| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku S malými dětmi na turistický pochod? Ále, to teda jděte...

 Celkem 66 názorů.
 hataika/97,02,08/ 


Praha-Prčice 

(20.5.2008 8:35:13)
tak pochod šly naše děti loni.Dcera měla deset a syn pět.Byla to akce tatínků,tak my maminky jsme se neůčastnili.Vybrali si trasu nazvanou ,,dětská" z Votic,opravdu 23km!Děti došly,ale tatínci byli vyřízení.A opravdu kočárkem se tam nedalo všude projet.Já bych uvítala kratší trasy pro děti a opravdu i dětem dostupné.My máme za sebou pochod ,,Českolipský škrpál" minulou sobotu a bylo to moc fain.Trasy od 5km.Je přece fain,že dnes,když všude píší,že děti sedí jenom u tv a Pc se najdou rodiče,kteří své ratolesti vytáhnou ven.
 Peggy* 


Jde to ... 

(20.5.2008 8:45:37)
Tak já si zase myslím, že je potřeba nějaká pravidla respektovat. Pravda, že o tý vozíčkářský trase na webu nic oficiálně nepsali (taky mě to zmátlo), ale ve fóru se několikrát zmiňují, že tuto trasu pořádají sami vozíčkáři a že je jen pro držitele průkazů ZTP apod.
Jinak já jsem vloni (s 3 měsíčním miminem v kočárku) a s mojí mámou šla tu dětskou 23km trasu (pravda, chodíme každý rok, takže jsem vloni šla asi podvacátý). Bylo to náročnější než jindy, ale byla to moje volba, trasu jsem znala a věděla jsem, do čeho jdu.
Na trase byla spousta popadaných stromů, ale vždycky se našly nějaké ruce, které pomohly. Vyrazili jsme ráno včas a do cíle jsme došli úplně v pohodě, včas.
Myslím, že jste pro začátek měli jít nějaký jiný pochod, na webu KČT jich najdete dost, pravda že Prčice jsou asi nejslavnější. Svým způsobem spíš nechápu, že se nedomluvíte a nevyrazíte někam jen tak někdy jindy, bez organizovaného pochodu, když je Vám jedno, že v cíli nedostanete bozičku (já třeba chodím jenom kvůli té botičce:-). Letos jsem teda vynechala, neb jsem v 6tým měsíci, na těch 23km si fakt netroufám a mezi vozíčkáře jsem se plést nechtěla, protože jsem se dočetla ... no to co jsem psala nahoře ...
 Beezi,V+J 


Re: Jde to ... 

(20.5.2008 17:37:32)
Peggy, nepochybuji o tom, že to jde, ALE:

1. Pokud má pochod své oficiální webové stránky s informacemi a na nich dokonce vypsaná pravidla pochodu, pak opravdu nechápu, proč bych kvůli tak zásadní informaci, jako že na určitou trasu je omezen vstup jen pro určitou skupinu, procházela (dosti dlouhé a nepřehledné) fórum.

2. Nevím, proč a komu vadí účast rodin s kočárky a malými dětmi na vozíčkářské trase. Zcela rozumím tomu, proč jsou vymezeny jiné trasy cyklistům a jiné pěším. Ale vážně nechápu, jak bychom svou přítomností na vozíčkářské trase vozíčkáře ohrožovali nebo obtěžovali. Možná mi to někdo osvětlí a změním názor.

3. Určitě máš kus pravdy v tom, že pravidla (i když nejasně určená) jsou od toho, aby se dodržovala. Potom je ale škoda, že ještě nějaká (aspoň jedna) trasa, jejíž zdolání by reálně i v silách takových zoufalců, jako jsme my, už dávno neexistuje. Protože těch třiadvacet kilo cestou necestou, to se asi ještě dá s jedním kočárem s maličkým miminkem. Možná se to dá i s větším počtem kočárů najednou (kdy každé dítě má trošku jiné nároky a zastavuje se kvůli každému), možná se to dá i s většími dětmi (které už nevydrží v kočárku několik hodin ležet a spát) a možná to ujdou i některé tříleté, čtyřleté.... Hm, ale kolik takových je, ať se přihlásí.

Prostě, původně Pochod Praha-Prčice znamenal sedmdesátikilometrovou trasu opravdu z Prahy až do Prčic a takových borců, jací tohle ujdou, asi zas tak moc není. Takže dneska už to asi je trochu jinak, ne? A když už je X kratších tras, které se dají zvládnout i za notného popíjení piva (které je účastníkům v hojném množství k dispozici po cestě), když existuje několikero specializovaných tras pro cyklisty, pak předpokládám, že už se nejedná jen o extrémní akci pro vytrvalce. Proč jsou z toho tedy vyloučeny rodiny s malými dětmi?

A jinak tě můžu ujistit, že podnikáme samozřejmě i spoustu jiných akcí, ale obvykle probíhají bez komplikací, tak není o čem psát články na hlavní stranu Rodiny. :-D Z těch "neorganizovaných" můžu například všem doporučit procházku do hornického skanzenu ve Svatém Janu pod Skalou nedaleko Berouna.

A že je nám jedno, že jsme botičku nedostali, o tom jsem nikde nepsala. Samozřejmě nás to mrzelo (jinak bych taky nepsala tenhle článek), zvlášť pro našeho čtyřletého turistu by to bylo krásné ocenění a připomínka jeho výkonu. Ale že bychom si tím nechali zkazit jinak moc pěkný, společně strávený den, to zas ne. ;)
 Peggy* 


Re: Jde to ... 

(20.5.2008 19:56:47)
Všechno co píšeš beru ... já si tím prošla asi tak měsíc-dva před pochodem. Jak jsem psala, chodím pravidelně každý rok, šla jsem to (dneska jsem to schválně spočítala) 19x. Nechtěla jsem vynechat ani letos, ale vzhledem k mému stavu jsem si na 23km netroufla, ani bez kočáru. Proto jsem se pídila na webu prčičáků. Bylo mi řečeno (a spoustě dalších) to o té vozíčkářské trase. Nemysli si, že jsem nebyla naštvaná, nechápala jsem proč nemůžu, nechápala jsem, proč jsou cyklotrasy, bylo mi to líto, že vynechám .... jenže pak se to ve mně nějak přehodnotilo asi s tou informací, že si tu vozíčkářskou trasu pořádají sami vozíčkáři.
Myslím si, že je hodně jednoduchý říci "proč není pochod pro ..." příští roky se ozvou bruslaři, běžkaři ... že chtěj svou trasu (vím, je to extrém, ale v naší republice je možné všechno :-))).
Prostě jsou daný pravidla, a člověk má dvě možnosti
1) respektovat je a zúčastnit se jiné akce, kde je vítaný (a není jich málo)
2) věřím, že organizátoři pochodu by dali prostor pro to, kdyby se nějaké maminky spojily a trasu pro kočárky a děti by zorganizovaly samy. A pak by sis mohla vychutnat ty ožraly, že je nepustíš bez kočárku :-))
Proto jsem seděla doma na zadku a byla jsem zticha. Protože "proč není to a to" je hrozně jednoduché říct.
 Beezi,V+J 


Re: Jde to ... 

(20.5.2008 20:36:20)
Peggy, myslím, že říct "proč není to a to" by se říkat mělo. Co se pak udělá následně, to už je druhá věc. U nás nejspíš z těch tvých variant zvítězí ta první (jak jsem ostatně psala už v článku).

