| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Ještě jednou o mužské a ženské logice

 Celkem 37 názorů.
 nekázanka 


:-):-):-) 

(13.10.2006 9:04:26)
Takhle podobně to dopadlo, když jsem si jela s manželem koupit zimní bundu. Uvolil se, že bude vozit kočárek a já si mezitím vyberu. To bychom ale nesměli jet kolem elektra: "Víš, já jen kouknu". Vyšel za 20 minut s vrtačkou a já byla bez bundy:-)Dneska se tomu směju.
 Xantipa. 


Re: :proč mužská a ženská logika? 

(13.10.2006 10:52:14)
Vynechme samotnou příhodu, pro zasmání dobrá.
Ale..... Kdyby aspoň měla jiný název - a ne - mužská a ženská logika. Ono to pak zní, jako by chlapi byli totální nepraktičtí blbci říznutí malými dětmi. Jenže tak to přece není. Vy jste nikdo neznal ženu, která neodolala a koupila si naprosto nutný kabátek, botičky, svetříček, kabelku apod., ač věděla, že ten určitý obnos se třeba na nákup jídla nebo něčeho jiného? Ale ona neodolala, prostě to musela mít.
Myslím, že vždy jde o jednání člověka bez ohledu na pohlaví.
Ale já mám názor, že muži i ženy mluví "jiným jazykem", i když stejnou řečí. Ovšem tento případ to myslím není.
On tento popsaný příběh pak zavání konstatováním, že chlapi jsou jak malé děti a potřebují vedení. No a pak chlapi reagují tak, že ženský jsou jen přízemní slepice.
Vlastně píšu proto, že v tomto duchu je na hlavní straně už druhý článek - v tomto týdnu.
Ale jak jsem psala - pro pobavení dobrý, ale nadpis by to chtělo jiný.
 amynokyselina 
  • 

Re: Re: :proč mužská a ženská logika? 

(13.10.2006 11:05:54)
tak ty boticky a kabelcicka.. to je uplne od veci, to snad muze udelat fakt jen ta slepice.. ovsem ty znamky taky, vrtacka aspon k necemu je:)
 nekázanka 


Re: Re: Re: :proč mužská a ženská logika? 

(13.10.2006 11:31:42)
jojo, vrtačka nakonec není od věci a na bundu taky došlo:-):-):-) ono to ex post je spíš k pousmání. a fakt je, že já taky občas "něco nutně potřebuju", ale přitom většinou nezapomenu na chleba, máslo a milión dalších položek
 Iva 
  • 

Re: Re: Re: :proč mužská a ženská logika? 

(13.10.2006 11:32:30)
Ono i na tu praktičnost (zda to k něčemu je) existuje více pohledů.
Známky mohou být investice, která se roky zúročí a za kterou si teď třeba syn bude moci pořídit zimníků 100. Píšu může, protože známkám nerozumím, kdyby šlo o umění, obrazy, grafiku určitých autorů tak zcela jistě :-).

Mě nedávno "hrozilo", že mi manžel přinese domů z aukce obraz za dost velkou částku. Rozmyslel si to a na aukci nekoupil, protože šlo přece jen o částku, o které by měli rozhodovat oba manželé. Ale kdyby ho i domů přinesl smířila bych se s tím snáz než s vrtačkou (ta by asi tak drahá být nedokázala, ale tak tedy s jiným nářadím). Ty považuješ za zcela nepraktické známky, vrtačka ještě jde. Já bych považovala za zcela nepraktický nákup vrtačky, se známkami a obrazem bych se smířila jako s investicí, která nám v mezičase skrášlí byt. Z nářadí za podobnou částku bych ale asi "šílela".

Ono je těch pohledů prostě povíceru :-)

 Magda77 


Re: Re: Re: Re: :proč mužská a ženská logika? 

(14.10.2006 21:09:06)
ivo, tak to mě nikdy nenapadlo, ale vlastně máš pravdu:)
zrovna minulý měsíc jsem "nutně potřebovala" nádherný náhrdelník, padla celá mateřská:( jednou to bude třeba pěkná starožitnost, která v mezičase zkrášluje můj krk:) dík za radu, jak vysvětlovat mé nákupy manželovi:)
 Čekatel na smazání 


Re: Re: Re: Re: :proč mužská a ženská logika? 

