| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Líbí se mi být dědečkem

 Celkem 21 názorů.
 Ivana 
  • 

závidím - ale v dobrém :) 

(28.1.2008 9:37:42)
To můj otec, když k nim přijdeme na návštěvu, jen zdvihne hlavu od televize, řeknu ťuťu a to je vše. V náručí jí měl všehovšudy 3x, ale pokaždé mu dcerka začne plakat - a není se čemu divit. Proto víc takových dědečků, kterým se líbí být dědečkem, vždyť ty děti si je přeci zaslouží.
 Bleška27 


Re: závidím - ale v dobrém :) 

(28.1.2008 11:50:05)
Také závidím, právě toho dědečka, my o něj přišli před deseti lety. Sotva si pochoval svoji první vnučku na kterou se moc těšil, pár měsíců na to zemřel. Pořád nám moc chybí. Byl skvělý táta a já se moc těšila na jeho dědečkovskou roli. Doteď, když čtu něco tak pěkného, jako je váš článek mám slzy v očích. Moc mě mrzí, že nikdy neuvidí našeho nejmladšího raubíře... snad je tu někde pořád s námi. :-)Ještě že máme ty babičky :-)
 majdaleenka +07+11 


:o) 

(28.1.2008 18:09:51)
To je krásný, že si to takhle užíváte, naši prarodičové si našeho drobínka taky užívají. Jen moje maminka už nemůže, alespoň ne tak, jak by si jistě i sama přála, ale to už je Osud. Vaše články jsou vždycky tak milé, děkuji za příjemné čtení:o)
 Marťan 
  • 

Prvovnouče 

(28.1.2008 18:27:17)
Taky jenom tiše závidím, protože já stihla svému dědečkovi na jeho smrtelné posteli jen prozradit, že se chystáme našemu synáčkovi pořídit ještě sestřičku, a dodneška se nad každým jejím pokrokem pousměju a pomyslím si, co by jí tak asi řekl děda.
A ze zkušenosti mé maminky dodávám, že první vnouče je první vnouče a žádné další už nikdy nebude asi mít tolik pozornosti, kolik se jí dostate tomu prvnímu, které se o ni nemusí nějaký čásek s nikým dělit :))
 Molly. 


Re: Prvovnouče 

(29.1.2008 8:50:49)
Moji tchýňáci taky mají prvovnouče - jejich dcera jim před rokem povila vnučku. Je to milá sladká holčička. Tchýňáci se na ni velice těšili a jde to na nich znát. Vždy, když k nim přijedeme, mám pocit, že se se mnou baví akorát její pes, protože všichni ostatní se točí kolem miminka. Je to pochopitelné, já bych se kolem něj taky točila, ale je mi nepříjemné, když si dítě hraje pod stolem, jeden dědeček se snaží upoutat její pozornost poklepáváním na sedačku a žvatlaním, druhý dědeček hlasitějším žvatláním, babička má ruku pod stolem, aby zachytila hlavičku, která by se chtěla praštit do stolu...a u toho všeho jsem já, nesměle sledující televizi, protože jednak pro mě pod stolem už není místo a jednak bych si připadala hloupě.
O dítě se s mm mužem snažíme už od května a nic se neděje. Každou návštěvu obrečím - jsem zoufalá, že si mě nikdo nevšímá a že až my jednou budeme mít druhé, nebude už zdaleka tak obletované jako prvorozená.
Možná vyznívám sobecky nebo žárlivě, ale svým příspěvkem jsem chtěla říct, že nic se nemá přehánět. Články o Samuelkovi jsou pěkné, ale úplně v nich vidím své tchýňáky (i když všechny vaše děti si možná už na mladší dítka zvykly ;) ).
 Katka,kluci 5 a 9 
  • 

