| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Zdravé nohy od dětství

 Celkem 94 názorů.
 Lucienda 


boty "po nekom" 

(30.1.2007 10:07:32)
autor clanku zapomel podotknout, ze velmi nevhodne jsou boty podedene. samozrejme, ze deti nosi obleceni po nekom, ale to neni vytvarovane podle ciziho tela jako jsou boty.
 zuzkasim 


Re: boty "po nekom" 

(31.1.2007 21:22:06)
Já jsem dokonce četla v časopise článek nějakého dětského ortopeda, že dědit boty po někom není u malých dětí zas až škodlivé. Syn má rok a půl a boty mu vydrží tak 2-3 měsíce, pak potřebuje větší velikost. Za tu dobu je nestihl nikdy zničit (na odrážedle zatím nejezdí), kupuju z finančních důvodů atestované ale starší, pokud jsou v dobrém stavu. Dítě za takovou dobu nestihne kvalitní botu nijak zdeformovat, takže mohou podle mého názoru klidně sloužit dál. Jiné je to s botama po mě, které nosím klidně i 5 let a potom jsou z nich pěkně vyšmajdané papučky.
 Zuzana, 2 vnoučata 
  • 

Re: Re: boty "po nekom" 

(5.2.2007 8:40:26)
S tím souhlasím. Pokud dítě nosí botičky velice krátce a rychle z nich vyroste, obvykle je nestačí nijak "rozšmajdat". Samozřejmě čím je starší, tím obvykle boty nosí déle a pak už rozhodně není vhodné boty "dědit".
 Z.+1syn  
  • 

Re: Re: boty "po nekom" 

(5.2.2007 14:48:07)
Plně souhlasím se všemi fakty, které jste uvedla.
Z.
 Petr 
  • 

Vysoky nart 

(30.1.2007 10:21:43)
Syn nechtel asi v roce a pul vubec pouzivat boty - kdyz je mel nasazene brecel a nechtel chodit. Sli jsme s nim za ortopedem a ten prohlasil, ze ma vysoky nart, ze to ted ma spousta deti a ze mu mame kupovat boty na suchy zip. Tot vse, v dnesnim clanku jsem se dozvedel, ze to je nejaka vada a nic vic, jak ji predchazet, jak ji napravit, jen ze se maji kupovat spravne boty, ktere se ale dle clanku temer nedaji sehnat. V clanku se take vyskytuje spousta vad, kterych by si rodice mali vsimat, ale ja jsem z nej vubec nepochopil, jak takovou vadu poznam (jak vypada "vbocena pata"?) Mam z clanku smisene pocity.
 Albeka 1 


hmmm.. 

(30.1.2007 10:25:25)
.na botech pro děti by se nemělo šetřit a já osobně míjím asijské trhovce obloukem a raději nakupuji v obuvi botky s žirafou/jakýsi certifikát o nezávadnosti/české výroby.Ale na druhé straně chápu i rodiče,kteří nemají finanční prostředky aby kupovaly svým dětem na každou sezonu botky v cenové relaci kolem 1000,- což ty vhodné obvykle bývají.
Ještě takovou poznámku - děsně často se setkávám s tím,že maminky neumnějí svým dětem stříhat nehty na nožičkách. Vznikají tak příšerné deformity,zarůstání nehtů - což se mnohdy musí řešit operativním zákrokem. Takže prosím,stříhejte svým dětem nehty na nožičkách do roviny - né tedy do kulata jako na rukách :-)
 Agnes (1,5 dítěte) 


Re: hmmm.. 

(30.1.2007 12:45:30)
No, já si osobně nehty na nohou nikdy nestříhala do roviny a neměla jsem s tím potíže. Naopak - pokud bych je zastřihla do roviny (jednou jsem to zkusila, ale okamžitě jsem to zakulatila), vadilo mi to a měla jsem pocit, že mě ty okraje škrábou. A to nemám pokroucené prsty z lodiček či jinak deformované nohy. Svým dětem nehtíky stříhám také dokulata a nikde jim nic nezarůstá. Toť moje zkušenost a názor.
 Albeka 
  • 

Pro Agnes 

(30.1.2007 13:04:02)
...pak máme odlišné zkušenosti - u dospělých je už celkem jedno jaký způsob zvolí - jim už prsty nerostou a má pedikérka také ošetřuje nehty do kulata. U dětí bych však dala přednost stříhání na rovno.Asi také záleží na tvaru a velikosti nehtového lůžka což je dáno velkou měrou dědičně. Znám dost maminek,které si stěžují jaké ošklivé nehty mají jejich děti na nohou - na malíčku špatným ošetřováním nehet často úplně zdeformuje - a ptají se jak to dělám já - prostě stříhám na rovno.
 Lavanda 


Re: Pro Agnes 

(30.1.2007 13:42:23)
Albeko, mám radost, že ses zase objevila na Rodině. Dlouho už jsi tady nebyla, už jsem si říkala, co je s tebou. :o)
 Albeka 1 
  • 

Pro budilku 

(30.1.2007 13:50:08)
..mnoho práce,blázinec kolem Vánoc a do toho všeho vyvrknutý kotník a na měsíc berle :-)a pak témata co mne nezaujala..a taky nemusím furt do všeho kafrat :-)..ráda tě vidím a zdravím :-)
 nicota 


ortopéd 

(14.2.2007 15:32:16)
vždy mě pobaví články,jak rodiče zanedbají děti,ale praxe je jiná.Byla jsem u primářky ortopedie,že můj 11let syn má ploché nohy a vůbec se mi nelíbí,že mi chodí převážně na špičky.Když jsem dodala,že dětská doktorka mi doporučila mu do školy koupit ortopedické pantofle,tak mi bylo řečeno,abych pantofle vyhodila a na špičky přestane chodit až ho to přestane bavit.Zůstala jsem koukat,jako blázen.Můsím říct,že pantofle jsem nevyhodila a koupím mu je znova dám víc důvěry dětské doktorce.
 Iva, Viki (8/05) 
  • 

Re: stříhání do kulata a vysoký nárt 

(30.1.2007 14:00:37)
ahoj,

nám v porodnici říkali - stříhat na rovno. Nějakou dobu jsem to tak dělala, ale připadalo mi, že okraje zarůstají. Už více než rok stříhám proto do kulata a vše vypadá v pořádku.
Myšák má vysoký nárt po svém otci, takže máme problém s kupováním obuvi. Prý je třeba, aby mezi botou a nártem uvnitř bylo místo na strčení prstu, jinak tlačí. Nejlépe nám vyhovuje suchý zips, občas tkaničky. Vyzkoušíme třeba 5 párů botek, než jedny vybereme. Na holinky můžeme rovnou zapomenout. V kombinaci s buclatým lítkem se do nich prostě nenacpeme :-)
Boty po někom jiném (byť starším sourozenci) bych dítěti nedala nikdy, byť je to při dnešních cenách obuvi velmi lákavé. Tuto zásadu si však pamatuji už ze svého dětství a v článku mi chyběla.
Rovněž tak bych jak se píše v jednom příspěvku, ocenila více informací o tom, jak se konkrétní vady poznají a jak je lze napravit.

