| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Pohlaví působí již před narozením

 Celkem 175 názorů.
 Trouble(+cvrcek 6m) 
  • 

Možná se ptali špatných lidí?... 

(19.10.2006 9:26:45)
Opravdu si neumím představit,matku která po porodu zdravého dítěte řekne že je zklamaná !!!!
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


Re: Možná se ptali špatných lidí?... 

(19.10.2006 10:19:48)
Budes s divit, ale par jich znam. Sestrenka dokonce plakala, kdyz ji rekli, ze bude mit syna a ne dceru..
 Markéta 
  • 

Re: Re: Možná se ptali špatných lidí?... 

(19.10.2006 13:48:15)
Ale pokud by miminko viděla až po porodu, tak si myslím, že by neplakala, byla by ráda ať za holku nebo kluka. Co znám lidi, tak jsou spíš zklamaní, pokud si pohlaví nechají na UTZ říct a neodpovídá jejich touhám. Po porodu nevím o nikom, teda zvlášť ne o matce, co by byla zklamaná, i když vyjímky možná jsou.
 Markéta 
  • 

Re: Re: Možná se ptali špatných lidí?... 

(19.10.2006 13:49:25)
Patřilo to jinam, omlouvám se
 SnowWhite 


Re: Možná se ptali špatných lidí?... 

(21.2.2008 12:14:11)
No a já bych plakala taky. Zoufale nechci kluka. Už to vyšlo dvakrát a "modlím se" aby to vyšlo i potřetí. Kluka prostě nikdy - což je ovšem v rozporu s výsledky vyplývajícími ze článku. Moje kamarádka byla výrazně zklamaná, když jí sdělili, že bude mít chlapce a byla ráda, že to věděla dopředu a mohla se s tím smířit. Ze začátku brečela a brečela.
 Pavča 
  • 

Re: Možná se ptali špatných lidí?... 

(21.2.2008 14:16:31)
jak můžete napsat MODLÍM SE ABY TO NEBYL KLUK!!!! celkem drný!!!! mrkněte na diskuze lidí,kteří se snaží mít vůbec nějaké díte a zkuste jim tam tohle napsat!!!! :-(
 Lenka 
  • 

Re: Možná se ptali špatných lidí?... 

(21.2.2008 16:02:45)
SnowWhite,
to co jsi napsala - tomu se snad ani neda verit. To jsi vazne tak pitoma ? !!!
L.
 žinča 


Re: Možná se ptali špatných lidí?... 

(19.10.2006 10:33:30)
Moje máma dokonce brečela, že jsem holka a ještě k tomu strááášně ošklivá:-).
Sestra jí vynadala jak malé a když mě druhý den nepřinesli , protože jsem měla žloutenku, běhala po celé nemocnici a hledala mě s pláčem, že chce své miminko. Nemyslím si o takovém chování nic až tak špatného, při narození dítěte k němu ještě necítíme tak silné city , jako později při výchově, takže zklamání některých maminek chápu. Horší je když v tom pak pokračují:-(
Když se mi narodil syn, byla jsem štěstím bez sebe , chovala ho , nespala , hladila a myslela jsem si, že to je láska. Dneska přesně jsou mu dva roky a to, co k němu cítím nemá mezí a je to mnohem mnohem víc než jsem cítila první dny.
Když jsem byla těhotná, přála jsem si chlapce. Pak mi doktor řekl, že je to na 100% holčička a já byla nadšená, pak po dvou měsících mi zase řekl, že je to na 100% kluk a já byla moc smutná. Měla jsem pocit, že jsem přišla o svou holčičku. A zároveň strašnou radost, že je to syn. A bála jsem se prožívat své zklamání, aby to náhodou neucítil, aby si nemyslel , že si ho nepřeju.
Lidé jsou zvláštní, ale za zklamání bych je nesoudila. Spíš za nelásku.
Uf to jsem to napsala strašně složitě, jsem dneska naměkko:-)
 petru 


Re: Re: Možná se ptali špatných lidí?... 

(21.10.2006 1:10:37)
Teda Žinčo, kdyby moje dcera nespala kousek vedle, tak řeknu, že to jsi Ty. Stalo se mi to co Tvé matce. A taky se bojím, jestli moje "zklamání?" nemělo na mou dceru a náš vztah špatný vliv.
Nevím, jestli si to ještě přečteš, ale v poslední době mám pocit, že mi čteš myšlenky.
 Kristain 


Re: Možná se ptali špatných lidí?... 

(19.10.2006 13:04:15)
Co znám holky, které plánovaly-plánují dítě, tak naprostá většina z nich si přla holčičku, až jsem se tomu divila.

Já jsem zas odmalička chtěla bandu kluků, jednoho mám:)

u toho druhého si necháp překvápko až do porodu, nedokážu říct, co bych chtěla. Někde v hloubce asi druhého kluka, racionálně spíš holku. Taky proto, že v dospělosti kluci tak moc netíhnou k matce jako dcery.
K.
 Motýlek+2 děti 


Re: Možná se ptali špatných lidí?... 

(19.10.2006 23:48:56)
Já jsem si třeba tak moc přála holčičku že když někdo jen řekl a co když čekáš kluka už jsem mu vynadala co to plácá že já čekám prostě holčičku a basta.Nějak jsem si to vsugerovala a ono se to povedlo ale kdyby to byl kluk určitě bych ho nezavrhla má zase jiné přednosti určitě.
Momentálně plánujeme že budeme mít druhé dítě a už mi na tom nezáleží jestli to bude kluk nebo holka můj sen se mi splnil tak teď bych přála tatínkovy mít syna.Protože holka sním kouká na hokej a fodbal a dělá jim to oběma radost ale kluka by to jistě bavilo i velikého ale dceru to časem omrzí.
Říká že je mu to jedno protože naší malou má moc rád ale většina chlapů tíhne zase k chlapům takže bych mu to přála a sobě asi zase holčičku takže je to jedno.
 Verča,dcera 4 r. 
  • 

Re: Možná se ptali špatných lidí?... 

(25.10.2006 8:25:38)
My s manželem jsme si přáli holčičku od začátku, naštěstí se nám to hned povedlo:-) Verunka tíhne víc k tatínkovi,má ho moc ráda,přímo ho miluje:-) Až budeme plánovat druhé dítě, zase bychom chtěli spíš holčičku. Kdyby to byl chlapeček nevadí,ale budeme se snažit o holčičku:-))
 Vanda + Matýsek (22.t) 
  • 

Re: Možná se ptali špatných lidí?... 

(21.1.2007 17:56:42)
Tak nevím - jsem z těch 25%, co si možná přály více holku, tedy spíše páreček s první holkou. Ale budeme mít Matýska a já se na něj samozřejmě i s taťkou moc těším - a nakonec mi ani nevadí, kdyby jednou v budoucnu měl bráchu a ta holka vůbec nakonec nebyla. Hlavně, že miminko bude zdravé. A zklamání? Rozhodně ne - naopak jsem už nějakou dobu před "velkým" ultrazvukem nějak podvědomě cítila, že to bude kluk a byla jsem nevýslovně šťastná!
 Mabelka 29 


Kvasinky v těhu 

(22.1.2007 11:14:16)
Já jsem na začátku těhu na kvasinky taky dostala pimafucin - čípky a teď v pozdějším stádiu zase Gynopevaryl - čípky. Někteří zakazují výplachy pochvy, mě ho dr. povolil, když jsem se ho telefonicky ptala - měla jsem doma Tantum Rosa a od akutních problémů mi to pomohlo, než jsem si došla k dr. pro čípky. Ale zbytečně bych si ho nedělala.
 ESMEREALDA 
  • 

Re: Možná se ptali špatných lidí?... 

(30.7.2008 21:22:10)
V případě zájmu pište na scrol@email.cz Zapoměla jsem uvést kontakt. Zdraví ESMERALDA
 ESMEREALDA 
  • 

Re: Možná se ptali špatných lidí?... 

(30.7.2008 21:22:14)
V případě zájmu pište na scrol@email.cz Zapoměla jsem uvést kontakt. Zdraví ESMERALDA
 Davdan 


Re: Možná se ptali špatných lidí?... 

(24.9.2009 11:02:07)
Ono je to taky jiné, když se dlouho snažíte a pak potratíte... Potom byste brali cokoliv... Já jsem jako prvního chtěla chlapečka, taky se nám narodil. Pak jsem chtěla zase kluka a ejhle - bolestný samovolný potrat. :( Smýšlení se teda hodně rychle změnilo!! Teď jsme ve fázi "bereme všechno" - čekáme zase miminko, jsme na začátku a klidně ať jsou to i trojčata! :) Sama jsem zjistila, že mít dítě není samozřejmostí a Bůh přece dobře ví, jestli nám sem poslat chlapečka nebo holčičku. ~x~
Přeju všem dětí co hrdlo ráčí a jen samou rodost z nich! :)
 Petra 
  • 

totální pitomost 

(19.10.2006 9:35:32)
tenhle článek je úchylnej, asi jako celý feminismus
 Dita 
  • 

Re: totální pitomost 

(19.10.2006 10:34:22)
Mě teda po dlouhé době přijde docela zajímavej a i pravdivej, jen si to spousta z nás matek nechce přiznat.
 Martina, Dita 1 rok 
  • 

Re: Re: totální pitomost 

(19.10.2006 12:19:52)
Jojo, taky bych řekla že článek je malinko píchnutí do vosího hnízda. Takové myšlenky má mnoho z nás, ale nahlas je vyslovujeme neradi, popřípadě se schováváme za podobná klišé že "je to jedno" nebo "hlavně ať je zdravé". Přes to všechnu má většina lidí důvod preferovat jedno nebo druhé pohlaví. Já byla unešená z holčičky a moc jsem si ji přála, manžel ji miluje taky, ale to druhé prostě prý "bude" kluk (no, jaký si to udělá :-)))) ) kamarádka má zase hošíka a kdyby se jí teď druhé narodila holka, nevadilo by jí to, ale prvorozeného chtěli syna, a kdyby byli kluci dva, je to pro ně ještě lepší.... Jak říkám, důvody jsou vždy různé, ale preference byly, jsou a budou.
 Oliverka 


Re: Re: Re: totální pitomost 

(19.10.2006 13:02:05)
Mě je srdečně jedno jestli holka nebo kluk. Když se někdo snaží roky, tak pohlaví je to nejmíň podstatné, jen aby se to povedlo a mimčo bylo zdravé.
 Evelyn1968,2děti 


Re: Re: Re: Re: totální pitomost 

(19.10.2006 22:43:47)
Co to je za článek?
Asi mám divný známý, znám spíš maminky, které si holčičku přejí. Asi se tu píše o jiném století nebo světadílu.

E.
 mmonika/9,4/ 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: totální pitomost 

(20.10.2006 15:16:27)
ja otvorim noviny a citam rozhovor s bohatou rodinkou ,budu mat druhu dceru a manzel mi povedal,pisu, ze mi neda pokoj ,kym to nebude naslednik, druhy casopis ,znama byvala moderatorka ,druhe sa narodil syn ,manzel je konecne stastny ,ze ma syna ,nie ,ze by nemal dceru rad , to citujem media ,ked bohati a znami tak zmyslaju ,mna pri tom citani vzdy zamrazi ,ze kde to zijeme , a ked si spomeniem na mojho svokra ako vravel ,ked sa mi narodila dcera ,ze este nie je dedko ,tak by som mu jednu vrazila ,primitivovy jednemua alkoholikovi ,a keby sa teraz vedel s vnukom zahrat ,ale dokaze ho len deptat ,vetami si chlap ,co sa bojis ,ale bohuzial ten clanok ma v sebe vela pravdy
 Terka  
  • 

psychika v těhotenství?! 

(20.10.2006 15:56:12)
chtěla jsem se zeptat na váš-číkoli-názor.jsem podruhé těhotná, první těhotenství bylo možná trochu chaotické a teď si to druhé hodlám užít.Jenže můj manžel ze ě dělá úplnýho mimozemšťana.Vím, že se ženě mění hodně věcí v těle a s tím i psychika, ale nejsem přeci cvok, jak o mě tvrdí manžel. V prvním těhotenství jsem možná byla občas hysterka, ale podle mě to k tomu patří a snad se to nestává jen mě nebo jo?teď se cítím mnohem lépe, rozhodně ne podrážděně a nedělám žádné scény, ale mám pocit, že jakmile se manželovi něco , co udělám nebo řeknu nelíbí, tak řekne, že je moje těhotenství zas otřes, že jsem hysterická a že jsem se změnila, přitom jediný kdo je nervní a zvyšuje hlas je on. ach jo už opravdu nevím co s tím? jsem opravdu mimo nebo manžel? máte také stavy "mimózy"?Děkuji moc
 budilka 
  • 

Re: psychika v těhotenství?! 

(20.10.2006 16:24:31)
Jo tak u nás je to úplně to samý, manžel mi to taky říká. U prvního jsem byla podle něho mimo půl roku po porodu, u druhého rok, no a teď po třetím jsem podle něho asi mimo pořád, a to už mu budou brzo tři. Taky si myslím, že problém je spíš na jeho straně...
 Terka 
  • 

Re: Re: psychika v těhotenství?! 

(20.10.2006 18:26:00)
no on se na to vymlouvá akorát během těhotenství po porodu už ne, ale teď mě to opravdu štve a připadám si jak v psycho filmu kdy se někomu snažej vnutit, že to co vidí neexistuje až se z toho fakt zblázní..ale to je film enchápu co má dělat v realitě..prostě se mi zdá že toho chlapi někdy využívaj a je to podle mě způsob ponižování, ale když jim to řeknem, tak je to hnedka bráno jako právě "ten náš" záchvat, takže jsem fkat mimo...nevím co s tím. už jsem přemýšlela, že ho snad vezmu do nějaký poradny, aby mu to řekl někdo fundovaný a konečně byl klid.bojím se už udělat cokoli razantního , aby to zase nebylo bráno za molje manýry:-(
 vitka 
  • 

Re: Re: Re: psychika v těhotenství?! 

(20.10.2006 18:37:23)
Tady se na to ptát asi není to pravé místo. Prvák tě a jak to u vás chodí neznáme, druhák chce to pořádně probrat. Takže proč ne jít někam do manželské poradny? Můžou poradit i vhodnou strategii.
 foxyik+Sofie 10/03+ Alex05/07 


Re: Re: Re: Re: psychika v těhotenství?! 

(20.10.2006 18:47:29)
no moc o tom přemýšlím,ale spíš se ani tak neptám na radu ale spíš na to jestli jsem mimo jen já nebo já nás víc a já si s tím fakt nebudu lámat hlavu:-)
 petru 


Re: Terce, ještě jedna radilka 

(21.10.2006 1:21:32)
Terko, mně se stalo něco podobného před měsícem.
Měla jsem problémy, byla protivná, pak mě to přešlo (taky proto, že jsem se tady vykecala) a najednou se choval manžel jako já, když jsem měla problémy a navíc to házel na mě. Dokonce můj taťka, který se jinak zastává manžela (protože se občas chovám jako moje mamka) si všimnul, že já jsem skoro v pohodě a on to hází na mě. Nejsem těhotná a laktační psychozu i demenci (jak by si jistě pár pánů rádo rýplo) už mám nějaký pátek za sebou.
Taky si myslím, že to chlapi zneužívají, ale co když má taky problémy, které si nechce přiznat nebo se s nimi svěřit.
 foxyik+Sofie 10/03+ Alex05/07 


Re: Re: Terce, ještě jedna radilka- pro Petrušku od Terky alias foxyika 

(22.10.2006 13:47:37)
no já jsem spíš chtěla vědět jestli jsou prostě nervozní i ostatní "bříškovci" nebo jenom já.Protože můj manžel se prý při prvním těhotenství ptal známých s dětmi, jestli se jejich manželka v tomhle období taky takhle chovala a prý vůbec?! no asi nechtěli přiznat, že maj taky normálně "hysterickou" těhuli.tkaže už mě to fakt sklidnilo a s tím problémem máš možná pravdu. Dlouho jsme chtěli investovat do domečku, nakonec jsme před pár dny, po oznámení mýho bříška, našli krásný prostorný byt ve staré zástavbě a jsme z něj nadšeni.tkaže teď přemýšlím jak ho vybavíme a co předěláme a ne že by financ nebyli, ale Rotschieldi tkay nejsme , takže se snažíme najít nejlepší řešení a je to asi trochu psycho, protože jsme to nečekali a "chceme" tam bydlet co nejrychleji atd.takže děkuji za příspěvek..p.s. jdu ven s kámoškou na velký kapučínko, právě se totiž dozvěděla, že naše dámské jízdy jednou za měsíc se už těžko budou konat,asi až tak za pár let:-)))))
 Aiguerelle, syn 4,5 + 40tt 
  • 

Re: psychika v těhotenství?! 

