| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Je poznámka přežitek?

 Celkem 67 názorů.
 jana 3 děti 


poznámky 

(15.12.2006 9:58:22)
Kdyby měly učitelky psát mému synovi poznámku za všechno,co ve škole provede,už má letos min.třetí.Naštěstí mu ji napíšou jen v nejnutnějším případě.Ze začátku jsem taky byla trochu naštvaná spíše na učitelky,ale s léty jsem pochopila,že chyba bude někde jinde.Učitelky zaslouží můj obdiv a těm,které učí mého syna,dala bych medaily Komenského.
 Lavi 


Re: poznámky 

(15.12.2006 11:58:21)
Moje dcera má výborného pana učitele,pro kterého je učit posláním. Moc si ho vážíme. Má výborné vyučovací metody,byla jsem se podívat při Dnu otevřených dveří.
S udržením pozornosti ve třídě nemá problém,žáky baví ho poslouchat,jak vykládá.

Poznámky nepíše. Když má problém s dítětem,vzkáže po něm rodičům,zda by přišly do školy.Každý pátek má odpoledne konzultační hodiny,kdy je ochoten s rodiči individuálně probrat případné problémy.

Známkuje děti od 1 do 3 (výjimečně 4)...Jedině za nepřinesený úkol dává pětku a to jen v případě,že se dítě neomluví předem,že zapomnělo vypracovat úkol,nebo když se tak děje opakovaně.

Úkoly dává pouze dětem,které to potřebují. Společných úkolů je opravdu minimum..např. 1x týdně sloh. Na víkend úkoly nedává,o víkendu by si dítě mělo od školy a učení odpočinout.

Příští rok jde dcera do šesté třídy,na každý předmět budou mít již jiného kantora. Třídní učitel se jim také změní. Je nám to s dcerou líto.
Už nikdy tak skvělého učitele nebudou mít:o((
 Damila 


Re: Re: poznámky 

(15.12.2006 14:29:11)
Můj starší syn má taky prima učitele, ale též ho mají jen do 5. třídy, pak jim to začne "natvrdo". Žádné ohledy na dyslektiky, žádné opisy místo diktátů... :o(
Učitel je mladý (34 let) a plný nápadů, takový "hračička", děcka skvěle motivuje, umí být vtipný, všichni ho mají rádi. Ne už ale tak ostatní učitelé, ti si myslí, že je s dětmi "přiliš kamarád" a že pak mají problém jeho třídy zkrotit. On problém s kázní dětí nemá-čím to tedy asi bude, že?...:o) Synův učitel není přitom nijak zvlášť benevolentní, ani ve známkování, dává i čtyřky a pětky. Ale také dává možnost si známky opravit. Užíváme si to se synem, protože je nám jasné, že tohle pravděpodobně první a poslední učitel tohoto druhu na ZŠ, jehož jsme zažili. :o)
A klidně napíšu jeho jméno. Jmenuje se Jiří Horák.

A pokud jde o autoritu, a mužský vzor, měli jsme štěstí i ve sportovním kroužku, kam naši kluci chodí, mají tam SUPER trenéra juda. To je trenér, který se také rodí jednou za 100 let. Pracuje jen s benjamínky a mladšími žáky. Ale umí to s nimi bezvadně. Ani popsat se to nedá. Fakt supr. :o)
 HelenaPa 


Re: Re: Re: poznámky 

(15.12.2006 19:38:08)
Dagmarjáno, proč myslíte, že na druhém stupni se nebere ohled na dys- žáky? Pokud na vaší škole k tomu dochází, porušují učitelé zákon!
 Damila 


Re: Re: Re: Re: poznámky 

(16.12.2006 8:09:36)
To mi bylo řečeno. Učitelé se tam více střídají, děti pořádně neznají. Nemůžou si u každého hledat dokumentaci, když má v každé třídě dyslektiků hned několik... :o(
 HelenaPa 


Re: Re: Re: Re: Re: poznámky 

(17.12.2006 18:51:00)
To se jen vymlouvají. Zajdi si v září do školy za všema novýma učitelama a domluv se s nima na společném postupu, jak svému dítěti společně pomůžete jeho handicap překonat. Když uvidí dobrou vůli i z tvé strany, tak se spíš zapojí taky. A pozor - opravdu má nárok na jiný přístup. já mám u každého dys-žáka poznačeno ve znánmkovacím sešitě. Navíc je povinností výchovného poradce všechny kolegy informovat o těchto žácích. Nevzdávej to a trvej na právech svého dítěte (ale pozor - máte povinnost i jako rodiče a pokud se doma nepracuje podle papíru z poradny, pak není závazný ani pro školu)
 HelenaPa 


Re: Re: Re: Re: Re: poznámky 

(17.12.2006 18:51:39)
To se jen vymlouvají. Zajdi si v září do školy za všema novýma učitelama a domluv se s nima na společném postupu, jak svému dítěti společně pomůžete jeho handicap překonat. Když uvidí dobrou vůli i z tvé strany, tak se spíš zapojí taky. A pozor - opravdu má nárok na jiný přístup. já mám u každého dys-žáka poznačeno ve znánmkovacím sešitě. Navíc je povinností výchovného poradce všechny kolegy informovat o těchto žácích. Nevzdávej to a trvej na právech svého dítěte (ale pozor - máte povinnost i jako rodiče a pokud se doma nepracuje podle papíru z poradny, pak není závazný ani pro školu)
 Damila 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: poznámky 

(17.12.2006 19:12:50)
Díky, to můžu zkusit. :o) Ale ještě rok máme čas.
A pokud jde o tu práci doma s dítětem, to je jasné, samozřejmé. Akorát už má 3/4 roku od PPP předepsanou "dyslektickou hodinu" ve škole 1x týdně a ještě ani jednou ji neměl...A hrozně se mi divili ve škole, že ji pro něj opravdu chci, že to většina rodičů nechce!
:-(
 Atrei,dítě jsem já 
  • 

Re: poznámky 

(17.12.2006 13:01:18)
Já sám chodím do školy.Naše učitelka neí moc hodná ale kdyby mi dávála poznámky za vše co jsem udělal měl bych minimálně 15.Poznámky jsou stejnak na nic
 HelenaPa 


