| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Záněty ucha

 Celkem 83 názorů.
 Katka,kluci 5 a 9 
  • 

Nechci dělat reklamu 

(14.2.2008 9:43:55)
Nechci dělat reklamu nejmenované vakcině známé z TV, ale na podzim jsem dal mladšího naočkovat proti pneumokokům a musím zkonstatovat, že jsme zatím něměli zánět stř. ucha - jindy touto dobou už měl tak 2 - 3 za sebou. Také proto dostal vakcinu zdarma (kvůli opakovaným zánětům).Ale já bych jí zkusila i tak. Ani jsem nevěřila, že by to mohlo takto fungovat.
 Rybka, kluci 2/00, 4/04, 8/07 


Re: Nechci dělat reklamu 

(14.2.2008 11:42:29)
Ahojky,

lenko nepsalas náhodou o nás?????

všichni 3 mí synkové trpí na záněty stř. ucha, nejstaršího jsem kojila 2 roky, druhého 3 roky a 2 měsíce a ten třetí je stále kojen a dlouho bude, ale i tak měl zánět stř. ucha už v 6ti týdnech.

a to upozorňuji, že prostřední syn prodělal zánět stř. ucha i po očkování prevenarem!!

nic není 100%. ale pro klid duše a aby nenastaly komplikace např. to ohluchnutí atd....je očkování dobré!!

hezký den.

Lenko nakoukni taky na únor, jo?!R^
 Antilopka1 


Re: Nechci dělat reklamu 

(14.2.2008 13:26:38)
Ahoj Katko,taky jsem nechala očkovat syna ( 4 roky ) touto vakcínou , protože během r.2007 prodělal zánět ucha 3x.Takže jsme 20.prosince šli na očkování a přesně na Štědrý den jsme měli zánět znovu....mno.... Ale je fakt,že od tý doby dobrý...takže uvidíme ;)
 majdaleenka +07+11 


Re: Nechci dělat reklamu 

(14.2.2008 14:23:30)
záleží, od čeho ten zánět je, očkování na chřipku taky nezastaví nachlazení, které se jako chřipka jen tváří (jsem děsně chytrá, ptala jsem se na to naší paní mudr:-))
 Katka,kluci 5 a 9 
  • 

Re: Nechci dělat reklamu 

(14.2.2008 17:34:26)
Já o tom četla (než jsme očkovali) a myslím, že od očkování do plného rozvinutí obranných účinků (nebo jak to nazvat) je asi 2 týdny prodleva - takže jste měli smůlu....
 Najana 


Re: Nechci dělat reklamu 

(14.2.2008 19:34:00)
Také to mohl být virový zánět... starší syn na to trpěl ukrutně...22x,z toho několikrát oboustranný.Zmizelo to po autovakcíně z nosní mandle.Ale možná by Prevearra,který tehdy tady nebyl,vše vyřešil mnohem rychleji.
 Boba + 3 
  • 

Re: Nechci dělat reklamu 

(18.2.2008 19:45:00)
syn mel Prevenar, do 2 mesicu mel zanet stredniho ucha dost brutalnich rozmeru, z hnisave rymy jsme se v podstate behem 6 tydnu jeste nevyhrabali ... ;-(
 Bobis 


Zánět středního ucha a homeopatie 

(16.2.2008 9:47:02)
Chtěla bych se s Vámi podělil o naši rodinnou zkušenost se záněty středního ucha. Já jsem na ně v dětství s bráškou hrozně, (dodnes si pamatuju ty noční cesty na pohotovost),tak jsem z toho měla obavu i u svých dětí. (Syna jsem kojila do 3 let)První zánět se objevil někdy kolem třetího roku. Celá vyděšená, že už je to tu, jsem s ním byla u paní doktorky, kde, jak je obvyklé nám ho píchla. Obrečela jsem to a začala hledat cesty, aby se to už neopakovalo. Narazila jsem u kamarádky na léčení zánětu středního ucha homeopatiky. Další zánět se objevil cca za 3 měsíce. Byla jsem na to připravená, ale měla jsem vážně strach, abych malému neublížila. Takže jsme zašli za p. doktorkou, ta diaknostikovala zánět a opět, že je potřeba píchnout. To jsem nechtěla s tím, že to zkusíme zvládnout. Byla jsem ubezpečena, že skončíme stejně na píchnutí, nebo že nám to praskne samo. Nasadili jsme doma homeopatika a čekali. Měla jsem obrovskou radost, když zánět odezněl bez potíží. Druhý den jsem tam naklusala, pro mou jistotu, jestli je vše v pořádku a zjistili jsme, že se to uklidnilo. Od té doby se zánět objevil ještě 2x v delších časových intervalech, který jsme zvládli opět stejně s homeopatiky a s kapičkami do ouška od p. doktorky - jmenují se Otabacid. Maminky, kterým dětem děti trpí na záněty středního ucha, troufám si říci, že přesně vědí, že je to tu. Já to na malém poznám,ještě než ho to začne bolet( svědá ho ouško, je celé červené). Ihned nasadím homeopatika a je pokoj. Nechci dělat reklamu, je to jen naše zkušenost. Homeopatika na akutní zánět středního ucha mám z knížky Homeopatie pro každý den autor Miloš Rýc, Franqois Cousset, kterou mi půjčila kamarádka. Dává se tam Belladonna 5 CH, Capsicum Annuum 5 CH, Cantharis 5 CH, a
Arsenicum Album 5 CH (pokud se bolesti objeví v noci a zmírňují se teplými obklady) nebo Aconitum 5 CH (následkem nafoukání do ucha) nebo Chamomilla 15 CH (pokud jde o dítě, kterému rostou zoubky) Dávkuje se po 15 minutách (tedy Belladonna, za 15 minut Capsicum, za 15 minut Cantharis, za 15 minut Arcenicum a za 15 m, minut opět Belladona až do zmírnění bolestí, to je signál pro prodloužení intervalu podávání. Po zvládnutí akutního zánětu je dobré ouško doléčit. My dáváme Belladonnu CH 15, mám ji doma v tomto ředění kvůli svým zánětům. Snad alespoň někomu tato naše zkušenost pomůže, já jsem byla moc vděčná, že jsem se o tomto dozvěděla.
uhrici@centrum.cz
Ilča
 Bobis 


Re: Zánět středního ucha a homeopatie 

(16.2.2008 10:42:52)
Ještě jsem zapomněla zdůraznit, že je velmi důležité podat homeopatika co nejdříve od zjištění potíží a co nejpřesněji dodržovat 15 minutový interval do zmírnění potíží. Po druhém podání Belladonny(druhé kolečko) max. po třetím jsem na synovi viděla výrazné zlepšení. Když měl ty tři roky a zánět byl v noci, připravili jsme si s manželem malé stříkačky, v každé jsme rozpustili v trošce vody kuličku a po těch 15 minutách jsme mu ji jen vstříkli do pusinky.
Ilča
 papinka 


Re: Zánět středního ucha a homeopatie 

(17.2.2008 8:00:35)
Dobrý den , zajímalo by mě , proč zrovna 15 min. interval. Nemyslím si, že za 15 min. se do organismu vstřebá něco co bylo podáno ústy navíc ,aby dosáhlo účinné koncentrace. Jestli chápu dobře, tak k úlevě došlo po 3 dávkách po 15 minutách. POKud by títmo způsobem reagoval těžký hnisavý zánět ucha a dal se takto léčit, tak by to byla obrovská výhra. Obávám se ale, že tomu tak úplně nebude. Já bych skutečně měla obrovský strach tam malému nechat hnis hezky nahlodávat kost a jiné okolní orgány. Škoda , že se pan doktor více nezmínil o možných vážných komplikacích
 Líza 


