| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Potrefená husa nejvíce kejhá ?

 Celkem 348 názorů.
 Lucie, klouček 03, holčička 07 


souhlasím 

(31.7.2006 23:37:48)
Jistě je třeba vychytat novému zákonu nějaké drobné mouchy, ale základní koncept by měl zůstat.Rozhodně je za poslední měsíc na silnicích bezpečněji. Aspoň mě už v obci, když jedu padesátkou, nepředjíždějí zprava zleva.
Doufám, že názory slušných řidičů převáží a zákon zůstane přísný, zejména vůči řidičům, překračujícím povolenou rychlost.
 Jiřule a 3 skřítkové 


Re: souhlasím 

(1.8.2006 9:32:06)
Já myslím,že za životy lidí to stojí.já jsem za tenhle nový zákon ráda a nijak mi to nepřijde drastické.
 Radka - 2kluci, 2holky 


Re: souhlasím pouze částečně 

(1.8.2006 11:46:06)
Ahoj všichni, řidičák vlastním od roku 1987, do dnešního dne jsem nezaplatila ani korunu na pokutách a jezdím dosud bez nehod a hodně - to jenom na okraj, aby bylo jasné, že mám poměrně dost zkušeností.
S novým zákonem souhlasím pouze částečně - například právě ten tachometr - nikdy jsem nebyla pirátem silnic a také mě často předjížděli, ale mít oči jako na stopkách, abych o kilometr nepřekročila rychlost, to se mi opravdu nelíbí a jet 4O se mi taky nechce. Co mi vadí ze všeho nejvíc jsou však lidé, kteří křičí o nutnosti řešení na našich silnicích, potom však vesele telefonují do rádií a upozorňují na to, kde stojí jaký radar neboli "mikrovlnka". Divím se policii, že ještě nezažalovala daná rádia za maření výkonu a lidem, kteří takto upozorňují své kolegy-řidiče pak považuji právě za ty nebezpečné - kdo totiž jezdí podle pravidel, nemusí se znepokojovat rádoby kolegialitou řidičů, kteří takto maří snahu policie o zastavení těch divoce jezdících. Jistá tolerance ze strany zákona by však byla vhodná - tedy 53km v hodině bych nepovažovala za ohrožující, pokud je přehledná situace a po chodnících nebo na krajnici není houf dětí.
Jako další problém vidím odebrání řidičáku za stání na místech vyhrazených pro invalidy. I člověk zdravý se někdy může dostat do tísnivé situace, nebo zkrátka značku přehlédne.Vím, že s parkováním je to těžké a zejména invalidní lidí si zaslouží ohleduplnost, ale skutečně bych za to dala pouze pokutu, ale vzít řidičák? Domnívám se, že takový přestupek zdaleka není tak nebezpečný jako řízení pod vlivem alkoholu, nebo když např. řidič z povolání jede s kamionem jako šílenec a každý, kdo chce přežít, klidí se mu z cesty.
Je pravda, že z evropských zemí je na tom Česká republika v nehodovosti mezi nejhoršími a je nutné s tím něco dělat. Musíme začít u sebe, každý musí jezdit tak, aby dojel zdráv i s celou posádkou auta - na ty děti, které mám vzadu, totiž myslím nejvíc a pokud jezdím sama, chci se jim jako máma z každé cesty vrátit domů. Prosím, myslete na to také!
 Rosie 


Souhlasím, pouze mám výhradu ke snižování rychlosti 

(1.8.2006 17:00:32)
Taky se mi nový zákon líbí, když jsme jeli na dovolenou, žasla jsem, jak řidiči jezdí předpisově. Pouze mi vadí - respektive manželovi - někdy dost nešťastně značené omezení. Mám tím na mysli, že někde se může jet třeba 70 a najednou je tam 30 kvůli práci na silnici. Žádné postupné snižování, nic. Jsem sice neřidič, ale selským rozumem tak najednou se to ubrzdit prostě nedá. Ale to už se týká značení a ne zákona :-). Ten je dle mého dobrý, hlavním argumentem pro něj je menší počet nehod a mrtvých na silnici.
 Lída+2 


Re: Souhlasím, pouze mám výhradu ke snižování rychlosti 

(1.8.2006 17:07:49)
Hele to my tam teď máme ccas před koncem obytné zony asi 20metrů najednou 30 a práce na silnici. ten co to tam dal neměl asi mozek.
 Pavla3 


Blbost světem vládne :-))) 

(2.8.2006 8:50:28)
To je opravdu vtipný :-)))

Ale mám taky perličku všeobecně rozšířenou. Když jsou opravy na dálnici tak, pokud se tam pohybují stroje (a lidi jsou výhradně uvnitř těch strojů :-) je snížení na 100, pokud se tam pracovníci pohybují po svých je tam snížení na 80 (ve výjimečných případech extrémní omezení provozu na 70-60).Viz.rozhovor na ČRo s ředitele údržby silnic a dálnic. No a když je práce na silnici ve městě (ať stroje nebo lidi) je tam omezení na 30. Máme tomu rozumět, že život dělníka na dálnici má menší hodnotu než život dělníka ve městě :-)))))))
Z toho je dost jasné, že mnohá snížení ve městech na 30-40 nemají žádné opodstatnění.
 Laura 
  • 

nevím 

(2.8.2006 9:24:11)
jakou petici četla autorka, ale já jsem četla petici za změnu některých sporných paragrafů ... viz rozhodnutí policisty, zda pes je zabezpečen v autě, parkování na místě pro invalidy, tolerance 10% překročení rychlosti apod. dle mě velmi prospěšné změny
 jana 
  • 

souhlas 

(31.7.2006 23:39:36)
Pokud se nepletu, tak za červenec ubylo dopravních nehod, předpokládám, že díky novému silničnímu zákonu. Jako maminka, chodkyně a cyklistka tento zákon jednoznačně vítám a podporuji
 Claudius 
  • 

Re: souhlas 

(11.8.2006 15:47:28)
Taky souhlas. Clanek se mi libi. Dopravni komunikace a dopravni prostredky maji slouzit k doprave a ne k demonstrovani nejakych rozbourenych hormonu.
 Alice 
  • 

To je vtip? 

(31.7.2006 23:48:50)
Mám pocit, že špatně vidím....taková snůška nesmyslů se hned tak nevidí.... Já jsem též účastnice silničního provozu, matka, řidička a nevímco ještě a NAOPAK považuji tento nový zákon za totální kravinu, která nepřináší nic nového.
Pozitiva:
1) nesmí se telefonovat a opravdu se omezilo telefonování za jízdy, což je fajn.
2) svícení celý den - většina států na to přechází a nevidím důvod proč to nedodržovat, navíc to člověka nijak neomezí

Ale to je tak všechno....měsíc jsem byla v zahraničí a návrat byl opravdu šokující. Auta se tu plíží po ulicích minimálními rychlostmi - kde je značka 50km/hod, jedou 30....apod. Je to hrozná otrava a opruz. A co teprve až se všichni vrátí z prázdnin a začne normální provoz? Ty zácpy si neumíme představit. Myslím, že svižná jízda s plnou odpovědností řidiče ještě nikoho nezabila. Mnohé značky jsou úplně mimo mísu....teď jezdím přesně podle značek a taktéž čumím na tachometr....dle mého názoru je to opravdu daleko nebezpečnější neustále kontrolovat, zda-li jsem už překročila rychlost o 2km či 10 km/hod. Ono totiž taky záleží na sklonu vozovky apod.....prostě maximálně používat tempomat, ať řídí za nás. Článek mě evokoval přístup sdružení pražské matky....prostě zase někdo dal záminku k otravování a šikaně ostatních normálních lidí.....
Doufám, že hlášky o tom, že ODS tuto kravinu zruší, jsou pravdivé.
Navíc co si mám myslet o trestu za parkování na místě vyhrazeném pro invalidu? Sebrat řidičák? Trošku úlet nemyslíte? Ohrožuje tím snad invalidu na životě? Je to úplná blbost. Většina slušných lidí si dává pozor a vědomě na invalidech neparkuje, někdy se značka přehlídne a nebo není vyhnutí a jinde místo.... Počet míst pro invalidy u obchodních center evokuje představu, že jsme národ nemohoucích.... Navíc, kde je více invalidů, kteří mají samolepku na autě zaplacenou? Kolik těchto podplacených invalidů si neseme z minulosti? Jednoho máme v ulici....luxusní vozidlo, pán invalidní maximálně tak absencí mozku. (títmo se nechci dotknout skutečně postižených občanů, ale bohužel ne všichni mají značku oprávněně)
Co se týče rychlosi na dálnici - v sousedním Německu je bez omezení - svižná jízda s dodržováním pravidel jako je zařazování se do pruhu, respektování ostatních účastníků sil. provozu je daleko osvěžující než loužení se v sousedním Švýcarsku 130km/hod, což shledávám daleko únavnějším a nebezpečnějším....člověk má opocit, že zvládne daleko více věcí a nevěnuje se řízení naplno zatímco pokud jede rychle, věnuje se výhradně řízení.....prostě z nového zákona je mi na zvracení a z těch tupců, co ho uplácali rovněž....
Pro autorku - nikdy jsem nezpůsobila dopravní nehodu, jezdím od 20 let, tj. 16 let, nyní s sebou vozím většinou 2 děti. Jezdím ráda a rychle a trávím v autě většinu času při rozvážení dětí do škol a kroužků. Nesnáším pány v klobouku a váhavé řidiče, kteří nejsou schopni vozidlo ovládat a není to pro ně přirozené. Ti myslím způsobují větší problémy než normální lidi, co občas jedou rychle...Na červenou nejezdím a chodce na přechodu pouštím....ale teď se mi jezdí pěkně hnusně a přestává to být zábava táhnout se jak šnek. Zkuste si jet třeba z Bulovky po magistrále dolů do Argentinské ul. - po celou dobu je tam 30 z důvodů prací na silnici. Žádného dělníka tam ovšem nevidět.... Takže další váš článek čekám, až se projedete autem po Praze, pokud ovšem nejezdíte s vytřeštěným zrakem přilepená na čelním skle při 20km rychlosti v hodině.
 Slečna Marplová 


Re: To je vtip? 

(1.8.2006 0:11:43)
Alice, vystizne napsano. V obci, kde se velmi casto pohybuji je za kazdou krizovatkou opetovne prikazana maximalni rychlost 30 km v hodine. V obci, kde ziju je vsude. Ptam se proc, kdyz je v predpisech uvedeno, ze rychlost ma byt 50? A proc policie vybira pokuty za rychlost 32,004 km v hodine? Povazuji to za obycejnou sikanu ridicu. Na tricitkach se vlecu radeji jednadvacitkou, abych neprisla o papiry, namisto na cestu koukam na tachometr. Omezeni rychlosti kolem skol je celodenne a celorocne. Proc? Co ma skolak, kvuli kteremu je omezena rychlost v okoli skoly, delat venku na ulici bez dozoru (ktery by dal pozor, aby dite nevbehlo pod auto) o pulnoci, notabene o prazdninach?
Vice logiky a premysleni by neskodilo. Doufam, ze nesmyslny system bude brzo zrusen. Sebrat ridicak za parkovani na spatnem miste je vazne na palici. Kdy dostane policie pravomoc ridice na miste zbit, pripadne, pokud neprojevi ucinnou litost, ho rovnou obesit na nejblizsim strome?
 Alice 
  • 

Re: Re: To je vtip? 

(1.8.2006 0:16:51)
:-)
Co dodat? Lepší systém trestů bych nevymyslela. Oběsit na stromě mi připadá adekvátní, ještě by mu mohli na krk pověsit ceduli "PRO VÝSTRAHU".
 Daniela+Nithi 


Re: Re: Re: To je vtip? 

(1.8.2006 18:58:29)
Ja si myslim, ze v tento silnicni zakon je presne co CR potrebuje. A rikejte si tomu treba sikana. Kdyz se ridici neumi chovat ohleduplne a dodrzovat predpisy po dobru, tak se to musi naucit po zlu. A ano, postizena husa nejvic hejka...
MMCH znam zemi, kde se treba za jizdu pod vlivem sebere auto i ridicak. Okamzite. Auto pak chudakovi sikanovanemu dotahnou za peknou pokutu domu pred barak a muzou si ho na hooodne dlouho na prijezdovce oprasovat.
 Zdena 
  • 

pivo před jízdou 

(2.8.2006 15:59:06)
A to my zase bydlíme v jedné západoevropské zemi, kde je povoleno 0,8 promile alkoholu v krvi, a nezdá se, že by tu bylo víc nehod, právě naopak, řidiči jsou velmi ohleduplní a ukáznění, ještě nikdy jsem tu neviděla opilého řidiče, ani o něm neslyšela. Mylím si, že nulovou toleranci zná jen málo zemí, většinou je to jedno pivo před jízdou povoleno. Rozhodně odsuzuju opilost za volantem, ale pokud si dám skleničku vína a cítím se na to, abych vyjela do ulic, proč ne. Ti, kteří pijí ve velkém, stejně pít budou, a zákony jim budou ukradené.
 Jana 
  • 

Re: pivo před jízdou 

(13.8.2006 17:36:23)
Zdeničko, a v kteréže zemi to žiješ? 0,8 promile je už celkem slušná "opička"! Nechybí Ti náhodou jedna nula za desetinnou čárkou?
 Rumik 
  • 

Re: Re: To je vtip? 

(1.8.2006 13:22:29)
myslím, že asi nesledujete zpravodajství zabývající se touto problemtaikou, jinak byste věděla, že nelogických značek je na silnicích mnoho, ale zároveň poslední měsíc probíhá akce na jejích odstranění. Že je v mnoha obcích snížena rychlost na méně jak 50 km/h? A není to náhodou tím, že v minulosti, kdy každý vědomě překračoval rychlost, tak na 30 jel těch požadovaných 50? Že se do zákona dostaly i vyložený kraviny jako braní řp za vjetí a stání na parkoviště pro invalidy svědčí jen o kvalitě našeho zákonodárného sboru (a ten nový nebude o moc lepší), ale rozhodně to není důvod k jeho úplnému zrušení (zákona).
 MirkaV 
  • 

Re: Re: To je vtip? 

(3.8.2006 10:35:57)
Marplova, to je napad - ty obesence preziju (i kdyz to v takovem mnozstvi urcite nebude nic moc), ale kdyz si uvedomim, ze kazdy takovy kreten me denne ohrozuje na zivote....
S Alici si zopakujte fyzikalni zakony, at pochopite , proc se omezuje rychlost....
A argument, ze skolak bez dozoru nema co delat pred skolou? Hodny osoby s IQ tykve a to vy urcite nejste, tak se nad tim zamyslete....
 Slečna Marplová 


Re: Re: Re: To je vtip? 

(3.8.2006 10:51:18)
Mirko, Mirko ... Tak jeste jednou pro mene chapave.
Co dela skolak O PULNOCI A BEZ DOZORU U SKOLY? (jinymi slovy, proc neni v posteli?) Nevadi mi rychlostni omezeni kolem skol behem dne, ve skolnim roce. Ptam se, proc mam jezdit 30 km/hod kolem skoly na priklad v cervenci ve 23:00? Proc neni stanoveno omezeni do 21:00 a pak 50 km/hod az do rana?

PS: Pro mene chapave pisi zamerne Caps Lockem pasaze, ktere by si meli jeste jednou promyslet.
 MirkaV 
  • 

Re: Re: Re: Re: To je vtip? 

(3.8.2006 10:59:28)
OK....a nemyslite, ze to mohlo byt spis v pozornosti nez v chapavosti?

Jo, to bude taky prima jak pod kazdou znackou bude jeste pripsano od kdy do kdy plati, pripadne v ktere dny.

Nejake dalsi napady????
 Slečna Marplová 


Re: Re: Re: Re: Re: To je vtip? 

(3.8.2006 17:42:42)
Aspon nekde je to omezeno casove. My to mame u nasi zakladky celorocne, po 24 hodin denne. Okoreneno tim, ze se tam meri a skutecne za 32 celych cosi davali pokutu a strhavali body. Argument policistu, ze jedou "jako silenci" kolem skoly, mi prijde idiotsky ve vyse uvedenych souvislostech.

Mirko, pak tedy doporucuji mene sarkasmu a vice pozornosti pri cteni textu. Vase prispevky pak nebudou pusobit jakoby jste mela misto hlavy kedlubnu gigant, coz jiste nemate.
 HelenaPa 


Re: To je vtip? 

(1.8.2006 6:49:38)
Vtip je snad vaše reakce. V Německu jsem po dálnici jela, je pravda, že je fajn hnát se 190 a s dobrým autem to může být i bezpečné, pokud jsou okolní řidiči slušní a zodpovědní. K tomu u nás ale ještě moooc schází.

Jezdím sice "jen" 8 let, ale všichni chlapi, co se mnou jeli mě chválili, tak to asi nebude tak zlé. Přesto všechno se snažím pravidla celých 8 let doddržovat. Nečekala jsem na bodový systém. V psychologii nás učili něco o tom, že jedním ze znaků dospívání dítěte je to, že dodržuje pravidla i bez toho, že je někdo u toho. okud se chci považovat za dospělého a slušného člověka, tak nejen nepokradu, ale budu dodržovat i další zákony.

Uznávám, že nový zákon má své mouchy - hlavně v nepoměru některých postihů (viz např. zmiňované parkování na vozíčkářských místech) a společenské nebezpečnosti toho činu, ale to by mělo jít snadno doladit. Zajímalo by mě, jak byste mluvila (psala), pokud byste následkem vysoké rychlosti někoho jiného utrpěla jakoukoliv újmu (a to ani nemusí být na zdraví nebo nedejbože životě někoho blízkého.)

Přeji všem účastníkům silničního provozu ještě bezpečnější silnice.
 Alice 
  • 

Re: Re: To je vtip? 

(2.8.2006 17:01:54)
Tak přesně tuhle reakci jsem čekala :-). Jistě jezdíte báječně, když vás všichni chlapi chválí....:-)
Ale zejména jsem čekala, že mě někdo osočí, že až utrpím újmu, budu zpívat jinak. Možné to je, nikdy neříkej nikdy, ALE: já jsem újmu neutrpěla a NIKOMU ji ani nezpůsobila. Když už zmiňujete 190km/hod - ano je to příjemné a navíc při dodržování pravidel a pozornosti (tj. zcela a úplně se věnovat řízení vozidla!)....já měla na mysli spíše 250 - 280km/hod - to se prostě jede, km ubíhají a nemám pocit, že bych někoho ohrozila - zatím se mi to nestalo.
Protože vozím děti, připadá mi smysluplné si bezpečné auto pořídit, nebo snad ne?
 Meluzína 
  • 

280km/h 

(3.8.2006 7:28:59)
Alice, nemůžu nereagovat. V zásadě souhlasím, nelíbí s mi nový zákon, má much víc než dost. Jsem taky ta žena (zatím ne matka), která jezdí hodně a velmi ráda i rychle. Baví mě to, je to pro mě odreagování od problémů. Miluju rychlou jízdu, ale musí být bezpečná. Jenže: zaprvé si nemyslím (reaguji na 250-280km/h), že Vámi uváděná rychlost je "nutná" a za druhé naše silnice na toto nejsou v požadovaném stavu ani náhodou (dálnice jsou katastrofiké), vozový park řidičů obecně rovněž neodpovídá (zdaleka ne všichni si takové auto, které by jelo bezpečné při takovýchto rychlostech, mohou dovolit) a za třetí mentalita Čechů musí ještě hodně "zrát", než by tuto "rychlostní svobodu" byli schopni zvládnout. Ne všichni, máte pravdu, jsou i zodpovědní a připravení, ale je jich po čertech málo.
Hezký den a mnoho bezpečných kilometrů.
 Alice 
  • 

Re: 280km/h 

(3.8.2006 9:44:01)
Souhlasím s Vámi naprosto ve všem. Jen necítím potřebu propadat fanatismu ohledně dodržování 30km/hod. Neříkám, že takhle jezdíme běžně, ale prostě na některých úsecích a některými auty se to dá. Je ovšem pravda, že spousta Čechů musí zrát. Myslím, že i ty (ti), kteří horlí pro šneky místo aut.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: To je vtip? 

(1.8.2006 6:55:32)
Hm, tak já napíšu rovnou, že maximální povolenou rychlost na naší každodenní cestě do školky a do práce dodržovat nebudu. Už takhle jedu 18 km 45 minut kvůli ucpanýmu městu, kdybych měla ještě dodržovat rychlost přes vesnice a čtyřicítky... no prostě tam těch 60 mám a doufam, že mě nikdo nechytí.
Jinak souhlas, že i pomalu se dá jezdit nebezpečně a svižně bezpečně.

Jinak teda mam i docela specifickej problém s autosedačkama - u nás ve vsi nejezdí o víkendech žádný autobusy (vlak tu neni) a když mám zrovna auto mimo provoz a potřebuju se odněkud dostat domů, stačilo říct kamarádce, jestli by nás z města ty 4 kiláky hodila svym autem. Teď by jí hrozilo, že přijde o body. Je to 4 km - autem pět minut, pěšky se dvěma mrňatama hodina a půl.
 VeraK 


Re: Re: To je vtip? 

(1.8.2006 8:57:43)
To je škoda, že nebudete dodržovat 50 km rychlost v obci. Ona má totiž své opodstatnění - např. kratší brzdná dráha, možnost o něco málo rychlejší reakce. Také je dokázáno, že při střetu auta s chodcem v 50 km rychlosti, je větší šance, že chodec přežije. A jestli vozíte děti bez sedaček, byť na krátkou vzdálenost, je to váš problém. O nutnosti autosedaček snad není pochyb. A jestli si myslíte, že na 4 kilometrovém úseku se nemůže nic stát, přeju vám, aby jste se nikdy nepřesvědčila o opaku.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: To je vtip? 

(1.8.2006 14:32:58)
Myslim si, že na 4kilometrovém úseku mezi polema bez chodníku je riziko větší pokud půjdu se dvěma prckama pěšky :-(
Ale pokud někdo bydlí v oblasti, kde funguje MHD, těžko vysvětlovat.
 VeraK 


Re: Re: Re: Re: To je vtip? 

(1.8.2006 19:59:19)
No, u nás je to s MHD docela slabé, autobus od nás do "města" jezdí ve všední den poměrně zřídka, o víkendu vůbec.Takže MHD opravdu rozmazlená nejsem. Ale i když ty dva kilometry jedu autem, nikdy bych nejela bez autosedačky. Možná jsem přepjatá a příliš opatrná, ale i na tom dvoukilometrovém úseku (taky nic moc frekventovaném) jsem viděla několik nehod a prostě to nerisknu. Ale když si nepoužití sedačky dokážete takto zdůvodnit, opravdu vám přeju, ať se vašim dětem nic nestane díky tomu, že sedačku neměly.
 Erika a Peťko 


Re: Re: Re: Re: To je vtip? 

(1.8.2006 20:30:19)
Jena, na ceste medzi dvoma poľami ťa ťažko budú policajti čakať, jedine, že by som im dala avízo :o))) Ja aj keď idem dva kilometre autom, po vesnici u mojej babky s malým, je riadne pripútaný v autosedačke... Nemusí sa stať nehoda s autom, môže ti vybehnúť králiček alebo srna, vodička zazmätkuje a dieťa preletí predným oknom... predsa nemáš autosedačku kvôli policajtom, ale kvôli deťom. Nechcem moralizovať, fakt nie, ale to nebezpečenstvo číha všade, nie iba v mestách... ja iba toľko.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: Re: Re: To je vtip? 

(2.8.2006 12:57:06)
Oni tady ti policajti rádi chytají, protože tu je cedule konec obce až asi 200m za poslednim barákem a tak tam nikdo nedodržuje padesátku a dobře se tam chytá.

Ten zbytek by byl na dlouhou diskusi, kterou nemám chuť absolvovat. Stručně řečeno - děti MÁM v sedačkách kvůli tomu, aby se mi nepohybovaly po autě. co se týká bezpečnosti, jsem klautrofobik a nejvíc mě děsí situace typu vyletim s autem do rybníka nebo mi chcípne na přejezdu a já nestihnu děti odpoutat ze sedaček. Prostě typický klaustrofobický představy.
Navíc od tý doby co máme dodávku mám pocit, že spíš můžu ohrozit ty lidi venku, než uvnitř. Docela nepříjemnej pocit.
 Linda 
  • 

Re: Re: Re: Re: To je vtip? 

(1.8.2006 23:52:05)
Taky žádnou hromadnou dopravu nemám po ruce a do "města" (na vlak) to je 4,5 km. Kromě posledního půlkilometru to je naprosta pustá silnička, kudy kromě nás nikdo nejezdí. A přeci jsou děti v autosedačkách. Když nebylo auto, párkrát jsem je nesla (zároveň 15kg v krosně a 10kg v šátku), ale pak jsem zjistila, že i do nejzapadlejších samot jezdí taxík! 4,5km za 50 Kč, to jde, ne?
 Eva, 2 kluci 
  • 

Re: Re: Re: To je vtip? 

(2.8.2006 8:08:32)
Hlavně bych přikázala na zimu zimní pneumatiky!!! Ale nevím, z čeho je zdravotně postižení, ženy s malými dětmi a důchodci budou platit. Ale je to daleko bezpečnější, než o něco rychlejší jízda. Jak to vypadá, koupím si trabanta, na tu sotva 50ku po městě mi to stačí. Teď mám silné bezpečné auto v dobrém technickém stavu, takže nepředpokládám, že bych nestihla před přechodem zastavit ani při vyšší rychlosti. Ale už nemám na benzín - při tak pomalé jízdě se nedoplatím. Ani na pokuty. Tudíž - vymění někdo trabanta za silné, bezpečné ale žravé auto?
 Líza 


Re: Re: Re: Re: To je vtip? 

(2.8.2006 8:25:31)
Evo, ony fyzikální zákony se narozdíl od lidských porušit nedají. A to, že při vyšší rychlosti máš delší brzdnou dráhu, je prostě fakt, ať se ti to líbí nebo ne.
 Eva, 2 kluci 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: To je vtip? 

(2.8.2006 8:55:50)
Rozhodně ji mám kratší než děda ve 120ce. Proč mám jezdit stejně pomalu jako on?
 Žufuřička 


Re: Re: Re: Re: To je vtip? 

(3.8.2006 10:35:10)
Reaguji na tento prispevek:
"Hlavně bych přikázala na zimu zimní pneumatiky!!! Ale nevím, z čeho je zdravotně postižení, ženy s malými dětmi a důchodci budou platit. Ale je to daleko bezpečnější, než o něco rychlejší jízda. Jak to vypadá, koupím si trabanta, na tu sotva 50ku po městě mi to stačí. Teď mám silné bezpečné auto v dobrém technickém stavu, takže nepředpokládám, že bych nestihla před přechodem zastavit ani při vyšší rychlosti. Ale už nemám na benzín - při tak pomalé jízdě se nedoplatím. Ani na pokuty. Tudíž - vymění někdo trabanta za silné, bezpečné ale žravé auto?"
----------------------------------------------------------

Brzdna draha vozidla neni zavisla na tom, zda jedete v silnem a bezpecnem vozidle nebo v trabantu, ale v prvni rade predevsim na reakcni dobe ridice a rychlosti, ze ktere je brzdeno.

Technicky stav vozidla je trochu jina kategorie - predpokladam ze pokud by na aute nebyly v poradku brzdy, nebylo by na silnici... nehlede na to ze problem s brzdami muze nastat i u silneho vozu :-)

Co se tyce te brzdne drahy - tak pokud uvazujete prumernou reakcni dobu 1 s (tedy dobu za kterou zmercite problem na silnici, dupnete na brzdu a ty nasledne zacnou reagovat), tak pri 30 km/hod je brzdna draha cca 13 m, pri 50 km/hod 26, pri 70 km/hod 43, pri 90 km/hod 64 m, pri 130 km/hod 118 m (vse CCA - zavisi na reakcni dobe!!!)

Ackoliv se vam to nemusi libit, tak fyzikalni zakony plati stejne jak pro majitele trabantu, tak pro majitele silnich vozidel v dobrem technickem stavu (za predpokladu, ze maji funkcni brzdy atd :-) )

Nermuzu si pomoct, ale kdybychom jezdili v papirovych autech, prizpusobili bychom tomu styl jizdy a tedy i nasledky by byly daleko mensi nez v soucasne dobe, kdy bazime po stale bezpecnejsich , silnejsich a rychlejsich autech, ktera nas maji ochranit pred nasledky naseho neprimereneho chovani na silnici.Drtiva vetsina nehod je prece zpusobena lidskym faktorem, nikoliv "malo bezpecnym vozidlem". Malo bezpecne vozidlo pouze muze prispet k tragictejsim nasledkum, ke kterym by ale nedoslo, pokud by neselhal lidsky faktor....


 Žufuřička 


Re: Re: Re: Re: Re: To je vtip? 

(3.8.2006 10:42:26)


Snad se to vloží tak jak má :-)
 petr 
  • 

Hmm, to ušetříš spoustu času 

(1.8.2006 18:04:09)
Jestli dobře počítám, tak když jedeš 18 km rychlostí 60 km/hod místo 40 km/hod, tak ušetříš 9 minut času. To je opravdu pořádná porce času, to by mě taky stálo za to riskovat papíry.
 MirkaV 
  • 

Re: Hmm, to ušetříš spoustu času 

(3.8.2006 11:26:22)
:-))))))
 aneka 
  • 

Re: Re: To je vtip? 

(2.8.2006 10:33:11)
řídím od svých 15ti let, samozřejmě že nejprve kozí dech, pak "mašinu" no a auto. Jezdím bez nehody, jezdím dálky a jedím často v cizině(tam jezdí v obci podle předpisů a nikdo si nestěžuje a takto nenadává a to tam tolerují také jen 10% z povolené rychlosti a nikomu to problém nedělá, jen čechům). U nás na cestách panuje zmatek nad zmatek a je vidět, kolik divných řidičů zde je. Podle některých úvach typu"já nebudu a neuznávám" tak to mi stačí. Jsem nadšena novým zákonem, jsem ráda, že každé zběsilé ho...., které se postaví na invalidy příjde o řidičák. Nejvíce mne baví, když je market, parkoviště jako letiště a dáma si postaví vozítko u dveří na invalidech. Opravdu nebylo jinde místo a podobně.Fakt je možné přehlédnout značku jako vrata u čumáku vozu? Pro některé ano, pro normální ne. Pokud mají nebo budou tolerovat 10%překročené rychlosti, pokud zmírní body za přestupky, které neohrozí OSTATNÍ účastníky provozu, pak jsem spokojená a tvrdím, že může být i přísnější - v některých oblastech. Vychytají-li se mouchy,odstraní-li se hlouposti/jako pokuta řidiči, který si způsobil sám sobě nehodu na kole a jen sebe zranil, nikoho neohrozil a přesto platí
/ pak to považuji za dobré.
Sedačky-tohle by měli lidé automaticky brát i bez zákona. Ohrožují né sebe, ale děti. Já chápu, pokud mám více dětí atd...ale bohužel, tolik dětí jsem chtěla a musím si koupit jiné auto. Pokud vozím cizí děti? No tak nebudu, bezpečí je na prvním místě.
Je divné brát body za pásy, pokuta ano body ne. no zkrátka v celku je to zákon dobrý a není pravda, že se řidiči plouží. plouží se jen ti, kteří nejezdili či neumí jezdit pomalu a plynule. Mi to potíže nedělá. Nehlídám tachometr, má vždy rezervu, takže když jedu 52nic se neděje. Ano, tohle je bič na všechny, co nedodržovali předpisy a já bych ještě přišlápla to kuří oko víc.
 tinas 


Re: Re: Re: To je vtip? 

(2.8.2006 10:38:48)
Jestli ono se náhodou nebude u nás jezdit krapet hůř než v cizině. Venku mají krásné moderní komunikace o víc než jednom pruhu. Když mají někde uzávěru maká se tam ve dne v noci,aby to bylo co nejdříve hotové a hlavně všechno je velmi dobře značení.Když jsem byla naposledy ve Vídni byla tam docela dlouhá uzávěrka na hlavním tahu,ale pořád se jelo plynule a omezení na 30 km v hodině tam nebylo a proto i ta kolona jela rychleji.
 aneka 
  • 

Re: Re: Re: Re: To je vtip? 

(2.8.2006 12:00:23)
Tinas-jistěže se u nás jezdí hůř, neb na to nejsou podmínky a jsme u jádra věci. Jezdí se tu hůř, nejsou podmínky a stejně zde machři lítají, jako v dojčlandu na dálnici. Oni ti frajeři si neuvědomí, že sice mají bouráky jako z katalogu, ale že naše zemička není schopna se s tím vyrovnat. Že na to nemáme silnice a ani metr na debilní řidiče.
i proto jsem ráda, že tu takovýto zákon je a věřím, že až se vychytají mouchy, bude fungovat dobře a že si lidé zvyknou. Netvrdím, že to není živné pole pro korupci a ani netvrdím, že je zbytečně přísný v jistých oblastech (pokuta a body za světla či pásy-tam by stačila jen pokuta)ale zase v jiných oblastech jsem pro. u nás na vesnici lítají magoři v zóně i 70. Běhají tady děti, hrají si, ale najde se pár debilních výrostků na fichtlu, co valí v kupě po pěti a jezdí jak blbouni, že děcka uskakují. Je dobře, že tu zamířili policajti a ti drobkové přišli o řidičák, který ani neměli. (nemohou si ho udělat po dobu 5ti let) dost dobré. Z pokut se budou rodinky hrbat dlouho. Taky dobré. kdo jiný, než otec či matka má naučit svou ratolest, že nikomu nevadí, že tu řádí na chrchlu(i já řádila), ale to, že na něm dělaj bordel a ohrožují ostatní. Prostě si myslím, že u nás panuje takový zmatek a anarchie, že každý i špatný zákon pomůže alespoň trochu. ač vidím, že poslanci moc dobrého nesesmolí, i tohle malinko postraší.A ač nejsem optimistou, věřím, že to dotáhnou a vylepší natolik, že piráti se uklidní, normální si zvyknou a ti ostatní budou bez papírů.
 tinas 


Re: Re: Re: Re: Re: To je vtip? 

(2.8.2006 12:26:46)
Aneko a tebe vůbec nezaráží ten fakt proč tu máme tak špatné komunikace a dálnice? Protože se stát nedokáže postarat o to,aby tu fungoval normální způsob stavby jako jinde. Na našich stavbách se nepracuje efektivně. Jeden maká a pět dalších jich lelkuje. Nezaráží tě fakt,že naše vláda ví v jakém stavu je náš dopravní systém a klidně spustí takovouhle akci? Mě tedy ano.