(16.10.2006 9:30:16)
Ivco vidis a zrovna vrtacka je ta nejpraktictejsi vec co muzete doma mit.
 Irena 
  • 

Re: Re: Re: Re: :proč mužská a ženská logika? 

(17.10.2006 9:27:48)
... jen chci rict, ze znamky zrovna dobra investice vubec nejsou, sama jsem jich podedila nekolik beden, cela rodina vime, ze maji obrovskou hodnotu, ovsem, jak ji promenit za stavebni material, ktery zrovna potrebujeme nikdo nevi, pri prvnim pokusu nas malem okradli...
takze budeme znamkami ve znacne hodnote asi tapetovat, k nicemu jinemu nam ted nejsou... a novy filatelista se do rodiny zatim nenarodil...
ovsem vrtacka, to je jina :-)... nebo sekacka...
 aminokyselina 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: :proč mužská a ženská logika? 

(18.10.2006 9:24:41)
muj tata koupil kdysi davno hrooozne drahou barvici linku do prace. Ted to lidi jezdi obdivovat z celyho sveta pac jich moc ani v cele Evrope neni:D
 Renyk 


Re: :-):-):-) 

(13.10.2006 12:36:37)
Mám podobnou historku.Šla jsem si koupit s manželem nový fén. A on mi v obchodě řekl,že když já budu mít fén,tak on chce DVD rekordér.Jsou všichni stejní!
 Káča, 2+bříško 
  • 

Dík za smích poránu! 

(13.10.2006 9:15:04)
Radko, jsi báječná! Zlepšila jsi mi náladu z nuly na sto procent. Dělám si teď s něčím starosti(s mužskoženskou logikou to nemá co dělat) a tys mě zvedla do patřičného nadhledu. Díky díky :-))
 linda 
  • 

Re: Dík za smích poránu! 

(13.10.2006 9:55:22)
Dík,super napsáno a pobavilo!!!
 caira (Vojta1/03,Mates11/04) 


:-D 

(13.10.2006 9:15:23)
To je z padesatych let?
Pripadam si jako u nas doma predevcirem :-D
Jinak super prispevek takhle po ranu..
 xMirkax 


Re: :-D 

(13.10.2006 9:25:09)
Radko, super. Fakt jsem se povavila. Většinou do diskuzí nepřispívám, ale tohle mi nedalo nereagovat. :-))))
 RadkaRR, M05, L08, E10 


Re: Re: :-D 

(13.10.2006 10:29:16)
Jj, to je veselej příběh :)) My takhle máme doma místo myčky motorovou pilu :DDD
 Kristain 


pěkné:) 

(13.10.2006 10:59:27)
fakt jste mě rozesmála:)))))
 aminokyselina 
  • 

Bez komentare:DDDDDDD 

(13.10.2006 11:02:53)
Bozskej clanek, diky moc:)))))))))).. (neco takovyho mame taky doma. ale bohuzel ode me.. asi jsem to podedila po otcoj)
 jutta 
  • 

taky jsem se hezky zasmála 

(13.10.2006 11:22:42)
Tak tohle je opravdu klasika a já to od jisté doby nazývám hláškou: pošli vejra pro kus sejra a on donese brambory. Taky od jisté doby manželovi radši píšu seznam na lístek a dávám mu radši určitou částku, která by mu měla vystačit jen na nákup, který má napsaný, neb je u něj klasikou, že donese to, co nemá a to co donést měl, to nedonese. Místo dvou stovek nechá v obchodě jednou tolik. No a to nejlepší nakonec. Když jsme měli takhle před výplatou a peněz nezbývalo, rozhodl se můj milovaný manžel, že si z úvěrové karty vybere čtyři tisíce a koupí si grafickou kartu do počítače. Když jsem to zjistila, šli na mě mrákoty. Tenkrát jsem mu řekla, že až nebude nic k jídlu, tak si na tu kartu může namazat máslo a dát si jí k obědu. Muži prostě asi nevidí reálně a myslí si, jak je jednoduchý všechno zařídit.
 petru 
  • 

Re: taky jse... Xantipě pro vysvětlení 

(13.10.2006 12:33:56)
Dík Juto, žes to vysvětlila. Dík Rádko, žes to napsala.

