| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku S miminkem pod stan? Do toho!

 Celkem 98 názorů.
 Bob the Ghost 


Amerika 

(6.9.2006 9:44:05)
Jano,
to je trochu objevování Ameriky, že se dá jet s miminkem na dovolenou.

Když se tu podíváš po diskusích, zjistíš, že maminky s dětmi ve věku toho tvého podnikají mezikontinentální lety a žádné babičky se ničeho neděsí, páč je to prostě normálka.

No a na dva týdny pod stanem jsme s naším dítětem byli, když mu byly dva měsíce. Není na tom pranic dobrodružného, originálního ani objevného.
 IvanaJ 


Re: Amerika 

(6.9.2006 10:39:48)
s mimčem se dá opravdu cestovat, to znám z vlastní zkušenosti. Sice jsme nebyli pod stanem, vzhledem k astmatu a alergiím , ale byli jsme v penzionu a naprosto si nemůžeme na nic stěžovat.

a s tím rušením hostů? na srazíku z naší diskuse nás bylo 8. rodin a mimča měla v té době 9. měsíců a problém žádný, tedy jeden číšník musel koukat pod nohy aby někoho nezašlápnul. Podnikali jsme výlety, prohlídu zámku, obědy v restauracích a snad jediné co bylo všem divné, že jediná společná "věc" je měsíc narození našich dětí.
další srazík jsme absolvovali před 3. dny a opět bez problémů, děti byli spokojené v kolektivu ostatních a rodičové si taky krásně odpočinuli a pobavili se při dobrém vínku.

takže závěrem cestování s dětmi můžu vřele doporučit vždyt v době jednorázových plínek a příkrmů ve skleničce není opravdu co řešit.
 Kristain 


Re: Re: Amerika 

(6.9.2006 12:47:45)
Taky jsme v létě byli pod stanem a zrovna v době, kdy přestala tropická vedra a začaly bouřky a ochladilo se. I tak to bylo super. Syn je tedy ětší než vaše dcerka, měl v té době 14 měsíců a myslím, že bychom to zvládli i dřív. Večerní koupel: stál na své jídelní židličce a my na něj lili vodu z petky..:))) koupal se v ledovém horském potoce, zažil několik bouřek, a vše přežil ve zdraví. A my taky.
Ale jak níže psala tučím těhotná Ivča, že by do chatky či nedejbože pod stan nejela-to záleží na životním stylu každé rodiny. My jezdíme jak pod stan, tak někdy k moři do hotelu all inclusive. Ale raději ten stan či chalupu.
K.
 Helča dvojčata 15m a holčina 10 let 
  • 

Dvojčata 

(7.9.2006 13:02:13)
Našim dvojčátkům bylo dva a půl měsíce a vyrazili jsme na Šumavu, bylo to ubytováni a chtěla jsem aby to mělo alespon snídani, abych rána neměla moc hektické, prochodili jsme povydří a další další trasy, bylo to úplně super, mám pocit že letos v jejich 14 měsících to bylo daleko náročnější, všude vlezou, všechno chtějí atd.
 Jana,autorka 
  • 

Re: Amerika 

(6.9.2006 13:19:04)
Bobe, tak diskuzi o nocování miminka pod stanem jsem neobjevila, zato jsem si přečetla pár diskuzí, ve kterých se ty tváříš jako mistr světa a tvoje názory jsou ty jediné správné. Všechno víš, všemu rozumíš a všude jsi byl.
Jo, už jsem jednoho takového znala - jmenoval se Bob Pytlík - sorry, Brouk Pytlík.

PS: nikoho nenutím, aby si mé články četl samozřejmě
 Bob the Ghost 


Re: Re: Amerika 

(6.9.2006 14:34:34)
Jano,
to sis nějak popletla - tohle není debata o Bobovi, ale o ježdění s dětmi pod stan.
A je tady už řada příspěvků, že jezdit s malými dětmi pod stan je úplně normální a není to žádné dobrodružství.
Ty ostatní debatérky taky nazveš Brouky Pytlíky?
 Jana, autorka 
  • 

Re: Re: Re: Amerika 

(6.9.2006 18:47:25)
Ne, nikoho jiného tak nenazvu, ale zkus si po sobě přečíst všechny svoje příspěvky (na ostatní články) zpátky a možná pochopíš.
Ale spíše asi ne.
 MirkaV 
  • 

Bob the .. 

(6.9.2006 22:34:48)
Ahoj Jano,nenech se vytočit, Bob je provokatér(ka)a baví se tím. Nebo takový omezený intelektuál - proto taky pořád dřepí u komplu - takové nemá nikdo rád a nikdo si s nimi nechce hrát - tak se vnucuje tady , abychom si s ním hrály my, že?
 Jana, autorka 
  • 

Taky si říkám.... 

(7.9.2006 9:27:10)
.... jestli Bob není Bobina!?
 Bob the Ghost 


Re: Taky si říkám.... 

(7.9.2006 11:02:34)
Jano,
tím, že mě s kámoškou označíte za provokatéra a nevím co ještě,
nepopřete fakt,
že vám tady spousta lidí o ježdění s dětmi pod stan říká přesně totéž, co já!
 mirkav 
  • 

Re: Re: Taky si říkám.... 

(7.9.2006 13:02:29)
nejsem janina kámoška. jen mě zaráží jak musíte téměř ke každému článku mít nějaké komentáře a většinou autory shazujete. když jste tak chytrá mohla jste si už všimnout, že toto je amatérské fórum ne nakladatelství odborné a klasické literatury. jana se chtěla podělit o svůj zážitek, možná někoho inspirovat nebo povzbudit (tak to na mě aspoń zapůsobilo)nikoho v něm nekritizuje, s ničím nepolemizuje. v životě by mě nenapadlo, že by něco takového mohlo vyvolat nějaké negativní a vysmívačné reakce. autorům takovýchto příspěvků bych doporučila ať si založí vlastní stránky mindrakov/zapsklov.cz. bohužel vás tam asi bude docela dost:-(
 mirkav 
  • 

Re: Re: Taky si říkám.... 

(7.9.2006 13:02:55)
nejsem janina kámoška. jen mě zaráží jak musíte téměř ke každému článku mít nějaké komentáře a většinou autory shazujete. když jste tak chytrá mohla jste si už všimnout, že toto je amatérské fórum ne nakladatelství odborné a klasické literatury. jana se chtěla podělit o svůj zážitek, možná někoho inspirovat nebo povzbudit (tak to na mě aspoń zapůsobilo)nikoho v něm nekritizuje, s ničím nepolemizuje. v životě by mě nenapadlo, že by něco takového mohlo vyvolat nějaké negativní a vysmívačné reakce. autorům takovýchto příspěvků bych doporučila ať si založí vlastní stránky mindrakov/zapsklov.cz. bohužel vás tam asi bude docela dost:-(
 Jana,autorka 
  • 

Bobe, všimni si 

(7.9.2006 18:13:36)
jedné věci, s nikým jiným tady o názorech nepolemizuju. Co tě štve? Bobe buď free, uvolni se a zvolna dýchej......

PS: čímž končím debatu i s tebou, napiš si co chceš, mě prostě nevytočíš. A víš co, dej si Fidorku...
 Bob the Ghost 


Re: Bobe, všimni si 

(8.9.2006 16:42:07)
Jano,
to jsem si všiml, že s nikým jiným nepolemizuješ, třebaže říká doslova totéž co já.
Takže to bude asi něco osobního... "buď free, uvolni se a zvolna dýchej......"
 Lída+2 


Stan. JAk je komu libo.:-) 

(6.9.2006 14:53:14)
Ráno jsem si se zájmem přečetla článek a za něj děkuji. Je skvěle napsaný a je vidět, že jste si všichni dovču užili.:-)

Reakce jsou opravdu někdy legrační. Bob klasicky nezklamal….. a Brouk Pytlík- velmi trefné.

Jinak paní Iva – nyní v jiném stavu. Nechápu jak při tolika neduzích co jste vypsala v příspěvcích za prvé. Můžete být těhotná
ZA druhé: Vám to gynekolog a praktický lékař nezakázali
Za třetí: nejste v nemocnici pod stálím dohledem….
A teď jsme dole vyčetla, že nechodíte k lékaři. Tak takovýhle hypochondry mám nejradši. Buď mi něco je a jdu to vyřešit a léčím se nic nepřecházím. A nebo neotravuju, že mě bolí tohle a píchá tamhle….
Jinak jestli nemáte ty problémy díky těm přechozeným nachlazením… to se někdy stává,aby jste neskončila v invalidním důchodě. Jednu paní znám. Přechodila 2 chřipky a je tak marod, že už nikdy nebude normálně fungovat. Zdraví je to jediný a nedá se koupit.


Jinak mám sestru asi podobně smýšlející: už před 8 lety jsem usoudila, že si nemá děti pořizovat, její sobeckost, nepřizpůsobivost a jak jí vše vadí- to dítě by bylo chudák….
Doufám, že až porodíte budete spát celou noc a v poloze a v dece jaká Vám vyhovuje… nedej bože,aby bylo mimi nespavec a vy trávila noci na zemi v sedě u postýlky….to by jste asi nepřežila….
Uvedu příklad, proč to píšu: mě dítě budilo 14 měsíců po 2 hodinách na kojení. Byla zabijačka , NA tu se jezdí brzy. Já vstávala v 5 ráno stejně jako moje sestra ona spala nerušeným spánkem. Já kojila. A ona si musela jít v poledne lehnou, protože musela chudinka brzy stávat. Tyhle lidi mě fakt rozesmívaj. Jak se pořád litují……

My byli s 8 měsíčním synem v chatce, protože byl v noci dost hlučný v kempu. Měl to tam tak rád, že návrat domů mu způsobil 4 hodinový brek, kdy nebyl k utišení….
Jinak jezdí s manželem na pánské jízdy kdy jedou ve třech pod stan. Vždy si to béječně užili a letos poprvé jsem je o to připravila nechtěně. Díky špatně zorganizované rekonstrukci jádra….