Udělala jsem teď totiž to, co jsem asi opravdu měla udělat dřív, než jsme na Prčice byť jen pomysleli - přečetla si část fóra na tom jejich webu. A přístup pořadatelů na mne opravdu nedělá ani nejmenší dojem, že by se vůbec s nějakými slepicemi s kočárky měli chuť bavit (i kdyby ty slepice chtěly pomáhat něco organizovat)...
 Jíťa 
  • 

Re: Jde to ... 

(20.5.2008 20:55:37)
A co napsat organizátorům?

Třeba by to pomoho a v dalších ročnících by kočárky dostaly vyjímku.
 Peggy* 


Re: Jde to ... 

(21.5.2008 8:53:55)
Organizátorům? Těm jsou nějaký kočárky ... nechci říct kde .... :-) Ale už jsem to "obrečela"
A pro Beezi - tak vidíš :-( Mně to taky bylo líto, ale holt třeba naši s náma taky prvně vyrazili na pochod, když mě a bráchovi bylo 12 a 9, takže vlastně v době, kdy bylo jasný, že ujdeme tu nejkratší trasu (tenkrát to bylo 25km).
Já to beru tak, že prostě pro děti se pořádá spousta jiných akcí a sem holt až s těma většíma, až si to třeba taky sami zasloužej :-)
Ono my na tý mateřský občas sklouzneme k pocitu, že my s kočárkama můžeme všechno a že si z nás musí každej nutně sednou na zad...
Jinak abych jenom nepindala a přispěla svým tipem, v podhůří Orlických hor se pořádá pochod "přes 3 hrady"
http://www.sopotniceeu.emartinka.cz/default.asp?IDKategorie=2&IDClanku=8042102. Pěší trasy od 5ti km.
 Beezi,V+J 


Re: Jde to ... 

(21.5.2008 9:24:40)
Peggy, neskromně si dovoluju tvrdit, že tímto pocitem (že si přede mnou musí všichni sednout na zadek), netrpím. Jen (jako dnes asi čím dál vic maminek) jsem toho názoru, že mimino a později předškolní dítko ještě není důvod, aby si člověk kecnul doma na zadek a vytáhl paty maximálně na pískoviště.

Takže prostě vymýšlíme, hledáme, zkoušíme. Jsou akce typu těch různých pohádkových lesů, na které tu také jsou odkazy a které jsou určeny primárně pro děti. Fajn, to je určitě super a samozřejmě nevynecháme. Ale, ruku na srdce, občas bychom rádi podnikli i něco, při čem se budou bavit i rodiče (a nás prostě turistika pohyb na vzduchu baví). Ze zkušeností vím, že většinou není potřeba o moc víc, než jen dobrá vůle, aby se takové akce daly podniknout i s dětmi.

V případě Prčic jsme holt narazili, ano to se stává. Máme holt o iluzi méně.;)

Tak třeba může tento článek sloužit jako varování dalším, kteří ještě "nevědí". A diskuze pod ním už je zase teď zásobárnou dost slušných tipů na více či méně podobné akce, kam je možno se s dětičkami vypravit. A to je asi největší plus! R^R^R^
 Beezi,V+J 


Re: Jde to ... 

(21.5.2008 9:15:06)
Jíťo, to bych ráda. Včera jsem se asi tři hodiny bavila tím, že jsem se snažila vložit příspěvek do toho jejich fóra. Marně. Můžu poslat ještě mail (asi pošlu), ale nedělám si iluze, že by to k něčemu bylo.

Pokud se někdo chcete pobavit (no, možná to ani moc k smíchu není), http://ppp.nipax.cz/?action=forum. Zalistujte úplně dolů a počtěte si, jaký mají pořadatelé názor na kočárky, malé děti, ale také stárnoucí pochodníky, kterým už také ubývají síly. ~g~
 irlev 


Re: Jde to ... 

(21.5.2008 10:48:26)
Beezi, jsem si početla. Jsem opravdu zhnusená. No, když to jsou teda takoví elitáři, co nemají pochopení pro kočárky, budiž jim to přáno, však oni jednou narazí :)
Naštěstí je dost pochodů, která si nehrají na "něco lepšího, dálkového" a jsou dětem vstřícné :)
 olsche 


Re: Jde to ... 

(21.5.2008 14:42:58)
Tak jsem zabila něco přes hodinu tím,že jsem přečetla celé to fórum a upřímně jsem se i pobavila.Pochod PP jsem nikdy nešla,tak asi taky proto....Je to škoda,že nemají trasu pro kočárky,když už jsou trasy pro cyklisty a vozíčkáře.....ale jak jsem se dočetla,tak vozíčkáři si to organizují samy, možná i mezi kočárkáři se najde někdo,kdo připraví trať.....Chápu pořadatelé,musí to být neskutečně náročné,něco tak megavelkého organizovat.
Jinak můžu vřele doporučit orientační běh,manžel běhá,já s dětmi chodím tratě určené pro rodiče s dětmi a je to super, téměř každý víkend vyrážíme někam jinam,starší syn už běhá sám,spousta známých,relax,příroda :) prostě jsem fanda.
 Martina 
  • 

Re: Jde to ... 

(22.5.2008 11:59:25)
A už jsi zkusila na KČT navrhnout, že vytvoříš do Prčice trasu vyloženě jen pro kočárky? Nezkusila, že? Tak jsi jen obyčejná remcalka. Když si pročteš fórum, zjistíš, že vozíčkáři to přesně tak udělali. Stejně člověk, díky kterému byla letos poprvé trasa z Pikovic.
 milan 
  • 

Re: Jde to ... 