A taky mi hodně vadí ten princip kolektivní viny. Já jedu možná tak o 5-10 km - jistě porušuji tím zákon,ale pak jede nějakej borec,kterej jede třeba 170. Připadá ti to stejné? Mě ne a přesto dostaneme stejný trest. Je to jako když v Německu a Rakousku upozorňují na to, že češi kradou.
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: To je vtip? 

(2.8.2006 12:31:59)
Nedostanete stejný trest. Možná by ses mohla obtěžovat a ten zákon si přečíst. Ten, kdo jede 170, dostane jiný trest než ty, která jedeš o 10 víc.
 aneka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: To je vtip? 

(2.8.2006 13:46:59)
Tinas- nezaráží mne to, neboť je to fakt stejně jako to, že češi tam i tam kradou. Já jsem to jako fakt pojala. Naše legislativa umožňuje lecos a náš stát lecos zapinkal. Cesty jsou v katastrofálním stavu a není nikoho, kdo by se toho ujal. Ale zase na druhou stranu, když zvažují zavedemí mýtného, zase se kafrá, leč tohle by byla jedna z možností. prostě stále se na něco nadává. Je faktem, že se u nás pracuje neefektivně, ale už se to zlepšuje. právě jsem se vrátila z cesty po vlastech českých a byla jsem nucena brázdit vesnice a divila jsem se, jak ukázkové koberce mají. Jak se upravuje to či ono a i přes fakt, že jsem najela móc kilometrů, mimo jedné podivné objížďky jsem nezaznamenala nic. Jediné, pro mne obrovské fiasko, jsou dálnice. Což je jistě katastrofa, ale kde na to brát? Já chápu, co jsi chtěla říci, ale zase chápu, že někde se začít musí a pokud to vzali sice z opačného konce, přesto se snaží a já to tak beru.
Jinak k té globalizaci o češích - vzhledem k faktu, že jsem jen polovic čecha a má rodina bydlí jinde, jsem ráda, že se domluvím jejich řečí. Když manžel na mne zavolal v obchoďáku česky(hódně daleko od hranic) slétly se na nás prodavačky a rozhodně nechtěly nabízet zboží. Tak asi na tom něco bude. Holt máme takovou nálepku, ale asi ji máme právem, nemyslíš. Nebo ti příjde správné, že se dost velká většina čechů chovala po otevření hranic v cizině jako opice?
 Jana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: To je vtip? 

(2.8.2006 17:14:51)
Nedá se na to říct nic jinýho než že jsi pořádná kráva
 marcela, 4 dcery 
  • 

autosedačky 

(2.8.2006 15:55:08)
mám dvě malé děti 2 a 3 roky a nevlastním auto. myslím si že nový silniční zákon je dobrý začátek k uklidnění "bojové" situace na našich cestách i když to bude chtít vychytat mouchy, jako většina našich nových zákonů. i když už se mě taky docela citelně dotkl. jela jsem s dětmi na prázdniny k našim - tedy vlakem asi 4,5 hodiny a další půlhodinu lokálkou. ještě před měsícem by mě od vlaku vyzvedli autem, jenže teď se bez autosedaček nehneme. koupat jsme se nejeli - autem to s dětmi bez sedačky nejde. na výlet jsme se nedostali - autosedačky... máme zaplatit několik tisíc za týden je6dění autem? nebo si je mám koupit domů a při podobné cestě vlake kromě kočárku, tašky s oblečení pro tři lidi, tašky s jídlem a tašky s hračkami na zabavení ve vlaku vézt ještě dvě autosedačky? a co když se mi dítě doma zraní? nemůžu požádat souseda, aby mě s ním zavezl do nemocnice, protože nemá autosedačku(bydlíme 20km od okresního města). nejspí zavolám sanitku, počkám si v lepším případě půl hodiny než dorazí, další půl hodiny cesta sanitkou (tam naštěstí sedačku nepotřebuji) a zpátky nejspíš vlake a autobusem, protože s ošetřeným dítětem už na sanitku nemám nárok. a o nákladech na převoz nemluvím... i když chápu, význam autesedačky při dopravě dětí autem, přijde mi že někdo něco nedomyslel
 Líza 


Re: autosedačky 

(2.8.2006 16:00:40)
Marcelo, když se mi narodila první dcera auto jsme neměli, autosedačku jsem zcela samozřejmě koupila.
Když druhá, situace stejná.
Nebyly to vyhozené peníze.
Nepřipadá mi na tom nic divného - občas bylo možné či potřebné někam dojet, autem jsme se vezli s kamarádkou nebo s našima, a na to mám svý děti moc ráda...
Jo a sanitku (to jako by sis ji zaplatila nebo co?) si rozhodně volat nemusíš, pokud se pamatuju, tak taxíkem můžeš jet bez sedačky. Když je ti teda tak líto si ji pořídit.
 aneka 
  • 

Re: autosedačky 

(2.8.2006 16:15:42)
marcelo, ačkoli jsem řidič, takže to beru jinak, autosedačka byla dříve, než-li dítě a kočár. Já se vozila taky jako dítě v sedačce a to bylo před 30ti lety ve 120cítce. Ano, mí rodiče mne nijak jinak vozit nechtěli. Pamatuji se jako snad čtyřletá, když mne zapínali pultíkem-nebyly tam ještě pásy ale pultík-jak jsem to nenáviděla. Prostě nehledě na dobu, nehledě na cokoli, sedačka je pro dítě a i pro řidiče to nej. nedovedu si představit jízdu bez. Jinak, u známých ve vsi nebyl nikdo, ale vážně nikdo, kdo by ti půjčil sedačku a podsedák? Nevěřím, že tam nemají děti a že za úplatu či čokoládu by na den sedačku nepůjčili.....
 Pavla3 


Re: autosedačky 

(2.8.2006 16:42:46)
Marcelo,
doporučuju bazary, tam seženeš sedačky už od cca 300 Kč, nebo se zeptej u známých, já bych klidně někomu zdarma věnovala "vajíčko" je po dvou dětech a potah už je vyspravovaný a ne moc pěkný, takže chtít za to 200 je mi trapný, ale to je pro tvé děti už malé, myslím, že bys sedačku k rodičům do auta sehnala. Až budou větší tuším od 18 kg stačí ti sedák. Mmch jestli čtu správné máš celkem 4 děti, když povezeš všechny 4 máš do roku 2008 výjimku a sedačky mít nemusíš.
 jana 
  • 

Re: autosedačky 

(2.8.2006 17:15:04)
My taky nemáme auto, ale autosedačky ano, a to tři. Když někdo děti veze, trvám na tom, že v sedačce. Napřed mě měli za cvoka, ale už rezignovali.
 tinas 


Re: Re: autosedačky 

(2.8.2006 17:28:57)
Lízo,
změnu pravidel jsem četla,ale v rychlosti jsem to asi špatně formulovala.

Když už tu byla debata o autech tak bych ráda řekla,že je dost velký rozdíl v čem jedete. Pokud máte auto s ABS můžete si dovolit podstatně víc,než někdo ve škodovce. Je na každém z nás jaké auto si pořídí a tím ochrání svoje zdraví.

Bobe,
samozřejmně,že bych velmi nerada někoho srazila. Věř mi,že po sídlišti,kde je možnost vběhnutí do silnice jezdím velmi opatrně a často i pod onou stanovenou padesátkou,ale na rovné široké silnici,kde téměřnikdo nechodí považuji betonové bloky za zbytečnost. Navíc jsou vysoké tak cca 50 cm a dítě by se tam nevešlo. taky nevím co by tam asi dělalo.

Někdo tu psal,že i naše děti můžou vlítnout pod auto,tak bych ráda řekla,že moje děti rozhodně nemůžou neboď je nenechávám potloukat se po ulici samotné.
 tinas 


Re: Re: Re: Re: autosedačky 

(3.8.2006 9:19:41)
Milado mám děti 5 a 8 let. Svému dítěti věřím,ale nevěřím lidem,když vidím jak se k sobě chovají. Můj syn umí nakoupit neboj. :-))))
 Bára 
  • 

Re: Re: Re: autosedačky 

(3.8.2006 13:33:38)
Tinas, jsem zdravotní sestra a před rokem jsme marně nekolik týdnů zachraňovali 2letého chlapečka, kterého srazilo auto. Ke srážce došlo na poměrně klidné ulici, šel s maminkou za ruku, ta se ohla,aby si zavázala tkaničku, on mezitím zahlédl holuba či co a rozeběhl se za ním. Neštěstí se dalo zabránit snad jedině tou 50kou, která by umožnila rychlejší reakci řidiče nebo zmírnila srážku. Neřekla bych, že se poflakoval po ulicích, ani, že měl nezodpovědnou matku. Prostě takové věci se dějí a věř, že se mouhou stát právě Tobě a že budeš pak třeba moc ráda, že ten blbeček v tý 120 jel 30tkou.
 zuzek 


Re: Re: autosedačky 

(2.8.2006 20:15:01)
nejsi cvok, ja bych to taky tak delala, je to uplne prirozena vec:-)
 Vladan 


Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(1.8.2006 7:00:53)
Milá Alice,
Váš názor mě mírně řečeno šokoval. Zvlášť ta část, kde se, vy chudinka ubohá, dobře řídící, musíte ploužit za řidiči, kteří jedou pomalu.
Je vědecky dokázáno, že člověk dokáže reagovat správně a rychle pouze při rychlosti zhruba do 110 km v hodině. Při vyšších rychlostech jsou jeho reakce na nepředvídané události natolik pomalé, že to ohrožuje jeho život. V případě, že pojedete 160 a nějaký blázen kolem Vás profrčí dvoustovkou, mu nestačíte uhnout.
Dodržování rychlostního omezení je v pořádku - i když v obci bych zavedl 60, podobně jako na Slovensku, kde se 50 prostě neosvědčila.
Kam proboha musíte tak strašně pospíchat? Když vozíte děti do kroužků, tak musíte jet prostě trochu dřív, abyste je rozvezla včas. Eventuelně můžete jet hromadnou dopravou. Když jsem viděl dopravu v Praze během špičky, tak si myslím, že je to nejrozumnější řešení.
Parkování na místě pro invalidy neohrožuje invalidu na životě. Ten postih je tak tvrdý proto, že tento přestupek je nemorální. Počet parkovacích míst před obchodním domem udává norma, takže si to nikdo nevymýšlí jako šikanu pro zdravé řidiče.
Zřejmě máte velké problémy s přijímáním zákonů a pravidel. Doporučoval bych Vám méně adrenalinu v krvi, více ohleduplnosti vůči těm řidíčům, kteří si "nejsou jistí" v ovládání vozidla (ač Vás to možná překvapí, i takoví bohužel musí jezdit) a zpomalit. Ono by se Vám taky jednou mohlo stát, že byste se tou svou "svižnou a bezpečnou jízdou" dostala nejrychlejší cestou na operační sál.
 Hanka 
  • 

Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(1.8.2006 8:03:35)
Milý Vladane, neříkám, že nemáte v něčem pravdu, ale asi jste nikdy nejel přeplněnou MHD s dětmi, nedej Bože, ještě s kočárkem. To radši pojedu autem po ucpané magistrále, než s dětmi v MHD.
 Xantipa. 


Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(1.8.2006 8:42:14)
Já nevím, ale možná chtěl Vladan říct, že po ucpané magistrále se kolikrát jezdí rychlostí chůze. To ovšem ze své zkušenosti nevím, neboť nejsem z Prahy. Zato vím, jak se jezdí u nás ve městě. Ráno a odpoledně ve špičce jedu autem ten kousek cca 20-25 minut. Pěšky bych to zvládla stejně, jenže ne s dětmi, které musím rozvozit ráno do MŠ a odpoledne do kroužků. A pěšky bych to s nimi nestihla ani náhodou. Ale předpokládám, že snad každý ví, že když jsem nucena v koloně jet téměř celou cestu 20-30 km, tak na jediném rovném a širším úseku ve městě tu časovou ztrátu nespasím tím, že pojedu jak debil stovkou bez ohledu na ostatní a o chodcích ani nemluvě. A věřte, že každý den tam nějaký pitomec dokazuje, že má dobré auto a vynucuje si přednost, tak si to zkuste do mě nabořit. Kvůli takovýmto pitomcům musím děti rozvážet po kroužcích, protože se bojím je pustit pěšky.
Když někam jedu, počítám se zpožděním. Dle mého soudu je lepší přijít někam o 5 minut později než se zabít nebo zabít někoho jiného. A já osobně pro 50 v obci jsem - právě s ohledem na chodce. A není potřeba na 50 jezdit 40. Se svým autem jsem jela na testovací jízdu kvůli rychlosti - i když ručička ukazovala 50,60 a 90, vždy jejich měřící přístroj /ale nevím, zda to byl policejní radar/ ukazoval o 4 km méně. Prý auta z výroby už jsou nastavená na méně.
Já osobně bych přehodnotila ten bodový systém, za určité přestupky bych rovnou řidičák brala - ale za stání na invalidech ne. Jenže je zase pravda, že někteří hauři si dělají co chtějí - co je komu do toho, kde stojím, já tu byl první.
 MM 
  • 

po Praze raději MHD!  

(1.8.2006 15:00:19)
Nesouhlasím s tím, že by bylo lepší jet s dětmi autem než MHD. Já tedy s dětmi (jedno z nich je miminko v kočárku) MHD jezdím a je to opravdu někdy náročné, ale podle mně pořád lepší než autem! Když si to představím, už jenom nastrkat do auta sedačky (o jejichž nutnosti pro mně není pochyb!) a potom děti a věci které beru sebou, během jízdy se pak musím soustředit na řízení a děti zároveň (kdykoliv může malý začít řvát, velký něco chtít...) a to ještě navíc ve městě, kde jsou zácpy, chaos a problémy s parkováním, tak to si přece jen raději vyhledám na internetu nejlepší spoj (většinou kombinaci nízkopodalžního autobusu a metra) a jedu MHD.
Auto máme, ale používáme ho v podstatě jen, když s celou rodinou jedeme někam mimo Prahu, na dovolenou apod. Myslím že pražská MHD je na dobré úrovni, mnozí zahraniční návštěvníci nám ji závidějí. Jen těch bezbarierových stanic, autobusů... atd. by mělo být víc! M.
P.S. S autorkou článku o silničním zákoně v podstatě souhlasím - sice má nějaké mouchy (které se snad dají ještě vychytat?!), ale i tak byl už dávno zapotřebí,aby si bezohlední řidiči přestali myslet že můžou všechno a nic se jim nestane!
 Pavla3 


POMOC  

(1.8.2006 15:14:36)
kdo že nám závidí pražskou MHD, někdo z Ukrajiny??? Bals někdy v Příži, v Londýně?????
 tinas 


Re: POMOC  

(1.8.2006 15:19:12)
Já vám naší MHD rozhodně nezávidím. :-))))))))))))))))))))))))))
S kočárkem je to v ní horor a bez kočárku kolikrát taky. Díky nemusím.
 MM 
  • 

Re: POMOC  

(1.8.2006 15:22:39)
Ano, byla jsem v Londýně i v Paříži, ale naposledy to říkali přátelé z Německa (Berlin, Göttingen). M.
 Pavla3 


Re: Re: POMOC  

(1.8.2006 15:33:11)
Možná jeli z Václaváku na Můsek ne? :-)))) Sorry, ale pražská MHD je příšerná, metra je málo, jezdí jen do půlnoci. Autobusy jsou přeplněný, tramvaje v hroznym bordelu (šinavý, hnusný). A vrchol všeho jsou řidiči, jsou to podle mě ti úplně nejvíc bezohlední řidiči co znám. Navíc, když v pražskym autobuse stojím, mám co dělat abych se v zatáčkách udržela madel (a to nemluvím o dětech). Přesto, když jedu na jednání jen na jedno místo do centra volím radši MHD, furt je to lepší než trčet v zácpě a shánět místo na parkování, nicméně si sama sobě pobyt v MHD nezávidím :-)))))) Řekla bych lepší než drátem do oka. Jinak jezím často trasu Pardubice Praha, pokud jedu sama jedu velmi ráda vlakem - třeba PENDOLINO je úplná pohádka, některý EC/IC taky, ale taky se mi obač stane, že nešťastnou náhodou vlezu do blbýho vlaku, jsem pro aby se třeba cestovné v hromadných prostředcích zdražilo, ale mělo by k něčemu vypadat. Pak by tomu třeba lidi přestali říkat socka.
 tinas 


Re: Re: Re: POMOC  

(1.8.2006 15:37:03)
Já teda taky do MHD vlezu jenom ve stavu nejvyšší nouze a to je ,když jedu do centra. Jedině tam nejedu autem a to ne kvůli provozu,ale spíš kvůli nedostatku parkovacích míst. Pro moje děti je to svátek,když můžou "sockou" jet. :-)))
 MM 
  • 

po Praze raději MHD!  

(1.8.2006 15:00:27)
Nesouhlasím s tím, že by bylo lepší jet s dětmi autem než MHD. Já tedy s dětmi (jedno z nich je miminko v kočárku) MHD jezdím a je to opravdu někdy náročné, ale podle mně pořád lepší než autem! Když si to představím, už jenom nastrkat do auta sedačky (o jejichž nutnosti pro mně není pochyb!) a potom děti a věci které beru sebou, během jízdy se pak musím soustředit na řízení a děti zároveň (kdykoliv může malý začít řvát, velký něco chtít...) a to ještě navíc ve městě, kde jsou zácpy, chaos a problémy s parkováním, tak to si přece jen raději vyhledám na internetu nejlepší spoj (většinou kombinaci nízkopodalžního autobusu a metra) a jedu MHD.
Auto máme, ale používáme ho v podstatě jen, když s celou rodinou jedeme někam mimo Prahu, na dovolenou apod. Myslím že pražská MHD je na dobré úrovni, mnozí zahraniční návštěvníci nám ji závidějí. Jen těch bezbarierových stanic, autobusů... atd. by mělo být víc! M.
P.S. S autorkou článku o silničním zákoně v podstatě souhlasím - sice má nějaké mouchy (které se snad dají ještě vychytat?!), ale i tak byl už dávno zapotřebí,aby si bezohlední řidiči přestali myslet že můžou všechno a nic se jim nestane!
 Slečna Marplová 


Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(1.8.2006 8:36:03)
Vladane,
jezdit v Praze se musite naucit. Je jasne, ze kdyz si udelate papiry v Prachaticich napriklad, tak stejne v Praze prilis neobstojite a budete se to muset naucit. Zejmena ve spicce. To jen pro vysvetleni cloveku, kteremu se zda novy bodovy system dobry, protoze kdyz videl, nevidano, dopravni spicku v Praze, tak z toho mel plne brejle.
Nemoralnosti parkovani na parkovacim miste pro invalidu jiste je, ale stejne mi trest neprijde adekvatni. Kdy budou odebirat ridicaky cestujicim v MHD, protoze nepustili babicku sednout? Vzdyt je to uplne stejne nemoralni.

Vite, ona ale spravne jizda ma byt plynula a svizna. Tezko dosahnout plynulosti, kdyz musim jezdit tricitkou po uplne nove silnici, kde je siroko daleko videt, chodniky jsou po obou stranach siroke 1,5 metru, ale stejne se budu plouzit tou dvacitkou, protoze vim, ze tam meri pani policiste. Zrejme si potrebuji prijit na nejaky tringelt na svacinku.
Ano, ohleduplni dodrzovali a dodrzuji pravidla stejne, neohleduplni jezdi jako prasata stale. Jizdu 50 km rychlosti v obci za prasarnu nepovazuju.
V pripade, ze se system bude dopilovavat, bych chtela postihy pro neohleduplne cyklisty a chodce taktez.
 tinas 


Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(1.8.2006 8:51:58)
Tak mám poslední dobou pocit,že řidič je nejhorší možná forma nebezpečí. Naprosto nechápu nový bodový systém a je mi už teď jasné,že díky němu v Praze po prázdninách nebude doprava fungovat tak jak by měla. I teď,kdy je Praha celkem vylidněná jsou všude zácpy. Já mám k dispozici dvoulitr a je fakt,že při 30 kilometrové rychlosti se autu fakt moc jet nechce a na dvacítce mi to vysloveně chcípá. Jedu a zběsile sleduji tachometr,abych náhodou během pár vteřin nepřesáhla onu předepsanou padesátku a věřte mi,že je to fakt záležitost vteřin a je tam podstatně víc než ona 50-tka. Klidně se mi může stát,že tím jak neustále musím sledovat tachometr přehlédnu něco mnohem důležitější ho nebo někoho.
Je mi záhadou proč se dříve mohlo jezdit mnohem rychleji v mnohem nebezpečnějších autech. Dnes máme airbagy,autosedačky,kvalitnější posilovače brzd,servo atd a jezdíme šílenou 50-tkou. Jakt o tu píšu už jsem naštvaná.Podle mého názoru se skutečně jedná o šikanu řidičů. Proč nikdo takhle nešikanuje pěšáky? každou chvilku mi nějaká baba skočí před auto a já kvůli ní musím brzdit. Kdybych jí srazila odnesu to já i když by ona byla úplně blbá a skočila mi tam. Je to spravedlivé? Pěšáci můžou všechno a řidič je omezen 12-ti body. Třeba svícení. Já od autoškoly svítím celoročně,ale může se mi stát,že jednou zapomenu a bác ho - bod dole.
Jistě na silnicích vídám i všelijaké "borce" co nerespektují nic a nikoho,ale většina řidičů je v pohodě. Snad jenom ty co neumějí jezdit ve městě jsou problematický,ale to se holt nezmění - leda by každá autoškola musela povinně odjezdit minimálně polovinu hodin v rušném provozu ve městě. pak by snad ubylo zmatkujících řidičů na křižovatkách a v provozu vůbec.

Obecně nemám pocit,že by nový bodový systém nějak přispěl k mojí bezpečnosti. Na silnici dál jezdí vraky,děti bez autosedaček a spousta pěšáků si přechází,kde chce.


Tinas
 tinas 


Re: Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(1.8.2006 8:59:28)
Tak tohle mi připadá trefné.
 VeraK 


Re: Re: Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(1.8.2006 20:09:03)
Moc pěkné auto, ale ten nápis vypovídá o inteligenci jeho majitele docela hodně. Teď musí, chudáček, jezdit podle předpisů a nemůže si se svým silným autem honit triko.
 Pavla 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(1.8.2006 23:36:33)
Opravdu si nemyslím, že tím, že někdo jezdí rychle či rychleji si nutně "honí triko" nebo si zvyšuje malé sebevědomí.
Teď jsem třeba jela párkrát na Moravu po D1 a kolem benziny na 50-tém je snížení rychlosti na 30km. Proč??? Žádná oprava, prostě nic! Prostě to nechápu. A mám opravdu po dálnici jet tou 30, nejel nikdo, tedy všichni jsme mohli dostat pokutu!!
No, já se teď rychlost snažím dodržovat, a tím jak ji dodržuju se v autě docela nudím, takže si čtu plakátky při cestě atd. a rozhodně se na jízdu soustředím míň než dříve. Dříve mně řízení auta bavilo, teď mně stresuje ;), páč se děsím, kdy dostanu trestný bod. A to nejsem žádný pirát silnic, nejezdila jsem v obci 100 a po dálnici 200, ale jízdu jsem uzpůsobovala podmínkám, kde jsem jela. Třeba u nás v ulici je povolená 50, ale kdybych tam jela tolik, fakt hrozí, že někoho zajedu, to mně ani nenapadne, víc jak 30 tam nejezdím. Kdyby lidi měli vlastní rozum a jezdili podle toho, jak to umí, jaká je na silnici situace atd., tak možná bychom tento zákon nemuseli mít.

A chodci, to je úplně kapitola sama pro sebe - Ti mi můžou skákat pod auto, jak se jim zachce, a tky to dělají.
 Eva, 2 kluci 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(2.8.2006 8:20:35)
Ty asi neumíš řídit, co? Neznáš ten pocit z úžasné jízdy - nemusí být zrovna superrychlá, a živá jistě. U 50tikilometrové jízdy cca 5 km mimo město v polích (ovšem územně kvůli přiřazení obcí k městu) se mi vážně chce strašně spát. Nedivila bych se, kdybych tam jednou zabila sebe, své děti, příp. někoho jiného.
 VeraK 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(2.8.2006 12:50:27)
Z čeho ususzuješ, že neumím řídit? Div se, umím. A vážně se neploužím mimo obec ani 50 ani 60.Jen pořád nechápu, proč bych neměla dodržovat předepsanou rychlost, i když je v dané situaci třeba nelogická. Prostě do města (vesnice) vjíždím 50 km rychlostí a přidávám až za cedulí značící konec obce. A mimo obec jezdím max. 90 km rychlostí. Tak mě to učil instruktor v autoškole, v zákoně je tohle už hooooodně dlouho a já zákon respektuji. A jestli se ti chce při 50 km rychlosti spát, tak vážně nemáš co dělat za volantem.
 Eva, 2 kluci 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(3.8.2006 9:19:55)
A ty bys neusnula, kdybys musela 2x denně jezdit 10 km 50ti kilometrovou rychlostí, i když jezdíš mimo jakékoliv domy, kolem luk a polí,ale stále "ve městě"? Po městě jezdím klidně i 20kou, když to provoz vyžaduje. Mě ovšem vadí, že nedají na takovéto úseky značky s povolenou vyšší rychlostí!!! Bohužel jezdím jen tuto trasu, mé auto ještě 60kou od 1.července nejelo. U nás ve městě se běžně dříve jezdilo v určitých úsecích 100km/h (na okruhu), tak byla spotřeba benzínu docela slušná. Teď budu muset asi auto prodat - benzín drahý, spotřeba vyšší než dřív (cca o 20%), tak jezdím pořád míň a míň, pojištění odpovědnosti - už to nezvládám. Jako samoživitelka se 2 dětmi budu raději trávit místo času s dětmi 2h denně jízdou autobusem, ale ušetřím 1500,-měs. A nebudu muset platit pokuty :-))
 Káča 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(3.8.2006 15:35:35)
"A ty bys neusnula, kdybys musela 2x denně jezdit 10 km 50ti kilometrovou rychlostí, i když jezdíš mimo jakékoliv domy, kolem luk a polí,ale stále "ve městě"?"
Panebože, kdo to po těch silnicích taky jezdí!!! Já bych tedy neusnula. U nás je obytná zóna s dvacítkou. I někteří rodiče tu jako "trpící chudáci" jezdí spíš 50, protože by při té pomalé jízdě asi usnuli. Ta padesátka tam není pro srandu králíkům! Uznávám, že větší flexibilita v označení omezení rychlosti by byla někdy na místě, jenže rozhodně ne dle toho, jak kdo někam pospíchá.
 Insula 


Řidiči v Praze 

(1.8.2006 9:18:04)
No, můj bratr kdysi pracoval v Praze a je to opravdu dobrý řidič a jezdí bezpečně, ale v Praze byl vždycky šílený z řidičů. Vyprávěl: "Jedu, na značce 60, jedu 80 a všichni mě předjíždějí a ještě na mě troubí a klepou si na hlavu." Tak na takové řidiče je třeba si posvítit. Myslím, že omezená rychlost není pro srandu králíkům.
Ale to jsem ani tak nechtěla psát. Spíš mi připadá naprosto nemorální a tragický, jak se chovají vysocí policejní úředníci, sami policisté, ministři. Měli by jít příkladem a přitom je tomu právě naopak. Ministři jezdí bez majáku 190-ti kilometrovou rychlostí bez důvodu a ještě chtějí potrestat řidiče, který je natočil, pro ně trest žádný, policisté používají neoprávněně maják a pak se vesele řítí ulicemi a vysocí policejní úřednící řídí ve stavu, kdy sotva mohou chodit. Pro ně snad zákony neplatí??? A pak si dají trest sami. No, kdyby to nebylo tak ostudné, tak bych se zasmála.
 Verka 
  • 

Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(1.8.2006 12:18:49)
To nechápu, proč se budete ploužit dvacítkou, když mužete jet rychleji. A navíc, kolik takových úseků, které popisujete vůbec je? Také jezdím, ale žádný takový zbytečný jsem ještě neviděla. Asi mám kliku. Tak si dejte pozor, abyste náhodou při tom dodržování "tvrdého" silničního zákona nedostali pokutu za pomalou jízdu.
 Erika a Peťko 


Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(2.8.2006 1:04:55)
Ehm, Slečna Márplová, oni sa vás policajti snažia najprv naučiť dvaciatkou, aby vám neskôr mohli povoliť tú päťdesiatku :o))) Srandujem ;o)
A teda nechcem sa dotknúť bratov Čechov, ale za posledný rok som bola niekoľkokrát v Prahe, prvýkrát v "srpnu" minulého roku a naposledy minulý mesiac, bohužiaľ sa nič nezmenilo, na celej diaľnici od Brna až po Prahu máte toľko "silničných prác", že sú tam neustále nejaké obmedzenia v rýchlosti a takisto presmerovanie z pruhu do pruhu, čiže by som tam nedoporučovala ani predpísanú 130 km/h. Hneď za hranicami až do Brna si ide človek po panelovej diaľnici vytriasť dušu a potom je to furt samé obmedzenie.
Čo sa mi však veľmi páčilo u vás bola trojprúdová diaľnica na niektorých úsekoch, v tom úplne pravom išli kamiony a ostatné autá plynulo v ďalších dvoch. V prvom rade nech vám dajú do poriadku diaľnicu.
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(2.8.2006 13:24:28)
Marplová,
se ňák vytahuješ na chudáka venkovana. Ale tu pražskou špičku neokecáš. V té ti není vůbec nic platné, že narozdíl od venkovana víš, do kterého pruhu se zařadit. Stojí totiž všechny pruhy.
Jsem Pražák od narození a bydlím v centru. Pokud můžu, vyhnu se tomu, abych po městě jezdil autem. Je to nesmírná otrava a ztráta času. Hromadná doprava je mnohem rychlejší a v Praze jezdí na vteřinu přesně.
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(2.8.2006 13:40:03)
Milado,
k věci, prosím.
 Pavla3 


Re: Re: Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(2.8.2006 13:43:19)
Cha cha a kdepak byl panáček tak dlouho, že by přerod z ostravského horníka na rodilého pražáka ..... No už se nám stýskalo :-))))
Doufám, že se zas Bobe neodmlčí.
 Slečna Marplová 


Re: Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(2.8.2006 13:53:14)
A helemese, Bob! :-)
Tak to je omyl, ja se na chudaka venkovana nevytahuji, jen mu jaksi priblizuju situaci v Praze. Spatne se diskutuje s clovekem, ktery posuzuje jak ridit Prahou na zaklade "kdyz jsem to tam videl" ... to jaksi neni dost pro posouzeni. To musis pravidelne a nekolikrat prozit a ne koukat vyjevena na chodniku a myslet si cosi o Babylone. A neni pravda, ze vsechny pruhy stoji. Nestoji, jezdi ruzne rychle a to podle toho, kam vedou.
Jo a hele, Bobe, rodily Prazaku, v ktere Praze to jezdis emhadou na chlup presne? Ja jen, ze sama z Prahy nemohu to same rici o MHD.
Marplova, rozena v Praze
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(2.8.2006 14:18:26)
Marplová,
zkus někdy do té MHD vlézt. A porovnej skutečné časy s jízdním řádem. Viz dpp cz.
Jezdí to zcela přesně.
 babi_ 


přesná MHD? 

(4.8.2006 19:09:33)
Musím se přidat ke Sl.Márplové, byť nerada - Bobe, metro asi jezdí přesně, ale tramvaje a autobusy určitě ne, a situace zažívané na sídlišti, mimo špičku obdařeném jednou linkou s 20ti min intervalem, byly za nepříjemného počasí s dvěma malými dětmi opravdu zoufalé - občas totiž spoj prostě vynechal, nebo odkroužil pět minut předem! Teď jezdím hodně autem, hlavně kvůli kroužkům dětí, a je to fakt rychlejší vyjma případů nehodami ucpaných směrů.
Jezdím předpisově stejně jako před zavedením postihů. Zákon je od toho aby se dodržoval, jestli se nám nelíbí, musíme zařídit změnu. Dtto rychlosti na jednotlivých úsecích, které jsou někdy nesmyslně nízké, takže Sl.Márplovou i mě štvou, ovšem ploužím se, byť se skřípěním zubů...
 Bob the Ghost 


Re: přesná MHD? 

(6.8.2006 14:34:29)
Někde na periferním sídlišti je auto určitě rychlejší, o to se nepřu.
Já jezdím do práce napříč centrem a jednou jsem to zkusil autem, páč jsem po šichtě pokračoval někam dál. Rozdíl byl dvacet minut ve prospěch metra. (Metro 20 min, auto 40).

