| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Šťastní manželé vypadají mladě

 Celkem 35 názorů.
 Brumbambula 


Petra 

(26.5.2006 10:32:30)
Co to je za blabol? Casty pobyt na slunci zpusobuje starnuti. Stastna, ktera se casto vystavuje slunecnimu zareni, vypada starsi nez nestastna, ktera se mu nevystavuje. Tedy, stastne zeny casto vypadaji starsi nez nestastne. Ach jo ....
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Petra 

(26.5.2006 10:36:23)
Třeba se za šťastně vdané považují jen ty, které z práce zamíří rovnou do kuchyně - potm holt mají spokojeného manžela a zároveň nepřijdou do styku se sluncem :-)
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Petra 

(26.5.2006 10:36:45)
Třeba se za šťastně vdané považují jen ty, které z práce zamíří rovnou do kuchyně - potm holt mají spokojeného manžela a zároveň nepřijdou do styku se sluncem :-)
 & 


Dansti vedci 

(26.5.2006 11:26:39)
No oni v tom Dansku, toho slunicka moc nemaji. V Italii nebo ve Spanelsku by takova studie nevznikla :o}}}
 Pardálka 


Re: Každý rozumíme čtenému textu jinak 

(26.5.2006 12:09:46)
Petro, já jsem tam četla, že šťastná, která nechodí na slunce, může vypadat mladší než ta, která se často opaluje. A ty, ze "stastna, ktera se casto vystavuje slunecnimu zareni, vypada starsi nez nestastna, ktera se mu nevystavuje.

Každá jsme četly úplný opak, jak je to možné? Někdo z nás čte špatně.

 Petra 
  • 

Re: Re: Každý rozumíme čtenému textu jinak 

(26.5.2006 12:57:40)
At ctu, jak chci, tak tomu textu nerozumim. Ale jak koukam na svuj prvni komentar, tak se neumim ani podepsat do spravne kolonky ... tak mozna bude problem jinde :)

Ja kdyz jsem nestastna, tak sedim doma a truchlim, takze slunicko na me nemuze. Mozna by tedy
memu zdravi a svezimu vzhledu prospelo, kdybych truchlila co nejcasteji ... ;) Mohla bych pak napsat clanek s nazvem "Nestastni lide vypadaji mladsi" ....
 Dáša 
  • 

návod jak žít zdravě? 

(26.5.2006 10:38:45)
Trochu mi to připadá jako z nějaké staré knížky pro mladé aristokratky - něco jako "Jak si stále mladý vzhled zachovati" :o) - kdysi jsem četla, že ve Francii začala šlechta rozlišovat společenské postavení mj.podle opálení pleti - šlechtičny měly klobouky a vějíře a tudíž neopálenou pleť, děvečky makaly na poli, takže se opálily. Zajímavé je, že dodnes se v USA nazývají farmáři posměšně "red neck".. A k těm cigaretám - proč 20 let? Jsem si jistá, že po takové době a takovém množství cigaret se ta dotyčná osoba bezpečně prokouří k nádoru a to, že vypadá o rok starší už bude po 3 cyklech chemo stejně jedno.. Jestli to měl být návod ke zdravějšímu stylu života - nekouřit a méně sluníčka - proč ne,jen to možná mělo být napsáno přímo...?
 Slečna Marplová 


Re: návod jak žít zdravě? 

(26.5.2006 11:08:37)
Daso,
presne za 20 let se prokouris k nadoru a mas za sebou tri chemoterapie? A to je zajimavy casovy udaj, je to snad nekde zpracovano v nejake odborne studii?
 Dáša 
  • 

Re: Re: návod jak žít zdravě? 

(26.5.2006 11:42:44)
Milá slečno, studií českých i cizojazyčných (od renomovaných odborníků i lidí, co se o to zajímají v rámci prevence)je na toto téma X, stejně jako webů o kouření, kde vše najdete (např. www.nekurte.cz apod).
 Pardálka 


Re: Re: Re: Souhlasím s Marplovou 

(26.5.2006 12:13:03)
Dášo, pročetla jsem v rychlosti odkaz, který by měl doložit to, na co se ptala slečna Marplová. Žádnou takovou studii jsem tam nenašla. Možná mi to uniklo. Pomohla bys mi, prosím to, jak se "presne za 20 let prokouris k nadoru a mas za sebou tri chemoterapie" najít? Nebo taková studie neexistuje?
Děkuju!