Re: Zánět středního ucha a homeopatie 

(17.2.2008 9:00:14)
Nevím, jak to podávali u malého dítěte, ale normálně se homeopatika nepodávají klasicky perorálně, ale sublingválně. Tam je vstřebání okamžité.
 Bobis 


Re: Zánět středního ucha a homeopatie 

(17.2.2008 21:12:08)
Chtěla bych reagovat ještě na ten 15 min. interval. Maminka mě špatně pochopila, je to tak, že k výrazné úlevě došlo po druhé až třetí sadě - tj. po 2 hodinách. Naprosto jasně bylo vidět zklidnění po podání Belladonny - ta je přímo na záněty.
Byla jsem samozřejmě poučená o komplikacích, jak jsem výše psala, taky proto jsme to byli znovu zkontrolovat u lékařky a tam nám bylo řečeno, že se zánět zklidnil a na další kontrole už bylo všechno v pořádku. Brala bych to jako náhodu, když by se nám to nestalo 3x v průběhu 2 let :-) Nikoho do toho nenutím, nabízím to jen jako možnost, která nám pomohla. Ten 15 min. interval vychází z homeopatie - že min. odstup mezi různými druhy homeopatických léků by měl být právě minimálně 15 minut. U akutních problémů obecně platí, že pokud je dobře zvolené homeopatikum, reakce bývá většinou okamžitá.

V žádném případě nenabádám, aby maminky nechaly dítě jen tak a řešili to jen doma. Ani já jsem si nebyla v začátcích jistá, proto jsem se synem k lékaři šla, a rozhodnutí bylo na mě, jestli zaplatím další novou cestu na pohotovost, když to bude nutné, nebo bubínek nechám propíchnout ihned na místě a bude to vyřešené zrovna.
Já si pamatuji, že mě, když jsem byla dítě, vraceli od lékaře z pohotovosti několikrát za noc domů, než bubínek uzrál na propíchnutí.
Takže jsme stejně čekali...

Je jasné, že v některých případech je nutné použít klasickou léčbu, je to na důvěře a komunikaci s lékařem, ten vám může říci, kdy je možné ještě počkat, a kdy je nutné propíchnutí. Homeopatie se používá i v kombinaci s klasickou léčbou, takže, když je k tomu teplota, dávám Panadol, používáme kapky do uší od lékaře a snažíme se medicíny kompletně využít.

Ale pokud dáváte homeopatika od prvních příznaků, a opravdu poctivě, troufám si říct, že než dojedete k lékaři, bude to dobré.

Je potřeba zmínit, že hnis nic nepoškodil, protože s pomocí homeopatik si tělo zánět vyléčilo samo. Potvrdila mi to lékařka na ušním, když jsem šla na kontrolu druhý den ráno. Neptala se, co jsme s tím dělali, já jsem jí ani nic neříkala, protože ji to nezajímalo.

Nevím, na jakém principu homeopatie funguje, ale zánět ucha vyléčila dobře, a co víc, záněty se nevracejí tak často a nyní už od nich máme úplný klid.

Nevím, jestli je lepší nechat bubínek několikrát za rok propíchnout a nasadit antibiotika nebo zkusit alternativní léčbu. To záleží na každé z nás, co je nám bližší a jakým způsobem chceme léčit naše děti. Máme právo volby a jsem ráda, že tomu tak je.

Když by to pomohlo jedinému dítěti a mamince, byla bych moc šťastná.
 Baboo+Šimon07/05+Štěpán10/07 


Re: Zánět středního ucha a homeopatie 

(20.2.2008 14:36:06)
Ilco,
prosim, muzu s ezpetat, ta homeo se tedy prodavaji pod nazvem Beladona? A jsou bezne v lekarnach? Diky. Jde o to, ze na zanety trpim od destvi az doted, zrovna jeden prodelavam a kojim, bohuzel, abych zvladla peci o dve deti, beru otobacid a ibalgin, i kdyz vim, ze na to kojo nic moc:(
moc dekuju za odpoved
 Luca 
  • 

Re: Zánět středního ucha a homeopatie 

(24.5.2008 23:01:01)
bezva novátorský a odvážný přístup. rozhodně si nemyslím, žes nějak moc riskovala. Určitě by jsi fičela k doktorovi, kdyby se stav nelepšil.
Dík za tip
 Martina ( 2 děti 4 a7 let) 
  • 

Re: Zánět středního ucha a homeopatie 

(18.2.2008 10:10:39)
Dobrý den,
chtěla bych taky potvrdit fungování homeopatik u našich dětí. Já i manžel jsme v dětství opakovaně trpěli na záněty středního ucha a tak nás paní doktorka upozornila, že vzhledem k zvětšené mandli a genetické výbavě , bude náš starší syn také trpět na toto onemocnění. Po konzultaci s homeopatkou jsme , ale každý zánět zvládli v úplném počátku několika kuličkami Beladony. Vždy mi to připadá jako úplný zázrak, když většinou do hodiny úporná bolest zmizela a náš syn v pohodě usnul. Jednou jsme byli pro jistotu druhý den u lékařky na kontrole, ale ta na něm nic nenašla.Minulý týden jsem tuto léčbu poradila své kamarádce a ta byla taky nadšena.
 veselyhrosik 


Re: Zánět středního ucha a homeopatie 

(30.9.2009 15:07:54)
Ahoj, chtěla bych se zeptat, koli kuliček zmíněných homeopatik se po té čtvrthodince podává? Předem děkuju za tuhle radu i za odpověď.
Markéta~z~
 lenkaa.kluci02/00 04/0305/07 


Zanety ucha 

(14.2.2008 9:48:27)
Nezlobte se ze to tak napisu,ale opet zde padlo,ze tento problem se vyskytuje u nekojenych deti.Moje kamardka kojila syna do 3let a zanety stredousi mel pravidelne je i alergik.Myslim si,ze nekojene deti jsou na tom stejne jako ty kojena.Ja sama 1.syna kojila 1.rok a je taky alergik se sklonem k astmatu mel i atopicky ekzem ten se nastesti spravil.Oba ostatni synove jsou bohuzel kojeni jen 3.mesice a zatim nebyl problem.Takze uz me to opravdu stve jak se vsude pise,ze to je tim ,ze dite nebylo kojeno dostatecne dlouho.Co potom ty maminky,ktere nemuzou kojit vubec???Jak se maji citit ony,kdyz s kazdeho clanku se siri kdyby se kojilo tak by se to nestalo.Tot muj nazor a ted se do me klidne pustte.
 Katka 
  • 

Re: Zanety ucha 

(14.2.2008 10:03:01)
U nás je to taky tak, že syn, který byl kojený jen 2 měsíce je zdravější než ten, kterého v 18 měsících stále kojím (ten je alergik, ekzematik).
Ale to, co se tu píše je myšleno tak, že při sledování velké skupiny nekojených a dlouhodobě kojených dětí jsou statisticky zdravější ty dlouhodobě kojené. A výjimky jako můj nebo Váš syn samozřejmě existují. Řeč statistiky může být a často bývá trochu jiná, než naše konkrétní jednotlivá zkušenost.
 Katka,kluci 5 a 9 
  • 

Re: Zanety ucha 

(14.2.2008 10:22:00)
Mimochodem, ten můj "recidivista" (tak ho nazvala pí. doktorka na ušním), byl kojený do 2 let (závislák).
 katka+katka 
  • 