Iva
 Jana, dvě děti 
  • 

Re: hmmm.. 

(30.1.2007 13:03:30)
no já jsem nedávno četla o těch botkách se žirafou a byla jsem hodně překvapená, že to není značka kvality. Podle článku se jedná o obuv, která ač je od různých výrobců - má stejné rozměry v dané velikosti boty. A o těch botách z obchodů se dá taky dost polemizovat. Občas mi příjde, že mezi botou od stánku a z obchodu je jedinný rozdíl - cca 800 Kč a "kvalita" je stejná.
 jana, dvě děti 
  • 

Re: Re: hmmm.. 

(30.1.2007 13:13:08)
tak jsem hledala a našla a pro zajímavost vkládám adresu http://nase.rodina.cz/clanek5231.htm
 Dana,dcera 
  • 

Re: Re: hmmm.. 

(30.1.2007 13:20:38)
Taky nevidím moc velký rozdíl u obuvi v krámě a na trhu,kromě té ceny.Setkávám se často se stejnou značkou na trhu a v krámě a opravdu je jen cena rozdílná.Já tedy pro boty nechodim k "vietnamcům" pro sebe natož pro dceru,které je 20 měsíců.Ale zarazila mě ta žirafa.Někde jsem četla,že JEN se žirafou jsou kvalitní boty,ale já jsem nikde žádnou na žádných botech NEVIDĚLA.A to jsem prošla hodně krámů s botami,od těch nejlevnějších až po ty drahé.Takže nevěřim,že kvalitu přináší žirafa.
 Albeka 1 
  • 

Re: Re: Re: hmmm.. 

(30.1.2007 13:34:58)
Žirafkou jsou označeny třeba bačkůrky Výrobce HP Čechtín a jak výrobce dokládá jedná se o zdravotně nezávadnou obuv s certifikátem o zdravotní a hygienické nezávadnosti a dětské bačkůrky tohoto výrobce jsou na trhu celkem běžně a já jim dávám přednost.Tuto značku kvality mohou obdržet výrobci pakliže se zapojí do programu kvality a propagace českých výrobků - takové botičky pak podléhají kontrole. Pokud budou spotřebitelé dávat přednost těmto výrobkům a budou je vyhledávat pak se možná i v téhle oblasti pohnou ledy :-)

 Zuzana+Jony, 2 roky 
  • 

Re: Re: Re: Re: hmmm.. 

(30.1.2007 20:14:02)
Jenže žirafa opravdu není značkou kvality - jak už psala Jana, jedná se jen o to, že se pod tímto názvem sjednotilo číslování obuvi, taky jsem z toho byla v šoku.... Existuje ale pár českých výrobců dětské obuvi, se kterými jsme spokojeni a tam boty kupujeme.
 Dana,dcera 
  • 

doma bez botiček 

(30.1.2007 22:22:13)
Dceři doma bačkůrky nedávám.Od léta kdy chodila doma bosa na noze nic nechce.Když jsem jí je nazula,ihned si je sundavala a zahazovala.Po několika týdnech jsem to vzdala a boty uklidila.Takže chodí doma bez bot.
 Albeka 1 
  • 

Re: Re: hmmm.. 

(30.1.2007 13:24:23)
..samo sebou je asi zapotřebí zapojit zdravý rozum. Kvalita dětské obuvi u stánků je katastrofální. V obuvi je úroveň o poznání lepší a to hlavně co se týče materiálů a kvality zpracování a máte možnost reklamace.Faktem je,že né vždy trefíte do černého a i dražší botičky nemusí splňovat všechna kritéria ortopedů. Já se vždycky snažila vybírat dětem botky s pevnou patou,kvalitně zpracované z prodyšných materiálů s anatomicky tvarovanou vložkou uvnitř.
Oficiálně neexistují žádné stanovené normy jak má vypadat dětská botička a jaká kriteria by měla splňovat,výrobci prý nemusí splňovat žádné pevně stanovené normy - což je zarážejících...Pokud se týká žirafky je to označení zdravotně nezávadné obuvy s certifikátem o zdravotní a hygienické nezávadnosti a s tímto logem kupuji hlavně bačkůrky - v těch tráví děti domaa ve školách a školkách nejvíce času.

 Štěpka syn 2,5 
  • 

Re: hmmm.. 

(30.1.2007 13:29:36)
Ahoj.
Jak stříhat nehty vím.Teorii jsem zvládla dávno,ale zatím mi nikdo neporadil jak zvládnout řvoucí dítě.Nehty na nohách si nenechá ostříhat ani ve spaní.To by si radši nechal zlomit nohu.Je to BOJ.
Neporadí mi někdo?
Dík
 Amina 
  • 

Re: Re: hmmm.. 

(30.1.2007 13:40:37)
Ahoj, měla jsem podobné problémy, dcera vyváděla tak, že jsem se bála, že jí při stříhání vypíchnu oko. Vyřešila jsem to tím, že jí nehty piluju. Koupila jsem papírové pilníčky, jsou na nich kytky, Andulce se to líbí a je po křiku. Nechám jí sedět v židličce, pilníčky mi podává, máme na každý prstík jeden.
Tož tak.
 Albeka 1 
  • 

Re: Re: Re: hmmm.. 

(30.1.2007 13:47:12)
..hmm dobrý nápad,ale co na nožičkách,tam taky pilujete?
 Amina 
  • 

Re: Re: Re: Re: hmmm.. 

(30.1.2007 14:06:21)
Začala jsem právě na těch nožičkách.
 Albeka 1 
  • 

Re: Re: hmmm.. 

(30.1.2007 13:44:58)
Štěpko, i má dcerka 6,5 má s tímto problém a když je už nejvyšší čas zakrátit,tak občas dojde i na slzičky. Snažím se vysvětlit,že pokud nebude držet,tak ji mohu třeba nechtíc nůžkami píchnout, a že stříhání nehtů je asi nepříjemné,ale určitě to nebolí - je celkem rozumná,tak tedy drží,ale se zaťatýma zubama a slzama v očích.Když byla menší,přiznám se,že jsem nasadila teror a chvaty :-). Syn snášel stříhání nehtů dobře a nikdy nebyl žádný problém asi je to prostě u každého dítka jiné.Chce to holt trpělivost a vysvětlovat..a nejde - li to jinak tak chvaty :-)
Děti mé švagrové si od malička nehty koušou a to i na nohou - ta tenhle problém neřeší :-). Ale děti mají znetvořené prstíky na rukou i nožičkách...
 Mortadela 


Re: Re: hmmm.. 