Je to potřeba 

(15.12.2006 10:06:36)
Jsem učitelka. Děsně nerada píšu poznámky, ale bohužel je to nutné. Jsem povinna rodiče průběžně informovatnejen o prospěchu, ale i o chování jejich potomků. Protože když pak obdrží důtku, musíme mít podklady pro toto rozhodnutí. Jenže pokud budu všechny průšvihy řešit pouze domluvou, tak se může stát, že žák, který pravidelně obtěžuje a drobně šikanuje spolužáky, nebude mít ani důtku. Protože rodiče se zcela oprávněně odvolají ke zřizovateli s tím, že nebyli průběžně informováni. A Důtka bude zrušena. Už se mi to jednou stalo (tedy ne osobně, jen u nás ve škole). Důtku jsme museli zrušit proto, že jsme matku informovali písemně, ale dali jí to do ruky a nechali podepsat, jenže jsme jí to neposlali doporučeně, takže nemáme důkaz. Ona tvrdí, že nebyla informována předem. To jsou úřednický výmysly, co? Mnohem raději bych čas věnovaný psaní vzkazům rodičům využila smysluplněji.
 HelenaPa 


Re: Je to potřeba 

(15.12.2006 10:08:59)
A ještě jsem zapomněla dodat, že podle zákona nelze nechat žáka po škole. Tudíž i při nejlepší vůli ho přimět úkoly dodělat, tímto způsobem bohužel nejde.
 Blanča 


pohovor :) 

(15.12.2006 10:22:11)
dnes ve 13h jsem pozvaná na pohovor s učitelkou. Syn se o přestávce přetahoval se spolužákem o dveře na WC a k tomu si sprostě nadávali. Úplně nejraději bych touto radostí pověřila manžela, bohužel je na služební cestě.
Mimochodem, stalo se to zrovna den poté co jsem syna mohutně chválila, že neměl od začátku roku ani jeden průšvih.
Jsem dnes nějaká rozlítostěná, tak doufám, že se nedozvím nějaké hrůzy, nebo mám vážné obavy, že se neudržím a uroním slzu :)
 irlev 


Re: Re: Je to potřeba 

(15.12.2006 11:09:03)
Heleno, souhlas ve všem.

Nejsem příznivcem poznámek za obyčejné vyrušování - ostatně, když jsem na školení, taky mám co dělat, abych vydržela poslouchat bez vrtění apod. Ale prohřešky proti ostatním řeším hned a rázně - bohužel je spousta rodičů, kterým je upřímně jedno, jestli jejich zlatíčko někomu namlátí a na pozvání do školy nereagují. Nicméně, pak si s nima povídá sociálka.

Určitě je nejlepší vyříkat si to s rodiči i žákem osobně a v klidu, písemná komunikace je častým zdrojem nedorozumění. Navíc mi přijde, že ve vyšších ročnících jsou ty žákovské knížky opravdu dělané tak, že není pomalu místo na jakoukoliv korespondenci - i kladnou.
 Rose.Maria 
  • 

Re: Re: Je to potřeba - nechávání poškole 

(15.12.2006 14:24:09)
Chtěla jsem to napsat - nelze nechat žáka po škole bez souhlasu rodičů. Předchozího souhlasu rodičů. Je zajímavé, kolik učitelů toto pravidlo ignoruje.
V naší rodině jsme měli dlouhodobé potíže s necháváním "poškole" bez předchozího oznámení. Až když jsem řekli, že při další "poškole" zavoláme policii - tak konečně "poškoly" skončily. (Nechání žáka "poškole" bez předchozího souhlasu rodičů může být kvalifikováno jako omezování osobní svobody, někdy dokonce jako únos.....ale nejsem právník, takže možná za chvíli nějaký právník bude mít jiný názor :-))
 Insula 


Re: Re: Je to potřeba 

(15.12.2006 16:15:37)
Heleno, zatím tyto problémy řešit nemusím, protože moje děti jsou ještě malé, ale mám o dost mladší sestru, které je momentálně v pubertě a je to děsný lajdák. Otec na ní nestačí. Po pravdě řečeno se ani moc nesnaží. Je hrozně měkký. Neumí jí potrestat. Ohledně domácích úkolů mám takový (možná naivní) dotaz. Jak má rodič zjistit, že má dítě domácí úkol, když ono tvrdí, že žádný nemají???? Neumím si to představit. Nelze přece obtěžovat každý den učitele, zvlášť když mají na každý předmět někoho jiného. Navíc chápu, že učitel nemůže stát nad každým žákem jako kat a kontrolovat, zda si úkol zapsal do "úkolníčku" (nebo jak se tomu dneska říká). Takže by mě zajímalo, jak toto řešit.
 Lavi 


Re: Re: Re: Je to potřeba 

(15.12.2006 16:51:31)
Insulo,ohledně toho,jak má rodič zjistit,zda má dítě domácí úkol.....
No, v první,možná i druhé třídě to píše učitel většinou do notýsku. Od druhé nebo třetí třídy,většinou učitel diktuje dětem,co si mají zapsat,aby věděly,že mají DÚ. Od čtvrté třídy už je každopádně každé dítě zodpovědné za své úkoly. Jestli je to chronický lhář a úkoly zapírá....je dobré si to ověřovat ..třeba u rodičů jeho spolužáka:o)
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Je to potřeba 

(15.12.2006 16:54:54)
Lavi, asi jak kde. U nás ani v první, ani v druhé třídě učitelka do notýsku úkoly nepsala, naopak, děti si je samy označovaly v pracovních sešitech či písankách a dnes si je do notýsku zapisují samy. Já jsem ráda, že je i v tomhle vede k samostatnosti.
 irlev 


Re: Re: Re: Re: Re: Je to potřeba 

(15.12.2006 17:29:50)
Insulo, já to řeším tak, že rodiče na začátku roku upozorním, že úkoly budou vždy v úterý a ve čtvrtek - předměty střídám dle potřeby.
 Insula 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je to potřeba 

(15.12.2006 19:14:31)
Jo, to je super nápad. Ovšem jak na druhém stupni??? Tam si to přece každý učitel dělá jinak.
 Insula 


Re: Re: Re: Re: Je to potřeba 

(15.12.2006 19:13:35)
Lawi, problém je, že opravdu žádného spolužáka neznáme nebo na něj nemáme kontakt. Kamarády, které má tady v okolí s ní nechodí do třídy. :-((((((
 HelenaPa 


Re: Re: Re: Re: Re: Je to potřeba 

(15.12.2006 19:42:02)
Insulo, učím na 2. stupni a chodí i rodiče, kteří si přejí, abychom dohlídli na to, jestli si jejich dítko DÚ zapíše. Je to otrava a málokdy to pomůže. Ale co docela pomáhá, je nelitovat peněz, vzít dítko do papírnictví a nechat ho vybrat si libovolný sešitek, který se mu bude líbit. Do takového sešitku si DÚ píší rádi. Samozřejmě až na chronické "nemakačenka".
 Lavi 


Re: Re: Re: Re: Re: Je to potřeba 

(16.12.2006 10:37:55)
Insulo,

s rodiči spolužáků se leze seznámit třeba na rodičovských schůzkách nebo mimoškolních akcích. Náš skvělý pan učitel nás vždy na konci každého školního roku pozve na jeho zahradu (rodiče i s dětmi),kde se povídá,popíjí,pečou se buřty a hodně zívá,neb má dcëra chodí do hudební třídy. Jinak se s ostatními rodiči vidím krom rodi.schůzek na koncertech,kde naše děti vystupují nebo při odjezdech na různé akce,jako jsou výlety a školy v přírodě,těch příležitostí je hodně.