Jinak si myslím, že pod stanem by se to mělo s dětma aspoň jednou zkusit. Aby až pojedou na tábor nebyli úplný jelimani...

Jinak dovču letadlem proč né. to je pro dítě určitě taky zážitek. Vše má svý pro i proti....
 Ivča 
  • 

Re: Stan. JAk je komu libo.:-) 

(6.9.2006 15:24:41)
Lído, taky jsem se pobavila na Vašimi úvahami a "odborným" posouzemín mého zdravotního stavu. Nicméně Vás ujišťuji, že si nepřipadám nemocná,naopak (nechci to zakřiknout) myslím, že můj imunitní systém by mi mohl leckdo závidět a ani jako malé dítě jsem neměla žádnou z těch dětských nemocí ani např. angínu. Proto také lékaře zásadně neotravuji nějakými návštěvami. Stejně tak si nepřipadám, jako hypochondr - nemám pocit, že by mi něco bylo,nestěžuji si, cítím se celkem fajn,to jen když jsem zde byla dotázána, proč je pro mě pobyt ve stanu k nepřežití - tak jen vysvětluji, jak se po fyzické stránce při/po pobytu ve stanu popř. cestování busem cítím. Zmíněné problémy nejsou spjaty s nějakou chorobou (ani následek nějakých přechozených nachlazení), ale je to důsledek životního stylu - nikdy jsem nesportovala a nesportuji (jsem ale naštěstí štíhlá), valnou část svého života jsem strávila studiem zahrabaná v učebnicích a skriptech(žádný pohyb, sport atd.), i současné zaměstnání je duševní práce spojená téď už s téměř celodenním sezením u PC. Bydlím ve velkém městě, takže se domů dostanu z práce tak v 18-19 hod, večer jsem tak umořená, že na nějaké aktivní trávení volného času nemám stejně ani energii ani čas,takže buď odpadnu rovnou, nebo večer trávím opět pasivně s knihou v ruce, u PC či v nejhorším případě u TV. Není to správné, to vím, snažím se alespň občas vyrazit na nějakou tu procházku - přírodu mám velmi ráda, ale bohužel sport mi od malička nikdy nic neříkal, nešlo mi to, byla jsem extrémě nešikovnám nevýkonná atd. a tudíž jsem k těmto aktivitám nezískala kladný vztah. A od toho se odvíjí vše další... Ale nevím, proč tady meditujeme o zdravotních problémech, když je řeč o dovolené ve stanu...
 Lída+2 


Re: Re: Stan. JAk je komu libo.:-) 

(6.9.2006 17:13:57)
V tom případě miminku nekupuj okolo 1 roku odrážečku. protože ho nedoběhneš..... a to myslím jako dobře míněnou radu.
 Lída+2 


Re: Re: Stan. JAk je komu libo.:-) 

(6.9.2006 17:14:59)
V tom případě miminku nekupuj okolo 1 roku odrážečku. protože ho nedoběhneš..... a to myslím jako dobře míněnou radu.
 Amalka 
  • 

Re: Amerika 

(9.9.2006 5:07:32)
Karliku Bobiku,

anonymita internetu je krasna vec, ze ? Tak ako sa vobec nemusis volat Karel Fristensky, tak nemusi byt ani pravda, ze si stanoval s 2-mesacnym dietatom, alebo ze vobec mas deti. A co je zabavnejsie pre slaboducheho hlupacika ako ponizovat kazdeho za vsetko, ak ti nikto nemoze dokazat, ze si vymyslas ? Mimochodom, ak mas take bohate skusenosti s detmi, mohol by si vediet, ze medzikontinentalny let s polrocnym babatkom sa so starostlivostou o babo pod stanom nemoze ani porovnavat.
 Bob the Ghost 


Re: Re: Amerika 

(10.9.2006 17:24:45)
Amalko,
ano. A stejně tak si nepochybně vymýšlejí všichni, kdo tady o stanování s malými dětmi píší totéž co já.

Čím byl pro tuhle debatu přínosný tvůj příspěvek?

A co jsem o autorce řekl "ponižujícícho"?
 Hana 
  • 

Re: Amerika 

(11.9.2006 16:56:40)
No ty jsi nějaká chytrá!
 Róza 
  • 

super 

(6.9.2006 10:09:43)
To je super, moc jsme o tom také uvažovali, ale nakonec jsme vyměkkli a trávili dovolenou s mojí třičtvrtěroční dcerkou "jen" pod střechou. Je ale fakt, že já nemám zase ráda kempy a jezdíme spíš pod širák nebo pod stan do lesa a tam bych elektřinu určitě nenašla :-))). Jiné je to asi také s dítětem, které celou noc spí než s takovým, které se v noci s pláčem budí a ruší své okolí, ať už jsou to jeleni nebo ostatní lidé v kempu.
Moc tomuto stylu dovolené fandím.
 Ila 
  • 

Re: super 

(6.9.2006 12:54:15)
Ahoj,

Vloni jsme pod stan jeli maximálně na víkend a s tehdy nutnym kočárkem. Letos jsme konečně s naší 16 měsíční dcerkou (a kamarády)vyrazili do hor - 6ti denní přechod Velké Fatry s krosnama a byl to krásný zážitek, myslim že i pro Madlu, v krosničce se jí vyloženě líbilo. Spali jsme všichni 3 ve dvou propojených spacácích - a bez problémů. Jídla jsem se bála, ale Madlenka jedla bez problémů většinou s náma (doma si vymýšlí), a ranní sunar a teplou kaši přes den vyřešila termoska. Jedině jsme nevychytali cestu na noc vlakem tam - oproti očekávání Madla vesele řádila až do rána, ale jinak perfektní dovča, doporučuju.
 lucia1604 


... 

(6.9.2006 10:09:58)
jediné čeho bych se bála by byla nízká teplota přes noc, ale vy jste tam byli v těch vedrech, takže bez problému :)
Proč jste si nezavařila vlstní jídlo? to přece taky vydrží... proto se zavařuje, ne?
My dovolenou plánujeme až bude malé rok a jedeme radši do chatky, bude to pro nás pohodlnější :)
 Anavi 


Re: ...V čem spala? 

(6.9.2006 12:06:19)
Můžu se zeptat, v čem holčička spala a jaký máte stan? Taky o takové dovolené uvažuji, tak se chci inspirovat :-)
 Jana, autorka 
  • 

Re: Re: ...V čem spala? 

(6.9.2006 13:01:53)
Anavi, máme takový ten velký moderní stan se dvěma ložnicema - jsme s ním moc spokojeni, ale pozor na takové ty nejlevnější typy, známí si jej koupili a po prvním dešti jeli domů....
A spala na roztaženém fusaku (mám ho z ovčí vlny), přikrytá dekou, ale spíše ničím, protože i v noci bývalo doopravdy teplo.
 jana 
  • 

Zavařování masozeleninových příkrmů 

(6.9.2006 12:24:42)
Tak zavařování masozeleninových příkrmů bych se bála, zelenina i maso jsou docela riskantní potraviny. Může dojít k přemnožení určitých anaerobních bakterií a následně k otravě botulinem, což bývá často smrtelné. Není zaručeno, že při sterilaci se zlikvidují všechny zárodky, doporučuje se zavaření opakovat s odstupem 24 hodin a pak popřípadě ještě potřetí za dalších 24 hodin. V tomto případě bych taky radši dala přednost kupované stravě, tam by mělo být zaručeno dodržení technologie. Nemluvím do větru, vím o rodině, která se na dovolené otrávila domácím sterilovaným masovým pokrmem, šlo o otravu botulinem. Naštěstí přežili, ale játra a ledviny dostaly samozřejmě zabrat.
 lucia1604 


Re: Zavařování masozeleninových příkrmů 

(6.9.2006 13:36:46)
jsem ráda za to, co jste napsala... aspoň vím, že si mám dát pozor, děkuji!! Já bych teda maso nikdy nezavařovala, jenom tu zeleninu... asi si budu muset najít víc informací :)
 sweety 


vandr 

(6.9.2006 12:08:41)
my jsme byli na vandru když byly malému 4 měsíce. spali jsme pod stanem a tyden prochazeli adrzpassko teplické skály. pída byl v satku a misto spacaku mel zimni fusak. byl plne kojen a tak sme ani nemuseli resit zadne jidlo...byla to naprosta pohodka...a to byl konec cervna.
 Ivča 
  • 

dovolená s miminem 

(6.9.2006 12:39:41)
No, tedy obdivuju a zároveň žasnu. Já jsem už ve svých cca 19-20 letech (manželovi bylo o 6 víc) došla k závěru, že do stanu už nikdy - nenašli jsme zdraví na hnoji, abychom dokázali přečkat (byť jen pár dní) v takových podmínkách. Postupem času jsem došla k poznání, že ani do chatky už nikdy - tedy nikam, kde bych neměla vlastní sociální zařízení. Stejně tak jsem cca v 25 letech absopvovala poslední autobusovou cestu do zahraničí a od té doby jsme se jednoznačně shodli na tom, že buď letadlem (byť by to mělo být třeba jen do Itálie) nebo nikam. Cestu busem bychom už nepřežili ani na Slovensko. Teď je mi 35, čekám první mimi a příští rok bychom s ním rádi absolvovali dovolenou - ovšem jedině letecky k moři do apartmánu či hotelu a nebo, pokud si netroufneme s malým mimísem do zahraničí, tak někde po Česku, ale každopádně do penziónu nebo hotelu s vlastním sociálním zařízením. Stan nebo chatku tedy už nikdy, ani až bude dítě větší. Jemu by se to možná líbilo a považoval by to za dobrodružství, ale my bychom to nejspíš nerozdýchali :-(
 Róza 
  • 