Nic si z toho nedělej 

(29.1.2008 9:11:22)
Tohle dobře znám. Švagrovci měli děti cca 6 let před námi a když jsme tenkrát přijeli na DOMLUVENOU (cca 1x za měsíc) návštěvu ke tchýni a náhodou tam dorazili i švagrovci s mrnětem, nepromluvila se mnou babička třeba celé odpoledne, prostě neměla čas, musela neustále žvatlat na prcka.Já tam seděla jako blbec, manžel většinou šel něco pomáhat tchánovi....Taky jsem to pak obrečela.Nejvíc mě tenkrát štvalo, že jsme šetřili na byt a makali, abychom si mohli rodinu pořídit. A tchánovci, ačkoliv to věděli,se neustále vyptávali, kdy už teda něco bude.To přejde, uvidíš.
Dneska jsou z nich bezvadný děda a babička, švagrovic děti už jsou puberťáci a děda s babi se věnují našim dětem. A věnují se jim zase "rozumně", nepřehánějí to rozmazlování,protože už z nich nejsou tak "auf" jako z toho prvního.
 Lizzie 


Re: Prvovnouče 

(30.1.2008 10:10:03)
Souhlasím,

nejsem přímo prvovnouče, ale prvovnučka, děda se mi maximálně věnoval a v předškolním věku jsem byla perfektně rozmazlené. Hezké vzpomínky
 Evka 
  • 

Díky pane Nágle 

(28.1.2008 22:17:38)
Milý pane Nágle,
děkuji Vám za další z článků, které do slova a do písmene pohladí po duši. Výrazy jako "inkoustová tužka zakusující se do bělostné stěny" nebo "soukromý bazének pod máminým srdcem" vykouzlí úsměv na rtech a celý příběh ještě povýší na krásné beletristické dílko.
Vydejte své příběhy knižně, pane Nágle, a ujišťuji Vás, že budu první, kdo si je půjde koupit :-)
 Vladan 


Tady je vidět... 

(29.1.2008 6:51:44)
že model rodiny otec-matka-dítě je strašně chudobný. Mají tam být zahrnuti strejdové, tety, dědečkové, babičky, sestřenice, bratranci - a pokud můžou bydlet blízko sebe, mají to největší štěstí pod sluncem - Velký obdiv Vám, Vaší ženě a poděkování za vychování jedenácti plnohodnotných členů naší rozvíjející se kapitalistické společnosti:-)
 majdaleenka +07+11 


jj, chtělo by to 

(29.1.2008 9:54:23)
rozšířenou rodinu, kor když miminko je "k neutahání" a společnost miluje jako to naše, ale kam tu širší rodinu ve městě ubytovat?
 Vladan 


Re: jj, chtělo by to 

(30.1.2008 7:09:22)
Dřív se stavěly vícegenerační byty. Je to zvláštní, ale doba se změnila - lidi chtějí žít single, ve dvou nebo maximálně ve třech. Já sám třeba s rodiči bydlet nechci a radši jsem si našel podnájem. Dnešní doba je jiná - lidi jsou víc orientovaní na sebe, svoje pohodlí a potřeby. Neříkám, že je to špatně - jenom se to prostě změnilo a děti tak často ochuzujeme o kontakt s příbuznými.
 Lizzie 


Re: jj, chtělo by to 

(30.1.2008 9:45:59)
Vladane,

ale ne všude je vše ideální, a abych pravdu řekla ve vícegenerační domácnosti bych žít nechtěla. Zpravidla to nedělá dobrotu. Tchýně a tchán mohou být fajn, ovšem jsem pro vlastní život a pokud si holka/kluk s rodiči partnera jen trochu nesednou snadno se to změní v pěknou patálii a dost nervově vyčerpávající záležitost. Ano, lidé jsou více orientováni na sebe a možná je to tak dobře. O přítomnost babiček a dědečků děcko neochudím - od čeho jsou návštěvy a prázdniny, že. A abych pravdu řekla i mnohým prarodičům (v dnešní době podstatně déle pracujícím) svědčí vlastní soukromí a klid.
 majdaleenka +07+11 