Heleno,s tím notýskem....na pubertáky už to neplatí:o)) a Moje dcera na to vždy brala první týden,pak ji nový notýsek omrzel....
Na každé dítě asi platí něco jiného....u nás funguje,když je maminka (já) smutná,dcera se snaží mi udělat radost a snaží se...taktiku je třeba však měnit,neb na vše si dítě zvykne a pak to už neplatí:o)
 Lavi 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je to potřeba 

(16.12.2006 10:38:53)
Koukám ted na své překlepy:o))))) místo leze tam má být lze a místo zívá zpívá:o)))) to se mi fakt povedlo:o)))
 Insula 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je to potřeba 

(16.12.2006 11:49:34)
Lavi, u nás se žádné takové mimoškolní setkání nekoná. :-((( A ne každý se umí na rodičovské schůzce seznámit. Zrovna můj otec je ten případ. A já se taky zrovna docela těžko seznamuju. Pozoruju to na sobě, když vodím dceru do školky. Ale nakonec je to moje nevlastní sestra, takže tu starost by měl převzít otec. Jen mě zajímalo, jak se toto dá řešit.
Podobný problém vidím v tom, že rodič zodpovídá za to, že jeho dítě chodí do školy. Pokud chodím do práce, tak jako rodič nemám šanci si ověřit, že moje dítě do školy chodí. To se dá jen na rodičovských schůzkách (případně v žákovské). Ale ani ty nezaručí, že dítě do školy chodit bude. To by je tam museli rodiče každý den vozit. A to nelze.
 Jana, syn 8 
  • 

Re: Re: Je to potřeba 

(16.12.2006 13:29:07)
Kdyby mi nechala učitelka syna po škole, bylo by u zle. Syn se totiž musí po návratu domů hlásit telefonem, že už přišel. Čekám v práci, než zavolá a každé zdržení mě stresuje. Vždy mám strach, co se stalo.
Poznámky jsou podle mého i pro rodiče k něčemu. (Musí být ale rozumné, ne, že se děti vozí po zábradlí. To doma nevyřeším, to si musí vyřešit učitel na místě.) Pokud mi učitelka nenapíše, že něco není v pořádku, tak jak to mám vědět. Třídní schůzky jsou jednou za čtvrt roku. Já sama komunikuji s naší paní učitelkou v deníčku. Umí řešit problémy, ale když je toho moc, prostě napíše a už to řešíme spolu.
 Senedra 


Re: Re: Re: Re: Je to potřeba 

(16.12.2006 14:02:21)
Milado, moc divně ty termíny nevypadají ;-)

Září - probere se to potřebné, co je třeba udělat na začátku roku.
Prosinec - už je po čtvrtletí, ale do pololetí ještě docela daleko, už je vidět, jestli se u nějakého dítěte náhodou neděje něco divného, učitelé v té době už mají s dětmi napsány nějaké čtvrtletní práce, písemky, i noví učitelé si děti oťukali a ony je.

V tom dubnu je to něco podobného - dost dlouho po pololetí, dost brzo před vysvědčením.
 Senedra 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je to potřeba 

(16.12.2006 17:45:11)
Milao, v tom případě je to problém :-((( než jsem nastoupila na mateřskkou, tak jsem učila.A měla jsem štěstí na kolegy - byla jsem na škole, kde se tyhle věci řešily. Nebyl problém svolat poradu/třídní schůzku ve třídě, kde si například učitel "nesedl" s žáky. Sice jsme neměli konzultační hodiny pevně dané, ale každý z nás měl mail a nebyl problém domluvit osobní schůzku s rodiči nebo třeba s třídním.

V tebou popisovaném případě bych nejdřív uháněla učitele ( slušnou formou), pokud by to nepomohlo, šla bych za třídním nebo třeba za řiditelem školy.

Jak jsem psala, měla jsem štěstí na spolupracovníky a bylo standartem, že s rodiči se jedná a problémy se řeší.
 Jana, syn 8 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je to potřeba 

(16.12.2006 18:21:52)
Nezlob se na mě, ale když mám problém, tak přece nečekám, ne? Volám učitelce a domluvím se s ní o co mi jde. Já jsem byla ve škole v úterý, úplně mimo jakékoli tř. schůzky. V čem vidíš problém?
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: Je to potřeba 

(16.12.2006 14:35:02)
Senedro, ale klasifikační porady jsou každé čtvrtletí, takže je logické, aby taky každé čtvrtletí byly schůzky, ne? V naší škole to tak je - pedagogická rada a týden po ní schůzky. K tomu navíc jsou schůzky na samém začátku školního roku, aby se pořešily organizační věci.
 Monča 
  • 

Re: Je to potřeba 

(18.12.2006 10:24:57)
Já ze svého mládí si pamatuju,že učitelka zásadně nedávala poznámky stranickým dětem a ty co měli tvz.škraloup útěk v rodině do zahraničí,tak dostaly i za co nemohly nebo neudělaly.Dnes mám kluka je mu 10let a mají super učitelku nedává úkoly,poznámky taky ne,ale nekázeň řeší formou trestu.Nedávno jí naštvala celá třída,tak všichni opisovaly pohádku o pěti stránkách z učebnice.Děti byly naštvaný a potrestaný kompletně.Kdyby dostaly poznámku dostanou jenom vynadáno a někdo třeba vůbec,ale tím,že tři hodiny se potily u psaní,tak si příště rozmyslí,jak se budou chovat a já to úplně schvaluju.
 Dana,dcera 18.měs. 
  • 

typ poznámky 

(15.12.2006 10:24:02)
Jako holka jsem nosila domů poznámek hodně.Nebylo týdne kdy bych nedostala aspoň jednu.Byly to typy "vyrušuje v hodině",vždy od jedné učitelky a napsané jinak,ale vždy šlo o vyrušování.Rodiče jí podepsali a vynadali.A já za pár dní jako neposedné dítko,jsem přinesla další.Tak to bylo pořád.Nevim jako matka jak se budu chovat já,když mi dcera za pár let přinese poznámku.Jde o situaci a také podle typu poznámky,co moc provedla.Myslím si,že typy poznáme o vyrušování a mluvení v hodině,by si kantoři mohli odpustit,podle mne nemají smysl.Co udělají rodiče?!Maximálně vám vynadají,ale určitě vás tím nedonutí se chovat potichu ve vyučování.Přece se nedá důtka jen proto,že vaše dítko přineslo za rok dvacet poznámek tohoto typu,to by mělo hodně dětí.Něco jiného,je,když se napíše poznámka typu "šikanuje děti,honil se a rozbil drahou věc,atd. to už je většího rázu a to by se mělo řešit.
 Alča 
  • 