(23.10.2006 15:47:40)
Terko,

uprime receno, mimo jste svym zpusobem oba dva. "rozvracena psychika v tehotenstvi nebo i po - mimoza" je totiz normalni stav, ktery bohuzel vetsinu navic nijak nepoucenych budoucich otcu dokonale vykoleji. Chtit po tehotne zene, aby byla takova, jako pred tim je podle me cira utopie. Hormony konaji sve a vsechny jsme tudiz nejakym zpusobem vice mene hystericke, urazlive, precitlivele, jenom se zvnejsku proste nevidime. A i kdyby, stejne s tim toho moc neudeleme, bylo by svym zpusobem to i proti prirode, ktera jak znamo, na rozdil od cloveka vi co cini.
Kdyz mi manzel nekdy vypravel sve zazitky z meho prvniho tehotensktvi, opravdu jsem se v tom s odstupem casu moc nepoznavala. Ale mela jsem asi i stesti - kdyz se pri jedne spolecne navsteve u porodnika rezignovane zeptal jak dlouho to jeste bude trvat, dostalo se mu s usmevem nasledujici odpovedi: "Chtel jste to dite? Tak to proste musite vy-dr-zet minimalne devet mesicu!" + popularne-vedecke pouceni o hormonalnich zmenach v tele zeny v ruznych obdobich (menstruace, tehotenstvi, porod, prechod...)po cely zivot a o jejich vlivu na psychiku, cehoz je silnejsi pohlavi jak znamo od pubery az do hrobu zcela usetreno. Prumerny muz, pokud nevyrustal obklopem prevazne babickami, sestrami, tetickami a sestrenicemi nevi a nechape, nikdy nezazil a podvedome asi ani zazivat nechce.
Manzel ne snad, ze by se potom v mych absurdnich stavech nejak vyzival, ale alespon vedel co a hlavne proc, pochopil celkem rychle, ze se tak nechovam schvalne, abych snad byla zajimavejsi a i jemu se pres ruzne situace lepe prenasi( a to je naturou skutecny cholerik).
Nedej se a zkus to manzelovi podat takhle.
 xy 
  • 

Re: psychika v těhotenství?! 

(24.10.2006 16:21:00)
ono je to asi vsude stejny, kdyz se muzi sahne na jeho klidecek tak je protivny a msti se prohlasenim o neuroze pri mesickach, tehotenstvi a kojeni pak je to prechod atd.hlavne jej nevyrusujte a nic po nem nechtejte, zavalte ho jidlem a pustte mu televizi a budete jednicka
 Oliverka 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: totální pitomost 

(21.10.2006 2:26:55)
Mmonika, fuj ten váš děda je hnusnej. Co na to říká tvůj manžel?
 Pavluše, 1 prcek a 1 zatím v bříšku 
  • 

totální pitomost? 

(30.11.2006 16:45:04)
Jo, jo. My jsme se o to druhý snažili taky docela dlouho a potom se ještě navíc objevily nějaké problémy, takže jsem si nechala udělat odběr plodové vody. Naštěstí všechno dobře dopadlo a musím říct, že jsme tak rádi, že je všechno v pořádku, že je nám oboum úplně jedno, jestli to bude holka nebo kluk (ani jsme si to nenechali říct, překvápko je překvápko!). I když na druhou stranu zase musím uznat, že 1. dítě je dcera a v to jsem doufala (můj muž chtěl spíš asi kluka, ale teď říká, že je rád, že je to dcera, a že je taková, jaká je). Ten článek asi nebude úplná hloupost, ale to záleží na každém individuálně, ne?
 Eva 32, 10tt 
  • 

Z duše 

(10.11.2007 6:46:03)
Naprosto souhlasím. O mimčo jsme se snažili s přestávkama snad 8 let. Když už jsme se nějak začali smiřovat s tím že děti prostě nebudou, protože dle vyšetření by to byl zázrak, se nějak stalo že asi nad námi zahřmělo a stalo se že jsem těhotná. a opravdu je mi jedno jestli budeme mít holčičiku nebo chlapečka. Jediné co nás zajímá je opravdu jen to aby se mimčo narodilo a pokud možno bylo zdravé.
Eva
 Paulahv 


Nechápu! 

(5.3.2007 12:09:28)
Nechápu, jak někdo může být zklamaný z toho, že se narodí chlapec, či dívka. Je to absurdní! Kolik lidí by za vlastní zdravé miminko dalo vše a bylo by jim šuma fuk jakého pohlaví dítě je! Když se rozhlédnu kolem a vidím ty nešťastné páry, které nemohou miminko mít, či se o to bezvýsledně snaží, mi tento "problém" přijde hloupý. Přála bych každému, kdo si stýská nad pohlavím miminka, zažít ten pocit, kdy vysněné miminko nepřichází, možná by si pak více vážily toho co mají a nezabývali se hloupostmi!
 Kristain 


Re: totální pitomost 

(19.10.2006 12:57:22)
Petro, a smím se zeptat, CO je podle Tebe feminismus???
K.
 Marika, Kačenka 07/06 
  • 

Re: Feminismus 

(19.10.2006 14:01:45)
Pokud máš na mysli feminismus, který je slovníkem cizích slov definován mj.jako: "hnutí za rovnoprávnost a zvýšení vlivu žen", pak věř, že nebýt toho, dnes bys jako žena nechodila do školy, nemohla volit a mohla být kamenována za případnou nevěru. A to jsem napsala jen 3 příklady.
 Lenka 
  • 

Re: Re: Feminismus 

(19.10.2006 14:30:23)
Přesně tak, Mariko. Ale Petra by zřejmě byla spokojená, kdyby nechodila do školy a nemusela se obtěžovat chodit volit o zemi, ve které vyrůstají její děti. Byla by asi taky spokojená, kdyby nikdy nemusela chodit do práce a o každou korunu by musela prosit svého manžela. Taky by jí asi nevadilo, kdyby nemohla rozhodovat ani o výchově svých dětí a v případě rozvodu by byly automaticky svěřené manželovi. Ach jo, jak některé ženy dokážou být ještě dneska neinformované!
 Petra 
  • 

Re: Re: Re: Feminismus 

(20.10.2006 10:07:01)
Časy se mění, pokud sis nevšimla. Volby a školu ti nikdo nebere. Dnešní feministky jsou zvrhlé kreatůry, a ne bojovnice za to, aby ženská byla uznána za člověka.Nyní chtějí, aby ženská byla uznána za nadčlověka, nadřízenou muže. Rozuměj: Pokud už to přerůstá do alergie vůči mužům a alergie vůči normální ženské roli, je to úchylárna. Ženské se derou na místa chlapů,zesměšňují roli muže a znevažují roli ženy - to je dnešní feminismus. Výsledek: pošahané děti.
 Marika, Kačenka 07/06 
  • 

Re: Re: Re: Re: Feminismus 

(20.10.2006 10:26:17)
O feminismu nevíš nic. Je feminismus a pak extrémismus, který ale může zasáhnout do čehokoliv.
 Lenka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Feminismus 

(20.10.2006 10:26:48)
Petro, tak jako každé hnutí má i feminismus svou radikální formu, se kterou se ne každý může ztotožňovat. O některých tvých připomínkách by se ovšem dalo polemizovat, jako třeba když píšeš, že se ženy derou na místa chlapů. To jako kam? Na vedoucí pozice? Do politiky? Co je proboha na tom špatného? Taky tvůj výrok o pošahaných dětech zní přinejmenším divně. Ale k věci. Jak už někdo napsal přede mnou, feminismus se snaží o rovnoprávnost mezi muži a ženami. To ti připadá pošahané? Píšeš, že se časy mění, že dneska už můžeme volit a chodit do školy. Kdyby ale feminismus nebyl, neměly bychom ani toto. I za to, že teď můžeš sedět u počítače a psát do rodiny, vděčíš feministkám, ať se ti to líbí nebo ne.
 Petra 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Feminismus 

(20.10.2006 12:43:49)
Feminismus je principem pěknej neřád, protože odmítá tradiční pojetí rodiny, kde se role muže a ženy vzájemně ctí a doplňují a oba tvoří jeden celek. Namísto toho nastrkuje postiženým hypnózu do podvědomí, že manželství je potřeba nacpat do modelu "partnerství dvou rovnoprávných neboli stejnovýkonných individuí". Což ovšem v důsledku způsobuje rozkol mezi manžely, odtržení na dvě jednotky, jejich konkurenční boj. Toto společenství dvou konkurujíccíh si jedinců není schopno vychovat nepošahané děti. Ženství se zeslabuje do mužatkovata a mužství se zeslabuje do zženšťovatělata. Nic moc pro moje oči ani společnost...
 Valkýra 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Feminismus 

(20.10.2006 12:51:49)
Petro,
ačkoliv se cítím být feministkou, s tím, že není dobré soupeření mezi pohlavími, naprosto souhlasím.
ALE:
myslím si, že tohle nevyvolal feminismus, ale spíš konzumní zaměření společnosti, ve které rozhodují prachy. Kdo má prachy, má i moc. Sama jsem se k feminismu přiklonila poté, co můj manžel naprosto znevažoval veškeré moje "čistě ženské" činnosti, protože nepřinášely PRACHY. Nikdo není nadšený z toho, že tím, že dělá svoji biologickou přirozenost (má děti), stává se neproduktivním a na obtíž.

Jenže právě proti takovému náhledu rozumné feministky bojují.
 Jaga 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Feminismus 

(20.10.2006 23:42:36)
I ze mně udělal bývalý muž feministku:-) Přesně jak píšeš. Rovnoprávnost mu nestačila.
 Lenka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Feminismus 

(20.10.2006 13:35:52)
Petro,

jsou společnosti, kde ženy mají rovnoprávné postavení s muži, mohou chodit do školy, do práce, k volbám, brát antikoncepci. Taky se samozřejmě mohou rozhodnout zůstat doma s dětmi a pokud je manžel schopen je uživit, nikdo jim toto rozhodnutí nebere. Ale taky se čím dál méně lidí bude pozastavovat nad tím, když s tím dítětem zůstane doma muž. Budeš se divit, ale podle psychologů je kromě kojení schopen dát dítěti stejně jako žena, nic zvrhlého na tom nevidím, pokud to manželům takhle vyhovuje. Samozřejmě, žena je fyziologicky i psychologicky jinak stavěná než muž, ale to neznamená, že nemusí mít stejná práva jako on. Pak jsou společnosti, kde vládne muž rukou ocelovou, žena chodí zahalena v šátku, muž jí může být nevěrný každý den a pokud se o to pokusí ona, může ji beztrestně zavraždit.... Jako odpůrkyni feminismu bych ti chtěla položit otázku. V jaké společnosti bys raději žila?
 Jaga 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Feminismus 

(20.10.2006 23:44:17)
Líp bych to nenapsala. A hrozba Islámu tu je, viz dokument německé TV o islámských menšinách v Německu.Brrr
 Lada 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Feminismus 

(25.10.2006 18:28:58)
tvrdíš: "podle psychologů..." právě o tom pochybuji, že by muž mohl dítěti dát od půl roku např. do tří let to samé co matka. Hoď sem odkaz na nějaký článek psychologa, který by tvoje tvrzení potvrdil. Já mám za sebou pohovor z naším známým - dětským psychologem a od něj, ale i z vlastní zkušenosti vím, že do určitého věku je pro dítě máma alfou a omegou naprosto všeho.
 Lenka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Feminismus 

(26.10.2006 11:07:27)
Odkaz na článek ti dát nemůžu, jenom tlumočím to, co jsem slyšela, mimochodem taky od psycholožky. Malé dítě se od raného věku upne na člověka, který se o něho stará, bez ohledu na pohlaví či rodinný vztah, důležitý je kontakt tohoto člověka s dítětem, vztah, který si mezi sebou vybudují. Znám spoustu mužů, kteří se takto dokázali výborně postarat o své děti a zase spoustu matek, které by to takhle nedokázaly. Každý člověk je jiný, víme přece, že někteří muži mají hodně ženských rysů, některé ženy jsou spíš povahou chlapi. Možná, že psycholog, se kterým jsi mluvila, myslel na muže, kteří chodí do práce a živí rodinu, v tom případě je jasné, že mezi takovým mužem a miminkem nemůže vzniknout vztah, jaký má dítě s matkou, která je s ním pořád. Ale kdyby se tyto role vyměnily a ten chlap by to zvládl, jsem přesvědčená, že dítě strádat nebude.
 Marika, Kačenka 07/06 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Feminismus 

(20.10.2006 13:49:51)
Nevěřím tomu, že to myslíš vážně...ale právo na svůj názor rozhodně máš. Co se týče dětí, myslím, že jim jedině prospěje, když uvidí, jak si vzájemně s tátou pomáháme, aniž bychom se handrkovali o to, co je čí práce. Nevím přesně, co máš na mysli tím "role muže a ženy". Už jsem psala, že jako žena by jsi dřív nedosáhla ani na základní vzdělání, jelikož to dle veřejného mínění bylo zbytečné. Nebýt těch "průkopnic", neměla bys teď větší cenu, než kráva nebo kobyla - a je ještě spousta míst na zemi, kde tomu tak stále je.
To, že dnešní rodiny nejsou tak pospolité, jako dřív, že na nic není čas a všude rozhodují hlavně prachy je věc jiná...nemyslím ale, že je to vina feminismu.
 Lada 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Feminismus 

(25.10.2006 18:34:17)
Jenom potvrzuješ, že feminismus měl kdysi svůj smysl, ale v dnešní době je u nás už zbytečný.
 Marika, Kačenka 07/06 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Feminismus 

(26.10.2006 11:23:18)
Myslím, že nemáš pravdu. Tady na rodině.cz je možná většina pisatelek spokojená se svým postavením a se svým životem všeobecně a většinou jsou i informovány o svých právech a o možnostech, které v životě mají. Ač se situace lepší, stále je u nás ale mnoho žen, které vůbec netuší, že mají právo žít si po svém. Stále je mnoho žen, které vyůstaly v tom, že žena patří ke sporáku a má mlčet, kdežto muž - jako živitel (což už dávno neplatí)si může dovolit cokoliv, včetně násilí. Je potřeba o tom psát a mluvit. Nejsem extrémistka, s nikým nebojuji, jen věřím, že život se dá udělat přijatelným pro všechny - muže i ženy.
 Lenka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Feminismus 

(26.10.2006 11:24:02)
Lado, myslíš si, že v dnešní době mají ženy a muži opravdu stejná práva? Mají například v našem státě stejný přístup na trh práce? Berou opravdu za stejnou práci stejně peněz jako muži? Až si na podobné otázky budeme moct odpovědět kladně, potom feminismus svůj smysl bude postrádat. Ale ta doba ještě bohužel nenastala.
 vitka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Feminismus 

(20.10.2006 18:28:15)
A jéje, katolicismus tu udělal tu nejhorší paseku, dokonce hlásal, že žena nemá duši a je podřízena ve všem muži. Copak ti ještě nacpali do hlavinky na katechysmu?
 Jaga 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Feminismus 

(20.10.2006 23:40:28)
No, taky názor. Trochu mi to připomíná letáčky od Jehovistů:-)
Tuhle dobrovolnou podřízenost nikdy nepochopím. A k partnerství:oproti patriarchálnímu modelu je v něm žena rovnoprávnější, pro muže je to naopak méně pohodlné. Proto se mužům také feminismus moc nepozdává - zatím je svět zařízený pro ně, alespoň ve většině světové populace.
 ronniev 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Feminismus 

(21.10.2006 0:47:48)
Petro, myslím, že si pleteš pojmy s dojmy. Nejsi ty převlečenej chlap? Totiž takhle si představují feminismus chlapi u píva ve čtvrté cenovce.

