Jíťa 
  • 

Re: Otázka 

(25.10.2008 19:34:48)
Nezlob se na mě, ale taky mám nějaký děti - i když jen 2. Pak mám dosti početnou rodinu = 10 bratranců a sestřenic a ti skoro všichni maj taky děti. K tomu ještě pár kamarádek s dětma... Až na jednu vyjímku nikdo neměl takový problémy s děckama, jaký se tady na rodině.cz neustále řeší. A ta vyjímka, co měla údajně zlobivé děti, je neměla o nic horší než já nebo kdokoliv jiný, jen to hůř snášela.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Otázka 

(25.10.2008 21:30:52)
Já tě chápu, jen mi přijde, že se bereš strašně vážně ;) A jako bys nepochopila, že na každé dítě jaksi může zabírat něco jiného a ne jen tvůj recept. Kromě toho - ona to byla zřejmě od Kohnové taky trochu nadsázka ;)
 Jíťa 
  • 

Re: Otázka 

(26.10.2008 11:35:55)
A jak si asi tak myslíš, že jsem přišla na to, co zabírá na moje děti (mimochodem na každý zabírá/-lo něco jinýho)? Jednoduchou metodou pokus-omyl.

Nemám patent na výchovu dětí. A pokud někomu zabírá šátkování, tak ať si šátkuje. Pokud někomu zabírá cokoliv jiného, ať to dělá. Ale proč tu proboha pořád dokola někteří píšou, že na jejich děti nezabírá nic a přitom každou dobře míněnou radu odkopnou jako hloupost, aniž by kolikrát vyzkoušely!!! To je to, co mi vadí.
 adelaide k. 


Re: Otázka 

(27.10.2008 9:56:04)
Jíťo ale to je přece nesmysl, takhle bychom se tu mohly přbíjet... Tvůj recept je dokonalý ale co v obyváku který má 12m2? kočárek tam nacpu těžko. Co s miminem které hrazdička nezajímá (první dítko začala zajímat ve 4. a druhé v 6.m)a kolotoč nesnáší?

Prostě by to chtělo méně bohorovnosti :-) a víc smyslu pro humor...
 Jíťa 
  • 

Re: Otázka 

(27.10.2008 12:32:57)
Fakt mi můžete všecky vlízt na záda.

Já jsem nikdy nikomu netvrdila, že to, co praktikuju já je univerzální. Na to, by si každá máma měla přijít sama, jak svoje dítě zabavit, vychovávat aj. Skoro na každé dítě něco platí, na každé sice něco jiného, ale něco na ně platí.

Já jsem jen přišla na to, co platí na moje děti a spousta jiných matek na to taky přišla. Jenže když se snažíme v nějaké ukňourané diskuzi říct, co děláme jinak, tak jsme tu za blbce, kteří nechápou problémy jiných. Tohle já nemám zapotřebí.

Takže se všem omlouvám, děláte to všechno báječně! Škoda jen, že nejste samy se sebou spokojené a musíte si dodávat sebevědomí poplácáváním se po ramenech a ujišťováním, že i jiní to nezvládají.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Otázka 

(27.10.2008 12:40:47)
Jíťo, klid. Možná to prostě jen neumíš napsat - tvoje vyjádření, co funguje zrovna tobě prostě obvykle zní jako "já to dělám nejlíp", ale jak píšu, třeba to je jen nevhodnou formulací.
 Ivka 
  • 

Re: Otázka 

(26.10.2008 21:39:49)
Ne každý používá Pampersky. navíc, z počátku můj chlapeček místo čůrání kakal a to tak výživně, že byl pokakaný až na bříšku, ano, měla jsem ho většinu času nabříšku kvůli kolikám. Takže mezi kojením jsem mnohokrát přebalovala právě pampersky. A navíc, nikdy bych nenechala mé miminko řvát tak, že by mu hrozilo, že se z toho pozvrací! Přesto se po každém krmení zblinkal tak, že byla mokrá i matrace. Jen tím, že neustále tlačil. To mu ostatně vydrželo dosud (8 měs.)
 Jíťa 
  • 

Re: Otázka 

(27.10.2008 12:40:09)
Volba plín je každého věc, ale ať si potom nestěžuje, že mu přebalování zabere 20 min. a následný úklid dalších 20 min. Protože to jde i jinak.

A o tom zvracení jsem tam tuším napsala, že chápu, že existují vyjímky.
 Amazonka 4D 


Re: Otázka 

(27.10.2008 13:03:19)
Hmmm,tak já třeba první měsíce nemohla dcerku (prostřední) položit tak hodinu po jídle vůbec,pak jen do pololehu,měla dost ošklivý reflux a zvracela i nosem...a takových dětí znám opravdu hodně,není to nijak extra vyjímka.