To, co píšeš o jízdních řádech, mi připadá neuvěřitelné. Že by autobus odjel o pět minut dřív, to jsem neviděl už asi dvacet let.
Naopak mám každodenní zkušenost, že když má autobus podle řádu na webu odjíždět v 7.08, tak taky v 7.08 odjede.
 Pavla3 


Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(1.8.2006 9:01:27)
Vladane,
skutečně netuším co je vědecky dokázáno...... :-), ale já mám své zkušenosti. Řičičák mám již téměř 18 let, při průměru km za rok asi 25 tis. je to asi 450 tis km. Za tu dobu jsem měla 2 dopravní nehody, jedna mnou zaviněná byla asi takhle musela jsem brzo vstávat do práce a ppřitom se vrátila ze služebky asi ve 4 ráno, hned na první křižovatce jsem přehlídla auto a nedala přednost, zplaťpánbůh se nikomu nic nestalo, odnesly to jen plechy. Druhou nehodu způsobil na nasněžené silnici v koloně za mnou řidič s velým teréním autem na letních pneumatikách moje auto bylo dle pojišťováka na odpis, ale mě ani dětem se nic nestalo. Můžu mluvit o štěstí. Ani jeden z těchto případů nový zákon neřeší, za nevyspání se - trestné body nikdo nedostane, a letní a zimní pneumatiky taky neřeší.
Jinak jezdím určitě bezpečněji, když jedu svižně, než když se ploužím 30 tam kde bych mohla jet 50. Na silnici se pohybuje mraky magorů, kteří místo toho aby jeli ve vesnici 51, radši jedou 30, asi chdáci nevědí, že každé (novější) auto je už z továrny vybvené tachometrem, ukazujícím asi o 10% vyšší rychlost. A úplně nejvíc jsem nadšená z policajtů, kteří měří rychlose na konci vesnice u cedule. Co myslíš je lepší plynule zrychlovat či zpomalovat, nebo u cedule dupnout na brzdu a naopak přidat plyn jak blázen..... A další věc lidi, kteří maj dost peněz pořídí si pasívní antiradary (ty zákony nezakazují) budou dál jezdit jak šílenci klidně stovkou ve vesnici a nic se jim nestane, a když náhodou, na zkorumpování českýho polcajta maj přece peněz dost. Jsem určitě pro spřísnění, ale co vymyslel MISTR Šimonovský a spol je totální zhovadilost.
 tinas 


Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(1.8.2006 9:08:10)
Pavlo souhlas.
Rozhodně není nic příjemného jet 30-tkou za nějakým dědulou ve 120,který už z principu víc nepojede. Vznikají tak nesmyslné kolony,které nikomu nepomůžou.
Já řídím 8 let a zatím bez nehod.Ťuk ťuk ťuk. Je to i o tom,že si člověk musí uvědomit,kam až může zajít a kde je ta správná hranice rychlosti s ohledem na stav vozovky a možná rizika. To by každý z nás měl mít v sobě a ne strach z nesmyslné represe. Já jenom čekám,kdy nějakého magora napadne,že bychom mohli chodit dělat řidičské zkoušky každý rok jako to například mají profesionální řidiči u DP nebo sanitek.
 rybushka 


Re: Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(1.8.2006 9:17:20)
Tino, jenže né každý je zodpovědný a spousta lidí si o sobě myslí, že jsou supermani. A ten dědek se škodovkou tak jezdil odjakživa, to není novým zákonem.
 tinas 


Re: Re: Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(1.8.2006 9:20:41)
Rabushko,
věř mi,že je to fakt opruz jezdit za někým takovým. :-)))))))))))

No a co se týče naší policie nedělám si velké iluze. Platilo se dříve bude se platit i dnes.
 rybushka 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(1.8.2006 9:27:06)
Tino, do července byl zase vopruz jezdit za mnou, páč jsem jezdila padesát až šedesát na padesátce a spoustu lidí to stresovalo. A lidi si zvyknou, že těch třicet jet nemusej, když je tam padesátka.
Víš, mně hodně pomáhá, když si umím vysvětlit, proč na kterém místě ta která rychlost je - že je to sice čtyřpruh, ale jsou tam přechody, že je tam hodně připojovacích pruhů a ano, jsou místa, kde to mezení je zbytečné, ale není jich zase tak moc,jak se na první pohled zdá. A musím se smát, protože já o těch místech vím už dlouho, zatímco teď to spousta lidí vydává za hroznej objev, protože najednou se po nich chce, aby ty zančky poslouchaly. Někdy si říkám, jestli tam ty třicítky nebyly proto, aby řidiči zpomalili aspoň na těch potřebnejch padesát.
 tinas 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(1.8.2006 9:35:05)
Rybushko,
jsem ochotná respektovat značky,ale ne nesmyslnou 30-tku tam,kde není potřeba. Já opravdu nemám problém s respektováním zákona,ale nebudu už z principu dělat nesmyslné věci.Nejdříve mělo proběhnout přeznačení,tak aby odpovídalo aktuálně dopravě v tom,kterém místě a pak měla být spuštěna tahle šílenost,když už to bylo nezbytně nutné.
 rybushka 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(1.8.2006 9:45:20)
Tino, mně by zajímalo, co máš za tak skvělý auto, že neumí jet třicítkou ;)

já mám autičko, kterým bych mohla drandit dvěstě a ani by se nezadejchalo, ale nedělám to. Neužívám si tu absolutní rychlost, ale mám moc ráda jeho zrychlení a prostě to, že můžu na každou situaci regaovat dvěma způsoby- buď zabrzdit a počkat, nebo zrychlit, což u některých aut prostě nejde. Mám prostě vyšší manipulační prostor a je úplně jedno, jestli jedu padesát nebo sto. A jezdit svižně bez zdržování neznamená porušovat padesátku, znamená to třeba nebrzdit, když se leknu protijedoucího vozidla, číst značky a nezmatkovat v křižovatkách.

Mimochodem, může mě čert vzít, když jedu k přejezdu, kde hodlám přibrzdit na třicítku, rozhlídnout se a třicítkou přejet, a za mnou se řítí auto, který zcela zřejmě pdobný manérv udělat nehodlá a hodlá se mi brzy podívat do kufru. Ano jsem trapná, že považuju přejezd za křižovatku, ale hodlám přežít a nemyslím si, že bych tím nějak výrazně narušovala plynulost provozu.
 tinas 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(1.8.2006 9:55:23)
Rybushko,
mám Forda. Moje auto umí jet 30-tkou,ale není k tomu seřízené a tak počítač automaticky začne jakoby přidávat a z toho pramení to cukání auta.

Taky se ráda svezu rychleji,ale na dálnici,kde je široká silnice a ne mezi panelákama,kde musím každou chvilku čekat nějakého trotla nebo dítě.
Věř mi,že jezdím opatrně i když nedodržuji 50-tku.
 yetti 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(1.8.2006 14:17:51)
lol ty seš asi z marsu, nestačím se divit, kolik se najednou objevilo odborníků na dopravu a kolik lidí je schopných posoudit oprávněnost snížení rychlosti. 10 let jezdím po praze a kolon jsem si užil dost. ty kolony jsou v 99% způsobeny havárií nebo odstaveným vozidlem a neschopností ostatních řidičů věnovat se řízení (jižní spojka). kolony v centru jsou způsobeny přemírou automobilů, na kterou není městská dopravní síť dimenzovaná. podívejte se do již výše zmiňovaného německa a na jejich dálnice v dopravní špičce. bohužel jsme češi, kteří se každým zákon cítí uraženi, diskriminováni a šikanováni. o mouchách nového zákona nebudu psát, to je jisté že je třeba poladit, nicméně snižování rychlostních limitů vidím jako pozitivní - nejde jen o možnost jezdit rychleji - při rychlejší jízdě vozidlo produkuje vyšší míru hluku a bydlet u rušné (ruské) ulice je opravdu zážitek. a výše trestů za jízdu v opilosti nebo ne nevýznamné překročení rychlosti je ještě malá. za jízdu pod vlivem bych udělil doživotní zákaz řízení.
2 Alice - chraň nás Bůh potkat tě na silnici
 Vladan 


Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(1.8.2006 9:09:57)
Ale ti policajti u cedulí - to je jen o lidech. To přece není chyba zákona. Navíc - já dělal autoškolu před osmi lety a tam jsme se učili (možná, že to bylo u Vás jinak), že rychlost v obci se musí dodržovat od značky ZAČÁTEK OBCE po značku KONEC OBCE. Proč pořád někdo řeší, jestli je to správné nebo ne? Ten zákon takový je a hotovo!
 tinas 


Re: Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(1.8.2006 9:16:35)
Napadlo tě,že to třeba není dobrý zákon a,že neměří všem stejně?
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(1.8.2006 9:17:20)
Já musím říct, že od prvního července se mi jezdí o hodně líp. Asi jsem neměla zatím tu smůlu na nějakého toho ustrašence, o kterých se všude píše, že jezdí pro jistotu 30 a blokují provoz za sebou. Co mi naprosto vyhovuje, že se jezdí méně agresivně.
A nářky nad tím, že si někdo dovoluje chtít, aby se dodržovala omezení od začátku do konce obce - no comment.
Pokud jde o nadbytečné značení - taky znám. Doufám, že půjde pryč.
Zabavení řidičáku při stání na invalidech a podobné nesmysly taky doufám nepřežijou. Ale celkově přísný silniční zákon vítám. Jen ještě kdyby se ke mně nedonášely zvěsti o tom, že jsou policisté i nadále ovlivnitelní a úplatní... pak bych byla úplně nejradši.
 Pavla3 


Re: Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(1.8.2006 9:22:52)
Vladane,
lidem jako ty by se určitě žilo fajn i za totáče, je to totiž jedno jak je zákon, kteý MUSÍŠ dodržovat nesmylsnej (jaký má chyby) prostě ho doržuješ, ale taková je asi polovina lidí. Druhá polovina prostě musí být přesvědčena o smysluplnosti pravidel, která je nucena dodržovat, aby je skutečně dodržovala. Nechci vést diskusi, jestli ja některá skupina lidí lepší nebo horší (jsou z tohoto hlediska neutrální) mezi oběmi skupinami se najdou gauneři i výborný lidi. Jde jen o to, že z morálního hlediska je ta druhá skupina prostě nesmyslnými předpisy diskriminovaná. Viz novela silničního zákona - pro mě jasná diskriminace. Já totiž nepotřebuju mít v zákoně pod hrozbou snakcí, abych pouštěla chodce, prostě je pouštím, abych vozila děti v autosedačkách, vozím je tam, abych svítila (na dálnici jsem například svítila vždycky ještě dávno dávno před "svítící zimou") a tak dále, ale tam kde je ve městě 4proudá silnice široko daleko žádnej přechod ani chodník natož obytnej dům jelikož je to výpadovka a nějakej idiot z Policie ČR si usmyslí, že cedule konec obce dá pro jistotu ještě o 100 m dál tak tam já 50 prostě nepojedu i kdyby mi hrozili oběšením :-)))
 VeraK 


Re: Re: Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(1.8.2006 20:19:24)
Pavlo3, mám tomu rozumět tak, že když se mi nějaký zákon nelíbí a zdá se mi nelogický, tak ho podle vás nemá dodržovat? A když ho dodržovat budu, tak jsem stará struktura, která by si za totáče libovala? Ty jo, to je teda úderné!!!! A jestli vás zabije, že nějakých 100 metrů ještě musíte jet 50 km rychlostí, tak to je opravdu bez komentáře. Kolik času za těch 100 metrů ušetříte, když na to šlápnete? 2 vteřiny, 3 vteřiny?
 Pavla3 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(2.8.2006 9:15:19)
Milá Věro,
jezdím denně téměř 200 km (v době kdy mám nejvíc práce), na 100 km mám tak 6-8 vesnic nejsem v Čechách ta vzácnost, která by mohla najet na dálnici jet po ní 100 km a pak zase sjet. Pokud jsem jela BEZPEČNĚ před zákonem měla jsem vždy u cedule nějakých 70 (možná malinko víc, ale na dalších 30 metrech už mám 50-60) atd. Kus mám po dálnici a cesta mi trvala zhruba 1 h 20 minut. Při prví jízdě po 1.7. jsem zkusila jet NAPROSTO předpisově tzn. u cedule přesně 50, přitom jsem se musela zbytek vesnice kodrcat 30 za blbečkama co nevědí, že když mají na tachometru přesně 50 jedou ve skutečnosti 45 tak pro jistotu jeli podle jejich tachometru tak 35). Názory, že takovýhle můžeš předjet jsou úsměvné, když takových před tebo jede 5 a dalších 5 do protivky NENÍ PŘEDJŽDĚNÍ BEZPEČNÉ. Takže vzorná předpisová jízda mi trvala 1h 45 min. Tzn. krát 2 zrtáta 50 minut denně. Asi to tady zpousta vzorňaček nepochopila já jsem jednoznačně pro zpřísnění, ale pokutovat lidi za rychlost o 10 km vyšší na bezrizikových místech jeh zhovadilost. Taky nejezdím přes vesnice 120 a takovým bych taky vzala řidičák. Taky mě předjíží mraky magorů, kterí se na 90 kolem mě řítěj 150. Paradox je ten, že těch vůbec neubylo. Takoví "normální" jako já jezdí trochu pomaleji, takoví jako ty pravděpodobně vůbec jízdu nezměnili, ale ti co jezdili 150 mimo vesnici 190 po dálnici a 100 přes vesnice tak jezděj dál. To mi věř jsem na tý silnici vážně každý den. (Za červenec mám asi 5000 km)
 Káča 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(3.8.2006 16:07:26)
Já souhlasím s Vladanem, nikterak totalitě přikyvující mi nepřijde a tobě bych popřála užít si rovnou třeba to vězení či zabavení auta v oněch "liberálnějších" krajinách. A s tou padesátkou u cedule je to alibismus.
 Vladan 


Re: Re: Tak nevím... 

(1.8.2006 9:04:58)
Je mi fakt záhadou, proč se každý rozčiluje nad povinnou padesátkou v obci. Ta byla i před zavedením bodového systému. Každý řidič by ji měl být schopen udržet bez toho, že se MUSÍ neustále dívat na tachometr. Když se zaváděla padesátka ze šedesátky, tak tolik povyku k vůli tomu, že se MUSÍ dodržovat o deset kilometrů nižší rychlost, nebylo.
Že je parkování na místě pro invalidy nemorální není můj názor, ale názor policie a ministerstva dopravy, kteréžto orgány se na této interpretaci shodly.
Jezdit v Praze ve špičce bych skutečně nechtěl a ani to nedělám. Používám hromadnou dopravu (naštěstí se v Praze nevyskytuju tak často). Občas mám dojem, že obyvatelé Prahy by rádi, aby pro ně platila jiná pravidla než pro zbytek republiky!
Že je chyba v dopravním značení, to je obecně známo a policie to momentálně řeší.
I chodci budou moci být pokutování - za přecházení mimo vyznačený přechod či ohrožení řidiče tím, že mu vběhnou pod kola. Pro cyklisty to platí zrovna tak.
Je zajímavé, že v naší republice se přijme zákon a hned je proti němu vlna odporu, že se NEDÁ dodržovat. To jsou mi věci - znám spoustu řidičů, kteří ještě neztratili ani jeden bod. Čím to asi bude???
 tinas 


Re: Re: Re: Tak nevím... 

(1.8.2006 9:15:17)
Vladane,
vzhledem k tomu,že v Praze jak sám píšeš jezdí jenom sockou neznáš pravou podstatu dopravy ve městě. A proč by Praha měla mít svoje vlastní pravidla? Jednoduše protože je to hlavní město kam se stahují řidiči ze všech koutů země. Je tu největší provoz a, když nebude zajištěna plynulost jízdy ucpou se všechny hlavní tahy ve městě i výjezdy na dálnice. To zní logicky ne? Možná by ses divil,ale nejvíc nehod nezpůsobují pražáci,ale právě lidi z venku,kteří nejsou zvyklí jezdit v tomhle babylonu. Pražák už předem ví do,kterého pruhu se kam řadit a tak je pro něj jízda mnohem snadnější a hlavně má lepší zácvik z autoškoly.
Když jsem si dělala autoškolu říkal nám instruktor,abychom jezdili rychleji. Doslovně říkal,nemůžete jet 60,když ostatní jedou 80 a měl pravdu. Ve městě to prostě musí odsejpat,protože jinak je to fakt děs a nedostane se nikdo nikam už s ohledem na množství různých uzavírek.


No a k tomu,že i dříve se mělo jezdit 50 bych asi dodala jenom tolik,že dříve se prostě při odchytu policistou zaplatila nějaká ta stovka na pokutě případně se to ukecalo,ale dnes máte pouhých 12 bodů a dsot. Obecně by mi to mělo být jedno,protože si celkem dávám pozor a většinou znám stanoviště policajtů,ale z principu mě to štve. Nejsem žádnej střelec - jezdím opatrně,protože vozím sebe a hlavně děti,ale 50-tka (nedej bože 30) je na mě fakt moc silný kafe.
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Tak nevím... 

(1.8.2006 9:23:10)
Tinas, ale jednou je dáno, že máš jezdit 50. Tak jakýpak silný kafe?
Co mě fakt štve, že v tomhle státě se zákony dodržujou jen když se někomu líbí. Když ne, vykašle se na ně.
Co mě vždycky fascinovalo, fascinuje a fascinovat asi bude, jsou lidi, pro který je 50 pod úroveň - vždycky je dojedu na příštích světlech. Nikam nedojedou rychlejc. Kdyby byla povolená 60, budou říkat, že to je pomalý, a jezdit 70...
Jezdím podle předpisů a nemám s tím problém. Okolo mě je spousta lidí, kteří si stěžujou, že nejsou schopní uhlídat rychlost na tachometru, ale to se snad měli naučit v autoškole, a ne to, že překračovat povolenou rychlost je žádoucí.
 tinas 


Re: Re: Re: Re: Re: Tak nevím... 

(1.8.2006 9:30:47)
Lízo,
někdo má 120,kde není problém jet pomalu,protože to prostě rychleji nejede a někdo má holt auto nové řízené počítačem a dělá mu problém jet 30,protože to auto na to prostě není stavěné.
Ve svém okolí mám dvě velké dvouproudé silnice,které jsou za prvé omezené rychlostí na 50-30 km v hodině a za druhé předěleny betonovými bloky,tak,aby prostě nikdo nemohl jet rychle. Konkrétně třeby ty nesmyslné betonové bloky,které se vynoří najednou bez varování uprostřed silnice mi přijdou neskutečně nebezpečné. Já už vím,kde jsou a tak se jim vyhnu,ale kdo tam nejezdí může být nemile překvapen. Proč vůbec stavíme dvouproudé silnice,když je nemůžeme využívat? Proč se vyrábějí auta ,která obecně jězdí víc než 50 km/h? Představ si situaci,kdy v Praze jedou skutečně všichni předpisových 30-50 km v hodině. To je prostě nemyslitelné,protože by nic nefungovalo. Neprojela by ani záchranka ani MHD nic. 50-tka mi připadá opravdu naprosto nesmyslná rychlost.
No a co se týče policie - ta se teď hromadně vrhla na stíhání řidičů ,ale už nemá kapacitu třeba na to,aby se postarala o válející se bezdomovce vedle metra a nebo řvoucí cikány pod okny domu. Hlavně,že vydělají na tom jestli jede někdo o 10% rychleji než má.
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak nevím... 

(1.8.2006 9:33:23)
Tinas, nemám stodvacítku, to za prvé. Jezdím taky v Praze ve špičce, to za druhé. No a jestli majitelé silných aut mají takový problém jet povolenou rychlostí, tak jistě můžou s výhodou své auto střelit, koupit si slabší a za rozdíl v ceně jet třeba na dovolenou...
Jestli umíš nebo neumíš jet se svým autem 50, není ničí problém než tvůj. To, co píšeš, jsou výmluvy, nikoli důvody.
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak nevím... 

(1.8.2006 9:34:34)
Jo a když tu byly ty argumenty autoškolou, tak přidám jeden oblíbený bonmot našeho učitele z autoškoly. Jet rychle umí každej blbec, jezdit pomalu je umění ;-). Když tak čtu diskusi, začínám ho chápat.
 VeraK 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak nevím... 

(1.8.2006 12:55:34)
Souhlasím s Lízou. Prostě je daná 50 km rychlost, tak je třeba ji dodržovat. A nikoho nezajímá, jestli máš 120 nebo Ford s počítačem. Výmluvy, výmluvy, výmluvy. Jistě sis auto kupovala, když už 50 km v obci platilo, že? Tak o co jde? O to, že se najednou přísněji kontroluje dodržování zákona? A proč by nemělo, jestliže to sníží počet dopravních nehod a úmrtí na silnici?
Taky přidám jednu historku z autoškoly - instruktor nám vyprávěl, že jezdí za dcerou do Prahy. Jeho manželka striktně dodržuje předpisy, on občas zrychlí na vyšší než povolenou rychlost. Tak si jednou stopli, o kolik se liší čas jeho a manželčiny jízdy. O pouhých 10 minut!!!!!
 MM 
  • 

Souhlasím s Lízou 

(1.8.2006 15:19:10)
Lízo, naprosto s Tebou souhlasím! Co to je za výmluvy typu, že "auto na to není stavěné" apod.?!? Mám takový dojem, že si někteří lidé při řízení léčí své mindráky, když jim tak vadí jezdit "civilizovaně"...
Stejně tak mě zaráží výraz "socka" pro MHD, který tu zazněl. Proč se nad veřejnou dopravou takovýmto pejorativním spůsobem "ofrňovat"? Myslím že často je inteligentnějsím řešením jet MHD a ne za každou cenu autem! No někteří to zřejmě mají zapotřebí...
Miriam
 tinas 


Re: Souhlasím s Lízou 

(1.8.2006 15:20:42)
MM ať si každý jezdím čím chce. :-))))
Když pojedu autem nemusím se dívat na ožralé bezdomovce apod.
 tinas 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak nevím... 

(1.8.2006 9:40:08)
Ano mohla bych prodat svoje bezpečné auto a koupit nějaký slabý vrak,ale komu bych tím pomohla? Sobě jistě ne,protože svojí bezpečnost a o tu mi jde především mám dost ráda.
Nikdy jsem nejezdila jako šílenec,děti pokaždé vozím v sedačce,svítím celoročně,pneumatiky měním a technické parametry vozu mám v pořádku. Babičky na přechodu pouštím i když připouštím,že občas bych nějakého kreténa co mi skočí před auto vskutku ráda srazila k zemi. Bohužel mám v sobě nějaký pud sebezáchovy a tak jenom řeknu,že je to kretén a slušně přibrzdím. Není to diskriminující,že já se musím ovládat a řešit svoje pocity a případný neposlušný chodec(a že jich je) si může do vozovky skákat jak se mu zlíbí? Proč není potrestán on,když nešel po přechodu a plete se do silničníhio provozu - přece je to taky účastník silničního provozu? Nikdy jsem neslyšela,že by někdo dostal pokutu za špatné přecházení a nebo za to,že někomu vleze před auto. Opačně velmi často.
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak nevím... 

(1.8.2006 9:52:23)
Tinas, v tomhle nelze než souhlasit. Některých typů chodců (napadá mě v zimě na náledí matka, která vyběhla zpoza rohu domu a bez rozhlédnutí vběhla na přechod s dvěma dětma - rozmýšlela jsem se v tu chvíli, jestli to naprat do kandelábru nebo do auta ve vedlejším pruhu...) se bojím. Taky se bojím cyklistů.
Jenže nic naplat, já sedím v té hromadě plechů a když dojde ke srážce, vždycky to odnesou oni, takže princip, že ten "silnější" je více omezován, chápu.
 tinas 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak nevím... 

(1.8.2006 9:57:01)
Hm,tak to jsi dobrá. Já bych myslela,že zákon má platit pro všechny stejně. Můžeš si vybrat,jestli chceš jet bezpečněji v autě a nebo na kole či na motorce. To je jenom tvoje volba co ti připadá bezpečnější a já nechápu,proč bych za to měla být z principu trestaná. V tomhle státě se na řidiče opravdu kouká jako na nutné zlo a největšího nepřítele.
 tinas 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak nevím... 

(1.8.2006 10:00:09)
Teď mě aktuálně napadl příklad toho,jak naše policie neměří všem stejně. Zatímco na Czech Teku rozdává zdarma trubičky na kontrolu požitého alkoholu mě nikdo takovou službu nenabídne. Dost pochybuji o tom,že bych mohla jít za policajtem a říct,že chci totéž co má ta partička na mejdanu,který platíme my všichni.
 yetti 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak nevím... 

(1.8.2006 14:39:03)
lol, ty seš opravdu vemínko z ryby. to že někde působí policie preventivně je velmi pozitivní věc a ty je hned za to kritizuješ? už sem radši výplody tvé choré mysli neprezentuj, děláš ze sebe stále většího hlupáka. a až budě chodec,kterýho svou rychlejší jízdou srazíš na přechodu léčen ze zdravotního pojištění, taky se necháš porazit, protože si ho taky platíš přeci. no comment
 Verka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak nevím... 

(1.8.2006 12:30:15)
Tak to je zase omyl. Pokutu dostane i chodec. Stalo se to mé matce, když přecházela mimo přechod pro chodce. Takhle diskuze me silně rozčiluje. Bezohlední řidiči si tu hledají nebo zveřejňují výmluvy, proč nemůžou jezdit padesátkou a že musí brzdit u přechodů, ale asi se jim nikdy nestalo, že šli po přechodu, v jednom pruhu auta stála a v tom druhém vyjel nějaký chytrák, co má pravidla na háku a málem je srazil i s kočárkem. Naštěstí mám dobrý postřeh a včas jsem zastavila, abych dala tomu nadřazenci přednost.
 Aya 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak nevím... 

(1.8.2006 13:59:51)
K tomu špatnému přecházení. Jsem z Havířova, dříve tady městská policie běžně pokutovala chodce za špatné přecházení, přecházení na červenou. Od platnosti nového zákona už kontrolují jen řidiče. Je to v lidech a v přístupu.
 yetti 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak nevím... 

(1.8.2006 14:33:42)
ono je rozdíl, jestli ti tam vleze a jedeš 50 = nemáš problém, a když jedeš 70 - to je pak kretén, co vůbec leze na ulici. jaksi si neuvědomuješ, že ty jseš též účastníkem silničního provozu.
 Pavla3 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak nevím... 

(1.8.2006 9:37:04)
Tinas,
já nevím, možná bych zavedla sluhu s červeným praporkem, který by běžel před každým autem, nebylo by to nejlepší :-)))))))) Tím by se jistě všechno vyřešilo. Škoda, že to Šimonovskýho nenapadlo.....
 tinas 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak nevím... 

(1.8.2006 9:42:27)
Pavlo,
to je dobrý nápad,ale nejsem si jistá,kdo by měl o tenhle typ práce zájem. :-))))))))))))))

Mám pocit,že by měl zvítězit zdravý rozum nad nesmyslným zákonem mistra Šimonovského.
Upřímně řečeno poslední dobou je mi dost líto profesionálních řidičů. Ty jsou v průšvihu už jenom tím,že ráno vsednou za volant. Je fakt,že po dálnici jezděj třeba kamioňáci jako prasata,ale i tak jim fakt nezávidím už třeba jenom s ohledem na nedostatek parkovacích míst pro ně.
 Pavla3 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak nevím... 

(1.8.2006 9:47:17)
Nehledě na to, že jsou dost vykřisťovaný autodopravcema, který z nich doslova dřou kůži. Oni to nemaj ze svý hlavy, aby dobrovolně najezdili třeba 30 tis za měsíc, ale když je chytnou odnesou to jen a jen řidiči. Pánovi zazobanýmu majiteli autodobravy se nic nestane jo jo lobby je lobby - kamiony na vlaky? Kdepak v našem zkorumpovanym státě platí kamiony nad zlato ....
 Martin, dvě děti 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak nevím... 

(1.8.2006 12:28:47)
Víš, ty pořád zdůrazňuješ, jak dokonalý a silný auto máš....nerad Ti odporuju, mám naježděno dost u nás i po Evropě, mám nový a hodně silný auto...a dokáže jet i těch třicet bez cukání. Je fakt, že si na silnici připadám jak blbec, když jediný co předjedu je skůtr, ale nechává mě to klidným, já dojedu i tak..a většinu těch pospíchavejch dojedu v prvním městě na semaforech. Od tý doby, co jsem dělal řidičák, tak mi instruktor říkal...jezdi citem, a je fakt, že tu padesátku poznám po sluchu, bez koukání na tachometr. Jinak mám ověřeno, že ať jsem jezdil jak rychle to šlo (dřív, služebním), stejně byla výsledná rychlost asi 70 km/h, a bylo fuk, jak rychle a kudy jsem jel.....tak nepospíchej, včera ráno jsem jel kolem dvou bývalých řidičů, kteří pospíchali přes město ve čtyři ráno......a nedojeli....
 yetti 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak nevím... 

(1.8.2006 14:29:08)
wow, nová auta řízená počítačem nejsou stavěná na rychlost 30 km/h. to jako stojí, a pak jede rovnou 50? prober se. v kolika km/h myslíš, že probíhají crash testy? testování pro bezpečnost chodců - 40 km/h, boční náraz 50 a čelní 64.
 Lenka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak nevím... 

(1.8.2006 16:53:35)
Tinas a řadící páku umíš používat. Podřaď a cukat se to přestane.

A taky jezím pořád podle předpisu a už mě jen nepředkíždí tolik magorů jako dřív....

Jo abydlím v obytný zoně a jezděj tu jedinci i 80:-((((((((((((((((((
 Lída+2 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak nevím... 

(1.8.2006 16:58:03)
Tak někomu se klepe auto.
Ano vím, že třeba FAbie taky sama přidávala když jsme jí měli. JSme ráda, že je prič,ale když se zařadí rychlost nižší. Tak to prej nedělá,. Takže zařaďte číslo 2 a hoďte se všichni do klidu.A nebo jak radí Líza si kupte jiný auto. právě tu 120 třeba....

No a taky jezdím kdysi k nechuti manžela přesně podle předpisů.A teď by podle mě někdy radši neřídil...
To samé říká můj taťka. 6e přestal rád jezdit autem...

Já jezdím radši. Jezdí se mi líp.

A za barákem máme úsek cca 300metrů a je tam obytná zona. A kolik myslíte, že tam všichni jezdí-60 a někdo i 80.

A už vím i o někom komu odpustili body.. takže takovejch víc a nemusí se to dodržovat zase vůbec.


 Pavla3 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak nevím... 

(2.8.2006 9:31:12)
Aha tak podle tebe zkušení řidiči, jsou hlupáci protože je to na silnici nebaví. Víš co napiš sem až u vás v té obytné zóně někoho kdo jede 80 chytnou..... Já teda moc nevěřím, že na 20 (to je rychlost pro obytnou zónu) jede někdo o 60 km rychleji. Navíc obytný zóny bývaj často tak 100-200 m dlouhý a dost často ohraničený retardérma. Chtěla bych vidět toho magora co u retrdéru téměř zastaví a pak se na 100 m úseku rozjede na 80 :-)))))) Z příspěvků některých z vás je vidět, že toho času za volantem opravdu moc netrávíte. Pak byste nemohly psát takový nesmyly jak třeba "prodej svý bezpečný auto a kup si smrtonosnou 120ku". 120 je bez motoru vpředu a se svojí konstrukcí skutečně zabiják (a do toho bys posadila mámu s dětma) Já bych svoje děti radši poslala pěšky, než posdila do 120ky.
 Bára 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak nevím... 

(2.8.2006 12:55:00)
Ano zabiják to je, zejména, když to do ní napálí nějaká pospíchavá slepice v bezpečným autě, co jí zajímá jen její bezbečnost a po ní potopa. Kdyby vás milé dámy skutečně zajímala bezpečnost vašich dětí, byly byste za nový zákon rády, protože je skutečně prokázáno, že při 50ce je pravděpodobnost zabití chodce při srážce PODSTATNĚ nižší, navíc se zkracuje velmi výrazně brzdná dráha, takže k té srážce nemusí vůbec dojít. A protože děti jsou nepozorné a rychlé, klidně se může stát, že je neuhlídáte vběhnou do silnice a mohou to být třeba právě ty vaše děti.
 Lída+2 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak nevím... 

(7.8.2006 19:07:07)
Pawlo. Nemáme tu jediný zpomalovací cosi. Opravdu nikde. Natož po 100metrech. Docela mě to dožralo. 8let chodím tu a tam se ptát.A není tu pořád nic.
Někdo z rodiny by to mohl potvrdit, že tu všichni jezdí jako stádo pablbů 60Km a v noci i rychleji.
:-((((((((((((((
Vozejky tu skáčou přes kanály a kdo jede do jedný vesnice tak si to tu zkracuje....
Bohužel přes obytnou zonu.

Jinak s tou 120. TAk si nemá sakra stěžovat né. BUť mám super auto a umím jezdit i sním pomalu.A pokud teda neumí tak něco jinýho. 120 bylo první co mě napadlo. TAk něco do města bez silnýho motoru. Já nevím.

JInak já naopak pozoruju. Co manžela brzdí BODy tak nám spotřeba výrazně klesla asi o 4 litry na 400Km.

 heroldovic 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak nevím... 

(1.8.2006 17:48:42)
nemůžu si pomoci, ale Tinas mi připadá jako z jiné planety.
Kupodivu já nemám problém jezdit 30km/hod a to máme velmi dobré auto, které by v pohodě zvládlo i 200 a k čemu, že jsou auta, která jezdí víc než 50? Jestli to opravdu nevíš tak vysvětlím: kvůli akceleraci.
A tvůj argument, že speciálně v Praze se MUSÍ jezdit rychleji než dovolují předpisy, protože jinak by neprojely sanitky je tuze k smíchu. Když slyším sanitku zajíždím ke kraji a nedupu na plyn abych jí ujela. To vám v autoškole ten milý instruktor neříkal?
S novým zákonem vcelku souhlasím, moc vítám, že si nepřipadám jako blbec když dodržuji značky. I když blázni, kteří z principu (?) pojedou na 50tce 60 jak vidím ještě jsou.
 petr 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tak nevím... 

(1.8.2006 18:42:57)
Hele, já když jezdím v Německu, tak v kdejaký vesnici je na vedlejších silnicích rychlost omezená na 30 a auta se jim necukají. Není to nějaký problém na reklamaci palubního počítače?
 Slečna Marplová 


Re: Re: Re: Tak nevím... 

(1.8.2006 10:29:04)
Vladane, me nerozciluje padesatka v obci! Me rozciluje 30!!! A to na nove, rovne, prehledne silnici se sirokymi chodniky, tak tam me vadi! A dale mi vadi pokutovani za prekroceni o 2 km v hodine, protoze to proste je sikana. Ridim 9 let a nikdy jsem nebyla pokutovana za nadmernou rychlost, vlastne, ja nebyla pokutovana nikdy za zadny prestupek. Nejezdim jako silenec, u skol (ve vsedni den, ne noc, a mimo prazdniny) jedu radsi krokem, i kdyz bych smela rychleji, ale vadi mi, ze bodovy system je spatny.
MMCH, merit rychlost na konci obce je obycejna buzerace.
 Aruba 


Pokuta za překročení dvacítky... 

(1.8.2006 14:28:54)
Hmmmm, tak Vladan umí jezdit 30tkou bez cukání. Šikovný chlapec. A co dvacítkou? To Ti taky jde? Máme čerstvou zkušenost. Manžel zaplatil pokutu (to by ještě nebylo to nejhorší) a přišel o 2 body za překročení 20tky. Jel 27.
Tu dvacítku si tam černí magoři přinesli přenosnou a hlídali ji. Proč tam vlastně byla nikdo neví.

Slovo právnika: náš rodinný právník tvrdí, že máme požadovat záznam rychlosti jakou nám naměřili. Ze záznamu by měla být zřejmá SPZka.
 Eva, 2 kluci 
  • 

Re: Re: Re: Tak nevím... 

(2.8.2006 8:30:20)
Taky jsem neztratila ani jeden bod.. jezdím naprosto předpisově a tím přivádím okolí do nepříčetnosti - i sebe podotýkám, ale živím sama dvě děti a na pokuty prostě nemám. Bohužel už ani na benzín, má spotřeba benzínu vzrostla víc jak o 20%. Jezdím po kraji města, kolem polí, jenže všude je 50ka. Od července mé auto víc nezažilo :-((
 Eliáška 


Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(1.8.2006 10:03:43)
Úplně souhlasím s tímto názorem, ale ještě bych přidala, že pak ještě budete ráda, že mají invalidé vyhrazeno parkování. Neboť ho sama můžete potřebovat.
 Káča 
  • 

Souhlas - ANO a NE 

(1.8.2006 14:28:54)
Budu citovat " Ten postih je tak tvrdý proto, že tento přestupek je nemorální" .......... naprosto s vámi souhlasím,pokud budou vyhrazená parkoviště pro opravdu invalidní lidi...tam je to bez jakékoliv diskuze...... ale mě přijde dost nemorální i to, že na místech pro invalidy parkují řidiči, kteří invalidé nejsou (u nás ve státě není zas až tak těžké toto "parkoviště" za nějaký ten malý peníz získat).... když se podívám jenom do naší ulice, kolik tzv. invalidů tam parkuje a pak když se podíváte, kdo vychází ze zaparkovaného auta........no raději ani nemluvit.