A jinak souhlasím s tím, že ten článek je píchnutí do vosího hnízda. "Hlavně ať je to zdravý" je zaklínání, úlitba konvenci, ťukťuk na dřevo, "aby se něco nestalo". Ale spousta těhulek si fakt přeje kluka, jen jim přijde nevhodné to přiznat, protože "se to neříká". Já jsem si ho přála taky, dokonce tak moc, že když mi řekli po amniocentéze, že to kluk je, tak jsem tam tu dotyčnou doktorku radostí objímala. No a nakonec mám děti tři, protože se mi narodili dva kluci a já jsem chtěla ještě holku. A miluju ji, strašně moc, jenže kdyby se mi narodila první, tak bych zklamaná byla, a hodně.
 Lenka, 2 dospělí kluci 
  • 

Feminismus 

(25.10.2006 7:55:18)
kdybych si nemyslela, že své názory myslíš vážně, člověk by se tomu zasmál jako dobrému vtipu, ale jestli to myslíš vážně, jde z toho mráz po zádech. Dala jsem tvůj příspěvek přečíst pár mužům, prohlásili, že ta ženská to nemá v hlavě v pořádku....
 Jaga 
  • 

,,kreatůry" 

(20.10.2006 23:23:29)
Feminismus má mnoho proudů. Vůbec s Vámi nesouhlasím, takže jsem tedy ta ,,kreatůra". Protože tzv. ženská role není to jediné, co od života chci.
 petru 


Re: ,,kreatůry", PRACHY 

(21.10.2006 1:33:09)
Je pozdní noc a já se úplně bojím všech strašidel okolo, ale nejvíc, že by si někdo myslem, že jsem to napsala já o těch kreatůrách a divných dětech. A to jsem kdesi před chvílí psala, že se nemusím nikomu omlouvat, když se nepřihlásím do diskuse jako registrovaná. To jsem si teda dala.

Ad. prachy, dnes jsem se dozvěděla, že ve vesnici, odkud pocházel dědeček, žil jeden chudý člověk, jehož rodina měla hliněnou podlahu dokonce. A ten když se zlobil, když se dozvěděl, že dědeček něco stavěl a nezavolal si ho na pomoc. V době jeho mládí bylo zvykem, že si lidé vzájemně víc pomáhali. Vím, že byla jiná doba, ale dnes to tak mnohde nefunguje ani v rodině, ne tak ve vesnici.
 lonkue 
  • 

Re: Re: Re: Re: Feminismus 

(23.10.2006 14:25:43)
Mila Petro, ty asi musis byt dcera nejake feministky. Posahana jsi dost! Desi me, ze jsou mezi nami porad jeste tak zaostale zeny jako ty. Pokud chces byt tehotna, bosa a stravit svuj zivot v kuchyni, tak to delej, ale hlavne to nevnucuj jinym zenam. Boze, zase se matka priroda sekla a nadelila mozek nekomu, kdo si to nezaslouzi!!!!
 Petra 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Feminismus 

(24.10.2006 17:56:26)
No jo, zato u tebe se příroda zaručeně nesekla a jsi vzor dokonalé tolerance vůči druhým. Holt někdo ze společnosti musí být zaostalý, třeba jako já, aby právě potom vynikla tvoje pokrokovost. Si vem, že by všichni byli jako ty - neměla bys koho zesměšňovat a na koho útočit. To by byla pěkná otrava, co???
 lonkue 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Feminismus 

(24.10.2006 21:38:29)
Sama si o to Petro rikas. Hlavne svoji nevzdelanosti. Nez zacnes neco kritizovat, tak si o tom neco nastuduj. Lidska hloupost se da opravdu jen odsoudit....
 Petra 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Feminismus 

(26.10.2006 17:10:56)
A co bys řekla tomu, že mám nastudováno o femininismu kde co bylo vydáno i v angličtině, němčině a francouzštině, a že proto že jsem pronikla do jeho podstaty, proto jsem poznala jeho špatné stránky, které převažují ty dobré? Jinak je mi zcela jedno, že tys mě odsoudila. Mně záleží na názoru někoho moudrého, a ne na názoru zlé, ukřičené ženské.
 Petra 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Feminismus 

(26.10.2006 17:51:49)
(jo a všimni si, že já tu nikoho neodsoudila, jenom jsem napsala svůj názor na feminismus jako takový)
 Marika, Kačenka 07/06 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Feminismus 

(26.10.2006 20:43:38)
Zajímalo by mě, o jaké knihy se jedná. Můžeš mi, prosím, napsat jména knih a autorů? S angličtinou nemám problém, ostatní si nechám přeložit.
Dík.
 Petra 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Feminismus 

(27.10.2006 11:37:36)
Obrať se na gender studies, tam je speciální knihkupectví pro feministky. I knihovnu tam mají. Těch spisů je přeloženo hrozně moc, vystačíš s češtinou.
 Marika, Kačenka 07/06 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Feminismus 

(27.10.2006 18:34:33)
Já bych si raději nechala poradit od tebe. Zajímá mě, co jsi četla, že jsi začala mít tak radikální názory. Předem dík za tip. M.
 Jana a Davídek 4m 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Feminismus 

(28.10.2006 9:19:01)
Ale ale Mariko, že by sis nedokázala sama vybrat ani knihu? Do feministického knihkup. jsem se koukala a je to tam od začátečníků po pokročilé. Nechci tě zrazovat, udělej si svůj obrázek. (Já bych to ale nečetla, vím předem, co tam asi bude, stačí se podívat kolem sebe. Mně nejvíc vadí, že sice na chlapech právem kritizují jejich špatné vlastnosti, ale pozor, ony nevidí ty dobré mužské vlastnosti. Samy jsou taky dost nedokonalé a jak říkám značně neobjektivní, takže z pera zastánců feminismu toho moc hodnotného zřejmě nevypadne :-)
 Marika, Kačenka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Feminismus 

(28.10.2006 13:32:40)
Zajímá mě to, co četla Petra - hledám ty knihy, kde se píše o těch pošahaných dětech, mužatkách a kreatůrách, o kterých se tu Petra zmiňovala.
 Káťa 
  • 

Re: totální pitomost 

(21.10.2006 13:00:21)
článek je víceméně statistika, vypočítaná jen ze vzorku, ale až tak nesmyslná mi nepřipadá.
Já vždy chtěla kluka, cítila, že budu mít kluka, jako těhotná 100% veděla, že to bude kluk ... a na UTZ mi řekli HOLČIČKA!!! A teď jsem se musela tvářit radostně a že je to prima, protože nikdo v rodině holku nechtěl, tak aby se na ní psychicky připravili než se narodí. Při narození jsem nebyla zklamaná, ale taky ne nadšená. Časem se objevila láska, úžasná, velká, nekonečná. Ale myslím si, že kdyby to byl kluk, asi bych s druhým dítětem nepospíchala a takhle se do dvou let narodil chlapeček. Miluju ho od prvního pohledu na něj. Je úžasný dokonalý atd.
Svou holčičku miluju, svého chlapečka taky a jen někdy mám výčitky jestli se na ní to zklamání s prenatálního období neprojeví, snad ne. Je přece úžasná, dokonalá atd. :))
 Albeka 2 děti 


..děvče,nebo chlapec.. 

(19.10.2006 9:46:13)
..stav v mojí rodině je dalo by se říci v tomto smyslu ideální syn 11 let dcera 6 let. O dalším dítěti neuvažujeme,ale kdyby...asi bych raději dcerku..ani nevím proč-snad proto,že dcerku si můžu více načančat,můžem spolu provozovat více holčičích aktivit/panenky,vyšívání,oblékání/. Faktem ale je,že prvorozenému synkovi jsem se daleko více věnovala,má klidnou hloubavou povahu,skvěle prospívá ve škole/8 leté gymnázium/,je cílevědomý a myslím,že i citlivější než dcerka - na ní nebylo už tolik času/když jí byl rok,syn byl v 1.třídě/ a je oproti svému bráškovi daleko aktivnější,živější a zlobivější,hned tak jí něco nerozhází - prostě roztomilé zlatíčko,zkrátka blonďatý andílek s čertem v těle :-).
Miluji obě své děti a jsem moc ráda,že nám se povedl "páreček". Kdybych měla dva kluky,možná bych si holčičku přála natolik,že bychom šli ještě do třetího potomka :-). Na druhou stranu ,syn je víc po mně,jak povahově,tak podobou,jsme si bližší zase spíš jako spřízněné duše a dcerka je po tatínkovi - takový rarach,který baví celou rodinu a manžel nás všechny dohromady krotí :-) -jsme komplet, prostě tým -doufám,že nám to takhle dlouho vydrží...
 Ajka, syn 4roky, 26tt 
  • 

Re: ..děvče,nebo chlapec.. 

(19.10.2006 9:59:19)
ahojky,
já mám 4 letého synka... a v lednu čekáme holčičku... moc jsem si přála holčičku, ale po víc jak roce snažení jsem byla naprosto šťastná, že jsem otěhotněla a bylo mi naprosto jedno, co to bude...

nicméně se nám holčička dle UTZ podařila... pohlaví jsem chtěla vědět jen proto, že bych případně koupila něco holčičího...
ale jinak to mám podobně jako ty.. syn je hloubavý a klidný po mě, hodně jsem se mu věnovala.. je hodně citlivý a velký mazel... a přesně jako ty, když malé bude rok, půjde syn do první třídy.. tak doufám, že to budem nějak zvládat... že malá nebude divočák po tatínkovi.. :o)

možná kdyby druhé byl chlapec, tak bysme do třetího šli.. ale nejsem si tím úplně jistá... chlapec by mě totiž nijak nedeprimoval.. byla bych šťastná, jak píše první pisatelka, že je zdravý... o nic jiného přeci nejde.. zdraví je ten nejdůležitější vklad do života...

myslím, že v číně je to hodně způsobené tlakem společnosti, a i kdyby ženy dceru sebevíc chtěli.. tak jim to prostě neprochází.. nebo jsou zahanbeny...a tak sklouzávají k hnusným myšlenkám a zbavují se i plně vyvinutých plodů - já už třeba 8 týdnů vím pohlaví dítěte... a ještě dnes by mi mohli doporučit potrat... což je naprosto úděsné, když si člověk představí, že miminko má už víc jak 30 cm, váží jeden kilogram a takměr vše má vyvinuté..

všem nenarozeným holčičkám přeji, aby jejich matky se nemusely rozhodovat, zda mít či nemít děvče.. kluk či děvče je stejný dar
 Albeka 2 děti 


Re: Re: ..děvče,nebo chlapec.. 

(19.10.2006 10:13:08)
..naprosto souhlasím..preference chlapců je v těhle zemích/a tak trochu i u nás/dána hlavně společensky - chlapec je zkrátka pokračovatel rodu,hlavní dědic,tak to je a asi nikdo a nic na tom mnoho nezmnění.Můj syn je pro mé rodiče jediný vnuk/bratr má 11 letou dceru a na další dítě se nehotoví/,je celý děda/můj otec/,povahou i vzhledem/podle fotek mého taťky z mládí a dětství až děsivě neuvěřitelně - holt geny :-)-tak je v naší rodině chápán jako jakýsi dědic,přesto,že nese příjmení po otci/a né po mně/, na druhou stranu si dcerka získala dědu svou bezprostředností a veselostí,hodně mu pomáhá na zahradě a s hospodářskými zvířaty. Děda je výbušné povahy a ona ho vždy kouzelně odzbrojí,když se rozčiluje...a tak to má asi být..takže holka nebo kluk-je to fuk :-).
Přeju Ti zdravou a krásnou holčičku :-)
 Juval: Antoan 05+ Leopold 06 


Re: Re: Re: ..děvče,nebo chlapec.. 

(19.10.2006 10:23:28)
Ahoj vsem maminkam. Pro me je to velmi zajimavy clanek a uvaha, ale pravdepodobne se vymykam :o)???? tedy prvni detatko jsme si moooc prali chlapce a byl to chlapec. Po necelm roce jsem opet otehotnela a uprimne jsem verila, ze to bude holcicka....chtela jsem se nechat prekvapit, ale nakonec se "provalilo", ze to je dalsi chlapecek. Nevim proc, ale normalne jsem tomu nechtela verit, az mi to bylo lito a nakonec jsem si to kvuli malemu vycitala, uz je to samozrejme za mnou a ja uz se moc tesim na dalsiho muzskeho, jsem uz 35 tt a jsem stastna, ze je to udajne chlapec....ale vim uz ted, ze si jeste holcicku preji a urcite do toho pujdu znovu....i kdyz je nejdulezitejsi, aby byly deticky zdrave, samozrejme, presto myslim, ze jsou to zajimave uvahy do jake miry ovlivnuje pohlavi ditete vztahy v rodine, mezi patrnery, tehotenstvi ap. Urcite na tom neco bude :o)))))))) vsem at jiz chlapecky, ci devcatka, hlavne at jsou zdrava!
 Oliverka 


Re: Re: Re: ..děvče,nebo chlapec.. 

(19.10.2006 13:16:31)
já mám naopak dojem, že v cechách a vůbec v západní kultuře jsou holčičky přibližně stejně chtěné jako chlapci. když to třeba srovnáme s indií nebo čínou, kde je na denním pořádku dělat pozdní potraty holčiček a nebo popřípadě již narozené a živé holčičky vraždit. a když už má některá hočička štěstí a narodí a přežije tak se jí většinou dostane méně pozornosti, méně jídla, horšího vzdělani atd.
 marika,2holky 
  • 

Re: Re: ..děvče,nebo chlapec.. 

(19.10.2006 10:22:39)
Zdraví je nejdůležitější, to samozřejmě. Já sama mám dvě dcery a znám ten tlak, kdy rodina(a hlavně manžel) by si přál(jak říká aspoň jednoho) syna. Své dcery milujeme a nikdy bych neřekla "jsem zklamaná", když se mi narodila dcera a ne syn. Opakuji - miluji je a jsem vděčná Bohu, že nám je dal, že jsou zdravé a úžasné. Ale je fakt, že to očekávání tam je, a syna bychom chtěli oba, ne že ne. A o tom je asi v článku taky řeč, o jakémsi veřejnosti i sobě skrytém, nenaplněném očekávání, které postupně překrývá rodící se láska k malému tvorečku o kterého pečujete. Jsou to zvláštní předsudky, které v nás přetrvávají, tlak okolí, kdy rodina, kde není syn jakoby nebyla kompletní. Navíc chlapec do rodiny s tolika ženskými vnese kýžený mužský prvek. Vychovávat syna je jiné, než dceru, a mě to láká zažít.Syn je přece ten maminčin mazánek a miláček, kdežto dcera bere matku ve věku okolo puberty trochu jako konkurenci a tíhne spíš k tatínkovi(proto chce asi syna žena). Tuším, že naše příští dítko bude opět dcerka, a já si to už jinak ani nedovedu představit.
 petru 


Re: Re: Re: ..děvče,nebo chlapec.. 

(21.10.2006 1:41:03)
všechny, kdo jste v tomhle "odstavci" psaly, máte i podle mne kus pravdy.