Ale zase byla hodná a spavá ;)tak prostě spala na mě...když už byla odložitelná,tak jsem se musela starat o starší...šátek to jistil až později,protože při manipulaci zvracela stejně,i když byla ve svislici...
 Ivka 
  • 

Re: Otázka 

(27.10.2008 14:19:25)
No jo, jenže já právě psala, kolik času mi zpočátku zabralo přebalování do jednorázovek. Tam kromě následného praní není vážně vůbec žádný rozdíl, jestli se ti vykaká do látkovky nebo do jednorázovky. A já si nestěžuju, jen opravuju tvoje výpočty. A k těm výjimkám ohledně blinkání? Je jich tolik, že nazývat je výjimkama skutečně nemá smysl.
 km 
  • 

Re: Otázka 

(25.10.2008 0:59:06)
tohle je fakt super vtipny :)
 ALianan 


Re: Otázka 

(24.10.2008 14:40:49)
Asi jsem neskutečný flink. První měsíce jsem chodila s kočarkem na dlouhé procházky, četla neuvěřitelné množství knížek a skládala puzzle. Chvilkama jsem se stíhala i nudit.

Nejhorší to bylo, když měl prcek přibližně půl roku, to jsem se bála odejít i na ten záchod, ale zase existuje ohrádka, takže chvilkama býval v megaohrádce ( přes půl obyváku), takže opět žádná křeč a i sprcha se konala v pohodě.

Teď má prcek dva roky, nenudím se, ale vyhraje si sám, občas pobyde u babiček, občas ve školce, takže toho stíhám dost.

 Jaspi 


Re: Otázka 

(24.10.2008 14:59:55)
Stěžují si na Rodině. Já si dala nohy na stůl, pila čaj a četla nějakou bichli.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Otázka 

(24.10.2008 15:34:26)
Nosí se celý den v náručí, protože jinak ječí?

Mít jediné dítě jako moje prostřední, nechápu taky ;) Třetí je jako první, ale už mě to nebere, nepropadám zoufalství a sedím s miminem v náruči u netu ~j~
 Katla 


Re: Otázka 

(24.10.2008 22:40:38)
Já to mám obráceně. "Člověk s problémama" je ten prostřední. Ti krajní jsou torpéda, ale převážně pozitivně naladění, takže je to s nimi spíš sranda než stres. Taková divoká sranda teda. ~k~~k~~k~
 Evelyn1968,2děti 


Re: Otázka 

(24.10.2008 16:57:30)
Monty neprovokuj~j~, naštěstí mám děti už větší, tak mě ta otázka tolik nevytočila:-).
 8.5Yettynkaa12 


Monty 

(24.10.2008 19:13:54)
První syn - o tom jsem ani nevěděla, byl jako Tvoje dítě, druhý syn - katastrofa - neustále řval a já ho nosila, vozila, třikrát denně na procházku, jinak by se uřval, ...atd atd atd.
 Karolína 
  • 

Re: Otázka 

(25.10.2008 12:55:31)
Taky tomu nerozumím. Mám jedno dítě a nebylo dělat co. Prádlo vypere pračka, plenky jsou jednorázové, nádobí se nacpe do myčky. Žehlička byla v pohotovosti na prkně a vyžehlilo se co bylo zrovna třeba. Dítě vyžaduje pozornost, pokud si ho tak maminka naučí. Když jsem si malého přivezla z porodnice, také jsem měla pocit, že se "musím starat" - pořád se na něj dívat a něco s ním dělat. Naštěstí mě varovala kamarádka ať to nedělám (zkušenosti se 2 dětmi). Výsledkem je velmi spokojený chlapeček (dnes 2 roky), na mě nezávislý. Takže když někam odcházím, nekonají se žádné scény, neleze za mnou i na záchod jako to vidím jinde, ale při tom se máme velice rádi a rádi si spolu hrajeme a trávíme čas. Prostě jsem jen nepraktikovla opičí lásku.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Otázka 

(25.10.2008 13:13:44)
Zajímavé - já jsme dvě děti odnosila, v náručí a v šátku až do doby, než začaly lézt, a jsou z nich pohodové, nezávislé, samostatné holky (4 a 2 roky). Tak ti nevím, že by to nebylo tím? ~j~
 Líza 


Re: Otázka 

(25.10.2008 14:02:04)
Karolíno, to spolu vůbec nesouvisí. Měla jsi klidné dítě, které nepotřebovalo moc pozornosti.
Já měla dvě děti, jedno nonstop řvoucí, uklidnilo se jen v náruči. Nejsem asociál, abych ho nechala prořvat desítky hodin od novorozeneckýho věku, takže jsem ho nosila, jak potřebovalo.
Druhý v pohodě, pozornost ho spíš obtěžovala, spící a jedící.
Obě dvě děti jsou dneska velmi nadstandardně samostatné, nikterak se mě za sukně nedržící, zvládají i opravdu dlouhé separace, jsou spokojené a přiměřeně sebevědomé.