Re: typ poznámky 

(15.12.2006 18:53:17)
Tak to znám - já dostávala po celou ZŠ poznámky typu: ,,Nedává pozor při vyučování" apod. dodnes to cítím jako křivdu, protože při firemních školeních s tím opravdu nemám problém - to u nás jen učitelky chtěly, abysme seděli a naslouchali bez hnutí. No a to já prostě nedokážu - musím si u toho aspoň něco kreslit, nebo hrát s drátkem, tužkou apod.:-), takže to opravdu neznamená, že u toho současně ohluchnu a z výkladu neslyším nic...
Učitelka to nafoukla na SRPŠ natolik, že pak bylo s rodiči domluveno, že mi bude psát každý den do notýsku ,,raport", jak jsem se ten den chovala - no hotový trestanec.Přitom o nic jiného nešlo - nezlobila jsem, nevyrušovala. To byla holt jiná doba. Tohle udělat mému dítěti, tak si zajdu s paní učitelkou pohovořit pěkně od plic...
 Petra, Robert 11let 
  • 

Poznámky známe! 

(15.12.2006 19:29:02)
Povídejte mi o poznámkách!!! Dnes syn donesl napomenutí tř. učitele... a hádejte za co!!! Za zapomínání. V poradně jsme byli, snažíme se, ale co naplat. Úkolníček nefunguje, protože si to tam zapomene napsat. Ale kdybysme se všichni nesnažili, tak od začátku roku by měl několikanásobně víc zapomenutí, než jen 20! Lepší už to asi nebude, hlavně když to nebude horší. Všem pěkné vánoce a málo poznámek. Petra a Rob
 Peta77 


Re: typ poznámky 

(16.12.2006 6:19:06)
Možná tě to překvapí, ale za 20 poznámek typu "vyrušuje při vučování" lze opravdu udělit důtku třídního učitele. I za méně:-) Je ale jasné, že asi takto nebudu postupovat u dítka s ADHD! Můj postup, jsem také pedagožka, bude záviset také na stupni vyrušování, úmyslu...Ono pakliže vám jedno dítko úmyslně "nabourá" hodinu do té míry, že nelze vyučovat...Ale toto se týká žáků 2. a 3. stupně, opravdu asi ne prvňáčků:-)
 Líza 


Re: Re: typ poznámky 

(16.12.2006 6:26:38)
Možná ještě nemám ty správné zkušenosti s poznámkama, moje dítě je malé a ke škole samozřejmě přistupuje o dost jinak než puberťáci. Kromě toho má velmi normální a pohodovou učitelku.
Je ve druhé třídě a s neustálým zapomínáním úkolů, nedoplňováním cvičení, neopravováním diktátů a tak, jsme bojovaly, slečna se začala v poslední době docela flákat. Dokud jsem ji ale do pečlivosti tlačila jen já, nefungovalo to. Pak se objevila v žákovské červená poznámka "nemá pomůcky na vyučování" (učitelce prdly nervy) a od té doby beruška šlape jako hodinky. Takže v téhle situaci (která ale asi není úplně typická, vím) jsem z té poznámky měla radost ;-))), a splnila svůj účel.
 Nikola, 12tt 
  • 

Casto to funguje 

(16.12.2006 8:35:00)
Urcite se neda rict, ze by poznamky byly k nicemu. Od zacatku zari jsem dala asi jen 4 poznamky v ruznych tridach, ale proto, ze uz to opravdu jinak neslo. Vzdycky po poznamce sahnu jako po poslednim reseni po nekolika domluvach a napominani. A musim rict, ze zvlast u mladsich deti vystraha poznamkou hooodne funguje. Casto staci jen pohrozit a vzit si na stul zakovskou. Bohuzel ale u nezvladatelnych raubiru v osme a devate tride je psani poznamek spis trapny.
Potrva jeste dlouho, nez se do skoly dostane i moje dite, ale jsem docela zvedava, jak se na praci ucitelu budu divat z druhe strany.
 klara,1 syn 
  • 

Re: Re: typ poznámky 

(21.12.2006 23:49:24)
Prvňáčků se týká ledacos.Mám nabourávače výuky (s poruchou pozornosti a sebedestruktivními sklony),kvůli kterému začínám mít noční můry.Buď půjde k psychiatrovi on nebo já.Tak to vidím.Pokud si jednou za 4 hodiny odskočím na WC,je průšvih.Není schopen pracovat sám déle než 2minuty, samostaná práce je vždy na 5(samozřejmě jej neznámkuji,to by asi nekoho přizabil).Když nepracuji s ním,nedaří se mu a bere to rovnou hlavou do zdi.A ne jednou.A každý den.Jak se tváří a co křičí ani raději nepíši.Pokud s tímto máte někdo zkušenost,poraďte jak s ním pracovat.Jinak dnešní poznámka, kdyby byla zapsána, by zněla:váš chlapec škrtil spolužáka tak silně,že ten v pudu sebezáchovy jej bodl tužkou,kterou právě držel,do obličeje.
 Zutulka+Vojta 5/04+Patrik12/08 


Poznámka 

(16.12.2006 13:31:12)
Můj 12tiletý synovec nedávno přinesl poznámku od pana učitele: "Při výuce dělá slona." Když jsme se ho ptali, co se stalo, tak nám vysvětlil, že spolužačka smrkala a on se chytil za nos a předvedl slona. Jak to dopadlo doma? Zasmáli jsme se poznámce a řekli mu, ať to příště nedělá. Takovéhle věci by pan učitel fakt mohl řešit jinak.
 Luci+Vája7/04, Kryštof 9/07 


Expert na poznámky 

(16.12.2006 13:46:24)
Tak na poznámky,třídní dutky apod.jsem byla na zakladce expert.
Zvlášť jedna byla libová,zněla:Lucie zorganizovala o volitelné hodině pobyt děvčat na záchodě,prosím o domluvu:-)
pak jsem měla poznámky typu:Žvýká žvýkačku i po napomenutí,Napovída při Německém jazyku spolužačce Bublové,Stále nemá žákovskou knížku a odmítá mi jí dát,Lucie se češe a vykřikuje i po napomenutí,Dnes Lucie nakopla aktovku,dejte pozor ať si neničí své věci apod..nesmyslných poznámek jsem měla opravdu hoodně,ještě,že rodiče to brali sportovně :-)

My měly na němčinu a pěstitelské práce fakt ženskou magora,ta se v takovýhlech poznámkách uplně vyžívala,
 Sylvie 


Re: Expert na poznámky 

(16.12.2006 16:46:01)
Lucinco :o)) To mi připmělo jednu mojí ze základky (tak šestá-sedmá třída): Přestávky tráví zavřená na záchodě, kde si se svými kamarádkami vesele hraje.