Můj strejda vždycky říká: "Dobrý král má vždycky 3 dcery." To se mi moc líbí, i když asi díky všem zvykům by taky možná chtěl pokračovatele rodu.
 Rosalie 


Re: Tak to mám naopak 

(19.10.2006 10:37:17)
Já to mám opravdu také jinak.Hned od první chvíle,kdy jsem začala tušit,že jsem těhotná jsem "věděla" hodně si přála mít holčičku.Hned jsme si jí pojmenovali a s napětím čekali,co řekne UZ.Byla jsem z toho tak nervózní,že mě řeknou že je to kluk...bála jsem se zklamání (které je neopodstatněné) a manžel také.Byli jsme opravdu tak šťastní,když nám řekli,že je to holčička.Ale nahlas jsme stále opakovali,vzdyť nám to je úplně jedno,co to bude,hlavně ať je to zdravé...
Takže závěrem, i první dítě může být tolik chtěná holčička a to i ze strany manžela.
 Markéta 
  • 

Re: Tak to mám naopak 

(19.10.2006 21:05:21)
Přesně vím, jak to myslíš, naprosto chápu a přeju tu holčičku napotřetí . . .
Náš prvorozený je syn, samozřejmě ho milujeme velmi, ale když jsem otěhotněla podruhé, moc jsem si přála holčičku a nijak jsem se tím netajila. Vyšlo to, jsou jí celé 3 měsíce a je prostě úžasná. A kdyby dotřetice, chtěla bych ještě jednu takovou.
 Markéta 
  • 

Re: Tak to mám naopak 

(20.10.2006 13:48:59)
Ahoj, taky to mám úplně stejně. První kluk-tam mě to bylo jedno, druhý kluk trochu zklamání -teď je to mazel, i když je mu už 12 a v únoru se narodí to třetí, co měla být holčička, miláček tatínka. Bude to ale Onrášek. Někomu se to promíchání pohlaví nějak nedaří. Tatínek to nechce přiznat, ale zklamaný je dost-mluví o 4. Doufám že mě neukecá...
 petru 


Re: Re: Tak to mám naopak 

(21.10.2006 1:45:11)
Já to mám taky naopakale trochu jinak. Máme 3 holky a nedávno jsem řekla, že bych taky chtěla takové hodňounké miminko jako má sousedka,mohl by to být i kluk. A manžel mě usadil, jen si vzpomeň na ta naše ořvaná miminka. Tak se mi zdá, že on se s tím už smířil a jen já bych mu ráda dala pokračovatele rodu. Ale nevím, jestli bych neskončila v blázinci.
 Lily + Vojtíšek 04/06 


Re: Tak to mám naopak 

(23.10.2006 22:38:48)
Manžel má 2 syny z prvního manželství, takže jsme si hodně, opravdu hodně přáli holčičku. Já jsem si ani neuměla představit, že by to byl další kluk... A narodil se Vojtíšek! Manžel se přiznal, že byl pár vteřin "trochu zklamaný", já ani vteřinu! Vojtíšek byl moje láska na první pohled a miluju ho čím dál víc. Dneska už si naopak neumím představit, že bych v kočárku vozila růžovou holčičku. Další dítě bych chtěla, ale ne kvůli holčičce, prostě bych ráda dvě "svoje" děti. Mimochodem, Vojtíšek je strašně pohodové usměvavé dítě, až si někdy říkám, že nám chce tu holčičku vynahradit, a netuší, že to vůbec není nutné...
 Jarka, dvě děti 
  • 

Re: Tak to mám naopak 

(3.12.2007 15:25:59)
Jsme na tom stejně, mám dva syny ( 13let, 2 roky) a musím říct, že po holčičce moc toužíme a proto to jdem zkusit do třetice. Možná vypadám jako blázen, ale snažím se zjistit jestli to jde nějak vypočítat aby se povedla ta holčička. Oba kluky moc milujeme a jsme šťastní, že je máme a že jsou zdraví, ale ta touha po malé princezně je velká. Někdo mi říkál, že se to dá spočítat, ale už si nemůžu spomenout kdo to byl.
 Markéta, syn 4 r. 
  • 

Není to jedno 

(19.10.2006 10:43:05)
Můj muž celou první polovinu těhotenství tvrdil, že je mu úplně jedno, jestli to bude holka nebo kluk. Já si v břiše hýčkala Lucinku. Někdy v pátém měsíci mi doktor dle UTZ oznámil, že je to takřka s jistotou kluk. Nezapomenu na reakci mého manžela, kterému jsem říkala, že už vím, co to bude, jak pořád říkal, já to nechci vědět, stejně je mi to jedno, kluk nebo holka, hlavně ať je to zdravé. No, a když jsem mu konečně vyžvanila, že to bude chlapeček, rozzářil se jako vánoční stromeček, a první jeho věta byla: "Já to zavolám tátovi, jo?" A reakce tchána, kdykoli přijedeme na návštěvu - přijel pokračovatel rodu. Někdy si tam připadám jako chovná klisna a pevně doufám, že na Lucinku ještě dojde.
 Verka 
  • 

Je to i jinak 

(19.10.2006 10:58:59)
Asi se neptali lidí, jako je můj otec. Ten chtěl jen dcery. Takže já byla super, ale moji dva mladší bratři byli na obtíž. Naštěstí jen pro něho, pro maminku jsme důležití všichni tři stejně. Naši se tak rozvedli ještě když jsme byli v kočárku a vychoval nás "nový" tatínek, který rozdíly nedělal :-).
 Róza 
  • 

Ne, není to jedno 

(19.10.2006 11:03:14)
Ono to vypadá, že je to jedno, ale život s kluky je úplně jiný než život s dívkami.
Holky bývají povídavější, v budoucnu více tíhnou k mamince než ke tchýni. Vidím to na sobě, tchyně je fajn, ale mamka je mamka. Kdyžto manželovi je to jedno.
Například je v tom, že kluci lépe snáší bydlení u tchyně než holky. Chlapi svou rodinu později tolik nevyhledávají a máma od kluků je pak častěji sama.
Většina mých kamarádek, a že jich teď kolem mne čeká nebo čekalo miminko hodně, chtěla raději holčičku a pokud to nevyšlo, doufají v druhý neb třetí pokus. Dost často slýchám: "Je mi to jedno, ale aspoň jednu".
 Adda ..... 


Re: Ne, není to jedno 

(19.10.2006 11:18:04)
My máme 4 letou holčičku a čekáme druhé.Manžel by chtěl zas holku a já asi taky ale mám takové tušení že to bude kluk,což je taky super.Znám hodně lidí co obrečeli pohlaví,nechápu to,budu štastná za cokoli jenom když to bude zdravé.To že si tatínci zakládají na klukovi moc nesouhlasím aspon v našem případě.Malá na tatínkovi doslova visí,když je s ním mě nepotřebuje.A on by pro ni udělal první poslední.Strašně mě hřeje u srdce když je vidím si spolu hrát nebo se mazlí.Není krásnější pocit.
 žinča 


Re: Ne, není to jedno 

(19.10.2006 11:34:19)
Jo, to jsi nakousla zajímavé téma. Ono my si teď říkáme, jak je to krásné, když máme našeho sladkého chlapečka, ale až se mi jednou zamiluje a odejde, zůstanu sama (s manželem:-)). Kluci vždy dají víc na svou manželku než matku. Máme momentálně v rodině případ, kdy moji tetu vydírá její snacha naprosto nechutným způsobem: Dej peníze na nový byt, nebo vnuka už nikdy neuvidíš. A její syn mlčí. Nebo mámina kamarádka řekla mamce, že jí vyloženě závidí dvě dcery. Protože její kluci odrostli, jeden vyletěl do světa, druhý za ní téměř nechodí, vnoučky nevidí. Zatímco máma má vnoučátka pořád u sebe, může mi kecat do výchovy, trávíme spolu spoustu času... Moje tchyně , mmch opravdu super ženská už malého a manžela neviděla rok.
 Jana038 


Výjimka potvrzuje pravidlo - kluci nedají vždy víc na manželku 

(19.10.2006 12:04:42)
Žinčo, píšeš, že kluci vždy dají víc na manželku než na matku...přijď se podívat k nám a rychle tento názor opustíš. Pro mého manžela je jeho maminka - když to přeženu - snad svatá. Ona ho rozmazlila, on to není ochotný ani slyšet natož uznat...a on v ní vidí vzor pro mně. Kdybych zkrátka byla ve všem jako ona, nebo se tak aspoň vůči němu chovala - byl by nejšťastnější muž pod Sluncem. Holt má smůlu - hodně věcí dělám jak chce on, ale stejná jako jeho maminka nikdy nebudu...
 Róza 
  • 

Re: Výjimka potvrzuje pravidlo - kluci nedají vždy víc na manželku 

(19.10.2006 12:10:30)
Jo, výjimky samozřejmě jsou. Ale myslím si že tenhle model nadělá spoustu zla. Prtostě už slovo MAMÁNEK mluví za vše.
 Róza 
  • 

Re: Re: Ne, není to jedno 

(19.10.2006 12:05:41)
Jo, tak o tohle přesně mi šlo.
Já mám 2 bratry. Oba jsou to bezvadní kluci, ale jako s ženskou si s nimi člověk nepopovídá. Je mi jasné, že až si založí své rodiny, budou ty na prvním místě. Ani bych jim vlastně nepřála, aby to bylo jinak.
Moje tchyně když chce o nás a o manželovi něco vědět, tak se ptá mě. Protože se mnou mluví častěji a hlavně se toho ode mne víc dozví. Manželova věta "Hmm, všechno dobrý" ji totiž většinou moc neuspokojuje.
 Pythia 
  • 

Re: Re: Ne, není to jedno 

(19.10.2006 12:33:41)
Tvoje tchyně neviděla tvého muže a tvého vnuka už rok? Tak to je pro tebe opravdu dobrá vízitka...Hlavně že je tchyně super ženská:-(
 Markéta, syn 4 r. 
  • 

Re: Re: Re: Ne, není to jedno 

(19.10.2006 12:51:33)
Hele, Pythie, je snad Žinča její dcera? Podle mě, ten, kdo by se měl starat o styky se svými rodiči, je jejich dítě, a ne jeho partner. A nebo budeme věčně v pozici - všechno musí zařídit a zorganizovat ženská, muž to trpně přijme? Opravdu neznám žádný pár, kde by muž prudil ženu - dlouho jsme nebyli u vašich, nepojedeme? Volala jsi mamince a zeptala ses jí, jak se cítí? Zato obráceně to funguje skoro všude. Tímhle komentem jsi mě fakt nadzvedla, a to zejména proto, že jsme zažívali něco podobného. Naše obvyklé rozpravy na téma - mluvil jsi tento týden s vašima? Ne, proč stalo se něco? Nepojedeme k vašim? Ne proč, byli jsme tam před měsícem(o velikonocích atp.)- byly fakt vyčerpávající. Opravdu jsem svého muže k jeho rodičům dovlékala, aby viděli syna, vnuka atd. A to musím říci, že s tchánem absolutně nevycházíme. Pak jsme měli s dědečkem jednu fakt drsnou roztržku (při které na mě řval, ať držím hubu atp.), babička, která je už docela vytrénovaná ve spolužití s agresorem, na mě nakydala trochu špíny, a v tu chvíli jsem si řekla - dost. Už jsem se snažila až běda, stálo mě to spoustu nervů, moji rodiče to nejsou, ať se stará muž. Takže se naše návštěvy omezily na minimum, telefon, jak jsem pochopila, fungoval jen z mojí straně (babičce a dědovi to nějak nejde) a já na to už zvysoka kašlu. A opravdu nesouhlasím s tím, že společenský život v rámci rodiny je záležitost ženské, nevím, proč by si chlap nemohl zapamatovat narozeniny a svátky svých blízkých. Pokud nezapamatuje, jeho ostuda.
 žinča 


Re: Re: Re: Re: Ne, není to jedno 

(19.10.2006 13:24:47)
Markétko, jako bych se viděla. A dneska už konečně mamce zavoláš? Jakto že jsi ještě nevolal? Hele volala mi tvoje mamka, je na tebe pěkně naštvaná, nemohl bys...? Atd atd. tchán naštěstí takový agresor není, ale s manželem úplně idální vztahy nemají , takže i tenhle problém řeší mamka přes mne. Někdy se mi už chce zařvat: Dejte mi s tím laskavě pokoj a udělejte si v rodině pořádek sami. Díky za podporu :-)
 jutka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Ne, není to jedno 

(20.10.2006 8:17:11)
Markéto, Žinčo, jsem ráda, že to tu konečně někdo vnímá jako já. Celou dobu nechápu, proč bych jako JÁ měla připomínat, že jsme dlouho nebyli u tchýně nebo pratchýně, proč mám JÁ organizovat, když mají přijet, proč jsem to JÁ, kdo má stát doma v pozoru nebo je vyzvedávat na nádraží.... Chápala jsem to, dokud jsem byla na MD, ale když oba pracujeme? Že bych šla za muže s kamarády do hospody nikdo za samozřejmost nepovažuje, že budu udržovat společenský styk s jeho matkou a babičkou ano. Proč? :OOO
 žinča 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ne, není to jedno 

(20.10.2006 10:25:29)
Správně, vzaly jsme si své manžely a ne jejich rodiče. Manželova bývalá žena má s teď už i mou tchyní :-) skvělý vztah. Volají si, jezdí k ní na prázdniny,když se rozváděli, volala si poplakat tchyni. Já to naprosto obdivuju, protože toho prostě nejsem schopná. Vím, že kdybych chtěla, máme stejný vztah, dokonce jsme vtipkovaly, že budu jezdit s Dášou společně, ale já to tak neumím. Mám kolem sebe spoustu kamarádů a členů své rodiny, kterým se věnuju a taky nechci od manžela, ať se o ně stará, nebo ať třeba vezme mého taťku na pivo (no on k tomu žádný popud nepotřebuje, to je pravda :-))Ale kdyby mí rodiče nebydleli s námi na baráku, ale 300 km daleko,pochybuju, že by mého muže napadlo jim pravidelně volat a nikomu by to nepřišlo divné. Tak proč bych já měla nést zodpovědnost, že se můj manžel nechová jako správný syn. Já jsem zodpovědná dcera a vstřícná snacha (aspoň doufám), ale adoptovat rodinu mého muže přece nemusím. Jinak dobrá zpráva, právě včera manžel mamce volal a přijede na dva týdny. Takže si náš bobeček užije i třetí babičku!
 Juval: Antoan 05+ Leopold 06 


Re: Re: Re: Re: Ne, není to jedno 

(19.10.2006 17:02:51)
Marketo, tak to jsi napsala opradu trefne....u nas je to naprosto to same....a ja uz na to take zvysoka kaslu...naposledy jsem cthyni alespon poslala nova fota maleho, aby ho alespon videla a ani neodepsala...mam pred porodem a za cele tohle teho jsem videla tchyni asi 2x........natoz aby mela zajem o sve dalsi budouci vnouce ap....skoda mluvit, zatimco se svymi dcerami me doslova otravovala a bombardovala telefonaty o tom jak se jim dceruskam dari.........ja mela ze zacatku velkou snahu o dobre vztahy uz kvuli malemu, neb uz maminku nemam a tak je tchyne bohuzel jedina "baba", kt maly ani nezna...........co nadelam, zajem nema a na mou adresu uz rekla nekolik nehoraznosti navzdory tomu, ze manzel uz k nim od zacatku jezdil nechtel.......pevne doufam, ze je dlouho neuvidime a z povinnych navstev jako jsou Vanoce tentokrat diky bohu sejde diky memu sestinedeli, nikam se trmacet s klukama za nima nebudu.........uz je mi to fuk a manzel je takhle klidnejsi, navsteva u jejich agresivniho otce ho akorat vzdy rozrusila. A pro me je nedjulezitejsi, abychom byli v klidu a stastni a nikoli povinnost navstivit agresivniho tchana a jeste podivnejsi tchyni, dokonce uz i o malem tchan stihnul prohlasit nejakou tu nehoraznou blbost.....takze s nimi uz nechci mizt mnoho spolecneho.....bohuzel rodice svych partneru si nevybirame!
 žinča 