Možná by sis mohla připustit, že to, že sis lízla dobrou kartu, není tvojí šikovností a genialitou, ale tím, že byla navrchu...
 jana+dani 


Re: Otázka 

(25.10.2008 14:40:59)
Ja souhlasim.Ja jsem taky mela stesti s moji malou,ale bylo to proste stesti.Nenosili jsme ji,a nechovali non stop,protoze to proste nevyzadovala a prakticky neplakala.
Znam par pribehu od kamosek co bydli s rodici,ze jim deti vylozene nosenim rozmazlili,a ony se pak mohly zblaznit,protoze mininka na tom proste mely navyk.
Jedna znama ma na to recept,proste ho nechat rvat...ono si zvykne,ze nepriskocite pri kazdem zaknourani a pak uz nerve.To se snadno rekne,ale neznam moc lidi,co zvladne svoje deticky nechat rvat.(ja bych to osobne nedokazala)
A co kojeni?Nemate pocit,ze deti rvou vic,kdyz prejdou s kojeni na flasku?Hodne znamych to rikalo.Ja jsem Dani kojila 15 mesicu a nikdy nemela koliku ani prdiky,ale zas jine problemy,ale to je na dloho.
 Pole levandulové 


Jani, 

(25.10.2008 14:49:51)
nemusi to byt pravidlo, spis bych to opravdu pripisovala vrozenemu temperamentu ci potrebam, ktere ale vychovou moc neovlivnis. Ja mela stesti na dite, co bylo klidne uz v brise a pres par pocatecnich dnu, kdy plakal, tak byl a je dosud pohodar, co nas sice ma rad na mazleni, ale jinak jde bez potizi kamkoli bez nas. Kojeny nebyl nikdy. Ale spis se desim, co si "vyfasuju" ted - cekam druhe a podle vseobecnych popisku soudim, ze to nejspis bude uplne jine dite a bojim se, ze to bude urvanec. Uz ted je cele tehotenstvi uplne jine a dava mi zabrat, tak bych se moc rada s prognozou mylila, ale je mi jasne, ze to neovlivnim a vychovou uz vubec ne. No, treba budu mit stesti i podruhy a nebo to holt nejak prezijem.
 jana+dani 


Re: Jani, 

(25.10.2008 14:59:05)
ja taky mam za tyden termim!Ma to byt kluk a tehotenstvi upne jine.Narozdil od Dani kope jako blazen,bylo hrozne spatne a milion dalsich veci,ktere byly pro me v porovnanim s minulym tehotenstvim docela sok a novinka.
Tak to jsem taky zvedava,jak to bude....Pak dej vedet,provname zazitky.
Ja jsem slysela,ze deti jsou hodne,kdyz je mamina v klidku,nebo ma pohodove tehotenstvi...tech rad je asi 150 ale zadny univerzalni recept neexistuje.Zalezi fakt asi na stesti.Tak drzime palce :-D
 kreditka 


Re: Jani, 

(25.10.2008 21:24:40)
Přeji vám hodně štěstí a zdravá miminka, jo jinak já měla těhotenství úplně v klidu, nechodila jsem do práce, vše bylo v pohodě - prostě idea. Malá je nespavec + divoké čertisko, jako mimi nevydržela minutu sama.......no nevím jak je to s tím klidem v těhotenství :-D
 jana+dani 


Re: Jani, 

(27.10.2008 9:19:10)
tezko rict kamoska skoro cele tehotenstvi prospala a maly rval a rval...trvalo to asi pul roku.Ma s nim hodne vychovnych problemu.Predstavte si,ze v jednom kuse koukal na Skubi-doo.Byl to film jak byli na ostrove a tam bylo spoustu zombi a dalsich potvor(Asi nejstrasidelnejsi co jsem videla)A pak si schovalval jidelni noze a jeden z nich vytahnul Daninku a rikal,ze ji podreze krk.Trochu sok,vzhledem,ze mu byly 4.Taky prisel ke kamosce na navstevu s plastovym mecem,a hned ve dverich rekl,ze je vsecky pozabiji....ale to uz je na jine tema
 *Niki* 


Re: Jani, 

(27.10.2008 9:24:56)
Jano, ale tohle dělá spousta chlapečků jeho věku - ještě neznají smrt, prostě napodobují (a jelikož se spíše ztotožní s akčním superhrdinou než s popelkou... nebo co myslíš, že dělají ve školce? Celou dobu si povídají, jak se mají rádi? :-)
 jana+dani 


Re: Jani, 

(27.10.2008 9:31:23)
je fakt,ze mam holcicku a ze na tohle nejsem zvykla,ale ta kamoska co k ni s tim mecem prisel,se docela divila taky a to chlapecka ma a starsiho.Mozna my jsme divne,ze nam to deti nedelaji. Je to spis tema o vhodnosti sledovani ruznych poradu vzhledem k veku,ale to je dost slozite.Jsou tam jeste dalsi vlivy,jako kamaradi a skolka....tezko ric
 sextánka 


Re: Otázka 

(25.10.2008 15:59:25)
Lízo, naprostý souhlas~R^
Já své děti taky podle Karolíny "rozmazluju", ale s výsledky takové výchovy jsem spokojená, děti jsou spokojené, samostatné, apod. Vždycky si vzpomenu na jednu starší kolegyni, která mi říkala, že své děti rozmazlovala a dělala by to opět a ještě víc, že se jí to v životě jenom vrátilo :-D. A její teď už dospělé děti jsou moc fajn a už toho v životě hodně dokázaly.
 MSteflova 


Re: Otázka 

(25.10.2008 14:31:49)
Karolíno, nezlob se na mě, ale co to má být:

"Dítě vyžaduje pozornost, pokud si ho tak maminka naučí."