(30.1.2007 14:25:39)
To znám - naše šelmice se taky vždy vehementně bránila (a nejen při stříhání nehtů, ale i vlasů, mazání ekzému mastičkou apod.) :-( Zkusili jsme úplatky, pustit k tomu pohádku, zpívat, odvádět pozornost... Vše marno, nedala se. Naštěstí z toho kolem 3. roku vyrostla, teď jsou jí 3 roky a 4 měsíce a už to bere s rozumem, i když brblá a staví se k tomu vyloženě neochotně.
 Agnes (1,5 dítěte) 


Re: Re: hmmm.. 

(30.1.2007 19:06:42)
Uf, tak to ani nevím, jak šťastnej jsem člověk. Obě moje děti se stříháním nehtů nemají problém, roční syn mě se zájmem pozoruje, jak při každém cvaknutí kleštiček řeknu "cvak" a oba se tomu smějeme. Čtyřletá dcera nemusí stříhání nehtů na nohou (vždycky mi místo toho vnucuje ruce :-D), ale vždycky to přežije. Švagrová má dva kluky, kteří u toho řvou, jako když je na nože bere, a to dokonce i ten desetiletý.
 Riči 
  • 

Re: Re: hmmm.. 

(30.1.2007 23:07:39)
Můj tříletý kluk měl takový hysterický záchvaty ze stříhání nehtů na nohou (na rukou mu to nevadí), že nepomáhala ani hrubá síla ani žádné triky. Nakonec přistoupil na kompromis- po každém koupání vždy jen jeden nehtík na každé noze, takže tak:-)
 GYM TC 
  • 

Re: Nohy smrdí a vždycky smrděly! 

(18.2.2007 16:34:44)
Mám jinej názor...Nohy prostě vždycky smrděly a smrdět budou.Ať v botech nike, nebo v shitech od vietví.
pa brouku AŤ NÁM SMRDÍ!!!
 GYM TC 
  • 

Re: Nohy smrdí a vždycky smrděly! 

(18.2.2007 16:34:54)
Mám jinej názor...Nohy prostě vždycky smrděly a smrdět budou.Ať v botech nike, nebo v shitech od vietví.
pa brouku AŤ NÁM SMRDÍ!!!
 Zdislava a kluci 


cviceni 

(30.1.2007 12:54:51)
nemate nejaky cviceni na chodidla pro deti? prijde mi dulezity chodidla cvicit,ale nevim jak,napada me jenom prstama zvedat predmety ze zeme,ale to je jeste pro 2-letyho obtizne...treba nejaky kulicky jako masaz? nevite o necem?
diky zdi
 Martina, Dita 1,5 
  • 

Re: cviceni 

(30.1.2007 17:46:23)
Ve zdravotnických potřebách prodávají masážní míčky různých velikostí, jsou měkké, gumové a s "ostny" - takže stimulují chodidlo. Pak jsem taky viděla takové dřevěné válečky - byla to vlastně jakoby podnožka na obě nohy najednou a pod každým chodidlem 2 dřevěné válečky s výstupky a po tom se "jezdilo" nohama.
Ploché nohy mám také od dětství a se svou dámskou velikostí č. 42 si můžu o zdravotních botech nechat jen zdát. Měla jsem si holt vzít ševce :-))))) Malé kupuju botičky Essi, jsou taky s certifikátem (ale ne žirafa, myslím že to není český výrobce). Bačkůrky beru obyčejné kotníčkové na tkaničky. Ale třeba bufy naven do sněhu mám po kamarádčině holce - jsme venku maximálně půl hodiny a stejně venku moc nechce ještě sama chodit, radši se nosí nebo vozí. A kupovat na zimu troje botky á 1000,-.... je mi líto, nemůžu.
Zaujalo mě to s těmi nehty, samozřejmě že jsem to slyšela s tím stříháním do rovna, ale přijde mi to šíleně nepříjemné - ty ostré hrany jak už tu někdo psal.
 kacaa 


Re: Re: cviceni 

(6.2.2007 9:14:58)
Essi je česká značka. Také malému kupuji.Četla jsem na internetu, že žirafka je placená. Certifikace jednoho vzorku stojí až 10000kč. tudíž malé firmy, jako třeba essi na to nemají.
 Markéta + Eliška 2,5r 
  • 

Re: cviceni 

(30.1.2007 22:12:22)
My jsme s bratrem, když jsme byli malí, tak abychom neměli ploché nohy prý sbírali prsty od nohou např. látkové kapesníčky, korálky, tkaničky (prostě drobné předměty ,aby se daly uchopit prsta od nohou)- doporučení od ortopeda. Sice je to už 20 let zpátky ale chodidla se spravily. Lepší než dětem strkat třeba ortopedické vložky do bot.
 Markéta, syn 5 l. 
  • 

Re: Re: cviceni 

(31.1.2007 17:44:56)
Proč je to lepší?
 štěpánka 
  • 

Re: Re: Re: cviceni 

(31.1.2007 20:22:13)
Tak třeba proto, že ne do každé boty se dají vložky dát (třeba sandály, pantofle, apod). Myslím větší děti. Ty malé asi nosí boty, do kterých to jde.
A až budou dospělé, tak je třeba nebudou bolet nohy, když je nebudou mít zdeformované.
 Markéta, syn 5 l. 
  • 

Re: Re: Re: Re: cviceni 

(31.1.2007 21:04:03)


Mě bylo na ortopedii vysvětleno (poté, co jsme rok cvičili a výsledek nula, pouze prořvané noci kvůli bolavým nožičkám), že vložky jsou jednou z pomůcek pro správnou stavbu nohy a tím i zbytku těla. Takže syn cvičí a také nosí vložky a doteď jsem to chápala tak, že při troše štěstí by nohy mohly být OK.Od té doby, co nosí vložky, neplakal ani jednou.

Několik mých kamarádů mě poinformovalo, jak v mládí cvičili a cvičili a jediné, co z toho mají, že si dodnes bezvadně umí natáhnout levou nohou ponožku na pravou nohu. Nohy to nespravilo. Když jsem se dívala na net, názory lékařů na cvičení jsou tak půl na půl - vynikající versus absolutně k ničemu.