" Doporučoval bych Vám méně adrenalinu v krvi, více ohleduplnosti vůči těm řidíčům, kteří si "nejsou jistí" v ovládání vozidla (ač Vás to možná překvapí, i takoví bohužel musí jezdit) .......... pokud si nejsou jisti, nemají na silnici vůbec, ale vůbec co dělat..... právě takovíto řidiči způsobují dost závažné dopravní nehody. Na silnici pak mají vyrazit, až se naučí řídit.........
 Vladan 


Re: Milá Káčo.... 

(2.8.2006 7:07:53)
Mimochodem - velmi pěkný nick. Mou oblíbenou operou je Čert a Káča.
Ale abych se vrátil k Vašemu příspěvku - Pokud si řidiči na silnici nejsou jisti, jezdit po ní budou. To mi věřte. Nějak se přepravit musí. Já teda nevím, jak vy jste dělala autoškolu, ale když měly být u nás jízdy, tak jsme se v podstatě všichni klepali, jak to dopadne. Nikdo si jistý nebyl, přesto řidičák udělal a ze zákona měl tedy právo řídit motorové vozidlo na pozemních komunikacích.
Ona je dokonce v zákoně taková formulka, že řidič je povinen přizpůsobit rychlost vozidla nejen stavu a povaze vozovky, ale i svým schopnostem. Proto třeba můžou jezdit např. i maminky na mateřské, které sice deset let nejezdily, ale teď prostě potřebují dojet s dítětem do nemocnice na kontrolu.
To jen pro pořádek. Nejistých řidičů moc na silnici neuvidíte. Daleko víc je tam těch příliš sebevědomých:-(
 jiná Káča 
  • 

Re: Souhlas - ANO a NE 

(3.8.2006 16:24:20)
Hmhm, já jsem ráda, že je za parkování na invalidech tak tvrdý trest, protože věčně vidím kozulienky a tuptupíky, kteří nejsou schopní zaparkovat o deset metrů dál, a lezou na jejich místa. A jestli jako invalidé vždycky nevypadají, jen možné, je spousta nemocí, na které se karta vydává a které nejsou na první pohled patrné a přesto svým majitelům dost stěžují život. Radila bych opatrnost v úsudku(neříkám, že některé invalidní karty jsou jen jako, to je samozřejmě možné).
 Erika a Peťko 


Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(2.8.2006 0:51:23)
Vladan, s tvojím príspevkom súhlasím, akurát čo sa týka počtu invalidných miest pred obchoďákmi - ehm, nie všade sú miesta vyhradené jak pre invalidov, tak pre mamičky s kočíkmi. Takže nie váš, ale aj náš zákon by som doplnila o povinnosti týchto miest. Myslím, že častokrát mám väčší problém otvoriť dvere tak aby som vedela vytiahnuť kočík z auta ako svižne chodiaci invalid so svojou nálepkou na aute. Nič proti nim, ale v tomto smere sa na matky s deťmi dosť zabúda.
 luciašek 
  • 

Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(2.8.2006 11:58:55)
Mám pocit že jste nikdy ve špičce nejel hromadnou dopravou s 2 dětma v 35 stupnovích vedrech.Jsou věci s kterýma souhlasim ale jet 50km/h se mi taky nelíbí.A to nemluvím o kolonách které se díky tomu tvoří.Nemusim jezdit jako blázen ale ráda bych jezdila v pohodě a bez stresu abych nepřekročila rychlost o 3 km.A ten kdo tvrdí že dokáže jet 30.40.50 bez podívání na tachometr a problémy mu to nedělá tomu nevěřim.
 aneka 
  • 

Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(2.8.2006 12:16:04)
luciášku,jednak má radar toleranci cca3km a pak tachometry ukazují méně tak - 2-3km. Takže když si to spočteš, klidně nemusíš koukat na tachometr stále. Ještě pokud prominou 10%z povolené rychlosti tak si myslím, že to normálnímu řidiči problém nedělá. Mi ne, nebo nijak zásadní. Více problémů mi dělají dcera a psi, kteří řádí zapnití v pásech a sedačce:-D(tedy spolu řádí, jinak jsou zvyklí):-)
 luciasek 
  • 

Re: Re: Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(3.8.2006 12:57:10)
Aneko,máš pravdu u 50 mito až tak velký problém nedělá i když si myslim že jet mezi polema 50km je zbytečné.Ale u 30 a 20 mi to dělá docela problem.Snažim se jezdit okolo 55km/h ale někdy se zapomenu a prostě to přetáhnu a šup už jsem na 60.Děti jsou naštěstí docela hodné a v autě neřádí.Apes poslušně leží u spolujezdce na podlaze ale taky nevim jestli tam muže být,Myslim si že tam mají ještě mezery ale snad to doladí odstraní nesmyslné značky.Tak uvidíme.
 Alice 
  • 

Re: Re: Ženeme se za svou smrtí??? 

(2.8.2006 17:29:54)
Milý Vladane,
musím kontrovat, jelikož Vaše názory ě šokují téměř vždy. Nevím, kde jste získal pocit, že se cítím jako chudinka ale budiž. Já tyto pocity nechovám. Jen mám pocit, že se zákon vymknul zákonodárcům z ruky. Kdyby se takováto mediální podpora věnovala vstupu ČR do EU, možná větší část lidí pochopila o co se jedná. Budiž ovšem košile bližší než kabát ... našemu naturelu je bližší zajímat se kdo byl v právu, když vrážel na veřejnosti jeden druhému facku...apod.
Jezdí se daleko hůř. Jsem patrně z těch, co prostě jezdí rychleji. Není pravda, že mám problém dodžovat zákon, ale jistá ustanovení se mi zdají natolik nesmyslná, že jsem se k nim vyjádřila. Nemorální přečin - stání na "invalidovi" se prostě někdy může stát nezbytným. Jist většina z nás to záměrně nedělá, ale stát se to může. Jisté je že místa určená invalidům stanoví norma - ale viděl jste někdy že by všichni chovanci Jedličkova ústavu vyjeli vlastním vozidlem do ulic a zamířili do jednoho supermarketu? Je to věta nadnesená (budu osočena, že zlá) ale tolik je tam míst. Znovu podotýkám, že na těchto místech NEPARKUJI, ale odebrat řidičák???? To je snad úlet. Navíc proč mám já coby řadový občan podléhat zákonu, jemuž jeho tvůrci nepodléhají? Všiml jste si zvýšeného počtu majáčků na ulicích? Každý blb těď bude jezdit se sirénou, protože jeho svačina je neodkladná.
Navíc prosím nenavrhujte mi, čím mám jezdit a kudy své děti dopravovat kam potřebuji. To jsou už opravdu husté kecy bez znalosti problematiky.....navíc můj soukromý problém. V autě trávím dost času a prostě se cítím nepříjemně pokud musím neustále vejrat na tachometr. I když probíhá akce na odstranění nesmyslných označení - něměla náhodou proběhnout před zavedením platnosti zákona? nebo se až teď zjistilo, že není nutné jet po silnici, jež nevede obytnou zónou a chodci se zde téměř nevyskytují, 50km/hod?
Také zde zazněl názor na rozdílnou kvalitu aut - mraky řidičů (víkendových) jezdí vraky 15-20let či více starými......nevím proč se nezaměřit na ně a nezapracovat do zákona, že se auto smí používat jen pokud je opravdu bezpečné.......
Jsem zvyklá, že zde vždy všichni bojují do úmoru za nesmysly, ale ty řeči a přání, doufání že skončím či neskončím na operačním sále považuji za ubohou slátaninu na podporu Vašeho názoru. Vzhůru do tmy - plížit se po břiše
 Market 
  • 

Ne ve všem se s vámi dá souhlasit 

(1.8.2006 7:51:13)
Souhlasím s tím, že nulová tolerance je blbost. Jet v obci 55km/hod. není snad žádný hřích. Zírat stále na tachometr se mi opravdu nechce. Že jsou někde umístěny značky pro omezení rychlosti úplně nesmyslně je taky pravda.

Místa pro invalidy mají, ale své opodstatnění. Dovedete si představit, že by jste byla tělesně postižená, potřebujete si zajet nakoupit a nemáte kde zaparkovat? Můj děda je po operaci obou nohou a věřte, že díky takovým bezohledným řidičům má občas velké problémy.

Jízda 130km/hod. mi určitě jako ploužení nepřijde. Mám se ráda a nepotřebuju, aby mě sestřelil nějaký debil, který si chce dokazovat, že má lepší auto než já. A vůbec, přece nepojede za ženskou :-((

Určitě by se měl nový zákon ještě dopilovat, ale v podstatě s ním souhlasím. Zaznamenala jsem totiž ve svém okolí, že si řidiči dávají více pozor.
 Bára 
  • 

Po operaci vs. invalidé 

(1.8.2006 8:38:57)
Vidíš a to je ono. Máme maminku (tchýně), které chůze dělá občas veliké problémy. Přiznávám, že jsem několikrát zastavila na invalidech, vyložila ji a auto někde zaparkovala. Značku invalida nemáme a nevím, jestli bychom ji dostali - majitelem auta jsem já, ona nemá řidičák.
Teď střídavě s mužem hlídkujem před nemocnicí, jestli se neblíží policajti. Mohli by přimhouřit v takovém případě oko, nebo ne?

Jinak - pravidla dodržuju a dodržovala jsem.

PS: četla jsem v Týdnu, jak strašně 50 omezuje a stresuje taxikáře v Praze. Uznejte že jsou vážně chudinky:-\ Co vidím, stejně věčně stojí. Takže při dodržování pravidel by stáli o 15 minut míň a jezdili předpisově.
 lada, 1 dcera 5 let 
  • 

Re: Po operaci vs. invalidé 

(1.8.2006 9:48:07)
Báro, dostali, pokud převážíte maminku pravidelně. Nebo může maminka dostat přenosnou značku a vybavit ji auto, které ji právě veze. Taktéž mám babičku, co nemůže na nohy, ale mám taky kamaráda na vozíčku. Před obchoďákem většinou místo sežene, ale před úřadem, ve středu města, tam mu pravidelně stojí někdo, kdo "nesehnal jiné místo". A on přitom potřebuje na vystoupení z auta dvojnásobný prostor, takže jinde než na invalidech prostě nezaparkuje. Když si vzpomenu na jeho dramatické vyřizování dokladů, tak mi pak vůbec nepřijde bodové ohodnocení tohoto přestupku příliš dramatické. Mnozí Češi jsou prostě velmi sobečtí a myslí hlavně na to, aby oni zaparkovali a přemýšlet, zda někdo nepotřebuje opravdu právě toto místo, je ani nenapadne. MOžná tento přestupek neohrožuje život sám, ale ohrožuje kvalitu života jiných lidí. Vozíčkářů, kteří mají opravdu omezené dopravní možnosti.
Na druhou stranu je pravda, že u nás má na značku na auto nárok každý s průkazem ZTP (zdravotně - tělesně postižený) a takový člověk nemusí mít vůbec tělesné potíže. Tohle je důvod, proč značku invalida mají i lidé tělesně zdatní. Tohle ale není vada tohoto zákona.
 VeraK 


Re: To je vtip? 

(1.8.2006 8:50:21)
Já nevím, proč stále koukáte na tachometr? Jezdím podle předpisů od doby, kdy jsem si řidičák udělala, ale nemám potřebu neustále koukat na tachometr a přesto povolenou rychlost nepřekračuji. Na tachometr stačí přece kouknout čas od času. A zvuk motoru mi také dost napoví.
 Radka - 2kluci, 2holky 


Re: Re: To je vtip? 

(1.8.2006 12:19:45)
Milá VeroK, to je veliký omyl, že pokud chci dodržet padesátku, nemusím pořád koukat na tachometr - buď pojedu 40, a pak je vcelku předpoklad, že dodržím rychlost, ale když chci jet tou předepsanou padesátkou, pak stačí malilinkatý, pro mě nepostřehnutelný sklon vozovky a na tachmetru je 52, než se naděju...A pokud jsem správně četla noviny, nejeden řidič za takové překročení kromě pokuty přišel o body! (Ano, motor mi napoví, ale právě když už tam je těch dvaapadesát...)
 VeraK 


Re: Re: Re: To je vtip? 

(1.8.2006 12:38:08)
Pořád koukáte na tachometr? Opravdu pořád? Ale jděte! Zdá se mi, že to je jen trošku hloupá výmluva. Když jedu do kopce, tak trošku přidám a když jedu z kopce, tak trošku přibrzdím a v tu chvíli kouknu na tachometr a podle toho ještě přibrzdím nebo přidám,ne?
 Slečna Marplová 


Re: Re: Re: Re: To je vtip? 

(1.8.2006 12:50:31)
Bez muceni priznavam, ze nemam "ucho" na zvuk motoru. Kolikrat mi spolujezdec rekne "copak to neslysis, jak to rve?", nu, neslysim. Ano, koukam na tachometr a ano, jezdim vyrazne nizsi rychlosti, protoze mam-li byt pokutovana a maji-li mi byt odebirany body pro prekroceni rychlosti o 2 km v hodine, pak radeji pojedu vrazne pomaleji, protoze pokud to cmudim jednadvacitkou, tak pri mirnem zrychleni (prejetim pres hrbol napriklad) neprekrocim maximalni povolenou rychlost. A za dalsi, pri maximalni rychlosti 30 km v hodine, jedu proste tak pomalu, ze mirne zrychleni proste neni poznat ani v setrvacnosti.
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Re: To je vtip? 

(2.8.2006 13:38:14)
Marplová,
dobrý řidič má vždy cit pro stroj a rozumí si s ním. Někdo pro to má nadání, jiný se to naučí praxí.
Pokud ti "motor řve", znamená to, že neumíš pořádně ani řadit. Ergo nejsi dobrá řidička.
Svoje teorie o "bezpečné svižné jízdě" si proto prosím strč za klobouk.
Sebevědomé diletantky za volantem mám ještě méně rád než strejce v klobouku. Jedna taková mě málem zabila.
 Slečna Marplová 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: To je vtip? 

(2.8.2006 14:01:48)
Bobe, ty nemas rad, krome sebe, nikoho.
Docela by me zajimalo, proc to ta sebevedoma nedotahla do konce? Mohl jsi mit po starostech. :-)))
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To je vtip? 

(2.8.2006 14:13:20)
Marplová,
to špatné řazení neokecáš.
Prostě řídíš špatně, připusť si to. A nemachruj tady na venkovana Vladana, řídí určitě nesrovnatelně líp než ty.
 Slečna Marplová 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To je vtip? 

(2.8.2006 14:26:47)
Bobe, Bobe, tva argumentace je hodna materske skolky :-)))
Timto povazuji diskuzi s tebou za uzavrenou.
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: To je vtip? 

(2.8.2006 14:36:38)
Marplová,
ty jsi na to svoje řízení ješitná úplně jak chlap!
Akorát že chlapi jsou přece jen chytřejší a aspoň na sebe nepropíchnou, že jim ten motor "nějak řve".
 Radka - 2kluci, 2holky 


Re: Re: Re: Re: To je vtip? 

(3.8.2006 13:39:02)
Ne, na tachometr právě nekoukám pořád a proto se musím přiznat, že se mi občas stane, že právě ta dvaapadesátka se tam čas od času objeví...A pozor, nemluvila jsem o jízdě do kopce nebo z kopce, to asi každý pozná, že má přidat plyn nebo naopak, mluvila jsem o jízdě po rovině a nepostřehnutelném sklonu vozovky, což je rozdíl! A že Vy sama dokážete nahradit tempomat, pak Vám k tomu lze jenom blahopřát.
 Pavlis 
  • 

Re: Re: To je vtip? 

(7.8.2006 6:44:00)
Jsi prostě geniální jako pan Šimonovský .
 Romana a Ondřej 
  • 

Re: To je vtip? 

(1.8.2006 9:25:28)
Milá Alice, nikdy bych ti nepřála, aby ses dožila chvíle, kdy ty se svým speciálně upraveným autem a na zadním sedadle odloženým invalidním vozíkem přijedeš ke svému rezervovanému místu a tam bude stát jiné auto člověka, který zrovna neměl kde zaparkovat a tak si řekl, že míst pro invalidy je stejně dost. Ty ještě ke všemu nejen že potřebuješ své místo, odkud se bez bariér dostaneš ke svému domu, ale navíc potřebuješ poměrně dost místa, abys úplně otevřela dveře a ten vozík vyndala a mohla si na něj sednout, protože bez něj prostě NEODEJDEŠ!!! Na to nemusím řídit 20 let, na to je potřeba jen mozek. Pokud ho nemám, pokud můžu přehlídnout značku pro invalidu, můžu přehlédnout dítě na přechodu a tudíž nemám za volantem co dělat.
 Alice 
  • 

Re: Re: To je vtip? 

(3.8.2006 19:12:53)
Znovu opakuji (patrně je to zde nezbytně nutné, protože každý vidí jen to, co chce): na místech vyhrazených pro invalidy NEPARKUJI. Jen tvrdím, že se může stát, že tam někdo zaparkuje v situaci nouze. Postih za tento přestupek je neadekvátní. Toť vše. Takto to alespoň vnímám já. Začíná mě nudit diskuze, kde každý jen vkládá své názory aniž by se snažil přečíst ty předchozí. Neschvaluji parkování na invalidech, ale zároveň neschvaluji výši postihu za tento přestupek stanovenou. Byla bych vděčná, kdybyste Vy a ostatní neustále přestali s doufáním, že mě buď někdo nabourá, zabije mé děti nebo že naopak nebudu potřebovat invalidní vozík. Navíc ZNOVU opakuji, že v tomto státě je velké procento lidí, jež značku invalida vlastní NEPRÁVEM, neboť ji "zakoupili" místo aby na ni měli nárok zdravotní.
 Michaela 
  • 

Re: To je vtip? 

(1.8.2006 9:26:17)
Alice, plně s Tebou souhlasím. Bodový systém také považuji za způsob pronásledování řidičů.
Mohu soudit i z druhé strany. Můj přítel i já jezdíme denně do práce, každou chvíli delší cesty a do toho všeho v autech i závodíme. Dovolím si tedy říci,
že řídit skutečně umíme. Pomalému pruhu se spíše snažíme vyhýbat, to, co se tam nyní děje, je neuvěřitelné - rytmus udává polorozpadlá škodovka s vejci na zadním okénku řízená pánem neurčitého vyššího věku s kloboučkem. Prosím nepište mi nic o ekonomické situaci národa, ani my nejsme milionáři a na své koníčky si vyděláváme poctivou prací takřka nonstop. Už jsem v poslední době několikrát četla, že při rychlejší jízdě se řidič musí více soustředit a nezbývá mi než souhlasit. Když jedu, jsem plně koncentrovaná (při závodech taky netelefonuji :-) a musím říct, že hlavně kvůli těm řidičům, kteří při neustálém sledování zda stěrače stírají a ostřikovače ostřikují nějak zapomenou zkontrolovat, zda náhodou nejede někdo kolem nich.
Miliony značek s omezením rychlosti na mínus 50 km/h! Znám ulice, kde je toto omezení pouze v jednom směru. Zpátky je to asi bezpečnější ....
Ujišťuji Vás, že nejezdím jako bezohledný šílenec, na tom se mám moc ráda a vím, že je lepší ztratit minutu v životě než život v jedné minutě, ale lidičky uvažujte… Všichni nyní hromadně sundávají značky odevšad, v autech jezdí pouze „osoby blízké“ a za zaparkování na „invalidech“ je trest vyšší než za jízdu po požití alkoholu…. Absurdistán.
A k motorkám. I ta je naší velkou láskou. Ano, nejezdíme předpisově a stejně jako všichni naši přátelé v žádném případě nebudeme zastavovat, až na nás někdo mávne červeným terčíkem. Ano, říká se nám „dobrovolní dárci orgánů“. I v mém okolí je již o mnoho přátel motorkářů méně, ale proč …. 2 z nich nezvládli jízdu, 1 z nich pil před jízdou alkohol, 8 z nich bylo zabito řidiči v autech, kteří je „přehlédli“ na hlavní ulici ….
Závěr – nemůžu tvrdit, že budu jezdit podle předpisů, ale budu jezdit bezpečně a tak, abych nikoho neohrozila. Prostě jako dosud. Snad mi páni policisté ve městě těch 58 km/hod. odpustí ….
 Líza 


Re: Re: To je vtip? 

(1.8.2006 9:31:10)
Michaelo, je dost pravděpodobné, že až se budeš po okresce pohybovat 160 na své silné motorce, tak tě taky na přednosti přehlídnu... Dle zákona tě budu mít na svědomí já a půjdu za to bručet a ostatní motorkáři budou říkat - podívejte se, sejmulo ji auto...
 Vladan 


Dámy, občas mám pocit.... 

(1.8.2006 10:43:46)
že dokážete jet rychlostí 190 km v hodině a ještě při tom bez problémů vyřídíte dvacet telefonátů a přebalíte dítě a PŘITOM stále jezdíte bezpečně, protože jedním okem přece sledujete vozovku před sebou:-)
To je samozřejmě míněno jako nadsázka, nicméně měly byste si uvědomit, že na těch silnicích nejezdíte samy. A i když vy bez problémů dokážete zvládnout své auto ve dvousetkilometrové rychlosti, jsou lidé, kteří to nezvládnou. A protože na silnici jsou jak řidiči z povolání tak čerství držitelé řidičského průkazu či "sváteční" řidiči, zvýší se tvrdšími postihy bezpečnost na silnici právě proto, že ti, kteří nejsou tak dokonalí jako vy, stihnou zareagovat, pokud je na dálnici budete předjíždět 130, ale třeba by to nestihli, kdybyste se na ně vyřítily ve 190.
V novém silničním zákoně není kromě pár výjimek nic nového. Ty výjimky - blinkry, když předjíždím cyklistu, zákaz blinkrů, když vjíždím do kruhového objezdu atd. Jen se zpřísnil postih. V Rakousku, kde jsem před zavedením bodového systému u nás, jel, jsem zjistil, že tvrdší postihy skutečně fungují a nikdo si tam nedovolí překročit rychlost.
 Vladan 


Re: Dámy, občas mám pocit.... 

(1.8.2006 12:44:16)
že dokážete jet rychlostí 190 km v hodině a ještě při tom bez problémů vyřídíte dvacet telefonátů a přebalíte dítě a PŘITOM stále jezdíte bezpečně, protože jedním okem přece sledujete vozovku před sebou:-)
To je samozřejmě míněno jako nadsázka, nicméně měly byste si uvědomit, že na těch silnicích nejezdíte samy. A i když vy bez problémů dokážete zvládnout své auto ve dvousetkilometrové rychlosti, jsou lidé, kteří to nezvládnou. A protože na silnici jsou jak řidiči z povolání tak čerství držitelé řidičského průkazu či "sváteční" řidiči, zvýší se tvrdšími postihy bezpečnost na silnici právě proto, že ti, kteří nejsou tak dokonalí jako vy, stihnou zareagovat, pokud je na dálnici budete předjíždět 130, ale třeba by to nestihli, kdybyste se na ně vyřítily ve 190.
V novém silničním zákoně není kromě pár výjimek nic nového. Ty výjimky - blinkry, když předjíždím cyklistu, zákaz blinkrů, když vjíždím do kruhového objezdu atd. Jen se zpřísnil postih. V Rakousku, kde jsem před zavedením bodového systému u nás, jel, jsem zjistil, že tvrdší postihy skutečně fungují a nikdo si tam nedovolí překročit rychlost.

 Alice 
  • 

Re: Re: Re: To je vtip? 

(3.8.2006 19:28:10)
Tak tohle už je fakt dost hustý! Proč je to tak pravděpodobné, že Michaelu přehlídneš Lízo? To jsi tak neschopná řidička? Tak otevřenou výhružku snad ani nemůžeš myslet vážně. Navíc jen se tu vyjadřují názory na nový silniční zákon - to že ho neschvalujeme nás automaticky neposouvá do pozice bezohledných šílenců, kteří se vší mocí snaží vás chudáky ohrožovat na životech. Jen nechceme buzeraci. Je to jako u dětí - některé dokáží věcí víc a jiné méně - někteří jsou prostě šikovnější :-). Co vlastně závidíš Michaele víc - že je schopná řidička, že umí řídit i motorku (ač sama přiznává, že tento sport je více než nebezpečný) a nebo že si prostě může dovolit pořádné auto, kterým se dá jet, že to bere dech? (řečeno obrazně a nikoliv doslova a navíc i rychle se DÁ jezdit bezepčně) Nazdar a už nikomu nevyhrožuj ani nepřej nic hnusnýho jen proto že má jiný názor než ty.
 Nela, syn Tomáš 12 
  • 

Re: To je vtip? 

(1.8.2006 13:03:25)
Alice,
naprosto souhlasím. Nejsem taky pirát silnic, většinou pravidla dodržuji, ale co je moc, to je fakt moc. Zbytečně se tvoří zácpy, vůbec mne teď jezdit nebaví. Stále sleduji tachometr, což je více nebezpečné, než trochu překročit rychlost.
 Isar 


Re: To je vtip? 

(1.8.2006 13:12:13)
Jestlize to, Alice, myslis vsechno vazne, co jsi napsala (treba zbyva mala nadeje, ze je to provokace), tak ti musim rici, ze "novy silnicni" zakon je prave kvuli tomuto druhu lidi, lidi s takto omezenym zpusobem mysleni a aroganci vuci spoluobcanum, vybijejici se pomoci sily motoru dobry a nutny!
 Martina 
  • 

Re: To je vtip? 

(1.8.2006 14:53:21)
Plně s tebou souhlasím,ten nový zákon je nedomyšlený, jako skoro vše co vyprodukují naši poslanci, ale nesedí mi jedna věc - jak píšeš o pánech v klobouku a váhavých řidičích. Mám pocit, že ne každý kdo ukončí autoškolu je hned naprosto sebevědomý a rozhodný řidič. Je to vše o zkušenostech a tak mi prostě přijde, že na ty naše silnice by se hodilo více ohleduplnosti a tolerance, a toto bohužel nemá s žádným zákonem pranic společného. Jo a ještě dodatek, možná ti taky bude jednou přes 60 a tvé reakce již nebudou tak rychlé a sebevědomé, ale přesto se budeš za volantem cítit dobře a budeš ráda, že si např. nakoupíš a nebudeš muset tahat potraviny v taškách ... nevím jakýma očima se pak na tebe budou dívat ostatní, draví a mladí řidiči. Možná to okomentují, ta tady už nemá co dělat...
 pipiauto 


Re: To je vtip? 

(1.8.2006 14:59:21)
Alice, smekám...pod to bych se chtěla taky podepsat...Petra
 Romana 
  • 

Re: To je vtip? 

(1.8.2006 16:33:06)
Tak s tímto naprosto souhlasím. Řidičák mám teprve od roku 1995, za tu dobu jsem způsobila (cca rok po získání řidičského průkazu) 1 dopravní nehodu jako začátečník a od té doby jsem pouze 1x platila pokutu za špatné parkování v Praze. Jezdím, dle mého názoru, slušně, a snažím se i vcítit do situace chodců apod. a náležitě se k nim chovat. Ovšem, co nastalo po zavedené bodového systému, to raději nebudu komentovat. Myslím si, že okopírovaný bodový systém, který například funguje v Německu kde je samozřejmě jiná kvalita silnic, nemůže v našem systému fungovat. A to chci vidět například v Praze po prázdninách, nikdo nikam nedojede. Mimochodem, jela jsem před pár dny z Krnova do Prahy, což je poměrně velká vzdálenost, a nesmyslné značky (nesmyslné vzhledem k silnici, její přehlednosti a stavu) jsou na každém rohu.
Navíc, nejsem tempomat, takže nedokážu jet stabilně 50 km/hod., navíc tento styl jízdy (pokud člověk dodržuje pravidla) svádí k tomu, že za volantem usnete. A to není vtip, to myslím vážně.
Pokud chceme změnit nehodovost a počet mrtvých na silnici, musíme začít každý u sebe. Je to o všeobecné kultuře a stavu společnosti.
Navíc, podle posledních kauz (Husák atd.) si dělám svůj vlastní názor: všichni jsme si rovni, ale někteří jsme si rovnější...
 Eva K 
  • 

Re: To je vtip? 

(1.8.2006 16:53:47)
Ahoj,

myslím, že někde jsou zbytečné omezující značky. A pokud vím, již se hovořilo o tom, že to změní. Odebrání řidičáku za parkování na invalidovi je vyhrocené, ale třeba je to větší a častější problém, než se z našeho pohledu zdá.

Nemyslím, že by bylo vhodné zrušit maximální rychlost na dálnici. A to nejen kvůli touze řidičů po rychlosti, ale kvůli jejich technickému stavu.

Jinak můsím z pohledu maminy s kočárkem říci, že mám daleko méně často pocit, že přejít naši rušnou ulici je adrenalinový sport. Autem jezdíme, ukázalo se, jak často můj muž nedodržoval rychlost..:-). Taky se pochopitelně rozčiluje, co vyšly statisky o úmrtí a nehodovosti už mlčí.

Eva
 Marcel.ka 
  • 

zrušit zákon kvůli dopravnímu značení??? 

(1.8.2006 20:25:51)
1) z vašeho příspěvku vyplývá, že vám pouze vadí značka přikazující max rychlost 30 km (souhlasím, že jsou většinou zbytečné), to však není obsahem zákona a tudíž by se zrušením zákona nic nevyřešilo. Mě se zákon líbí, ačkoliv jsem volila ODS...Konečně jsou lidé za volantem ohleduplnější.
2) To že někdo zaparkuje na místo vyhrazené pro invalidy považuji za hulvátství.
3) Jestliže trpíte zácpou, zkuste si dát meruňky..
 Lennyxka 


Re: To je vtip? 

(2.8.2006 8:07:22)
alica - k Tvojej reakcii nemám čo povedať - je to Tvoj názor, s ktorým nesúhlasím a nebudem to ani komentovať. len ma zarazilo, že sú pre Teba nebezpeční váhaví vodiči. len tak by ma zaujímalo, ako si sa Ty učila jazdiť? hneď si všetko vedela? hneď si si bola zo všetkým istá? hneď si mala vyvinuté reflexy? buď prosím Ťa trošku trpezlivá k tým, čo dlho tie vodičáky nemajú a stále sa iba učia... Ty si bola na začiatku určite taká istá a tiež si určite niekomu zavadzala...
 Alice 
  • 

Re: Re: To je vtip? 