????

Já mám za to, že všechny děti pozornost vyžadují. A chovat a mazlit se s vlastním dítětem rozhodně není opičí láska.
 Amálie 
  • 

Re: Otázka 

(25.10.2008 16:07:43)
Kdo nezažije, neuvěří. Mého syna nosily i sestřičky v porodnici (byla jsem po císaři, takže jsem k němu první dny nemohla), když obcházeli oddělení, protože prostě pořád brečel. Říkali mi, to si užijete, dělá si, co chce. Byla jsem na ně naštvaná, že jsou zlé, jak může dvoudenní miminko, takhle vyvádět? Pak jsem skutečně poznala sama. Syn prakticky vyrostl na rukách. Jak se kolem něj něco nedělo, tak se nudil a řval. Teď je z něj spokojený 2,5 letý chlapeček, umí krásně povídat a umí celou abecedu. Když ho tělo začalo poslouchat, tak dal pokoj a vystačil si už sám, ale dodnes si toho sám moc nenahraje, pořád něco dělá se mnou, nejraději myje nádobí.
 kreditka 


Re: Otázka 

(25.10.2008 21:33:01)
O zas jedna šťastná, která neměla nespavé ubrečené dítě. Možná se za pár let budeš divit, pokud se ti narodí kolikami trpící malý tyran, který nevydrží minutu sám, celý noci se budit a plakat a přes den toho moc také nenaspí....pardon, podle tebe si vlastně za ty koliky, nespavost a mazlivost mohou matky....no co, není nic lepšího než celý den lítat s kojence na rukách a hodiny ho utěšovat. Dle tvé metody je lepší šoupnout ubrečené miminko do postýlky, ať se tam řevem třeba zadusí, hlavně že nebude rozmazlené :-©
 Tereza N. 


Re: Otázka 

(25.10.2008 13:56:55)
Odpoved - matky nelezouci deti nosi, houpou, utisuji, kolibaji, alespon ty, co maji prdiky ci nespave deti, jinym zavidim.
 vymolka 


Re: Otázka 

(5.12.2009 18:20:33)
mam dvomesicni holcicku, za kterou sice nemusim behat, ale njvic casu zabere ji uspat. nejde jí nechat jen tak lezet v postýlce a delat si své věci v domácnosti. to dítě nejen vyžaduje ale i potřebuje stimulaci a ne bezduché ležení. Malá mi usne nejlépe jen v kočárku a na hlídání nikoho nemám, rodiče jsou daleko. Dopoledne , pokud chci uvařit, mám malou v klokance, jinak není šance. Do toho studuji VŠ, takže mám co dělat. Co se týče článku, přijde mi trochu nadnesený.
 Tam 
  • 

Super :-) 

(24.10.2008 14:56:49)
Vtipnej, super napsanej příspěvek :-)
 Ferry 
  • 

Ale dámy... 

(24.10.2008 15:04:37)
...rozumný chlap po Vás nic nechce a už vůbec ne v duchu 14.stol.Byl jsem na mateřské 2 roky s dvojčaty a vím, co to obnáší.Kdo nevěří, ať tam běží...můžu napsat více, ale mě PADLA.
 Lili + 5 :-)) 


Re: Hezké! 

(24.10.2008 22:51:45)
no, taky bych nevěřila zůstat pouze u prvního syna do 6m

- do půl roku ležící x spící, od půl roku pohybující se x všude se vrhající / chodil v 9měsících /

druhý syn přešel z lehce uřvaného mimina do klidného batolete

třetí byl ječící uzlík bez jakéhokoli harmonogramu do půl roku a potom těžký pohodář

čtvrtý přešel kolem roku z klidného usměvavého miminka, které kam se položí, tam ho najdete na hoodně akčního vzteklouna
 MirkaM 


Dva články 

(25.10.2008 19:15:37)
Asi o 2 články níže píše 21 letá těhulka, jak se to chystá všechno s přehledem a úsměvem zvládnout - studium, přestavbu domu, miminko.... třeba by si měla přečíst ten Váš článek :-))))
Já vždycky říkám, že dítě do lednice nedám, takže pokud někdo všechno zvládá, má děťátko přilepené sucháčem k zádům? Nebo úkoluje všechny kolem sebe?
 Jíťa 
  • 

Příprava na rodičovství 

(25.10.2008 19:46:19)
Tohle mi kdysi přišlo mejlem:

Zapomeňte na teorii a vrhněte se do praxe. Pokud chcete zjistit, jestli jste na vznešené rodičovské poslání dobře připraveni, řiďte se následujícími pokyny:

1a) Ženy: První krok v přípravě na mateřství je jednoduchý. Oblečte si župan a na břicho si zavěste pytel s fazolemi. Noste ho devět měsíců, potom desetinu fazolí odeberte.

1b) Muži: V rámci příprav na otcovství zajeďte do nejbližší drogerie, vysypte obsah peněženky na pult a řekněte prodavači, aby si vzal, kolik chce. Pak zajděte do supermarketu a sdělte vedoucímu, že si může nechat od vašeho zaměstnavatele poukazovat celý váš plat.