(21.5.2008 19:33:46)
Milé dámy a rodiče malých dětí vůbec,
dovoluji si krátce reagovat do diskuse o účasti malých dětí na dálkovém a turistickém pochodu Praha-Prčice, ale i odjinud.
Jsem otcem dnes už slečen - 16 a 19 let, a také strýcem mj. synovce 21 let a neteře 18 let. Jsem nadšeným turistou - na PP mám letos 26 účastí ze 43 ročníků. Na rozdíl od mnohých jsou však pro mě PP jedním z mnoa pochodů ročně, nikoli jediným pochodem, kterého bych se ročně účastnil. Když byly mé dcery malé (asi do 6 let, stejně tak synovec a neteř), ani by mě nenapadlo se PP účastnit. Ne proto, že bych to i s nimi nezvládl, včetně kočárku, ale bych se účastnil jen pro tu účast, ale ty děti - a jako dospělý jsem zodpovědný především sám sobě, ale očekávají to i děti vůči sobě - by z takové akce nejspíš mnoho neměly. Od těch asi 6 let tu tehdy nejkratší trasu (Střezimíř) zdolaly bez problémů - pozor! pohybovaly se i během roku a nejen při turistice. Dnes je synovec fotbalista, neteř baskeťačka, dcery se právě zhlédly v břišních tancích.
Nyní, prosím, ještě pár postřehů. Ano, na některé trasy PP (i jiných pochodů) je omezena účast jen některým. Kdo jde nad 50 km, měl by se prkazovat lékařským vysvědčením o své schoponsto pochod zvládnout bez ohrožení svého zdraví. Trasa pro vozíčkáře je určena právě jen vozíčkářům - zde pořadatelé trochu podcenili některé spoluobčany. A to v tom smyslu, že od počátku považovali za vozíčkáře osoby zdravotně postižené. Takové osoby už nemají jinou volbu (bohužel budou i pochodu PP slepí, neschopni pohybu dolními končetinami atp.), zatímco my zdraví tu volbu máme: nemusím jít letos, půjdu za rok nebo za týden jinam. Proto pořadatelé vyšli vstříc této "určité skupině" a zcela výjimečně umožnili účast na trase krátké, zvlášť pro ně připravené - jistě nikdo do této skupiny by dobrovolně patřit nechtěl. Jak se dnes vzletně říká, je třeba se starat i o příslušníky menšin - ale je to prostě "jen" obyčejná lidská slušnost, výraz pomoci, vyjádření toho, že jsou našimi turistickými kamarády, i když nás neslyší, nevidí a nemohou s námi jít po svých. Jistě by nikdo s kočárkem na vozíčkářské trase vozíčkářům nepřekážel, ale kočárkář (ne to dítě v kočárku, ale ten rodič za ním)není vozíčkář - není osobou ZP, ZTP, ZTP/P.
Trasy pro cyklisty, pardon cykloturisty paradoxně nejsou prvotně pro ně, ale proto, aby byli uchráněni pěšáci a obě skupiny se netrumfovaly, kdo zrovna má přednost v chůzi či jízdě.
Každý rok se na webu pochodu PP opakují ve fóru žádosti, aby byly trasy velmi krátké - i pod 20 km a dokonce i jen třeba 10 km. Přátelé, zde holt musíme respektovat to, co nám pořadatelé připraví. Když si nevyberu trasu vhodnou pro sebe, jdu na jiný pochod. Vím, že jednou (pokud se toho stavu jinak dožiju) nastane rok, kdy ani tu nejkratší trasu PP nezvládnu - bude mi to jistě líto, ale chci věřit, že si nebudu stařičkou nožičkou vydupávat svoji trasu na 5 km dolů z Heřmaniček do Prčice.
Děkuji těm tuším asi dvěma nebo třem přispěvatelům, kteří upozorňují, že během roku se konají i další turistické akce - ano, pochodů je několik set, číslo se blíží, pokud už nepřekonalo, tisícovku. Mrkněte na www.kčt.cz a zde na odkaz Kalendář akcí. Pochody jsou označeny legendou (21 různých vysvětlivek)a tak například jde o vysvětlivky, že jde o pochod turistiky mládeže, rodinné turistiky, o akci Toulavého Náprstka apod.
Když jsem s pochody v roce 1977 začínal, byl za hlupáka považován ten, co nešel padesátku nebo aspoň pětatřicítku, dnes jsou za divné považováni ti, co právě chodí trasy třicet, padesát či jako na PP tu semdesátku. Jsem spolupořadatelem čtyřech stálých a letos jednoho mimořádného pochodu a snažíme se vždy připravit trasy pro všechny, proto máme trasy třeba pět nebo sedm, ale i padesát nebo sto kilometrů. Mohu i třeba nesouhlasit, že pořadatelé PP krátké trasy nechtějí dělat, ale vždy budu hájit jejich právo si takto svůj pochod zorganizovat - je to jejich nabídka mně a nám ostatním a je jen na mně, a ostatních, zda tu nabídku přijmu (vyberu s v ní), či
nikoli.
Mějte všichni hezký den i celý rok!
 Nike 
  • 

vzpomínka 

(20.5.2008 8:46:02)
Tak jenom pro pobavení: na pochod Praha - Prčice jsem šla asi zhruba před takovými dvaceti lety, to mi bylo něco kolem osmi, devíti let. Jediné, co si dodnes z pochodu pamatuji, je, že se mi na Smíchovském nádraží v Praze v totálně narvaném vlaku panťáku rozvázala pohorka a když jsme měli vystupovat, tak jsem vystoupila bez ní. No naštěstí se to ještě zachránilo a pamětní botičku ještě někde mám. Ale lidí bylo na mne moc.
 Hryzalka, 2 myši 


Vytlačte kočárek na Lysou horu 

(20.5.2008 8:56:09)
Pro maminky z Moravy mám jeden typ - akce se jmenuje Vytlač kočárek na Lysou horu a je to bezvadná akce pro rodiče s dětmi nejen v kočárcích, viz. http://www.tisicovky.cz/cs/klub-tisicovkaru/prehled-akci/vytlac-kocarku-na-lysou-horu/

Trocha citace nezaškodí:

Pro všechny zájemce je každoročně vždy jednu zářijovou sobotu pořádán hromadný "výtlač" kočárků (samozřejmě včetně potomků) na nejvyšší horu Moravskoslezských Beskyd - Lysou horu (HLV 48; 1323 m).

Trasa vede po 8,5 km dlouhé kvalitní asfaltové silničce, směřující z Papežova až na vrchol Lysé hory (auta sem mají zákaz vjezdu). Akce se pravidelně účastní několik desítek "posádek", takže kromě hodnotného sportovního výkonu si zde můžete vyměňovat i své rodičovské zkušenosti s podobně laděnými rodiči - turisty.

Autorem myšlenky a hlavním pořadatelem akce je Jan Nosek, který v roce 2002 poprvé výtlač na Lysou horu bez problémů absolvoval s celou rodinou včetně tehdy ani ne dvouměsíční dcerky Klárky. Spolu s ním se 1. ročníku akce účastnilo 11 dalších "posádek". Druhému ročníku již pomohl s propagací ČRo1 - Radiožurnál a Tisícovky.cz, takže se na startu sešlo téměř čtyřicet "posádek"! Do třetího ročníku vyrazil Jan Nosek opět s celou rodinou, která byla tentokrát početnější o další dva potomky. Kromě nich se na start vypravil i jeden ze spoluautorů projektu Tisícovky Čech, Moravy a Slezska Michal Holub se svou dcerou (narozenou v červenci 2004) a několik desítek dalších rodičovských týmů.

Na trase je možno kombinovat dopravní prostředky: jeden z rodičů může tlačit kočárek, druhý jet na kole a dle libosti se střídat. Cyklistické rukavičky se můžou hodit. Přijďte se projít, nejedná se o závod (a žádné startovné se neplatí)! Start je společný, tempo je ale individuální a je přizpůsobené nejmladším účastníkům. Protože velkou část účastníků předchozích ročníků tvořili prvorodiče, cesta sloužila i k vzájemné výměně rodičovských zkušeností, u někoho hodně čerstvých.

Sraz: vždy od 10 hodin v Papežově (víska východně od Lysé hory, na silnici Pražmo - Visalaje) na parkovišti u začátku cesty na vrchol; hromadný start v 10.30.


 simiki+koťátko 03/07 


Re: obezita a kolektiv 

(20.5.2008 13:18:43)
no jo, to je jen v září. kdyby měla nějaká mamionka zájem, ráda bych šla taky, něco určitě ujdeme, jsme z ostravy. tady o žádné tamkové akci nevím.
 simiki+koťátko 03/07 


Re: obezita a kolektiv 

(20.5.2008 13:30:03)
nećhápu, jak se mi mohl dostat do názvu jiný název (obezita a kolektiv)..?
 simiki+koťátko 03/07 


Re: obezita a kolektiv 

(20.5.2008 13:30:06)
nećhápu, jak se mi mohl dostat do názvu jiný název (obezita a kolektiv)..?
 simiki+koťátko 03/07 


Re: obezita a kolektiv 

(20.5.2008 13:30:09)
nećhápu, jak se mi mohl dostat do názvu jiný název (obezita a kolektiv)..?
 Hryzalka, 2 myši 


Re: obezita a kolektiv 

(20.5.2008 14:47:39)
Pomoci s plánováním výletů po celé ČR může např.:

http://www.rodinnevylety.cz/

nebo

http://www.ententyky.cz/
 simiki+koťátko 03/07 


Re: obezita a kolektiv 

(20.5.2008 20:42:13)
díky za tipy na stránky!