To proto jsem kladla dotaz k velmi kategorickému závěru.
 Markéta + Eliška 2,5r 
  • 

Re: Re: Re: cviceni 

(31.1.2007 22:20:37)
Já to nemyslela jako jediné a správné řešení, ale jako jednu z možností jak se vyhnout problémům s klenbou - nejsem odborník, psala jsem jen svou zjušenost. taky asi záleží, jestli je nožička plochá příčně nebo podélně a v jakém stupni "poškození" se na ploché nožičky přijde. A samozřejmě zaléží i na "odbornosti" pediatra nebo ortopeda
 Kaca5 


Re: Re: Re: Re: cviceni 

(31.1.2007 22:30:49)
Tak to my jsme dopadli tak, ze az jsme sli na ortopedii s mladsim synem, tak jsem vzala starsiho, ze se mi zda, ze ma taky ploche nohy (nase detska doktorka nam za cele 4 roky ani jednou nerekla,ze ma ploche nohy, i kdyz je mu prohlizela), tak jsme pro starsiho dostali predpis na vlozky,a az jsme vysli z cekarny, tak v aute jsem si vsimla, ze na zprave je napsano "doporuceno:cviceni", ale v ordinaci o cviceni nikdo ani slovo - a to pan doktor je primar ortopedie, samozrejme, ze kdyby mi to rekl, tak bych se zeptala aspon na doporucene cviky, ale jelikoz jsme to zjistili az pozde a nemeli cas cekat znovu nez prijdeme na radu, tak vubec nevim jake cviky cvicit. Nevite nekdo nahodou nejaky odkaz na takove cviceni?Dekuji Katka
 Markéta, syn 5 l. 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: cviceni 

(2.2.2007 10:21:15)
Třeba na adrese http://www.stripky.cz/cviky/nohy/nohy.html
 Monča 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: cviceni 

(4.2.2007 22:16:33)
Velmi účinným cvikem podle našeho ortopeda prý je běhání či tancování na špičkách...
 Barka 


Re: Re: Re: Re: Re: cviceni 

(5.2.2007 15:56:14)
My cvičíme např. chodíme jako opička(chodíme po zevní straně chodidla), čáp (chodíme po špičkách), jako slon (po patách) a klasika sbíráme šátek nohama.
Nosíme i vložky už asi druhým rokem a troooošku se to zlepšilo, ale musím se přiznat, že s druhým "přírůstkem" se frekvence cvičení snížila tak nosí alespoň ty vložky. Jsem zvědavá, co řeknou na kontrole.
 Hanka, 2 kluci 


Prohlidka u ortopeda 

(5.2.2007 21:07:33)
Zajímalo by mě, jak probíhá prohlídka u vašeho ortopeda. Také chodím se synem k ortopedovi, syn se před ním kousek projde tam a zpět a to je celá prohlídka. Následuje předpis na vložky a jsme hotovi. Když jsem se ptala na cvičení, dostala jsem letáček se cviky a to bylo vše. Pokud se sama neptám, moc nám toho neřekne. Sama jsem pak zašla se synem na rehabilitaci, kde nás naučili plno cviků formou hry. Moc se mi přístup tohoto lékaře nelíbí a uvažuji o změně.
 Zuzka 
  • 

Re: Prohlidka u ortopeda 

(8.2.2007 8:12:06)
Ahoj Hani,

u nás mám také pocit, že prohlídka u ortopeda je jen za čárku splněno. Přesně jak píšeš, kluk se projde sem a tam (bos), dostaneme předpis na vložka a hotovo. Jo a žádný letáček se cvikama, prý máme chodit bosi, sbírat bosi kostičky a to prý stačí. Našla jsem si cviky na netu, to není problém, spíš si najít čas na cvičení. Mladší syn (necelé 3 roky)má totiž špatný vývoj kyčlí a tak musím cvičit hlavně s ním. Cvičíme všichni společně, ale hlavně cviky na malého. A to mi pan doktor - praktický - tvrdil, že z toho vyroste. Kdybych si nevydupala vyšetření u neurologa a následnou rehabilitaci u fyzioterapeutky, stále čekáme... I tak budeme cvičit léta a to nemáme čekat žádné zázraky... Kdyžtak změn ortopeda, jetli se Ti tento nezdá.
Zuzka
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Nožičky 

(30.1.2007 13:48:50)
Zrovna minulý pátek byly mé ani ne čtyřleté dceři na ortopedii diagnostikovány ploché nohy (po půl roce pláče, že jí bolí nožičky) a dostali jsme poukaz na vložky do bot. Tady v článku jsem se dočetla, že je to tedy ve velmi špatném stavu, ale doktor nic takového neříkal?!
Boty jsem kupovala výhradně v obuvi a rozhodně jsem na nich nikdy nešetřila, ortoped vzal zimní botičku pořízenou u Bati, skroutil ji a řekl mi, že se jedná o luxusní papuč.... což mě teda mírně řečeno dorazil. Připadala jsem si jako úplný, no však víte co, že neumím děcku ani koupit botu. Potom mi vysvětlil, že při nákupu se mám zaměřit pouze na dvě věci. Aby nešla promáčknout pata a aby nešla skroutit podrážka. A jelikož počítám, že by to měl vědět, asi ho poslechnu.

PS: ovšem článek mě nezaujal
 markéta, Tereza 7/03 
  • 

Re: Nožičky 

(30.1.2007 15:44:20)
Jaks to myslela, že nemá jít zkroutit podrážka? Já naopak zkouším, zda jde bota ohnout(špička k patě). Pokud to nejde nebo jen mírně, tak nekoupím, protože podrážka se má při chůzi postupně valivě odlepovat a když je neohebná, dítě pak zvedá celé chodidlo najednou. Je jasný, že když je podrážka jen tenká šlupka, jako třeba u bačkor, jde to zcela a snadno a to pak není bota na ven.
 Petr 
  • 

Re: Re: Nožičky 

(30.1.2007 16:58:29)
No ono skroutit asi neznamena ohnout, ale taky by me zajimalo, jak to ve skutecnosti je a hlavne, co se ma detem kupovat za boty. Pripada mi to jak ve snu, kazdy vsude tvrdi, jak je dulezite detem kupovat dobre boty, ale takove boty se snad nikde nevyskytuji resp. vzdy se najde nekdo, kdo najde na tech botach nejakou chybu.
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: Re: Nožičky 

(31.1.2007 9:56:39)
No myslel to tak, že prostě zkusit podrážku na skrut, já nevím, jak jinak to vysvětlit, ne ohnout, ale skroutit, jako když se třeba snažíž vykroutit prádlo (i když to je hloupé přirovnání, momentálně mě nic jiného nenapadá)
 KangaRoo, 2 děti 
  • 