2) Abyste si vyzkoušeli, jak to bude vypadat v noci, procházejte se denně od pěti odpoledne po obývacím pokoji a na rameni přitom držte mokrou deku o váze tří až šesti kilogramů. V deset si jděte lehnout, ale přesně o půlnoci vstaňte a pochodujte až do jedné. Pak si nařiďte budík na třetí hodinu ranní. Protože neusnete, ve dvě vstaňte a dejte si panáka. Ve tři čtvrtě na tři ale určitě jděte do postele. Až začne budík zvonit, hbitě vyskočte, ale nerozsvěcujte. Do čtyř hodin zpívejte ukolébavky, potom si budík natočte na pátou. Vstaňte a uvařte snídani. Dělejte to tři roky.

3) Vezměte meloun a vydlabejte z něj dřeň. Pak v něm vyvrtejte otvor velikosti pingpongového míčku, zavěste ho na provázek ke stropu a rozhoupejte. Vezměte misku krupičné kaše a zkuste ji po lžičkách do melounu vpravit. Musíte však předstírat, že jste letadlo, to znamená, že byste měli vrčet a dělat se lžičkou krouživé pohyby. Vytrvejte dokud polovina kaše nezmizí a potom si zbytek vylijte do klína. Pokud jste to zvládli, jste připraveni na krmení ročního miminka. Abyste se přichystali i na batole, pomažte pohovku nějakou pomazánkou a všechny záclony zapatlejte džemem. Za rádio hoďte chleba s máslem a několik měsíců ho tam nechte.

4) Oblékání malých dětí není tak snadné, jak se na první pohled zdá. K nácviku potřebujete chobotnici a síťovou tašku. Pokuste se nastrkat chobotnici do tašky tak, aby žádné chapadlo neviselo ven. Máte na to celé dopoledne.

5) Zapomeňte na sportovní vůz a kupte kombík. A nemyslete si, že s ním budete moct parkovat před domem. Rodinnými auty se jejich majitelé totiž nemůžou moc chlubit. Chcete-li vědět, jak to bude vypadat, kupte kornout čokoládové zmrzliny a položte ho pod přístrojovou desku. Pak do přehrávače strčte minci, roztlučte rodinné balení čokoládových sušenek a drobty vysypte na zadní sedadlo. Nakonec přejeďte po obou stranách kapoty hráběmi. To by snad stačilo.

6) Nácvik na procházku: Oblečte se a půl hodiny čekejte před záchodem. Potom vyjděte před domovní dveře, ale hned se vraťte. Totéž zopakujte ještě dvakrát. Pak několikrát jděte k brance a zase zpátky do domu. Nakonec prozkoumejte každý vajgl, žvýkačku, papírový kapesníček a mrtvého brouka, které najdete. Občas se pár metrů vraťte a pak teprve pokračujte dál. Ve chvíli, kdy zvrátíte hlavu a začnete ječet, že už to dál nevydržíte ani minutu jste připraveni vzít dítko na procházku. Vyjevených sousedů si nevšímejte.

7) Běžte do supermarketu. Vezměte si s sebou něco, co se podobá předškolnímu dítěti. Ideální je koza. Plánujete-li více dětí, jedna koza nebude stačit. Obstarejte si nákup na celý týden, aniž byste z nich spustili zrak. Uhraďte všechno, co snědí nebo zničí.

8) Naučte se nazpaměť jména postaviček z dětských večerníčků Křemílkem počínaje a Rumcajsem konče. Až se v koupelně přistihnete, že si zpíváte úvodní melodii rozhlasového večerníčku Hajaja, budete na rodičovství dobře připraveni.

9) Všechno, co řeknete, nejméně pětkrát zopakujte.

10) Ještě než učiníte konečné rozhodnutí, zajděte na návštěvu k nějakým známým nešťastníkům, kteří už děti mají. Proberte s nimi chyby, kterých se podle Vašeho názoru ve výchově dopustili a vysvětlete jim, jak by měli postupovat. Nezapomeňte pohovořit o trpělivosti a důslednosti, bez nichž žádný rodič ničeho nedosáhne. Navrhněte jim, jak by mohli své ratolesti naučit chodit na nočník, jíst příborem, poslouchat a chodit do postele bez odmlouvání. Vychutnejte si to, bude to totiž naposledy.
 mmmiska,Kryštůfek 11/06 


Re: Příprava na rodičovství 

(25.10.2008 22:54:53)
Jíťo tak to je super článek...moc jsem se pobavila:-D
 Ferry 
  • 

Re: Příprava na rodičovství 

(26.10.2008 8:30:44)
Ahoj, dobrý příspěvek.Zvláště body 1b) a 2 mám dobře "zmáknuté". Jak jsem napsal výše, byl jsem na mateřské s dvojčaty.sice až od jejich 1a3/4 r, ale zmíněné dva body jsem si s dokonalostí natrénoval hned po narození kluků, hodilo se to pak i v době "mé mateřské" a v podstatě to noční vstávání aplikuji dodnes i když chodím opět do práce.Mimochodem i v tom prvním období, když ještě byla doma manželka, nebyl pro mě problém být 4x za noc vzhůru, protože manželka se to po porodu nenaučila a pak toho pochopitelně zneužívala a zneužívá dodnes-no a ráno jsem čel do práce....
 Brebina, E+M 