Jinak mě jednou hrozila ředitelská důtka "za blbost" - nasbírala jsem spoustu poznámek typu "nemá pravítko", "nemá tužku", nemá tohle, nemá tamto :o/ Mno, chaos ve věcech mi vydržel dodneška, takže ty poznámky moc valného vlivu neměly.
 Luci+Vája7/04, Kryštof 9/07 


Re: Re: Expert na poznámky 

(16.12.2006 19:51:16)
Tak mě nehrozila ředitelská dutka,já jí v 7 třídě rovnou dostala a to prosím jen za to,že jsem neustále vyrušovala(mluvila)(teda podle třídní) a spolužák strašnej hajzlík dostal třídní napomenutí že zmlátil o přestávce nějakýho klučinu o 3 roky mladšího:(Naše třídní byla fakt hrozná,nevim proč,ale nenáviděla holky,normálně mojí matce a ještě matce jedné mé kamarádky dokonce hrozila,že nás neveme na ŠVP(stejnak jsme s nií nikdy nejeli)Ještě,že jsem se učila vcelku dobře,takže kromě chování na mě nikdy neměla kecy,ale je fakt,že tahle zapšklá chemikářka byla děs,běs:(
 Yenn_ 


Re: Re: Expert na poznámky 

(16.12.2006 20:17:01)
Já taky měla jednu pikantní. Chodily jsme s holkama v šestý třídě o přestávkách hrát na WC slepou bábu. Párkrát nás učitelka varovala a pak nám všem napsala poznámku, žákajdu mám doteď v šuplíku - "Hraje na toaletě slepou bábu se spolužačkami, možná i spolužáky. Prosím o domluvu, odporuje to vnitřnímu řádu školy, hygienickým předpisům a předpisům bezpečnosti."
 petru 


Re: Re: Expert na poznámky 

(17.12.2006 8:05:37)
Sylvie, já si myslím, že je lepší mít deset poznámek v žákovské, než když Ti učitelka před celou třídou řekne, ať si necháš ty svoje blbé připomínky na druhý stupeň nebo na gympl, případně ještě výš.
Mně osobně se to stalo několikrát. Sice jsem domů nenosila poznámky, rodiče byli v klidu, ale moje sebevědomí klesalo a klesalo, až dopadlo tam, kde bylo dnes.

Jsem pro, aby moje děti případně nosily domů poznámky, to se třeba zasmějem a třeba to jen proberem, proč. Než aby jim někdo srážel chytrými větami před kamarády jejich sebevědomí. Najít ho zpátky není nic snadného.
 cizinka1 


Re: Re: Re: Expert na poznámky 

(17.12.2006 12:40:45)
Petru, myslim ze jsi trefila na hrebicek. Myslim ze je dobre, kdyz vyukove problemy jsou mezi zakem a ucitelem, a je kladeny silny duraz na samostatnost a zodpovednost zaka ve vyuce, ale o tech "vychovnich" hodi se odezva rodicum. Abych navazala na trochu nechutny vcerejsek, holky to maji tezsi, kdyz nezapadnou do "normalniho divciho" chovani, a ti rodice opravdu mi pomohli, kdyz z mych skolnich trapasu delali si srandu. Vlastne diky nim jsem vydrzela zakladni a stredni skolu bez vazne posramoceneho sebevedomi, a to jsem chodila do opravdu hnusne konservativni snobske skoly.
Druha stranka mince je, ze si ze nekteri kluci ze synove skolky panicky se bali svych tatinku, nechci si predstavovat, jak nekteri primitivove reaguji na skolni poznamky svych deti.
 cizinka1 


Re: Re: Re: Re: Expert na poznámky 

(17.12.2006 12:46:52)
Jo, abych jeste dovysvetlila proc holky to maji tezsi. Totiz muze trvat i rok, az ti nektere divky z tridy reknou, ze obdivuji odvahu, vtipnou reakci a tak. Ty nejvetsi gauneri mezi klukami naopak jsou hrdinove a vudci a proto problem s prijetim mezi detma nemaji.
 petru 


Re: Re: Re: Re: Re: Expert na poznámky 

(17.12.2006 13:52:12)
Cizinko, jak to píšeš s tím "šaškovstvím" u dětí, je asi opravdu pravdou, že klukům se tohle promíjí a jsou hrdinové, ale pro dívky dřív platilo: "Sedávej panenko v koutě, budeš-li hodná, najdou Tě."
Ano i ta přísnost některých otců je přehnaná, já jsem pro určitou rovnováhu a z tou se zřejmě všichni rodíme, jen máme trochu jiné genetické předpoklady a pak na nás taky působí společnost a to jak určitá společnost a zvyky působily na naše předky. Je to zamotané až někde do hluboké historie, ale na nás je, abychom našim dětem pomohli se z toho vymotat. Proto jsem ráda, že mám holky, protože jejich světu rozumím mnohem líp, než tomu mužskému, byla jsem taky vychovávána ke skromnosti, a moje výstřelky byly většinou mimo rodinu, protože moji rodiče (jako skoro většina za socialismu) měli práci a taky museli svoje názory tajit, tak je tajili i před dětmi. Jak to všechno vlastně bylo se dozvídám jen pomaličku, ve chvílích, kdy se rodičům chce o tom mluvit, a to není moc často.
Cizinko, dík za další pohled na rozdílnost ve výchově dětí.
 cizinka1 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Expert na poznámky 

(17.12.2006 17:30:29)
Petru, mi dekovat nemusis, ja o tom muzu se povidat cele hodiny:-)). A ty musis byt skvela mama pro holky, uz si vic nepodcenuj.
 Linda 
  • 

