| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Vánoční kaleidoskop

 Celkem 17 názorů.
 Anadar 


Vánoce s pubertou 

(27.12.2007 9:44:32)
To je pěkné ,Maceško,že sis našla čas na napsání fejetonku.Zvlášť jestli vzali pacienti před Vánoci vaše oddělení útokem,jako tomu bylo u nás.
Nebyl Čtyřtet,ale Tři sestry.V sobotu.
"Honzouši,budou tam hrát nějaké koledy?"
"Nebudou,proto tam jdu."
Ó ta poezie Vánoc.Četla jsem jim vánoční příběhy a opravdu zpívala koledy.Ten čas je vzdálen jen asi pět let.Říci ,že pubert na tradice prdí,je poměrně slušný a výstižný výraz.Dárky má rád a jídlu se nevyhýbá,čili konzumní složka Vánoc je mnohem trvanlivější,než jakkýkoli jejich křesťanský či pohanský duch.
V neděli přestala téci voda,dodávka byla obnovena až v pondělí v poledne.Ano na ŠTĚDRÝ DEN.Cisterny nebyly(Veolie,díky),zřejmě se vybralo málo na poplatcích za vodu.Stejně postiženým obyvatelům Prahy 6 tímto vyjadřuji upřímnou solidaritu.
Za to puberta nemůže,nicméně to atmosféru nevylepší.
Na Boží hod ulehl pubert s chřipkou(devětatřicítky) vyděšení rodiče,zmasírovaní médii,se snažili vybavit přesné známky meningeálního dráždění. Tím zároveň úspěšně torpédoval naši snahu uniknout inverzi odjezdem do vyšších poloh.
Rozbalila jsem zavazadla a našla telefonní číslo naší pediatry.Až se vrátím z práce,zkusíme na středisku někoho najít.
Hezký konec roku všem.
 maceška 


Re: Vánoce s pubertou 

(27.12.2007 10:32:57)
Anadar :-)
My jsme ještě poslední předvánoční týden akreditovali (úspěšně :-)), takže to bylo fakt hustý!
Jinak choroby s horečkami nás navštívily taky, asi je něco ve vzduchu. Na Štědrý den už bylo nebezpečí zažehnáno...Držím palce!
 Zuzka a Anežka 06/05 
  • 

Re: Vánoce s pubertou 

(27.12.2007 15:11:17)
Nejdřív jsem se trochu lekla, že to bude zase další článek na stejné téma, kterých tu bylo teď hodně. A tak musím poděkovat za moc hezký a vtipný fejetonek !!! A už se "těším" na pubertu naší holčičky. I když někdy mám - díky jejím hláškám - pocit, že už v ní je :). Teď zrovna skoro na vše odpovídá "Ále prosim Tě" ...
 Maruška Z. 


PF  

(27.12.2007 23:31:04)
Taky jsme měli letos nevšední vánoční atmosféru: manžel si před svátky přetrhl achilovku (může teď tak akorát skákat o berlích jako vrabčák) a malá dostala zánět průdušek a středního ucha. Tudíž jsme zrušili Štědrý den u našich i hory a Silvestra s kamarády... zkrátka idylka. Všem smolařům přeju co nešťastnější nový rok!!! :-))
 Anadar 


Díky 

(27.12.2007 11:09:10)
Děkuji za povzbuzení.
 Lizzie 


:-) 

(27.12.2007 13:56:26)
„Nevím“, odpoví ledabyle. „Nějaký lidi“, upřesní. „Prej se po Novým roce zastaví, tak uvidíš, kdo přijde.“
Hodně vtipná hláška.

Dík za článek, maceško. Pobavil. Píšeš (ostatně jako pokaždé) s nadhledem, to jen tak někdo neumí.