Milá Xantipo, Radka nám chtěla udělat radost, jak ve včerejší diskusi slíbila. A jestli myslíš, že to není o logice, tak dejme tomu o mužském a ženském pohledu na svět. Samozřejmě VYJÍMKY POTVRZUJÍ PRAVIDLO.

Ta hláška se známkama na prdeli a s máslem na počít. kartě. To nemá chybu. To já bych takhle asi nedokázala zareagovat.

NÁDHERNÝ ZAČÁTEK VÍKENDU.
 Hanýsci. 
  • 

Chytrá tchýně :-) 

(13.10.2006 12:29:10)
Kdyby bylo víc takovýchto příspěvků ulehčilo by mi to spoustu starostí. Toto je rada opravdu nad zlato. Manžel přeci není dítě, že? Když mu v zimě budou hřát u srdce známky tak je všechno v pořádku. Moc jsem se zasmála. Díky. I toho svého muže se pokusím brát s nadhledem (alespoň se pokusím) akorát netuším, jak bude místo zimních bot chodit v nové vypalovačce na DVD.
 koa 


Re: Chytrá tchýně :-) 

(13.10.2006 14:12:23)
Jojo, přijít hned na takovou trefnou odpověď, to chce filipa.
Jednou jsem někde četla dopis od staršího manžela, kterého žena vždycky takhle utřela.
Byli u nich na návštěvě vnuci a děda si s nima hrál v obýváku. Manželka tam strčila hlavu a pravila:
"Ne abyste nadrobili, mám povysávané!"
Manžel se zaradoval, že ho jednou napadla případná odpověď a řekl:
"Z čeho bych, prosím tě, mohl nadrobit, když v ledničce stejně nic nemáš!"
Na což jeho žena odvětila:
"Ty nadrobíš aj z ničeho!!"Já tedy tak pohotová nejsenm, ale občas manžela taky odzbrojím, třeba když kdysi ráno pravil:
"Já už nemám žádné čisté pltě!" (pouze jím používaný výraz pro spodky - boxerky).
Na to jsem mu já řekla: "No, a já už nemám ani jediné čisté kalhotky."
Jenom zazíral.
(Pro šťouraly - čisté prádlo bylo dosud neposkládané v šuplíkách, ne že jedeme druhé kolo :-). )

Jindy zase (výjímečně) luxoval a přišel si mi postěžovat, jak hrozný binec byl pod gaučem, těch drobků! Řekla jsem: "Ale proto se tam uklízí, že je tam binec, ne? Kdyby tam bylo čisto, nemusel bys vysavač vůbec vytahovat!"
 Klára 
  • 

Re: Re: Chytrolínek 

(13.10.2006 16:59:35)
"Miláčku,fakt bys měla trošku zhubnout."
"Až po tobě, zlatíčko,až po tobě." Co dodat? No, už takový poznámky o mé váze nemá.Mimochodem, taťka přibral v těhotenství víc než já.
 Olina 
  • 

Vtipná odpověď 

(13.10.2006 18:00:10)
Sama bych se za ni nestyděla. Ale s těma známkama se to má tak, že dneska ta sbírka Vašeho dědy může mít už docela pěknou cenu. Jestli jste ji neprodali nějakému šizuňkovi, co si přijel, prohlédl ji a dal Vám za ni 5 tisíc.
Pokud by děda dal tu tisícovku za něco slušného, co šlo lety nahoru, může jít dneska diskuse o ženské a mužské logice do háje.
Ale historka je to pěkná.
 lucka 
  • 

Re: Vtipná odpověď 

(13.10.2006 19:11:51)
to jo,
jednou mama poslala tatu a segru koupit na ni botky a oni prisli vysmati s fotakem - tenkrat v 75. cestou jeste prej stihli zajit k babicce. Kolikrat nam pri nakupu koupil bonbony ikdyz mama potrebovala treba praci prasek - koupil nejakou zabku(prej byla levnejsi tak aby mu vysly prachy) Vsimli jste si ze v mnoha rodinach jeden drzi kasu a druhej ma smulu, dotava treba presne penize na nakupy, kapesne nebo na svacinu...? nekde to lae funguje, ja bych to nechtela delat. My u nas mame kazdej stejny prava na penize, ale o velkych vecech jako nabytek, investice apod. se vzdycky domlouvame. manzel si koupi co potrebuje a ja taky. Pro malou nakupuju vetsinou ja, ale jeji tatka obcas taky neco prinese, ale obcas si mysli, ze kupuju zbytecnosti. On kdyz s ni jde ven tak prinesou klaciky, kaminky, balonek apod. a pak tatka rika - vidis jak je ta mala stastna s temahle vecma? ani tolik hracek nepotrebuje