(3.8.2006 19:45:14)
Ke všemu co jsem už napsala dodávám, že nepředjíždím zprava ani zleva autoškoly, nepodjíždím ani jiná vozidla pravým pruhem.....vůči váhavým řidičům se vyznačuji pouze nadáváním uvnitř svého vozidla, což oni nezjistí a nijak je to nevyvádí z míry. Mě ale vyvádí z míry, když někdo jede jak s hnojem a přitom všemožně ohrožuje ostatní. Jen jsem chtěla podotknout, že ti, co jezdí rychle ne vždy ohrožují více než ti, co jezdí nejistě. Samozřejmě jsem se také učila řídit a z počátku jsem byla nejistá. Necpala jsem se do levých pruhů a snažila se překážet co nejméně :-)
Až mi bude někde zmiňovaných 60 let a nebudu tak jistá, uklidím se zase se svou bezpečnou jízdou do pomalého jízdního pruhu a budu se snažit jezdit bezpečně (nebude to zas taková změna, bezpečně se snažím jezdit i teď).
 Luciašek 
  • 

Re: líp bych to nenapsala 

(2.8.2006 11:24:31)
Naprosto souhlasim.Jen bych ještě dodala.Že nechápu proč by jsme měli být potrestaný za jeden přestupek dvakrát.I v zákoně je to napsaný.Též více koukám na tachometr než na silnici a k tomu jsem zjistila že vubec nesleduju provoz,protože mě jízda vyloženě nudí,skoro všude jsou kolony .A to ještě ke všemu jsou na silnicích nesmyslný třicítky i dvacítky.A to mám v autě 2 malé děti a jistě si umíte představit jaké je popojíždět Prahou když na vás pere sluníčko a v autě je 40stupnu.
 M,2 
  • 

PROBER SE 

(3.8.2006 0:16:11)
TAK JA TI NECO REKNU ALICE,TADY V AUSTRALII MAME NEJVIC 110 ALE VETSINOU 100KM/H NA DALNICICH.MEZI SKOLAMA 40,MEZI ULICEMA 50/60 NORMALNE 80 A NA VETSICH SILNICICH 90.CO TO TADY BLABOLIS?BUD RADA CO MATE ZE NEMECKO MA TOLIK A TOLIK NO ONI MAJI BOHUZEL AUTA KTERE JSOU NA VYSOKOU RYCHLOST DELANE.KDYBYS ZILA TADY TAK BY SIS MYSLELA ZE LITAS KDYZ JEDES STOVKOU.KDYZ PREKROCIS O JEDEN NEBO DVA KILOMETRY TAK STRHAVAJI BODY A MAS JICH CELKEM DESET.ZADNA TOLERANCE.OVSEM KDYZ JEDES MIN TAK MAS VETSI SANCI TO PRIBRZDIT A NESRAZIS DECKO KTERE BOHUZEL VLETI NA SILNICI NEBO HO DRCNES A NIC SE NESTANE.CO JE NA TOM STUPIDNIHO? PREDSTAV SI JEDEN DEN TI NEKDO ZAVOLA ZE NEDEJ BOZE TI NEKDO SRAZI DECKO,NO JEL TAK TROCHU RYCHLE NECHCE SE PLIZIT JAK SNEK NO TAK JE BLBY ABY PRIBRZDIL?V TVOJEM MOZKU ASI JO.BUD RADA CO MATE A NEKEHKEJ JAK POTREFENA HUSA BOHUZEL MUSELA BYS PROJIT NAKOU TO SRAZKOU SAMA ABY TE TO TRKLO
 Alice 
  • 

Re: PROBER SE 

(3.8.2006 9:58:42)
Jasně. Prober se ty. Pokud dřepíš v Austrálii tak tam dřep a neřeš co tě nepálí. Tyto výpady jsou zbytečné. Přivolávání neštěstí na ostatní typu, co kdyby tobě srazili děcko...jsou trapné a ubohé. Patrně přesně na tvojí úrovni. Nechci se tu hádat, ale ubíjí mě reakce tvého typu. Jsi hloupá a nebo máš pocit, že bude fajn, když přisolíš do diskuse? Opakuji, že jsem ještě nikdy neměla nehodu - nikoho jsem tudíž nesrazila, okolo škol jezdím opatrně (v noci dost zbytečně, pokud školáci nemají noční doučování), ve městě jezdím opatrně, ale proč tam, kde není nutné jezdit pomalu, tak proč tam pomalu jezdit mám? Je mi úplně jedno, kolik se jezdí v Austrálii, když tam pojedu na dovolenou, budu místní předpisy respektovat. Teď jsem se vrátila z Venezuely a přestože nemají omezení v podobě požívání alkoholu, neožírala jsem se jak prase a nelezla zmaštěná za volant. Nesnáším tupé nány jako jsi ty....já nepředstavuju nebezpečnou, opilou, sebevědomou, nafoukanou po nehodě a zabití cizích dětí toužící a invalidy diskriminující z čirého osobního potěšení kreaturu. Jen nechci akceptovat nesmyslný, nedotažený zákon v mé vlasti, který se mě osobně v každodenním životě dotýká a není respektován ani těmi, kdo ho stvořili. Navícˇčeská povaha nalézá mnoho řešení jak zákon obejít a mě nebaví zajišťovat si značku invalidy (přestože jsem 100% zdravá já i moje rodina) nebaví mě ani jiné finty, chci jen v pohodě a BEZ NEHODY jezdit každý den ať už sama nebo se svými dětmi a chci aby mě to navíc i bavilo, když už tolik toho času v autě musím trávit. Takže si trhni nohou, australská rozhorena aktivistko a běž počítat klokany.
S pozdravem
Alice
PS: Pokud bude číst i Vladan - z diskuze jsem zjistila, že jsi z venkova (?) - možná proto ty rady ohledně MHD. Nevím, zda máš děti či ne, ale ani to není měřítkem. Některé děti prostě mají více aktivit jiné méně (a není to vždy jen tím, že bydlí ve městě či na vesnici. Některé toho prostě zvládnou více, jiné méně, některé matky jsou ochotné dřepět každý den 5 let na jednom písku, jiné to nevydejchávají....ale proto mi ještě nemusíš radit nesmysly. Můj příspěvek se týkal silničního zákona nikoliv kroužků mých dětí. Musím říct, že jsi mě lidově řečno nasral. Aspoň to ti budiž útěchou.
 Líza 


Re: Re: PROBER SE 

(3.8.2006 10:05:55)
Fajn, Alice, v Austrálii budeš respektovat místní předpisy, tak tady zase respktuj české, ano?
 ala 
  • 

Re: Re: PROBER SE 

(3.8.2006 10:10:16)
Alice, jestli je nekdo tupa nana, pak vy, mila damo.:-)))))
 Vladan 


Re: Re: PROBER SE 

(3.8.2006 10:17:43)
Milá Alice,

to, že jsem Tě nasral, mi není útěchou. Jenom mám dojem, že proti novému silničnímu zákonu brojí hlavně ti, kteří už předtím vyhlášku porušovali. Neber si to osobně.
Tam, kde je padesát, jedu padesát. Kde je devadesát, jedu devadesát a na dálnici dodržuju rychlost 130. Argument, že je málo času, neberu. Mám dost známých v Praze a ze své zkušenosti vím, že než by vstali o nějakou tu půlhodinku dřív a vyhnuli se dopravní špičce, nadávají na hustý provoz a špatné značení. To jen tak mimochodem.
 Alice 
  • 

Re: Re: Re: PROBER SE 

(3.8.2006 20:03:25)
Ale ono to špatné značení existuje, je ho dokonce více než dost. Nejedná se jen o čas, ale o to, aby cesta byla svižná a nikoliv nudná. (Podotýkám, že za tím nemusíte hned hledat nehodychtivou jízdu přes školní hřiště během dopoledne). Zkuste si aspoň část průběhu diskuze přečíst znovu a bez citového zabarvení se zamyslet - napsala jsem, co si myslím, někde se vyjadřovala expresivně neboť si to expresivně i myslím, ale nikde jsem neřekla, že předpisy nerespektuju. Naopak jsem psala, že rychlost dodržuji přímo předpisově a neustále ji kontroluji na tachometru, na invalidech neparkuji, na červenou nejezdím.... ale ten zákon považuji za nedotažený. Nemusíte se mnou souhlasit, ne každý jezdí často, ne každý to vnímá jako újmu....mojí kamarádce se dokonce ulevilo. Řídit se bojí a jezdí jen když není zbytí..dříve jí předjížděl jak sama říká i trabant, teď jí nikdo nepředjíždí. Tato diskuse se jako často se zde stává změnila v hon na čarodejnice.
 m,2 
  • 

ty ty Alice 

(4.8.2006 6:52:20)
Ale co tak zhurta Ivane,no bohuzel ja mam rodinu v cesku a podle povidani vim jak to tam chodi na silnicich.Bohuzel nemam tolik casu abych pocitala klokany tak jako nana pitoma a hloupa a treba i vadna podle tebe se budu porad pridavat do diskuzi sem konec koncu ceska.Ty nevezmes jinsich lidi nazory tak asi musis byt slaba i povahove(menecenodst) kdyz uz neumis jinak nes to nekomu rict nadavanim.No a silnice,dalnice a ostatni bohuzel nejsou delane na to a v dobre kondici aby se tam jezdilo tolik.No nevim jestli nekoho zachrani aby nekam prijel o pet minut driv nebo pozdejc ale bohuzel takovych lidi je dost.Az se nekde rozstriknes o elekticky sloup tak budes zase jenom dalsi statistika a ja se budu jenom smat.Mimochodem je tady hezky a mam te pozdravovat od tech klokanu co sem je mela jit pocitat.
 Alice 
  • 

Re: ty ty Alice 

(4.8.2006 9:53:33)
Myslím, žes projevila dostatek hlouposti ty sama. Pokud nezvládáš ani počítání klokanů, tvoje chyba. Jak jsi správně uvedla nemáš čas asi ani číst příspěvky do diskuse v jejich časovém pořadí. Tvoje reakce byla dle tvého slovníku "zhurta". Je vidět, že pokud dokážeš napsat maximálně tak, že "budu další statistika až se roztřískám a ....ty se budeš smát", je vidět, že ubohá jsi ty. Takovou věc bych nenapsala ani tobě ani nikomu jinému. Nána pitomá není žádná nadávka ale označení (zde zcela trefné) osoby, jež moc rozumu nepobrala ale má pocit, že sežrala všechnu moudrost světa. Je mi líto klokanů, že musí zakopávat o tebe, ale lepší než bychom o tebe zakopávali my tady. Takže ve volném čase se modli ať ti nějaký šílenec jako já (už jsem několikrát psala, že předpisově jezdím) nesrazí tu tvojí rodinu. Tvůj fanatický a fantasmagorický přístup k problému je zřejmě vlastní tvé povaze - dál mě nezajímáš a ani nestojíš za to, abych se nad tebou zamýšlela byť je jakkoliv smutné, že lidi jako ty (demagogové) jsou na světě.
 m,2 
  • 

tak sem se zase zasmala 

(5.8.2006 2:34:58)
No no ty se strasne rada rozcilujes.Ja se akorat vzdycky jenom smeju nad tim co s tebe vzdycky vyleze.Ze si nedas pokoj to ti nestoji za to ne? no ja osobne a taky par dalsich lidi si mysli ze takovy ten agresivni clovicek jsi ty ktery proste nevezme co ostatni rikaji ty se budes dohadovat az do konce a budes ostatnim rikat jak jsou tupi a hloupi a co se este rymuje.Je no rychla jizda to je ono aby si me taky nekdo vsiml na tech cestach ne?doma asi te pozornosti moc nedostanes tak aspon tady si to s nekym vyridis ne?ty si takovy ten typ co strka asi predkem auta do zadku ostatnich aby se pohnuli a podle toho jak tady pises ten slovnicek ktery urcite pouzivas kdyz se ti neco nelibi na ceste to si dovedu zive predstavit.Ty si takovy ten typ s malym mozeckem a velkou hubou.Tak me zase napis uz se tesim.
 MirkaV 
  • 

Re: To je vtip? 

(3.8.2006 10:53:59)
Jak vidno tak si libujete ve sprostém napadání protivníků, kteří Vás nabádají k dodržování zákonů.
Jste si tak jista, že jste nezpůsobila nějakou dopravní nehodu? Rychlojezdci dělají často bordel na silnici a působí tak nehody nepřímo.
Jestli tak agresivně jezdíte jak píšete tak doufám, že vás na cestě nikdy nepotkám a že brzy se Vám kolonky s body zaplní
Ještě ve stylu Vašeho vyjadřování:
.... neurážej ostatní ty bezohledná mrcho.....
 Alice 
  • 

Re: Re: To je vtip? 

(3.8.2006 20:11:16)
:-). to snad ani nechce komentář. Jaká jsem to bezohledná mrcha, když si dovolím se ozvat. Ať už mi ty body všechny seberou aby mě řidiči nemohli potkávat, zejména když jsem skrytý škůdce, jež svou rychlostí působí dopravní nehody aniž by se ohlédl. Už mě to moc nebaví, hlavně mě nebavěj fanatický nány jako jsi ty a tvý kámošky :-). Jediné v čem jsi měla milá MirkoV pravdu, že ženy dokáží být větší mrchy než muži. Co až vám vaše děti ohrozí policejní ředitel rychlou jízdou ať už s majáčkem nebo bez? Ten na to te zákona má právo, navíc Bublanovi přece slíbil, že už se to nestane.... Bude to jiný? Nebo ze zákona zvládá řízení líp než já mrcha bezohledná :-)? Přečti si to všechno znova a pokus se zamyslet :-)
Zdraví mrcha přímo výstavní
 Šárka 
  • 

Re: To je vtip? 

(7.8.2006 15:17:38)
Dáváš příklad Německo a Švýcarsko, ale tam to ti řidiči už asi mají v krvi nějaký ten rok. Někdy před 18 lety jsem přecházela v Hamburgu a koukala jako blázen, že řidič mi dal jako chodci přednost. Tady to totiž nebylo v té době zvykem.
A že řidiči jezdí 30, když můžou jet 50, to asi není vina zákona, ne? Klidně můžou jet těch padesát. Nebo i 55, když tolerují 10%. Jde o to, že když jim pod kola vběhne dítě, tak aby stačili zareagovat. Ne že bych to někomu přála, ale může to být dítě některé z nás. Může to být i Tvoje dítě a pak budeš šťastná, že onen řidič třeba jel pomaleji. A já jsem vždycky smutná, když je obětí nehody dítě nebo 3/4 rodiny. Vždyť je to hrozná tragédie, když se zabije táta, máma a zůstane třeba 6 leté dítě. Samo, sirotek. Já ty lidi neznám, nikdy jsem je neviděla, ale vždycky to obrečím. Možná jsem přecitlivělá, nevím, ale auto mi zabilo spolužačku už ve 3. třídě.(Další zkušenosti jsem popsala v jiném příspěvku tady.)
Nemám ani ŘP, bála bych se jezdit na našich silnicích.
Já si myslím, že se to časem ustálí, že řidiči dostanou nový zákon do krve, za čas nebudou koukat na tachometr, protože už to odhadnou a policie taky určitě sleví, už teď snad tolerují 10% myslím, ne? Jinak souhlasím s tím, aby za nějaké parkování nebo tak podobně, co neohrožuje život, byly tresty mírnější. Máš pravdu i s těmi invalidy, taky jednoho takového znám, "zdědil" nálepku po svém otci a vesele si stojí na invalidech, přesto že je zdravý jak řípa.
Co na mě ale velmi smutně působí, to je to, že tato pravidla jsou jenom pro někoho. Neplatí pro policisty a vládní činitele. Ale to je jiná kapitola.
Osobně bych tomuto zákonu dala čas. Jsem PRO tento zákon. Čas ukáže, kde je potřeba korekce.
 Raketka 


proti komu? 

(1.8.2006 8:13:37)
A všimli jste si, že řidiči, kteří si ve svém super rychlém voze masírují svoje ego bezohlednou a rychlou jízdou, jezdí rychle i teď???
Buď mají antiradar, nebo mají peníze, aby kohokoliv kdykoliv za cokoliv uplatili.
Bezohlední motorkáři jezdí také stále stejně bezohledně - jen si z motorek sundali značky.

A slušní řidiči jezdili slušně i loni, předloni a klidně i před deseti lety.

Tak pro koho (proti komu) je vlastně tento nový zákon zaměřen???
Proti slušným zkušeným řidičům, kteří své vozidlo zvládají, znají a občas prostě jedou někde o 10-15 km rychleji KDYŽ VĚDÍ, ŽE NIKOHO NEOHROZÍ???
 Raketka 


Re: proti komu? 

(1.8.2006 8:17:29)
... a také by mě zajímalo, kdy se konečně schválí nějaký zákon, který by postihoval i ostatní účastníky silničního provozu jako jsou například cyklisti a chodci.
Ti totiž kolikrát páchají na vozovce taková zvěrstva, že by z toho nejeden slušný řidič za volantem auta zvracel!!!
Vlezou kam nesmí, klidně přecházejí magistrálu mimo přechod ... co se stane řidiči, když vjede do zákazu vjezdu? A co se stane chodci, který vejde, kam nesmí???
 Hanka 
  • 

Re: Re: proti komu? 

(1.8.2006 8:24:35)
S celého srdce souhlasím!!! Mluvíte mi přímo z duše ...
A pro koho platí zákony, dnes abysme se zase báli upozornit na to, že vysoký úředník nedodržuje předpisy. Onen úředník si určí trest sám a myslí si, že tím zacpe lidem pusu, ale ten kdo na to upozornil půjde pomalu div ne k soudu?
Je mi z toho špatně.
 Margot+1 


Re: Re: proti komu? 

(1.8.2006 9:04:41)
Vtip je v tom, že přirozeným pohybem člověka je chůze, popř. běh (cha, chá). To je potřeba respektovat. Kdykoli sedím v autě, mám vědět, že musím dávat pozor na všechno, co se může vyskytnout na cestě, včetně chodců, výkopů, zajíců či spadaných jablek, protože od přírody nejsem vybavená k tomu, abych se pohybovala tak rychle (Všimněte si, že ani jedna z těchto věcí chodci nevadí).

Bohužel, ve městech to už vypadá tak, že chodec se musí chovat jako ten zajíc a skákat pod auto, jinak by se nikam nedostal.
 Zdena 
  • 

neúměrnost trestů 

(1.8.2006 8:25:03)
Nedávno někdo v televizi trefně podotkl, že vzít někomu řidičák za to, že zaparkoval na místě pro invalidy, je podobné, jako kdyby vyhlásili, že se od této chvíle bude za krádež v samoobsluze trestat useknutím ruky. Jsem přesvědčená, že by krádeží ubylo, ale v jaké době to žijeme?
 Erika a Peťko 


Zíram... 

(2.8.2006 1:29:32)
Fakt zíram, koľko žien a predovšetkým matiek má tuto tendenciu riadiť rýchlo a bezohľadne...

Keď som si robila autoškolu, išla som po hlavnej ceste a vodič zásobovacieho auta (rozvoz tovaru do predajní) mi nedal prednosť, takmer do z boku narazil, ale môj duchaprítomný inštruktor zatiahol ručnú brzdu, ostali sme stáť, skapalo mi auto... Vzápätí vybehol z auta, "frajerovi" otvoril na aute dvere a jednu dobrú mu vrazil so slovami: "Ty k...t jeden, ak sa chceš zabiť, tak sa obes, ale nezabíjaj nevinných!!!" Na tieto slová nikdy nezabudnem, vždy opakoval: "Za svoje chyby plať, ale čo tí nevinní...?"

Keď som bola v roku 1999 v Londýne, stačilo, aby som sa približovala k vyvýšenému prechodu prechodcov na úroveň chodníka a okamžite autá stáli a to som nemala nohu na prechode a nemusela medzi autami behať slalom. Škoda, že tento dobrý zvyk nedošiel až sem, v každom prípade ako vodička prednosť dávam, ako chodec sa na prechode rozčuľujem.

Keď som sa nedávno vraciala z Prahy a bola som niekde medzi Prahou a Jihlavou (Vysočina?), bolo asi 22:00 h a pršalo, pri Jihlave dokonca padala hmla (mlha), vedela som, koľko kilometrov cesty mám ešte do Bratislavy a že je moc neskoro a že sa mi chce spať, napriek tomu som pribrzdila na rýchlosť 80 km/hod a povedala som si, že radšej prídem domov o hodinu-dve neskôr, ale v prvom rade som matka a nechcem byť "mŕtva matka". Napriek tomu ma v tomto nečase predbiehali autá idúce 130-150 km/hod (vodiči si boli sebou príliš istí), avšak keby dostali v tom daždi šmyk a zobrali so sebou aj mňa, určite by som im za to vrúcne poďakovala.

Nechcem vôbec povedať, že je u vás viac nehôd ako u nás (možno aj áno, keďže máte dvakrát toľko obyvateľov :o), je otázka času, kedy takýto zákon zavedú aj u nás (resp. ho takto sprísnia) a ja len dúfam, že príde čo najskôr.

Dokonca vám závidím aj tú predpísanú 50 km/hod v obci, pretože predstava, že v nestráženej chvíli vybehne z nejakého dvora dieťa alebo pes - je tiež pekne na prd.

Adrenalín mi dvíhajú čerství držitelia vodičákov, ktorým zazobaní rodičia kúpia bavoráčika za to, že dotyčný vôbec zmaturoval. O predpisoch nevedia nič, ale svoju vražednú zbraň najradšej predvádzajú pri rýchlosti od 180 km/hod vyššie. Vtedy som radšej, ak sa z takéhoto auta stane zbraň samovražedná.
 Agnes (2 děti) 
  • 

já to nechápu 

(1.8.2006 8:37:29)
Lidi zlatý, jak jste jezdili doposud? Vždyť co se týká rychlosti, nic se nezměnilo, jen se to víc hlídá. Já jezdila padesát v obci dosud a jezdím tak dál a problémy mi to nedělá. Pokud se přede mnou někdo plouží třicet, tak ho předjedu a jedu si dál, co tady řešíte? Mám dvě děti, zodpovědnost za jejich životy i za životy naše s manželem. My jim totiž budeme prd platný, až budeme ležet studený na kovovým stole přikrytý prostěradlem, na to jsem dost malý hrdina. A nevěřím řečičkám, že kdo jezdí rychle, jezdí i bezpečně. To jsou dvě vylučující se věci, obzvlášť na dálnici při vámi zmiňované stodevadesátce. Nikdy nevíte, co se stane, jaký blázen se kde "vyštění", kdo pojede opilý v protisměru, kde vyskočí z lesa jaká srnka nebo i mrňavý zajíc. Je spousta nepředvídatelných situací a podle toho bychom se měli chovat.
 anicka, dominik 08/04 


s tim naprosto souhlasim 

(1.8.2006 8:46:43)
rychlost jsme dodrzovali vzdy, stejne tak jako jsme celorocne svitili a maleho bych do auta bez sedacky nedala, byt jen na dveste metru. Pro takove jako jsme my se nic nezmenilo. Nehlede na to ze vzhledem k stavu vetsiny silnic u nas se casto neda jezdit ani tech povolenych 90 natoz vice.
 rybushka 


Re: já to nechápu 

(1.8.2006 8:51:33)
Agnes, mluvíš mi z duše. Taky nechápu, proč se lidi rozčilují, že po nich někdo chce, aby dodržovali pravidla, která tu platí už leta.
Já osobně jsem se vždycky snažila pravidla dodržovat, i když je pravda, že jsem sem tam spěchala víc, než by se mělo. Od ledna jsem si řekla, že chci přežít a i ty občasný úlety jsem vynechala a jezdím prostě předpisově. Taky jsem si za tu dobu stihla ujasnit, kolik jedu, když mám na tachometru padesát, šedesát a prostě vím, že je tam rezerva, tudíž mě nestresuje, když jedu o maličko víc než padesát - na tachometr furt koukat rozhodně nemusím.

Dřív jsem byla vždycky široko daleko nejpomalejší a občas jsem si říkala, že mě musí ostatní proklínat. Teď jsem paradoxně většinou nejrychlejší, protože prostě jsem zvyklá takhle jezdit a moc doufám, že se to naučí i ostatní.
Moc mě potěšilo, že alespoň měšťáci ve velkých městech dohodli společně,jakou rychlost přes limit budou tolerovat a doufám, že se to nakonec ustálí všude a u všech.

Mimochodem - na dálnici valná většina řidičů opravdu zpomalila a už hodně dlouho se kolem mě neprořítil zběsilej řidič, a to řídím po dálnici každý den, byť jen několik kiláků, a mně se teĎ řídí mnohem mnohem líp.
 Pawlí 


Re: Re: já to nechápu 

(1.8.2006 9:16:15)
Předem upozorňuji nejsem řidič tak snad nebudu nařčena z neobjektiviti. Ale současný zákon se mi zdá příliš založený na principu vinny. Vždyť téměř to že se do auta sedne je trestný čin.
Souhlasím s "rozumnými" nařízeními jako je celodenní svícení, zákaz telefonnování atd.
40 km je podle mě nesmysl, stejně jako "řidičák za invalidy".
Kdo jezdil slušně předtím jezdí pořád a kdo ne toho zákon nezajímá. A jak už jsme si mohli několikrát ověřit zdaleka neplatí pro všechny.
 Damila 


Re: já to nechápu 

(1.8.2006 9:25:53)
Ano ano, souhlasím!
Nejvíc řvou ti, kterým nový zákon "šlápl na kuří oko" a ty přísnější postihy je možná konečně donutí změnit způsob jízdy. Ale bohužel vždy tu bude dost vlivných a bohatých, kteří si vše domluví a podplatí, a něco jako svědomí, že někomu způsobili těžký úraz...? To jim nic neříká. Proti těmto debilům (omluvám se, jsem naštvaná) budem vždy bezmocní, na ty neplatí žádná páka....Je mi z toho zle.
 10.5Libik12 


Je to na chvíli 

(1.8.2006 8:59:32)
Byla jsem v překvapená, že se jezdí jinak. Kdo to zná v Plzni k zoo, kde ostří hoši z místních firem řezali zatáčky jak blázni, ačkoliv stařec či matka nemají k dispozici ani chodníček, divil by se. Přitom staticticky vzato, hrozba silniční kontroly velmi malá a postihy přežitelné. Nějak to do nás média dostala(kdo pojede blbě, bude popraven:)
Připomíná mi to fronty při daňovém přiznání, ve zprávách je, že je poslední den a lidi se chovaj jako před apokalyptickou vizí. Přitom, podáte-li následující den, hrozí vám penále za jeden den.
Já osobně jsem v případě silničního zákona veřejné kampani vděčná, ale očekávám, že to řidiče přejde.
 Gábi, 2 děti 


:-))) 

(1.8.2006 10:09:54)
Radmilo, skoro se mi chtělo napsat "svatá prostoto" ... ;-)
Věř, že zrovna proti těmhle "gaunerům" opravdu nový silniční zákon nic nezmůže.
Celý tenhle nedodělaný paskvil s chybami, nejasné vazby mezi státní a městskou policií, praxe na obecních úřadech , ..., je zase dalším českým legislativním výkřikem.
Statistické údaje za první dny a týdny nemají žádnou vypovídací schopnost a veškeré úsilí normálních řidičů se zúžilo "na oči zabodnuté do tachometru" (kdo nemá tempomat). Ostatní to zachvilku přestalo bavit nebo naopak to vedlo k nesmyslné pomalé jízdě (ve městě pod 40 km/h).
V Čechách je spousta věcí k řešení: nesmyslné "značkové saláty" (problém obcí a správy komunikací), chování "řidičů profesionálů", zkorumpovanost Policie ČR (o MP ani nemluvím), to že policistu člověk vidí jen u radaru nebo v noci přepadávat samotné řidiče, ...
V nových pravidlech vlastně není nic nového: ani rychlosti, ani sedačky (každý normální rodič používal sedačky i na 10 metrů ve městě od narození dítěte), ani telefonování za jízdy, ani pásy, ...
Ale jak je v Čechách typické, chybí propracovaný systém :-(
 Martina, 2 kluci 


Jen se divím... 

(1.8.2006 10:12:38)
...že se všichni řidiči ozývají až teď, kdy jim hrozí pouze vyšší sankce za nedodržení pravidel, která platí už dávno! Dřív tedy ta hnusná pravidla nevadila? Nebo se je teď jen víc nevyplatí porušovat?
Já sama řídím často, vozím děti, mám silné auto...dřív jsem porušovala předpisy víc (60 v obci, 120 mimo), teď je porušuju míň, bojím se bodů :-)
Nová/stará pravidla mi nevadí (mémmu dříve hrozně rychle jezdícímu manželovi taky ne), protože nejsem pražák a plynulost na běžných silnicích se naopak ZVÝŠILA, protože všichni jedou postejně 90-100.

Nevím, jak bych se líp vymáčkla, souhlasím ve 100% s Lízou a líp bych se nevyjádřila.

Moc a moc mě štvou názory lidí - jezdím bezpečně a rychle, jezdím jen 4 km bez autosedaček, jezdím v obci 70, protože nestíhám - myslíte, že ti všichni mrtví a na vozíčkách si o sobě mysleli, že jezdí blbě???? Že to nemají pod kontrolou??? Že nejezdí bezpečně, přestože rychle???

Ještě víc je mi líto obětí nehod, které nic nezavinily.

Celkově se počet nehod snížil, počet mrtvých taky - a to za jakékoliv prudění řidičů stojí....nebo by vám vaši bližní nechyběli? Třeba jsou zrovna mezi těmi "ušetřenými" mrtvými.

 Líza 


Re: Ja se chci zeptat 

(1.8.2006 10:44:14)
Milado, za dítě do 15 let nic platit nebudeš. Ani kdyby nemělo helmu.
To ustanovení, který je blbě zformulovaný, se prý má měnit.
 Zlatokači 
  • 

Pravidla se nezměnila! 

(1.8.2006 10:45:51)
Jak už bylo řečeno, spousta lidí jaksi nepochopila, že se nejedná o změnu pravidel, ale zavedly se pouze resty za jejich nedodržení. V zákoně jsou samozřejmě nedokonalosti (jako ve všech zákonech, jen tady je to víc vidět), ale nic jiného na některé lidi než bič bohužel neplatí, ať už žijeme v jakékoli době. a je vidět, že zákon už začíná mít i jiné efekty - např. revize rychlostních značek v obci (jak se přiznal jejich zřizovatl: když je tam dávali, ani nepočítali s tím, že je někdo bude dodržovat). Takže v ideálnímpřípadě se nejen trochu pročistí bodový systém, ae celý silniční zákon.
 Damila 


Nové zákony 

(1.8.2006 11:08:12)
Vždycky mě dokáže překvapi, když se vydá nová zákon, a už v době kdy se vydává, se ví, že není úplně dobrý...!
Proboha, na co to prochází dvojím čtením, tisícerým schvalováním parlamentem a senátem?!!! To jsou všichni fakt tak blbí, že to nepoznají?
No potěš, naše ČR asi dopadne dost špatně...
:-(
 Pawlí 


Re: Nové zákony 

(1.8.2006 11:16:12)
Milado,
pokud se bude zákon vykládat přesně tak jak je napsán platí to samé i pro chodce, kteří spadnou na silnici a zraní se. Zranili účastníka silničního provozu. Sebe. Dobré ne?:-).
 evitta, Míša 9/00+Terezka 3/06 


Můj názor 

(1.8.2006 11:56:23)
Kdo je navyklý jezdit podle předpisů nemá problém, nemusí čumět na tachometr. Kdo to nemá navyklé, je to jedno, jestli je povoleno 50 nebo 60, prostě je bude porušovat tak jako tak, není to o koukání na tachometr. Dopravní zácpy se netvoří proto, že kolona jede pomalu, ale především proto, že pomalu jedoucí kolonu se snaží předjet skupinka, kreténků, co jim je holt 50 málo. Takže se v konečném důsledku musí před někoho narvat a výsledek je, že celá kolona zastaví. Než se rozjede, obzvláště ti méně zkušení řiciči v tom maj problém, tak přijede další takovej, co tam musí bejt první a kolona zase zastaví... Problém není v pravidlech, problém je v lidech. Sice tady někdo píše, že v Německu je na dálnici neomezená rychlost ale že by tam neměli zácpy? Maj je furt. O lidech to je a v Německu sice řidiči jezdit moc neumějí, ale jsou alespoň slušní. Navíc na dálnicích jsou samá omezení, my když jsme jeli, tak tam bylo v 70% úseků omezení na 120 nebo 130. Já mám názor, že nová pravidla jsou prospěšná. Přísný trest za parkování na invalidech je takový proto, aby to lidem došlo. Bude-li to za bod, málo kterého dnešního parkovače to odradí... Sice se tady někdo rozčiluje, že místo invalidy se dá koupit a že tam někdo jezdí bourákem... To ale neznamená, že tam tedy budou parkovat všichni. Pravidla jsou danná. A je důležité, že pro všechny... Dnes v rádiu říkali, že policie si posvítí i na reportéry MF, kteří vyfotili policejního prezidenta při rychlosti 190, když ho stíhali. A já myslím, že je to správný. Porušili předpisy stejně, jako on.
 tinas 


Re: Můj názor 

(1.8.2006 12:09:30)
Evitto, co je správného na tom,že potrestají někoho,kdo si dovolil poukázat na to,že ten,kdo by měl zákon nejvíce ctít a respektovat tak nečiní? To by se pak kdokoliv z nás mohl bát poukázat na cokoliv co dělá naše vláda a zákonodárné orgány špatně. Myslím,že něco podobného už tu bylo a říká se tomu totalitní režim. Moc se to neosvědčilo pokud vím.
Proč by ministerský řidič mohl beztrestně jet 190 a řidič MF Dnes ne? Jaký je v tom rozdíl? Buď mají dostat odpovídající trest oba a nebo nikdo. Nemůžou ho trestat za to,že řekl(vyfotil) pravdu. Kde bychom to asi byli?


- Parkování na invalidním místě je špatné,ale nemyslím,že by mělo být bodově stejně hodnocené jako třeba jízda pod vlivem alkoholu. Ruku na srdce každý obchoďák má předepsaný počet invalidních míst a všechny rozhodně nejsou obsazené. Kolikrát už mě štvalo,že já se dvěma dětmi kočárkem a nákupem se musím hrabat buhví kam a tyhle místa blízko jsou volné. Nicméně to mě neopravňuje stát na takovém místě spíš bych mohla zauvažovat,proč podobné parkování není značené pro rodiny s dětmi. Venku to někde mají.
Tím,že zaparkuji na místě pro invalidu nikoho neohrozím na životě. Maximálně budu bezohledná,ale pod vlivem alkoholu můžu zabít sebe i někoho jiného. Rozhodně si nemyslím,že je to stejné.

No a co se týká toho,kdo jezdil 50 tak jezdí pořád 50 nejezdí. V běžném provozu to prostě nejde. Světla na křižovatkách jsou dost krátké a tak to musí frčet nebo bude Praha stát. Nakonec na tom nevydělá nikdo. Řidiči budou naštvaní,že se nikam nedostanou a,že jim roste spotřeba benzínu a chodci budou naštvaní,že je všude plno aut a je z nich hodně hluku. Ve výsledku tu navíc bude zhoršená kvalita vzduchu,protože starší vozy nemají katalyzátory.

 Líza 


Re: Re: Můj názor 

(1.8.2006 12:18:31)
Tinas, nejen venku, i v Česku. U Tesca na Zličíně (abych byla konkrétní) máš místa pro lidi s kočárky.
 tinas 


Re: Re: Re: Můj názor 

(1.8.2006 12:23:14)
Hm,tak to se máte u nás nic takového není :-( - bydlím přesně na opačném konci města.

--------------
Ještě se vrátím k těm betonovým blokům. U nás jsou naprosto zbytečné,protože ta dvouproudá silnice vede mimo sídliště z jedné strany je pole a z druhé je protihluková stěna odělující sídliště. Sice tam jezdí autobus,ale tím už dneska vzhledem k metru jezdí jenom pár lidí s ohledem na velikost sídliště. Ty bloky tam prostě jednoho dne někdo instaloval a hotovo. Žádné zdůvodnění proč a hlavně nač? Představte si,že tam léta jezdíte po paměti a najednou máte v cestě takovou neosvětlenou obludu.