Re: Re: Re: Ne, není to jedno 

(19.10.2006 13:20:21)
Jsem pracující maminka. Pracuji 12 dní v měsíci od rána šesti hodin, do večera osmi. Manžel má hotel a restauraci, kde mu ve volné dny pomáhám ( přes obědy, kdy malý spí), mám na starosti dům - byt o rozměrech 120 čtverečních metrů, dva psy a zahradu, manžel chodí domů poslední měsíce jen přespat, jediný volný den má chudák v neděli. Nemám řidičák a tchyně bydlí 300 km daleko. Je v důchodu. Nemyslíš , že se mnou to tolik nesouvisí?Otázka je proč jsme si toho nabrali tolik, otázka je, proč si manžel neudělá čas a pro mamku nezajede. Otázka je , proč ona nesedne na vlak. Ale moje vizitka to není.
 Kamila, syn 4 roky 
  • 

Re: Re: Ne, není to jedno 

(19.10.2006 12:53:49)
Souhlasím. Je to přesně tak. Kluka matka jednou ztratí. jsem šťastná, že mám toho svého sladkého andílka, ale vím, že přijde doba, kdy už nebude můj a budu šťastná za málo chvilek, které s ním strávím. A o vnoučatech ani nemluvím. Ty budou jistě té druhé babičky. Zato já s mamkou jsme si hodně blízké a vnoučka vidí denně.
 Baruška1 


Re: Re: Re: Ne, není to jedno 

(19.10.2006 20:25:17)
Kami, dovolím si nesouhlasit. Tak jako ztratí máma syna, ztratí velice snadno i dceru. Prostě každá z nás se musíme smířit s tím, že naše děti mají svůj život a k nám se už vždycky budou vracet jenom na návštěvu. Asi je pravda, že máma si má s dcerou víc co říct a mají k sobě blíž, ale stejně tak blízký vztah může mít klidně i se synem. Myslím, že "jádro pudla" naší společnosti je úplně někde jinde - chlapečci jsou zkrátka ještě pořád (naštěstí ne všude) vychováváni stylem - kluci přece nikdy nepláčí, vaří, žehlí, uklízí a pere jenom maminka, musíš být silný, protože jsi chlap, chlap přece nebude pusinkovat mámu atd. a tak naši budoucí manželé a tatínci vyrůstají v jedince, kteří potlačují své city, než by dali najevo smutek, raději volí agresi a pokládají za samozřejmé, že domácí servis poskytuje manželka ráda a kdykoli.
 Jana038 


Holku nebo kluka 

(19.10.2006 11:58:22)
Já můžu mluvit za sebe a za manžela...přestože on dvakrát chtěl chlapečka, máme dvě holky. A já jsem víc než spokojená ;o) Je to přesně tak: holky budou potřebovat (jestli se to tak dá říct) mámu déle než kluk. Myslím si, že většina holek např. při narození jejich dítěte radši svěří hlídání (pokud ta možnost je) svojí matce než tchyni. Beru to podle sebe: v čem jsem byla vychovaná já, jaká pravidla já uznávám a chci svým dětem předat taková z větší části uznává i moje matka. A bude jim učit i svoje vnouče. Naopak: já mám možnost hlídání převážně od své tchyně, ona není ochotna ani schopna respektovat a plné míře dodržovat ta pravidla, o která jsem jí řekla. Moje máma ano.
Kdybych měla syna, nejspíš bych z něj taky po narození měla radost, natož když vím, jak moc by si ho manžel přál. Já si s holkama vyhraju s panenkami, mají rády pohádky o princeznách, rády si na ně hrají, strojí se do šatiček...snáz se do jejich hry zapojím, rozumím té hře. Neumím si představit, jak bych se vžila do hry chlapečka - možná ještě tak autíčka, ale kdyby si hrál na vojáky (což asi žádného kluka nemine), tak nějaké střílení apod. Nebo jen jako že pomáhá na stavbě s bagrem, náklaďákem. V tom by se vyžíval zas manžel. A když si syn přivede domů dívku/manželku - ona má jiný pohled na svět, leckdy si o tchyni myslí své a zase - jak už tady v předchozích příspěvcích bylo řečeno - má prostě blíž ke své matce.
Uzavřu to: přestože vím, že manžel touží po synovi, já bych byla ráda - pokud někdy budeme mít třetí dítě - kdyby to byla zase holčička :o))))
 Siddhártha 


Holka nebo kluk 

(19.10.2006 13:06:22)
Ahojte všechny maminky,které jste spokojené s pohlavím svého dítěte (dětí) a které je milujete. Já jsem z těch, co hrozně chtěli holčičku. Už dávno před těhotenstvím jsem to věděla. Manžel to nikdy moc nechápal, jemu to OPRAVDU bylo jedno a spíš se bál, jestli v případě, že to bude kluk, jestli ho budu mít stejně ráda, jak bych měla holku. Otěhotněla jsem velmi rychle (napodruhé), a tak, když mě bolelo břicho, hrozně jsem se bála, aby ve mě děťátko zůstalo (bála jsem se spontánního potratu a to proto, že jsem tak trochu nemohla uvěřit svému štěstí, že jsem otěhotněla tak rychle, když všem okolo se to podařilo až po roce snažení). Naštěstí vše bylo ok a měla jsem super těhotenství. Nechtěla jsem vědět pohlaví. Pro holčičku jsme jméno vybrali na 20 minut, pro kluka jsme ho psali před odjezdem do porodnice, tak dlouho jsme ho vybírali. Porodila jsem císařem v plné narkóze. Miminko mi pak donesli ukázat na JIPku. Bylo to krásné miminko,ale musela jsem se zeptat, co to je. Hrozně se divili, že to nevím. Když mi řekli, že je to holčička, byla jsem hrozně šťastná, že se mi splnil můj velký sen. Ještě chci druhé dítě, a u toho mi je pohlaví opravdu jedno. A TEĎ K MANŽELOVI. Celou dobu říkal, že je mu pohlaví jedno a opravdu je. Naši malou miluje,hraje si s ní, mazlí, vymýšlí blbinky aby ji rozesmál, prostě vidím, že ji upřímně miluje jako svoje DÍTĚ, ne jako svoji holčičku. PŘÍBUZNÍ. Moje rodina je z malé jako miminka nadšená, u manželových rodičů si nejsem jistá. Do porodnice nepřišli, napsali mi jen smsku o 4 slovech, do dneška ji nekoupili jedinou hračku (není to otázka peněz, mě i manželovi k narozkám dárky dali - i když mně se zdá i jiné jejich chování vůči mě - třeba předávání dárku mezi futrama při odchodu "na tady máš dárek k narozeninám"). Nevím, jak si tu změnu v chování mám vystětlit. Do výchovy by rádi kecali, moje pravidla jen okývali s tím ,že "jasně, to tě přejde..". Omezila jsem tam návštěvy, i když jsem se hrozně snažila, aby malá později nedělala mezi prarodiči rozdíly. Nevím, jak to bude dál, všechno odkývou, za týden je to při starém. Budu ráda, pokud si tu budu moci přečíst, jak jste tyto vztahy řešili Vy. Díky
 Aneka_ 


Re: Holka nebo kluk 

(19.10.2006 13:23:00)
Na přání si, není nic zlého. Také jsem toužila po děvčátku. Nesmírně. Stále jsem byla přesvědčena, že kluka nechci!!! podotýkám, že jako prvorodička jsem nebyla zrovna mladá-naivní. Nevím proč, nedokáži to vysvětlit. zkrátka chtěla jsem dívenku a s jiným jsem nepočítala. Otěhotněla jsem hned a stále mlela jen o dívce. O dítě jsem přišla. Jako katolíka mne hned napadlo cosi o rouhání a pomstě a odplatě. Ale světe div se, když jsem otěhotněla opět, zase jsem mlela jen o dívce.Pamatuji si svou šílenou větu"nevadí, že to bude kluk, fiknem mu kulky" a také si pamatuji, ač každý předpovídal dívenku a dr byl skoupý, že nic není vidět(u holčiček je to prý složitější) a až mi nakonec potvrdil i Dr na UTZ ve 33tt holčičku jako lusk,že dokonce jsem tady na jedné debatě povídala, to bude určitě kluk,že on se spletl, tam byly kulky. Stejně zklamaná-ano zklamaná-jsem běžela domů a totéž povídám mamince. Ona mne ujistila, že to co jsem viděla, bylo "kávové zrno" Tehdy jsem se naprosto spokojeně uvelebila a začala jí říkat jménem. Po narození dcerky, která dnes vydá za 100kluků, jsem byla nadšená. Jistě, chlapce bych přijala, není pochyb, ale nepopírám, že bych byla asi zklamaná. A druhé? Zatím žádné, ale pokud se rozhodnem to zkusit, pak si opět přeji děvčátko. Ale tentokrát počkám do konce a když to bude chlapec, nevadí, děvčátko mám už doma.
Manžel si přál celou dobu také děvčátko a o druhém nepochybuje, že to bude opět dcera:-)
 Kamila, Kačka 2 roky 
  • 

Re: Holku nebo kluka 

(19.10.2006 13:14:40)
Je to tak. Mám vysněnou holčičku a plánujeme druhé. Opět bych si přála holčičku. Byly jsem se ségrou dvě holky, tíhneme k mamce, rády jezdíme domů, ke tchýním se tolik nehrneme. Chlapi jsou většinou víc přizpůsobiví, zvyknou si na jiný režim v domácnosti, když se ožení, jinou kuchyni, že se víc navštěvuje tchýně, apod. Ženy takhle přizpůsobivé nejsou. A že chce chlap syna, to se podle mě jen tak říká. Každý chlap je po..., když se může pomazlit se svojí holčičkou, trpí na holky, holky to zase se svými tatínky pěkně umějí. Dceři jsou 2 a 1/4 roku a pěkně to s tatínkem koulí a tatínek je samozřejmě celej hotovej, staví domečky pro panenky a když mluvíme o druhém mimi, uznává, že holčička trošku přes těch 50 % přesahuje nad klukem.
 Berka 
  • 

Kluk 

(19.10.2006 13:47:39)
U nás se po tři generace rodily samé holky. Moje babička, které je dnes 82 let vždy tvrdila, že holky jsou na výchovu lepší, a že ani neví, jak by se ke klukovi měla chovat a kdoví, jestli by kluka dovedla tak milovat. A ejhle! Před čtyřmi lety se narodil můj malý rošťáček! Kluk jako buk! A co se nestalo! Moje babička si ho okamžitě zamilovala a věřte mi, že větší lásku k dítěti, jakou chová ona k němu, jsem ještě nikdy neviděla. A to je opravdu kluk chováním každým coulem.
Pomalu začínám pomýšlet na druhé dítě. Vím, že s klukama jsou větší problémy, je těžší je vychovat, jednou odejdou, ale já bych chtěla asi znovu kluka. Já nevím, ale mi chlapci připadají takoví více dětští.
 soňa, 2 dcery 
  • 

Re: Kluk 

(20.10.2006 8:56:47)
No, mě zase vždycky víc jako miminka připadaly holčičky. Doufám, že mě nebudete kamenovat - ty, co mají synky, ale - řeknu to hooodně nadneseně - holčičky jako miminka bývají většinou roztomilejší. Možná je to tím, že připadají zranitelnější, křehčí, co já vím, ale opravdu jsme se na tom shodly se spoustou maminek, i když ony mají třeba i chlapečky, ale znám i moc krásné a úžasné chlapečky, ale prostě nám připadá, že to není tak časté. Je to opravdu hodně přehnaně řečeno, nemyslím to špatně, jen píšu upřímně, co si myslím.
Já si vždycky přála holčičku. U první jsem to tušila.....a vyšlo to. Druhou máme po 11 letech, teď jí jsou 4 měsíce a kousek. Syna jsem si přála hlavně kvůli manželovi, myslím, že každý chlap podvědomě chce syna a když nám podle ultrazvuku řekli, že to bude druhá holka, myslím, že byl zklamaný. Nedal to sice najevo, ale viděla jsem to na něm. Já naopak byla moc ráda. Vždycky jsem říkala, že raději 2 holky než 2 kluky. Teď je samozřejmě celý poprděný a má zvláštní lesk v očích kdykoli je s ní a je moc pyšný taťka. Ale třeba můj kolega z práce chtěl moc holčičku a je zklamaný z toho, že budou mít kluka. Takže je to individuální a stejně tak to je i s těmi miminky - pro každou maminku je to její nej, ne?
 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: Re: Kluk 

(20.10.2006 12:28:48)
tak holky mě teda roztomilý a nádherný a krásný připadaly všechny mé děti,protože byly prostě méééééééééééééééééééééé a myslíte že vy které máte jen holky nebo jen kluky by jste na to druhé pohlaví koukaly jinak??? fakt by s evám najednou nezdál ten váš chlapeček roztomilý a krásný,protože holčičky jsou přece miminkovější??? a naopak?
to jsme z toho fakt mimo nějak:-(
 Hana, Lucka 6 Kryšek 1 
  • 

Re: Re: Holku nebo kluka 

(19.10.2006 14:01:31)
Tak holky nevím. Já jsem u prvního potomka byla celou dobu přesvědčená ž eje to Matěj a a taky jsem mimískovi tak říkala. Manžel celou dobu tvrdil, že je to Lucinka, že ví co dělal.No a si v šestím měsíci jsem mimískovi začal aříkat i Matýsku i Lucinko, no a dopadlo to tak, že nakonec je to Lucinka. Radost jsem měla neuvěřitelnou, ani mě pak už nenapadlo, že jsem si myslela, žeje to kluk. No a druhého potomka, to bylo tak, že když jsem konečně po roce snažení otěhotněla, bylo mi fuk, kdo je v bříšku schovnej. Když jsem řekli dceři, že budeme mít konečně už miminko, tak vyrukovala s tím že se na brášku strašně těší. Podotýkám, že ńa téma pohlaví jsme s ní nikdy nediskutovali, pořád jsem ten rok snažení mluvili o mmiminku. No asi za týde, přišla s tím že bráška bude Kryštůfek Robin. Když nám v e12. týdnu řekli, že je to kluk jak buk, vzali jsme Lucinku za slovo a říkali prckovi Kryštůfek a teď už je Kryštůfek rok a něco na světě a je to naprosto super. Jsem strašně šťasná, že máme párek, jsme z nich nadšení a milujeme je strašně moc.
 Marika, Kačenka 07/06 
  • 

Re: Re: Přizpůsobivost 

(19.10.2006 14:39:07)
Myslím, že přizpůsobivost není otázkou pohlaví. Já vypadla z domu v 18,prošla si různými zaměstnáními, cestovala a celkem se už stěhovala asi 20x(doufám, že mé současné bydliště je už trvalé :-)a nemám se změnou žádné problémy. Oproti tomu můj skoro švagr je typický mamánek, co se válí na gauči, doma zná jen trasu pokoj-tv-lednice-tv, nepřispívá ani na byt a jen tak se nehodlá hnout. Přítel byl v mládí na intru, pak žil několik měsíců v USA a dost cestoval, a rozdíl mezi ním a jeho bratrem je dost znatelný. Jak psala i Žaba - i ona se svou sestrou byly samostatné relativně brzy, takže bych tak nezevšeobecňovala.
 .Žaba 


Re: Holku nebo kluka 

(19.10.2006 14:14:41)
No, Bronďa, tak s tebou takmer vo všetkom nesúhlasím.

V prvom rade s tým, že človek uznáva hodnoty a sposob výchovy, aký zažil doma. To, ako sa vychovávali deti pred 30 rokmi, by som skutočne doma zavádzať nechcela. (Málo vysvetľovania, veľa trestov, aj fyzických, hlavne, že sme boli „v roku bez plienky“...)