 Martina, 7 letá dcera 
  • 

Re: Re: Vtipná odpověď 

(16.10.2006 14:02:01)
Tohle stalo mockrát, místo nových zimních bot pro mě, jsem měla celtu na stanování( mimochodem byla použita jen jednou),pak místo zimní bundy expresovač na kávu a tak podobně.Moje schopnost vydýchat podobné nákupy by la vyzkoušena mnohokrát a většinou jsem to vydýchala.Až na jednou.To poté co manžel vybral skoro celou hotovost na účtu a "zapoměl" mi o tom říct.Už ani nevím co s nimi vlastně udělal.Stalo se totiž to, že jsem přijela cestou do práce k benzínce, natankovala plnou nádrž, u pokladny dala pokladnímu svou kartu ( v penežence obnos tak asi na 2 lízátka) a pokladní mi oznámil, že je karta odmítnuta pro nedostatek na účtu.Nejdřív hrůza, že někdo vybral náš účet, pak ta příšerná ostuda u pumpy.Tenkrát jsem to opravdu nevydýchala,můj manžel dostal skutečně velkou"držkovou" a od toho dne šla moje výplata na můj nový účet.
 Káča 
  • 

Re: Vtipná odpověď 

(18.10.2006 9:54:48)
Nedá mi to, abych se k těm známkám také nepřidala. Tchán vždycky svou ženu odzbrojoval tím, že je to železná zásoba pro důchod, protože u nich nehrozí inflace. Prý : " budeš potřebovat třeba kabát a já potom jenom prodám známky a Ty si koupíš, co budeš potřebovat". Chachacha - je v důchodu asi 10 let - známky stále považuje za dobrou investici a nejen, že jí nic nekoupí, nedává jí ani na živobytí z důchodu.Tož tak.
 Andrea a Kuba 12/03 


Klobouk dolů 

(14.10.2006 10:07:53)
Tedy klobouk dolů,před klidem a moudrostí tchýně..já osobně bych asi ječela...což není OK a hlavně to nevede k žádnému řešení.Ale ovládnout se a zachovat klid..bude zima jemu né mě...to opravdu smekám :-)
 Matyldaa 


Podobný příběh 

(14.10.2006 12:04:21)
Manžel mi jednou vyprávěl o svém spolubydlícím z koleje. Tento spolubydlící byl velký nadšenec do cyklistiky a stavěl si nové kolo. Peněz moc neměl, byl sám s mámou samoživitelkou. Ta mu taky jednou dala peníze at´si koupí kabát. Kabát samozřejmě nekoupil, koupil nové špice na kolo a na otazku mého tenkrát ještě budoucího manžela proč si nekoupil kabát odpověděl "když já ke kabátům nemám vztah".
 Zzubejda, 2 kluci a holčička 


ještě lepší příběh 

(14.10.2006 19:11:35)
Tak to já jsem slyšela o geniální ženě, co měla za manžela, jak to slušně říct, no, vulgární prase. Jednou přišel domů na oběd. Manželka mu naservírovala polévku. Nechutnala mu, a tak jiostentativně i s talířem vyhodil otevřeným oknem na zahradu. Manželka na to vůbec nic neřekla, s naprastým klidem naaranžovlala na talíř švstkové knedlíky (manželovo nejoblíbenější jídlo), posypala cukrem a tvarohem, polila máslíčkem....došla k oknu, elegantně je vyhodila ven a parvila sladkým hlasem:"ale tos měl říct hned, miláčku, že budeš dnes obědvat na zahradě!"

POkud někdo tuto ženu znáte nebo to právě čte sama geniální žena, omlouvám se za zaveřejnění tohoto příběhu, ani už nevím, od koho jsem to slyšela, ale přije mi líto s nikým se o to nepodělit...
 Vroni 


Někdy musí mít ženská nervy ze železa... 