Podle mého by v obcích stačila 60 a na velkých silnicích min. 70-tka. To by úplně stačilo. Jak říkám v dobách našeho dětství se jezdilo mnohem rychleji než dnes přestože kvalita vozů byla děsná.
 Zlatokači 
  • 

Re: Re: Re: Re: Můj názor 

(1.8.2006 12:31:44)
... ale taky těch aut jezdil maximálně poloviční počet
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Můj názor 

(2.8.2006 14:09:36)
Tinas,
ty bloky jsou tam právě kvůli takovým řidičům, co tam jezdí "po paměti" a nekoukaj před sebe. Lepší, když to napálíš do bloku než do člověka, ne?
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Můj názor 

(2.8.2006 14:21:52)
Milado,
zas takový hypotetický problém. Už jsem taky slyšel, že "zebra" je nebezpečnější než "volné přecházení", protože se na ni chodec moc spoléhá, taky se tu psalo, že při 180 se člověk líp soustředí...
Oni ti lidi, co rozmisťují dopravní značky, stavěj kruháky nebo zabezpečujou přechody, nejsou blbí. Maj na to, narozdíl od tebe, taky vzdělání.
 Pavla3 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Můj názor 

(2.8.2006 14:31:43)
Bobe,
ti co rozmísťují dopravní značky na to vesměs žádný zvláštní vzdělání nemaj. Normálně ve městech o tom rozhodují (magistráty, obecní úřady atd) a na nich normální zaměstnanci na odboru dopravy v konzlutaci s policií tedy normální lidi s maturitou odkudkoliv. A mnozí z nich nejsou žádní mozkoví atleti a už vůbec ne profesionální řidiči.
Nikdo tady nepíše, že je bezpečnější jet 180. Ale píšem tu, že je pezpečnější jet v klidu 55 než 45 s očima na tachometru, nebo 100 než 89 s očima na tachometru. A že je mraky absoultně nesmyslnejch značek ví úúúplně každej jen ty sis toho ve svém viruálním muslimsko - hornicko - pražském světě asi nevšiml.
 alena 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Můj názor 

(2.8.2006 19:18:22)
Pavlo3,
kdyz jste tak dlouholeta ridicka, tak civeni na tachometr by nemelo byt vas problem, ne? Civi na tachometr cerstvi absolventi autoskoly, ne ridici s nekolikaletou praxi....Dodrzet padesatku neni takovy problem a jde to i bez civeni.
 Rumik 
  • 

Re: Re: Re: Můj názor 

(1.8.2006 13:58:36)
ano, i u našeho Teska s poloprázdnými regály uvnitř se venku najde několik míst vyhrazených pro parkování aut rodičů s dětmi. Problém je jen v tom, že v žádném právním předpisu není jejich používání upraveno, takže si na nich zaparkuje i dvacetiletý mladík s nadupaným autem a jde si nakupovat bez hrozby nějakého trestu (tím nemyslím odebrání řp, ale pokuty do 1000,- Kč třeba)
 Líza 


Re: Re: Můj názor 

(1.8.2006 12:21:17)
Hm, zvláštní, jezdím po Praze 50 a krátký semafory mi nevadí. A zvláštní je, že od toho začátku července většina lidí přede mnou jede těch 50 taky a NEVŠIMLA JSEM SI ŽÁDNÉHO OMEZENÍ PLYNULOSTI. Jak jsem ti psala níže, ty dobráky, co vystartujou, vyženou to na 80 a na příští červené zase stojí, v pohodě dojíždím. Nikam neujedou, není kam.
A jak se takhle zoufalá akcelerace na zelenou srovnává s touhou po plynulé jízdě, kterou argumentují odpůrci jízdy podle předpisů?
 tinas 


Re: Re: Re: Můj názor 

(1.8.2006 12:26:48)
Lízo kolikrát projedeš za týden Prahu skrz naskrz a v jakém čase? Zkus si to ve špičce a v normální provozu. To je sakra rozdíl. Pokud bydlíš navíc u nějakého hlavního tahu na výpadovku,která je jako jediná ze sídliště směrem na centrum más prostě smůlu. Vedle nás je ulice Kbelská a Poděbradská. Po obou jezdí kamiony jak na běžícím pásu a k tomu ještě normální provoz. Prostě to musí běžet,protože jinak jsou kolony už od Teplické dálnice.
 Líza 


Re: Re: Re: Re: Můj názor 

(1.8.2006 12:29:57)
Tinas, nečteš pozorně. Jezdím ve špičce. Z jednoho konce na druhý. Poslední dva týdny méně, jinak denně.
 evitta, Míša 9/00+Terezka 3/06 


Re: Re: Můj názor 

(1.8.2006 12:29:57)
Tinas, no trochu jiná situace, ministerský řidič to má v popisu práce, řidič MF je řidič jako každý jiný. Na měření rychlosti je radar (pánové z MF si ho klidné mohou koupit, trestné to není), ne pronásledovat někoho kdo jede rychle. To tak můžem jezdit všichni, pronásledujem někoho, kdo jede rychle...

Parkování na místě pro invalidu je špatné. Pokud bude stejně hodnoceno jako odpovídající přestupek, nikoho to neodradí. Každý bude doufat že ho nechytí a maximálně přijde o bod nebo dva, když ano... Jde o ten odrazující postih.

Nevím, nám to problémy nečiní, jezdíme stále 50, nečumíme na tachometr a nemáme s tím problém. Na křižovatce se stejně nikdo nerozjede víc, na krákém světle vletí do ní na oranžovou (v lepším případě) rychlostí 80 a na přechodu je chodec, kterému už se nechtělo čekat... možná že v momentě, kdy tam ten rychle jedoucí dojel už měl zelenou...
 evitta, Míša 9/00+Terezka 3/06 


Můj názor 

(1.8.2006 11:56:23)
Kdo je navyklý jezdit podle předpisů nemá problém, nemusí čumět na tachometr. Kdo to nemá navyklé, je to jedno, jestli je povoleno 50 nebo 60, prostě je bude porušovat tak jako tak, není to o koukání na tachometr. Dopravní zácpy se netvoří proto, že kolona jede pomalu, ale především proto, že pomalu jedoucí kolonu se snaží předjet skupinka, kreténků, co jim je holt 50 málo. Takže se v konečném důsledku musí před někoho narvat a výsledek je, že celá kolona zastaví. Než se rozjede, obzvláště ti méně zkušení řiciči v tom maj problém, tak přijede další takovej, co tam musí bejt první a kolona zase zastaví... Problém není v pravidlech, problém je v lidech. Sice tady někdo píše, že v Německu je na dálnici neomezená rychlost ale že by tam neměli zácpy? Maj je furt. O lidech to je a v Německu sice řidiči jezdit moc neumějí, ale jsou alespoň slušní. Navíc na dálnicích jsou samá omezení, my když jsme jeli, tak tam bylo v 70% úseků omezení na 120 nebo 130. Já mám názor, že nová pravidla jsou prospěšná. Přísný trest za parkování na invalidech je takový proto, aby to lidem došlo. Bude-li to za bod, málo kterého dnešního parkovače to odradí... Sice se tady někdo rozčiluje, že místo invalidy se dá koupit a že tam někdo jezdí bourákem... To ale neznamená, že tam tedy budou parkovat všichni. Pravidla jsou danná. A je důležité, že pro všechny... Dnes v rádiu říkali, že policie si posvítí i na reportéry MF, kteří vyfotili policejního prezidenta při rychlosti 190, když ho stíhali. A já myslím, že je to správný. Porušili předpisy stejně, jako on.
 Slečna Marplová 


Re: Můj názor 

(1.8.2006 12:14:01)
Evitto, pises:
O lidech to je a v Německu sice řidiči jezdit moc neumějí, ale jsou alespoň slušní.
A to mas odkud?
 tinas 


Re: Vůbec nechápu.... 

(1.8.2006 12:17:09)
Mandelinko,
že jsou pražáci nejlépe připraveni na hustý provoz je fakt. Podívej se jezdí sem dost lidí z venkova a je někdy fakt s podivem,že jsou ještě naživu. Prostě nereagujou tak rychle jako raguje ten,kdo je denně v hustém provozu.

Ad připoutání. Nikdy žádný zákon nebo vyhláška nedonutí nikoho,aby se choval rozumně pokud nebude chtít. Připoutání by mělo být to první co v autě uděláš,ale měla bys k tomu dospět na základě vlastního uvážení a ne,protože ti to nařizuje zákon. Totéž platí pro autosedačky. Já bych děti bez sedačky nevezla. Mám dvoje ve svém i v manželově autě. Totéž platí pro helmu na kolo a chrániče na brusle. Prostě bez toho se nejede.Zákon je v platnosti a stále vidím magory co vozej děti nepřipoutaný a to i na přední sedačce. Paradoxem je,že když vezu děti sama sedačku mít musím,ale pokud je povezu na sportovní zápas nebo na nějaké kulturní představení sedačky pro všechny mít nemusím. To mi připadá postavené na hlavu.
 anicka, dominik 08/04 


tinas 

(1.8.2006 12:26:58)
bohuzel kvuli takovym ridicum jak jsi ty pro ktere je padesatka zbytecna a dle tvych prispevku by byli nejradsi aby zadna horni hranice povolene rychlosti neexistovala a kazdy mohl jezdit podle sveho coz by bylo urcite to nejlepsi reseni musi byt pripoutani povinne a autosedacky taky. Protoze spousta lidi, kteri si bezpeci uvedomuje a jezdi tech blbych padesat nebo dokonce tech nepochopitelnych tricet tam kde je to prikazano, je ohrozena nekym kdo uz z principu nedodrzuje zakon protoze mu pripada nesmyslny.
 tinas 


Re: tinas 

(1.8.2006 12:34:59)
Anicko,kde jsem řekla,že chci neomezenou rychlost?

Já přece vůbec netoužím po tom,aby vedle mě po městě někdo jezdil 120,ale nechci jezdit jak pitomce 30-50 tam,kde to není potřeba. Věř mi,že jsem nikdy neměla žádnou nehodu a autosedačky jsem měla koupené dřív,než jsem měla děti. Já i po Praze jedu do těch 60 km v hodině. Mě by ta 60-tka stačila. Dokonce i na dálnici mi ta 130-tka stačí. Nechci nic jiného,než,aby se někdo konečně zamyslel nad tím,že než v parlamentu schválí nějakou kravinu je potřeba předělat to do praxe.
Do nedávné doby u nás na hlavní ulici byla 30-tka. Ano pokopávají tam silnici a tak je tam změna pruhů,ale najednou tot u celé stálo. Teprve po tom co se ukázalo,že u dvou nájezdů na dálnici nemůže být takto dramaticky omezen provoz někdo zapojil hlavu a normálně to předělal. Teď to funguje. Nebo hlavní silnice.Nejdřív tu byla 70-tka na dvouproudé silnici bez přechodů,což je podle mého ok. Potom 50-tka a to už byla síla. Potom přišla změna a teď je to fakt směšné. část tak 200 metrů je 70-tka a pak zase zbytek 50-tka,tak kde to jsme. Není to trochu Kocourkov?
 anicka, dominik 08/04 


Re: Re: tinas 

(1.8.2006 12:38:35)
tinas my dve se v nazorech neshodujeme, ja se totiz maximalni povolena rychlost se ma dodrzovat i kdyz se mi to nelibi a dam treba podnet k prezkoumani jestli je tam opravnena nebo se zajdu zeptat proc je omezena rychlost zrovna tam kde se mi nezda vhod, stejne ji dodrzuju. Uz z principu, tak jako se drzim ostatnich zakonu drzim se i silnicniho. Ano muze me to rozcilovat muzu nadavat nebo si stezovat ale tim ze budu zakon porusovat se nic nevyresi, nemyslis?
 Pavla3 


Re: Re: Re: tinas 

(1.8.2006 12:55:17)
Aničko,
to se totiž neshodneš s polovinou lidí tak jako výše Vladanovi ti musím napsat, že předpis, v kterým nevidím smysl nedodržuju (vím, že mi hrozí postih, ale nedodržuju) Prostě někdo se s jakokoliv kravinou co mu jinej přikáže smíři raz dva a jinej ne. My Češi prostě nejsme Němci, kterejm něco přikážou a oni hned sklapnou a poslouchaj. Syšela jsem na Radiožurnálu, že ve Francii platí bodový systém 14 let a víš jaký je výsledek?? Nehodovost a úmrtnost se pár let po zavedení vrátila k původnímu stavu, jen ve Francii každoročně chytnou 30 tis. lidí bez řidičáku (odhadují, že jich tam jezdí asi 200 tis) přišli o něj kvůli bodům :-)))) Ne každému se dá měřit stejným metrem....
Na druhou stranu policista, který porušuje zákon by měl být trestán dvojnásobně - názor, že špatní jsou ti repotéři z MF, je podle mě, "názor člověka bez mozku". A ještě k Policii ta si musí autoritu vydobýt jinak než buzerací.
 anicka, dominik 08/04 


Re: Re: Re: Re: tinas 

(1.8.2006 12:59:40)
ja jsem nikdy nerekla ze se smirim s jakoukoli kravinou, jen jsem napsala ze zakon respektuji a kdyz se mi nelibi tak se s tim snazim neco udelat, ale to mi nedava opravneni nerespektovat zakon. Nic proti ale je to to same jako kdyz zabiju svoji tchyni a pak reknu ze jsem nerespektovala zakon protoze ona byla blba a proste si to zaslouzila. Prijde ti to normalni? Nechapu proc vam vsem ta padesatka tak vadi, je ve vetsine zemich evropy.
 anicka, dominik 08/04 


Re: Re: Re: Re: tinas 

(1.8.2006 13:03:03)
jen tak mimochodem me padesatka zas tak uplne nesmyslna neprijde uz kvuli delce brzdne drahy, malym detem apod., priznavam ze jsou mista kde je zbytecna, ale to se resi ale neznamena to ze kdyz je v jedne ulici zbytecne ze se nemusi dodrzovat vsude.
 evitta, Míša 9/00+Terezka 3/06 


Re: Re: Re: Re: tinas 

(1.8.2006 13:31:56)
Pavlo, policista který porušuje dopravní předpisy by měl být trestán jako každý jiný. To není zneužívání pravomoci, pro bezpečnost provozu je to řadový občan. Vůbec tu nejde o budování autority policie, jde o to vytvořit sankce tak aby zákon byl dodržován a platil pro všechny stejně. Nikdo netvrdí, že reportéři MF jsou špatní, ale porušili předpisy stejně jako on. Nebo pro ně neplatí? No my češi nejsme němci a podle toho to na silnicích vypadá.
 Pavla3 


Evittě, Aničce 

(1.8.2006 15:09:31)
Evitto, možná ty seš případ koho když bude jinej buzerovat a deptat budeš v něm vidět autoritu, já zas v něm budu vidět jen a jen idiota tak jako vidím idioty v téměř 99% městských strážníků a v 50% dopravních policistů PČR. Bohužel, aby si u mě policie získala autoritu musela by třeba do 5 minut stát v Praze na křižovatce a řídit provoz když "chcípnou" semafory, dokázat mimopražskému poradit místo pokutování, měřit rychlost skutečně na rizikových místech - např. uprostřed obce u přechodu se sámoškou atd. Pracuji v Praze 10 let a jezím tam autem velmi často, řídit provoz jsem ty policajty viděla tak jednou zato zacpaných křižovatek bez jakékoliv signalizace hafo. Rok jsem žila ve Vídni tam byli policajti na křižovatce kde nešly semafory hned.
Aničko, ten příměr se zabitím je kapku přitaženej za vlasy, nemyslíš? Já tu nemluvím o tom, že je špatné spřísnit postihy, ale pokutovat lidi za 52 JE NAPROSTO NAPROSTO NEPŘIMĚŘENÁ BUZERACE, totéž měřit rychlost u cedule.
Mmch, když nepočítám parkování (máme ve městě kde žiju dost komplikovaný systém) platila jsem naposledy pokutu za rychlost před tuším 5ti lety asi měsíc před tím než uzákonili na dálnici 130. Prostě jsem po dálnici jezdit 110 nemohla fakt ne. Vtip je v tom, že mě to přijde nespravedlivý stejně jako teď, když plánujou, že na Jižní spojce zvýší rychlost, že sundaj nesmyslný značky, že na některých nových úsecích dálnic povolí 160 (ale těm co tam pochytaj už body ani prachy nevrátí) TO PROSTĚ JE NESPRAVEDLIVÝ!!!!!!
 tinas 


systém 

(1.8.2006 15:18:16)
Mě zase připadá,že městská policie ztratila svůj původní smysl. Teď supluje státní policii. Namísto toho,aby řešila případné obecní problémy nakoupila za drahé peníze vybavení na odchyt šílených řidičů. Připadá mi to fakt směšné,když se pak hojej na někom,kdo je místo 50 - 53. To už fakt není o logice.
Na Jižní spojce by snad mohla být až 130 jestli jsem to dobře viděla v televizi a já se ptám proč už tam není dávno? Už dávno tam mohlo být méně kolon. Je to komunikace,která má odlehčit městu a nemá přechody,takže není žádný problém v rychlém provozu.

No a co se týče rychlosti na dálnici mám pocit,že 130 klidně stačí. Spíš bych smysluplně dohlídla na to,aby kdejaký kamion nebrzdil provoz v levém pruhu. Není nic lepšího než se táhnout za předhánějícími se kamiony. Naše dálnice se bohužel nedají srovnat s dálnicemi v cizině takže ta vyšší rychlost na ně asi nepatří. Viz naše oblíbená D1 to je fakt lahoda. Do kopce a pak zase dolů a znovu. :-))) Chápu,že tato dálnice je stavená ještě za dob války,ale i tak je to děs.
 *Hany 


Re: systém 

(2.8.2006 14:08:57)
Nestačím se divit, kolik máme (podle této diskuse) v naší republice skvělých řidičů, kteří dokážou jezdit svižně a naprosto bezchybně. Ale na silnici už to tak nevypadá...

Na Jižní spojce 130? To má být vtip? Často uvízneme v zácpě, takže pokud se někdo za námi vyřítí takovou šílenou rychlostí zpoza zatáčky, asi to nedobrzdí. Jižní spojka rozhodně nebyla projektovaná jako dálnice.
Na Barrandovském mostě bych nechala radši padesátku, protože lidi často musí přejíždět z úplně levého pruhu do pravého, a to je i teď zkouška odvahy.

Po Praze jezdím jen MHD a ještě se mi nestalo, že bych na schůzku nebo poradu dorazila pozdě. Bohužel musím neustále čekat na ty, co jeli
autem a uvízli někde v zácpě nebo nedokázali zaparkovat někde poblíž. Klidně si pohrdejte sockou, aspoň tam budeme mít víc místa pro sebe. A já ušetřím spoustu času, nervů a pár tisíc za benzín.
 anicka, dominik 08/04 


Re: Evittě, Aničce 

(1.8.2006 15:46:20)
ja se omlouvam asi jsem natvrdla ale muzes mi vysvetlit co je nepravedlivy? Nespravedlivy podle me je, ze ty dostanes pokutu pokud pojedes ve stejnou dobu na stejnem miste stejne rychle jako nekdo jiny ktery ji nedostane, ale to ze dnes plati jina pravidla nez budou platit za pul roku a tudiz za neco za co ty muzes dnes dostat pokutu za pul roku ja pokutu nedostanu ti prijde nespravedlive? Me teda ne, je kazdeho rozhodnuti jestli bude pravidla dodrzovat nebo ne. Ale silne se mi prici reci o diskriminaci ridicu apod. Ja proste pravidla a zakony dodrzuju i kdyz obcas to jsou fakt hovadiny. Tim ze je budu porusovat nepomuzu sobe ani zmene tech pravidel, tak nevidim jediny duvod pro bych to mela delat.
 Pavla3 


Re: Re: Evittě, Aničce 

(1.8.2006 16:04:29)
Ty to furt nechápeš??? Tak tedy takhle, každej jsme nějakej, já tě přece nenutím porušovat předpisy, já jen říkám, že já ty nesmyslný předpisy nedodržuju a vím, že se vystavuju riziku postihu (jde o míru toho rizika) A rozhodně kvůli tomu nejsem horší člověk než ty. Horší člověk je ten, kterej třeba striktně dodržuje předpisy na silnici, ale pak třeba doma mlátí manželku. A ještě k těm změnám pokud už dnes bude (zatím není, ale dejme tomu, že bude čistě teoreticky) návrh na zmírnění, měly by se posuzovat přestupky podle toho co je pro "pachatle přestupku" výhodnější. Takž i naopak, když bude zpřísnění musí se postupovat podle dosavdních benevolentnějších předpisů. Stará právní zásada.
 anicka, dominik 08/04 


Re: Re: Re: Evittě, Aničce 

(1.8.2006 16:41:37)
nikdy jsem nerekla ze jsi nebo nejsi horsi clovek nez ja, pouze se pozastavuju nad tim s jakou naprotou samozrejmosti v tehle zemi lide porusuji predpisy a zakony a vsem to prijde normalni a nikdo se nad tim nepozastavuje
 Mlada 


Re: Re: Re: Re: Evittě, Aničce 

(1.8.2006 22:10:25)
Omlouvám se za nadpis v mém příspěvku, vlezla mi tam číst jiné diskuze.
 Mlada 


Re: Re: Re: Jaký šátek? 

(1.8.2006 22:07:35)
Trest se vyměřuje podle toho, co je pro pachatele výhodnější (pro pachatele trestného činu) - zda trest platící v době spáchání tr.č., nebo trest platící v době vynášení rozsudku. Nemůžeš přeci chtít mírnější postih jen proto, že se navrhuje úprava pravidel. Pravidla se dodržují ta, která jsou daná, a ne ta, která možná budou platit.
 Jana + Maya, 15 mesicu 
  • 

Re: Re: Re: Re: tinas 

(1.8.2006 15:27:52)
Tahle diskuse je tedy velmi zajimava - moc se mi libi ten pristup - "na tomhle miste omezeni rychlosti nedava smysl, proto ho nebudu dodrzovat". Rekneme ze z deseti milionu Cechu ma ridicak a aktivne ridi ctyri miliony. Kazdy si vybere ta sva mista ve kterych omezeni rychlosti nedava smysl -pro nekoho to bude tahle silnice, pro nekoho zase jina. A vsichni budeme stastni, ze?

Zakony jsou od toho aby se dodrzovaly - muzeme si na ne hezky po cesku zanadavat, ale pokud jsou v platnosti, nerozumim tem kdo se vice mene chlubi tim ze je nebudou dodrzovat.

Bydlim uz pres deset let v Londyne a ridim tady bez problemu - kdykoli jedeme do Cech, tak ale ridit odmitam, protoze mam hruzu z tech bezohlednych ridicu kterych je na nsich cestach stale jeste hodne.
 Eva, 2 kluci 
  • 

Re: Vůbec nechápu.... 

(2.8.2006 8:54:08)
Jo.. vraťme auta a nasedněme na koně. Je to bezpečnější, levnější, neohrožujme životní prostředí :-)))
 Káťa+2 Škubánci 


stejně trestají jen běžné řidiče 

(1.8.2006 12:57:26)
a papaláši různého postavení můžou jezdit i nadále jako prasata, nic se jim nestane, viz případy z poslední doby, navíc korupce vládne..
Včera se mně snažilo podjet zprava odbočovacím pruhem velmi silné auto s tmavými skly a bez SPZ. Když jsem se nenechala, dupnul na plyn, nebezpečně mě přes chodník předjel a na dalším semaforu, kde byla červená, zastavil a začal do mě nacouvávat!!! Pak se mě snažil vytlačit ze silnice! Ohrožoval tedy nejen mě! .. škoda to komentovat, takovýhle pitomci budou jezdit bez postihů, bez SPZ, mají známé na důležitých místech. Zato kamarád dostal pokutu 2000,- za 52 km/hod.
Už od září se stejně v Praze plánuje na hlavních tazích zvýšení povolené rychlosti, týká se to Jižní spojky (100 km/hod) a mnoha dalších úseků.
Protože až se v září lidi vrátí do Prahy, tak by doprava stála. Fakt se auta plouží třicítkou na padestátce.. to by se snad taky mělo pokutovat.
Jen dodávám, že řízením se živím a provoz v Praze tedy znám. Také jsem matkou dvou malých dětí a tudíž bezpečnější provoz vítám, jen by se měli policisti zaměřit více na skutečné piráty než na ty, kteří překročí rychlost o 2km/hod.
 petr 
  • 

Re: stejně trestají jen běžné řidiče 

(1.8.2006 18:54:15)
Ono těch pitomců je asi v každý zemi stejně. Pokud si chci zajezdit na kole, raději jedu do Německa, oni se tam ti šoféři chovají k cyklistům výrazně lépe. Ale v Čechách se chovají jen o něco lépe než Češi. Prostě, když budou doma zlobit, tak jim to Polizei spočítá, tak se raděj chovaj slušně..
 Jesie 


Re: zákon vítám..... 

(1.8.2006 20:34:40)
Když se nad tím zamyslím,jako matka dvou dětí,a aktivní řidič,já zákon vítám,i když je jasné,že más svoje mouchy,proto taky nechápu,že se naši zákonodárci neporadili třeba v německu,kde to funguje a chyby jsou vychytány.
Aby byli pokutováni VŠICHNI řidiči,to je asi jen sen....korupce kvete všude...ale jsem za tento zákon ráda a nedělí mi nejmenší potíž se přizpůsobit..jezdila jsem opatrně a podle předpisů dotěď,klidně v tom budu pokračovat :-)))
 Damila 


Re: Vzhledem k tomu, 

(1.8.2006 14:15:29)
No jo, ale vzhledem k tomu, že je v platnosti teprve měsíc, tak je poněkud předčasné dělat statistiky. Je to nové a každý si (zatím) dává bacha. Ale bylo by krásné, kdyby to tak fungovalo napořád...
 mamifi 


Re: Re: Vzhledem k tomu, 

(1.8.2006 14:53:56)
Muj muz je z Noveho Zelandu a kdyz zacal zit v Cechach byl sokovan aroganci vetsiny Ceskych ridicu. Zili jsme v Australii a nelze to srovnat. S novym zakonem se pro nej nic nezmenilo a nechapu argument, ze je treba koukat se neustale na tachometr, zkuseny ridic zvykly jezdit v limitu by s tim nemel mit problem.
 gabca2deti 


Re: Hm.... tak kvůli 

(1.8.2006 18:38:25)
prosim ta, Mandelinka, -kedze pises tak fundovane a este aj nazeleno,predpokladam ze si policajtka :-D - moj muz stale tvrdi, ze kedze nie je obcan CR a ani tam nezije atd, vraj ak nezaplati pokutu na mieste, po navrate na SK ju uz Cesi nemaju ako vymahat. Co mne pride strasna kravina, ale on to udajne niekde,nevie uz kde, cital. Co ty na to? Alebo vy ostatni? Okrem toho, ze ze ho nelichotivo oznacite:-D to nie,prosiiim
 Květa 
  • 

Nová vyhláška mi nevadí 

(1.8.2006 15:41:04)
Já jezdím asi 11 let a nepovažuji se za svátečního řidiče. S dodržováním pravidel silničního provozu jsem nikdy neměla problém, i když se přiznám, že jsem jela přes obec i víc než 50. Uznávám, že nová vyhláška má své mouchy, ale z valné většiny ji schvaluji, i když kvůli mně ji dělat nemuseli.

S alkoholem v krvi za volant nesedám, když vím, že někam pojedu a nevím, kdy by alkohol ještě ovlivnil mé reakce, raději nebudu pít celý den. K chodcům a cyklistům se chovám ohleduplně, jelikož jsem vášnivý cyklista a za volantem si uvědomuji, jak bych se asi na dopravní situaci dívala ze sedátka kola. A jako chodec si vždycky říkám, že můžu mít na přechodu sebevětší přednost, ale vždycky je auto pevnější, než mé tělo.

Co se týká přísných postihů za rychlost např. 52 km/hod v obci – myslím, že trocha tolerance ze strany policistů by byla na místě. Ale který městský policista by nepřilepšil rozpočtu svému městu či obci, když může a má na to právo? A já mohu nadávat, ale ruku na srdce: jela jsem víc než 50? Jela. Takže byla jsem to já, kdo udělal chybu. A že se některým postihy zdají tvrdé? Ale udělat přestupek v Rakousku, Itálii nebo Francii – to by jste teprve zamrkali nad výší pokuty a pokud by jste na ni neměli, mohli by jste dokonce přijít o automobil.

Rychlosti na dálnici: je dokázáno, že pokud dojde k nehodě při vyšší rychlosti než je 110 km/hod, může mít člověk sebelepší auto s airbagy a x bodovými pásy, ale bude z něj maximálně tak hezká mrtvola. Vnitřní orgány totiž nezvládnou tak velké přetížení.

Přečetla jsem téměř celou diskusi, ale jednu věc jsem nepochopila: Jak může dodržování pravidel způsobit ve městě zácpu, nedejbože dopravní kolaps? Zelená vlna na semaforech je přeci nastavená na padesátku. A jízda podle pravidel nemůže přece nijak ovlivnit hustotou silničního provozu.

Myslím, že by to chtělo na českých silnicích hlavně více ohleduplnosti – ze strany řidičů, cyklistů i chodců. Tak jako mě nejdou míčové sporty jako například volejbal, někdo jiný prostě pojde pomalu i tam, kde to není třeba, protože při vyšší rychlosti si prostě není jistý. A ve vyhlášce je již dávno psáno, že řidič má svou jízdu přizpůsobit (mimo jiné) svým schopnostem.

 Káťa+2 Škubánci 


Re: Nová vyhláška mi nevadí 

(1.8.2006 15:50:38)
No to je jednoduché.. dříve na zelenou projelo řekněme 8 aut, teď jen 4. Před semaforem narůstá pořádná fronta. Dřív mi cesta třeba k dr. trvala 20 min, teď 45 min. Takže auta jedou pomalinku, tím jsou mnohem déle na cestě a tudíž je hustší provoz. Nevyužívá se skoro vůbec levý pruh, všichni jedou v pomalém, nikdo nepředjíždí, tudíž se jede zvolna v koloně.

 Květa 
  • 

Re: Re: Nová vyhláška mi nevadí 

(2.8.2006 6:50:58)
Pokud pojedeme 10 kilometrový stejný modelový úsek rychlostí 60 km/hod a nebo 50 km/hod časový rozdíl dělá na téhle vzdálenosti pouhé 2 minuty. Jistě, suchá matematika a modelová situace je jedna věc a ve městech způsobuje spíš nedostatečná kapacita silnic na dnešní množství aut, které se rok od roku zvyšuje, než dodržování pravidel silničního provozu.
 Květa 
  • 

Re: Re: Re: Nová vyhláška mi nevadí 

(2.8.2006 6:58:35)
Oprava: Pokud pojedeme 10 kilometrový stejný modelový úsek rychlostí 60 km/hod a nebo 50 km/hod časový rozdíl dělá na téhle vzdálenosti pouhé 2 minuty. Jistě, suchá matematika a modelová situace je jedna věc a zácpy a dopravní kolapsy ve městech způsobuje spíš nedostatečná kapacita silnic na dnešní množství aut(které se rok od roku zvyšuje), než dodržování pravidel silničního provozu.
 Květa 
  • 

Re: Re: Re: Nová vyhláška mi nevadí 

(2.8.2006 6:59:27)
Oprava: Pokud pojedeme 10 kilometrový stejný modelový úsek rychlostí 60 km/hod a nebo 50 km/hod časový rozdíl dělá na téhle vzdálenosti pouhé 2 minuty. Jistě, suchá matematika a modelová situace je jedna věc, ale pořád zastávám názor, že dopravní kolapsy a zácpy ve městech způsobuje spíš nedostatečná kapacita silnic na dnešní množství aut(které se rok od roku zvyšuje), než dodržování pravidel silničního provozu.
 Pavla3 


Re: Re: Nová vyhláška mi nevadí 

(1.8.2006 16:09:11)
Podle našich pravidel 2500 Kč a 5 bodů. Přečti si pravidla - takže kapku horší.
 tinas 


Re: Re: Re: Nová vyhláška mi nevadí 

(1.8.2006 16:30:44)
Já bych brala systém individuálního přístupu. Pokud jezdíš bez problémů dostaneš napomenutí případně nižší trest. Pokud máš přestupky opakovaně dostaneš trest vyšší. Teprve potom by se ukázalo,kdo jak jezdí. V tomhle systému můžete jezdit bezchybně a pak udělat jednu chybu a už se vezete jako ten co seká jednu chybu za druhou.
 Květa 
  • 

Re: Re: Re: Re: Nová vyhláška mi nevadí 

(2.8.2006 6:52:31)
Myslím, že ve vyhlášce je myšleno i na slušné řidiče. Pokud totiž jezdíte rok bez přestupku, jsou vám odečteny 4 trestné body.
 spadlá z jahody 


Navrhovala bych bodový systém zavést do parlamentu 

(1.8.2006 23:26:23)
Navrhuji bodový systém zavést také do parlamentu - za schválení podobného paskvilu, jako je silniční zákon, finanční postihy a body dolů, po nasbírání 12 bodů ztráta mandátu....
Na jednu stranu vítám, že se na silnicích jezdí o něco pomaleji (i když s dodržováním 50 mám také problémy), na druhou žasnu nad nelogičností odstupňování postihů za jednotlivé prohřešky - např. nepředložení dokladů od vozidla - pokuta až 10.000 Kč a možností ztráty řidičáku - tj. zapomenu doma kabelku s doklady a přijdu o řídičák??? a ožrala, co neváhal sednout nalitej za volant přijde jen o 6 bodů????
Naopak u alkoholu bych od určitého promile sbírala řidičáky na místě a to na hodně dlouho - i když vím, že jsou mistři nad mistry, kteří přece říděj nejlíp na světě a ňákej ten panák na ně nemá žádnej vliv :(((To je prosím ironie, řeči jednoho takového mám ještě v živé paměti).
 Eva, 2 kluci 
  • 

Re: Nová vyhláška mi nevadí 

(2.8.2006 9:10:59)
Ano.. zřejmě jsi už jela po Rakousku. Neudivuje tě, že před přechodem je 30ka a za přechodem je již značka 90, ač je to v obci??? Mají perfektně vypracovaný systém - větší rychlostí než je na značkách se tam opravdu nedá jet. A nikoho nezdržují.
 Martina 
  • 

nevidim to tak jednostranně 

(1.8.2006 17:33:42)
Nemyslím si, že by bylo něco špatného na řízení auta podle předpisů - ba naopak, doma jsme se to snažili dodržovat vždycky a oba - zřejmě si můj manžel nehoní ego, jak tu bylo řečeno. Ale například když jsme jeli z dovolené a v Jaroměři je jeden kruhák vedle druhého, ulice prázdné ale pětset metrů před každým kruhákem (byly vzdálené tak 600m pro ty co to neznají) bylo přikázáno maximální rychlost 30 km/hod. To je opravdu na umření. TO se na mě nezlobte ale stačila by značka o tom že pozor bude kruhový objezd a těsně u kruháče dát tu třicítku. Nedalo se tam ani přecházet z chodníku na chodník protože to byla hodně široká silnice, bez přechodu. Zrovna tak když sleduju zprávy tak je mi strašně líto těch řidičů z povolání - teď možná nebudou dopravní nehody kvůli vysoké rychlosti ale převážná většina jich bude zaviněna mikrospánkem. Nebo tím že se řidiči začnou víc dívat po okolí namísto aby sledovali provoz před sebou. Než jsem se přestěhovala s manželem do Prahy tak jsme hodně jezdili obcemi typu Cvikov (tuším Českolipsko) nebo Raspenava (Liberecko) - to jsou tak nekonečné obce, jsou v nich místa kde chodec do silnice nevkročí protože tam není ani chodník natož přechod pro chodce.. ale jet deset kilometrů padesát, kde není ani noha.. podle mě se má řídit trochu i rozumem a přizpůsobit jízdu stavu vozovky.. Nejhorší je když pak potkáte příslušníka blbce (nejsou všichni takoví) a ten vám napaří pokutu za překročení rychlosti o 3 km/hod. Možná jsem moc pesimista ale úplně ten zákon neschvaluju. I když je opravdu skvělé že když jdete a chcete přejít přes silnici tak Vás teď i auta pustí. Ale já jsem s tím teda neměla problém nikdy. Je to o hypnoze řidiče. Podotýkám že jsem ještě žádnou pokutu nikdy neplatila ale jsem na straně normálních řidičů - ne pirátů silnic. Jo a ještě nesouhlasím s tím, že by češi byli nejhorší řidiči v Evropské unii nebo kde to pisatelka psala.. Myslím že byste se měla jet podívat do Polska. Ale držte si čepici.
 Xantipa. 