Re: Zanety ucha 

(14.2.2008 11:19:57)
Kojení považuju v poslední době za "pořádnou masáž". Všude se píše, že nekojené děti jsou více nemocné. Já jsem kojená nikdy nebyla a moje nejhorší nemoc byli neštovice a spála. Chřipku nebo nachlazení jsem dětem docela i záviděla, protože nemusely jít do školy.
Katka kojená taky nebyla a nemocná není skoro vůbec, chřipku měla asi 2x v životě. K dětské lékařce chodíme jen na očkování a povinné prohlídky. Dokonce tam Káča nedávno položila otázku - na co vlastně jsou ty dřívka? Na druhou stranu znám i děti kojené pomalu do školky a nemocné jsou skoro pořád.
Pokud jde o alergie, které jsou údajně také z nekojení, tak to také není úplně pravda. Informace od alergokoložky, ke které chodí kamarádka s dcerou. Alergie se hodně často dědí. Bylo jí vysvětleno, že vzhledem k tomu, že její manžel je alergický na všechno, co kvete, by mohla kojit od rána do večera a k ničemu by jí to platné nebylo, dcera jen zdědila alergii po otci.
Jako poslení blud beru nějaké výzkumy vědců, kteří "zjistili", že kojené děti jsou inteligentnější než nekojené. Vzhledem k tomu, že v 70. a 80.letech kojení vůbec běžné nebylo, znamenalo by to, že tyto generace tvoří blbečci. Kojená jsem nebyla a představte si mám dvě VŠ. Kam bych to asi dotáhla, kdyby mě máma kojila? :-)Navíc posléze zjistili, že výsledky tohoto výzkumu byly zmanipulované.
Ale teď k uším, co to je zánět ucha nevím, ani Katka ho neměla. Ale už při první návštěvě doktorky jsem dostala hodně rad okolo čepic. Řada maminek prý vybere hodně teplou bundu, ale výběru čepičky už nevěnuje takovou pozornost. Přitom čepička je podle doktorky údajně zásadnější než ta bunda. Čepice by měla být hodně teplá, nejlepší jsou z vlny (chápu, že pro alergiky nevhodné) nebo pletené, ale nemělo by přes ně být vidět. Co naprosto odsuzuje jsou flaušové čepičky, ty prý hodně propustí (myšleno vodu a vítr).
 Ninivé, synek 2roky 
  • 

kojení vrs. interligence atd 

(17.2.2008 14:44:19)
Ahoj Katko,
já musím reagovat na to kojení. Taky mi připadají trochu uhozené články o tom, že kojené děti jsou více inteligentní, zdravější a tak. Ale zároveň: myslím, že článků k dlouhodobému kojení není dost, to se zdá jen nám, co se o to zajímáme. Stále ženy nemají dost info, na gynekologii ani v porodnici není stále dobrá osvěta. Vyzkoušela jsem si to na vlastní kůži (a můj syn). Bohužel, je to strašný stres pro ty maminky, které kojit nemohou - ale bohužel, musí si to samy v sobě zdůvodnit a srovnat se s tím - a to je moc těžké.
Kojení je príma pro mámu i dítě - nejen kvůli zdraví.

Syn má teď pěkně hnisavý zánět stř.ucha, kojený do 22měs. Mám sice VŠ :-) , ale poznala jsem to, až po 3dnech, koza! hrůza!

 Najana 


Re: Zanety ucha 

(14.2.2008 19:39:44)
Máte pravdu.Již jsem v této diskusi reagovala.Syn měl zánět středouší 22x a kojila jsem ho 14 měsíců.Záněty mu začaly ve 2 letech a skončily v 7 letech.Bohužel laktace skončila dříve :-D
 Ifka... 


Re: Zanety ucha a kojení u nás 

(15.2.2008 21:10:38)
Přidám svou osobní zkušenost:
staršího syna jsem kojila 13 měsíců, přesto je astmatik, několikrát hospitalizovaný (já jsem alergik, můj otec také) a má alergii na bílkovinu kravského mléka (po mně), k tomu ještě ekzém, zánět středního ucha měl naštěstí jednou. Mladšího syna jsem kojila 9 měsíců (odstavil se sám), zatím ťukám na dřevo, měl pouze vloni jeden zánět stř. ucha, ale kdo ví, jaká ho čeká alergie v budoucnu...
Můj názor a názor naší dětské doktorky je ten, že kojení na nemocnost vliv nemá.~j~
A jak někdo psal o té inteligenci, tak já jsem nebyla kojena téměř vůbec a VŠ mám. Považuji to za naprosto zcestné tvrzení, které jen deprimuje nekojící matky, jež se svým dětem maximálně věnují po všech stránkách.:(
 Táňulka 


Re: Zanety ucha a kojení u nás 

(24.2.2008 10:04:48)
Ahojky,

přestože jsem obě děti kojila (mladšího syna v jeho 14 měsících stále kojím), tak s Váma v zásadě souhlasím. Mě spíš vždycky bylo líto těch, co kojit nemůžou. Jednak je to depresivní poslouchat, že jejich děti nebudou tak zdravé a event. inteligentní, a jednak prostě o hodně přicházejí, protože kojení je moc fajn kvůli tomu vztahu s děťátkem :-)

Jinak já s bráchou zapadáme do statistiky - já jsem byla kojená krátce a ve škole jsem lámala rekordy v absencích. Brácha byl kojený déle (asi půl roku), v parcích slupoval z chodníku žvýkačky a jedl je, no a byl vždycky zdravý. Alergie dostal až v pubertě a má daleko mírnější průběhy než já. Je taky chytřejší, ale VŠ máme oba :-)
(podle mě je ale selský rozum důležitější!)

Co se mých dětí týče, kojila jsem dceru (budou jí 4) do 15 měsíců. Bývala zdravá, měla jen ekzem, ale v poslední době začíná marodit častěji. Kamarádka se celkem trefně vyjádřila: "Jestliže kojení zlepšuje imunitu, jak by to s ní asi vypadalo, kdybys jí nekojila vůbec..." :-D
Taky proto jsem to dělala.

Obě děti jsem ale Prevenarem naočkovala. Prostě mě ta vakcína přesvědčila. Je mi jasný, že stejně jako jiná očkování to není všelék, ale ty pozitivní účinky se mi zkrátka zdají fakt podstatné. Začala jsem si o tom číst, když měla dcera ve 3 letech složitý zápal plic (nejspíš ale virový, to nevíme) a synovi ve 4 měsícíh píchl jeden "řezník" (pardon) ouško, přestože to bylo zbytečné! :(

Tak se mějte a buďte zdraví!
Táňulka
 severanka 


Re: Zanety ucha 

(15.2.2008 23:21:04)
sestře která ještě kojí každá dr. kterou s malou navštíví hned doporučuje, hlavně kojte...ale nějak to nepomáhá. Někdy mi připadá že i kdyby malou bolel třeba zub, nebo si zlomila nehet, dostala by od dr.radu: hlavně kojit. to totiž vyléčí úplně vše.
 japete 


uši 

(14.2.2008 9:50:59)
Naše malá měla poprvé a naštěstí poslední zánět středního ucha v šesti měsících.Bylo v tomto věku doopravdy velmi těžké rozpoznat co jí je.Teplotu neměla jen neustále plakala.Náhodou když jsem jí dávala pusinku na tvářičku tak se pláč změnil v "hysterák".Jeli jsme rovnou na pohotovost a tam to píchli poprvé.Na kontrole zjistili že je to už i v druhém uchu a opět píchali ,to se opakovalo při dalších kontrolách dokud nenasadili antibiotika.Jen chci upozornit že se může po píchnutí ucha oběvit vytékající krev z ucha.Hrozně mne to vyděsilo.Prý se to stává,ale na tohle by podle mne měli upozornovat.Dnes jsou nám tři roky a naštěstí se to od té doby neopakovalo.Pravda,že jakmile se objevila malá rýmička hned jsem nikolikrát denně vysávala a stříkala mořskou sůl.
 japete 