Radši ať učitel nejdřív přemýšlí, 

(16.12.2006 22:09:59)
než napíše poznámku. A to ve vlastním zájmu, jinak je sám za blbce. Chápu, že zoufalí lidé dělají zoufalé věci, ale dodnes si pamatuju, jak jeden můj spolužák přinesl domů poznámku: "Při hodině tělocviku kope do míče". Maminka pak učiteli vzkázala: "Nechápu, za našich let právě k tomu míče sloužily." :-)
 Zutulka+Vojta 5/04+Patrik12/08 


Re: Radši ať učitel nejdřív přemýšlí, 

(16.12.2006 22:16:29)
Lindo, úplně s tebou souhlasím. :-)
Takové poznámky poslouží akorát k pobavení doma nebo jak jsi psala, zhorší si učitel(ka) svou reputaci.
 petru 


Re: Re: Radši ať učitel nejdřív přemýšlí, 

(17.12.2006 8:21:47)
Lindo, to je super. Škoda, že mám jen holčičky. Všimla jsem si u nás na škole má učitelka mojí dcery asi 29 dětí ve třídě a má tam taky dva inteligentní kluky. Ti se zřejmě nudí a tak zlobí, teda prostě si dělají něco jiného. A protože je jedna maminka učitelka na konkurenční škole, tak to paní učitelka neopomene připomenout, na schůzce, ve vyučování, mamince.... je to trapné. Přesto se paní učitelky zastávám, i když si myslím, že by stačilo milým chlapečkům přidat práci navíc (tu paní učitelka má nachystanou - ale trápí s ní spoustu ostatních dětí, které fakt nestíhají). Ale při tolika dětech ve třídě, při její vytíženosti, jejím věku a přežitcích ze socialistické výchovy, je asi opravdu těžké rozlišovat děti jednotlivě a ne rychle posoudit, napsat a jít.
 KohnovaS 


Re: Re: Re: Radši ať učitel nejdřív přemýšlí, 

(17.12.2006 10:54:30)
Petru, dve otazky: 1) Jake mas problemy? Z tvych predchozich prispevku jsem pochopila jen, ze mas dojem, ze jsi malo vzdelana ci snad dokonce celkove nadana. Zbytecne. Prinejmensim pises pravopisne bez chyby, coz uz je dneska jasny nadstandart:))).
2) Proc "jen holcicky"???? :)
Zdravim.
 dasa T 


Re: Re: Re: Radši ať učitel nejdřív přemýšlí, 

(17.12.2006 11:03:13)
Ahoj Petru, já ti prostě musím znovu napsat. Taky nechápu stejně jako Kohnová proč "jen holčičky".
A taky nechápu, proč se pořád tady podceňuješ. Hezkou adventní neděli!
 dasa T 


Re: Re: Re: Re: Radši ať učitel nejdřív přemýšlí, 

(17.12.2006 11:13:18)
jo a ještě jsem zapomněla, jestli máš problém, který tady nechceš řešit, napiš klidně na dasadasaT@seznam.cz, ráda ti pomůžu, když to bude v mých silách a nebo alespoň posloužím coby vrba.
 Petru 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Radši ať učitel nejdřív přemýšlí, 

(17.12.2006 12:13:35)
Ahoj holky, Kohnova a Daso T, děkuji za starost. Asi jsem to napsala špatně. Já jsem ráda, že mám holčičky. To byl jen povzdech, protože holčičky se většinou umí líp ovládat než kluci, a tak nemají tolik poznámek. Abych to dovysvětlila, děti jsou stejně inteligentí, když se narodí (jak dřív psala Kohnová), ale holčičky snad díky té výchově, snad díky genům jsou víc citové, tak pořád "řeší", což třeba nechápou některé starší paní (moje tchýně) a tím pádem se snaží nerušit, protože vědí, že to nemá význam a třeba si v tichu malují do sešitu nebo do knížky, prostě dělají si ve vyučování svoje... No a já jen tak v nadsázce zalitovala, že díky tomu, že moje nejstarší chytrá holka, že je chytrá a zároveň klidná po tátovi (jiný chlap by mou energii těžko ustál - neberu jako ponižování se) prostě nenosí domů poznámky. Možná je to i tím, že má fakt náročný sportovní trenink -2-3x týdně zhruba 2-3 hodiny, kde přebytečnou energii může vydat. No a prostřední dcera má zas ve zvyku dávat nohy pořád nahoru i ve škole (zase po mně), ale to jsem paní učitelce řekla, že sice chodí cvičit, ale s těma nohama nic nenadělám. Tak je to v pohodě - tak zase žádné milé poznámky nenosí - někdy bych se taky ráda zasmála nad "humorem" učitelek. Ale mám strach, abych to nezakřikla, aby mi to malá nevynahradila stonásobně, ta je zatím předškolní.
Takže, holky, jestli se podceňuji, je to tím, že se to těžko odbourává, co do mne soužky učitelky zhruba 11 let naklepávaly horem dolem, jako právě moje holky nyní do řízků.
Tak hezkou neděli. Dík, docela mám dobrou náladu a hlavně díky vaši starostlivosti o mě. Děkuji ještě jednou, já už jsem hold taková.
 jane23 2 dcery 
  • 

Re: Radši ať učitel nejdřív přemýšlí, 

(17.12.2006 18:15:16)
Souhlasim, dvakrat mer a jednou res. Nedavno se mi stalo, ze manzelovi volala do prace strasne nastvana a rozhorcena ucitelka a vykladala mu jak se nase starsi dcera (chodi do 1. tridy) vycurala primo uprostred skolniho dvora mezi ostatnimi spoluzaky. On jel samozrejme domu a desne ji vynadal.
Kdyz to rekl me, odvetila jsem na to, ze neverim, ze se vycurala doprostredka skolniho dvora, max. tak nekam za kericek. No, a co? Proboha, je ji 6 let, stoji na dvore a ceka na skolni autobus, chce se ji curat a tak stoji pred roznodnutim, bezet se vycurat do skoly a riskovat tim ujeti autobusu nebo se vycurat za kericek. Myslim, ze reseni ktere zvolila je fajn ( nezna totiz jinou moznost, jak se ze skoly dostat nez autobus, jeste jsme ji osobne nevyzvedavali a ona to samozrejme nedomysli). Opravdu jsem nechapala, proc ucitelka udelala takovy povyk, za dva dny po incidentu jsme sli na tridni schuzky, byla jsem pripravena vmest pani ucitelce do obliceje, ze na to ze pracuje 6 let s prvnacky je opravdu velmi nezkusena, kdyz se nedokaze vzit do situace me dcery a resit to primerene situaci.Tam se ukazalo, ze samozrejme curala u plotu ve krovi a mela smulu a chytla ji pri oblekani jina ucitelka - tudiz ji ani curat nevidela. A jeji pani ucitelka se nechala strhnout vasni a spatne podanou informaci podala dal. A protoze vykladat ucitelce ze nerozumi sve praci opravdu nebyl dobry napad, protoze jediny vysledek by byl, ze ja bych se sice vypovidala, ale p. ucitelka by se pak mohla mstit na nasi dceri a jak ona by k tomu prisla. Nechali jsme to tak, neresili to uz dale a doufame, ze telef. poznamky se u nas moc nerozmnozi.
 dasa T 