ještě donutit mého přítele :))
 Janusina 


Ke Zbujovi 

(21.5.2008 7:40:19)
Hryzalko, prosím Tě, nemáš náhodou informace i o akci, která je pořádaná jako hromadný výlet s kočárky ke Zbujovi? (Jde se okolo Sepetné). Je to dva roky zpátky, co jsem náhodou potkala peleton rodičů s kočárky (sama jsem šla s prckem v sedačce a tohle se mi zalíbilo...) Kdybys o tom něco věděla, byla bych mooooc ráda:-)
 Hryzalka, 2 myši 


Re: Ke Zbujovi 

(21.5.2008 9:38:15)
Janusino, bohužel, o této akci nic nevím. Párkrát jsme sice U Zbuja byli, ale sólo jen s našimi dětmi. Zkoušela jsem hledat na netu, ale s nevalným úspěchemRv. Možná poradí některé jiné maminky ...
 Janusina 


Re: Ke Zbujovi 

(21.5.2008 13:09:22)
Díky za snahu, já právě taky hledala... no, se stejným výsledkem... asi to letos zkusíme na tu Lysou. S prvním chlapečkem jsme čekali, až bude moct sedět v krosničce, tak třeba letos vyrazíme s kočárkem:-)) Starší bude muset po svých... A propos, ještě na podzim se částečně nesl (teď v lednu měl tři roky), máš zkušenosti, kolik toho takhle staré dítko zvládne? Chodíme na Lysou zhruba od úrovně, kde je Montér, máme v těch místech "výchozí stanici". Vždycky syna lákám, že něco uvidí, výhled, malinkaté městečka, domečky atd. a nechci, aby byl zklamaný, kdyby to třeba neušel, já se klidně obrátím v půli cesty, ale malý si takové věci někdy moc bere... A nevím, jestli by vydržel sedět s tatínkem na kole (samozřejmě v cyklosedačce), moc ho to neba...
 Hryzalka, 2 myši 


Re: Ke Zbujovi 

(21.5.2008 13:36:49)
Moc Ti neporadím - syn bude mít teprve 3 roky a na všech výletech zatím u něho kombinujeme chůzi a nošení v krosně na zádech (nese zásadně manžel, já bych už asi 16 kg Budulínka neunesla :-) ). Dcera je už školačka, Lysou horu zvládla již několikrát.
 babi_ 


Vždy zkraje podzimu pořádá Dům dětí a mládeže Jižní Město: 

(20.5.2008 9:34:50)
Pochod Černošice - Karlštejn
Zveme všechny, kteří si chtějí zasportovat a přitom se pobavit. Start: Černošice (u nádraží), od 8.00 do 11.00hodin. Cíl: Karlštejn - 12.00 - 17.00 hodin. Trasy: 12, 14, 16, 30 km. Podrobné informace o trasách budou k dispozici na startu. Startovné: 25 Kč/účastník (v ceně je pro každého účastníka i turistická známka). Určeno pro volně příchozí děti, mládež, dospělé a rodiny. Kontaktní osoba: Monika Messnerová (messnerova(zavináč)ddmjm.cz) Pochod není závodem. Zvítězí každý, kdo dojde do cíle! Beezi,V+J 


Re: Vždy zkraje podzimu pořádá Dům dětí a mládeže Jižní Město: 

(20.5.2008 17:03:37)
Martino, děkuji, to je přesně něco, co se mi hodně líbí, myslím, že na podzim se uvidíme. ;)
 tulenka 


Re: Vždy zkraje podzimu pořádá Dům dětí a mládeže Jižní Město: 

(20.5.2008 18:52:14)
Teď v sobotu bude krásný pochod Českým krasem za Hagenem. Není to jen pochod, ale bude tam spousta stanovišť se zajímavými věcmi. Bohužel počasí moc nepřeje a pro kočárky bych nedoporučovala. Ale samostatně chodící dítě by to zvládlo

http://www.ochranaprirody.cz/res/data/135/018077.doc tady podrobnosti

 Jíťa 
  • 

Nevím, ale 

(20.5.2008 12:09:42)
mě nepřipadají dálkové pochody jako "to pravé ořechové" pro malé děti. Mám pocit, že to musí být pro děti nuda, pokud tedy rodiče nedělají častější pauzy na hraní (to autorka taky zmínila).

Spíš než klasický dálkový pochod bych pro děti zvolila něco skutečně určeného dětem: pokud vím, tak na spoustě míst probíhají akce "pohádkový les" a podobné. Další akce potom pořádají DDM, občas něco Sokoli. U nás jsme si pořádali jeden takový minipochod také jako SRPŠ pro děti naší MŠ a jejich rodiny - mimochodem bylo to moc prima... Většina těchto akcí je vpodstatě také takovým pochodem ale místo aby se šlo "od pípy k pípě" tak děti chodí "od hry ke hře" = na kontrolách jsou pro ně připraveny nějaké jednoduché úkoly a za splnění děti většinou dostávají razítka do kartičky. Možností je spousty obzvláště ve větších městech - takže myslím, že v Praze by to neměl být takový problém.

Jo a taky ZOO čas od času pořádají jakési akce pro děti, kdy děti plní různé úkoly, dostávají za to razítka do kartičky a na konci nějakou ptákovinu za odměnu.
 Juldafulda 


Re: Nevím, ale 

(20.5.2008 12:58:12)
Holky vy tu, ale tu ale většinou mluvíte o mimopražských akcích, ale co v Praze já teda o pohádkovém lese nebo něco takového fakt nevím. Přiznám se, že s malým teda děláme spíš nárazové akce, protože plánovat s děckem 14 dní předem, že někam pojedeme je celkem neperspektivní, nemoce atd. A jezdit kvůli tomu na Moravu atd. je celkem z ruky. JInak mi to nepřijde normální, že dělájí problémy pustit maminky s kočárky na vozíčkářskou trasu.
 jirkajurka 


trochu mimo 

(20.5.2008 13:09:10)
Trochu mimo poznámka, ale nechápu, jak dokážete udržet děti třeba ve věku 1,5 roku v kočárku na trase 10 nebo 20 km, byť s nějakými přestávkami... :oC To by byl můj sen (máme zrovna jednoho takového), ale ten vydrží v kočáru tak max. půl hodiny, pak se začne vztekat a kňourat a být protivnej, takže z výletu je spíš stres. nechce se ani nést v krosničce (v šátku se nosil vcelku , ale se 14kg už to moc nejde), sám jde 5 metrů dopředu a 10 zpátky...
 Sabina  
  • 

Re: trochu mimo 

(26.5.2008 22:39:08)
My jsme v tomhle věku nosili v krosně, v kočáru to taky nešlo, museli jsme sice dělat přestávky a trasy podstatně zkrátit, ale krosna se osvědčila
 Sisi+3 


Re: Nevím, ale 

(20.5.2008 13:41:44)
Já myslím, že i v Praze se dá, jen to chce hledat. Např. každý rok v dubnu se dělá v Prokopském údolí Pochod pro kuře, kde právě děti plní různé úkoly a získávají "pohádkové odměny". Zároveň tam probíhá Den země. Tento víkend vyrážíme na Bambiriádu na Střelecký ostrov, ke dni dětí pak probíhají oslavy témeř všude. Dvakrát ročně chodíme na Kouzelné odpoledne do synovy bývalé školky - děti plní "kouzelné" úkoly, malují obrázky, tvoří keramiku, plavou ve školkové bazénu... Na podzim probíhají různé drakiády, plno mateřských center pořádá akce - s Kubou jsme takhle sjezdili řadu akcí s MC Balónek, s Eliškou teď chodíme od sokolovny v Hostivaři... Chce to jen hledat a ptát se a najde se spousta akcí i pro menší děti.
 Jíťa 
  • 

Re: Nevím, ale 

(20.5.2008 14:04:48)
Myslím, že takové, nebo podobné akce jsou všude. Chce to jen hledat.