Re: Příprava na rodičovství 

(27.10.2008 22:05:11)
SUPÉEÉÉR:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
Jen bych chtěla říct, že podle tohoto návodu bych byla si už brzo v Blázinci, ještě že realita není tak hrozná:-D:-D - tedy v mojí rodině
 lenka Mervartova 
  • 

Re: Příprava na rodičovství 

(28.10.2008 15:53:49)
Ja teda nevim,zda se mi to neskutecne prehnane,mame 22mesicni holcicku a za 3tydny k nam pribude malej braska.Musim rict,ze zvladam malou,domacnost a i castecne chodit do prace.Je pravda,ze manzel neskutecne pomaha,ale chodi take do prace.Je moznem,ze az budou 2decka,ze budu mit jinej nazor,ale zatim mi tento clanek prijde opravdu prehnany.Kazdopadne,pokud si zenska dokaze chlapa jiz od zacatku naucit,aby pomahal a k decku nepobezi hned jak knourne,tak si myslim,ze se to da krasne zvladat.Tak drzim vsem palecky a verim ze spousta maminek to ma podobne.Tak papa
 Raduna 
  • 

dokonala antikoncepce! 

(26.10.2008 16:07:20)
Vim, ze to autorka nemyslela asi zle, ale je to prave jeden z tech clanku, ktery na me pusobi jako dokonala antikoncepce! Ani HA nema takovou ucinnost! :)
 Lena+2kluci 
  • 

Jsou i hodný děti!!!! 

(26.10.2008 20:51:49)
Radunko, vůbec si to tak neber. Já mám doma 2,5letýho a 6měsíčního kluka a skoro nevím jak děti brečí. Nikdo mi nevyvrátí to, že nezáleží na prvních dnech, protože děti jsou pěkně "vyčůraní" a jak si tě vychovají, tak ty pak lítáš. Moji kluci to taky samozřejmě zkoušeli, ale nikdy jsem si je neučila na uklidňování nošením. Když začali plakat tak jsem je jednoduše nakojila, někdy to bylo třeba i po 1 hodině, ale pak byl klid. Leželi v postýlce s nahamaným bříškem a byli moc spokojení a to je určitě základ. Dále je moc důležité, aby měli pravidelný režim ve spinkání a koupání. A když neměli svůj den, tak jsem seděla chvilku u postýlky a povídala jsem si s nimi. Je sice fakt, že kojím i teď stále cca po 2hodinách (i v noci), ale kluci mě nikdy (kromě prdíků a na to jsou kapičky) brečením nezlobili. A mezi kojením když jsou spokojení se dá zvládnout spousta věcí - od mojí hygieny přes úklid, prádlo atd. A nevěřím maminkám, že na to nemají čas, vždyť děti 100% musí spinkat. Myslím si, že určitě nejsem jediná, která je na mateřský moc spokojená, je to nejkrásnějsí období v mém životě a snažím se klukům co nejvíce věnovat a užívat si jich - protože to je doba, která se už nikdy nevrátí a to že jsem v posledních 6měsících v kuse nespala déle než 3 hodiny? Při pohledu na krásné, zdravé a spokojené miminko, si na to člověk velmi brzy a lehce zvykne:-).
 Kačka a dva dráčci 
  • 

Re: Jsou i hodný děti!!!! 

(27.10.2008 17:04:00)
souhlasim, taky máme doma dvě hodné slečny /3 a 2 roky/. taky nevíme, co je to pláč (kromě pláče, když sebou plácnou venku apod.../, jako miminka byly obě hodně opečovávané, ale že bychom je při každém kvíknutí chovali a utěšovali, to opravdu ne..... usínají bez problémů samy, po pohádce, kterou jim v pokojíčku odvyprávím, taky mají své dny, to je fakt, ale vztekání a zlobení mají vždycky opodstatněný důvod /zoubky, nachlazení...../
 achjo 


Re: Jsou i hodný děti!!!! 

(27.10.2008 23:48:53)
souhlasím,že děti jsou malé jednou a čas strávený v prvních dnech života,v prvních rocích je tak důležitý, proto jsem je taktéž nenachala plakat a nosila když vyžadovali,což znamená do doby než začly chodit neustále.Děti musí spinkat,ale jsou děti které chtějí cítit matku,když se položí do postýlky, tak se vzbudí(proč taky ne,když jediné co znali 9.měsíců,nakonec není) a některé zase nepotřebují tolik pozornosti,nejsou tolik náročné,něktré si zase zvykly,že když pláčou,tak je maminka stejně ignoruje a naučí se neplakat a neupozorňovat,proč taky,když jediný projev jak dát svou nelibost,že se něco děje,jejich já neslyší,nechce slyšet.
Ano,je to tak jak si maminka naučí,ale to ranné období je tak strašně důležité a každá si může vybrat.Pochybuji,že samice-matky zvířat takhle opoušťejí svá hnízda s mláďaty,tak jako matky lidí.
Ještěže už obě mé děti mají rok za sebou a je to taková pohoda,jasně že je co dělat,ale je to mnohem jednodušší,než mít první novorozeně do doby než začne chodit a oběvovat svět.
 sarka dve deti 
  • 

Re: dokonala antikoncepce! 