Re: nevidim to tak jednostranně 

(1.8.2006 19:39:06)
Martino, a víš kolik bylo smrťáků na přechodu pro chodce ve Cvikově? Možná právě proto je tam tam 50. Protože spoustě řičičům už jaksi by nestálo před přechodem brzdit, kdyby před tím byla třeba 80. A už i teď je jim to jedno, když tam je 50.
Kdyby totiž každý jezdil tak bezpečně a ohleduplně, jak píše, ten zákon by nebyl potřeba. Jenže realita je úplně jiná.
 Martina 
  • 

Re: Re: nevidim to tak jednostranně 

(3.8.2006 23:32:47)
Nevím o žádným smrťáku ve Cvikově, stejně jako nevim o žádným smrťáku v Raspenavě což je obec podobně dlouhá. Nejsme piráti silnic a padesátku v obci neporušujeme - a neporušovali jsme ji ani před zákonem.. jen si myslim že i v tom Cvikově by mohli být úseky kde by byla dovolená aspoň šedesátka, případně před přechodem by byl žlutě zvýrazněn přechod aby ho jen tak někdo nepřehlédl. Nevím jestli to tam je. Už je to nějaký pátek co jsem tam tudy jela, teď jezdíme spíš po dálnici z Prahy.
 gabca2deti 


bojim sa :-D 

(1.8.2006 17:50:22)
ahoj, mne to teda moze byt jedno,ale za par dni odchadzame na chatu na brnrnsku priehradu -ako kazdy rok- a dufam,dufam,dufam,ze nezlizneme nejaku pokutu! Inac,vsetko je ok,ma sa jazdit podla pravidiel a hotovo.Ja teda jazdim podla nich.Ale ako si vsimnem rozdiel medzi 50 a 52 km za h? Toto JE buzeracia.Dufam,ze to nepride aj k nam...
 Svatulinka+Emička 09/09+// 


Re: bojim sa :-D 

(1.8.2006 20:10:36)
Slyšela jsem, že tolerují 10%, takže 55km/hod by mělo být ještě v poho! Nebo ne?
 Svatulinka+Emička 09/09+// 


Nejsem řidič, ale.... 

(1.8.2006 20:07:42)
Je mi 20, nemám řidičák, ale je jen otázkou času, kdy ho mít budu.Je dobře, že tenhle zákon je, ale je v něm spousta hovadin- ploužící se řidiči třicetikilometrovou rychlostí mě ve městě taky dokážou pekelně vytočit,vzít řidičák za stání na místě pro invalidy je přehnané a možná bych i zvedla povolenou rychlost ve městě na 60km/hod! Na druhou stranu se tím fakt aspoň částečně přistřihnou křidýlka debilům, kteří jezdí jako šílenci, jsou bezohlední a nebezpeční sobě i ostatním!
 Ála+3 


Stání pro vozíčkáře 

(1.8.2006 23:12:05)
Nemám bohužel čas přečíst celou diskuzi, četla jsem jen několik příspěvků na začítku a k jednomu chci dodat následující: ano, i ohleduplnému řidiči se může v případě souhry nepříznivých okolností stát, že zaparkuje na místě pro invalidy. Stalo se to také mně, která jsem jinak za 6 let intenzivního ježdění jinak nezaplatila na pokutách ani korunu a pokládám se za slušného řidiče - povolenou rychlost si nedovolím překročit.

Jela jsem k lékaři na Jarov (Praha 3), cestou mě potkala nečekaná objížďka, trochu jsem bloudila, takže jsem na parkoviště přijela na poslední chvíli. Vzadu dvě uřvaná mimina (necelé 2 roky a 2 měsíce), já na pokraji sil, neb v té době permanentně nevyspalá (vstávala jsem až 10x za noc). Byla jsem v té době ve stavu, kdy jsem si připadala jako zombie. I zaradovala jsem se, že vidím parkoviště zcela prázdné a zaparkovala samozřejmě na stání pro invalidy a prostě jsem si toho vůbec nevšimla. Protože kdybych si toho všimla, tak samozřjmě zaparkuju vedle, že. Návštěva dr. mi trvala přesně 20 minut, vrátím se a auto nikde. A mladá žena na mě z okna před parkovištěm stojícího domu volá se zjevnou potměšilou radostí "stála jste mi na místě, tak vám policie odtáhla auto". Nikomu bych nepřála ten pocit bezmoci (stála jsem tam se skořápkou s miminem a s uřvaným batoletem), naštvání na sebe atd. Naštěstí jsem měla u sebe nějaké peníze a mobil, tak jsem zavolala taxi a nechala se odvézt na parkoviště, kde mě odtažení stálo polovinu rodičáku. Na policii po mně pak chtěli 5000, usmlouvala jsem to na nějakou symbolickou částku, už nevím kolik. Teď bych za to přišla o ŘP, stejně jako kdybych řídila opilá namol. Tomu říkám spravedlnost :-((

Nechci se vůbec obhajovat, jen chci říct, že se to opravdu může stát i bezproblémovému řidiči, že značku pro invalidy prostě přehlédne (obzvlášť v noci).
 spadlá z jahody 


Re: Stání pro vozíčkáře 

(1.8.2006 23:35:56)
Na místo pro invalidy jsem si stoupla minulou zimu - u naší polikliniky jsou tři místa pro invalidy poněkud stranou. Celé parkoviště bylo odklizené od sněhu, jen na ty tři místa pro invalidy Technické služby asi zapomněly. Přijela jsem na parkoviště, bylo volné poslední místo. Minutu po mně staří lidí ve favoritu , neměli šanci do toho sněhu vjet. Já mám čtyřkolku, připadlo mi slušné nechat to poslední místo pro ně, protože jsem se tam dostala bez problémů. Teď už bych to neudělala.
 Ála+3 


Chodci 

(2.8.2006 0:10:19)
Ještě jsem chtěla dodat, že mi v Praze hrozně leží v žaludku neukáznění chodci. Říkáme jim s manželi "skákači", prostě jen čekáme zpoza kterého auta nečekaně vyskočí do ulice. Připadá mi, že každý druhý chodec nerespektuje přechody a přechází si, kde chce. A nejlepší jsou ty dámy, které nejen, že přecházejí zcela mimo přechod, ale když vidí auto, které se k nim rychle blíží, ani se neuráčí zrychlit, naopak snad zpomalí :-(( Neukáznění chodci mi přijdou na pražské dopravě nejnebezpečnější.
 Jarka + 2 
  • 

Re: Stání pro vozíčkáře 

(2.8.2006 7:17:19)
A jak vůbec můžeš permanentně nevyspalá, ve stavu zombie, sedat za volant? Buď ráda, že jsi v takovém stavu přehlídla jenom dopravní značku s vyhrazeným místem, mohlo to dopadnout i hůř.
 Pavla3 


Re: Re: Stání pro vozíčkáře 

(2.8.2006 9:52:19)
Souhlasím, že unavený a nevyspalý člověk za volant vůbec nepatří, ale za to ti nikdo NEDÁ ANI POUTU ANI BODY :-))))
Ale další parodx je ten, že na místo pro invalidy nesmíš podle nových pravidel ani zajet tzn. přejet přez něj, takže když budeš potřebovat zaparkovat a to místo bude hned vedle nebo za nebo před, musíš si dávat setsakramenskej pozor abys ses ho ani kolem nedotkla. I za to můžeš dostat pokutu a body.
Mimochodem taky je v tom zákoně doslova napsáno, že NIKDO nesmí zastavit na místě zastávky MHD. Rozuměj NIKDO ani řidiči MHD, takže od 1.7. všichni řidiči MHD permanentně porušujou předpisy, to byste jim mohly brát řidičáky milé vzorňačky spravedlivé, jen proto, že na ministerstvu dopravy sedí negramotný Šimonovský a jeho parta.
Chtěla bych se dočkat chvíle, až jednou projde parlamentem jakýkoliv zákon, který nebude mít formální chyby (aspoň jeden jedinej prosím :-)))))
 Slečna Marplová 


Re: Re: Re: Stání pro vozíčkáře 

(2.8.2006 9:58:20)
Dost dobre, Pavlo! :-)))
Ted by me zajimalo kde jsou ti, co si tak strasne prali, aby se "tento zakon dodrzoval a hotovo" (toto jsou slova Vladanova, tusim), i kdyz neni dobry? Ja bych ty "zlocinne ridice autobusu" pochytala a ve velkem bych je poslala do nejakych rezervaci mimo Evropu. A taky by me zajimalo, jak pak budou cestovat vsichni ti, kteri preferuji MHD (s kocarem a dalsim nemluvnetem v naruci) pred jizdou autem.
 tinas 


Re: Re: Re: Stání pro vozíčkáře 

(2.8.2006 10:02:16)
Včera už jsem neměla čas psát,protože jsem musela odjet,ale musím říct,že se mi přesně potvrdilo to o čem jsem tu psala. Vyjela jsem na hlavní,kde opět byla šílená kolona.Poslušně se zařadím a popojíždím na fakt na nejmenší možnou rychlost. V tom se nějakej přidrzlej HK sebere a vydá se jet v odstavném pruhu a pak mi to najednou prudce strhne před auto v době,kdy se kolona konečně rozjela(na rozhraní zatáčky). No nic řekla jsem si,že je to kretén a zatroubila jsem na něj. Ani se neotočil takže fakt magor. No a co se nestane po cca desti metrech. Ten kretén se zařadí do pravého pruhu,že zatočí směrem k nákupnímu centru a pak si to najednou rozmyslí a vjede mi znovu do cesty. No tak na to už jsem fakt neměla slov a raději jsem toho borce předjela. Chápu sice,že je hlavní přeznačená a,že je tam dost husto,ale tohle byl fakt blbec,kterej způsobí nehodu co nevidět. Tomu bych ten řidičák sebrala a ne tomu,kdo jede o deset kilometrů víc než má.


 tinas 


Re: Re: Re: Stání pro vozíčkáře 

(2.8.2006 10:12:01)
Pavlo,
taky by mě fakt potěšilo,kdyby jednou z naší PSPČR vylezlo něco bez paskvilů,které potřebují novelu a novelu nevely. Pustit do provozu něco o čem všichni dopředu vědí,že je špatně je u nás v zemi zvykem a pak se všichni diví,co z toho vzniká.
 Alice 
  • 

Re: Re: Re: Stání pro vozíčkáře 

(4.8.2006 10:00:10)
Tak tohle mi nějak uniklo :-). Vida další perla. Už tady někdo vtipně navrhoval věšet neukázněné řidiče podél cest - to budeme mít za chvíli výzdobu MHD zastávek jak na vánoce :-)
 Modřinka 


Přes všechna ALE s novým zákonem souhlasím!! 

(2.8.2006 11:30:46)
Zákon má řadu nedostatků a v českém korupčním prostředí jistě budou lidé pro které prostě platit nebude, ale kdyby zachránil jeden jediný život, má smysl. Je fakt, že když musím na cestu do města(1 km) přendavat spící miminko do autosedačky tak mě to točí, ale kdo už viděl svojí mámu pomlácenou po nárazu v rychlosti 50 km/h zatne zuby a kšíruje. A mně se teď jezdí opravdu lépe(a nejsem žádná sváteční řidička).
 Jana 
  • 

Plynulost 

(2.8.2006 11:39:46)
Do 1.7. jsem vždy v obci jela v čele kolony snažíc se dodržovat 50km/h a všichni za mnou si klepali na čelo, co to je za krávu tam vpředu. Teď už se to alespoň jakž takž srovnalo, ale nejhorší je, když někdo vidí značku 50 či méně a dupne na brzdy, že máte co dělat,abyste mu nezkrátili zadek auta.To je děs. To zrovna minule jel takhle přede mnou striktní rádobydodržovač a na zadním sedadle mu vesele poskakovalo nepřipoutané dítě.Ach jo. A pak také když je někde značka 30km/h, tak se všichni plouží raději 20 a všichni se bojí předjet,aby nepřesáhli rychlost.
 tinas 


Re: Plynulost 

(2.8.2006 11:46:55)
A o tom to je. Všude jsou nesmyslně umístěné značky v rozmezí 30-50 km v hodině a ploužíme se všichni. Stačí jeden člověk,který prostě nepojede ani těch předepsaných 50 a už se vytvářejí kolony. Navíc se konečně na padesátce rozjedete alespoň těch padesát a za pár vteřin už zase brzdíte kvůli nesmyslné 30. Někdy mám pocit,že mě předjede i každej cyklista. Nejdříve mělo dojít k přeznačení na nějakou smysluplnou rychlost a potom se mělo začít uvádět v platnost nový bodový systém. Teď je polovina řidičů pokutovaná naprosto nesmyslně v místech,kde to postrádá normální lidskou logiku. Okolo mého domu je teď rozkopané kde co a tak jsou tu fakt pořád kolony,a tak opravdu doprava každou chviličku kolabuje. Fakt se netěším na to,až přijedou lidi z dovolených. Vzhledem k tomu,že vozíme syna do školy a ze školy po jediné komunikaci,která je rozkopaná a ucpaná už teď fakt to bude lahoda.
 L+2 
  • 

Re: Plynulost 

(2.8.2006 13:26:44)
Predpokladam, ze kdyz je nekde 30km/h tak se tam snad ani neda predjizdet?Musim rici, ze zakon jsem privitala. Ziji dlouhodobe v cizine, v zemi, kde je naopak nejnizsi nehodovost v EU. Nikdo tu nema problem jezdit pomalu, byt ohleduply k ostatnim ridicum a chodcum. Naopak, mam pocit ze cim lepsi "bourak" tu clovek ma, tim se chova ohleduplneji. Vzdy se potim hruzou kdyz prijedu do Cech a mam nekam jet autem. Opravdu to nesnasim a mam strach. Ted to doufam bude lepsi.

Mimochodem, pri jedne s mych poslednich navstev jsem si vyslechla neco o "kravach vylizanych", jelikoz jsem tlacila dvoukocar, dalsi dite za ruku, castecne nemohouci matku po postrani silnici ke koupalisti. Musela jsem jit po silnici, jelikoz vsude na chodniku parkovala auta. Slo asi o 15 m. Chudak ridic v "bouraku" musel jet za mnou rychlosti chodce celych 15 m. To mame v tech Cechach ale slusne ridice. V zahranici by se takovy ridic propadl studem.
 mir.3.3 


Re: Re: NOVE 

(2.8.2006 16:39:19)
TAK TO JE PRESNE ONO.OPRAVDU ZALEZI NATOM ODKUD JSME ALE TAKE NATOM JAK NAS NAUCILI SI VAZIT ZIVOTA SVEHO A SVYCH DETI.STARSIMU SYNOVI JE 9 ALE O AUTOSEDACCE JSME NEVAHALI
PRI NASICH PRIJMECH V 98 DOST VELKAPOLOZKA 3600,ALE ZA 1.MAME JI DO TED UZ JEN JAKO BOBEK A SYN BYL OD MALA ZVYKLY A V AUTE NAM NIKDY NEVYVADEL.DRUHY SYN JEL V SEDACCE UZ Z PORODNICE A OBEMA DOKONCE VADILO ZE U BABICKY SEDACKY PRIDELA.
A TED DAL JA JSEM RIDICKA 7 LET HRDE BEZ NEHOD. OBCAS TO BYLO (ASI 2) O CHLUP ALE NE MOJI VINOU.
NOVY ZAKON S VYHRADAMI SCHVALUJI A NEDOKAZU POCHOPIT JAK O SOBE MUZE NEKDO TVRDIT ZE JET 180 SE DA V JEHO AUTE BESPECNE KDYZ JEDE TREBA PO DALNICI.
 mir.3.3 


Re: Re: NOVE 

(2.8.2006 16:40:41)
TAK TO JE PRESNE ONO.OPRAVDU ZALEZI NATOM ODKUD JSME ALE TAKE NATOM JAK NAS NAUCILI SI VAZIT ZIVOTA SVEHO A SVYCH DETI.STARSIMU SYNOVI JE 9 ALE O AUTOSEDACCE JSME NEVAHALI
PRI NASICH PRIJMECH V 98 DOST VELKAPOLOZKA 3600,ALE ZA 1.MAME JI DO TED UZ JEN JAKO BOBEK A SYN BYL OD MALA ZVYKLY A V AUTE NAM NIKDY NEVYVADEL.DRUHY SYN JEL V SEDACCE UZ Z PORODNICE A OBEMA DOKONCE VADILO ZE U BABICKY SEDACKY PRIDELAT NESLI
A TED DAL JA JSEM RIDICKA 7 LET HRDE BEZ NEHOD. OBCAS TO BYLO (ASI 2) O CHLUP ALE NE MOJI VINOU.
NOVY ZAKON S VYHRADAMI SCHVALUJI A NEDOKAZU POCHOPIT JAK O SOBE MUZE NEKDO TVRDIT ZE JET 180 SE DA V JEHO AUTE BESPECNE KDYZ JEDE TREBA PO DALNICI.
 Daniela, dcera Alžběta 2 roky 
  • 

Naprostý souhlas + situace ve Velké Británii 

(2.8.2006 18:06:10)
ale naprosto s autorkou souhlasím - jezdím DENNĚ od roku 1999 a teprve nyní se cítím jakžtakž bezpečně. Nemám za sebou ŽÁDNOU nehodu, považuji se za výbornou řidičku a velmi se snažím být taky slušná řidička. Bohužel poslední dny, kdy policie kašle na kontroly a sbírání bodů, se situace opět výrazně horší: tam, kde je 50 km/hod., jsem dnes opět zůstala nezadržitelně poslední...
Ještě pár slov k situaci v EU: znám britský dopravní zákon, který je ještě tvrdší než náš - 12 bodů je stejných, ale minimální odpočet jsou 2, přičemž JAKÝKOLI přestupek se řeší u soudu: tím pádem si dotyčný musí vzít volno z práce a uvést důvod. Ostuda je to taková, že to lidi radši nedělají...
Paní, co píše, že příspěvek je nesmysl, svůj postoj změní zřejmě až v okamžiku, kdy se jí někdo blízký v autě zabije...
Mimochodem v GB je nejmíň smrťáků v Evropské unii... že je to silničním zákonem, není pochyb. Samozřejmě mají lepší stav silnic, ale kolikrát jste slyšeli, že za smrtelnou nehodu v ČR byla zodpovědná vozovka, a ne chování některé z řídících stran?...
Pevně doufám, že zákon v platnosti zůstane tak, jak je, a ještě NAVÍC konečně začnou pořádné razantní kontroly. Aby ti chytrolíni, k nimž patří ta záhadná paní, co - UŽ KVŮLI SVÝM DĚTEM!!! - se zákonem nesouhlasí, se konečně začali bát o body, a tím pádem byli míň nebezpeční i pro ty ostatní... jak prosté.
Zdravím a díky za skvělý příspěvek!
 Daniela, dcera Alžběta 2 roky 
  • 

Naprostý souhlas + situace ve Velké Británii 

(2.8.2006 18:09:59)
ale naprosto s autorkou souhlasím - jezdím DENNĚ od roku 1999 a teprve nyní se cítím jakžtakž bezpečně. Nemám za sebou ŽÁDNOU nehodu, považuji se za výbornou řidičku a velmi se snažím být taky slušná řidička. Bohužel poslední dny, kdy policie kašle na kontroly a sbírání bodů, se situace opět výrazně horší: tam, kde je 50 km/hod., jsem dnes opět zůstala nezadržitelně poslední...
Ještě pár slov k situaci v EU: znám britský dopravní zákon, který je ještě tvrdší než náš - 12 bodů je stejných, ale minimální odpočet jsou 2, přičemž JAKÝKOLI přestupek se řeší u soudu: tím pádem si dotyčný musí vzít volno z práce a uvést důvod. Ostuda je to taková, že to lidi radši nedělají...
Paní, co píše, že příspěvek je nesmysl, svůj postoj změní zřejmě až v okamžiku, kdy se jí někdo blízký v autě zabije...
Mimochodem v GB je nejmíň smrťáků v Evropské unii... že je to silničním zákonem, není pochyb. Samozřejmě mají lepší stav silnic, ale kolikrát jste slyšeli, že za smrtelnou nehodu v ČR byla zodpovědná vozovka, a ne chování některé z řídících stran?...
Pevně doufám, že zákon v platnosti zůstane tak, jak je, a ještě NAVÍC konečně začnou pořádné razantní kontroly. Aby ti chytrolíni, k nimž patří ta záhadná paní, co - UŽ KVŮLI SVÝM DĚTEM!!! - se zákonem nesouhlasí, se konečně začali bát o body, a tím pádem byli míň nebezpeční i pro ty ostatní... jak prosté.
Zdravím a díky za skvělý příspěvek!
 Meluzína 
  • 

Bezpečnostní pásy 

(3.8.2006 7:58:33)
a mám ještě jednu poznámku. Jsem pro, ať jsou přísné postihy, ale taky vidím na nové zákoně spoustu hrůz, na silnici (dopravní zančení) je to často ještě horší.
Jak jsem už psala, jezdím ráda. Co mě na zákoně vadí strašně moc, jsou pokuty a body za bezpečnostní pásy. PROČ? Koho ohrozím tím, že si nazapnu pás? Jen a jen sama sebe. Ok, beru argument, že když se mi něco stane, bude drahé léčení, když to dopadne hůř, nebudou mít děti (ještě nemám) mámu, je to zodpovědnost vůči rodině. Jo, to asi jo, ale přesto mi to vadí, přesto, že já se sama téměř striktně kurtuju. Možná symbolickou pokutu... ale body?
 Lucka 
  • 

Re: Bezpečnostní pásy 

(3.8.2006 18:20:38)
Meluzíno,
například když sedíš v autě vzadu a před tebou sedí řidič nebo spolujezdec, tak pokud jseš nepřipoutaná a osoba před tebou jo, zkus si představit, co to s ní udělá, když plnou parou narazíš při bouračce do jejího sedadla. Pak je tomu člověku fakt, že on sám byl připoutanej, dost na houby.
 Meluzína 
  • 

Re: Re: Bezpečnostní pásy 

(4.8.2006 7:23:43)
Ok, v tomhle máš samozřejmě pravdu, měla jsem na myslei, když já jsem za volantem (jezdím v 99% jako řidič a vzadu nikdy, dělá s mi špatně). Pokud budu vzadu, stopro s tebou souhlasím
 Margot+1 


Pražáci vs. venkovani 

(3.8.2006 9:10:59)
Tak jsem si tu trošku početla a zdá se mi, že Pražáci jsou nakonec na tu svou dopravní situaci pyšní a byli by neradi, kdyby se zlepšila, protože by pak nemohli dokazovat, jací jsou řidiči. Každopádně, ráda bych připomněla, že ačkoli to právě teď tak nevypadá, žijeme v zeměpisných šířkách, kde je zima půl roku. Když u nás na dalekém severu potkáte v zimě Pražáka, můžete hovořit o štěstí, když má zimní preumatiky. My, zaostalí venkovani, máme v kufru ještě řetězy, lopatu a písek, abychom se mohli vykopat, když za Pražákem uvízneme v kopci. Pravda, i oni měli letos "kalamitu ja na Sibiři- tři centimetry sněhu a u muzea čtyři."
 Bob the Ghost 


Re: Pražáci vs. venkovani 

(3.8.2006 12:41:53)
No nevím, všichni Pražáci, co znám, na zimu přezouvají.
A myslíš, že Pražáci jezdí jen po Praze a do hor je výjimečně? Řekl bych, že průměrný Pražák toho po horách (a to i v cizině) najezdí podstatně víc než venkovan.
 tinas 


Re: Re: Pražáci vs. venkovani 

(3.8.2006 12:48:36)
Bobe,
kdo má v hlavě jenom trochu mozku do hor na letních gumách v zimě nejede. Na druhou stranu je,ale fakt,že tam každý rok vídám dost exotů,co nemaj ani řetězy.
 Pavla3 


Re: Re: Re: Pražáci vs. venkovani 

(3.8.2006 13:07:49)
Tino, Bobe, Magadléno,

troufám si trvdit, že na světě neexistuje místo, na kterém by se rodili (a bydleli) je samí kreténi a ignoranti nebo naopak géniové. Pravda je tak trochu na obou stranách, skutečně je spousta venkovanů, kteří se ve velkoměstě prostě jezdit nikdy nenaučí i kdyby měli řidičák sto let, ale jsou i takoví, které sotva rozeznáš od rodilého pražáka, nehledě na to, že v době satelitních městeček má dost pražků reg.značku S - středočeský kraj. Na druhou stranu já jsem viděla spoustu mamachrovaných městských frajírků, kteří přijeli na hory super SUV (poloterénní auta typu TUAREG, CRV, Cayenne atd. atd) a na nich měli letní gumy. Na takovym autě je to horší než kdyby tam přijeli trabantem, nebo lépe 120kou, protože ta s těžkým zadkem projela vždy všude i na "slikách" :-))))
 Meluzína 
  • 

Re: Re: Pražáci vs. venkovani 

(3.8.2006 13:55:17)
Bobe, musím se smát, předpokládám, že tak to myšleno nebylo, ale z tvého příspěvku by se dalo odvodit, že kdokoli není z Prahy, je venkovan... :o)) zvláštní, ne?
Hezký den
Meluzína - venkovanka
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Pražáci vs. venkovani 

(3.8.2006 14:05:11)
Ano, nesouvisí to s tím,
ale kdokoli není z Prahy, venkovan je. Ostatní "města" v Česku nestojí ani za řeč.
Ostatně, on venkovanem je tak trochu i Pražák. I Praha je totiž dost provinční, třebaže v evropském měřítku to není zas tak malé město.
Pozná se to například podle toho, že se tady každý s každým známe, anebo toho, že už ve dvě v noci jsou ulice doslova mrtvé.
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Re: Pražáci vs. venkovani 

(3.8.2006 15:08:29)
Milado,
z tvého inkoherentního blábolení jsem moc nepochopil, ale tuším tam pokus o ironii.
Chceš tím říct, že žádný Pražák ve skutečnosti neexistuje?
 Meluzína 
  • 

Re: Re: Re: Re: Pražáci vs. venkovani 

(3.8.2006 14:22:18)
:oDDDD Ok, Ok, zvláštní názor, ale budiž ti přán. Mám hrozně ráda lidi, ale při představě, že, každého, koho v Praze potkám, znám - nezávidím ti :o)))
skoro bych se vsadila, že za tebe mluví můj velmi dobrý kamarád. Často, ale ne vždy, se shodnete ve svých "svérázných" názorech. Ale tomu my, venkovani, nikdy neporozumíme.
Ještě že jsem venkovanka, je to celkem fajn. Naštěstí ve svém městě tolik lidí neznám, ač jsem tu, s 9 lety studijní přestávky, už 28 let :o)
 Margot+1 


Re: Re: Pražáci vs. venkovani 

(3.8.2006 19:56:25)
Bobíčku,
kdepak jsi vzal tu informaci, že Pražáci jezdí po horách? Myslíš, jako to ucpávání parkovišť v Peci a ve Špindlu? Já jsem tady mluvila o normálním životě v nikterak extrémní nadmořské výšce, kde je ovšem velice důležité mít v kufru řetězy a lopatu. Neboli - jízda po "venkově" není o nic jednodušší, než v Praze, jenom má jiná úskalí. Mmch - už dříve jsem vyjádřila názor, že dle řečí některých Pražáků začíná venkov tak na úrovni Dejvic. Už jsem slyšela i rozdělení Praha a pohraničí. Leč hodlám zde deklarovat, že doba, kdy Pražáci jezdili na venkov čerpat síly a osvěžovat se bodrým lidem v dobách tvůrčí i fyzické impotence, je tatam. Ten lid jsem také já, osvěžuju ty, kdo si toho zasluhují a ostatní by měli vědět, že lopatou vládnu zatraceně dobře.
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Pražáci vs. venkovani 

(3.8.2006 21:57:12)
Očividně ale ještě není pryč doba, kdy venkovani, jako jsi ty, získají trochu sebevědomí a přestanou se k Praze neustále vztahovat.
Lidi, co se nejhorlivěji navážejí do Pražáků, se poté, co se přistěhují do Prahy, nejvíc vysmívají venkovanům.
O Pražácích znáš očividně jen mýty. Tak poslyš: většina Pražáků nejezdí dvakrát ročně do Špindlu, ale skoro každý týden na chalupu. To znamená, že najedou týdně mimo Prahu podstatně víc kilometrů než ty. V létě v zimě.
Bylo by tedy nelogické, že by měli s ježděním po venkově menší zkušenosti než venkovan, který jede jednou za čtrnáct dní patnáct kiláků do Penny Marketu v okresním městě.
Když jsi na Pražáky tak vysazená, koukej se, kolik jich po venkovských silnicích jezdí. Jsou jich mraky.
Možná jsi jednou v životě potkala nějakého vola, který neměl zimní gumy a řetězy, a budeš z toho zážitku žít až do smrti.
A propos, máš pro ty vaše podmínky auto s náhonem na všechny čtyři? To spousta Pražáků má.
 Zdena 
  • 

Re: Re: Re: Re: Pražáci vs. venkovani 

(4.8.2006 8:19:29)
je mi fuk, kdo je jaký řidič, docela mě baví jak si myslíš, že Pražáci jsou řidiči, protože toho najezdí prostě nejvíc, léto zima..léto zima..připadnou mi jako ostatní řidiči, z jiných větších měst. Nesouhlasím, že venkované jezdí jednou za 14 dní do obchodu.jezdí denně..práce, obchod, koníčky, škola..prostě bez aut to na venkově nejde.tvůj názor je dost omezený a hloupý.
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Re: Pražáci vs. venkovani 

(6.8.2006 14:11:15)
1. Jiná větší města v Česku nejsou.
2. Řízení je hodně o zkušenostech. Někdo, kdo najede ročně třicet tisíc, zcela nepochybně řídí líp než ten, kdo ujede sotva pět tisíc. A každotýdenní stopadesátikilometrová trasa, kde se vystřídá velkoměsto, dálnice i horská okreska, dá řidiči určitě víc, než to tvoje popojíždění v místech s nepatrným provozem.
To je prostě logika. LOGIKA, kotě.
 Zdena 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pražáci vs. venkovani 

(7.8.2006 9:54:25)

1.tupé slovíčkaření - nenapsala jsem, že tu jsou větší města než Praha

2. částečný souhlas, kdo najede 30tis může být (bohužel taky ale nemusí) lepším řidičem než ten kdo najede 5tis ovšem o tom tvůj komentář nebyl..teď je ale hezčí, že? no každopádně stojím si za tím, že člověk z vesnice nejezdí jednou za 14 dní do okresního města na nákup..jak jsem k tomu došla: logika. brouku. logika
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pražáci vs. venkovani 

(7.8.2006 11:31:02)
Zdeno,
v tvém případě je to buď ještě tupější slovíčkaření, nebo silná natvrdlost.
Psalas "řidiči z jiných větších měst".
Já na to, že "jiná větší města v Česku nejsou".

Ani jeden z nás nepsal "z jiných, větších měst" či "jiná, větší města" (pro natvrdlou Zdenu: rozdíl je v čárce)

Rozumíš? Asi ne. Tak polopatě - chtěl jsem tím říct, že Praha je jediné "větší město" v Česku, to ostatní jsou maloměsta. "Krajské" město je myslím přiléhavé adjektivum - je to prostě město kdesi v kraji, ergo provincii.
 Zdena 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pražáci vs. venkovani 

(7.8.2006 14:20:44)
:-)))))))

jsi fakt hlupák... Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pražáci vs. venkovani 

(7.8.2006 14:41:09)
Z tvé repliky nicméně není jasné, zda jsi to pochopila čili nic.
Řek bych, že nepochopila.
Kdo je pak hloupější?
 Zdena 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pražáci vs. venkovani 

(7.8.2006 15:40:57)
:-)))) přesně chápu co píšeš a o co ti jde a věř, že moje replika vystihuje plně co si o tobě právě myslím. ovšem přikláním se k tomu, že přesnější bude: arogantní hlupák. doufám, že to píšu výstižně a nebo si mám počkat na rozbor? pěkný zbytek dne

ps. jde o pohled na věc, mě Praha prostě nepřipadne o nic větší než tebou definovaná krajská města. pro mě je Praha stejně jako je pro mě třeba Plzeň - prostě jedno z větších měst. fíha..
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pražáci vs. venkovani 

(7.8.2006 16:41:23)
Hehe, "Praha mi nepřipadne o nic větší než Plzeň", to je výrok dne!
 Zdena 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pražáci vs. venkovani 

(7.8.2006 17:32:47)
jsi mimo mísu Bobe... a citace není přesná, to je záměr? už vím..nemůžeš pochopit..hehe
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pražáci vs. venkovani 

(7.8.2006 20:49:11)
vzdej to, jen se víc a víc zesměšňuješ.
 Zdena 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pražáci vs. venkovani 

(8.8.2006 6:59:01)
nuda. Bobe. nuda..asi nejsi ve formě.. tak se měj
 Damila 


Zdeno, 

(7.8.2006 21:48:09)
Vykašli se na Boba, je to hlupák. Pražák. Nestojí za odpověď.
 Bob the Ghost 


Re: Zdeno, 

(7.8.2006 22:04:34)
Ale!
Ty jsi šovinistka až na půdu.
Je zajímavé, že lidi z venkova Pražákům nadávají často, zatímco Pražáci venkovanům velmi zřídka. Já například nikdy, nemám důvod.
 Pražačka 
  • 

Re: Re: Zdeno, 

(7.8.2006 22:29:38)
Bobe, já strašně nadávám vidlákům, nakonec jezdí jako s hnojem, všude překážej a zdržujou.:)
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Zdeno, 

(7.8.2006 22:59:18)
Tak ty se vejdeš do toho "velmi zřídka".
 Pražačka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Zdeno, 

(7.8.2006 23:03:27)
Poučil jsi vesnický póvl, že metropole má 1,2 mil. obyvatel, znáš jich kolik? Já moc ne, takže nadávám já, Michal ze Stodůlek, Honza z Vinohrad, potom asi 300 známých s rodinami a taky můj čau čau, ve vztahu ke tvým reálným známým nadáváme od rána do večera velmi zřídka.
 Damila 


Bobe 

(7.8.2006 23:34:01)
Šovinistka? Tos mě pobavil. :-)
Jsem z Ostravy, podle Tebe asi z dědiny, viď, ale nikdy by mě nenapadlo rozdělovat lidi půodle velikosti obce v níž bydlí, dokud mě k tomu nedovedli právě Pražáci.
Tahle diskuse sem fakt nepatří, omlouvám se všem co chtějí číst o tématu nového bodového hodnocení... Jen mi prostě nedalo a musela jsem reagovat.
20 km za Prahou pro Pražáky končí civilizace. To mi potvrdí každý NE-Pražák. Pragocentrismus existuje, jen Pražáci ho nemohou vnímat. Tak jako v dnešním světě stále převládá patriarchát, ale muži to nikdy nepřipustí (včetně toho mého). Tohle prostě může vidět jen ta druhá strana, která se tím cítí nějak ovlivněná, poškozená, diskriminovaná...apod.
 Bob the Ghost 


Re: Bobe 

(8.8.2006 13:10:30)
Dagmarjano,
dám ti příklad: existují dvě města, jejichž obyvatelé se zhusta navzájem hluboce nenávidí. Hradec a Pardubice. Jedna moje známá Pardubičačka mi beze špetky nadsázky říkala, že v Hradci žijí špatní lidé a že jí to odmalička říkali rodiče.
Nám, co nejsme ani z jednoho z těch měst, to připadá dílem směšné, dílem trapné. Ale nemá smysl jim to rozmlouvat.
No a tvoje nenávist a ublíženost vůči Praze je úplně stejně iracionální.
 Damila 


Re: Re: Bobe 

(8.8.2006 14:33:51)
Bobe,
mně nevadí Praha jako taková. Dokonce ani Pražáci. Jen mi vadí názory některých z nich. Mně by nenapadlo, že vše mimo Prahu je plebs, dokud to právě ti někteří Pražáci nevypustili z pusy.
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Bobe 

(8.8.2006 14:49:43)
Dagmarjano,
ještě na sobě musíš pracovat,
ale od tvého původního výroku, že "hlupák Pražák nestojí za odpověď" jsi udělala zřetelný pokrok.
 Damila 


Re: Re: Re: Re: Bobe 

(8.8.2006 19:36:39)
No holt, Ty jsi právě z těch Pražáků, o kterých jsem psala. A tohle jsem napsala proto, že jsem si četla několik Tvých reakcí. Takže jsem Tě neodsoudila na základě svých předpokladů (jaký je Pražák), ale na základě poznatků(Tvé příspěvky).
Ale dík za kompliment (Ikdyž tentokrát zjevně vedle), člověk se opravdu pořád vyvíjí, žel, některým to nejde tak rychle, viď?
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Re: Bobe 

(8.8.2006 21:07:54)
Ách jo. Jsi zase tam, kde jsi byla.
A prozradím ti jednu věc - jsem tady celkem profláknutý mystifikátor, kterému už na Rodině málokdo něco zbaští. Ale tys to sežrala jak v nejlepších dobách mého působení na tomhle serveru.
Ve skutečnosti nejsem z Prahy, ale z Karviné.