Re: uši 

(14.2.2008 9:53:24)
Mimochodem tou dobou byla malá plně kojena.
 arsiela, 


Re: uši 

(14.2.2008 13:41:05)
U nás bych řekla je to dost dědičný,na záněty uší trpěla moje bábinka,máma i já si s tím užila.Za mě se uši pokaždé píchali.Starší syn měl zánět ucha třikrát.Jednou mu bubínek prask deset minut po příjezdu z pohotovosti,jednou se to srovnalo po antibiotikách a jednou mu ucho dr píchal.Pokaždé měl vysoké horečky,celková schvácenost,bolest.Kojený byl krátce,ale nevěřím,že by na to mělo kojení zas tak vliv.Spíš u nás dědičnost.Podle lékaře to je nějak dědičnost utvoření Eustachovy trubice a tím je víc náchylnost k zánětu.Zánět sám se samozřejmě nedědí,spíš dispozice k němu.
 Blanka, syn 


teplota u zánětu stř. ucha 

(14.2.2008 10:41:31)
Syn od 11 měsíců do 6 let hodně trpěl na záněty stř. ucha, ale NIKDY u toho teplotu neměl a ATB měl snad jen 2x. Nikdy to neměl z rýmy nebo z kašle, ale "z čisté vody šup na ORL" :-((( Vyzkoušeli jsme snad všechno a nepomohlo nic, asi z toho nakonec "vyrostl" - nakonec jsem na radu doktorky nasadila i Wobenzym - možná, že ten tomu zlepšení taky přispěl. Syn záněty středouší "odnesl" nakonec poškozeným bubínkem a 30% ztrátou sluchu a byl v 10 letech na operaci, kde mu dělali plastiku bubínku a rekonstrukci vnitřního ucha - po dalších 2 letech má sluch O.K., takže to naštěstí skončilo happyendem...
 Aja 
  • 

socialni faktor? 

(14.2.2008 11:02:59)
TEdy ty horsi socialne ekonomicke pomery me trochu zarazeji. Muj syn mel osm zanetu cca okolo druheho roku, po ockovani ani jeden. Take byl dva roky kojeny, nemocny je rekla bych tak normalne. Nerekla bych ale, ze zijeme v nejakych spatnych podminkach...:-)
 lenkaa.kluci02/00 04/0305/07 


Re: socialni faktor? 

(14.2.2008 11:11:06)
Aji prave toto to je ono co me dokaze vytocit.Copak clovek nebo respektivne matka,kdyz nema VŠ je nejaka spatna??Nebo momentalne jeden s rodicu nema praci nebo dostatek financi na prepych je v necem spatny a proto jeho deti casteji marodi???Toto me vzdycky nastve.Taky nepatrime zrovna k uplnym milionarum ani k chudakum zalata stredni cesta ,ale toto me stve.Chtela bych vedet kdo ten clanek o zanetech psal.
 katka+katka 
  • 

Re: socialni faktor? 

(14.2.2008 11:26:51)
Leni, neber si to tak. Z nás by měl pan doktor radost - oba rodiče VŠ a slušné platy a dítě bez zánětů ucha:-) Ale myslím, že je to o něčem jiném. Mám pocit, že výzkumy poslední doby spojují věci, které spolu vůbec nesouvisí (jabka s hruškama). Dokonce jsem nedávno četla, že ženy, které jsou hubené a mají větší poprsí, netrpí těhotenstkými nevolnostmi. Já mám čtyřky, jsem hubená a těhotenství jsem jen prozvracela:-)
 hanadam 


Re: socialni faktor? 

(14.2.2008 11:40:37)
Milá Lenko,
tvá reakce je nejspíš na tohle: " Děti z horších sociálně-ekonomických poměrů prodělávají otitidy o hodně častěji. Souvisí to s častějšími kontakty s jinými nemocnými dětmi, krátkým kojením, negativním vlivem pasivního kouření, celkovou hygienou a péčí. Nehnisavý zánět středního ucha se častěji vyskytuje u alergických dětí"
Prosím, čti pořádně. Sociálně-ekonomický status zdaleka nezáleží na tom, jestli je matka VŠ /moc ti matky VŠ leží v žaludku?/ Asi největším rizikovým faktorem většiny infekcí je nízký hygienický standard. To ale neznamená, že je to jediný rizikový faktor, těch je předse celá řada. Pokud nevíš, co to jsou horší sociálně-ekonomické poměry a nízká celková hygiena a péče, prosím zajdi se podívat např. do cikánských osad. Omlouvám se všem pečujícím a čistotným rómským spoluobčanům.
 Marketa 
  • 

socialni faktor versus kojeni 

(16.2.2008 11:47:32)
souhlasim. Co mne zarazilo je, ze je zde spojeno soc. prostredi s kojenim. "Děti z horších sociálně-ekonomických poměrů prodělávají otitidy o hodně častěji. Souvisí to s častějšími kontakty s jinými nemocnými dětmi, krátkým kojením,..."
to by mne zajimalo, z jakeho vyzkumu to vychazi. Ja bych se toho spojeni bala.
 majdaleenka +07+11 


Re: socialni faktor? 

(14.2.2008 14:14:34)
tohle mi nedá:-D já jsem stavěná tak normálně (teda byla jsem, teď mám trošku víc, ale ne moc) a mám "lentilky pod kobercem" a těhotenskou nevolnost (pořádnou)jsem nezažila ani jednu (díky Bohu), teda 2x se mi udělalo šoufl na úplném začátku, ale ustála jsem to. Jo, statistiky~k~
 Najana 


Re: socialni faktor? 

(14.2.2008 19:45:59)
Tohle,Ajo,prechazim :-)syn ted studuje na prestiznim gymnaziu,zacina byt vyborny kytarista a je s nim dost zabava :-)sportuje,ma mraky kamaradu a ted uz i kamaradek.Myslim,ze kdyby ty pomery byly vyrazne slabsi,tak ted je jinde.Zanety trpel od 2 do 7 let, kdy nemel jinou nemoc.Od te doby mel asi 2x chripku a 1x anginu.Asi se nam zlepsily socialni pomery :-)
 Kačislava 


Píchat nebo nepíchat ucho? 

(14.2.2008 11:40:40)
Dobrý den, velmi by mě zajímal názor nějakého odborníka na píchání ucha při zánětu středního ucha. Pokud přijedete s dítětem na pohotovost s e zánětem středního ucha, je píchnutí stále nejčastějším způsobem léčby. Při naší cestě do zahraničí jsme však zjistili, že jinde se už zdaleka tolik nepoužívá. Dcera naší kamarádky má v 8 letech ucho píchané již 10x a bude muset bohužel zřejmě na plastiku bubínku. Je tady v diskusi někdo, kdo by mi to mohl objasnit? Je skutečně píchání ucha tak nutné? jak se zachovat v nemocnici, když nechcete, aby vaemu dítěti lékař ucho píchl?
 Linda (dcery 12 a 14) 
  • 

Re: Píchat nebo nepíchat ucho? 