(27.10.2008 10:26:25)
na mě to působí taky tak, z toho si nic nedělej. ja jsem o tomhle psala do diskuze v predeslem clanku a melas videt jak se do me pustily-krkavci matka debilni atd.. he he.., Deti jsou fajn, neboj se.. teda pokud je jeste nemas a nevis to. Jde jen o to miminku porozumet, opravdu mooc mi sedla ta knizka o nejst. miminku, ja jsem ji cetla az po prvnim diteti, nevedela jsem nic o zavinovani, jen jsem vedela ze pokud dcerku zabalim a svazu bude klidna, ale ze jsem nevedela ze je to normalni, tajila jsem to, že miminku se libi trošicku pevnejsi uchopeni a prevalovaní, vypadalo to blbe, jako kdyz nemam dostatek něhy.. ale ono to zabiralo.

Kdyz jsem nekde s detma byla, kolikrat jsem sklidila zavistive pohledy a poznamky ,,normalnich obětavych maminek,, ktere se ani nemohly v klidu najist, natoz si jit s dvema detma sednout do zahradni restaurace.. Co me ale zmaha a prosim o radu jsou sourozenecke bitky-- dekuji
 Astrit 


Je to jako na loďce 

(26.10.2008 18:37:46)
Článek se mi moc líbil a pobavil mě. Stručně, jasně, úsměvně! Vzpomněla jsem si na výrok jakési moudré hlavy (ale už nevím komu patřila), že muž a žena si plavou ve své loďce, hladina jako zrcadlo, jen sem tam vlnka, když do ní přistoupí nový člen rodiny = dítě. Dítě si hledá na loďce místo a tím loďku rozhoupá, div že ji nepřevrhne = totální změna života. Pak se ale dítě usadí a loďka se uklidní, vlny se rozplynou a loďka může jet vesele dál. Je těžší a hůř se řídí, ale jde to = rodinný život. Loďka se pak podobně rozhoupe s každým novým členem, ale protože je už docela těžká tak vždy míň a míň = první dítě je nejhorší, pak už víme jak na to. Ale že to byla hlava přemoudrá co to vyřkla, že? Mám dvě děti a přesně takhle jsme se sžívali:-)
 Johanka, 6 deti 
  • 

nemecke prislovi 

(26.10.2008 22:37:13)
Kdyz ma zena jedno dite, potrebuje pomoc. Kdyz ma dve deti, zvladne to sama. Kdyz ma tri, pomuze sousedce.
Mam jich 6 a potvrzuju tenhle trend. Peci o nejmladsi miminko (6 mesicu) fakt neresim, to jde s kazdym dalsi lehceji a samozrejmeji. Resim spis domacnost, ktera s kazdym dalsim clenem narusta. Jenze k tomu jeste studuju a podnikam, to se ta domacnost pak fakt spatne stiha.
zdravi Johanka
 Magda&Kristynka(2roky) 
  • 

Re: nemecke prislovi 

(29.10.2008 13:03:13)
Ahoj Johanko, jsi ta co prispela clankem. Promin, ted si nepamatuju, jak se jmenoval, ale vypravela jsi jak si chtela porodit doma v kruhu tvych kamaradek a nakonec jsi rodila nekde v centru Zena Zene? Moc rada bych si s tebou popovidala. Obdivuji tvou klidnost, tedy pri sesti detech je to asi uplna samozrejmnost :-) Moc by me potesilo, kdyby jsi mela cas a chut, jestli by si me napsala mailik magda.contini@gmail.com Budu fakt moc rada. Magda
 Kamila 
  • 

myslím, že to je vše přehnané 

(27.10.2008 10:41:13)
tak nějak jsem se u toho článku docela pobavila, byl stylisticky dobře napsaný s vtipnými obraty, ale jinak se vším nesouhlasím. Anička 3 Kubík 1 už měsí jsem v práci a dá se to zvládnou. Nemám babičky a manžel chodí z práce kolem šesté. S dětmi chodím na plavání, s dcerou na balet a já sama na cvičení. Tak přeji pevné nervy a pohodu.
 Lucka, Zuzana 15m 
  • 

Pravdu díš..... 

(27.10.2008 10:57:16)
Moc sem se pobavila:-):-)výstižnější už to být ani nemůže. A věřte, že přes to všechno jsem s malou doma šťastná:-)Za vrchol upravenosti sem stanovila umyté vlasy a brejle:-)
 Helena, 3 dospělé děti 
  • 

už dlouho jsem se tak nezasmála 

(27.10.2008 18:38:20)
- hlavně jak píšete, jak se pozná maminka s jedním, dvěma nebo třemi dětmi. To je totiž naprostá pravda, aspoň u nás. Také příprava k rodičovství prostřednictvím toho mejlu je trefná, taky jsem to kdesi četla. Ale vážně. Já mám tři děti a nejvíc volna jsem měla až u třetího dítěte, podotýkám, že první dvě jsem měla přesně po roce. To byla nádhera, přijela jsem z porodnice, doma roční mrňousek, který ještě nechodil. Dneska všem vykládám zážitky, které by vydaly na celovečerní estrádu. Všechno šlo, muselo. Bydleli jsme ve 4. poschodí bez výtahu, na okraji města, neměli jsme žádné auto, ale děti spokojeně vyrostly, už jsou všechny dospělé, mám z nich fakt radost.Když šlo mé třetí dítko do školky, začala jsem dálkově studovat vysokou. Také to šlo. Akorát si říkám, že tenkrát naštěstí nebyl internet, to bych toho tolik nestihla.
 vejbzrng 


VÍTEJ V KLUBU!! 