Re: dovolená s miminem 

(6.9.2006 12:47:32)
A mohu se zeptat proč je to tak nepřečkatelné? Já jsem vychovaná v rodině, kde vandr se spaním pod širákem byl jeden z nejlepších způsobů trávení prázdnin. Nevidím na tom nic odvážného ani zdraví devastujícího. Proto by mě to zajímalo.
 Jana 
  • 

Jak udržet dítě ve stanu 

(6.9.2006 12:56:21)
Než jsme měli děti, tak jsme každoročně vyráželi pod stan. S dětmi, 4 a 18měsíců, bychom to chtěli zkusit už příští rok,ale jediné čeho se bojím je, jak je případně udržet ve stanu. Naši všetečkové jsou dost neposední a když bude pršet...
 Jana, autorka 
  • 

Re: Jak udržet dítě ve stanu 

(6.9.2006 13:09:31)
Toho bych se nebála i schovávání ve spacáku je bezva zábava. Nám taky občas pršelo, Terezka pobíhala v plášťěnce....určitě vřele doporučuju, mám na tuhle dovolenou obzvláště milé vzpomínky.
 kiri 
  • 

Re: Jak udržet dítě ve stanu 

(9.9.2006 7:22:44)
Jano, píšeš, že se bojíš co s dětmi pod stanem když prší. Jednou jsme narazili na jednu maminku, co to měla vyřešené skvěle. Děcko tak kolem jednoho roku stáří měla navlečené v takové kombinéze - těžko říct, z čeho to bylo, na dálku to připomínalo tenký neopren. Hrozně rádi jsme to děcko pozorovali. Ono běhalo v tom dešti - protože ten týden bylo sice teplo, ale pršlavo - tak úžasně spokojeně a s naprostým potěšením si hrálo v louži.
 Zuzka a Anežka 06/05 
  • 

Re: Re: dovolená s miminem 

(6.9.2006 13:09:09)
Jsem ráda, že alespoň Ivča má názor jako já :). Mě tedy dovolené ve stanu či dokonce pod širákem nikdy nelákaly. Nejsem nějaká osoba typu, že musím trávit dovolenou jedině u moře apod. Naopak máme rádi Čechy a myslíme, že jsou moc krásné a člověk asi ani nezvládne vše vidět. Máme moc rádi přírodu - chodíme na dlouhé výlety (co jsem otěhotněla a máme malou, tak už na kratší). Ale potřebuju se vždy vrátit někam, kde je sociální zařízení, s nikým cizím se o něj nedělit a moct se vysprchovat, kdy budu chtít... Tak asi takový mám názor. A s malým dítětem si to pod stanem už vůbec neumím představit. Ale je to jen můj názor a každý aš si samozřejmě žije jak chce.
 M. 
  • 

Re: Re: Re: dovolená s miminem 

(12.9.2006 12:37:18)
Oni Vam tam ten zachod postavi tesne predtim nez tam prijedete, ze? Anebo si tam dovezete svuj? :-) Jestli se nechcete s nikym o toaletu delit, tak prave na to je nejlepsi vandr pod stanem nebo sirakem. Tam si muzete s prominutim "srat" kde Vam to vyhovuje a mate jistotu, ze nemusite pokladat Vas jedinecny zadecek na nejake nehygienicke fujtabl prkynko. :-)
 marie 
  • 

Re: Re: dovolená s miminem 

(6.9.2006 13:12:38)
mně zas nepřijde nic divného na tom, že někdo nechce jet pod stan. já bych s tím měla taky problémy, zlobí mne záda (hodně – blokády a jiné chuťky). můžu jet kamkoliv, ale spát musím na posteli nebo na podlaze na karimatce. nevadí mi koupat se v horském jezírku s čolkama, ale spát musím na rovném. a i když jsem s dětmi nikdy nejezdila pod stan, jsou dnes schopné něco takového podniknout samy (jedna byla v Rumunsku, druhá na Koločavě – pod stanem).
 Ivča 
  • 

Re: Re: dovolená s miminem 

(6.9.2006 13:38:04)
V dětství jsem taky jezdila na dovolené do chatky a asi 3x jsme byli i ve stanu (kromě toho i občas do nějakého penzionu, hotelu), manžel jezdil s rodiči převážně stanovat, ovšem když jsem trochu povyrostla, zjistila jsem, že mi tento způsob trávení dovolené silně nevyhovovuje či spíše strašně vadí.Stejně tak i manžel. Snad je to tím, že nemáme patřičnou fyzickou kondici a zejména já jsem extrémě náročná na hygienu. Co se týká pobytu ve stanu - absolvovali jsme s manželem (tehdy tedy jsme spolu jen chodili) asi 3x - v mých asi 18., 19. a 20. letech - a bylo to rok od roku horší a horší: bolela mě záda z ležení na zemi, vadila mi všudepřítomná vlhkost ve stanu, nepořádek a hlavně malý a uzavřený prostor - v noci jsem měla záchvaty paniky a dusila se (asi trochu klaustrofobie - nevím). Co mě vadilo nejvíc byly společné sprchy a WC + tamní hygienické podmínky, nedostatek teplé vody atd. Manžela taktéž bolela záda a celé tělo, vadily mu společná soc. zařízení a hyg. podmínky + má hrůzu z veškerého lezoucího či létacího hmyzu, který se tak jako tak do stanu vždycky dostane. U ubytování v chatkách mi vadí to společné sociální zařízení - štítím se tam něčeho dotknout, něco někam položit, brr. Navíc mi nevyhovuje nějaké to klohnění si jídla na vařiči u stanu z polotovarů - konzervy, instantní produkty a věškeré ty fujtajbly v sáčku nejím resp. je mi z nich vždycky zstrašně zle, stejně tak můj žlučník bohužel nedokáže se smířit s požitím něčeho opékaného na ohni nebo ogrilovaného. No a bydlet ve stanu a chodit pravidelně na jídlo do restaurace mi nějak k sobě taky moc nesedí.Tak jsem pak začali jezdit na autobusové dovolené do zahraničí - často jsme absolvovali i poznávací okruhy atd. Zpočátku to bylo OK, jak šel čas, začali jsme to hůř a hůř snášet a v cca kolem těch mých 25 (manžel 31)jsme si řekli a dost. Důvody: už po dvou hodinách jízdy busem bolesti zad, u mě ještě kyčle, u manžela kolena, u mě zatuhlý krk + z toho plynoucí bolest hlavy, napuchlé nohy, brnící zadek, v noci jsme oka nezahmouřili, hygiena u těch různých dálničních odpočívadel taky nic moc - no vzpamatovávali jsme se vždycky z toho pak několik dní. Takže toto jsou důvody, přoč tento způsob trávení dovolené považuji pro nás za nepřečkatelný. Sice děti toto snášejí lépe a neřeší otázky čistoty společncýh soc. prostor, ale ke spokojené dovolené jsou i potřeba rodiče fungující jak po fyzické stránce, tak psychicky v pohodě a ne skuhrající bolestí a ve stesu a otrávení ze špíny v umývárnách a toaletách.
 Hana (2děti) 
  • 

Re: Re: Re: dovolená s miminem 

(6.9.2006 15:15:01)
Asi budu ukamenována, ale já pod stan taky nechci. Taky jsem v dětství a mládí jezdila (i jako vedoucí na tábory), ale teď už nechci. Nechci se klepat zimou, nemít možnost se umýt, mít vlhko v posteli... Pokud budou děti chtít na tábor, ať jedou, já to taky milovala. Dneska už ne. Mmch. nejsem klasický městský typ, jsem z dědiny, dodneška trávím celé léto na chalupě s děckama a makám s rodiči na poli, kydám hnůj, naseču trávu atp. Děcka umí obstarat králíky, hodit koze, poradí si se slípkama. Prostě mne už jenom stanování a "chatkování" nebavčí.
Ale ten článek je super, pokud má někdo rád stanování, je fajn, že to dokáže "páchat" i s mimčem.
 dana 
  • 

Pro Ivču 

(7.9.2006 9:53:37)
Souhlasím s Ivčou, je mi 30 let,mám malé mimčo a co se týká dovolené toužím opravdu po pohodlí. Stanování, širákování je opravdu super, ale pro mě mělo kouzlo do určitého věku. Věřím, že jsou lidé,které to baví celý život, ale o individuálním životním stylu.
Když jsem byla náctiletá procestovala jsem 1/2 Evropy jako tzv. backpacker - baťůřkář, a jediné kritérium mých cest bylo vidět co možná nejvíce za co nejméně peněz. Nicméně věkem se člověk mění a pohodlí během dovolené je už další kritérium mých cest. Nemuvím o luxusu, ale dobrých podmínkách pro hygienu a spaní (a to mi stan neskýtá).
Takže Ivčo, myslím, že vím o čem mluvíš.
A dle mého názoru s miminem se cestovat dá, a to docela dobře, ať je to pod stan nebo jinde. Jediné na co musíte myslet, je vše dobře naplánovat a jak psala pisatelka - dodržet mimisův režim. Takže dovoleným zdar.
 Cova 
  • 