(14.2.2008 12:10:57)
Zijeme v Dánsku, dcery ve skolkovém veku mely obe dve párkrát zánet stredního ucha, doktor to nikdy nepíchal, nasadil penicilín a doporucil nám zustat 2 dny doma nez penicilín zacne zabírat a teploty klesnou. Zánet vytekl sám, penicilín dobrali ve skolce a dneska je jim 12 a 14 zádný negativní pozustatky této lécby na nich nevidím. Osobne nemám ráda dánský prístup k nemocem - sami prisly sami odejdou a pokud ne tak navstivte lékare, ale ceský prístup vsechno resit zákrokem, chemií a neshopenkou se mi taky nelíbí. Proste vsude je neco.
 Blanka, syn 


Re: Píchat nebo nepíchat ucho? 

(14.2.2008 12:16:19)
Nedá mi to nereagovat - "zánět vytekl sám" - kudy? Zřejmě samovolně prasknul bubínek - obecně mnohem nebezpečnější než píchnutí,t.j. maličká dirka v nemocnicích většinou kontrolovaná pod mikroskopem...
Nám ORL lékař řekl, že poškozený bubínek není vůbec od předchozího píchání/nepíchání ucha, ale od vnitřních zánětů, které se nedaly nijak ovlivnit.
 ayalinka 


Re: Píchat nebo nepíchat ucho? 

(18.2.2008 16:18:22)
To je pravda,ziji take v cizine a mam 3deti,ktere mely nekolikrat zanety a nikdy jim ouska nepichali,pouze lecba antibiotiky a kapkami..a zadne nasledky nepichani tedy nevidim...
 ivaxx 


Re: Píchat nebo nepíchat ucho? 

(14.2.2008 12:12:18)
Kačislavo,
po pravdě, jsem ráda, že žiju v ČR a uši zde píchají a nečekají jako např. v Anglii až samy prasknou. Syn má uši píchnuté už bohužel 11x a vždy když jsme jej vezli na píchání, tak viditelně trpěl bolestí. Nikdy jindy jej nic tak strašně nebolelo a to není žádná citlivka. Po píchnutí téměř vždy nastala okamžitá úleva a malá dirka v bubínku se rychle zahojila (protržení se hojí mnohem déle a hůř). Bohužel naposledy mu ucho píchla doktorka hodně a dirka se nehojí (zaolžila jsem nedávno téma Hojení ušního bubínku - jestli některá máte nějaké rady jak jej uspíšit, tak prosím, napište je tam).
Kojení a nekojení - obě děti jsem kojila 2 roky. Zatímco dcera na uši vůbec netrpí, syn hodně....
 Zita + JDA 


Re: Píchat nebo nepíchat ucho? 

(14.2.2008 12:17:45)
Ivaxx - a co když ty uši neprasknou? V tom případě by přece bylo zbytečné, aby v tom uchu byla dírka, i kdyby se měla hojit lépe, než ta prasklina. Ale opravdu nemohu posoudit - jinak bydlím taky v ČR.
 Zita + JDA 


Re: Píchat nebo nepíchat ucho? 

(14.2.2008 12:15:31)
Kačislavo - můj dr. uši nepíchá. Nevím, zda je to dobře, nebo špatně. Mladší syn si s ušima užil docela dost, tedy i starší, ale ten měl po aplikaci trubiček pak od zánětů naprostý klid.
Jinak si myslím, že s kojením uši nějak moc nesouvisí, mladší syn byl velmi dlouho kojený, mladší necelý rok.
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: Píchat nebo nepíchat ucho? 

(14.2.2008 12:42:40)
Já si myslím, že záleží na tom, o jaký zánět (zda hnisavý či nehnisavý) se jedná. Odborník to pozná a pokud jde o zánět hnisavý, tak nemá smysl nechat prasknout bubínek, protože prasklinka je větší, než vpich po jehle.
Moje starší dcerka měla zánět ucha jednou - hnisavý, na pohotovosti jí ouško píchli a ihned se jí ulevilo.
Mladší dcerka prodělala záněty asi čtyři, všecky nehnisavé, léčené antibiotiky, čekáme na to, až bude zdravá, abychom ji mohli nechat naočkovat Prevenarem. Jenže u ní je to téměř nesplněný úkol, momentálně válčíme se zánětem ledvin.
 Zita + JDA 


Re: Píchat nebo nepíchat ucho? 

(14.2.2008 12:56:50)
Jano - já dám jedno srovnání - třeba je zcela od věci, ale při porodu se také říkalo, že nástřih zabrání většímu poranění - a najednou, když se koukám kolem sebe, tak dost lidí, má daleko menší poranění, nebo pro změnu žádné. Není to v tomto případě také podobné? Jako nechci fakt spekulovat - starší syn měl ATB několikrát, měl hnisavý zánět a neměl píchlé uši nikdy, nikdy mu bubínek nepraskl. Mladšímu synovi pro změnu teklo z ucha pořád - čímž myslím cca 3/4 roku bez přestávky..
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: Píchat nebo nepíchat ucho? 

(14.2.2008 13:06:37)
Já tomu přesně nerozumím, doktorka nejsem, ale říkám si, to máš jako hnis všude po těle, když někde je, tak tlačí, většinou to praskne a je klid. Nevím, jestli se může nějak vstřebat, ale zdá se mi to nepravděpodobné. Možná se nám ozve některá z kolegyň lékařek a tuto problematiku osvětlí:-)
 majdaleenka +07+11 


Re: Píchat nebo nepíchat ucho? 

(14.2.2008 14:22:12)
kolegyně lékařka nejsem, ale s ušima jsem si jako malá užila dost, moje paní doktorka Viplerová je úžasná, ani tehdy necpala antibiotika na všechno, ale podle opravdové potřeby, uši mi píchala, ale nevím, jestli pokaždé, alespoň jednou mi určitě prasklo (to si pamatuju, bylo to v noci a já měla mokrý polštář); bubínky mám sice zjizvené, ale slyším dobře, zatímco známá má oboustranná naslouchadla, protože její rodiče se tomu nevěnovali a nechali ji záněty přecházet. Nevím, kde je úplná pravda,malého už očkujeme prevenarem, ale když se zánět dostaví, nechám rozhodnutí na paní doktorce z ORL.
 majdaleenka +07+11 


Re: Píchat nebo nepíchat ucho? 

(14.2.2008 14:26:22)
s těmi atibiotiky: já chápu, že jsou potřeba a jsem moc ráda, že je máme, ale nejsou nutná vždy, to jen na vysvětlenou:-)
 Kacatko 
  • 

Re: Píchat nebo nepíchat ucho? 

(15.2.2008 13:17:45)
Byla jsem na tom jako dítě podobně. Na záněty jsem trpěla docela dost, poslední jsem měla před nástupem do tanečních.
Naštěstí jsme měli úžasného doktora. Jako opravdu malá jsem se snažila smlouvat, že ouško píchnout fakt nechci (dodnes nezapomenu, jak na můj hysterický řev "Já nechcííí!" odpovídal "Vždyť já taky néééé!" :-) ) Pak mi vysvětlil, že je lepší ho píchnout hned, protože ta bolest neustoupí, bude to horší a přestane to, až mi to samo praskne, což může mít za následek poznamenaný bubínek a případně i problémy se sluchem. Něco na tom bude- jak jsem již psala, měla jsem záněty relativně často (většinou oboustranné), ale slyším dobře. Kamarádka ze střední měla záněty též často, ale její maminka ji nechtěla vystavovat "té hrůze píchání uší", takže jí to doma nechala vždy prasknout. Následkem je, že již od puberty má se sluchem problém.
Jinak můj doktor postupoval tak, že když ucho ještě nebolelo a bylo jen "zalehlé", většinou nasadil antibiotika a na píchání ani nedošlo. Pokud však již ucho bylo nejen zalehlé, ale i bolelo, ucho píchnul a bylo po problému (ATB jsem sice vyfasovala také, ale to bylo zřejmě hlavně z preventivních důvodů kvůli srdci).
 loreta 
  • 

Re: Píchat nebo nepíchat ucho? 