Krásný zbytek roku 2007.
 Katka,kluci 5 a 8 
  • 

Re: malá vánoční hláška od nás :) 

(28.12.2007 14:14:57)
Nemám puberťáky, ale nedá mi, abych se nepodělila. Při usínání mladšího synka, Štedrý večer (noc): "mami, viděla jsi někdy Ježíška? " já: "Ne". Syn: "tak se di podívat na náměstí, on je tam přiťukanej."
 Budulínci 


Maceško, 

(27.12.2007 18:40:22)
Tvoje psaní je balzám na nervy!! Už dlouho jsem o Míše nic nečetla a jak ona tak i ostatní Tvoje zlatíčka nezklamou!!
Nik si o dárek napsal Ježíškovi, každému oznamoval, že dostane vláčkodráhu..takže to tam být muselo :o)
a bylo.... Máme nový rituálek..zpívání před spaním. Už od listopadu pějem "Rolničky" a prý je budem zpívat pořád...na mou výtku, že snad v létě změníme repertoár my bylo odpovězeno: "Vánoc není nikdy dost.." už mlčím :o)
 Winky 
  • 

Re: Maceško, 

(27.12.2007 22:42:03)
I když to bylo pubertální, zdálo se mi vše ještě poměrně láskyplné (ovšem srovnávání titulů ING a ZTPP je super)...

Mám sice dvouapůlletou dceru, ale nejspíš se nachází v období vzdoru, čili něco jako předpuberta troufám si říct, každopádně jazykově je hodně zdatná, zrovna dneska asi desetkrát do hodiny odrovnala moje rodiče svými hláškami - na jakékoli kárání z mé strani odpovídá "mami neřikej to" (tj. vím že jsem něco provedla a nepotřebuju k tomu slyšet tvůj komentář), pak taky "nech mě" na jakékoli pokusy o úpravu zevnějšku (utření pusiny, uvázání culíku atd), často a ráda komentuje svou správnost dodatkem "to mám pravdu" nebo "to je správně" (třeba - "nesahat na stromeček -to je správně" a "rybičky plavou, to mám pravdu") a navíc každou větu doplňuje o vševědoucí "NO", takže její zhusta monolog vypadal asi takhle: "babičko pojď máme tady taky svítící stromeček, no" a "já si dám ten perníček srdíčko,no" a "dědo to jsou lyže, no" .... Neumím a ani si nechci nijak zvlášť představovat jak to bude za oněch cca 10-12 let v té pravé pubertě....
Hodně zdaru všem
 Jana + 3 rošťáci 


Puberta - od kdy vlastně je?? 

(29.12.2007 10:55:34)
Nádherný článek, potěší i mě, mám tři děti, všechny nemocné, stejně tak manžel i já, prostě parádní vánoce. Ale nejsterší dcerka má 9,5 roku a podle jejího chování a "hlášek" s ní puberta tříská od zdi ke zdi. Všechno je "hustý", my si vymýšlíme blbost - jéžiš, co zas? A ještě : to mě nezajímá! Ve vztahu ke škole, prakticky ani neví, co tam celý den dělala. Mám už teď hrůzu z toho, až budou v pubertě všichni (9,5 roku - 6 let - 21 měsíců), to asi budu potřebovat doktora Chocholouška :-)
 Lizzie 


Re: Puberta - od kdy vlastně je?? 

(29.12.2007 11:47:54)
Rabuch,

znám holčinu, která jí má snad od 6..dřív hlásila než se naučila psát:-)Někdo do ní přijde extra brzy, jiný..z ní prostě nevyjde:-)
 Iva,3 dcery(18,14,5) 
  • 

Re: Puberta - od kdy vlastně je?? 

(30.12.2007 16:27:55)
Ahoj maminy,
nejsem žádný psavec,ale téma puberta je asi nevyčerpatelné.Moje nejstarší ve věku 13 a výš byla neuvěřitelně rozumná,zodpovědná a moudrá,ale přesto živel.Ale tak nějak v pohodě.To až teď,kdy je vlastně "dospělá" mám pocit,že ji puberta postihla.Prostřední přechodem na víceleté gymnázium upadla do opravdu tvrdé puberty,ve které setrvává už třetím rokem, a já stále čekám,kdy se probudí....No a ta malá se jim oběma snaží vyrovnat.Prostě pohodička.Jenom Vás chci ubezpečit,nebojte a nezoufejte,bude hůř Iva
 Martina+5 
  • 

Re: Puberta - od kdy vlastně je?? 