Jsem původem z Brna, a mám tam i švagrovou. Nyní žiju na vesnici cca 50 km od Brna, děti mám ve věku pro podobné akce nevhodném (16 let a 10 měs.), přesto o nějakých (těch Brněnských) vím, kdežto švagrová si stěžuje, že žádné akce nejsou.
 Jíťa 
  • 

Kdy a kam 

(20.5.2008 14:35:20)
http://www.kdyakam.cz

tyto stránky můžou pomoct při hledání, co podniknout. Pokud použijete funkci rozšířené hledání, můžete si zvolit typ akce např. "Pro děti".

Akorát momentálně se stránky nedoplňují, jelikož společnost, která je spravuje (a to formou zaměstnávání tělesně postižených) nedostala zatím dotace na provoz. Aktualizace by údajně měly započít v červnu. (Přesto tam najdete i několik tipů na květen, jelikož většina akcí je plánovaná s velkým předstihem a v té době ještě společnost fungovala.)
 babi_ 


Re: Nevím, ale 

(20.5.2008 15:00:06)
Terezokubo,
www.jaka.cz
např. dělají pražské akce, i Pohádkový les, tento víkend nějaké korálkování...
Přes net se dá snad na každý víkend v Praze něco najít - například Domy dětí a mládeže (DDM) hodně pořádají kdeco...
 Juldafulda 


Re: Nevím, ale 

(20.5.2008 19:12:36)
Martino diky, juknu na to
 Mlada 


Re: Nevím, ale 

(20.5.2008 17:51:26)
Na den dětí je Pohádkový les v Horních Počernicích. Pořádá MC MUM. Je to trasa i s úkoly tak na hodinku, zvládnutelná lehce s kočárkem.:-)
 maminka + tatínek + Kikinka (3roky)  
  • 

Na pochod s dětmi - proč ne? 

(20.5.2008 16:43:08)
Každým rokem se ve Svitavách pořádá v květnu Pochod za zdravím kolem Svitav,kde jsou připraveny jak pěší, tak cyklistické trasy různé délky.
Vloni jsme absolvovali cyklo trasu(25km) s malou na kole (seděla v sedačce) a letos jsme šli 7km trasu, která je určená pro děti,na trase byli připraveny různé atrakce pro děti (chůze na špalcíh,házení míčků do pusy šášovi,aj.),některé z disciplín na kontrolách zvládla i naše malá. Celou trasu 7km ušlapala sama a tak si stejně tak jako my zasloužila diplom a malé pohádkové puzzle na skládání.

Na podzim (v říjnu) se také koná Pochod pohádkovým lesem, kde děti v lese potkávají různé pohádkové postavy a plní úkoly,akce je v okolí velice vyhlášená a účastní se jí spousta rodin s dětmi.

Tyto pochody pořádají Zálesáci ze Svitav.

My můžeme pochody jen doporučit - s dětmi budete určitě vítáni.

www.zalesaci.net
 skritek 
  • 

Beroun-Karlstejn 

(20.5.2008 16:57:53)
kazdorocne 1.kvetna chodime na pochod Beroun Karlstejn.
porada cestovka Mamut tour z Berouna, v cili opekani spekacku a "mamuti" kyta.
nejkratsi trasa 10km opravdu kocarkova, nejkrasnejsi je asi stredni trasa cca 16km.

loni jsme byli od spolecnosti Jaka na pohadkovem lese v Pruhonickem parku, obcas se pohadkovy les porada v Modranske rokli (nevim kdo to organizuje).

ruzne vychazky a akce pro deti organizuje i Toulcuv Dvur.

tak to jsou tipy od nas.
 Blažka + Jája a Mája 10/04 


Kyjovská padesátka 

(20.5.2008 17:02:37)
U nás se pořádá již spoustu let v dubnu Kyjovská 50 - trasy od 10-50 km, Ale teď udělali novinku pro rodiny s dětmi- část trasy je autobusem, po 3km chůze je pro děti připravem program her a táborák se špekáčky. Letos jsme se vydali i s naším dětským souborem -bylo nás 46 lidí (děti 3.5-14 let) a bylo to fakt super, ušli jsme 13 km.
 Simča, dcery *1988 a 1997 


Tuto sobotu - Horažďovická 50 

(20.5.2008 19:07:27)
My jsme z maléh města na pomezí jižních a západních Čech - Horažďovic. Každoročně absolvujeme místní tradiční pochod - letos jsou připravné trasy 7, 15, 25, 50 a 100 km pro pěší, nějaké i pro cyklisty (asi od 25 km do 100). Start Horažďovice - zámek na malém nádvoří v sobotu 24.5. od 6,00 do 10,30. V cíli dostane každá skleničku. Jedna trasa je dětská - bývají na ní hry pro děti, v cíli opékání buřtíků.
Jinak se tu v červnu dělá každoročně Pohádkový les, ale tan je fakt pro malé děti - tak do 6 let. Trasa je asi 8 km ( z náměstí Horažďovic), dá se ale přijet autem i blíže, pak se smrskne na 4km. Opět úkoly pro děti a sladká odměna na konci.
S.
 Máří2 


Soukromý výlet 

(20.5.2008 21:51:01)
Pěší turistice se věnuji od dětství, v současné době občasně s dětmi (menší předškolák + batole). Osobně jsem zastáncem toho, naplánovat si výlet samostatně, třeba s partou známých nebo v rodině, není třeba organizované davové akce. Co se kočárků týče, docela se osvědčuje používat i cyklistické trasy... když nejde o organizovaný pochod, nikdo vás z té cesty nepošle... do Prčic :-).
 Linda 
  • 

Prčice pro děti nejsou-bohužel 

(20.5.2008 22:42:16)
Ahoj, chodím do Prčic od svých 8 let, vždycky se mi to líbilo, a tak jsem taky chtěla vzít dcerku v kočárku s sebou. Když měla 7 měsíců, tak jsem to opravdu zvažovala, ale vzhledem k tomu, že ten pochod znám, tak jsem to nakonec vynechala a vloni a letos absolvovala bez ní (má 2,5 roku). Podle mě je i ta 23 km trasa pro děti moc dlouhá, a to i pro ty v kočárku/krosničce. Zdá se mi, že se to nedá stihnout (malé dítě člověk co chvíli kojí a přebaluje, větší dítě nevydrží celý den sedět - nebo holt "vydrží", ale je to pro něj spíš trápení). Na jednu stranu mě taky štve, že nejsou nějaké trasy pro kočárky, na druhou stranu si říkám, že ono to prostě opravdu pro malé děti není - ten binec v cíli, narvané vlaky na cestu zpět, ožralové...Osobně bych taky byla pro, aby se dělaly trasy i pro kočárky (seniory, bruslaře,...) - ale asi by to bylo těžko technicky zvládnutelné (už teď ten nápor lidí nezvládají ani Prčice, ani vlaky ČD).
 Bbela 


Re: Prčice pro děti nejsou-bohužel 

(21.5.2008 19:04:01)
Ahoj, já jsem jedním z pořadatelů a je mi líto, že celou situaci berete tak kriticky. Je to akce, na které se bez nároku na odměnu ve svém volném čase (někteří, jako já, si na přípravy berou i dovolenou) podílí více než 5oo pořadatelů a je to opravdu náročné.
Trasy pochodů jsou delší, protože opravdu jde o dálkový pochod a snažíme se prodloužením tras eliminovat pivní turisty, ze kterých nemáme radost stejně jako vy. Zdálo se nám, že název trasy vozíčkářská ji dost vystihuje, pokud bychom na tuto trasu povolili vstup kočárkům, vozíčkáři by asi neprojeli-nedojeli bylo jich kolem 60, kočárků se v Prčici objevilo několik set. Navíc si tuto trasu opravdu organizují sami pro sebe. Jinak z dětské trasy přijelo kočárků dost, po polomech asi nebyla trasa jednoduchá, ale to neovlivníme a všichni vypadali spokojeně. Jinak perlička na závěr dětskou trasu došla i paní, co měla o víkendu termín porodu :o)
 Beezi,V+J 


Re: Prčice pro děti nejsou-bohužel 

(21.5.2008 21:06:17)
Bělo, díky za reakci.