(20.2.2008 10:27:05)
já nevím, jak s tím nastřižením a píchnutím. Mě např. nenastřihli a roztrhla jsem se od konečníku po močovou trubici - a hojilo se to hooodně dlouho :-( Nic méně prodělali jsme několik zánětů ouška, pokud to bylo nutné, lékař píchl a nastala okamžitá úleva. Naposledy to zřejmě nutné nebylo, (neboť lékař konstatoval, že nevidí vyklenutý bubínek, nebo tak nějak), tudíž jsme ouška rozkapali a nasadili nějaké medikamenty. Toť má zkušenost. :-)
 Kačislava 


Ještě k píchání ucha 

(14.2.2008 13:38:53)
Kamarádce, jejíž dítě má právě problémy s příliš častým pícháním ucha a bude muset jít na plastiku bubínku, právě vyhlášený ušař, ke kterému se dostali po mnoha útrapách, řekl, že v případě jejího dítěte nebylo tak časté píchání (do 8 let asi 10 krát) správné a že plastiku bubínku bude mít kvůli snaze doktorů na pohotovosti se nemocného dítěte rychle "zbavit". Na první dny prý existují dokonce nějaké kapky do ucha a on (ten doktor) se přikláněl v tomto případě raději i k antibiotikům než k tak častému píchání. Zajímalo by mě právě, co si myslí lékaři - zdá se ale, že sem žádní nechodí :-(
 IrenaČ 


Re: Píchat nebo nepíchat ucho? A antibiotika? 

(14.2.2008 15:51:48)
Píchání a nepíchání ucha záleží na tom, jestli se jedná o zánět hnisavý či nehnisavý a v jakém stádiu se právě při návštěvě lékaře zánět nachází. Obecně platí, že „kde je hnis, musí se vypustit“. Pokud zánět není ještě plně rozvinut, pak se s pícháním ucha ještě vyčkává (bubínek musí být dostatečně vyklenutý) a v takovém případě může ještě zabrat konzervativní léčba. Takže se může stát, že ve chvíli, kdy lékaře navštívíte, ještě ouško na píchání není, ale za 2 hodiny již může být. Každopádně pokud bubínek praskne sám, bývá rána podstatně větší než po lékařském zásahu, navíc okraje rány nejsou rovné a hladké (lze přirovnat ke „skobě“ na oblečení a prostému prostřižení látky – který defekt se bude lépe sešívat? resp. hojit?).
Nasazení antibiotik záleží opět na typu zánětu, pravděpodobné příčině (antibiotika jsou účinná jen na bakterie; ideální je kultivační vyšetření, které však trvá několik dní) a celkovém stavu pacienta. Pokud je zánět nepříliš rozvinutý a celkový stav pacienta není postižen, pak nejsou (pravděpodobně) celkově podávaná antibiotika nezbytná a budou snad stačit kapky do ucha a naopak – při vysokých horečkách a schvácenosti je celkové podání antibiotik na místě. Každopádně do ukončení léčby je na místě zůstat v péči odborníka (nezanedbat kontroly) a dodržovat klidový režim.
Pozn.: Jsem lékařka, ale zubní, ne ORL. Jinak s ušima jsem si užívala jako malá a prakticky užívám dodnes (uši jsem měla píchané nesčetněkrát a v 7 letech jsem měla velmi prudký zánět ucha, ucho během velmi krátké doby samo prasklo a teklo pak ještě 3 týdny, bubínek se již nezhojil a kvůli chronickému zánětu byly následné operace velmi obtížné).
A pro ty, které řeší statistické škatulky: oba rodiče jsou lékaři; kojená jsem byla asi do 3 měsíců… ;-)
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Děkuji za objasnění. 

(15.2.2008 7:20:47)
Přesně tak jsem si to myslela :-)
 Klára + batole 


Re: Píchat nebo nepíchat ucho? 

(25.2.2008 17:20:55)
Taky máme kamaráda ORL, právě před týdnem v roce a půl píchli Štěpánkovi ouška obě najednou (my to s manželem ani 1x nezažili, neměli zkušenost).
Riziko prasknutí bubínku je mnohem horší (větší prasklina, větší bolest, než to samo praskne...) než píchnutí, navíc po píchnutí nastane úleva hned.
A pohotová léčba antb.je pěkně na palici, protože zánět může být bakteriální či virový (na ten smaozřejmě antb.nazaberou, dávaly by se zbytečně) a i když je to ten bakteriální, dobrý doktor (jak jsem teď u známého i naší pí.dr. dětské ORL - Černochové, zjistila) čeká 2 dny, zda nasazení antb.je vskutku NEZBYTNÉ či ne. U nás bohužel bylo, antb. jsme nasadit museli, ale nasazovat je jen tak naslepo, to se nedivím, že přestávají zabírat a že je až 50% v Evropě nadužíváno... ;((
 Nasuada 


prevence 

(14.2.2008 11:59:12)
Nikdy jsem si nemyslela, že by kojení byla prevence k jakkékoliv nemoci, spíš, že MM pomáhá vzhledem k obsahu protilátek k rychlejšímu zotavení. Vždycky když klukovi začíná rýma děláme tyto preventivní opatření: podložená postýlka, na noc mokré prádlo, časté větrání, vincentka do nosu a odsávání. Mám dojem, že hlavně ta podložená postýlka a i přes den spíš vertikální polohy jsou dost důležité.
Měli jsme a máme asi dost štěstí, že kluk cca od 5 m spí převážně na bříšku, takže měl ráno při rýmě vždycky hrozně zalepený nos a špinavé prostěradlo, ale zřejmě mu to tím pádem neteklo do uší.
 luthienka 


Co větší děti? 

(14.2.2008 13:26:14)
Můj syn začal na záněty středouší trpět až v 8 letech. Teď mu bude brzy 11 a právě včera jsme byli na pohotovosti na píchnutí. Několikrát se to podařilo rozehnat kapkami do ucha a studeným obkladem. Ale pícháno měl 3x a stále válčíme s pocitem zalehlého ucha. ATB na to nikdy nedostal.
Máte někdo zkušenosti se staršími dětmi? U malých to chápu- neumějí smrkat. Ale u těch velkých mi to nějak uniká.
ALergik je mírný a na vyšetření mandle jdeme příští týden.
 Blanka, syn 


Re: Co větší děti? 

(14.2.2008 13:57:51)
Luthienko, já jsem na to trpěla od cca 7 let do 15 let (poslední zánět stř. ucha jsem měla v tanečních) :-©. Paradoxně mi první zánět začal po vyndání nosní mandle :-( V těch 15 to nějak samo "zmizelo", následky nemám žádné.Syn to zdědil pravděpodobně po mně, jeho doktor na ORL nám řekl, že to může být drobná anomálie ucha(oba jsme je měli jen v levém uchu) a záněty se dostanou lehce z krku(nosu)do ucha. Syn to měl jako menší, ucho má nakonec operované a teď (je mu 13,5 roku) má už pokoj.
 štěpánka 
  • 

Re: Co větší děti? 