Re: Nožičky 

(30.1.2007 16:48:03)
Dceři byly na ortopedii diagnostikovány taky plochý nohy. O cvikách nám dr. neřek ani slovo, pouze nás poslal kamsi, kde nám vyrobili vložky do bot. Ta paní, co vložky vyráběla mi řekla, že žirafa je na nic a že dobrá bota musí mít pevnou patu (opatek - kolem kotníku) a měkkou podrážku.
Tak teď jsem z toho jelen:-(
Jo a nevíte, jak donutit tříletou vzteklinu, aby v těch botách s ortopedickýma vložkama chodila??? Válí se po zemi a ječí, že ji to bolí a nemůže v tom chodit:-)
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Re: Nožičky 

(30.1.2007 18:24:29)
Myslim, ze pro ploche nohy stale plati, ze nejlepsi je , chodit bosky. A nejlepe v lete po nerovnem terenu - pokud tedy mate tu moznost, zkusila bych nedavat pres leto botky na ven (samozrejme pokud na to bude vhodne pocasi).
 Amina 
  • 

Re: Re: Re: Nožičky 

(30.1.2007 19:49:06)
Taky jsem slyšela. Ale ne na tvrdém, třeba na lině, koberec ale ano, taky venku na trávníklu, a tak.
 Vali222 


Re: Re: Re: Re: Nožičky 

(1.2.2007 21:53:40)
Jenže jak máme chodit venku bosky, když bydlíme v paneláku a okolo nás jsou trávníkdy plné exkrementů...
Tříletá vzteklina se přesvědčit dá, ale vymyslet motivaci je dřina. U nás jsme zavedli ortopedické vložky jednoduše: pořád si hraješ na princeznu, nemůžeš být šmajdavá holka, nožky musíš mít v pořádku. To s princeznou funguje zatím i na okusování nehtů.
Co jsme dodnes nevyřešili, tak jaké pořídit papučky, aby se snadno nazouvaly a přitom aby se do nich nožka vešla i s ortopedickou vložkou. Bačkorky na zavazovaní v naší velikosti nejen nejsou, ale ve školce by to dost vadilo, mašličku v necelých čtyřech letech neumíme a nedělám si zatím iluze, že by to rychle zvládla. Navíc se jí v nich paří nožka. Sandále jsou také problém. Když jsem se ptala na protetice, tak nám řekli, že se vyndá normální vložka a dá se tam ortopedická, ale nám se tam ta nožka ani pak nevejde...

Máte-li kdo radu k těm papučím, napište mi prosím na vali222(z)seznam.cz, díky
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Re: Re: Re: Re: Nožičky 

(3.2.2007 16:36:17)
Urcite sandalky - i na doma, i do skolky na prezuti.
 Lída+2 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nožičky 

(3.2.2007 16:40:27)
já myslím, že sandálky jsou dobrý. ve školce nemá půlka dětí bačkorky,ale sandálky.úči to neřeší.
Ve škole má od první třídy zdravotní pantofle taky 3/4 dětí.
 Vali222 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nožičky 

(3.2.2007 16:47:43)
Mockrát děkuji všem, kteří mi napsali své tipy.

Vali
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Obuv za kolik? a odkud? 

(30.1.2007 15:34:07)
Ja jsem tohle dilema resila dost loni na jare.
Koupila jsem mladsimu synovi nove botasky (stali neco pres 500) a za tri tydny jezdeni na motorce mel prodreny cely predek - proste durch. Tak jsem sla koupit dalsi botky, tentokrat jsem fakt nedala na rady ortopedu a na jezdeni na motorce mu proste koupila ty levne od vietnamcu, na prochazky mel nove (opet za 500) opet z obuvi.
Ale u nas to takhle lze skombinovat, syna obuji, veleze pred dum, kde je betonovy chodnicek, vezme motorku a jezdi.. kdyz vim, ze pujdeme mimo zahradu a z dosahu motorky - prezuji ho, aby si pri chozeni nohu nelikvidoval...
Kdyz bych totiz spocetla, kolik botek bych mela jen na letni sezonu...
Jo a ty od vietnamcu vydrzeli dokonce 6 nedel, takze mi na leto stacila na motorkarstvi dvoje... ty paradni mel na vychazky :-)
 Agnes (1,5 dítěte) 


Re: Obuv za kolik? a odkud? 

(30.1.2007 18:24:08)
A kolik je synkovi roků, když už na motorce šoupe špičkama po zemi (resp. kolik mu bylo v létě)? Není na ni náhodou trochu velký? Já jsem dceři motorku v této chvíli zabavila a přesedlali jsme na tříkolku. Nemuseli jsme pak řešit zničené boty. Je to stejné, jako byste chtěla vozit pětileté dítě v kočárku a koupila si na to nějaký obyčejný, abyste si nezničila "hodobóžový". Přijde mi to celkem logické...
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Re: Obuv za kolik? a odkud? 

(30.1.2007 18:27:01)
Syn je narozen v listopadu, ted na podzim mu byli dva - na trikolku byl opravdu maly - nehlede na to, ze na te odstrkovaci motorce jezdi do ted na dvorku z vrsku s oblibou i jeho bracha (4roky) a delaji zavody... ten ma ale uz "rozum a zveda nohy pred sebe do vysky , maly uz to ted zacina delat take, tak snad bude nasledujici sezona lepsi nez ta minula :-).
 Agnes (1,5 dítěte) 


Re: Re: Re: Obuv za kolik? a odkud? 

(30.1.2007 18:56:19)
Tak to je potom otázkou priorit ;-). Přeji hezké léto a málo zničených botiček!
 adelaide k. 


Re: Re: Re: Re: Obuv za kolik? a odkud? 

(30.1.2007 19:51:59)
Já jsem asi natvrdlá ale jak může mrňous jezdit na odrážedle a nedotýkat se při tom nohama země?????
Protože pokud se nohama odráží tak si odře špičky bot...
A taky jsem nějak nepochopila tu poznámku o prioritách.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Re: Re: Re: Re: Obuv za kolik? a odkud? 

(30.1.2007 20:23:20)
Poznamku o prioritach ignoruji... :)
ale on se odrazel celymi chodidly, spickami brzdil - proto je zlikvidoval za dva az tri tydny (ted uz nevim prece, ale pri te cenne to byl sok) a tak nejak nelze diteti rok a pul az rok a trictvrte vysvetlit, takhle nejezdi! Ke konci podzimu uz zvedal nohy dopredu jako bracha (tehdy 3,5 a jezdi i na kole, ale tohle ho proste bavi :-))
Tak fakt doufam, ze letos vydrzime s jednemi kvalitnimi botickami, protoze to je pak dva pary skoro na mesic... kdyz chci mit jedny slusne neodrene na vychazky a treba k lekari. A to mam ty kluky dva - takovy rozpocet nemam ani ja!
 Zuzka a Anežka 05 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obuv za kolik? a odkud? 