Tu těhotnou paní chápu, taky jsem před druhým porodem chodila a chodila, aby už to konečně začlo.

K těm dalším věcem - chápu a přijímám ten argument, že kdybyste na vozíčkářskou trasu pustili rodiny s kočárky (kterých by asi opravdu pak bylo nemálo), mohlo by se to pro samotné vozíčkáře dost zkomplikovat. Pro příští ročník bych se ovšem, jako prevenci podobných nedorozumění, přimlouvala, abyste tuto restrikci zcela jednoznačně připsali do Pravidel pochodu. Kdyby tomu tak bylo letos, neexistoval by tento článek a určitě byste si ušetřili práci i s mnoha dalšími "prudiči". ;)

Vzhledem k tomu, že se vám díky důslednosti pořadatelů na startu v Miličíně velmi úspěšně podařilo tuto restrikci ohlídat a dodržet, myslím, že stejně účinně by se dalo zabránit přitomnosti pivních skautů na případné trase "rodinné". Průnik skupiny rodičů s dětmi do šesti let a chronických pivařů bude podle mého názoru zanedbatelný.

Nicméně, už jsem i pochopila systém organizace pochodu, vaši dobrovolnost obdivuju a smekám klobouk. A s dětskými trasami se tudíž nemíním vnucovat. Díky (byť pozdnímu) přečtení fóra na vašich stránkách mi došlo, že s většinou pánů prostě společnou řeč nenajdu, nedá se nic dělat, takový je život. A jedním z cílů mého článku byla přece i snaha, aby se tady v diskuzi objevily osvědčené tipy na jiné akce, kde nenarazíme. A to se podařilo.

Takže přeju úspěchy do dalších let, hlavně ať se vám podaří nějak vystrnadit ty pivaře.
;)
 Mirek 
  • 

Re: Prčice pro děti jsou-bohudík 

(22.5.2008 0:14:35)
Beezi,
z počátku jsem Vás považoval za militantní provokatérku, která si povrchně přečetla pravidla dálkového pochodu s (dnes již) 43-letou tradicí a přehlédla zejména letité pravidlo 3: "Každý se účastní na vlastní nebezpečí a případné potíže si musí vyřešit vlastními silami a prostředky".
Musím Vás opravit v tom smyslu, že Pochod P-P neorganizují jen pánové, ale většinou ženy (mezi trasíři 70 km 2 ženy a 2 muži, na startech a kontrolách 10 žen!!! a 4 muži, konečníci-zametači 1 žena a 2 muži).
Nikde v pravidlech není zmínka, že nemohou jít děti, kočárky, důchodci. Podle pravidla 2 platí snížené startovné. Jsme druhá generace pořadatelek a pořadatelů, motáme se kolem toho už přes 20 let. Jsem tátou 2 dětí a 2 vnuků, vím o čem mluvím když jsem Vám podobným ve fóru doporučoval, ať si to zkusíte zorganizovat jako pan ing.Kulle před 43 lety a v roce 2051 můžete dupat střevíčkem jako pyšná princezna. Teprve po letité zkušenosti totiž budete vědět "o co go".
Jsem rád, že jste pročetla fórum a smekám, že jste změnila názor na nás pořadatele.
Mirek.
 Beezi,V+J 


Re: Prčice pro děti jsou-bohudík 

(22.5.2008 20:28:52)
Mirku,

také děkuji za názor a pokusím se pro úplnost jen pár věcí ujasnit.

1.Pravidla jsem právě četla velmi pečlivě a bohužel tam to pravidlo o omezené účasti na vozíčkářské trase nenašla. Jistě se na to dá říct, že když je trasa nazvána "vozíčkářskou" je jasné, že je jen pro vozíčkáře (ani to ale přece není pravda - je pro držitele ZTP/P, tedy i jinak než jen pohybově postižené). Jenže když se nějakou dobu pohybujete po světě s kočárkem, tak si prostě zvyknete na to, že v dost případech (aspoň tedy v posledních letech) na místech, kde se objeví symbol invalidního vozíku, je tím zkrátka myšlena bezbariérovost obecně, a tudíž i ty kočárky - pro příklad výtahy v pražském metru i jinde, bezbariérové toalety, které jsou zároveň zařízeny i pro přebalování mimin atd. Takže opravdu nejsme zas takové trubky, jen jsme to prostě pochopili takto a vzhledem k tomu, že omezení, týkající se dětské trasy, v pravidlech uvedeno bylo, nás ta zrada zkrátka nenapadla.

2. Žen mezi organizátory na startu, trase i v cíli PPP jsem si samozřejmě všimla a nepřehlédla je. Takže rozhodně netvrdím, že je pochod mužskou záležitostí. Jen jsem do této aktuální diskuze zaznamenala ze strany pořadatelů pouze mužské příspěvky (s výjimkou Běly). Proč tomu tak je, to si netroufám soudit, ani tomu nepřikládám zvláštní význam (jen reaguji na vaši poznámku).

3. Opravdu si myslím, že střevíčkem jsem od samého začátku nedupala. Ano, neodpustila jsem si v článku lehkou provokaci, jejímž účelem bylo vyvolat podobnou diskuzi (prosím jen konstruktivní a bez urážek). Takže mám, co jsem chtěla. :-D
Pár věcí jsem pochopila a změnila názor (vyznávám myšlenku, že jen blbec nikdy nemění názor - kdo to říkal, Horníček?). S některými věcmi i nadále nesouhlasím, ale to je zkrátka můj problém a dokážu s tím žít. ;)

4. Za nabídku "vyzkoušet si to" děkuji. Pokud ještě získám pocit, že je myšlena vážně a že by ze strany ostatních pořadatelů nebyla taková snaha spíš zpochybňována, třeba to zvážím (šílenec jsem na to, troufám si říct, dostatečný, a pár dalších podobných šílenců mám kolem sebe). Zatím ale, promiňte mi to, hlavně z diskuze na vašem fóru, tento pocit nemám. A jít do něčeho takového přes otevřený nesouhlas těch, kteří by měli být na stejné lodi, o to zas tedy nestojím.