Jinak studie je studie. Dá se akorát tak zpochybnit její původce nebo způsob, jakým se dělala. Ale o tom víme houby. Takže do té doby, než někdo přijde s jinou studií nebo odhalí špatně provedenou metodiku to budu brát jako fakt.
 Dáša,  
  • 

Re: Re: Re: Re: Souhlasím s Marplovou 

(26.5.2006 12:19:13)
a kde tam píšu že přesně za 20 let? Prolétnuvší - čti pořádně a neslovíčkař. Těch studií je skutečně dostatek a stejně jako Ty můžeš zpochybňovat jejich autory, výsledky atd, můžu já zpochybňovat např. Tvoji schopnost přečíst 3 řádky bez chyby....
 Slečna Marplová 


Re: Re: Re: Re: Re: Souhlasím s Marplovou 

(26.5.2006 12:36:10)
Mila Daso,
tak pribrzdi, relaxuj, uvedom si, ze je patek a precti si svuj prvni prispevek, kde pises, ze jsi si JISTA, ze se dotycny BEZPECNE prokouri k nadoru za 20 let (a zrejme jiz diagnostikovanemu a 3x lecenemu). Nu, musim rici stryckovi, ze by mel neco delat, ze asi neni v poradku :-). Je mu 68 a kouri 20 denne od 17ti let. Nador nema a chemoterapii neprodelal ...

A k tìm cigaretám - proè 20 let? Jsem si jistá, že po takové dobì a takovém množství cigaret se ta dotyèná osoba bezpeènì prokouøí k nádoru a to, že vypadá o rok starší už bude po 3 cyklech chemo stejnì jedno.. Jestli to mìl být návod ke zdravìjšímu stylu života - nekouøit a ménì sluníèka - proè ne,jen to možná mìlo být napsáno pøímo...?
 Dáša,  
  • 

pro Nefertiti 

(26.5.2006 14:05:09)
Milá Nefertiti,

já jsem relaxovaná báječně. Jen bych ráda podotkla, že ne každý řidič se zabije v autě stejně jako ne každý kuřák se prokouří k nádoru. Strýček je jistě naprosto zdáv, ráno nekašle, dýchá se mu dobře, srdce a cévy jakožto i urolog. syst. mu jistě slouží výborně... Ale každému co jeho jest.
P.S. Proč ve znaku Nefertiti? Že by také zamindrákovaná "královnička"?
P.P.S. Nicky obecně (Prolétuvší apod) neřeším, neboť autorka pod nickem zřejmě skrývá svou neschopnost či nechuť spojit svůj názor se svojí osobou
 Slečna Marplová 


Pro Dasu  

(26.5.2006 14:48:30)
Daso,
tva protikuracka kampan je az zarazejici. Skoro by si nezaujaty pozorovatel mohl rici, ze ti kuraci neco udelali. Treba zle pokousali, ne? :-)))
Obrazek Nefertiti nikoliv pro zamindrakovane "kralovnicky" (konec koncu muj nick reprezentuje me a ne tebe), ale protoze se mi proste libi. Tot cele.
Ad: zdravotni stav meho stryce ... to je zrejme do diskuze Koureni, ne? Me jen zarazilo tve rozhodne prohlaseni o tom, ze za dvacet let se BEZPECNE prohulis k nadoru. Ovsem kdyz tak ctu tve prispevky o tom, jak muzi odnosi dite na pobrisnici, pak musim nasi debatu ukoncit jakozto naprosto neplodnou.