(14.2.2008 19:44:06)
Syn měl taky nejhorší období cca 8-10 let. Když měl po páté píchnuté ucho (během roku), rozhodla jsem se změnit doktory, takže mu ucho nepíchali, ale dali nám domů Otobacid, který kapeme vždy okamžitě, jak ho ucho začne bolet. Což je v podstatě po každé viróze - jak skončí horečky, začne ho bolet ucho nebo obě. V nemocnici nám to píchli vždy (až na 1 doktorku), ačkoli to byl nehnisavý a tudíž virový zánět. Zkusili jsme homeopatii, cibuli, česnek, až Otobacid pomohl. Nová lékařka též nechala udělat testy na imunitu, která byla děsná. Po následné kůře se to zlepšilo.
 luthienka 


Re: Co větší děti? 

(15.2.2008 16:03:35)
Dík za ochotu. Ale Otobacid známe, také ho mám trvale doma. Někdy pomůže a někdy ne, zrovna jako babské rady typu cibule a česnek. Ještě mi někdo radil tea tree oil, tak to vyzkouším. Zkoušeli jsme i homeopatika a také nic. Ještě zkusím tu imunitu- to by pak možná pomohl Wobenzym.
Díky.
 .Žaba 


A čo cibuľa? 

(14.2.2008 13:35:16)
Ja som na radu nášho známeho (mmch lekára), dala pri bolesti ucha malému do uška vatičku s nadrobno nakrájanou cibuľou a pomohlo to takmer okamžite. Máte niekto podobnú skúsenosť? Na otitídy by mal pomáhať aj diviznový olej, kdesi som čítala, že pri prírodnej liečbe prichádza úľava už za 10 minút.

Niekoľko lekárov mi potvrdilo, že vačšinou sú ATB na zánety zbytočné, vo Veľkej Británii údajne prebehol výskum, kde jedna skupina detí bola liečená len kvapkami, odsávaním a podpornou liečbou (ATB boli nasadzované len v prípade, že do 48 hodín sa dieťaťu neuľavilo a teploty neklesli), druhá skupina mala to isté plus ATB. Medzi týmito skupinami nebol žiaden rozdiel v komplikáciách, trvaní ochorenia, ani v stupni bolesti a podobne.
 eva 
  • 

vidím, že jsme asi přírodní úkaz 

(14.2.2008 13:43:40)
syn má 2,5 roku a ještě nebyl nemocný .....nepočítám občas rýmu a asi 3x měl teplotu, toť prozatím vše, nemoci se nám zcela vyhýbají a doufám, že tomu bude tak i nadále ....
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: vidím, že jsme asi přírodní úkaz 

(14.2.2008 14:05:15)
Já ti to moc přeju, taky jsme si žili pěkně, než nám Tereza nastoupila do školky, do té doby je vše v ......, však víte kde.
 Pole levandulové 


Re: vidím, že jsme asi přírodní úkaz 

(14.2.2008 21:28:07)
Nejste v tom sami:-), nas syn taky nebyl nikdy nejak nemocny, nepocitam-li teploty kolem ockovani a nejakou tu rymu. Kojeny nebyl ani den, do jesli chodi od dvou let, tj skoro rok a pouze letos na Vanoce mel nejakou horecnatou virozu, pri ktere mu nasadili prvni ATB a na ta byl alergicky, tak mu je po dvou dnech sebrali. Za par dnu byl zdravy i bez nich a od te doby je OK. Takze taky klepu na drevo a doufam, ze jsem to timto nezakrikla. Pisu to jen pro ty, ktere si delaji vrasky z toho, ze kdyz jejich dite nebylo kojene, tak nutne musi byt nemocne.
 Katka (Evička a Honzík) 
  • 

Moje zkušenost 

(16.2.2008 20:25:37)
V6 měsících syn měl silnou rýmu. Takouvou, že jsme ani odsávčkou nedostali z nosánku všechno a výsledek? Zánět středního ucha. Takže jsme dostali na ORL antibiotika s tím, že za týden máme přijít na kontrolu. Uběhly 3 dne a něco se mi na Honzíkovi nezdálo. Jakoby pořád mrkal levým očkem, a tak jsme navštívili pediatrii. Paní doktorka mi sdělila, že musíme okamžitě do nemocnice, protože Honzík sice pořád mrkal levým očkem, ale pravá strana se nehýbala vůbec, což znamená - Obrna lícního nervu. V nemocnici Honzíčka vyšetřili a zjistili, že má zánět až v kostech kolem ouška a hrozila operace a vyndání kůstky za pravým oušěkem. Naštěstí ale vše rozehnali anitbiotikama, takže na operaci nakonec nešel. Po 14 dnech nás pustili domů s tím, že jsme chodili na neurologii a ORL na kontroly a doma masírovali postiženou oblast. asi za třičtvrtě roku se to upravilo a Honzík je teď v pohodě, šikovný a nic na něm nikdo nepozná. Úplně se obrna vyléčila. Vyčítala jsem si, kdy jsme udělali chybu..., Odsávali jsme, podkládali postýlku, kapali kapky a stejně... Jenom mě udivuje, že pan doktor se o takovém riziku nezmiňuje, byť to souvisí s rýmou, ale ta přešla v zánět střeního ucha... Takže si myslím, že to k tématu patří. Nicméně - pediatrička nám doporučila odsávačku , která se připojí na vysavač, a tím se tedy odsaje nosánek úplně dočista, takže teď ji doporučuji všem mým kamarádkám a mamkám, které mají malé děti.
 Ivana, dva kluci 
  • 

Re: A čo cibuľa? 

(14.2.2008 13:48:01)
já mám dobrou zkušenost s tea tree. Gázový proužek namočit do SLUNEČNIC0VÉHO oleje a pak na něj kápnout jednu KAPKU TEA TREE. Vložit do ucha přikrýt vatou a zavázat šátkem. Zabírá spolehlivě, už tři záněty jsme takto rozchodili. Většinou na horečku ještě byl nutný ibalgin.Ale přes noc to bylo pryč.
 EllaP 
  • 

Re: A čo cibuľa? 

(14.2.2008 15:49:44)
My mame stejnou zkusenost. Jen olej aplikujeme trochu jinak - kapneme na kraj vnejsiho zvukovodu, ale tak, aby olej nenatekl uplne dovnitr do ucha, zustal jen na kraji.
Naposledy jsme tak vyresili zacinajici zanet v prosinci - po odpolednim probuzeni syn hrozne brecel, ze jej boli ucho a nebyla s nim vubec rec. Bohuzel jsme museli pro dceru do skolky, a to meli jeste ten den besidku. Takze jsme kapli tea tree, cesta do skolky byla pekelna, potom jeste nekolik minut, ale do 30 minut po aplikaci oleje bylo po placi a stezovani si na ucho a byl klid.
 majdaleenka +07+11 


Re: A čo cibuľa? 

(14.2.2008 16:45:52)

 majdaleenka +07+11 


Re: A čo cibuľa? 

(14.2.2008 16:48:33)
jejda;) znovu a lépe. Chci se zeptat, kam tu cibuli dáváte při rýmě a od jakého věku? Malý má teď už docela dlouho kašel, ale ve stěrech není vůbec nic, jen si tak kašle, máme teď mukosolvan sirup a balzám na hgrudník a záda, ale nějak nic. Kdopak poradí, co s tím? Je mu 7 měsíců.
 Amálka 
  • 

Slivovice 

(14.2.2008 19:35:57)
No my máme zase dobré zkušenosti se slivovicí. Syna začalo bolet ucho na horách. A tak jsme dali nurofen a do ucha nakapali slivovici (ne studenou) no a za ucho studený obklad. Než jsme za dva dny byli u dr. tak už byl skoro OK.
Líh působí jako analgetikum a při odpařování to ochlazuje. Pak jsem to několikrát aplikovala i u dcery a také s úspěchem.
 Kia 
  • 

Re: A čo cibuľa? 