 Linda 
  • 

Re: Prčice pro děti nejsou-bohužel 

(22.5.2008 17:37:12)
Ba ne, já hodnotím celou akci velice kladně, jenom přidávám svůj názor (pro ty, kteří to třeba neznají), že pro malé děti to není. Jak říkáte, je to DÁLKOVÝ POCHOD a každý musí ohodnotit, jestli se na to cítí. My jsme parta už dospělých lidí a i ty kratší trasy do 30 km jdeme celý den (s několika kratšími přestávkami). Třeba má někdo rychlejší tempo a pak ty děti nemusí tolik sedět v kočárku a mají víc času na šmrdolení kolem...:-). Paní v termínu porodu si teda trochu zahrává, asi měla "přítele na telefonu", který by v případě problémů pro ni zajel... Jednou jsem to šla s angínou (ten den mi začla), došla jsem se 40 horečkama - mj. proto, že uprostřed trasy zrovna není moc možností, jak odjet domů (a manžel ten den měl jinou akci, přijel pro mě až do cíle). Tu organizaci pochodu nijak nekritizuji a Vám, obětavým dobrovolníkům děkuji. Za to, že Prčice jsou malá ves, na kterou je 20 000 lidí zkrátka moc, za to vy nemůžete. Ani za služby Českých Drahy (zpoždění v řádku hodin - nechápu!!!). A je mi jasné, že kdyby byly opravdu krátké dětské trasy, nával v Prčicích by byl zase ještě o dost větší....
 Pavlína, syn 17, dvojčata holky 12 
  • 

Prčice nejsou pro malé děti vhodné 

(22.5.2008 7:05:06)
Chodím s dětmi do Prčic teprve čtvrtý rok a kdyby mě každý rok nepřemlouvaly a nepřibíraly s sebou kamarády, tak bych tam dobrovolně nešla. Tuhle pivní turistiku taky nemusím a proto vyrážíme z Prahy vlakem okolo šesté hodiny, startujeme okolo 8 hodiny 26 km a v cíli Prčici jsme okolo 15 hodiny.
Pro malé děti považuji za výhodný pochod ze Senohrab, který se jmenuje Okolo hvězdárny k Ladově chalupě. Mají i 6 km trasu, na břehu Sázavy si můžete na ohýnku upéct vlastního buřta a v cíli dostanou děti odznak s Mikešem. Pro kočárky tento terén není.
Potom chodím s dětmi pochod vždy v dubnu Kudy chodil Karel IV, z Dobřichovic se jde 10 km trasa na Karlštejn a potkáváme kočárky běžně, v cíli na Karlštejně dostane každý účastník diplom a tatranku. Tyto dva pochody nejsou masové a kamarádi dětí s námi chodí rádi.
 Simona, Vanessa a Kája 
  • 

Nesouhlasím 

(22.5.2008 7:05:23)
Nesouhlasím s pisatelkou článku. Pochod Praha-Prčice absolvuji již cca 20 let. Rozhodně ho já ani mí přátelé nepojímáme jako pochod o pípy k pípě a rozhodně si nepřipadám jako beer-men nebo jak nás ve svém urážlivém článku pojmenovala. Další věc je, že absolvovat "Prčici" s kojenci je nezodpovědnost, protože takoví malí človíčkové vyžadují pohodlí a ne vedro a sluneční žár nebo naopak déšť a plískanici. Jistě má doma internet, může si tedy vyhledat spoustu jiných akcí, které jsou pořádány vyloženě pro děti (já se svými dětmi to nedělám jinak) a nemusí trapně kritizovat nás, kdo to z "Prčicí" myslíme vážně.
 Martina 
  • 

Re: Nesouhlasím 

(22.5.2008 12:05:12)
Naprostý souhlas s Vaší reakcí. Paní Beezi by prostě chtěla, aby někdo ten Everest udělal menší, aby na něj mohla taky. Příští rok v Prčici ahoj (půjdeme posedmé)
 Beezi,V+J 


Re: Nesouhlasím 

(22.5.2008 20:47:59)
Naprostý souhlas s Vaší reakcí. Paní Beezi by prostě chtěla, aby někdo ten Everest udělal menší, aby na něj mohla taky. Příští rok v Prčici ahoj (půjdeme posedmé)

Martino, omyl. Paní Beezi by prostě chtěla, aby na ten Everest spolu s ní mohly i její děti. :-D Ale upřímně, moc nevím, co to má společného se Simoniným příspěvkem. Užijte si to poosmé v Prčici. ;)
 Beezi,V+J 


Re: Nesouhlasím 

(22.5.2008 20:49:20)
Omlouvám se, zapomněla jsem si při psaní příspěvku vymazat text toho, na který reaguji.
 Beezi,V+J 


Re: Nesouhlasím 

(22.5.2008 20:48:08)
Martino, omyl. Paní Beezi by prostě chtěla, aby na ten Everest spolu s ní mohly i její děti. :-D Ale upřímně, moc nevím, co to má společného se Simoniným příspěvkem. Užijte si to poosmé v Prčici. ;)
 Beezi,V+J 


Re: Nesouhlasím 

(22.5.2008 20:42:27)
Simono, mrzí mě, že jsem se vás dotkla. Připouštím, že "pivní" část článku byla lehce provokativní, měla jsem v úmyslu vyvolat debatu o tom, proč beermeni na PPP přípustní jsou a rodiny s malými dětmi ne. Nebylo mým cílem se dotknout vás, kteří to, jak píšete, "s Prčicí myslíte vážně". Asi proto, že jsem měla pocit, že ta nechuť k pivní turistice nás s takovými, jako jste vy, spojuje. Přiznávám, nenapadlo mne, že si to vezmete osobně. Takže se omlouvám.

Věřte, že to ale taky myslím vážně. Budeme mít asi rozdílné názory na to, co se s malými človíčky dá a nedá podnikat. Můžu vás ujistit, že nepohodlí v podobě vedra a slunečního žáru či plískanic, je opravdu nevystavujeme. ;)
 Pavlína, syn 17, dvojčata holky 12 
  • 

Turistický pochod a dítě v kočárku 

(22.5.2008 8:27:56)
Pro matky, které mají nutkání vozit děti v kočárku na turistické pochody po různých stezkách a kamenitých cestách přidávám případ, který se stal v Českém ráji. Mladí manželé se synem v kočárku absolvovali celodenní pochod a byli velmi spokojení jak miminko spinká. Jenže když spinkal ještě druhý den ráno zašli k doktorce a malý měl otok mozku. Jsou akce, které pro děti v kočárku nejsou.
 1.3Magráta13 


Jičín 

(22.5.2008 8:56:29)
Ahoj,
chci vám dát tip na akci v jičíně. jediná nevýhoda je, že se pořádá relativně brzy na jaře (březen-duben) a bývá ještě někdy sníh. Jmenuje se Rumcajsův pochod, nebo tak nějak. Určitě o ní informace najdete na webu Jičína. Absolvovali jsme jí s dětmi, pochod má několik tras a jsou na nich stanoviště zejména pro děti (malování, koně, lanovka, prolézačky, soutěže). děti to moc bavilo.
Osobně nevyhledávám jakékoli davové akce a do prčic bych nešla. Ale nesouhlasím s tím, ež tyhle akce nejsou pro malé děti. děti v kočárku, krosničce či šátku, jsou-li zvyklé, to zvládnou v pohodě. Jasně, že si na akci nepamatují, ale já si taky nepamatuju na akce v raném dětství, přesto ve mě zanechaly určitý "dobrý pocit".
Navíc nechápu, proč bych měla sedět s dětmi doma, když jsou moje děti nejspokojenější právě na cestách. myslím, že autorka článku nepožadovala nějaký extra servis ani ohledy. prostě jen chtěla jít určitou, jistě veřejnou, cestou a pochybuju, že by vozíku překážel kočárek. jak to dělají v rodinách s dítětem na vozíku a např. zdravým sourozencem? Ti na trať pro vozíčkáře mohou nebo musí s vozíčkářem tatínek a se zdravím dítětem maminka jinou trasu? Myslím, že myšlenka všech takových akcí by měla být soudržnost, podpora přátelství, rodiny a sportu. To se mi pak ale takovýmhle rozdělením poněkud vytrácí.
 Eva, Evička, Vašík 
  • 