Re: dovolená s miminem 

(6.9.2006 13:12:07)
Ach jo - doba šílí, vyrvána z kořenů... Nemyslím to zle, ale doufám, že nebudu nikdy tak "starý" jako Vy (je mi 36). Zdraví jsem také nenašel na hnoji, ve vší skromnosti finanční problémy nemám a mohl bych trávit celé léto i zimu all inclusive, ale mé priority z hlediska trávení dovolené jsou úplně někde jinde. Připomíná mi to jedny známé, se kterými se celkem často stýkáme. Jedinou jejich starostí je, aby je někde neofouklo, v lékárně měsíčně nechají majlant - ne, že by byli nemocní, ale prevence je prevence... Acylpyrin prý pomáhá proti infarktu a rakovině, antibiotika si ordinují sami snad i při nachlazení, do nosu si kapou, i když nemají rýmu (zato mají rozleptanou sliznici), imodium neustále v peněžence (co kdyby) atd.... Není nad aktivní trávení dovolené v přírodě - kola, lyže a to i s naším nejmenším capartem. Rád bych do toho zatáhl manželku v trochu větším rozsahu - třeba toulání po poloninách v Zakarpatské Ukrajině, jo to by bylo něco...
 lucia1604 


Re: Re: dovolená s miminem 

(6.9.2006 13:33:49)
úplně vidím naše příbuné... dětem odmalička cpali preventivně léky, kapali do nosu... a co se stalo? Jsou pořád nemocní, imunita žádná a játra asi taky trpí :( A to jsme jim i domlouvali, ale každý má svou hlavu, že...
 Ivča 
  • 

Re: Re: dovolená s miminem 

(6.9.2006 13:52:27)
Musím Vás zklamat, ale napatříme k těm, kteří jedí tuny léků a nechávají v lékárně majlant. Ve škole jsem nikdy nebyla nemocná, běžné nachlazení jsem přecházela. Za 12 let pracovního procesu jsem nikdy neměla neschopenku - až letos poprvé chvilku na začátku těhotenství a pak 14 dní po odběru plodové vody. Stejně tak manžel měl kratší neschopenku asi 2x v životě.Dokonce i s úrazem chodil do práce. Antibiotika jsem jedla asi 2-3x za život(po donucení lékařkou a za velkých mých protestů), když mi něco je, léčím to bylinkami nebo to nechám až to přejde samo. Moje lékařka mě téměř nezná, stejně tak to bylo i v dětství a mládí - absolvovala jsem jen povinné prohlídky, jinak mě nikdo k doktorům nedostal.U manžela totéž. Spíš jsme extrémě nesportovní (zejména tedy já), proto kondice žádná a různé pohybové problémy - které ovšem jen konstatuji, ale nijak lékařsky ani medikamenty neřeším + u mě odjakživa problémy zažívací a neurotické, což taky neřeším a naučila jsem se s tím žít. To jen naokraj - ale odbočili jsme tím od tématu, ne?
 Cova 
  • 

Re: Re: Re: dovolená s miminem 

(6.9.2006 14:27:17)
Rozhodně jsem neměl v úmyslu se Vás nějak dotknout, jen jsem konstatoval, že jsme strašně zpohodlněli. Bez zpousty současných vymožeností nejsme schopni existovat (včetně mě, samozřejmě), cokoli, co bylo před dvaceti lety zcela běžné, se dnes stává nemyslitelným... Donutit mou manželku (zcela zdravou), bývalou aktivní sportovkyni, k nějaké aktivitě je rovněž rok od roku obtížnější. Takže většinou to v létě dopadá tak, že vezmu kolo, připojím vozík a celý den se doma s malou dcerou neukážu. S pomocí hotových dětských pokrmů a v éře papírovo-umělohmotných plen se o ni dokážu postarat kupodivu i sám... Alespoň se vyhnu návštěvním maratonům, popíjení kafe a tlachání o ničem :-). V zimě naštěstí jezdíme všichni na lyže včetně naší nejmenší (na poslední zimní dovolené jí bylo 5 měsíců).
 Ivča 
  • 

Re: Re: Re: Re: dovolená s miminem 

(6.9.2006 14:35:34)
OK, v pohodě, vždyť od toho je to diskuse, abychom si vyměnili nějaké ty názory ne? :-)
 Cova 
  • 

Re: Re: Re: Re: dovolená s miminem 

(6.9.2006 14:37:16)
fujtajbl - spousty, ne zpousty...
 a nemyslíte si... 
  • 

Re: Re: Re: Re: dovolená s miminem 

(6.9.2006 19:50:15)
třeba, že i od toho je tu pokrok? Že mít vlhkou postel a nemýt se kde umýt může být "snesitelné" na týden, ale na delší dobu je lepší suchý byt a slušná hygiena? Už stalé vyspělé kultury tohle věděly...
když to přeženu, jen proto, že před sto lety ještě nebyla narkoza, ja nehodlám umřít na slepé střevo.
Nemám nic proti dovolené pod stanem, jezdíme každoročně na vodu, a to je teda jízda:) ale s mimčem se mi nechce. Ted letím do řecka, all inclusive.. půjčíme si auta, kola, procestujeme ostrov i s malým,ale.. pak se vrátím do hotelu, spláchnu ze sebe špínu a bude mě čekat čistá, teplá postel. Tak asi tak u nás.
 lucia1604 


Re: Re: Re: dovolená s miminem 

(7.9.2006 19:35:46)
tak za co necháváš v lékárně majlant, když nebereš žádné prášky...??? Jestli vitamíny tak to je o něčem jiném (nebo hygienické potřeby)... nebo bereš prášky a když onemocníš tak je nebereš...??? Nechápu to :) asi jsem blbá :)
 JJJana 


Re: Re: Re: Re: dovolená s miminem 

(7.9.2006 22:31:53)
Nejela bych pod stan ani s miminem, ani sama.Už mi neni 20, ale vlastně i kdyby bylo ,stejně bych nejela.Lítám do hotelů, jsem pohodlná, rozmazlená, líná? Jo, a co, je to moje rozhodnutí,já jsem tak šťastná a spokojená, nevyměnila bych lenošení na pláži za túry po kopcích ani za milion €.
 JJJana 


Re: Re: Re: Re: Re: dovolená s miminem 

(7.9.2006 22:34:33)
Tak za milion bych na túru šla :-).
POZOR,koho baví kempy, tak je v pohodě tam,hlavně ať jsme šťastné, ne ?
 jana 
  • 

Ukrajina 

(6.9.2006 13:58:03)
Možná se váš postoj k dovolené pod stanem trochu změní, až vás začne něco bolet. Pod stanem jsme toho prožili hodně i pod širákem, ale teď se na to necítím, i když jsem mladší než vy. Když jsem čekala třetí dítě, spali jsme s dětmi pod stanem u babičky na zahradě a já jsem zbaběle prchla do domu kvůli bolestem zad a břicha, pravděpodobně způsobeným tím nerovným terénem. a to jsem se považovala za starou mazačku. Teď už chápu, že to někomu prostě nedělá dobře. Mimochodem, kamarádi, jejichž rodiče byli v mládí zastánci stanování a bivakování, se vesměs shodli, že jejich rodiče si už ve velmi raném věku stěžují na různé revmatické bolesti a nadávají si, že to neměli tak přehánět. Jo a na Zakarpatskou Ukrajinu na poloniny byste snad jel s dětmi? Byl jste tam někdy? A jaké byly vaše zkušenosti? Já jsem tam byla a děti bych tam nikdy nebrala.
 Cova 
  • 

Re: Ukrajina 

(6.9.2006 14:31:47)
Byl jsem tam několikrát, dokonce jsem na Ukrajině (ne na Zakarpatské)strávil v minulosti 3 roky v kuse...
 jana 
  • 

Re: Re: Ukrajina 

(6.9.2006 14:38:24)
A přesto byste tam bral děti? No, asi už tam máte vybudované zázemí a víte kam a ke komu. Já bych to po svých zkušenostech nikdy neriskovala. Ale jinak - je to oravdu pohádkově krásný kraj a lidé jsou tam většinou velice milí a vstřícní. Škoda, že jsme všechny naše fotografie odtamtud půjčili jedné naší známé, která se pak odstěhovala neznámo kam...
 Jana 
  • 

Re: dovolená s miminem 

(6.9.2006 13:15:13)
Souhlasím, až na ten bus, ten do Itálie ,,přežijem,,.
 jana 
  • 

Nejhorší dovolená mého dětství 

(6.9.2006 14:23:06)
Po přečtení článku a diskuse se mi vybavily vzpomínky na jednu příšernou dovolenou, kterou naše rodina absolvovala, když mi bylo devět let. Nechci vůbec kritizovat zastánce dovolené s dětmi pod stanem, jen upozornit na možná rizika kempů.
dovolené jsme většinou trávívali na taťkově podnikové chatě nebo u tety v Beskydech. Jednou ale jedni známí přemluvili naše rodiče, ať s nimi jedou na Slovensko do kempu s termálním koupalištěm. Spali jsme ve stanu, vařili na vařiči atd. To by nebyl až takový problém. Tím byla hygiena. Sociální zařízení bylo v kritickém stavu, koupaliště s vodou o teplotě lidského těla také přálo bacilům. Krom toho byl kemp příšerně přelidněný a neposkytoval vůbec žádný stín, nerostl tam snad jediný strom.
Nebudu to proddlužovat - hned první den jsme my děti dostaly úpal či úžeh, potom průjem (a ten měli i dospělí) a k tomu blinkání, jak jinak, následně přišla angína, která se po cestě domů zvrhla u mě a u sestry v zánět středního ucha, sestře píchali bubínek ještě na pohotovosti někde na Slovensku. S ušima jsme pak promarodily celý zbylý měsíc prázdnin...
Bohužel to nebylo všechno. Někdy v září se má sestra - dvojče začala cítit unavená a ospalá, stále ji pobolívalo břicho. Tatínek se jí jednou večer náhodou podíval zblízka do očí, a všiml si, že má úplně žluté bělmo. Nakonec strávila v nemocnici se žloutenkou typu A více než šest týdnů a náš mladší bratr měl také pozitivní testy. Nakonec musela naše maminka zůstat rok doma na neplacené dovolené, aby mohla sestře a bratrovi vařit jaterní dietu.
Vskutku vydařená dovolená - v neděli u nás rodiče byli na návštěvě a i po těch letech se kvůli tomu, nevím už pokolikáté, pohádali.
 Eva+1 syn 
  • 