(30.1.2007 21:19:36)
Tak já pořád čtu a čekám, že najdu nějakou radu ohledně botiček a zatím se tu řeší dokola odrážedlo :). Tak jak to s těma botičkama vlastně je ? Mám pocit, že co člověk to názor a kdo se v tom má vyznat - my máme teď zimní kotničkové kožené boty Essi, tak snad jsou v pořádku. Na doma bačkůrky se žirafou a zas bude dilema co na jaro ...
 Luca M,syn 14měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obuv za kolik? a odkud? 

(31.1.2007 13:27:34)
Chodíme se synem na rehabku od 4m,teď už jen preventivně,při poslední kontrole mi lékaři řekli ať hlavně nekupuji prckovi papučky,že ničí nožku,protože jsou textilní a brzy se pomačkají a zvrásní a je úplně fuk jestli mají žirafu nebo ne.pokud trvám na tom,že bude nosit doma botky,tak ať mu koupím sandálky.
 PajaMM 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obuv za kolik? a odkud? 

(31.1.2007 14:24:24)
Ahojda!

K tvemu nazoru se pridavam, nam to rekla detska doktorka aniz bychom chodily na rehabilitaci. Proste kdyz Kalrka zacala chodit a ja se ji ptala, jestli je lepsi doma bosa nebo v backurkach, tak rekla ze bosa ne, ze to jedine venku, dom aze jsou tvrde podlahy a backurky taky ne, ze nedrzi nozicku, ze jsou lepsi sandalky....
 Lída+2 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obuv za kolik? a odkud? 

(31.1.2007 15:26:50)
Já kupuju zdravotní sandálky z lékárny i do školky. Je to super. Ten školní rok mu vydrží. A bačkory by měl min. 2-3.
Navíc to větrá a možná se v tom i líp chodí. Ale plochou nohu mu našli v 5 letech stejně, prootže mu velmi rychle vyrostla.:-((((((((((((nosil ortopedické vložky,ale už je to Ok.
 Vali222 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obuv za kolik? a odkud? 

(1.2.2007 22:00:22)
Můžu se zeptat na značku botek z té lékárny?
Dceři jsem kupovala POUZE zdravotní obuv z lékárny a stejně plochou nožku máme. Sandálky se navíc přes léto tak vytahaly, že na konci léta jí v sandálkách noha plavala, že bez ortopedické vložky by ani nešly nosit. Byly volné i s tou vložkou, a to ta původní tam zůstala.
 Agnes (1,5 dítěte) 


Re: Re: Re: Re: Re: Obuv za kolik? a odkud? 

(31.1.2007 13:35:20)
Dítě sedí na sedátku a nožičkama se odráží v podstatě, jako kdyby chodilo. Jenže, pokud je dítě na odrážedlo příliš velké a má už dlouhé nohy, když se nožka vrací dopředu, nemůže ji dát tak vysoko, aby nedřelo špičkou o zem. Zkuste si představit na odrážedle sebe (samozřejmě přeháním) a uvidíte, že tu nohu nezvednete, aniž byste škrtla o zem. Když tohle začala dělat moje dcera, odrážedlo šlo prostě pryč a přesedlali jsme na tříkolku. Cairo, vyrábějí se i malé tříkolky, není to takový problém.
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obuv za kolik? a odkud? 

(31.1.2007 17:58:02)
no jasne, ale prckovi, kteremu je rok a pul jsem proste nevysvetlila princip slapani :-(, ale odrazet se umel.. a to mame malou trikolku. Je proste na svuj vek veliky.. ale to neznamena, ze bude umet to same, co deti stejne velke, ale treba o rok ci dva strasi (nedavno nam jedna maminka v cekarne rikala, uda by nas velky chlapec nemohl jeji male dceri prece jen pujcit kostky aniz by es vztekal, ze mu je bere z ruky :-) holcicce bylo tri a pul...
ja jsem proste v te dobe nemela penize na par zdravotnich botek na kazdy mesic.. tak jsem to vyresila systemem - levne na odrazedlo, pak prezout a zdravotni na prochazku
 Agnes (1,5 dítěte) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obuv za kolik? a odkud? 

(1.2.2007 9:43:00)
už to nebudeme řešit, každá máme svůj názor. hezký den
 Vali222 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Obuv za kolik? a odkud? 

(1.2.2007 22:09:10)
Tak my taky na odrážedle prodřeli dvoje botky za léto. A nebylo to odrážením, bylo to bržděním, malá brzdila špičkami jak drak. A coby rok a čtvrt malý prcek sjela docela slušné kopce. A taky jsme měli boty na odrážedlo, z Hypernovy za 150 Kč a boty "zdravotní" na všechno ostatní. Tříkolka pro takové prtě je nesmysl, nepochopila ani, že má mít nohy na pedálech... :-)
 Jil 
  • 

Re: Obuv za kolik? a odkud? 

(30.1.2007 22:30:40)
Nezavisle na sobe nam pochvalila vyber bot rehabilitacni, neurolozka i pediatricka - vsechny tri boty studovaly a u vsech /vzala jsem na ukazku ctvery, abych se ujistila, ze vybirame dobre/ se vyjadrily pochvalne. Kupujeme Naturina a Geox, radeji s jinyma znackama neexperimentujeme.
 Zuzka a Anežka 05 
  • 

Re: Re: Obuv za kolik? a odkud? - pro Jil 

(31.1.2007 18:21:05)
Chtěla bych se jen zeptat, kde se dají tyto botky koupit? Hledala jsem na internetu a nenašla ...
 Leny, 2 děti 
  • 

Šířka botičky 

(30.1.2007 23:13:27)
I když se všude píše a maminky jsou nabádány, aby dětem kupovali novou, nejlépe certifikovanou obuv správné délky a šířky, tak se mi zatím nikde v obchodě nepodařilo narazit na jinou šířku dětské botičky než "G". Kromě toho by prý měli mít v prodejnách měřidlo dětské nohy jak do délky, tak do šířky. Takové měřidlo jsem viděla jen v TV v pořadu Sama doma v díle o správné obuvi. Bohužel nikde v prodejně jsem se s tím nesetkala, a v podstatě by mi to bylo i k ničemu, pokud všechny vyráběné botky jsou v jedné šířce. Máte jinou zkušenost?