Že dcéra ostane s matkou dlhšie – obe so sestrou sme v 18 odišli na výšku a odvtedy sa doma ukazovali sporadicky. Zas naopak, s manželom žijeme v rodinnom dome s jeho matkou (máme samostatný byt), spolu s ňou žije manželov mladší brat, ktorý má 30 rokov a rozhodne nevyzerá, že by sa chcel odsťahovať, tobož ženiť (na to má, podľa vlastných slov, do 40 času dosť).

Napriek tomu, že sme ostali žiť s manželovou matkou k nej manžel nie je nijak viazaný, nie je to žiadny mamánek, takého by som ani nezniesla. Skor naopak, rozbroje medzi nimi dvoma tlmím z veľkej časti ja.

Myslím, že sa v týchto veciach nedá zovšeobecňovať, koho si vyberieš za muža, toho máš, ako vychováš deti, takú sú. Mimochodom, s rodičmi aj svokrou mám výborný vzťah, naše odlišné názory na výchovu a stravu detí plne rešpektujú.

PS: Mám dvoch synov a nemám žiaden problém sa hrať s vláčikom, či „na stavbu“.
 Firsty+Maty 07/06 
  • 

Chtěla jsem radši holčičku 

(19.10.2006 13:49:37)
U mě to bylo naopak. Více jsem si nejdříve přála holčičku, chtěla jsem aby jsme byly kamarádky. Když jsem se po gen. vyš. dozvěděla, že to bude na 100% kluk, tak jsem byla ale zklamaná jenom chvilku a hlavně jsem viděla, jakou radost má budoucí tatínek. Celou dobu těhotenství jsem se pak těšila už na chlapečka a jsem šťastná, že ho mám a že je to kluk. Určitě mi moc pomohlo, že jsem věděla pohlaví hned od začátku a že jsem na bříško mluvila už konkrétně. Kdybych se pohlaví dozvěděla až po porodu, možná by to bylo pro mě "složitější".
 Baruška1 


kluci buci 

(19.10.2006 15:02:24)
Tak se mi zdá (nevím, možná jsem zaujatá, protože sama mám dva kluky), že se nám tahle diskuze trochu "zvrhává" v obranu holčiček.
Hlášky typu...chtěla jsem strašně holčičku, neuměla bych si hrát s klukem, kluci odejdou z domu, nevrací se ke své rodině, máma nakonec zůstane sama...
Myslím, že je úplně normální, že holky zkrátka chtějí holky a kluci zase kluky. Taky bych brala páreček. Ale to je asi tak všechno.
Mám dva syny, pokud někdy bude ještě nějaké další dítě, tak pouze v případě, že budu 100% přesvědčená, že je nám s manželem jedno, zda bude třetí syn nebo první dcera. Rozhodně ne proto, že za každou cenu chci dceru, tak to risknem a pak se uvidí.
Manžel má tři bratry. Podotýkám, že v jejich případě rozhodně nešlo o hon na holčičku, ale o selhání antikoncepce (nebo spíš absenci). V životě jsem neslyšela manželovu maminku mluvit v tom smyslu, jak si strašně přála holčičku a jak byla z kluků zklamaná. Manžel rozhodně není žádný mamánek, ale svou mámu má opravdu rád, mě návštěvy u nich nedělají nejmenší problém, tchyni mám ráda a nemůžu o ní říct křivé slovo.
A co tím chci vlastně říct? Stejně tak jako vyletí z hnízda kluci, vyletí i holky. Stejně tak, jako si syn může vzít mně ne zrovna vyhovující děvče, stejný problém bych mohla řešit i s nastávajícím manželem dcery.
TOHLE VŠECHNO TOTIŽ NENÍ OTÁZKOU POHLAVÍ, ALE POVAHY A TOHO, JAKÝM ZPŮSOBEM JE DÍTĚ VYHOVÁVÁNO A JAKÝ VZOR MÁ V NÁS, RODIČÍCH.

 Pavla(2 deti) 
  • 

Re: Chtěla jsem radši holčičku 

(19.10.2006 15:39:48)
Ahoj,ja mam mozna to "stesti"ze mam holku i kluka. U prvniho nam to bylo s manzelem jedno a nechali jsme se prekvapit..byla to holka:)A u druheho jsem si to nechala rict a desne moc se tesila na kluka.Dceri bude dvanact,synovi je sest a ja vidim velke rozdily v povahach. U nas to bylo hodne naopak..kluk driv a lip mluvil,rad kreslil a byl celkove klidnejsi. Dcera do svych ctyr let nespala v kuse zadnou noc,chodila brzy,ale kresleni,skladani puzzlu atd.ji nic moc nerikalo.Takze mam sice kluka i holku,ale jasi"obracene":)Kluk je i mnohem vetsi mazel a neni to tim,ze je mladsi:)

Kdybych mela jednou treti dite,tak bych radsi kluka...maji to myslim v zivote trosku jednodussi:)A priznam se,ja s nim mela mnohem klidnejsi materskou dovolenou,i kdyz hodne marodil..

Vsem maminkam hlavne zdrave deti:)
 Hana, 2 děti 
  • 

Re: Re: Chtěla jsem radši holčičku 

(22.10.2006 12:44:34)
Dvakrát jsem chtěla radši holčičku - mám dva kluky. U prvního jsem byla zklamaná a další dítě jsem nechtěla. Pak jsem si řekla, že když to nezkusíme, tak holčička nebude nikdy. Bohužel druhý kluk a to jsem nesla ještě hůř, brala jsem to jako největší ránu svého života. Malý je hodný, je s ním veselo a má úplně jinou povahu než první, který stále fňuká. Ale zklamání z pohlaví u mne stále zůstává (bohužel). O třetím dítěti raději neuvažuji, třetí kluk to už by bylo na mne moc.
 Petra 
  • 

Re: Re: Re: Chtěla jsem radši holčičku 

(23.10.2006 12:57:25)
Ahojky, taky mám holčičku a byla vymodlená, strašně moc jsem si jí přála a v těhotenství jsem si vůbec nepřipouštěla, že by to byl kluk. Zato manžel s klukem počítal na 100% a když nám na ultrazvuku řekli, že je to holka, měla jsem pocit, že vyletím štěstím ke stropu, něco takového se dá těžko popsat. Manžel byl první minuty zklamaný, ale pak se smířil a teď je dcerka jeho mazlík a šmudlinka a bůhví co ještě. Teď čekáme druhé mimi a ve skrytu duše si přeji znovu dcerku, ale už to pro mě není tak podstatné, jako u prvního dítěte :-)
 Líza 


Ptali se dost dávno 

(19.10.2006 15:36:56)
Pokud jsem si správně všimla, ten výkum spokojenosti s pohlavím narozeného dítěte byl proveden před 25 lety. Nejsem si docela jistá, jakou že má dnes výpovědní hodnotu - tedy kromě historické...
 Katy 
  • 

Může mimi cítit, že má "špatné" pohlaví? 

(19.10.2006 15:52:48)
Vždycky jsem chtěla prvního kluka. Mám staršího bráchu, malého synovce, no jsem prostě nějak víc naučená na ty kluky. I manžel na začátku mého těhotenství říkal, že by chtěl kluka, protože pořád něco kutí a chtěl pomocníka. Každý mi taky říká, jak mi to sluší, a ten tvar bříška, no to je jasný kluk... No a najednou po ultrazvuku víme, že to bude holčička... Stalo se vám některé, že jste najednou nevěděla, co vlastně cítíte? Manžel hned říkal, že je to bezva, že bude mít doma dvě krásné holky, ale o to větší depresi jsem z toho měla, protože jsem mu chtěla dát syna, kterého chtěl... Pak jsem zase měla depresi z toho, že to miminko nějak ucítí, že jako holčičku ho chci míň než jako kluka, i když je to absurdní, protože pohlaví vážně není důležité (a u prvního prcka už vůbec ne), hlavně aby miminko bylo v pořádku. Teď už jsem v pohodě, za pár týdnů už bude mimi s námi, ale stejně mě někdy napadá, že mi je líto, jak jsem se zachovala a doufám, že se moje prvotní rozčarování na prckovi nějak neprojeví...
 Jana 
  • 

Re: Může mimi cítit, že má "špatné" pohlaví? 

(19.10.2006 15:56:22)
Katy doporučuji se v tom nevrtat.
Tvé sebeobviňování a výčitky svědomí budou mít na dítě horší vliv než co jiného. Jsou zbytečné.
Potřebuješ na porod a šestinedělí klid tak se pokus zapomenout a víc se tím netrápit. Podobná myšlenka napadla určitě hodně matek, tak si hlavně nic nevyčítej.
 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: Může mimi cítit, že má "špatné" pohlaví? 

(19.10.2006 17:23:05)
Katy:-) neobvinuj se:-) myslím,že je důkležité.že budeš miminko milovat:-)
Já si strašně první miminko přála holčičku. Měli jsme v rodině samé problémové kluky a tak jsme měla strašněj strach vychovávat chlapečka. Když pak jsem čekala na amnio a řekli mi že je to klučík a že je zdráv,bylo mi absolutně jedno,že to není terezka,ale Kubíček:-)) byla jsem štastná. A jsme štastná,že máme syna.U Andulky i Johanky mi to už bylo absolutně jedno:-)
 Pavla (Filip+Honzik) 


Re: Může mimi cítit, že má "špatné" pohlaví? 

(19.10.2006 17:53:55)
Katy, nevycitej si vubec nic!!!

ja jsem byla od uplneho zacatku planovany a ocekavany kluk! Cele tehotenstvi si moje mama hladila brisko a zadala me "Honziku, nekopej....Honziku...Honziku...."
Narodila se Pavlinka - bracha to odmitnul prijmout jeste par dni po porodu. Pak me prinesli domu a bylo uplne jedno, ze kluk nejsem.
Akorat doted se obcas divi, ze se obcas jako kluk chovam :) mozna mi to vsugerovali! :))
 Olina, 22tt 
  • 

Re: Může mimi cítit, že má "špatné" pohlaví? 

(22.10.2006 19:50:22)
u mě to je zase naopak. moc jsem chtěla holčičku, ale na utz jsme se předevčírem dozvěděli, že to bude kluk. a taky neumím své pocity popsat. nevím co cítit. manželovi to bylo a je OPRAVDU jedno, ale já moc chtěla holčičku. a u mě spíš platí, že to u prvního dítěte právě není jedno. zvlášť když možná budeme mít jen to jedno. druhé prostě neplánujeme. možná zatím, možná změníme názor a já se své vytoužené holčičky dočkám. ale je to jenom možná. i proto jsem ráda za utz. mám čas se s daným stavem smířit. myslím, že dozvědět se až na porodním sále, že to bude kluk by pro mě bylo horší. já chci holčičku z důvodů, které tady již v odpovědích zazněly. mám dvě sestry, 6 sestřenic, bratrance jednoho o 10let mladšího. čili vždycky jsem si hrála a vyrůstala jen s holkama, bratrance jsme měly spíš jako panenku na hraní než jako parťáka. mám prostě pocit, že nebudu vědět jak na kluka. jak si s ním hrát, jak ho vychovávat, co mě čeká. prostě nevím. s holkou bych si věděla rady, ale kluk? jsem si jistá, že mě takové myšlenky za chvilku přejdou, že budu ráda ať je to co je to, hlavně když to bude zdravé mimi. ale zatím se s tím "vyrovnávám". docela mi pomáhá představa, že kluk by mohl být po tátovi a ne po mě. manžel je kliďas a flegmatik, kdežto já tzv.italský typ, co kvůli všemu hned vyletí...takže si říkám, že kluk bude po tátovi a bude to lepší :-)
 farky 


Re: Re: Může mimi cítit, že má "špatné" pohlaví? 

(23.10.2006 10:46:45)
uz mi to neda a pridavam take svuj nazor.ja patrim taky mezi ty,co touzi po holcicce,prvni se nam narodil kluk a z ult jsme to vedeli hned jak to bylo mozne,trochu mi to mozna bylo lito,ale vubec jsem si nepripustila,ze bych se nedokazala stejne dobre postarat jak o kluka tak o holku.je pravda,ze se o klukach rika,ze se s rodici prestanou driv mazlit,ze ty holky budou takove kamosky s maminkou,ale to nemusi byt vzdycky pravda.ja,ac mam oba rodice stejne rada a i presto ze otec na me byl prisnejsi a matka to s nami umela,tak prece jenom jsem mela a mam lepsi vztah s tatou.ted cekame druhe dite,a i presto,ze si preji holcicku,tak jsme si to nenechali rict,ac jsme tu moznost meli a nechame se prekvapit na porodnim sale,co to vubec bude.lidi okolo me me podeziraji,ze kdyz to bude kluk,tak ze budu zbytecne zklamana a ze jsem si to mela nechat rict.ale ja chtela miminko a ac bych si prala holcicku,tak budu rada za to,kdyz nas synator bude mit bratricka.a zklamamana na porodnim sale?vzdyt nejdulezitejsi je,ze ma ctyri koncetiny a krici z plnych plic.
a s planovanim jednoho ditete na cely zivot?manzel ze zacatku o tom vubec nepremyslel,ze by vubec do toho sel.no a nehoda se stala a byli jsme tehotni,tak ze zustal u nazoru,ze jedno dite bohate staci...no dopadlo to tak,ze nepopre,ze by sel i do tretiho ditete nebo do adopce.
 RADKA 
  • 

Re: Re: Může mimi cítit, že má "špatné" pohlaví? 

(23.10.2006 16:12:46)
Ahoj Olino,
ani nevíš jak tvým rozporuplným pocitům rozumím. Mě teprve UTZ čeká a tak se stále rozhoduju, co je lepší, vědět či nevědět. Ale asi se zachovám jako ty a nechám si to říct, abych se s tím nějak vyrovnala. Moje kamarádka mi říkala, že ze začátku těhotenství si připadala nenormální, protože se vůbec netěšila (nedivím se, člověku je zle a bojí se jak to všechno dopadne), jenže pak se dozvěděla, že to bude vytoužená holčička a od té doby se šíleně těší a všechny obtíže překonává snadněji. Musím říct, že jsem na tom úplně stejně jako ona a jestli to bude kluk, budu se jenom nervovat s tím, jak se dokážu o kluka postarat, jestli ho budu mít dostatečně ráda apod.
 farky 


Re: Re: Re: Může mimi cítit, že má "špatné" pohlaví? 

(25.10.2006 17:03:33)
jeste jedna rada k tomuto tematu pro nastavajici ci soucasne maminky,kterym pohlavi miminka nevyhovuje.zajdete si tady na diskusi "snazilky" a snad se prestanete zabirat timto dle meho nazoru docela "hloupym" tematem
 Jasněnka 
  • 

Re: Může mimi cítit, že má "špatné" pohlaví? 