Re: Nejhorší dovolená mého dětství 

(6.9.2006 16:31:29)
Je mi líto,máte na děckou dovolenou tak špatné vspomínky ale je doře ,že jste o tom napsala.
Rodiče plánujíci dovolenou by nemněly vzít stan a hurá,ale se na kemp ,kde se chtějí ubytovat,řadně informovat.
My jezdíme na dovolenou každý rok,spíš do penzionu nebo chatek.Jsem detajlista a při dobrém naplánovní se mi to vždy vyplatilo.Přeji všem jen heské zážitky a nebojte se s prcky cestovat,zvládnou to.
 sally 


Re: Nejhorší dovolená mého dětství 

(7.9.2006 5:18:48)
Jano,
proto my nejezdíme s dětma do kempu, ale do divočiny... máme to štěstí, že je tu obrovský volný prostor... pravda, nemáme tam zásuvky na mixéry a teplou sprchu :-))) Máme klid, ticho, pohodu... i když teda teď naposledy se dvěma dětma (13 a 34 měsíců) to bylo opravdu trošku náročnější - nějak jsme nestihli si večer sednout a koukat na hvězdy... ale třeba za rok už budou prcci koukat s námi....
 jana 
  • 

Re: Re: Nejhorší dovolená mého dětství 

(7.9.2006 8:32:31)
Ahoj, to máš úplnou pravdu. Třeba ta naše dovolená u tety v Beskydech neprobíhala v žádném komfortu. V chatě nebyla tekoucí voda, kadibudka stála opodál v mlází a myli jsme se v Ostravici. Ale žloutenka tam samozřejmě nehrozila a pro děti to bylo prostředí vpodstatě ideální. My jsme s našimi dětmi pod stanem ještě nebyli, i když jsme to za svobodna plánovali, ale do kempu by se mi po těch zkušenostech z dětství asi nechtělo.
 Vrani 


Jsem pro 

(6.9.2006 15:30:20)
Jsem pro takovou dovolenou všemi deseti. .o)

Naše nejmladší byla poprvé pod stanem, když jí bylo šest neděl. Přežila to ve zdraví.

Letos jsme již podruhé absolvovali dovču na kolech a se spaním ve stanech a děti jen zářily. Lítání v rose v holinách, vymetání louží, zkoušení, jestli opravdu do stanu poteče, když na něj budou sahat :o) Byl to zážitek, když děti s vyvalenýma očima poslouchaly bubnování deště do stanu.

Dovolené all inclusive si ještě užijí, když budou mít o to zájem. Teď je zkrátka baví víc to lítání v loužích, hraní si se šiškama a válení se v mechu.
 Klára (2děti) 
  • 

Re: Jsem pro 

(6.9.2006 15:41:34)
Mám blbý dotaz: Na dovolené all inclusive je zakázáno se brozudat v lese, sedat na mech, házet šišky atp.? My jsme letos trávili dovču na Šumavě v hotelu a děcka si toho všeho docela užily - les, rosa, potůčky, legrace... Je fakt, že chybělo to bušení deště na stan, ale to zase měli u dědy, protože spávali na zahradě ve stanu.
Proč se tady pořád poukazuje na to, že kdo dělá něco jinak, než já, to dělá špatně?
 Vrani 


Re: Re: Jsem pro 

(6.9.2006 15:47:34)
Nenapsala jsem, že někdo něco dělá špatně. Každý má rád prostě něco jiného a podle toho si vybírá jak stráví svůj volný čas.

Jen mi prostě vadí to zdůrazňování nezodpovědnosti těch co tráví dovču trošku jiným způsobem než je asi zvykem. Zdůrazňování, jak je důležité letět letadlem, válet se u moře atd. Sdílím jiný názor, ale nikomu to nevnucuju.

 Klára (2děti) 
  • 

Re: Re: Re: Jsem pro 

(6.9.2006 15:54:44)
Omlouvám se, já to nemyslela ani tak na tebe, ale všeobecně. Některá zdůrazňuje, jak je to pro dítě nejpřínosnější ve stanu, jiná trvá na letadle a hotelu.
Já tvrdím, že pro dítě je důležité, aby mu na té dovolené bylo dobře, bylo tam s dospěláky, kteří jsou v pohodě a užívalo si něčeho jiného, než má doma. Dítko si bude užívat moře i les i kozí farmu, pokud ho ovšem nenutíme do něčeho, co vyloženě nesnáší. Je na nás, abychom mu zajistili bezpečí a zázemí na úrovni, které je pro přežití nezbytné. Troška nepohodlí, nebo komfortu navíc není tím hlavním, hlavní je, aby to děcko bylo šťastné.
 Vrani 


Re: Re: Re: Re: Jsem pro 

(6.9.2006 15:57:32)
Klárko naprosto souhlasím. :o)
 klárko, 
  • 

Re: Re: Jsem pro 

(6.9.2006 19:53:59)
to jste kráásně napsala - každý, kdo dělá něco jinak, je špatný.

A obzvlášt ti, kteří si dovolí jet all inclusive. OBčas mě napadne, jestli v tom není i závist.. i my jezdíme all inclusive, ale přesně, byli jsme s malým na horách (českých!) když mu bylo pár měsíců, lozil, řádil, ochutnával trávu, když jsme jedli, plazil se po ní.. ale pak opět ten komfort a pohoda v hotelu. Mimichodem, moji rodiče stanovali hodně (jinak to dřív ani nešlo, že..) a mají revmatické problémy oba dva (ve 44), že by na tom něco bylo?:/

- pro vztahovačné, myslím na hodně častém stanování, tj. celoročně, každý druhý víkend, neustále.. naši vždycky hodně cestovali a dřív jim režim neumožnovat jet jinam a jinak. Ted pod stanem spí už jenom na té vodě.. ale ten týden každoročně stačí:)
 Vrani 


Re: Re: Re: Jsem pro 

(6.9.2006 20:26:17)
Víte, já jsem si všimla, že spoustu rozhořčených, zhnusených, jedovatých příspěvků tu psali většinou příznivci hotelů a polopenzí. Ten druhý tábor jen obhajoval to svoje právo na výběr své alternativní dovolené.


To že někdo má revma údajně ze spaní ve stanu je sice možné, ale jak už tu někdo trefně napsal doba pokročila a máme už lepší vybavení.

Rozhodně netvrdím, že bydlet v hotelu je něco špatného. Jen to zkrátka nemusí někoho lákat, toť vše. Někdo by se u moře ukousal nudou a jiný by zase umíral ve stanu.:o)
 Vrani 


Re: Re: Re: Jsem pro 

(6.9.2006 20:29:12)
A že prý dříve nešlo dělat nic jiného než jezdit pod stan? To je dost přehnané. Moje máma byla na nás sama a přesto jsme jezdili na chaty, do chatek a hotelů. Jestli se dobře pamatuji, tak pod stanem jsem jako dítě nikdy nebyla.
Možná i proto se mi to teď tak moc líbí. :o)
Ale záda mne bolí taky :o)
 Bára a Naty 


Re: Re: Re: Re: Jsem pro 

(7.9.2006 10:47:18)
Naprostý souhlas. Hlavně mě moc baví, jak se všichni bojí žloutenky, revmatismu apod. A co civilizační choroby, milé dámy??? Migreny, blokády páteře, zkracování šlach, úbytky svalové hmoty, poruchy imunitního systému a další a další. Toho se nebojíte? Já osobně mnohem víc, než té případné žloutenky (MMCH proti té jsme celá rodina očkováni - stačí k ní totiž zahrabaná inj.stříkačka v pískovišti - v Praze nic ojedinělého).
Pro co mám naprosté pochopení jsou fobie, chápu, že mám -li klaustrofobii, arachnofobii apod. ve stanu asi zešílím. Ale toto téma se tu opakuje donekonečna a ve výsledku se všichni shodneme na tomtéž, každý tráví dovolenou podle svého vkusu. A autorka se chtěla podělit s těmi, kterým dovolená pod stanem vyhovuje a dosud je nenapadlo, že by to šlo zmáknout i s mimčem. A za to autorce náleží díky, nikoliv kritika, ne?
 jana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Jsem pro 

(7.9.2006 12:02:02)
A to si myslíte, že když budu s miminem spát pod stanem, tak se civilizačních chorob vyvaruju? Tady přece nikdo nekritizoval zdravý pohyb, jenom se polemizuje o tom, zda je stanování vhodné pro malé děti! V době, o které jsem psala, bohužel očkování proti žloutence ještě nebylo možné. Proti stanování vůbec nic nemám, ani s miminkem, jen chci upozornit, že ne ve všech kempech jsou k tomu vhodné hygienické podminky. Ale když někdo nechce s malými dětmi pod stan, neznamená to přece, že celý den sedí někde v hotelu u baru. Jsou i jiné způsoby aktivního trávení volného času než stanování.
 Bára a Naty 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jsem pro 