Re: Re: Radši ať učitel nejdřív přemýšlí, 

(17.12.2006 22:25:52)
Dovedu si představit, jak asi bylo vaší dceři, když řešila své dilema, jestli to vydrží domů (cesta autobusem) nebo ne a jestli se se má a nebo nemá vyčůrat u keříku před školou. Já pro to pochopení mám, mám čtyřletou holčičku, taky dojíždíme, vím o čem píšete. Myslím, že je škoda, že se to řešilo přes p. učitelku a návštěvu tatínka ve škole. Taky bych nikdy nevěřila, že dcera vykoná svou potřebu uprostřed školního dvora mezi dětmi. Je to absurdní.
 makusha 


Re: Radši ať učitel nejdřív přemýšlí,- TO MYSLÍTE VÁŽNĚ! 

(19.12.2006 8:39:28)
k TOMU MÍČI.jASNĚ MÍČ SLOUŽÍ K TOMU ABY SE DO NĚJ KOPALO, ALE TEHDY, POKUD JE TO PRO ŽÁKA BESPEČNÉ A TEHDY, NERUŠÍ-LI UČITELE,KDYŽ ZROVNA VYKLÁDÁ LÁTKU.jASNĚ SI DOVEDU PŘEDSTAVIT,CO BY SE DĚLO,KDYBY SE TOMU NEPOSLUŠNÉMU DÍTĚTI NĚCO STALO.tO BY PAK BYL OHEN NA STŘEŠE.a NAPADENEJ A OBVINĚNEJ BY BYL KDO? JASNĚ ŽE UČITEL A JEN PROTO,ŽE NĚJAKEJ SPRATEK NEPOSLECHL A KOPL DO MÍČE.
 makusha 


Re: Radši ať učitel nejdřív přemýšlí,- TO MYSLÍTE VÁŽNĚ! 

(19.12.2006 8:39:50)
k TOMU MÍČI.jASNĚ MÍČ SLOUŽÍ K TOMU ABY SE DO NĚJ KOPALO, ALE TEHDY, POKUD JE TO PRO ŽÁKA BESPEČNÉ A TEHDY, NERUŠÍ-LI UČITELE,KDYŽ ZROVNA VYKLÁDÁ LÁTKU.jASNĚ SI DOVEDU PŘEDSTAVIT,CO BY SE DĚLO,KDYBY SE TOMU NEPOSLUŠNÉMU DÍTĚTI NĚCO STALO.tO BY PAK BYL OHEN NA STŘEŠE.a NAPADENEJ A OBVINĚNEJ BY BYL KDO? JASNĚ ŽE UČITEL A JEN PROTO,ŽE NĚJAKEJ SPRATEK NEPOSLECHL A KOPL DO MÍČE.
 Linda 
  • 

Re: Re: Radši ať učitel nejdřív přemýšlí,- TO MYSLÍTE VÁŽNĚ! 

(20.12.2006 15:40:57)
Ono to samozřejmě tak nějak bylo, že kluk kopal do míče v době, kdy neměl. Přesto se díky znění té poznámky bavila celá rodina...
 petru 


Lindě....itel nejdřív přemýšlí,- TO MYSLÍTE VÁŽNĚ! 

(20.12.2006 20:48:46)
Nic si z toho nedělej, my ostatní jsme to pochopili.
Abych se přidala, dcera měla dva roky a byli jsme v Táboře v muzeu na výstavě hraček na jednom náměstí. Kde je v muzeu záchod nevím dodnes, asi je to moje chyba a ne ukazatelů, že jsou někde hodně dobře schované, aby je někdo neukradl. Jinak si to nedokážu vysvětlit. Dcera začla chodit do města bez plíny a my si dovolili ji vzít do muzea, ještě jsme měli asi dvouměsíční mimino. Dceři se chtělo čurat, tak jsme rychle (znáte to, když se přestane nosit plína) letěli ven z muzea, a tam na cestu u chodníku jsme to museli pustit. Právě šla kolem paní tak 40 let (buď děti nemá, nebo to zapoměla, nebo se s dětmi nemá chodit do města - netuším) ale strašně se pohoršovala. Ještěže nic neřekla, jen něco mručela a ošklivě se dívala a kývala nevěřícně hlavou.
Lindo, tady někdo nepochopil jen vtip, ale když ve skutečném životě někdo nepochopí, že má jiný jiné hodnoty a třeba děti jsou na tom úplně jinak, to je pro mne smutné.
 Damila 


Poznámky a jiné tresty 

(17.12.2006 7:33:01)
Já jsem jako dítě byla poznámkama "obšťastňovaná" opravdu hojně. Tu právem, tu méně. Dvakrát jsem dostala třídní napomenutí za věc (pokaždé za stejnou), za niž jsem nemohla. Nikdo mě neposlouchal, když jsem podávala důkazy, proč jsem to nemohla udělat já (zcela nezvratné), prostě se jim hodilo to na mě hodit, byla jem nejblíž (to v prvním případě, a ve druhém se to automaticky svalilo na mě) a bylo výhodné pro výchovnou poradkyni mít případ pěkně vyřešený a najít "viníka". Rodiče mi naštěstí věřili, ale nic jsme nemohli dokázat. V hluboké totalitě zkrátka určití lidé měli vždy pravdu a sadistická výchovná poradkyně patřila mezi ty vyvolené...
Poznámky jsem dostávala docela často, nejdříve za nedonesení pomůcek, a pak už za kdeco, dokonce i že jsem se nedívala "správným" směrem při výuce (civěla jsem při tom "záživném dějepisném výkladu" z okna).