(23.10.2006 23:58:25)
Katy, jak já ti rozumím.... Taky jsem chtěla klučíka, ani dneska nevím proč, ale už jsem měla i jméno a od začátku jsem si říkala, že je to kluk. A pak hned na prvním UZV, kdy už to bylo vidět, tak mi řekli, že to bude holka a já tenkrát brečela!!! Doktorka si myslela, že radostí a já fakt brečela zklamáním, tak moc jsem se k tomu upla. Pak jsem se začala smiřovat s holčičkou a zjistila jsem, jak moc jsem se mýlila, dnes už opravdu nevím, proč jsem tenkrát chtěla kluka. Mám nádhernou holčičku, i když je to pěkný drak, ale tááák moc mě baví ji oblíkat jak cukrátko, móóóc mě baví její povaha a prostě jsem nadšená, že mám zrovna jí. Některé moje kamarádky mají stejně staré klučíky a já si opakuji, jakou mám výhodu, že mám slaďoučkou holčičku.
Nevím, proč to tenkrát tak bylo, říkám si, že prostě hormony udělaly své a rozhodně jsem nezažila pocit, že bych byla zklamaná, že mám holčičku.
A třeba se někdy toho klučína ještě dočkám, kdo ví....
 Ada, holcicka a kluk 
  • 

No u nas jsme spokojeni 

(19.10.2006 16:08:31)
Vzdycky jsem si prala prvni dceru. A mam ji. Muj manzel bral co je a byl tak vydeseny, z porodu, ze dalsi dite uz nechtel. Muj tchan naopak preferoval dceru a kdyz se narodil prvni chlapec - muj muz, tak se stehoval k babicce, po 6 letech byl vzat na milost - kdyz se mu narodila mala sestricka. Mozna by bylo zajimave dodat, ze neziji v Zapadni zemi, nybrz v severni Africe...
 Leli 
  • 

Holka nebo kluk 

(19.10.2006 18:01:59)
A já bych chtěla i kluka, zatím máme dvě holky. Holčičky mají 7 a 4 a mají moc hezký vztah. Já jsem po sestře vždycky toužila (mám dva bratry) a tak jsem dojatá vždycky když vidím, jak se mají rády. Chtěla bych ještě kluka, ale manžel říká, že absolutně je spokojený další dítě nepotřebuje, i když finančně by to nebyl problém. Tak na něj ten výzkum taky nesedí, bohužel.
 budilka 
  • 

Dlouhá cesta k chlapečkovi 

(19.10.2006 19:43:30)
Zdá se mi, že v dnešní době už pro tatínky opravdu není tak důležité mít syna - i otcové dvou či tří dcer vypadají naprosto spokojeně. Ale před sto lety tomu bylo jinak - porod syna byl pro ženu vlastně povinností. Moje prababička se takhle snažila neuvěřitelných 15 let. V pravidelných intervalech, daných pravděpodobně kojením, porodila šest dcer a kýžený dědic přišel, až jí bylo čtyřicet let. Na fotografii z doby, kdy bylo mému dědečkovi šest let, vypadá jako stařenka, zatímco pradědeček, ten byl v té době pořád fešák k pohledání...
 budilka 
  • 

Místo kluka holky dvojky 

(19.10.2006 19:53:08)
Můj tatínek taky toužil po synovi. Když byla maminka těhotná, cítila velmi silné a časté pohyby - všichni moje rodiče ujišťovali, že to kope kluk, budoucí fotbalista. Poté, co maminku odvezli do porodnice, přišel tatínek se šťastnou novinou za svou tchýní, maminčinou maminkou. Tak co, ptala se, je to kluk? Taťka zakroutil hlavou. Tak je to holka! Novopečený otec vzal hlavu do dlaní a zamumlal: A kdyby jenom jedna... Za pár let se ale fotbalisty přece dočkal.
 RADKA 
  • 

HOLČIČKA 

(19.10.2006 20:51:58)
Strašně často se zamýšlím nad tím, jak v 21. století, kdy pro lidstvo není problém lítat do vesmíru, je stále téměř nedostupná metoda ovlivnění pohlaví. Chápu, že by to v dost velké části světa nebylo absolutně myslitelné, ale proč né ve vyspělých zemích? Článek je pitomost, vidíte z příspěvků, že dnes si lidé v naší republice přejí pohlaví tak půl napůl. A proč neumožnit lidem, kteří mají doma několik dětí stejného pohlaví, aby se dočkali vytouženého syna/dcery? Určitě by i tu nepříjemnou proceduru IVF někteří z nich podstoupili, jen aby se jim splnil jejich sen. Myslím, že by se i zvýšila porodnost. Často slýchám "máme dva kluky a další neplánujeme, to bychom měli jen v případě, že by to byla holčička". Já osobně jsem teď v očekávání UTZ a vůbec nevím jestli si mám dát pohlaví říct nebo ne. Mám totiž ten problém, že chci zoufale holčičku. Dítě budeme mít pravděpodobně jenom jedno vzhledem k věku a nedovedu si vůbec představit, že bych měla kluka. Jsem hodně ovlivněna skutečností, že manžel má z prvního manželství syna, který se hodně nepovedl, já na něho mám silnou averzi, manžel ho má sice rád, ale prožívá silné zklamání. Takže on by taky strašně rád holčičku. Pořád se trápím tím, že je to rouhání, že si mám říkat "hlavně aby to bylo zdravé", což si samozřejmě říkám. Ale mám strach, že když to bude kluk, tak se k němu nebudu chovat stejně a s takovým nadšením jako by tomu bylo u holčičky, protože mě prostě kluci vůbec nic neříkají. Když hlídám kamarádkám, tak si s holčičkami vyhraju a povídám, kdežto když hlídám kluka, tak ho šoupnu k TV, protože mě to jejich "vyjachtané" chování nebaví. Já vím, zní to hrozně a doufám, že se maminky chlapečků neurazí.
 Jiřule a 3 skřítkové 


klučík 

(19.10.2006 21:01:35)
RAdko
já taky chtěla holku kvůli nepovedeným mužům v naší rodině. A pak ten výrok,že čekám dítě s DS byla taková tafka,že mi v tu ráno fakt bylo jedno pohlaví. Adneska jsme štastná,že Jakuba máme. Je chytrý,hodný..andílek s čertem v těle.-)) a rozhodně to bude nádherný a dobrý člověk
a pochybuju že by jsi na dítě které nosíš v bříšku a bude Tvé koukala stejně jako na nepovedeného syna manžela.
Uvidíš,že ho budeš milovat:-)
 Rada 
  • 

holka nebo kluk 

(19.10.2006 22:02:55)
Tak muj otec si pral vzdycky holky a to se mu splnilo. Mam jeste 2 sestry. Jeste nemam deti, ale uz od detstvi si preju, abych mela holcicku. Je mi jedno, jestli budu mit jednu holku nebo 6, ale chci aspon jednu holcicku. Pokud budu mit i kluky, tak to je fajn, ale jestli bych mela volit, jestli same holky nebo same kluky, tak rozhodne same holky.
 Baruška1 


Re: HOLČIČKA 

(19.10.2006 21:46:13)
Radu, nic ve zlém, ale protože nejsi ještě máma, vůbec nevíš, o čem mluvíš. To, co prožíváš, jsou jen pochybnosti a negativní zkušenosti z okolí. I kdyby se ti narodil "nevytoužený" chlapeček, budeš ho milovat. I když si třeba budeš déle zvykat, stejně tě nakonec mateřství pohltí.
 RADKA 
  • 

Re: Re: HOLČIČKA 

(19.10.2006 22:44:42)
Díky za podporu.
 Evelyn1968,2děti 


Re: Re: Re: HOLČIČKA 

(19.10.2006 22:51:31)
Radko, já mám prvního kluka a mladší holčičku. Taky jsem si myslela, že nebudu vědět co s ním, ale rozumíme si bezvadně, je hodně po mně, vaříme spolu, povídáme si a tak..., je mu 12.

Jako miminka jsou roztomilí kluci i holky bez rozdílu.

E.
 Blanka+Adámek 


Re: Re: Re: HOLČIČKA 

(20.10.2006 0:10:49)
Ja mam chlapecka z umeleho oplodneni a cekali jsme na nej pres 5 let a verte, ze kdyz se konecne zadarilo, tak nam bylo obema srdecne fuk, jestli to bude kluk nebo holcicka. U nas v rodine se posledni kluk narodil v roce 1950 (tatuv bracha) a od ty doby samy holky a nikdy jsem nemela pocit, ze nevim, co si s chlapeckem pocit.
A Radko, jestli si myslis, ze by lidi podstupovali IVF jen proto, aby se jim konecne narodila holcicka nebo kluk, tak vazne nevis o cem mluvis. Nic ve zlym. B.
 Lela, čert a malinkej drak 


Re: Re: Re: Re: HOLČIČKA 

(20.10.2006 12:23:31)
no, tak já sama za sebe můžu říct, že bych kvůli holčičce IVF podstoupila ;o)
svý dva kluky miluju jak nic na světě (i když jsem si tiše u obou přála holčičku, a u druhého jsem po UTZ byla i kapku zklamaná, že je to další chlap)
koketujeme s myšlenkou třetího dítěte - a pokud bych věděla, že to bude holčička, jdu do toho na 100% :o))
takže si myslím, že ta myšlenka "pohlaví na přání" by v tomhle směru i porodnost zvednout mohla

no, přinejhorším budeme muset zbohatnout a pak tuhle proceduru podstoupit v USA :o) zákrok vyjde prý bratru na 20.000 USD :o))
 Monika 
  • 

Re: Re: Re: HOLČIČKA 

(20.10.2006 7:46:04)
Radko, úplně tě chápu, podobné pocity jsem také zažívala, jen to bylo obráceně. Já hrozně moc chtěla kluka. Asi v pátém měsíci se mi zdál sen, že se mi narodila holka, kus noci jsem ve snu probrečela a na konci jsem dospěla k závěru, že to nebude žádná tragedie, když se mi holčička narodí. Ten sen mi hodně pomohl.
Narodil se mi nakonec vysněný kluk, po třech letech holka. Teď je jim 10 a 7 let a jsem moc šťastná, že mohu jako maminka mít děti obou pohlaví.
Uvidíš, že i když by se ti narodil kluk, že budeš nakonec moc ráda. Ona Matka Příroda je moudrá a je moc dobře, že spousta rozhodnutí je stále na ní a ne na lidech.
Přesto přeji ať se Ti Tvé přání vyplní.
 Berka 
  • 

Sen 

(20.10.2006 8:04:31)
Milé dámy, jak jsem již psala mám čtyřletého (ne zcela bezproblémového - hyperaktivního chlapečka). Moc jej miluji. Je hyperaktivní a ještě k tomu (dle odborníků) silná osobnost, která má velkou potřebu se prosazovat. Laicky řečeno nikdo s ním nehne. Ale věřte mi, je to moje všechno a za žádnou hodnou holčičku bych jej nevyměnila. Jak jsem již psala i má babička, která je již velmi stará a hodně jiná generace (která vždy zastávala názor, že kluci jsou nevychovaní fracci) ho bezmezně miluje. Dnes se mi zdál krásný sen. Ve snu jsem rodila a narodil se mi nádherný blonďáček a byl to zase kluk a já byla moc šťastná. Maminky holčiček, které se někdy na nás matky kluků dívají přes prsty, co to máme za divočáky, kteří náhodou ubližují jejich princeznám, věřte, kluci jsou také naší zlatíčka, které milujeme stejně (a možná i více) jako vy milujte vaše princezny. Já bych chtěla zase kluka. Dle mého názoru jsou kluci v dětství více roztomilí (nemyslím to ve zlém). Když porovnám holčičku stejně starou s mým klukem, je to úplně o něčem jiném. Holka je již taková malá slečna a kluk je takové miminko, kterému opravdu nezáleží co má na sobě, ale které zvířátko či autíčko je hezčí. Takže klukům zdar!!!
 Berka 
  • 

Ještě dodatek 

(20.10.2006 8:08:53)
Moc se mi líbil příspěvek, ve kterém bylo psáno, že matka příroda (či Bůh), jak která chce si poradí. Moje maminka mi vždy říká: Ty buď ráda, že máš kluka! Nejsi ten typ babičky, která by se obětavě starala o vnoučata! Možná je to předčasné, ale asi má pravdu. Možná je to dáno tím, že ne každá žena je schopna se obětovat, nebo starat o vnoučata. A proto máme kluky...
 Baruška1 


Re: Ještě dodatek 

(20.10.2006 10:12:54)
Berko, napsala jsi to tak hezky, že je mi i docela líto, že se neznáme osobně. Úplně mi mluvíš z duše. Ono každé proč má své proto.
A své děti budeme milovat, ať už splnily naše očekávání nebo ne.
 Berka 
  • 

Re: Re: Ještě dodatek 

(20.10.2006 12:04:55)
Baruško, jsem ráda, že se Ti to líbilo.
 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: Sen 

(20.10.2006 8:35:05)
Berko
tak tedy nevim. já mám doma obě pohlaví a myslím že jsme velmi obětavá matka a přesto svého syna miluju.A mězi náma přesto že jakub je divočák tak naše Andulka je mnohem horší.
Trochu tahle diskuze připadá jak handrkování o to které pohlaví je lepší.podivné. myslim že každé má svoje a oboje je úžasné. A jsme štastná že mohu vidět rozdíly mezi nima
 budilka 
  • 

Re: HOLČIČKA 

(20.10.2006 8:35:05)
Radko, myslím si, že volba pohlaví není ten nejlepší nápad. Příroda to velmi důmyslnými mechanismy zařizuje tak, aby těch kluků a holčiček bylo zhruba stejně. Tedy těch kluků o něco víc, protože tam jsou větší ztráty, bohužel. Však víš, jak to dopadlo v Číně. Teď jim chybí zhruba 20 milionů holek a co s tím nadělají? Já mám dva kluky a holku a musím říct, že s klukama je skvělý pořízení. Z holkama taky, jenom moc nemusím takový ty malý princezničky s nalakovanýma nehtíkama a podobně. Ale to je všecko dané výchovou.
 Róza 
  • 

Re: Re: HOLČIČKA 

(20.10.2006 8:46:02)
Naprosto souhlasím, volba pohlaví opravdu není dobrý nápad. Nechci strašit, ale tohle může vézt až k zániku populace nebo mírněji k tomu, že na jednoho kluka připadá 20 holek nebo obráceně. A to i přes to, že teď to vypadá, že těch co chtějí holky nebo kluky je tak půl na půl.
 Iveta a dvojčátka páreček 
  • 

Re: Re: Re: HOLČIČKA 

(20.10.2006 11:27:49)
K tomu článku a diskusím musím napsat že táta mých dětí chtěl moc kluka a opravdu jsem měla trochu obavy při utz,kdy nám doktor sděloval pohlaví,jelikož mám velmi špatnou zkušenost z dětství kdy náš otec chtěl syna ,nakonec ho měl s jinou ženou než naší matkou a ta měla syny tři a naše mamka zase tři dcery,tak jsem už i přestávala věřit že je to jen na chlapovi,ale každopádně je hlavní zdraví dětí a i přesto jsem říkávala já nejsem skromná chci holku i kluka a to se mi splnilo a jsem ráda že si oddechl taťka ,který měl v plánu dítě jedno a já se děsila že by v touze po klukovi toto měnil na třetí mimi,které by mi až tak nevadilo ,ale kdo má dvojčátka ví, že je to taková jednotka a další sourozenec by byl jen sám i když to má spousty výhod i nevýhod oddychl si taínek už na prvním UTZ, a pak se mu kluk odhaloval pokaždé, a já doufala v holčičku až do porodu,protože se styděla a neukazovala co to tam má.Teď jsem šťastná že neříkám jen moji chlapi,ale jsme dvě na dva!Jinak obě děti milujeme úplně stejně i když je opravdu rozdíl holčička a kluk skoro ve všem,nejdůležitější je však fakt to zdraví a ostaní je asi osud.Hezký den a splněná očekávání
 vitka 
  • 

Re: Re: Re: Re: HOLČIČKA 

(20.10.2006 18:41:53)
Asi ideální stav :), i když té práce kolem dvojčátek :)))
 RADKA 
  • 

Re: Re: Re: HOLČIČKA 

(20.10.2006 16:40:46)
Já si ale naopak myslím, že by to bylo fajn. Samo jsem už v původním článku uvedla, že pro některé oblasti na světe je to metoda naprosto nemyslitelná. A i v tom našem "civilizovaném" světě by to stějně byla vždy metoda finančně velice náročná, tudíž by ji určitě využívalo malé procento populace, takže se nebojím, že by jednou vymřelo jedno pohlaví. Naprostá většina lidí by určitě raději dítě přirozenou cestou a určitě by si raději koupili nový dům či auto, než pohlaví dítěte. Ale prostě existují občas vyjímky (jako třeba já, že bych raději jezdila MHD a měla vytouženou holčičku). Mrzí mě, že jsem tu rozpoutala diskusi, které pohlaví je lepší. Ani jedno! a jak je vidět z reakcí, tak bych se absolutně upřednostňování jednoho pohlaví nebála, je to tu půl napůl. Mě jde spíš o ten princip, kdy má někdo doma čtyři kluky/čtyři holky a opravdu moc touží alespoň po jednom dítěti opačného pohlaví. Ti, co mají doma páreček, tak se děsně diví, či odsuzují, ale vydíte, že se tu našly i takové, co by IVF podstoupily. Někdy ta nevyváženost pohlaví v rodině může vést k depresi matky (znám takové případy), nebo dokonce jak tu někdo psal, že si ten pán udělá to vytoužené dítě jinde.
 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: Re: Re: Re: HOLČIČKA 