A co mi teď povíš o Karviňácích?
 Damila 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bobe 

(8.8.2006 21:46:11)
Máš pravdu, že tu nejsem dlouho (na Rodině) a neznám pozadí některých přispěvatelů. Nemám důvod Ti nevěřit ať jsi odkudkoliv. A je mi to srdečně jedno. Fakt nevím o co Ti jde. Zdá se mi, že chceš jen někoho vyprovokovat. Proč? Baví tě hádat se? Za každou cenu oponovat? Mě ne. Jestli sbíráš jen další "skalpy" do sbírky, aby sis dokázal, jak si chytrý, tak je mi Tě trochu líto. Asi si nemáme už co říct. Můžeš šít zas jinde. Pa
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bobe 

(8.8.2006 21:58:25)
No především mi šlo o to dokázat ti, že tvoje šovinistické úvahy o Pražácích na základě něčích příspěvků jsou prostě blbé.
Což se mi bezezbytku povedlo.
 Olina 
  • 

Blbobovi 

(8.8.2006 22:27:35)
Odprejskni opruze!
Jen si tu něco dokazuješ. Rejpeš do každýho. Nikdo není zvědavý na tvý vyblitky.
 Bob the Ghost 


Re: Blbobovi 

(9.8.2006 3:06:04)
Nikoli. Nerejpu do každýho.
"Rejpu" do těch, co tady hlásají národnostní, náboženský nebo genderový předsudky.
A taky do těch, co se nestydí přiznat k nebezpečné aroganci a bohorovnosti na silnici nebo ve vztahu k bezpečnosti dětí (viz mí oblíbení psi).
To by měl dělat každej slušnej člověk.
Ale takovou vulgární a nevzdělanou ženskou, jako jsi ty, se ani nebudu zabejvat.
 Pavla3 


Re: Re: Bobe 

(8.8.2006 16:36:37)
Bobe,
mezi Pardubákama a Hradečákama (perníkářema a mechovákama) nejde o žádnou nenávist a rozhodně to není iracionální. Prostě, když jsou 20 km vedle sebe dvě města s +-100 tis. obyvatel tak existuje určitá rivalita a je naprosto přirozená, spíš by bylo divný kdyby neexistovala. Zrovna tak je normální, že lidi bydlící od narození v Praze (odkojeni Vltavou) si o sobě myslí, že všichni ostatní jsou vesničani, což v podstatě jsou, protože druhý největší město v Česku Brno nemá ani polovinu obyatel Prahy. A zrovna tak je normální, že si ostatní obyvatelstvo myslí, že na základě předešlé věty jsou všichni Pražáci tak trochu namachrovanci - prostě jsou, ale není to nic ve zlým.
Ale diskuse vyplynula z hádek kdo je špatný, lepší, horší, nejhorší řidič a vzhledm k tomu, že většina usuzuje z reg.značek a z toho fakt nepoznáš, kdo že sedí za volatem, protože v autě s Ačkem může klidně dost pravděpodobně sedět Franta Vomáčka z Dolní Lhoty a auto má služební. Tož tak už to zabalte NE? :-)))
 Margot+1 


Re: Re: Re: Re: Pražáci vs. venkovani 

(5.8.2006 16:12:05)
Milánku Bobe,
je skutečně podivuhodné, s jakou lehkostí připisuješ lidem vlastnosti a zážitky, pro něž nemáš jediný argument či oporu v předchozím textu. Už tvoje mentální kotrmelce nebaví, pa.
PS: Když už tak pěkně zkoumáš, kdo co má či nemá: ano, máme náhon na 4; narozdíl od většiny Pražáků ho skutečně využijeme.
 Bob the Ghost 


Re: Re: Re: Re: Re: Pražáci vs. venkovani 

(6.8.2006 14:05:41)
Tvoje poznámka o využití vlastností vozu svědčí o tom, že nejsi schopná zbavit se bludu, že Pražáci jezdí výhradně po Praze.
 Veronika s dvojčaty 
  • 

Re: Pražáci vs. venkovani 

(3.8.2006 15:28:58)
Magdaleno - krásně napsané. Pocházím z obasti, kde zima vládne více, než v Praze a tak tuto zkušenost znám velmi dobře. Já ač mám celé přibuzenstvo Pražáky, tak na silnici je totálně všechny nesnáším, neb jezdí fakt jak prasátka. V Praze jsou největší borci, nás vytroubí jen proto, že vidí značku jinou než A ( podotýkám, že jsme jeli přes koleje kde je padesátka a to bylo pro jednoho Pražáka málem infarktové ), ale jen co zavítají sem, na konec Jížních Čech, tak jsou v řiti a najednou - buránku, poraď, kde to vlastně jsem. Fakt i toto je smutné, že je znát na silnicích - Pražáci a ten zbylý povl, co bydlí všude možně, než né v Praze. No ale to jsem uhla od bodového systému.
 Bob the Ghost 


Re: Re: Pražáci vs. venkovani 

(3.8.2006 15:44:00)
čili máš legraci z někoho, kdo nezná cestu a slušně se tě zeptá?
Pochybuju, že by u toho říkal to "buránku".
Tvůj názor nevypovídá ani tak o Pražácích, jako o tvých venkovských mindrácích.
 Veronika s dvojčaty 
  • 

Re: Re: Re: Pražáci vs. venkovani 

(3.8.2006 16:50:41)
V žádném případě se nevysmívám, když někdo zabloudí, naopak pomůžu, ale právě v Praze jsem na takového ignoranta narazila. Nemyslím si, že mám venkovské mindráky - omyl, jak už jsem psala celé své příbuzenstvo mám právě v Praze, což logicky znamená, že jsem to sama, ale nehodlám se tak chovat - protiví se mi to a hodlám se chovat tak, jako normální lidi a né jako lidi, kteří si myslí, že Praha je stát ve státě - tím myslím hlavně na silnici. Víš, když člověk bloudí v Praze, tak kdejaké hovádko si už ťuká na hlavu, že jedu pomalu ( logické, když hledám směr ), ale když pak bloudí sami řidiči se značkou A,zde na Jihu, tak jsou najednou strašně milí a ochotní.Jen co se doví směr, dupnou na pedál, až se jim kouří od výfuku. Pak se nediv mému názoru. A že jsme buránci, Pepíci a já nevím co všechno - no tak to vylezlo právě z Pražáků.
 Pruhovaná, dcera a syn 
  • 

Re: Re: Pražáci vs. venkovani 

(3.8.2006 17:03:49)
Želbohu, na vlastní uši jsem ve vsi, kde máme chalupu, slyšela místního občana vychloubat se, jak to při svých služebních cestách Prahou krosí přes červené, stopadesátkou - a bylo zřejmé, že sám sebe považuje za největšího borce. A mohu na základě vlastního pozorování říci, že na silnici sotva dva km dlouhé, vedoucí z jedné vsi do druhé, se místní řidiči z kopečka řítí (obec neobec, děti na kolech neděti) takovou (nepovolenou) rychlostí, že já tam své děti rozhodně nepouštím. A auta s pražskou značkou tamtéž jezdí navýsost opatrně a pomalu. Čili, NECHCI TÍM ŘÍCI, že venkované jsou mizerové a pražané svatí, ale že jako prase může jezdit kdokoliv. Vymezování podle místa bydliště je hloupé a většinou z toho zní nějaký komplex.
 Veronika s dvojčaty 
  • 

Re: Re: Re: Pražáci vs. venkovani 

(3.8.2006 17:18:09)
Souhlasím s tebou, že nejezdí jenom Pražáci takto, ale na rychlostních silnicích to jsou bohužel převážně značky A, kterým vidíme zadek kapoty. Možná vypadám, že mám komlex, ale spíš mám smůlu, že na tyto lidi asi narážím jen já a moji kamarádi a né lidi zde na této diskusi.
 Meluzína 
  • 

Pražáci vs. venkovani - komplexy 

(4.8.2006 7:34:27)
ano ano, s poznámkou o komplexech souhlasím, ale často bývají cítit z lidí z Prahy. Mám kamaráda - Pražáka - je to jeden z mě nejbližších lidí, ale jeho chování je nesnesitelné (+ někteří jeho "kumpáni"). Já sama jsem "venkovanka" z malého města, kterému už léta přezdívám prales :o), ale nemám takových komplexů co on. Narozdíl od něj mám prima práci, manžela, byteček malý, ale můj, šťastný život.On v Praze má sice "super pracovní příležitosti", ale život se mu nedaří popadnout za tu správnou stranu a není spokojený. Je tudíž arogantní, je především Z PRAHY, taky jezdí jako čuník, protože ONI Z PRAHY jsou tak zvyklí (Praha je pro něj střed vesmíru, ale když je mu nejhůř - drovna dnes např. - sebere se a odjede za svou vrbou do pralesa a už 16 let mu nevadí, že jsme tu méněcenní :D ).
Takže vážení, opravdu jako čuně jezdí kde kdo, záleží to na lidech, vůbec ne na tom, odkud jsou. Na všechny tyhle ať už pražáky nebo vidláky a´t je zákon ještě přísnější (ikdyž mě samotné je aktuální verze proti srsti).
hezký pátek a příjemný víkend
 marketa,2 


Re: Pražáci vs. venkovani - komplexy 

(5.8.2006 10:16:57)
Meluzino uplne jako by me to s pusy vypadlo mas recht
 Káťa+2 Škubánci 


Re: Pražáci vs. venkovani - komplexy 

(5.8.2006 10:31:50)
No mně se po Praze jezdí docela dobře, asi že jsem zvyklá a zase mám problém na vesnicích, každou chvíli se řítí auto v protisměru a obvykle příliš ani neuhne ke straně, zatímco já jedu málem v pangejtu..Je zajímavé, že většina z vás se dušuje, jak bezproblémově a ukázněně jezdí..a kdo jsou tedy ti špatní řidiči? Osobně jezdím dost a dokonce se řízením teď krátce i živím, ale netroufla bych si tvrdit, že jsem vynikající řidič ani náhodou, naopak, stále si denně v provoze uvědomuji, že je stále co se učit.
A víte, jakou mám zkušenost? Asi se do mě pustíte, ale obvykle mě jako chodci na přechodu nedají přednost řidičky-ženy. Specielně, když vidí, že jsem s dvojkočárem vykročená do vozovky, i když vidí, že auto ve vedlejším pruhu zastavuje.. nepustí! A kolikrát mají samy naložené v autě děti. Nechápu, proč? A docela méně mi vadí řidiči, který jedou místo padesátkou šedesát, ale chovají se zcela předvídatelně než ti, kteří sice jedou předepsanou padesátkou, ale např. dají blinkr doleva a jedou doprava .. chovají se tak, že člověk absolutně neodhadne, co udělají za manévr.

I já se zastávám nového zákona, ale připusťme, že dokonalý není a je třeba vychytat mouchy. Vždyť i odborníci uvádí, že je zbytečně moc omezení rychlostí(v Praze prý skoro 800 zbytečných 20km/hod) Nedostatky připouští i odborníci, tak je připusťte i vy ostatní, co se zuby nehty zastáváte nového zákona tak jak je.
 Bob the Ghost 


Re: Re: Pražáci vs. venkovani - komplexy 

(6.8.2006 11:54:01)
Ale ne,
špatní řidiči existují.
Jeden z nich je tady v diskusi například slečna Marplová. Bohorovně tu vykládá o tom, jak jezdí "svižně, ale bezpečně", kasá se na venkovany, páč je Pražanda, a pak se prokecne, že neumí ani pořádně řadit kvalty a motor jí řve, ale ona to neslyší. :-)
 Marta 
  • 

Re: Re: Re: Pražáci vs. venkovani - komplexy 

(6.8.2006 11:59:28)
Jsem matkou dvou deti, bydlime v Praze. Novy silnicni zakon velice vitame (i muj manzel).
Konecne se na cestach po CR citime normalne a bezpecne. Tak jak se citime na cestach v Nemecku nebo Nizozemi. Doufam ze populisticti politici nesplni sve vyhruzky a nezmeni zakon opet k tomu co zde bylo drive. Patrime snad do vyspele Evropy, ne na Balkan.
Slusni lidi moc nervou, rvou jen ti co maji problem rychlost dodrzovat.
 Bob the Ghost 


Re: Pražáci vs. venkovani - komplexy 

(6.8.2006 11:49:42)
Takže blíže znáš jednoho Pražáka, podle kterého sis odvodila vlastnosti těch ostatních. Ale měla bys vědět, že je nás tady milion dvě stě tisíc.

A to, že svému městu říkáš "prales", nevypovídá zrovna o tom, že bys byla na místo, kde žiješ, bůhvíjak hrdá.

Chápeš? Že nemáš nemáš někoho paušálně ráda, vypovídá o tom, že máš nějaký problém sama se sebou.
 marketa,2 


prasata se najdou vsude 

(7.8.2006 4:04:00)
Cech jak cech jestli jeden byva v praze nebo na morave nebo nekde jinde to je uplne jedno ridici prasata se najdou vsude a kdo si mysli ze tam kde bydli tam jsou lepsi tak ma naky problem.
 Meluzína 
  • 

Re: Re: Pražáci vs. venkovani - komplexy 

(8.8.2006 12:26:11)
:oDD Bobe, ty jsi hvězda, pokaždé se těším, až odpovíš. Nijak jsem ve svém příspěvku napaušalizovala, zkus si to přečíst ještě jednou....
Naopak, kdybys to býval četl pozorněji, dozvěděl by ses, že z mého příspěvku vyznívá jen tolik, že můj kamarád (mám ho moc ráda) je jen příklad, a že to nejsou paušálně ANI lidé z Prahy, ANI lidé z "venkova", kdo špatně jezdí, že je to individuální... Jestli "paušálně" nepřemýšlíš náhodou ty?
Jako prase jezdí kde kdo (i já jezdím někdy zbytečně rychle), vítám některé části zákona, mnoho z nich mi ale vadí (viz příspěvky výše).
A problém sama se sebou? samozřejmě - ten snad máme nějaký každý (nebo ty jsi bez chyb?), ale netkví v tom, že nežiju v Praze, byť tam mám spoustu známých a mám ji ráda...
Jo a "prales"? no jasně, léta tomu tak říkáme a baví nás to, víš, ono někdy není na škodu, udělat si legraci ze sebe sama, zkus to taky
 Oskarka 
  • 

Nový zákon ano či ne? 

(3.8.2006 9:31:15)
Jsem také řidička,jako pisatelka, jsem matka 2 dětí i účastnice dopravního provozu. Chápu rozezlené řidiče, kteří jezdili slušně i před zavedením zákona, chápu chodce, že se cítí bezpečnější (např. na přechodu), jen nechápu nevychované řidiče, kteří jezdí jako dříve - agresivně, stylem já si tu můžu jezdit, jak chci.
Nevím jak vy, ale já se coby chodec na přechodu zatím NECÍTÍM bezpečně. Myslím, že se vše vrací do zajetých kolejí. Řídím jen když musím, v krajních situacích, řízení velmi ochotně přenechávám manželovi, který jezdí dobře. Říkám si, že také něco dělám pro bezpečnost na našich silnicích - neřídím, když na to nemám. Jen kdyby si tohle řekli i jiní (nepoučitelní) řidiči...
Děkuji všem, kdo to dočetli až sem.
Kdo máte podobný názor?
 Veronika s dvojčaty 
  • 

rakce 

(3.8.2006 11:13:19)
Ještě než se dám do čtení reakcí, tak napíši svůj názor. Naprosto autorko s tebou souhlasím. Schvaluji tento bodový systém. Jsem na silnici dnes a denně a zažila jsem už mnoho nepříjemných situací. Já osobně jsem předpisový řidič a né jeden dokonalý tvor lidstva mi předvedl, že on je ten pán na silnici a ženská tam zřejmně dle takového primitiva nemá za volantem co dělat. Na padesátce ve vsi mě předjíždí a ještě si klepe na hlavu. Na autě můžu mít třeba padesát lepitek, že mám děti v autě a teda nepojedu rychle - toto řidiči kamionů nerespektují vůbec a je jim totálně jedno, kde mě předjíždí, takže taková nepřehledá zatáčka k předjíždění je pro ně ňamka. Díky tomuhle jsem zažila jednu velmi nemilou situaci. K čemu pak jsou omluvy atd., když už je nehoda dokonána. Nazvala jsi to trefně - potrefená husa se ozve nejvíce. Normmální řidiči to schválí. Zpočátku jsem byla z těchto chudáčků vyplašená - dnes reaguji klasickými gesty a ještě se jim vysměji. Jsou to ubožáčci, na který je i tento postih malý. Už by si za volant tito ohrožovatelé silnic nesedli. To je jen lehoučký pohled. Dalo by se o tomto psát mnoho. Chtěla jsem jen říci a už jsem to i napsala, že tvůj názor sdílím
 Pavla3 


Re: rakce 

(3.8.2006 11:35:33)
Veroniko,
nic ve zlym, ale jestli tě předjíží řidiči kamiomů, asi by ses měla vrátit do autoškoly na kondiční jízdy. Seš totiž pro provoz nebezpečnější než ten kdo pojede o 20 víc. A tvý dšti taky nejsou v bezpečí. Nechápu názora, že jezdit pomalu znamená jezdit bezpečně.

Včera na ČT1 bylo několik měst, jejichž představiteleé si stěžovali na to, že lidi jezdí zbytečně pomalu a tím výrazně snižují plynulost silnišního provozu, proto se chystají v určitých místech zvýšit povolenou rychlost.
 tinas 


Re: Re: rakce 

(3.8.2006 11:40:57)
Pavlo,
to je přesně to o čem jsem tu psala. Už teď to všude stojí kvůli uzavírkám a pomalé jízdě a co až přijedou lidi z prázdnin. To pak asi bude legrace. Bydlím pár metrů od nájezdu na dálnici a zároveň u nájezdu na Jižní spojku a tady je to fakt síla už teď.
 VeraK 


Re: Re: rakce 

(3.8.2006 13:39:07)
Mě, ač v obci jezdím 50 a mimo obec jezdím 90 km rychlostí, také předjíždějí kamiony, zejména na dost nepřehledných místech, jsou to dost infarktové situace. I manžel s tím má zkušenosti a všichni naši známí, kteří jezdí, si na kamiony také stěžují. Veronika psala, že jezdí předpisově. Ty asi nevíš, co to je, takže zřejmě jezdí v obci 50 km rychlostí a mimo obec nepřekračuje povolenou 90 km rychlost. To ti přijde jako nebezpečně pomalá jízda, při které jsou její děti v nebezpečí? A kvůli tomu by si měla koupit kondiční jízdy? Možná bys měla přemýšlet, než zase napíšeš nějakou takovou perlu.Tvoje argumenty, Pavlo, jsou opravdu úderné, ale úplně mimo mísu!
 Veronika s dvojčaty 
  • 

Re: Re: Re: rakce 

(3.8.2006 15:21:33)
Vero K - nasala jsi to moc hezky. Je fakt, že jsem nenapsala, že ta nehoda s kamionem se stala ve vsi, kde se jede padesát v té zatáčce dokonce čtyřicet- to pro Pavlu pro upřesnění. Tak nevím Pavlo, kdo by tady měl přijít o řidičák. Psala jsem, že jezdím předpisově a to neni protizákonné a už vůbec né o návratu do autoškoly.
Načla jsem tu úmyslně kamioňáky, neb to je verbež bezejmenná. Včéra jsme se vrátili ze Slovenska a teda je to vyloženě odporné, co na té dálnici dělají. Nějaké předpisy je totálně nezajímají a né že omezují provoz, ale oni ho totálně ohrožují. A né jednou jsem byla v zácpě, kterou zavinil právě kamioňák. Tvá poznámka, že když už mě předjíždí kamion, musím jet pomalu - byla jsi někdy na silnici, kde právě tyto s prominutím hovada jezdí?
 Pavla3 


Re: Re: Re: Re: rakce 

(3.8.2006 16:57:14)
Veroniko,
nevím kolik máš najeto ty, ale už jsem tu psala u že se budu blížit k půl. mil. ujetých km. Věř mi, že kamionů i jejich řidičů jsem už hezkých pár zažila. Netvrdím, že mezi nimi nejsou hulváti, ale uvědom si, že to jsou většinou tátové od rodin, kteří maj svůj chlebíček hóódně tvrdě vydělaný. Taky už jsem to někde psala, oni si jezí třeba 30tis. měsíčně, aby nepřišli o práci. Mě taky vadí, že těch kamionů je moc, ale to není vina těch řidičů, ale extrémě bohatých majitelů autodopravy, lobby a představitelů našeho ministerstva dopravy. Mě by zajímalo proč je vždy postižen řidič kamionu a nikdy ten autodopravce. A mýtné na dálnicích??????? Kde je jemu konec, či spíš začátek. Věř mi, že snad kromě IT, prostituce a obchodu s drogama u nás není tak extrémě ziskové podnikání jako je kamionová autodoprava.
 VeraK 


Re: Re: Re: Re: Re: rakce 

(3.8.2006 19:59:52)
Pavlo, právě proto, že to jsou tátové od rodin, měli by myslet na to, že v ostatních autech také sedí mámy a tátové a také děti. Ono ani tak nejde o to, kolik jich na silnici je, ale to, jak jezdí. Kristepane, to že si chtějí vydělat, je NAPROSTO NEOPRAVŇUJE jezdit jako prasata. Když řídím, těžko budu myslet na to, že ten řidič kamionu je chudák, já ho vlastně svojí jízdou podle předpisů brzdím a měla bych mu uhnout. Abych předešla dalším tvým výpadům : o čem je kamionová doprava vím velmi dobře. Dělala jsem nějakou dobu dispečerku kamionové dopravy. A vždycky jsem se snažila, aby měli naši řidiči na dojetí na nakládku a vykládku dostatek času, včetně rezervy na případné zdržení. Jistěže to takhle funguje asi málokde. A že by byla autodoprava extrémně zisková? No, myslím, že jsi v autodopravě nikdy nedělala. Petr si půjčí od Pavla, aby mohl zaplatit Jirkovi, který dluží Pavlovi.
 Erika a Peťko 


Re: Re: Re: Re: Re: rakce 

(17.8.2006 16:58:13)
Ha, ha, musím sa smiať, ako pracovníčka špedície MKD prešli autodopravcovia neuveľným kolapsom vďaka EÚ. Kedysi sa nechcelo Nemcom a Poliakom a Maďarom a Rakúšanom stávať na hraniciach, takže všetky prepravy do ČR a SR robili "naši" chlapci. Dnes po zrušení hraníc sem jazdí každý, ceny preto klesli, dopravcovia ktorí vlastnili 2-3 autá už neexistujú, otvorenie hraníc spôsobilo "dumpingové ceny", autodopravcovia jazdili na nekryté náklady, len aby mali zákazky a mnohé skrachovali, udržali sa len "veľké firmy"... My sme mali 8 áut, ale mzdy šoférov, diéty, nafta, údržba vozdiel - opravy, STK-čky a výmena pneumatík ďaleko presahovala naše výnosy, takže sme boli prepustení a naša doprava zrušená...
 Oskarka 
  • 

Kamiony 

(4.8.2006 12:40:57)
Veroniko, souhlasím s tebou. Když tě předjíždí kamion, není chyba v tobě. Máme s manželem bohaté zkušenosti. Nedávno jsme se vraceli z dovolené. Že jedem předpisově mimo obec 90 toho kamioňáka za náma nebralo. Prostě jsme museli přidat, jinak by nás "převálcoval". Za cenu riskování, že nás změří.
Prostě paráda. A třešnička na dortu je, že to bylo bylo v pátek večer asi po 19 h, kdy už mají zákaz jízdy po dálnici.
 Pavlis 
  • 

Re: Kamiony 

(7.8.2006 7:11:49)
A Oskarko proč jste ho nepustili před sebe? To by vaše ego asi neuneslo. A 90 na dálnici? Malinko jse ti práší od pusinky...
 Radka65 
  • 

Děláš si legraci???? 

(6.8.2006 17:18:34)
Pavlo3,
to snad ani nemůžeš myslet vážně???To, že kamion předjíždí v nepřehledné zatáčce je v pořádku? Tvoje reakce na předchozí příspěvek dokládá jen to, že i mezi ženami jsou bezohledné řidičky, kterým hazardní jízda nevadí.
Nejsem žádný začátečník, mám naježděno pěkných pár stovek tisíc km nejen doma,ale i v zahraničí, ale naprosto souhlasím s názorem, že někteří řidiči z povolání jsou postrachem silnic...Udám příklad - při loňském návratu z dovolené mě v Brně dojel řidič patrového autobusu. Nemohl mě předjet pro hustý provoz, přestože jsem jela o něco málo více než je povolená rychlost. Jela jsem směr Svitavy, ale před Letovicemi byla poměrně dlouhá objížďka přes místní vesničky s úzkou vozovkou a ostrými zatáčkami. Protože se autobus na mě lepil víc, než se mi líbilo, těšila jsem se, že mu na této objížďce ujedu. Ale chyba lávky, přesto, že jsem jela opravdu na dané podmínky docela rychle, každou chvíli jsem ho měla za sebou. Zatáčky řezal tak, že jsem čekala, kdy se převrátí, to, že se nesrazil s protijedoucím autem bylo jen proto, že naštěstí žádné nejelo, jinak...Definitivně jsem se ho zbavila až za Moravskou Chrastovou ve velkém a prudkém kopci a následně dlouhou rovinou do Svitav, kde jsem fakt jela až 120. Mám snad vracet řidičák? Ne každý by měl nervy s ním závodit a možná by ho nechal předjet. Ale co třeba v nepřehledné zatáčce? Nechce se mi jít na věčnost jenom proto, že zrovna tam ho předjíždění baví!!!
 Arnost 
  • 

Zákon přijít musel, ale zasloužil by rekonstrukci 

(3.8.2006 15:31:07)
Vcelku je mi jasné, že nějaký takový zákon přijít musel, ale měl být lépe napsaný (opsaný z ciziny)...

Jezdil jsem každý týden 300 km do Německa na práci na projektu a protože i u nás jsem měl něco společného se systémem evidence bodů, tak jsem tam diskutoval s kolegy.

Líbí se mi třeba, že skoro každej semafor má foťák na červenou. Považuju ale taky za rozumný, že překročení rychlosti o 1-14 km není přestupek, ale něco jako napomenutí s cenou do 1000 Kč a bez bodů.

U nás mi chybí možnost řešit ztrátu pár bodů dobrovolným doškolením a případně povinné doškolování ještě dřív než člověk přijde o papíry (třeba od 7 bodů).

Za rozumný považuji např. španělský model předjíždění, kde po dobu předjíždění lze údajně překročit rychlost o 20 km/h.

Zvýšit omezení na nových dálnicích je taky rozumné.

A myslím, že by mohlo platit i dolní omezení, že řidič nesmí jet bezdůvodně méně než 15 km pod povolenou rychlost (s přihlédnutím ke stavu vozovky) a že vozidla která musí takto jet, musí v případě kolony za nimy nejvíce do 2 km i zastavit tak aby umožnila předjetí.

Horní omezení rychlosti na 130 na dálnici a 80 na dálnici ve městě považuju za málo, ale jen na nových dálnicích. Moc se mi líbilo v německu kolem Mnichova, jak upravujou rychlost světelnými značkami podle provozu.

S tím telefonováním mám docela problém, protože firma mne vybavila supertechnickým handsfree s technologií blootooth, které má akorát dva háčky: auto se často s telefonem nedohodne a člověk to zjistí, až když mu někdo volá... Pokud chce znovunavázat spojení, tak musí zastavit, vytáhnout klíčky ze zapalování a čekat zda se to připojí.

Druhá závada je že se to ovládá takovým kolečkem s displayem skoro před spolujezdcem, takže je jednodušší to namačkat na mobilu ...

Te

 Líza 


Re: Zákon přijít musel, ale zasloužil by rekonstrukci 

(3.8.2006 15:52:30)
Skoro abys reklamoval bluetooth, nám to nedělá ;-)
 Pavlis 
  • 

Já říkám ne. 

(7.8.2006 7:28:02)
Vážena autorko, pokud jsi četla názory na www.chcemezmenu.cz, tak by jsi věděla, že lidi chcou zákon pozmenit a ne zrušit. V současné podobě je zákon jen na to, aby ždímal peníze z lidí a tím látal díry stát. rozpočtu. Pokud tobě 20 000 -50 000 pokuty nevadí, tak mě ano. Pokud tobě nevadí názor, že za všechno můžou řidiči, ale Šimonovský, jeho ministerstvo, policajti, silnice a naše super dopr. značení jsou svatí, tak mě ano. A tak by se dalo pokračovat dál a dál.
 janina74+Ani05+Hany09 


Kontrola 

(7.8.2006 9:30:02)
V podstate souhlasim s tim, co bylo napsano. Jen jedna poznamka. Myslim, ze zakon by se dodrzoval urcite mnohem vice a mnohem dele, kdyby take policiste stali na silnicich a skutecne kontrolovali. Za dobu meho jezdeni(jsou to 4roky) jsem policejni hlidku asi 2x zahledla:-((Myslim si, ze neukazneni ridici ted budou treba chvili jezdit ukazneneji, ale az zjisti, ze se jim nic nestalo, zacnou zase jezdit jako "magoriů. Jinak ovsem nechapu, proc nekdo tak vehementne odsuzuje novy zakon. Kontrolovat tachometr si snad mel i pred bodovym systemem, nebo se mylim???A dobry ridic se na nej skutecne nepotrebuje moc koukat, aby vedel, jak rychle jede.
 Šárka 
  • 

Jsem pro 

(7.8.2006 14:41:40)
Nemohu tento zákon posoudit z pohledu řidiče, ale pouze z pohledu matky tří dětí. Zákon jsem uvítala právě kvůli nim. Za nějaký čas půjde má nejmladší dcera do školy a neumím si představit, že bych ji měla pustit samotnou na ulici, když dnes umírají děti běžně na chodníku nebo na přechodu. Dennodenní tragické události na našich komunikacích jakoby neodradily, ale snad ještě více podněcovaly ostatní řidiče k ještě neurvalejšímu chování. A proč ne, když jim projde všechno. Moji neteř jedoucí na kole těžce poranila řidička pod vlivem alkoholu jedoucí jako blázen. Kamarád neteře, který jel s ní, neměl to štěstí a náraz nepřežil. Jejich boty se našly až v prvním patře nedalekého domu. A řidička? Vymluvila se na to, že chtěla spáchat sebevraždu a snad se někde v tichosti "léčí". Byla jsem minulý rok svědkem "nehody", kdy u nás v Pardubicích řidič bez ŘP pod vlivem alkoholu srazil na přechodu pět lidí. Všechno to byly ženy a jedno dítě. Ležely rozházené na křižovatce jako kuželky. Strašlivý pohled.
Já sama ŘP nevlastním, jezdím jako spolujezdec, ale jsem všema dvaceti PRO tento nový zákon, který snad zachrání pár lidských životů a pokud bude někde na netu kolovat petice za zachování tohoto zákona, tak ji podepíšu. Je to přesně tak, jak píšete - slušným řidičům zákon nevadí, protože sami už dávno slušně jezdí a na ty ostatní je potřeba biče. Že to ale trvalo!!
 Lubos, Jirik 2roky 
  • 

zakon neni tvrdy 

(7.8.2006 15:22:32)
S novym zakonem a zejmena s trestnymi body souhlasim. Jsou tam sice nektere chyby, ktere je potreba odstranit, jako celek mi vsak neprijde tvrdy, naopak bych jej pri prekracovani rychlosti nebo zakryvani SPZ jeste pritvrdil a bral ridicak okamzite za prekroceni rychlosti treba vice jak 30 km/h v obci.
 Žaneta 
  • 

souhlasím,ale né se vším 

(24.8.2006 0:17:28)
Nemám nic proti novému zákonu ba na opak,opravdu se to stalo neunosným ale přesto musím říct jako řidič dodržování rychlostíi by se nemělo stahovat jen na rychlou jizdu ale i na zbytečné a bezdůvodné zdržování provozu,pokud je rychlost padesát tak máme jet padesát a ne třicet jak je tady dobrým zvykem a to platí i na devadesátce.pak kdyš někdo přrdjíždí právě k vůli tomu že jede někdo příliš pomali pak se nemůže nikdo divit že se někdo někde třískne!!

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.