(7.9.2006 12:18:49)
Tak o nich napište článek, stejně jako je tento o stanování. :-))) Já se nechci hádat, já jsem komentovala spíš příspěvky typu: "Jsem absolutně nesportovní, celý život nepopoběhnu a navíc trpím na blokády páteře" To mi přišlo komické. Dneska už očkování proti žloutence naštěstí existuje a naše paní doktorka mi jednou řekla krásné úsloví (když jsem řešila, jak moc hygienické je pro mé 7mi měs. dítě pískoviště). Dítě, které má mít imunitu, musí do 2 let věku sežrat kolečko hnoje, aby si ji mělo z čeho vypěstovat. :-)
 jana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jsem pro 

(7.9.2006 14:23:27)
S kolečkem hnoje plně souhlasím, je to vlastně nejlepší přírodní očkování a pomáhá to prý i proti různým alergiím, astmatu atd. Malé děti by se rozhodně hrabat v hlíně měly, přílišná sterilita škodí.
Náš nejmladší dostal očkování proti žloutence v rámci povinného očkování, ale starší děti zatím očkované proti žloutence nejsou, i když jinak jsme jim zaplatili čtyři nepovinná očkování. Pokud se nepletu, měly by být očkovány ve dvanácti letech, ale mám v těch typech žloutenky A a B trochu hokej. Nemohla byste mi prosím napsat, proti jakému typu a v jakém věku byly očkovány vaše děti?
 Bára a Naty 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jsem pro 

(7.9.2006 14:45:39)
Očkování proti žloutence v rámci povinného očkování se mi moc nezdá. Já jsem jako zdravotník byla očkována zdarma a dceři jsem očkování hradila. Očkuje se ve třech dávkách, jedna vyšla tehdy (5 let zpátky) na 1100Kč. Žádná láce, ale jsou pojišťovny (myslím, že třeba Ministerstva vnitra), které je částečně hradí. Ale třeba se něco změnilo, ve zdravotnictví už nepracuji a dceři je 5,5. Mezitím se třeba, tehdy placené očkování proti Haemophilu stalo povinným, tak proč ne žloutenky. Přišlo by mi to fajn.
 Sylvie 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jsem pro 

(7.9.2006 14:53:40)
Povinně se očkuje proti žloutence B, tuším od roku 2001. Jsou to tři dávky v průběhu prvního roku. Děti, které očkované nebyly, mají tohle očkování tuším ve 12 letech.

S.+++
 jana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jsem pro 

(8.9.2006 12:22:22)
Díky.
 jana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jsem pro 

(8.9.2006 12:21:38)
Díky, ověřila jsem si dnes u dětské lékařky, že nejmladší syn (2 roky 8 měsíců) je očkován proti žloutence typu B. Obě starší děti by měly být očkovány proti žloutence B ve dvanácti letech v rámci povinného očkování. Uvažuju o naočkování všech tří i proti žloutence typu A, i když to bude finančně náročné.
 Reta 
  • 

Pod stanem 

(6.9.2006 16:03:26)
Poprvé jsme s dětma byli pod stanem v necelých 2 měsících a to v červnu v Tatrách a bylo tu super. Žádné problémy nebyly.
 Helča dvojčata 15m a holčina 10 let 
  • 

Dvojčata 

(7.9.2006 13:05:15)
Helča dvojčata 15m a holčina 10 let •

Dvojčata
7.9.2006 13:02:13 - ke článku S miminkem pod stan? Do toho!
Našim dvojčátkům bylo dva a půl měsíce a vyrazili jsme na Šumavu, bylo to ubytováni a chtěla jsem aby to mělo alespon snídani, abych rána neměla moc hektické, prochodili jsme povydří a další další trasy, bylo to úplně super, mám pocit že letos v jejich 14 měsících to bylo daleko náročnější, všude vlezou, všechno chtějí
 Radka (3 děti) 
  • 

U moře 

(7.9.2006 15:03:49)
Dobrý den všem,

nedá mi to a musím reagovat na moc pěkný článek. V neděli jsem se vrátila z týdenní dovolené v Chorvatsku se svým 4 měsíčním synem. Jeli jsme já, manžel a synek autem až pod Dubrovník, jedna cesta od nás 1100 km. Věděla jsem, že jedu s hodným, klidným a zdravým dítětem, tak jsem obavy neměla, ale přece jen - znáte to - trošičku jsem byla nervózní, jak všechno dopadne. Hlavně ta dlouhá cesta...
Výsledek byl super - všechno v naprostém pořádku, synek si ani nenarušil harmonogram. Podnikali jsme s ním výlety, váleli se u moře...Moc se nám dovolená vydařila a líbila. Jediný problém byl, když jsme se vrátili - nějak si najednou nemohl zvyknout, že už je doma a půl dne byl nevrlý.

Takže nebojte se a užívejte si dovolenou s dětmi, jak komu libo - třeba pod širákem - dětem to určitě vadit nebude, vždyť se o ně vždycky dobře postaráme!
 Katka 
  • 

Re: U moře s miminkem 

(10.9.2006 19:37:27)
Právě jsem si přečetla příspšvky o dovolené s miminky a musím reagovat. Koncem června jsme naložily a manželem auto, přibalily naši tříměsíční dcerku a vyrazili směr chorvatsko. Protože jme se přispůsobovali Kamilce vyrazili jsme na noc. Dcerku jsme dali do korby od kočárku,která je vybavená speciálními pásy a schválená jako autosedačka, takže milí krásně spinkala celou noc a až k ránu se vzbudila v Chorvatsku na jídlo. I přesto že tou dobou tam byli vedra zvládla to naproto perfektně i v moři se koupala. Vyplatilo se nám dodržovat její rytmus na jaký byla zvyklá už z domu. včera jme přiletěli z Bulharska a až na malý křik při přistávání letadla kdy trošku bojovala s tlakem v ušičkách se situace opakovala. Celou dovču zvládla perfektně. S miminkem na dovolenou jen doporučuji. Stači jen v rámci možností dodržovat rytmus miminka a pokud možno je osvědčené a to nejen námi, cestovat v noci.Mnoho zdarů na vašich dovolenkách. Katka
 Zuzana, dvě vnoučata 
  • 

Re: U moře 

(13.9.2006 16:28:38)
Zajímalo by mě, jestli máte nějaké zkušenosti s klíšťaty a s případnými následky. Letos se totiž do mé vnučky zakousla klíšťata hned tři během dvou týdnů, tak jsme trnuli, aby nedostala encefalitidu či boreliózu. Vnukovi se naštěstí klíšťata vyhnula. A to jsme bydleli v chalupě, nikoliv ve stanu, kde je ke klíšťatům ještě blíž.
 kiri 
  • 

a co ostatní 

(9.9.2006 8:26:18)
Píšete tu moc hezky o stanování s maličkým dítětem. Nejsem nadšeně pro, ale ani proti.
Chybí mi tu v diskusi stanovisko vašich sousedů v kempu nebo v sousední chatce nebo v hotelovém pokoji. Víte jak to myslím... Vy máte miminko nebo batole. To si občas zapláče nebo zakřičí ve dne ... i v noci ... známe to všechny. Vy si chcete užít dovolenou s dítětem a berete jeho pláč nebo křik jako normální a přirozený. A je to tak správně. Vaši sousedi už ne a také mají plnou pravdu. A věřte nevěřte, tolerance sem, tolerance tam, máte-li v sousedství plačtivé dítě, dokáže to zkazit dovolenou celému patru v hotelu.

Takhle to také může vypadat z hlediska sousedů. Jedete do hotýlku v lesích za klidem a tichem.
Ráno vás vzbudí dětský pláč.
Jdete na snídani, u stolu fňuká batole.
Dopoledne jdete se projít po okolí. Při návratu vás vítá vřískot. Děcko zakoplo.
U oběda křik a dupot. Dítěti nechutná.
Po obědě si zdřímnout a dospat to předčasné ráno ... ani náhodou. To vám hluk ze sousedního pokoje nedovolí. Dítě se nudí.
Na večerní posezení na stráni u hotelu zapomeňte ... víte jak daleko se nese dětský křik, když nechce spát?
V noci se dvakrát vzbudíte. Protože dítě má sto a jeden důvod si zaplakat.
První den si řeknete, jé batolátko, nojo, to zaplakání k tomu patří. Mámě přejete to štěstí.
Druhý den vás napadne, že takhle to bude pokračovat a vy si asi zas tak neodpočinete. Inu, třeba si prcek zvykne a další dny dá pokoj. Mámu litujete.
Třetí den ... prcek si nezvykl. Sakra, v práci na mě řve šéf, taky děcko. Na mámu se ošklivě podíváte, to s tim děckem nemůže něco udělat?
Čtvrtý den nenávidíte děti a tu mámu od vedle zvlášť a nenápadně se vyptáváte, zda mají pobyt také až do konce týdne a jestli to děcko není nemocné.
Pátý den vidíte, že se vaše dovolená chýlí ke konci, vy jste alergičtí na děti vůbec. Protože se však narozdíl od ostatních chováte slušně, tak si vám maminka postěžuje, že jsou na ní ostatní takoví nepříjemní a sotva pozdraví. Když se snažíte naznačit, že jste se už pátý den nevyspali, dostane se vám vysvětlení, že dítě má právo si zabrečet a ona má právo jet na dovolenou. Začnete přemýšlet o zrušení práv matky a dítěte.

Dovolená ovšem splnila svůj účel.
Dovolenou opouštíte s přesvědčením, že v práci je to bezva. Kolegyně je sice ukecaná, ale pronikavě nevříská. Šéf si sice zařve, ale pouze od sedmi do pěti. U oběda si nikdo neutře ruce od omáčky do vašich kalhot s vysvětlením, že je to roztomilé. A v noci ... v noci spíte.