(20.10.2006 18:09:58)
A já si myslím,že je to něco opravdu nemorálního vybírat si pohlaví předem.Každý z nás,kteří jsme dostali dar mít dítě neřku-li zdravé dítě můžeme jen děkovat. A ne ještě zkuhrat a ještě jedno z pohlaví někam zatracovat protože nám není jaksi milé porodit a vychovávat ho.Fakt nechápu
 Terka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: HOLČIČKA 

(20.10.2006 18:31:06)
děvčata zdravím, myslím ať už je váš názor na věc jakýkoli, že máme bez tak smůlu a v budoucnu se tomu populace nevyhne, nehledě na to,že to možná bude úplně normální a děti už se třeba vůbec nebudou plodit běžným způsobem...kdo ví..osobně nejsem pro ani proti..nyní čekáme druhého potomka a samozřejmě je nám jedno co to bude, hlavně když to bude a bude zdravé, ale opravdu otázka silné genetiky jednoho pohlaví může být pro někoho opravdu depresivní,jak říkám je mi to jedno, ale někomu možná ne,no a snad by bylo lepší když se mamince čekající páté dítko s nadějí na jedinou holčičku/chlapce narodí to co opravdu chce,než aby potom dítě odmítala nebo dokonce...a co asi všichni víte před a po porodní psychika matky je velice nevyzpytatelná..
 vitka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: HOLČIČKA 

(20.10.2006 18:40:07)
Navrch se obávám, že to bude jak ve sci-fi, že komis bude vybírat kdy a jaké pohlaví našim potomkům dovolí počít.
 Marika, Kačenka 07/06 
  • 

IVF 

(20.10.2006 18:46:57)
Přesně tak. Já bych tedy neřekla přímo nemorální, každopádně si myslím, že by to nedělalo dobrotu. Člověk vidí všechny ty nešťastné páry, co by daly COKOLIV, aby mohly mít vlastní dítě - a na druhé straně se tu kňourá, že má někdo 3 kluky(holky). Člověk si už teď pěkně zahrává a to, kam až je ochoten zajít bych nazvala drážděním hada bosou nohou.Je mi srdečně jedno, jestli budu mít 3 dcery - co si ale vůbec nedovedu představit, je zůstat bezdětná.
 martina 1 


Re: IVF 

(21.10.2006 12:35:37)
Ahoj holkyjá bych kluka nebo holku vůbec neřešila.Máme dítko z IVF a je to kluk,ale nejdůležitější je ,že ho vůbec máme.Teď chceme druhé a je nám fuk,co to bude,hlavně,aby bylo.
 Lenka, dve holcicky 
  • 

Mam dve holky! 

(21.10.2006 21:33:23)
Mam dve holcicky a jsem za to moc stastna. Myslim, ze ja osobne jsem lepsi mama pro holcicky, muze mam fakt rada, ale az jako dospele, sama bych je vychovavat nechtela. Mam zkusenost, ze holky a zeny jsou v zivote samostatnejsi, nezavislejsi, lepe se umi o sebe postarat, myslim, ze si o dcery nemusim delat takove starosti jako by to bylo v pripade synu. Zajimave je, ze mi malokdo me nadseni z holcicek veri. Vetsinou mam pocit, ze me lituji, jedna holka - dejme tomu, ale dve? Chudaci, treba to vyjde na potreti. Pro me je to prave duvod uz treti dite nezkouset, aby to nebyl ten syn. Jinak musim podotknout, ze manzel byl jiste zklamany, za se kluk nepovedl, trebaze to popiral.
 Mortadela 


Re: Mam dve holky! 

(27.10.2006 7:40:16)
Ja mam jednu holku - jedináčka. A úplně věřím, že jsi šťastná, že máš holky. Taky jsem ráda, že se nám nenarodil kluk, jsem přesvědčená, že bych si s ním neuměla hrát (a nebavilo by mě to), možná bych ani nepoznala jaké hračky potřebuje, bylo by mi to cizí. Do holčičky se spíš vcítím. Fakt jsem ráda, že mám holku. :-)
 Lenka 
  • 

Re: Re: Mam dve holky! 

(27.10.2006 10:50:14)
Ahoj, tak já to mám stejné, taky mám holčičku a asi už další dítě nebude, ale jsem šťastná, že je to právě holčička. Cítím to stejně jako ty. Myslím si, že jsem schopná holce víc rozumět, baví mě si s ní hrát, je hodně komunikativní, takže se s ní rozhodně nenudím. Sestra má dva chlapečky, jsou hrozně roztomilí a šikovní, ale obávám se, že bych nevěděla, jak na ně. A ty hry! Nevím, jak dlouho by mě třeba bavilo hrát si s klukem na Kobru 11 (oblíbená hra mého synovce).
 gejbi,Kiki, Verča a překvápko 


Re: Re: Mam dve holky! 

(27.10.2006 11:06:28)
Ahoj holky, já mám taky 2 holky a jsem hrozně ráda, taky nevím jestli bych to tak s chlapečkem uměla. Ale asi jo, co by nám zbylo, ale asi bychom se musely více přizpůsobovat. Teď čekám 3 mimi a těším se,že to zase bude holka. No uvidíme, ale hlavně ať je vše v pořádku.
 Mortadela 


Re: Re: Re: Mam dve holky! 

(30.10.2006 14:46:42)
Tak hodně štěstí - ať je všechno v pořádku a přeju Ti další báječnou holčičku! :-)
 vitka 
  • 

Je to tak 

(20.10.2006 18:34:08)
Jsem z mnoha holek a máma si velice přála synka, což jsme nemohly nevnímat. Když se mi narodila první holčička a řekli mi pohlaví, cítila jsem v první chvíli zklamání, pak už mě zajímalo jen moje mimi. Když se mělo narodit druhé dítě, nevěděla jsem co to bude, ale mluvila jsem na bříško jako na holčičku a byla jsem šťastná, když mi holčičku zahlásili :) Přeci ale touha po synkovi nezmizela.
 Insula 


Blbost 

(21.10.2006 10:59:16)
Předem se omlouvám, ale musím to napsat. Větší PITOMOST jsem v životě nečetla. Tohle možná platí někde v Číně, ale jinak..... My jsme tedy rozhodně chtěli mít holčičku a moc jsme se na ní těšili. Když se narodila, byl to nejkrásnější den v našem životě. Při druhém těhotenství jsme si taky přáli holčičku, ale AMC ukázala, že je to kluk. Rozhodně jsme nebyli zklamáni. Já jsem spíš měla trochu strach, zda budu umět s tím druhým pohlavím zacházet. Ale nakonec je to v pohodě a i kluka milujeme. Jsou to přece naše děti. Žádné zklamání kvůli pohlaví našich dětí jsme nepozorovali. Byli jsem šťastní (a jsme stále), když jsou zdraví a veselí.
 markéta, syn15, dcera12 
  • 

mám svou teorii 

(23.10.2006 18:55:58)
to, že po holčičce se rodí častěji další dítě, nemusí být projev zklamání.Jen je s holkama většinou menší práce, takže si žena dřív troufne na další dítě. ze stejného důvodu si taky spíš troufne odejít od muže.
o chování otců se neodvažuju polemizovat, ale dle mých zkušeností to spíš jiskří mezi otcem a synem, dcera má otce podstatně lépe zmáklého.
 Bella 2syni 4 dcery 
  • 

Zkušenost životní 

(28.1.2007 20:11:08)
Mám 2 chlapce a 4 děvčata.Když jsem poprvé otěhotněla strašně jsem si přála chlapce a to se mi vyplnilo.I s druhého jsem byla velice štastná.Ale po prvních rocích života jsem s nich byla docela vyčerpaná a docela zklamaná.Strašně zklamaná.Moc mě zlobili.Když jsem otěhotněla po třetí prosila jsem Boha na kolenou atˇmi dá dceru,že už žádné syny nechcu.Ale po třetí narozené dceři jsem opět zatoužila po synu.Nu už jsem ho nedostala.Když jsem se dozvěděla,že čekám čtvrtou holčičku byla jsem docela zklamaná a tedˇjsem s ní nadšená.Myslím si,že člověk si nemůže vybírat pohlaví.Závěr zní takto.Nikdy jsem nevěřila,že bych si tak rozumněla se svými děvčaty.S chlapci je to horší.Jsem s nimi pořád vkonfliktu.Bůh prostě věděl proč mi dal dcery.Jsou mou chloubou.
 Bella 2syni 4 dcery 
  • 

Zkušenost životní 

(28.1.2007 20:11:09)
Mám 2 chlapce a 4 děvčata.Když jsem poprvé otěhotněla strašně jsem si přála chlapce a to se mi vyplnilo.I s druhého jsem byla velice štastná.Ale po prvních rocích života jsem s nich byla docela vyčerpaná a docela zklamaná.Strašně zklamaná.Moc mě zlobili.Když jsem otěhotněla po třetí prosila jsem Boha na kolenou atˇmi dá dceru,že už žádné syny nechcu.Ale po třetí narozené dceři jsem opět zatoužila po synu.Nu už jsem ho nedostala.Když jsem se dozvěděla,že čekám čtvrtou holčičku byla jsem docela zklamaná a tedˇjsem s ní nadšená.Myslím si,že člověk si nemůže vybírat pohlaví.Závěr zní takto.Nikdy jsem nevěřila,že bych si tak rozumněla se svými děvčaty.S chlapci je to horší.Jsem s nimi pořád vkonfliktu.Bůh prostě věděl proč mi dal dcery.Jsou mou chloubou.
 Karin80 


Mně je to jedno... 

(27.2.2007 15:56:49)
Mně je to jedno. Jsem ráda, že jsem těhotná (spousta žen to štěstí nemá - jistě by daly nevímco za to, kdyby mohly být taky těhotné, a určitě by neřešily "problém" pohlaví), jsem ráda, že budu mít dítě, a opravdu nechápu, jak někdo může řešit takovou, s prominutím, pitomost jako jestli to bude holčička nebo chlapeček... Není to úplně jedno? Není dnes už blbost chtít zplodit následníka (kolik tady žije králů nebo knížat?)? A není blbost řešit něco, co člověk absolutně nemůže ovlivnit? :))
 qwertz 


Určím pohlaví Vašeho miminka 

(21.7.2007 22:21:41)
V případě zájmu písněte na mail. Lucie
 Marta 
  • 

Re: Určím pohlaví Vašeho miminka 

(25.7.2007 0:57:06)
Podle čeho,čekám druhé dítě,první máme holčičku,jsem v 9 týdnu těhotenství.
 Marta 
  • 

Re: Určím pohlaví Vašeho miminka 

(25.7.2007 0:57:18)
Podle čeho,čekám druhé dítě,první máme holčičku,jsem v 9 týdnu těhotenství.
 Juldafulda 


Re: Re: Určím pohlaví Vašeho miminka 

(25.7.2007 8:40:47)
Tak si čtu tuto diskusi a nemůžu nereagovat. Vzhledem k tomu, že mám sestru tak jsem si nedovedla nějak představit, že by se mi měl narodit chlapeček, prostě jsem nevěděla jako co s ním budu dělat. Příroda tomu chtěla a narodil se nám chlapeček. Jsem šťastná, že mám děcko, cesta za ním nebyla snadná, ale jsou na tom lidé mnohem hůř. Možná by bylo fajn, když narazíte na poznámky co tu píšete v duchu si říkat, že jste šťastni, že máte dítě. Jsou lidé, kteří razí dlouhou cestu za miminkem a dali by vše za to, aby mohli držet v náručí miminko a je jim jedno jestli to bude holčička nebo chlapeček. Většina lidí, kteří mají poznámky typu a kdy bude chlapeček atd. jsou prostě nasáklý komunismem a jiným marasmem - mají nějaký problém a chtějí proto otravovat život i jiným lidem - běžná lidská vlastnost, že vůbec nepřemýšlí nad tím co říkají. Chtělo by to mít víc sebevědomí a pak se nebudete těmito poznámkami trápit. Moje rodina se těšila na holčičku a narodil se chlapeček. Chvíli jim trvalo než si navykli, že se do rodiny po dlouhé době narodil kluk. Moje sestra prohlásila, že by kluka nikdy nechtěla a přitom je z malého jak u vytržení. Ale mně je to jedno já jsem šťastná, že mám děcko a nějaké řeči mi jsou ukradený. Jo chtěli bychom ještě holčičku, ale co.... když to bude zase chlapeček pokud nám bude další děcko přáno tak si hlavu neutrhnu. Hlavně, aby byl zdravý a šťastný. Chlapečci jsou asi živější než holčičky a prostě jejich výchova bude asi těžší, ale je s nimi hrozná sranda a milují svojí mamu stejně jako ji miluje holčička. Od mužskýho co chce jenom kluka rychle pryč. Občas si říkám, jestli ty mužský jsou tak blbý nebo naivní, vždyť o pohlaví dítěte rozhodují oni, takže pak ať směrují výčitky na své spermie:)))
 Ivana Hornigová, dva syny 
  • 

Re: Určím pohlaví Vašeho miminka 

(26.5.2008 10:16:41)
Dobrý den, mám dva syny, nyní jsem potřetí těhotná, končím třetí měsíc. Prozradíte mi prosím pohlaví? Děkuji Vám za odpověď.
 Ivana Hornigová, dva syny 
  • 

Re: Určím pohlaví Vašeho miminka 

(26.5.2008 10:16:51)
Dobrý den, mám dva syny, nyní jsem potřetí těhotná, končím třetí měsíc. Prozradíte mi prosím pohlaví? Děkuji Vám za odpověď.
 Eva Nitschová,1 dcera 
  • 

Re: Určím pohlaví Vašeho miminka 

(16.2.2009 10:38:40)
V dubnu čekám miminko.Co to bude?Děkuji.
 Jana 
  • 

Re: Určím pohlaví Vašeho miminka 

(13.6.2009 22:56:28)
Dobrý večer, ráda bych se zeptala, zda byste nám také nemohla vypočítat zda budeme mít holčičku nebo chlapečka, na ultrazvuku se nám neukázalo. Děkuji Jana-
 Megii 


Re: Určím pohlaví Vašeho miminka 

(19.10.2011 12:43:22)
Jeste urcujete pohlavi miminka?
 Liška s banem :) 


Ten článek má částečně pravdu, ale už se to mění. 

(26.5.2008 12:50:30)
Znám pár tatínků, kteří chtěli chlapečka, zvláště, když první děcko byla holčička. Můj manžel tvrdí, že mu je to jedno (první holčička a nyní čekáme chlapečka). A podle jeho reakce po sdělení lékaře na ultrazvuku, že to je chlapeček, si myslím, že mu je to opravdu jedno. Bohudík nežijeme v kultuře, kde porod dcery je brán jako rodinná tragédie a selhání matky. Věna se také nedávají a možnosti vzdělání jsou stejné pro chlapce i dívky. Jen ty platy nemají ženy stejné jako muži, takže v tomto ohledu mají chlapci jistou konkureční výhodu.
 Esmeralda 
  • 

Naplánuji pohlaví dítěte před početím dle Vašeho přání 

(29.6.2008 18:26:36)
Naplánuji pohlaví dítěte před početím dle Vašeho přání. V případě vážného zájmu mne prosím kontaktujte na email. Úspěšnost mám 90%

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.