(30.12.2007 18:20:13)
Mám děti 12,10,5,2 roky + mimi.Už se puberty nemůžu dočkat.. ;-)
První dva už začínaj,2 letý má období vzdoru,5 letá ví všechno nejlíp.Když se k tomu přidaj prdíky mimča,nemá to chybu... :-)
Kamarádka(taky 5 ratolestí) mi na moje stesky řekla:Klasik o dětech řek:Co s nima?Zabít je nemůžeš,vychovat nejdou..
Pevný nervy přeju... ;-)
 Kytka Vrz 


Re: Maceško, 

(31.12.2007 13:13:17)
díky za článek, normálně nikdy nic nekomentuju, ale tenhle rok....
Mám 3,5 letou dceru... už od listopadu pěje koledy jak o život (budu si toho teď rozhodně alešpoň 2 roky vážit)a hodně tím vytáčí své dvě nevlastní sestry (16 a 18). Týden před Vánoci jsme všichni doma lehli, 25. jí píchali uši poprvé o dva dny později po druhé, teď jsme na středisku naštěstí ORL nesehnali. Stále mne bolí v krku a to po 12ti dnech doma. Jinak jsme si ještě stihli svíčkami (doma dělané lodičky, jedna z nejhezčích akcí, co jsme stihly s Kristinkou ještě před Vánoci) vypálit vanu. Takže finanční dárek od babičky ještě tak polovinou dohodíme ze svého a budeme bourat a zasazovat novou vanu. Chtěla jsem ty svíčky zhasnout, než rozbalíme dárky, ale moje pubert. nevlastní dcera mne usadila: "ti asi ta smaltová vana shoří, ne???!!! " Tak jsem přemýtala, zda se mi jenom zdá, že je z umělé hmoty, ale to víte 27 letá macecha je přece ze zásady úplně blbá, tak jsem šla radši malé dělat Ježíška.
Říkám si, že tenhle rok se to nepovedlo, a o to hezčí to bude příští. Svíčky už určitě zhasnu (ať si říká, co chce) a za malou se můžu tak akorát modlit, aby ji to zas nepotkalo.
Krásný a zdravý nový rok!
 1.3Magráta13 


Smaltovaná vana 

(2.1.2008 10:18:23)
...a shořela, co? :o)))))))))
teda, vím, že je to ode mě nehezké, ale to mě fakt pobavilo. Ovšem, nenapadlo by mě, že se tím dá vana zničit.
 Mecháček 


Veselé Vánoce !!! 

(2.1.2008 10:36:06)
Ahoj, je to tak, jak říkáš, je potřeba si vážit už jen samotného faktu, že se alespoň na ty svátky společně sejdeme u jednoho stolu, vše ostatní je podružné. A ty jejich průpovídky a postoje jsou nutným koloritem a zcela určitě tím nejmenším zlem...

Moc jsem se pobavil tou vaší báječnou atmosférou, o Vánocích má být v první řadě veselo a to, zdá se, skutečně bylo. Nemusí to tak být vždy a buďme rádi za každý další rok.

M.
 Ivka(kluci 2 a 7let) 
  • 

Re: Veselé Vánoce !!! 

(2.1.2008 11:52:16)
Tak tak...od 23.12. nám netekla voda (Praha 6), na Štědrý den se rozbil kotel a vytekla z něj v kuchyni na zem rezavá břečka. Manžel se místo poklidného strojení stromku věnoval návštěvě Hornbachu a spravování kotle, abychom nezmrzli.Když nám při pokusu o úklid havárie (stále netekla voda) ještě vzplanul vysavač (kouř a smrad po celém bytě), musela jsem se už začít smát...NE, to není náhoda. To nám jenom NĚKDO chce připomenout, co je opravdu důležité - a co ne. Sešli jsme se na Štědrý večer ve zdraví celá rodina a byly to nádherné Vánoce!!!

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.