| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Systém náhradní rodinné péče

 Celkem 3 názorů.
 Eva Hlaváčková 
  • 

adopce nezrušitelná 

(21.8.2006 12:49:23)
Teprve tento rok mi byla potvrzena moje domněnka, že jsem adoptovaná. Dobrý šok! Zajímalo by mě proč mi to mí adoptivní rodiče neřekli. Protože jsem adoptovaná tzv. nezrušitelně, zajímalo by mě jak můžu zjistit něco o své původní rodině. Děkuji za odpověď.

Zdraví

Eva Hlaváčková
 RadekL 
  • 

Re: adopce nezrušitelná 

(31.1.2007 13:50:56)
Asi vám neporadím... snad by něco šlo zjistit, jestli vám nezměnili rodné číslo, ovšem chtělo by to mít přístup do evidence občanů ČR (to mají na policii a na matrikách pověřených obcí). To ale asi víte.
Píšu z jiného důvodu. Sám mám víc dětí v náhradní péči a samozřejmě jim to od malička říkáme. Jednou se naskytla zajímavá šance, a tak se manželka s dětmi rozjela za jejich biologickou matkou - do kriminálu. (jinde bychom si ji netroufli navštívit, měla toho na triku docela dost). Zajímavé setkání; my se s tímhle moc nepáráme. Chápu vás, že byste se ráda dozvěděla, ale na druhou stranu - máma je ta, co se stará. Buďte ráda, že jste neztvrdla v dětském domově, kde by vás zneužívaly ostatní děti a připravila byste se leda tak na kariéru bezdomovce. Vaši rodiče vám (obrazně řečeno) dali auto, které má škrábanec v rohu na zadním skle.
Přeju úspěšné hledání - ale jestli jste tmavá (Romka), tak radši opatrně.
 Elis +4 
  • 

adopce 

(2.2.2009 8:06:49)
Evi, nevím, kolik je Vám let,ale určitě dříve nebylo obvyklé dětem říkat, že jsou adoptované...bohužel.
Mám pocit, že sociálkai okolí tlačili adoptivní rodiče do situace, že to prostě tajili..možná se báli /a třeba se stále bojí/, jak to příjmete...jestli Vás neztratí.
Mám své 2 děti a 2 osvojené.
U adoptovaných..jakmile dcerka pobral rozum a začala se i ptát/byly jí cca 4 roky /, tak jsem s ní o tom začala mluvit...
Je jisté, že plně ještě nechápe dosah, ale ví, že se nenarodila z bříška mamince, ale jiné paní a maminka pro ni přišla s tatínkem do domečku.
Dneska už se na to náhradní rodiče připravují...ale dřív???
To vážně netuším..
Pokud vím, tak obě mé adoptivní děti mají možnost nahlédnout do spisu v době svých 18-tých narozenin u saociální pracovnice v místě našeho bydliště / u té, která má na starosti NRP/...ale nevím, ja kdlouho poté se spis ještě ponechává na místě a kdy se skartuje.
A svých rodičů jste se zeptala?

Hodně štěstí..
a jak napsal pán přede mnou...rodiče jsou ti, kteří se ovás s láskou starají, kteří Vás drží za ruku když upadnete a radují se z každého VAšeho kroku...
Elis

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.