Píšete tu moc hezky o stanování s maličkým dítětem. Nejsem nadšeně pro, ale ani proti.
Chybí mi tu v diskusi stanovisko vašich sousedů v kempu nebo v sousední chatce nebo v hotelovém pokoji. Víte jak to myslím... Vy máte miminko nebo batole. To si občas zapláče nebo zakřičí ve dne ... i v noci ... známe to všechny. Vy si chcete užít dovolenou s dítětem a berete jeho pláč nebo křik jako normální a přirozený. A je to tak správně. Vaši sousedi už ne a také mají plnou pravdu. A věřte nevěřte, tolerance sem, tolerance tam, máte-li v sousedství plačtivé dítě, dokáže to zkazit dovolenou celému patru v hotelu.

Takhle to také může vypadat z hlediska sousedů. Jedete do hotýlku v lesích za klidem a tichem.
Ráno vás vzbudí dětský pláč.
Jdete na snídani, u stolu fňuká batole.
Dopoledne jdete se projít po okolí. Při návratu vás vítá vřískot. Děcko zakoplo.
U oběda křik a dupot. Dítěti nechutná.
Po obědě si zdřímnout a dospat to předčasné ráno ... ani náhodou. To vám hluk ze sousedního pokoje nedovolí. Dítě se nudí.
Na večerní posezení na stráni u hotelu zapomeňte ... víte jak daleko se nese dětský křik, když nechce spát?
V noci se dvakrát vzbudíte. Protože dítě má sto a jeden důvod si zaplakat.
První den si řeknete, jé batolátko, nojo, to zaplakání k tomu patří. Mámě přejete to štěstí.
Druhý den vás napadne, že takhle to bude pokračovat a vy si asi zas tak neodpočinete. Inu, třeba si prcek zvykne a další dny dá pokoj. Mámu litujete.
Třetí den ... prcek si nezvykl. Sakra, v práci na mě řve šéf, taky děcko. Na mámu se ošklivě podíváte, to s tim děckem nemůže něco udělat?
Čtvrtý den nenávidíte děti a tu mámu od vedle zvlášť a nenápadně se vyptáváte, zda mají pobyt také až do konce týdne a jestli to děcko není nemocné.
Pátý den vidíte, že se vaše dovolená chýlí ke konci, vy jste alergičtí na děti vůbec. Protože se však narozdíl od ostatních chováte slušně, tak si vám maminka postěžuje, že jsou na ní ostatní takoví nepříjemní a sotva pozdraví. Když se snažíte naznačit, že jste se už pátý den nevyspali, dostane se vám vysvětlení, že dítě má právo si zabrečet a ona má právo jet na dovolenou. Začnete přemýšlet o zrušení práv matky a dítěte.

Dovolená ovšem splnila svůj účel.
Dovolenou opouštíte s přesvědčením, že v práci je to bezva. Kolegyně je sice ukecaná, ale pronikavě nevříská. Šéf si sice zařve, ale pouze od sedmi do pěti. U oběda si nikdo neutře ruce od omáčky do vašich kalhot s vysvětlením, že je to roztomilé. A v noci ... v noci spíte.

 kiri 
  • 

Re: a co ostatní 

(9.9.2006 8:48:15)
Omlouvám se duplované vložení a prosím nemyslete si, že jsem proti dětem na dovolené vůbec. To ne. Tuhle příhodu mi připomnělo letošní školení.
Na školení jezdím každým rokem. Beru si na to i svojí dovolenou. Je to bezva čtrnáct dní. Lepší než jakýkoliv jiný pobyt, pokud ovšem milujete svůj obor tak, že vám nevadí se mu plně věnovat šestnáct hodin denně celičkých krásných deset dní. Skvělý kolektiv účastníků i lektorů. Lektoři si tam berou i své děti a protože tam jezdím každoročně, je hezké vidět jak rostou. Některé tam jezdí od batolecího věku. Vždycky byl klid. Až letos si jeden nový lektor sebou vzal i manželku s dítětem. Ne, nebylo to tak hrozné jako v předchozím příspěvku. To vážně ne. Ale přesto jsme byli rádi, že tam byli jen pár dní.

A ještě jeden příběh, ať už neotravuju. Dost let starý. V Tunisku jsme jeli autobusem na výlet do pouště. Jel s námi i jeden mladý pár. Pořád jsme přemýšleli, co udělají se svým batoletem. K našemu znepokojení ho vzali s sebou. Bohužel se výlet dítěti nelíbil. To děcko opravdu bez přestávky vřískalo celé dvě hodiny jízdy autobusem. Tam i zpět.
Takže maminky, jezděte se svými miminky a batolátky pod stan, do chatky a do hotelu, ale berte ohled i na ostatní, kteří vážně nemusí chápat a být potěšení pláčem vašeho miminka či batolete. To na co vy jste zvyklé a berete to jako nezbytnost a nutnost, může být pro ostatní nepříjemné obtěžování. Děti jsou různé, některé to zvládají v pohodě, některé ne.
 Jana,autorka 
  • 

Naštěstí se nic takového nekonalo. 

(9.9.2006 9:02:04)
Víš Kiri, kdybych si myslela, že Michalka dovolenou propláče, nejela bych. Jsem dost úzkostná na pohodu svých dětí. Kromě té půlhodinové scény s prvním obědem se nekonalo nic hrozného (nejsem na pláč moc zvyklá, moje děti jsou pohodové koťata, takže i to málo se mnou zamávalo). Já si vůbec nepamatuju, že by plakala (i když určitě, je to miminko), takže asi se jednalo spíše o minutky. A co se nocí týče, i doma spí celou noc, stejně jako na dovolené, takže jsem kolikrát měla strach, ať spíše sousedé neprobudí ji.
Ale chápu, co jsi myslela, musí být na palici poslouchat brekot dítěte, které navíc ani není tvoje.
 Nataša 
  • 

Re: Re: a co ostatní 

(9.9.2006 12:42:08)
Kiri :)))
 Kristain 


Re: Re: a co ostatní 

(9.9.2006 12:59:01)
Kiri, to bylo vtipně napsané:)))
máš samozřejmě pravdu. Ale jak tui psal někdo přede mnou, kdybch věděla, že malý bude brečet furt, tak bychom si to rozmysleli. Ovšem je pravda, že nějakému zaplakání neujdeme. Do hotelu jedem až nyní za 2 týdny do Chorvatska, ale ten se specializuje na rodiny s dětmi. Tudíž se nebojím, tam bude křiklounů víc:)
a co se týče kempů-jezdíme do různých často. a v kempech musíš počítat s tím, že prostě tam naprostý klid nikdy nebude. Když nebude plakat zrovna nějaké dítě, zajisté tam bude někdoo, kdo si pustí rádio na plné pecky, popř. tam bude banda mlaďochů, co do noci budou chlastat a hulákat u ohně. Ne, samo, že to tak vždy není, ale stát se může a s tím se musí počítat. prostě ve stanu není komfort, ale pro děti i pro nás jde o pěkné zážitky.
K.
 vranimůra 


Re: a co ostatní 

(10.9.2006 16:36:59)
Kiri hezky napsáno. Naštěstí spíme většinou v divočině a ne v kempech. Když už mezi lidmi, tak jsou děti hodně unavené a usnou takřka okamžitě.

A k tomu křiku, to by mně pak muselo vadit, když hulákají dospělí, nahlas se chechtají atd. Kolikrát dělají větší hluk než děti. Obzvlášť takový ti zastydlí puberťáci. Nedávno jsme potkali partu dvojic tak kolem 35 -40 let. Lehce ovíněni a děsně vysmátí. Vlezli na dětské hřiště a paní, která měla tak kolem devadesáti kilo, tak se vesele houpala na dětské houpačce. A hulákala u toho a děsně se bavila. Co na tom, že vedle v kočárku spalo dítě...
 Z.U.Z.K.A. 


S prckem pod stan 

(10.9.2006 1:11:53)
Našemu Matýskovi bylo 7 měsíců a kousek, jeli jsme na Šumavu, pod stan, moc se mu to líbilo. Cesta trvala asi 4 hodiny, jednou jsme zastavovali na papání. Přes den jsme jezdili na výlety - autem na parkoviště a pak po svých na hrad, na jezera... kam to šlo, tam s kočárem (vždycky jsme se zeptali na parkovišti), kde byla horší cesta, tam jsme ho strčili do krosny na záda, to se mu líbilo moc, vydržel i 10 km pochod. Přestože už měsíc papal zeleninku apod., na dovolené nebylo kde ohřívat příkrmy a tak byl jen na mlíčku ode mě a vydržel to v pohodě. Spal ve svém spacáku, pod sebou dvě deky a spinkal stejně krásně jako doma. V kempu byl nejnmladší a všichni ho chodili obdivovat :-)Dovolenou s prckem doporučuju!!!
 opustena matka, tri prtata 5, 3 a 1rok 
  • 

Re: S prckem pod stan nebo i bez 

(12.9.2006 10:10:16)
Poprve jsem vyjela s lidma co nic netusej o detech. Je to tak vic v klidu, pac nestresujou. To bylo memu nejmensimu pul roku. Byl duben a tak jsme cestou pekne promokli. Planovane misto na prespani bylo pod vodou, no jarni Sumava klasika. Tak jsme uz potme museli vylezt kus do hor, abychom nasli alespon kousek sucheho placku. Tu noc jsem spala na nejakejh vetvickach a kaminkach a jeste z kopce, ale detem to moc nevadilo. Dalsi noc jsme uz nasli lepsi mistecko na nejake louce. Rano jsme se probudili zasypani snehem. Malej nesl docela statecne i prebalovani na snehu :)
Myslim, ze deti jsou mnohem otuzilejsi, nez si myslime. Vylety a vandry se jim moc libi a jsou pak otuzilejsi a mene nemocni.(Tesne nez jsme vyjeli mela pani doktorka podezreni na spalu, tak jim vzala vytery. Prijeli jsme uplne zdravi, ale na vyterech se potvrdilo, ze jsme vsichni se spalou vyjizdeli...)
 jana 
  • 