Naše holčička má hodně úzkou nožičku. Takže máme problém sehnat vhodné botičky - pokud jsou jí na šířku dobré, pak jsou jí "krátké", pokud vybereme přiměřené délce, včetně nadměrku, tak v nich "plave". Často i v modelech na suchý zip, který se přece jen lépe přizpůzobuje nožičce než klasické šněrování, a to nemluvím o tom, že pokud jí suchý zip utáhnu, tak jsem na jeho kraji, zip drží na posledním milimetru a za nožičkou vlaje zbytek zapínání. A to kupujeme pouze českou certifikovanou obuv.
 Radka 
  • 

Re: Šířka botičky 

(30.1.2007 23:32:37)
Tak my máme se synem opačný problém. Má širokou nožičku a zase hledáme botičky minimálně v G šířce. Ptala jsem se emailem jednoho výrobce, zda se vyrábějí boty o šířkách E, F, G, H (na www.detskaobuv.cz píšou, že dětské boty v těchto šířkách se vyrábějí) a odepsali mi toto: ... ono to není až tak jednoduché.V normální botařině,to tak vždycky bývalo,tak jak se píše,ale,protože dneska to moc nefunguje,aby se děti obouvaly zdravě!Dětská bota je hodně drahá,když je oceněna tak jak by měla tak nebude u nás prodejná a co udělá obchodník?Nakupuje různé boty od různých dodavatelů,aby splňovaly,to co mají a už se vůbec nikdo nezabývá tím,že by mohli pamatovat na děti s buclatou nožkou a tak,u dospělých někdy na šířku H nebo I narazíte.Prodejci jsou mnohdy nekvalifikovaní a vůbec nevědí,že nějaké označení šířky někdy existovalo,hlavně,když prodávají...
TAkže tak.
 KangaRoo 
  • 

Re: Re: Šířka botičky 

(31.1.2007 9:34:04)
V obuvi Deichmann mají měřidlo na výšku i šířku bot a také prodávají dětské boty zn. Elefant, která je v několika šířkách. Ovšem cena je taky poněkud vyšší, bohužel:-((
 KangaRoo 
  • 

Re: Re: Re: Šířka botičky 

(31.1.2007 9:35:18)
Elefanten se jmenuje správně ta značka:-))) Pardon...
 Leny, 2 děti 
  • 

Re: Re: Re: Re: Šířka botičky 

(31.1.2007 11:20:20)
Omlouvám se, ale bydlíme na "Klondajku", takže Daichmanna jsme zatím míjeli, co znamená dražší? Díky.
 KangaRoo 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Šířka botičky 

(31.1.2007 20:35:23)
Dražší - mám pocit, že tak okolo 1000-1500 Kč (za kotníčkový botky) a výš, co jsem se koukala na podzim. Pro ty, kdo vládnou německy nebo anglicky jsou stránky zde: http://www.elefanten.de/Elefanten/de/Elefanten_systeme_wms.html
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Šířka botičky 

(31.1.2007 9:04:20)
Meridlo nozicek maji v Plzni napr. v Olympii ve sportu Drapa, dal pak v Hanahu na Americke - mozna i jinde, ale tady jsem se s nimi setkala..
 Leny, 2 děti 
  • 

Re: Re: Šířka botičky 

(31.1.2007 22:24:21)
Tak to máte štěstí, i když pokud se nedá koupit kvalitní dětská botka v jiné šířce než tradiční G, tak je to asi stejně k ničemu :(. A pochopily jsem se, že jde o měřidlo šířky nožičky?
 Leny, 2 děti 
  • 

Měřidlo 

(30.1.2007 23:19:23)
Na adrese http://www.detskeboty.cz/shop.php?category=1&k=128&p=185
se dá koupit měřidlo délky nožky a botičky. Je to šikovné, ale dost drahé ( alespoň mně se to zdá).
 Radka 
  • 

Re: Měřidlo 

(30.1.2007 23:35:36)
Měřidlo jsem tam také viděla, drahé sice asi je, ale uvažujeme, že ho koupíme. Hlavně abychom měli jistotu, že má syn vhodnou velikost bot.
 Lída+2 


Re: Re: Měřidlo 

(31.1.2007 7:45:59)
no,ale to je vám dost na nic, protože každá bota je jinak šitá a jinak dlouhá. Syn tu nosí najednou vždy kožené kotníkové 31. Sněhule má 28(ač tohle číslo nenosí min 1 rok). A zdravotní sandálky do školky má 30.Tenisky do sokola opět 31.A jsou mu sandálky od Exica(Nymburk) a ty jsou 28 a přitom jsou na délku stejně veliké jako ty z lékárny v 30.
Já obkreslím nohu na karton a strčím do boty a podle toho zkoumám orientačně, kolik, že tam maj ještě místa.Ale je to orientační,ale lepší. Měřidlo jsme použila jednou donesla domů tenisky co nás tlačili.:-(
 Leny, 2 děti 
  • 

Re: Re: Re: Měřidlo 

(31.1.2007 11:15:51)
Taky používáme karton nebo špejli, kterou vsunu v obchodě do botky. Ale stejně trošku uvažuju o koupi měřidla, i když se mi zdají čtyři stovky za kousek plastu přehnané. To měřidlo právě funguje na zbůsop kartonu nebo špejle, takže není důležité jestli je botka označená 28 nebo 30, odměříte právě velikost nožky a měřidlo pak vsunete do boty.
 Lída+2 


Re: Re: Re: Re: Měřidlo 

(31.1.2007 15:24:09)
Aha tak to jsme mysleli každá trochu jiné.:-)
 lenka410 


boty na doma 

(2.2.2007 21:02:07)

uze mi prosim nekdo poradit? Mam 15 mesicniho syna ktery jeste sam nechodi CHodi pouze kdyz se muze drzet napr stolu nebo gauce Mam mu poridit na chozeni doma nake latkove backurky nebo kozene capacky? A nebo ho nechat jen v ponozkach kdyz vice leze nez chodi Mame v byte ted dost chladno od podlahy Od kdy jste vasim detem davali na nozicky prvni boty? A jake? DIKY
 Hanka, 2 kluci 


Re: boty na doma 

(2.2.2007 21:22:52)
Já jsem dávala botičky od té doby co se sám postavil, asi na deseti měsících. Poradila mi to rehabilitační sestra. Používali jsme kožené capáčky, ktere jsme teď vyměnili za sandálky Essi. Látkové bačkůrky nejsou moc vhodné, jsou moc měkké a jejich opatek též. Je vypodložený pouze papírem, takže moc dlouho nevydrží dostatečně pevný. Nožička má mít oporu, aby se předešlo různým problémům. Také se bude malému lépe chodit v botách než na boso.
 Lída+2 