Musím říct, že thle už se dnes (alespoň prozatím) u mých dětí neopakuje. Jiná doba, jiná škola, a hlavně jiní učitelé (něco přes 30 let).
Hoši když něco zapomenou, mají to sice v malém notýsku, ale já to nějak neberu jako poznámku, chápu to jako oznámení, že si to mají příště donést a myslím, že je to i tak myšleno.
Když kluci dělají něco co nemají, spíš píšou trest (a psaní je pro mé dyslektiky vždycky trest, jen si myslím, že tenhle jim neuškodí, naopak prospěje) že mají třeba 5x-20x napsat POSLOUCHÁM POKYNY UČITELE. To podle intenzity prohřešku.
Ale klasické "vtipné" poznámky, jako jsme dostávali my, ty v naší škole nejsou. Tedy, spíš je to záležitost učitele, ne školy.
A to je dobře.
 Dana 
  • 

Re: Poznámky a jiné tresty 

(19.12.2006 6:15:55)
Můj syn i já zažíváme s paní učitelkou peklo. V páté třídě jsem si dovolila na třídní schůzce upozornit, že pokud můj syn jede místo učení ve škole reprezentovat školu ve fotbale, ráda bych k tomu měla předem upozornění od ní a také bych se k tomu ráda vyjádřila, zda dám souhlas nebo ne. Můj syn je dyslektik a dysgrafik s poruchou soustředěnosti, nevydrží sedět na místě, na prvním stupni mu říkali pan Procházka, musel se v hodině projít, jinak byl úplně mimo, učí se dobře, doma vše pilujeme, ale nejde mu čeština a jsme rádi , že zatím ( je v 8 třídě) měl pouze jednou čtyřku, jinak to dostaneme na trojku. Paní učitelka to vzala jako osobní útok proti své osobě i škole, protože jak si já mohu dovolit nedat souhlas, když oni nikoho jiného nemají. Nutno podotknout, že můj syn dělá fotbal a spousta jiných sportů mimo školu a má i vybavení, paní učitelka na něm vždy nechala vybavení jeho osobními věcmi i ostatních žáků. Od té doby si na něj zasedla, došlo to tak daleko, že syn nechce chodit do školy, když ji mají mít, ráno zvrací. Teď mu podepsala úkol dcera, protože jsem pekla cukroví a měla jsem ruce od těsta, předpokládala jsem, že podpisy slouží k tomu, aby věděla, že úkol nepsal ve škole. Dostalo se mu ve škole před celou třídou varování, že jeho sestra není jeho zákonný zástupce a co si to dovolujeme, že podepisuje úkoly.Obrátila jsem se na ředitele, ale samozdřejmě já jsem ten blbec. Při každé schůzce se mi dostává ujištění, že se synem dost nepracuji, protože kdyby chtěl, může mít lepší vysvědčení. Pracuji se synem ještě v jeho 15 letech skoro 2 hodiny denně a musím říci, že mě to zmáhá, proto mě takovéto "ujištění" ničí. Chtěla jsem syna přeřadit, ale on nechce, že tam má kamarády a teď v 8 třídě si zvykat na jinou školu, jedna paní učitelka mi řekla, že je to stejně jedno, že mu napíšou posudek a on tam bude brán jako problémový žák.Takže musíme vydržet. Nepustila jsem syna reprezentovat školu, protože psali písemku z dějepisu a pro něj je lépe psát, než to koktat u tabule, paní učitelka mě od té doby častuje poznámkami typu, neměl na lavici pomůcky, neměl otevřený sešit když jsem řekla, spějeme k třídní důtce. Naznačila mi, že by se to mohlo zlepšit, kdybych pustila syna na soutěž ve floorbalu. Nepustím, neboť se nenechám vydírat. Takže jsemm poškodila syna a budeme bojovat dál.
 Damila 


Re: Re: Poznámky a jiné tresty 

(19.12.2006 6:57:47)
No, "hezké"!
Jak může jeden učitel (-ka) zkazit klukovi i Vám dojem z celé školy... Je to všechno v lidech. Paní učitelka mi přijde jako vystřihnutá z doby minulé.

Mě překvapilo, že na druhém stupni musíte ještě dětem podepisovat domácí úkoly! U nás to nepožadují ani v 1. třídě.
 Zutop 


Re: Re: Re: Poznámky a jiné tresty 

(19.12.2006 11:01:08)
My úkoly podepisujeme i na střední škole :-), ale to je jedno, záleží asi jak kde.
Co chci spíš říct tohle, já jsem dceru přeřazovala na jinou školu na začátku 8. třídy, kvůli učiteli(chlapovi!!), mladej magor pár let po škole. A dobře jsem udělala. Fakt je ten, že jsem to dceři navrhla a řekla jí, ať si to sama rozmyslí. Po pár dnech přišla a řekla, že chce pryč. Zkamarádila se během týdne a byla tam maximálně spokojená. Takže to ještě zvažte. Taková učitelka by zasluhovala pěstí mezi oči. A to jsem z kantroské rodiny :-DD
 Lidunka 


My a poznámky 

(19.12.2006 14:57:53)
Dobrý den, chtěla bych se podělit o zkušenost s poznámkami. Můj manžel má z prvního manželství dcerku, ta je nyní ve druhé třídě. Už v říjnu k nám přijela s tím, že má třídní důtku za nenošení úkolů. Docela mě to překvapilo. Druhákovi a ještě na začátku roku snad má přípravu do školy kontrolovat rodiče. Malá žije s mámou, v jiném městě než otec, k nám jezdí na víkendy a prázdniny, vždy bez učení, protože paní učitelka úkoly na víkend nedává. Naposledy přijela s taškou do školy a já i manžel jsme se zhrozili. Plná žákovská poznámek o neplnění úkolů, o pozdních příchodech bez bačkor a pomůcek. a za tím vždy jen poznámka od maminky pro paní učitelku: To má po mně, jsem také sklerotická, a naposledy věta, že její dcera si za své věci a úkoly ručí sama.
Nevím, jak mohu malé pomoci já, srovnali jsem spolu penál, aby nerýsovala propiskou a popovídali si o plnění povinností..ale i tak pořád přemýšlím, jestli by poznámky nezasloužila maminka...
 vrchotova 12let dcera 
  • 

je to tak 

(19.12.2006 17:26:35)
Nevím jak přesně reagovat, mám dceru pubertačku ,dostala poznámku, že vyrušuje při hodině H.V. Tím ,že si brouká no stává se to:))Jinak nevím ,pokud se jedná o nějaký problém ,myslím, že než poznámka přes půl stránky ,je lepší třeba zavolat
 Zutop 


Re: je to tak 

(20.12.2006 12:39:24)
Promiň, ale nebylo by lepší domluvit dceři, aby si tedy při hodině nebroukala? Ono to opravdu tu hodinu může rušit. A myslím si, že poznámce předcházelo pár napomenutí, které se minuly účinkem.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.