Plzeň 

(22.5.2008 11:26:05)
Já doporučuji Aprílovou noční dvacítku. Pokud je krásně, je to super akce. Malí spí v kočárcích a větší mají zážitek, jde se večer, s baterkou. Nejkratší trasa je šest km, start v šest večer, takže tuto trasu lze zvládnout v pohodě do osmi. Tato nejkratší trasa je kočárkem průjezdná
 Martina 
  • 

zírám 

(22.5.2008 11:42:23)
Po přečtení zprávy o tom, že na tomhle webu se nachází článek o Prčici jsem nelenila a přečetla si ho. Musím říct, že nestačím zírat. Když je někde napsáno "vozíčkářská" trasa, je normální předpokládat, že je pro vozíčkáře - komu to nedošlo, ten se zeptal na fóru a hned zjistil, že tato trasa pro kočárky není. Pokud jde o pivní skauty na trati, máte bezpochyby pravdu, že jejich chování je občas nepříjemné. K tomu stačí jediná věc: vyrazit na start hned při jeho otevření. Pak se vás tyhle potácející se postavy vůbec nebudou týkat. Pokud jde o to, kolik vaše dítě ujde, tak to musíte vědět sama. Jestli je pro něj 23 km moc, tak holt na Prčici jít nemůže. Tenhle pochod se koná už 43 let, takže je pravděpodobné, že jednou i vaše dítě bude moci trasu ujít.
 Martina 
  • 

Re: zírám 

(22.5.2008 14:14:24)
Jestliže to děti neujdou, tak s nimi přeci na pochod nemá smysl chodit. To je vše. Pokud dítě ujde jen deset kilometrů, tak s ním samozřejmě nebudu běhat po trase 23 km, ale na kratší trasy na jiných pochodech nebo neorganizované výlety.
 jakub noha 
  • 

Jiné pochody 

(22.5.2008 15:20:47)
http://www.lisny.cz/lisenskepochody/index.php?akt=trasy

Prijdte pobejt! Tohle jsou taky kvalitni, tradicni a zname pochody, no fakt. Verili byste tomu? :-) A je tam fakt kraasne! Termin skoro stejnej jako Prcice, vzdalenost od Prahy taky... No fakt! A smi se tam i s malejma detma, ktery to i zvladnou ujit, no je to vubec mozny? :-))))

My to chodili s nasima jako prcci, me asi 6, brachovi 4... no fakt! A zacinali jsme s trasou 13 km a v pohode jsme ji usli. A to jsme ani nijak netrenovali (teda krome telocviku ve skole a skolce), no fakt! A pak jsme rok po roce pridavali kilometry.

Nebo zkuste kouknout na http://www.kct.cz do kalendare, tam vam je spousta primovejch akci po cely zemi, ktery taky maji tradici a zvuk a dokonce jsou i pro deti, no fakt!

A nebo tam muzete zkusit najit nejaky pohadkovy les nebo detsky den, toho je ted v kvetnu a v cervnu taky spousta, no fakt! A to by se tem detem v kocarku i bez nej mohlo fakt libit. To uz je snad uplne k nevire :-)

A az vase mile ratolesti zvladnou v Lisnem 22 km, zvladnou i 23 z Votic do Prcice. A nebude tam napul hystericka pani pokrikovat v sedm rano na poradatele, jakym pravem nechteji pustit na detskou trasu s jednim ditetem ctyri dospele. Je to totiz PRAVEM PORADATELE. Povinnosti pochodnika je respektovat pravidla. A to, ze pani se skoro vari, neni argument, to je smesna scenka, no fakt. A az budou ty deti umet trochu chodit, tak si bude pani moct vzit dve a to uz ji podle pravidel vychazi, no fakt. Neni to uzasny? :-))

Kamaradi, mame vas radi! :-))) No fakt.
 Beezi,V+J 


Děkuji všem 

(22.5.2008 20:56:12)
Děkuji všem za nápady a tipy na různé zajímavé akce. Pevně věřím, že nejen pro nás se tu najde pár užitečných tipů a že se třeba s některými z vás na cestě potkáme.

I tobě, Jakube Noho, děkuji. No fakt. Není to úžasný?? :-)))
 Půlka psa 


hledám aktivní maminky 

(23.5.2008 15:01:54)
Dobrý den všichni,
Jsem maminkou tříleté holčiky z Prahy a je mě 27 let. Před narozením dcery jsme hodně jezdili chodit po horách, na výlety, lézt, na vodu, na kolech a podobně. Rádi bychom se k tomu vrátili, jenže chceme jezdit i s malou, a tak se nechceme přidávat k našim bezdětným kamarádům, abychom je nezdržovali. Naše kamarádky s dětma vyráží spíše na písek, na nákupy a sem tam za kulturou a na dovolenou k moři. Na nic dobrodružnějšího nějak nemají náladu. Ráda bych se tedy seznámila s aktivní maminkou nebo skupinou maminek, která něco podobného podnikají, případně by rády podnikaly, ale nemají s kým. Hledám kamarádku třeba aspoň na výlety na kolech a pochody v okolí Prahy, ale ráda se s malou zůčastním i něčeho daleko vzdálenějšího a dobrodružnějšího.
Těším se na všechny odpovědí a přejí pěkný aktivní víkend :)
S pozdravem, Helena ( helenaaa@email.cz )
 Lžičenka 


Opatovice -Javoříčkou + Svitavy 

(25.5.2008 21:50:47)
Ahoj tak mi za sebou máme dva pochody.
1. s KČT z Velkých Opatovic do Javoříčkav v sestavě 20měs. (kočárek), 4, 5 a 13 let po svých a spousta dospělých. Pro "pomalejší" jel autobus do místa vzdáleného jen 7 km od cíle. Propřenášeli jsme kočárek zhruba 2km, ale nosičů jsme měli dost a trasa nebyla tak dlouhá, že by nás to zmohlo. Zpět nás vezl autobus. I tak jsme si užili na trase krásných pohodových 9 hodin s návštěvou indiánské hospůdky ve Vojtěchově (připravené i pro děti) a jeskyně v Javoříčku.
2. pochod jsme dali minulý týden Za zdravím kolem Svitav. Pořadatelé byli opět připraveni pro děti, 7 km + soutěže pro děti. Celé sjízdné. Sestava 15, 21 měs. (2 kočárky), 3, 4, 6 let + dospělí. Na soutěžích se vyřádili všichni včetně dospělých. Tentokrát jsme to dali jen za 4 hodiny, ale to jsme spěchali na oběd domů :-)
Nenechte se odradit od pochodů...
 TOREX 
  • 

S dětmi ? No ty v kočarku nevim ale ty ostatní ? No ty se těší !! 

(27.6.2008 23:06:02)
Vemte je. Budou prosit škemrat a hrdině se vrhat do kopců prolezat roštím a škemrat, že chtějí ještě. Boty od bahna a promočené trika nevadí a na jídlo prostě neni pomyšlení. Kilometry vůbec neregistruji a stále se derou lesem kupředu do nejstrmějších svahu s usměvem na tvaři. A dotazy kdy už tam budou nepadnou ani jednou. To neni Sci-fi ale prostě jen nadšení ze hry geocaching. Pro děti je to dobrodružství. Kdo jednou otestuje nechce jinak. o co jde ? Děti prostě hledaji poklad. Opravdový poklad. V ČR je jich registrovaných vice než 6600. A koho to zajimá ? Tak šup šup na www.poklady.com www.geocaching.com nebo jen navigovat.cz zabava pro všechny kdo mohou chodit.
http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/AR.asp?ARI=112930
Tak jděte do toho. Udělejte to !

:-)

Pěkné leto přeje TOREX

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.