(14.2.2008 20:23:57)
zkusenost mam ze sveho detstvi - zanety ucha jsem mela od trech mesicu do zhruba deseti let. cibule nepomohla nikdy.
 Petulina, kluci 11 a půlroční mimi 
  • 

Re: A čo cibuľa? 

(14.2.2008 22:51:52)
No jasně, to už rovnou můžeme zkusti zaříkávání :-) Naši příbuzní na Slovensku otravu jídlem při přežíračkách léčí masáží ruky v kombinaci se zaříkadlem "Oči v riti, v riti oči". Nic je nezvyklá v tom, že to funguje... Nic ve zlém, když pomáhá přírodní medicína, fajn. Ale musí v tom být aspoň kus nějaké logiky. Ne jen pouhá víra.
 severanka 


Re: A čo cibuľa? 

(15.2.2008 23:27:48)
ne jen že nemá žádné vedlejší účinky, ale kolikrát nemá žádné účinky
 Pajáda 4/1 
  • 

příšerná bolest 

(16.2.2008 16:23:26)
Můj čtyřletý syn dostal zkušenost se zánětem st.ucha po nástupu do MŠ. Naštěstí jsme vždy rozehnali OTIPAXEM.Ovšem!!!
Přesně na nový rok (po novoroční procházce - upozorňuji, že řádně oblečená a s čepkou)jsem ten hnusný zánět prodělala sama, a to oboustranný, praskly mi oba, hnis vytékal 3 týdny, měsíc jsem vůbec neslyšela. Tu noc, co se mi zánět objevil, jsem celou prochodila bytem, porod proti tomuto typu bolesti legranda!
Takže od té doby mám příšernou hrůzu z tohoto tématu a děsně lituji děti, které to postihne a čím dřív pomoc přijde, tím líp, i za cenu píchnutí.
 Cita 


Re: příšerná bolest 

(17.2.2008 12:05:33)
Pajáda, no nevím , taky sem nedávno prodělala oboustraný zánět ucha a to zas byla brnkačka proti mému porodu...všechno je relativní, i když souhlasím, že bolest je to příšerná, zvlášť pro malé děti...
 Evka 
  • 

Re: příšerná bolest 

(17.2.2008 15:07:37)
Syn (4r) má záněty stř.ucha od 6-ti měsíců.
Měl jen pár hodně bolavých zánětů, jinak to na něm poznáme podle jiných příznaků - ne toho, že by si stěžoval na bolest ucha. Věřím, že bolest může být hrozná a někdy nemusí být vůbec.
 Ninivé, synek 2roky 
  • 

poraďte 

(17.2.2008 14:47:41)
Ahoj,
kdo máte už zkušenost s dětským zánětem stř.ucha, prosím poraďte.
Jak dlouho asi vytéká po píchnutí ouška hnis? Synovi přestal až asi po 4dnech, až za dva dny máme jít na kontrolu. Mám trochu strach, abych něco nezanedbala.. díky
 Laďka, 2 děti 
  • 

Re: poraďte 

(17.2.2008 15:06:39)
Buď v klidu, hnis může z ouška vytékat i několik dní. My jsme to teď také tak měli, leželi jsme ve špitále z ucha vytékalo a doktoři to dokonce i odsávali.
 papinka 


Re: poraďte 

(17.2.2008 19:42:34)
Hnis může vytékat několik dní , týden i více, takže se nebojte.Jen je potřeba nezanedbat kontroly až do úplného zhojení.
Bolest u zánětu ucha skutečně bývá krutá , já si ji pamatuju od svých 3 let a dokáže skolit i 100kg chlapa.Ale samozřejmě to asi závisí na agresivitě a dynamice konktrétního případu a na každém z nás, jak vnímáme bolest.
Spoléhat na homeopatikabych se rozhodně neodvážila, osobně dám přednost píchnutí a vypuštění obsahu. To často stačí a uchrání před ATB.Ale jak píše lékař, pokud jsou těžké celkov é příznaky svědčící pro bakteriální infekcia hnis.sekrece, jsou ATB nezbytná i z důvodu prevence komlikací.
K těm komlikacím , kromě již zmíněné obrny lícního nervu při přestupou zánětu může dojít k zánětu spánkové kostis rozpuštěním kostních sept a tvorba hnisavých dutin v kosti. Může dojít i k přestupu na mozk. blány s rozvojem zánětu mozk.blan nebo mozku / i hnis.ložiska v mozku/.Přestup naústrojí sluchu pak může způsobit nevratnou ztrátu sluchu a poruchu rovnováhy. POdle mě nejsou úplně banální a na léčbu homeopathií bych se rozhodně nespoléhala.
 Eva + Jan 7,5 
  • 

Tvarohový obklad 

(20.2.2008 9:52:04)
Chtela bych se s vami podelit o svou zkusenost, kterou jsem nikde nevycetla. Muj syn zacal mit problemy s usima pri rymach cca posledni dva roky. Vzdy jsem s prvnimi jeho pocity s nim bezela na usni, kde nam dali kapicky. Nakonec v situaci, kdy se to moc nehodilo (horecka atd.) jsem mu zkusila dat na ucho tvarohovy obklad (me pomahal drive napr. na zanet prsu - doporucuji).
Postupuji tak, ze z kusu tvarohu vytvorim cca 1 cm vysokou placku, obalim do tenke tkaniny (gazy, kapesnicku), podlozim dalsi vrstvou kapesniku a ulozim na satek. Satek ovazu diteti - tvarohem na ucho - kolem hlavy.
Necham 1-2 hod., prip. celou noc. Delame to pri prvnich pocitech boleni a spolehlive to pomaha. Syn neda na tvaroh na ucho dopustit. Vyjimecne to jeste jednou zopakuji s novym tvarohem. Tvaroh nejak zahadne zanet vytahne. Alespon nam obema to pomaha (me onehdy take).
Nemohu to siroce doporucovat, protoze to mam vyzkousene jen na nas dvou, ale treba to muze byt pro nekoho inspiraci.

Zdravim vsechny maminky (tatinky).
Eva
 Eva76 
  • 

ventilacni trubicky 

(20.2.2008 21:36:50)
mame je uz skoro rok a od te doby zadne bolestive zanety usi!
 markéta 
  • 

bolest ucha 

(24.2.2008 12:29:21)
Když je dcera nachlazená, bolí ji někdy i ucho. Na ORL řekli, že se jí zvětšuje nosní mandle a ttlačí ji do ucha. Vždycky zatím stačilo dát panadol a obklad na bolest a nosní kapky do nosu. Vždycky to přešlo tak do půl dne. Tentokrát ji to bolelo dýl, ale přes noc a ráno už to bylo dobré. Ale dopoledne jsem zjistila, že má ucho úplně černé. Tak jsem ho opatrně umyla. Nevíte, co to je? Byla to nějaká zvýšená sekrece nebo v tom mohla být i krev? Předpokládám, že to nějak souviselo s tou bolestí protože to nikdy jindy neměla.
 Líza 


Re: bolest ucha 

(24.2.2008 13:25:40)
Takhle to může vypadat, když praskne bubínek. Souhlasilo by i to, že bolest ustoupí, protože už tam nic netlačí.
 Holajda/Jiřinka98 a dvojčata02 


Re: bolest ucha 

(24.2.2008 13:26:10)
Ahojky!!!

Já si myslím ,že to byla krev .Jak píšeš ,že to bylo černé a uschlé nejspíš to přes noc praslo někdy ten hnis z toho ani netče a je tam jen ta krev. Měla by jsi pak navštívit ještě jednou ORL aby jí tam koukli.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.