(15.10.2006 17:35:50)
Příběh mne pobavil, a tak dám k dobru svůj, minulý pátek šel manžel jako každý pátek na pinpong, cestou míjí zeleninu, tak jsem ho během doby, co si balil věci do sportovní tašky, poctila přednáškou o sobotním obědě a vylíčila mu jej v růžových barvách, smažený květák má manžel moc rád. Během přednášky jsem mu 2x zdůraznila, že musí květák koupit on, má to po cestě a já se ven nedostanu, protože Ondra má horečku, ještě když byl mezi dveřmi tak jsem na něj volala... aby nezapomněl koupit ten květák. V deset hodin večer se dostavil z tréninku a v ruce nesl ......... smeták, ..... musela jsem chvíli počkat, až přestanu vidět rudě (naštěstí mne manžel takto testuje dost často)tak jsem se rozesmála a pak jsem zeptala, jestli ho chce obalovaný nebo s vajíčky
 Helča 
  • 

Re: Někdy musí mít ženská nervy ze železa... 

(16.10.2006 19:19:02)
Vroni, to mě připomíná nakupování mé dcery, která vždy poslouchá na půl ucha. Poslala jsem ji nakoupit pro 10 tatranek a ona donesla 10 tatarek. Nejen muži mají jiné myšlení.
 Janča, 2 děti 
  • 

Re: Re: Někdy musí mít ženská nervy ze železa... 

(16.10.2006 23:00:21)
Tak příběh mě opravdu pobavil, hlavně ta pohotová odpověď tchýně. Když jsem to dočetla, tak jsem si vzpomněla taky na jeden humorný příběh co se stal před pár lety. Jedno ráno jsem poprosila manžela, aby koupil cestou z práce lubrikační gel v lékárně, že už nám jaksi dochází. Jenže manželovi se nechtělo takovou dálku až do lékárny a tak zamíříl do bližší drogerie- samoobsluhy a tam hledal onen gel, jenže ho nemohl pořád najít a samozřejmě se styděl zeptat se prodavaček, a tak tam popadl něco tomu hodně podobného - podle obalu. Když přišel domů, tak mu to nedalo a vyzkoušel to aplikovat na přirození, jestli koupil správně, jenže hned to musel umýt, protože to hrozně pálilo. No a víte co koupil - nějakou Alpovou mast. Večer když mi to vyprávěl tak jsem se za břicho popadala. Ne nadarmo se říká, líná huba, holý neštěstí.
 Bára 
  • 

Zachránili jste mému muži život 

(17.10.2006 12:35:48)
Před malou chvílí telefonovali z obchodu, že manžel si pro ten nový DVD rekordér už může přijet. Nejdřív jsem si myslela, že mají špatné číslo...ale ne!!! Pouze můj manžel peníze na koženou bundu investoval "lepším" způsobem...Nebýt tohoto článku, tak u nás budou dnes večer hromy, blesky...takhle ho jen polituju, že mu asi bude zima. Díky za skvělý článek, asi bude dnes večer klid :)
 Katka a Verunka 
  • 

Moc Mě to pobavilo 

(17.10.2006 12:53:31)
Úžasné, moc jsem se nasmála. Ta věta je lepší než hádky.
 Bimbrdle 
  • 

Chvála této tchýně a (občas) ženské logiky 

(17.10.2006 17:40:10)
Pan tchán dopadl docela dobře. Nepochybuji o tom, že ho ty známky opravdu hřály (ale ne tam, kde by ho měly hřát podle jeho manželky). Ta ženská logika NĚKDY skutečně docela dobře funguje. V určitých situacích s ní úspěšně pracuji (samozřejmě po KONZULTACÍCH s ženou, ženami), to abych snad "omylem" neuvažoval zase v oboru mužské logiky. Prý nedávno o té ženské logice u nás vyšla knížka.
 keny88 
  • 

proč mužská logika? 

(19.10.2006 14:30:09)
Ne mužská logika,ale mužská "vychcanost"
 gogo 
  • 

CHLAP CHCE JENOM PRCAT A ŽENSKÁ PENÍZE PENÍZE A ZASE PENÍZE 

(22.10.2006 14:22:12)
A TO JE CELEJ PROBLÉM

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.