Re: Re: S prckem pod stan nebo i bez 

(12.9.2006 11:56:38)
Tak to jsi teda drsňačka.
 Katka 
  • 

Re: Re: S prckem pod stan nebo i bez 

(13.9.2006 16:24:16)
Pozor na spálu, můj syn spálu přechodil, paní doktorka na to nepřišla, až teprve když se mu začaly loupat dlaně, posléze se mu najednou začaly kazit oči a během deseti let měl deset dioptrií. Nikdo v rodině brýle nemá,že by to bylo dědičné. Syn spálu přechodil v osmi letech - a do té doby brýle též neměl. Čili s největší pravděpodobností, i když na sto procent vám to nikdo neřekne, to bylo právě z toho.
Začalo to jako nachlazení, nebo nějaká lehká angína, pak to loupání kůže, nic jiného - a pak ty oči. Takže to může být záludné, vypadá to jako nic a pak jsou následky.
 Katka s Johankou 


Taky jsme byli 

(10.9.2006 22:19:13)
...a bylo to super. Dítě nadšené (osmiměsíční). Navíc jsme byli na tábořišti, kde byla jen studená pitná voda, suché hajzlíky a taková nic moc sprcha. Koupali jsme taky ve škopku a vodu jsme trošku ohřívali v PETkách na sluníčku. Johanka spala v dospělém spacáku, který jsme zahrnuli pod ní. Spala dobře, jedla dobře a vůbec nezlobila. Navíc se trochu rozlezla a naučila sedět. Podnikali jsme pěší tůry s kočárkem všude kde to aspoň trochu šlo. Bylo to skvělé....
 Martina a 2 prcci 
  • 

Pod stanem od těhotenství... 

(16.6.2007 23:16:44)
Že bych pod stanem musela být každý rok se říct nedá, ale co jsem se seznámila s budoucím mužem, každý rok v černenci jezdíme pod stan do kempu v Litomyšli. Manžel je vášnivý fotbalista (každoročně se ve Svitavách koná Quantocup), a protože jsme čekali první miminko, neudělali jsme žádnou výjimku.
Byla jsem v 6.měsíci a stanování pro mě nebyl žádný problém-jen jsem měla pod sebou v noci větší vrstvu dek, aby mě tak nebolela záda.
Pak se v říjnu narodil Luky a my opět v červenci dalšího roku řešili, zda jet do Litomyšle pod stan.Ani mě nenapadlo jít s miminem do chatky, jen mě mrzelo dětí, které nám tak trochu záviděly naše večerní dobrodružství, hned bych si je tam taky nastěhovala...ale to nešlo.
A tak jsme absolvovali další roky.
Za pár dní jedeme opět do Litomyšle. Luky už má 3,5 roku a spolu s ním pojede i 6-ti měsíční bráška. Moc se těším a věřím, že přibudou v albu další fotky našich spokojených dětí.
 Tereza Petříková, jedna dcera(3 roky) 
  • 

Stanovat s dětmi?..Rozhodně.. 

(10.9.2006 22:31:06)
Ráda bych se připojila k pisatelce Stanování s dětmi.Letos jsme se konečně dostali na vytouženou dovolenou k moři.Tak nějak jsem byla trochu nervozní,mám totiž ráda jistotu, což náš plán tak docela nezahrnoval. Vyrazili jsme autem až na Sardinii.Samozřejmě jsme chtěli,aby "mořátko" viděla i naše tříletá dcera a měli na sebe konečně všichni "moře" času. Trajekt byl samozřejmě zajištěný již pár měsíců předem, ale to ostatní bylo jen na nás až na místě.Jenom abych předeslala, dceři jsou sice už skoro tři roky a máme zatím jen jedno, ale i tak si člověk říká, co si počne když...Mé obavy o bydlení podstanem(ono jenom najít volný kemp) se skoro začli naplňovat, ale nakonec se vše v dobré obrátilo a už jsme stavěli...Bylo vidět, že naše dítě je naprostý pohodář..stan jsme měli pod přístřeškem v hebkém písku, takže stavět stan byla radost.Stačilo totiž vyndat velký pytel s hračkami na písek a o zábavu na několik hodin bylo postaráno.Pořád jí vidím jak měla písek všude, běhala nahatá a hlavně nadšená.No a o spaní ve stanu ani nemluvě.Pro ní prima dobrodružství a spala jako špalek.Vzhledem k jejímu věku jí už stejná jídla jako my,takže žádné strachy,moře a pláž už byla jen třešinka na dortu. Ani si jí nedokážu představit někde v navoněném hotelu nebo penzionu, protože být celá od písku, nahatá a mít takový prostor bylo naprosto dostačující!
Takže jen závěrem s dětmi pod stan...Jednoznačně ANO.
Spoustu hezkých zážitků s vašimi ratolestmi pod stanem,přeje Tereza.
 Tereza Petříková, jedna dcera(3 roky) 
  • 

Stanovat s dětmi?..Rozhodně.. 

(10.9.2006 22:33:16)
Ráda bych se připojila k pisatelce Stanování s dětmi.Letos jsme se konečně dostali na vytouženou dovolenou k moři.Tak nějak jsem byla trochu nervozní,mám totiž ráda jistotu, což náš plán tak docela nezahrnoval. Vyrazili jsme autem až na Sardinii.Samozřejmě jsme chtěli,aby "mořátko" viděla i naše tříletá dcera a měli na sebe konečně všichni "moře" času. Trajekt byl samozřejmě zajištěný již pár měsíců předem, ale to ostatní bylo jen na nás až na místě.Jenom abych předeslala, dceři jsou sice už skoro tři roky a máme zatím jen jedno, ale i tak si člověk říká, co si počne když...Mé obavy o bydlení podstanem(ono jenom najít volný kemp) se skoro začli naplňovat, ale nakonec se vše v dobré obrátilo a už jsme stavěli...Bylo vidět, že naše dítě je naprostý pohodář..stan jsme měli pod přístřeškem v hebkém písku, takže stavět stan byla radost.Stačilo totiž vyndat velký pytel s hračkami na písek a o zábavu na několik hodin bylo postaráno.Pořád jí vidím jak měla písek všude, běhala nahatá a hlavně nadšená.No a o spaní ve stanu ani nemluvě.Pro ní prima dobrodružství a spala jako špalek.Vzhledem k jejímu věku jí už stejná jídla jako my,takže žádné strachy,moře a pláž už byla jen třešinka na dortu. Ani si jí nedokážu představit někde v navoněném hotelu nebo penzionu, protože být celá od písku, nahatá a mít takový prostor bylo naprosto dostačující!
Takže jen závěrem s dětmi pod stan...Jednoznačně ANO.
Spoustu hezkých zážitků s vašimi ratolestmi pod stanem,přeje Tereza.
 Zuzana, 2 vnoučata 
  • 

klíšťata 

(13.9.2006 16:33:43)
Chtěla jsem původně vložit nový příspěvek o klíšťatech a nějak se mi podařilo to poslat tak, že to vypadá jako reakce na příspěvek U moře. Měl to být samostatný dotaz, týkající se stanování s dětmi a nebezpečí, hrozící od klíšťat.
 Majolka 


Proč né 

(14.7.2008 13:45:59)
Taky jezdíme pod stan s malýma už od 3 měsíců. Je to u rybníka a u lesů, jen studená voda, vařit se tam musí samo, žádné osvětlení ale je to paráda. Děti celý den venku, jedí jak nikdy předtím a spinkaj jak nemluvňátka.
 Majolka 


Proč né 

(14.7.2008 13:46:25)
Taky jezdíme pod stan s malýma už od 3 měsíců. Je to u rybníka a u lesů, jen studená voda, vařit se tam musí samo, žádné osvětlení ale je to paráda. Děti celý den venku, jedí jak nikdy předtím a spinkaj jak nemluvňátka.
 simaaa 


Ivča 

(14.7.2008 21:17:22)
Ivča je borec, dělá si tu prču, tipuju to na chlapa, kterej nemá co dělat tak píše do diskuzí takový poudačky.Jestli je to fakt opravdová bába tak bych ji strašně chtěla poznat....
 renata 
  • 

nejlepší dovolená 

(30.5.2010 15:40:09)
pod stanem je nejlepší dovolená. jezdili jsme pod stan vždycky, pak se narodila první dcerka tak jsem se nechala ukecat na chatu, že to bude pro pul roční mimi lepší, bylo to lepší jen pro mne, že jsem jí v noci chystala sunar, tak jsem měla tu eletriku po ruce a nemusela jsem lítat přes kemp a podobný srandy.byla to chata s lednicí vařičem, televizí a my stejně nevyužili nic z toho , protože přes den jsme byli pořád venku a po výletech. s druhou dcerkou, které bylo loni v létě 8 měsícu a opět chystání mlíčka v noci, jsem taky přistoupila k chatce, ale už to nebyla chata s komfortním vybaením, byla to taková ta kempovka, kde máte oproti stanu jedinou výhodu tu eletriku. a mužu říct že super. letos žádnou dovolenou nedomlouvám dopředu, jak bude pěkné počasí, vezmeme stan a jedeme. už se moc těšíme.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.