Re: jj, chtělo by to 

(30.1.2008 21:22:26)
na začátku 20. století se lidi pracně "individualizovali" a teď je to naopak, společnost se pomalu učí žít spolu, no a potom se zase budeme prát o to, abychom byli sami; ale žít s rodiči ať vlastními nebo partnerovými si představit nedovedu, ale nikdy neříkej nikdy:-)
 Vladan 


Re: jj, chtělo by to 

(31.1.2008 6:31:05)
To je právě to. Pozoruju to sám na sobě - než bych se přizpůsoboval rodičům, radši jsem se odstěhoval. Je to trend moderní západní civilizace. Neříkám, že je to špatně nebo dobře, ale možná je to trochu smutné. Babička padesát kilometrů daleko je fajn, ale svého času byla babička něco jako kouzelná bytost, která hasila všechny rodinné požáry:-)
 Jana, 2 holčičky 
  • 

Re: jj, chtělo by to 

(31.1.2008 20:16:50)
Nevím, myslím, že vztahy tchýně-snacha a tchýně-zeť jsou už po tolik staletí přetřásané, že se asi budeme muset smířit s tím, že jde o vztahy obvykle velmi komplikované. Kouzelná babička moc pohárů nepohasí, kouzelná babička spíše ohníčky tiše a vytrvale zakládá. Takový tichý a nenápadný pyroman... Ne, babičky jsou bezva, ale mladá rodina má podle mě žít ve svém a po svém. Moc ráda čtu kouzelné články pana Nágla. A zároveň jsem ráda, že takovou trvalou rodinnou pospolitost nemusím zvládat dennodenně na vlastní kůži. Máme s prarodiči hezké vztahy, ale delší soužití je pro toho "přiženivšího se" partnera vždycky velmi obtížné. A taky se to vždycky začne postupně promítat do našeho vztahu. Takže babičky ano, ale klid je klid...
 Pavla, jen 4 děti 
  • 

Velká rodina 

(29.1.2008 10:44:34)
Vždy mě potěší článek z velké rodiny. Osobně jednu takovou taky znám, mají též 11 dětí jako Nágl, 8 dcer a 3 syny. Závidím jim (v dobrém) jejich pohodu, nadhled, krásné vztahy. Přestože jsou jen 2 dcery vdané a 1 syn ženatý, mají už i 11 vnoučat. Bydlí všichni blízko sebe a žijí opravdu jako jedna velká rodina.
 Kama 
  • 

Re: Velká rodina 

(29.1.2008 22:33:49)
Náglovi taky měli svého času jen čtyři děti. Co není teď, ještě může být, neházejte flintu do žita!
 Simča, dcery *1988 a 1997 


Usmívám se tady - tak trochu smutně.... 

(29.1.2008 20:51:45)
Jelikož jsem se už smířila s tím, že třetí dítě mi osud nedopřál a vzhledem k věku, zdravotnímu stavu a hlavně postoji manžela už ani nedopřeje, doufám, že si dalšího mrňouse budu časem užívat jako spokojená babička.... Fakt je, že je to pro mne těžko stravitelná představa.... Raději bych totiž to vlastní miminko.....
S.
 Hanka, rocni dcerka 
  • 

Moc hezky clanek 

(30.1.2008 22:37:05)
Diky za krasne podvecerni pocteni. Moc jste zvedl naladu a pohladil po dusi jedne unavene mamince:o)
 LUTO 2 DĚTI 
  • 

Re: Moc hezky clanek 

(3.2.2008 21:22:49)
TAKY JSEM RÁDA ŽE MÁME BABIČKU,IKDYŽ JEN JEDNU.ALE PO VLASTNÍCH ZKUŠENOSTECH OBĚ VÍME,ŽE BYDLET SPOLU PROSTĚ NEMŮŽEME.
 LUTO 2 DĚTI 
  • 

Re: Moc hezky clanek 

(3.2.2008 21:23:13)
TAKY JSEM RÁDA ŽE MÁME BABIČKU,IKDYŽ JEN JEDNU.ALE PO VLASTNÍCH ZKUŠENOSTECH OBĚ VÍME,ŽE BYDLET SPOLU PROSTĚ NEMŮŽEME.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.