(28.10.2008 16:34:14)
Vítej v klubu, zase je nás o jednu víc!!~j~
 Oliver 


a to sa ma este aj moj mily opyta  

(28.10.2008 17:27:51)
CO SOM ROBILA CELY DEN
 Katuka+Vítek11/06+Danek10/09 


Chi chi, ale u mě to bylo opačně 

(28.10.2008 22:34:31)
Já jsem před porodem nastudovala lecos, z čehož jsem si utvořila tuto představu
a. bez popraskaných bradavek to nepůjde
b. mléka nebude nikdy akorát, resp. kojit budu i po hodině
c. slovo noc vyškrtnu ze slovníku
d. odpoledne přivítám v noční košili
e. pravděpodobně prodělám poporodní blues
f. šestinedělí rovná se horor
Skutečnost u nás doma
a. sice mě synek občas lehce hryzal, ale bez následků a mé bradavky nikdy nebyly v takové kondici
b. mléčné zásobování se vyladilo, než jsme odcházeli z porodnice, neb synek byl savec se sacím výkonem odsávačky mléka
c. v noci se budil, ale jen na to mléko a časem jsem se naučila kojit poloprobuzená a nědy usnula dřív než dopil
d. protože má ranní toaleta nevyužívá vymožeností kosmetiky, do přijatelného stavu jsem se stíhala uvést vcelku bez problémů
e. poporodní blues se nekonal, byla jsem natolik v šoku jak nám to jde, že než jsem se vzpamatovala hormony se uklidnily sami, no také jsem si poplakala a některé věci řešila více než jindy, ale v mezích od psychiatrické ordinace
f. nějak mě nepřišlo, že by do a po šestinedělí nastala nějaká výrazná změna
Pokud si někdi řekne šťastná to matka, tak určitě ta šťastná souhra v tom byla a možná že jsem si ledacos odpracovala už před a při porodu, takže to co následovalo, byla jen procházka růžovým sadem. Také mi pomohlo důkladně se zamyslet co a jak budu dělat a postupně si vybudovat ve věcech systém, abych se nestresovala zbytečným honěním na poslední chvíli.
Dobrou Katuka
 Magda&Kristynka(2roky) 
  • 

Tos" objevila Ameriku 

(29.10.2008 12:57:28)
Se vsim respektem a obdivem, ze to vsechno zvladnes..... cos sis jako myslela? Mit deti neni nikdy prochazka ruzovym parkem, jak to vypada v tehotenstvi. A predstav si, ze bys mela do toho vseho dalsiho tak 3 - 5ti letyho raubire.....
Ale jestli te muzu potesit, deti, ktere jsou velmi narocne (jako je ten tvuj "bodyguard";) kdyz jsou starsi (treba jako moje dcera) ti to vrati, bude strasne fajn. Mluvim z vlastni zkusenosti. I moje dcera byla celkem silenost a jeste furt je to takova "hyperaktivka", ale svou vtipnosti a inteligentnosti nam to mnohocetne vraci.
 andreáš 


super článek 

(29.10.2008 14:14:32)
super článek, díky za něj, po celou dobu jsem se usmívala a za pár týdnů budu vědět mnooooohem víc a úsměv zmizí z tváře, ale těším se na to:))
 Bobina 
  • 

To sedí! 

(30.10.2008 20:57:00)
Článek mě úžasně pobavil. Při těhotenství jsem četla akorát jednu knihu, více informací jsem nečerpala ani z knih, ani z internetu, protože jsem nechtěla mít zmatek. Stačily mi rady od kamarádky a můžu říct, že jsem udělala dobře. Nicméně i jedna kniha mi stačila k tomu, že mě bavily pasáže, kde psali, jak se všechno zvládá levou zadní, jak si má maminka udělat čas na sebe, jak se má zapojit manžel a příbuzenstvo...atd...atd...realita je jiná a přesně sedí tomu, co píšete. I když musím říct, že moje dcera je hodná a díky tomu, že mi brzy zmizelo mléko začala i spát celou noc. Takže jsem přes den nebyla unavená a měla jsem i čas si dát ráno sprchu a vyčistit si zuby a dát si v klidu snídani. Manžel mi taky hodně pomáhá, co může, nesedím pořád doma, mám čas i na sebe a o to je to mateřství hezčí. Bůh ví, jak to bude s druhým dítkem. Ale mám kamarádky, které to s dětmi měli těžší a Váš článek jim sedí přesně na míru.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.