Re: boty na doma 

(3.2.2007 11:19:00)
Přečti si ještě něco zde:
http://www.dingocz.cz/zdraveobouvani.htm
 Líza 


Re: boty na doma 

(3.2.2007 16:48:52)
Doporučení z rehabilitace: dokud víc leze než chodí, nechat v ponožkách (aby se správně odrážel a mohl ohýbat chodidlo podle potřeby). Jakmile víc chodí, v případě měkkých koberců nechat v ponožkách, jinak jsou zdravější sandálky než bačkory.
 Iva a Jiříček 3roky 
  • 

Re: boty na doma 

(4.2.2007 16:06:33)
chtěla bych se zeptat, zda máte někdo zkušenost s domácími bačkůrkami zn.Raweks, jsou to bačkůrky s gumovou podrážkou, tvarovanou vločkou a na kovovou přesku a josu kotníčkové, stojí kolem 200Kč. Já je synovi koupila a zdají se mi dobré, většinou mu je střídám se sandály také kotníčkovými.Máte prosím někdo nějakou zkušenost, zda jsou opravdu dobré?
Děkuji
 Iva a Jiříček 3roky 
  • 

Re: Re: boty na doma 

(4.2.2007 16:07:43)
omlouvám se za chybu, myslela jsem s tvarovanou vložkou.
 Monča 
  • 

Boty 

(4.2.2007 22:39:25)
Trochu mě mrzí,že se vše háže jen na kvalitu obuvi a nepadlo zde ani slovo o dědičnosti....
Já mám plochou nohu a v poslední době už to bolí,starší dcera má také platfus,takže té mladší kupuji preventivně od malinka jedině tvarované kvalitní boty s pevnou patou (poučena,že špatná klenba je výsledkem nevhodné obuvy...)
A výsledek ? Malé jsou dva roky,a nožičky má nejhorší...Nejen ,že nemá klenbu žádnou,ale palce se jí stáčejí dovnitř a má na nich i na patách otlaky...Už i s ní chodíme na ortopedii a opět jsem se dozvěděla,že špatnou nožku špatné boty zaviní...A připadám si tak nějak křivě nařčená...
A nedá mi nenapsat,že mám stejně starou neteřinku,která chodí ve vietnmských sandálkách s pěnovou podrážkou,nebo v sešmajdaných botkách z druhé ruky a nožičku má klenutou předpisově....
Takže si myslím,že něco holt máme dané a neovlivníme to ani kvalitou obutí...
 Zuzana, 2 vnoučata 
  • 

Re: Boty 

(5.2.2007 8:51:00)
Je pravdou, že velkou roli hraje dědičnost. Proto mne také překvapilo, že z článku autora vyznělo, jako by vše záviselo jen a jen na botách. Moje matka má nohy příčně i podélně ploché od útlého věku, už jako malému dítěti jí předepisovali vložky (ve třicátých letech!)Její matka, moje babička, která se narodila v r. 1899, měla stejné problémy, ve vyšším věku měla vbočený palec a ten jí tehdy sekali! Já mám nohy příčně ploché, podélnou klenbu mám OK. A snažila jsem se nikdy nenosit příliš vysoké podpatky a úzké špičky už vůbec ne. Na módu posledních let - dlouhé a úzké špičky, které mi připomínají kašpárka - jsem nikdy ani nepomyslela. A moje děti, narozené v polovině sedmdesátých let (15 měsíců po sobě), kdy se u nás žádné asijské boty neprodávaly a kupovala jsem jim kvalitní kožené botičky,obě nosily stejný typ obuvi,ale syn měl odmalička příčně i podélně ploché nohy a předepisovali mu vložky, dcera nohy dobré, ovšem má lehký sklon k příčně ploché noze - přesně jako já.
Samozřejmě souhlasím s tím, že botami se dají nohy zcela zničit, na asijské boty ani nepohlédnu, nicméně dědičnost je v tomto případě neopominutelná!
 Eva 
  • 

Adidas 

(5.2.2007 16:43:08)
Ahoj,my mame velmi dobrou zkusenost s botkami od Adidasu,dceri jsou dva roky a nozicku ma "vystavni".Je pravda,ze zacala chodit az ve 13.mesich,nejak se ji nechtelo a my ji ani nenutili:o).
Detska lekarka mi rekla,ze botky jsou ok,maji pevnou podrazku,jsou vetsinou prodysne a maji pevne snerovani.
Daji se sehnat i v outletu kolem 500-600Kc,coz si myslim,ze je hodne slusna cena,tedy pokud nekdo neresi,ze dite nosi "minulou kolekci" :o)).
Eva
 Konie 


Moje zkušenost 

(16.2.2007 9:45:08)
Nečetla jsem příspěvky až do konce, tak snad nenapíšu něco, co už někdo jiný přede mnou :-)
Hodně maminek je tu zoufalých, že stále neví jakou značku. Pracovala jsem v obuvi a má rada zní: Neohlížejte se na značku ani na certifikáty. Chtějte po botě, aby měla opatek, pružnou ale pevnou podrážku, klenbu a aby byla vyrobena z prodyšného materiálu, takže ne z uměliny. A dobře promyslete jaký životní styl vaše dítě s vámi vede, kde nejčastěji chodí a pod. Pokud totiž žijete na chalupě u lesa, budou nároky na botu jiné než ve městě. Osobně jsem viděla mnoho bot i se žirafou, které sice byly kožené, ale křivě ušité a kupodivu neodpovídala velikost o dvě! čísla. Dost mě to udivilo, než jsem zjistila, že tento certifikát dostane ten, kdo ho zaplatí, kritéria pro splnění nejsou až tak přísná, jak by měly být. Takže si promyslete co od boty chcete a pak ji jděte se svým zdravým rozumem koupit :-) Požadavky na botu je dobré mít promyšlené do nejmenších detailů, v obchodě pod nátlakem prodavačky už moc nevymyslíte :-)Já sama jako prodavačka jsem hrozný zákazník, protože vím co chci a když to nemají, nepřesvědčí mě o ústupku a odcházím jinam :-) Přiznám se, že někdy se stane, že kvůli botičkám sjezdíme i pár měst, ale nožky dětí mí stojí za to. (A nestává se to často, zatím jsme vždy narazili na dovré botky v okolí, byť obuví jsme obešli více) Jo a je samozřejmé, že je dobré kupovat boty s dítětem, vyzkoušet mu je a nechat ho chvíli v těch botkách po obchodě chodit a i běhat ať vidíte, jak se mu v nich šlape.
Tož tak můj soukromý názor a zkušenost :-)

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.