 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Pro sl. Marplovou 

(26.5.2006 16:29:11)
Ačkoliv tenhle příspěvek nebyl určen pro mě, rozhodně mi to nedá neodpovědět. Slečno Marplová! nebuďte trapná. Každá protikuřácká kampaň je dobrá a může jednou zachránit život i vašemu dítěti - všichni přece dobře víme jak nebezpečné je třeba jen pasivní kouření. Jistě, že ne všichni po dvaceti letech hulení skončí na onkologii - někteří mají i štěstí, ale každopádně je větší procento těch, kterým to ke zdraví neposlouží. A jejich okolí také ne. Já jsem rozhodně pro STOP kouření. A nedokážu pochopit, jak to někdo může takhle blbě zlehčovat.
 Slečna Marplová 


Re: Pro sl. Marplovou 

(26.5.2006 17:05:12)
No ja bych to tak nezvelicovala. Nemyslim si, ze koureni (pasivni) nekoho poskozuje vice nez vyfuky aut a fabrik (viz. clanek v Reflexu minuly tyden). A taky se da psat o hormonech, ktere do sebe po kilogramech lide bouchaji a po vylouceni je ja pasivne prijimam. I to mi vadi, lec s tim tez nic nenadelam. Cim to bude? Snad, ze nejsou hormony videt? Citit? Ze se toho jeste nechytla nejaka hystericka skupina? Snad jednou prijdou tyto kampane k nam, az to vymysli v USA. Nu, aspon i neco rozumneho nam sem poslou! :-)))
 Pardálka 


Dášo, říkej mi třeba Julčo! 

(26.5.2006 16:50:52)
Dášo,
Tobě připadá, že když se sem nahlásíš jako neregistrovaná Dáša bez emailu, tak nám ukazuješ svou schopnost a chuť spojit svůj názor se svou osobou více, než když já sem chodím pod registrovanou ikonkou s odkazem na email?

To je ale legrační!

 Dáša 
  • 

Dášo kuk! Já jsem taky Dáša! 

(26.5.2006 16:54:15)
Dášo, já jsem samozřejmě Nahlídnuvší. Jen jsem Ti tak chtěla ukázat, nakolik je Tvé "Dáša" spojená s Tvou osobou.
 Dáša 
  • 

Re: Dášo kuk! Já jsem taky Dáša! 

(16.6.2006 12:06:56)
A já jsem taky Dáša! :-( Asi budu muset změnit jméno (nick). Zkoušela jsem se 2x zaregistrovat. Asi jsem blbá, mně to nejdě za toho psát!!! :-((
 Dáša 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souhlasím s Marplovou 

(26.5.2006 13:44:45)
Je tam někde na Tebe mail? Nebude to hned ale pošlu Ti toho dost. A ta zmínka o CHOPN mne má omráčit?
 Pardálka 


Re: Oprava!!! Bezpečně namísto přesně 

(26.5.2006 16:18:45)
Dášo, tímto se Ti omlouvám. Nenapsalas přesně, ale bezpečně. Smysl Tvého příspěvku se tím ale vůbec nemění.

Takže tomu, žes mi nenašla tu citaci, mám rozumět tak, že tam skutečně není? Děkuji.
 Jsem nakoukla 
  • 

Co to tu řešíte? 

(26.5.2006 13:43:32)
Milé dámy, nějak mi uniká, co to vlastně řešíte. V článku se psalo, že duševní spokojenost (kdo žije ve štastném manželství, by spokojený mohl být) a přiměřené vystavování pleti slunečnímu záření přispívají k tomu, že lidé vypadají mladší. Co je na tom k nepochopení? Je jasné, že nemoc (rakovina, či cukrovka, astma atd.) a stejně tak nadměrné slunění ke stárnutí přispívají. Tak vo co gou?
 Jsem nakoukla 
  • 

Co to tu řešíte? 

(26.5.2006 13:45:58)
Milé dámy, nějak mi uniká, co to vlastně řešíte. V článku se psalo, že duševní spokojenost (kdo žije ve štastném manželství, by spokojený mohl být) a přiměřené vystavování pleti slunečnímu záření přispívají k tomu, že lidé vypadají mladší. Co je na tom k nepochopení? Je jasné, že nemoc (rakovina, či cukrovka, astma atd.) a stejně tak nadměrné slunění ke stárnutí přispívají. Tak vo co gou?
 10.5Libik12 


asi jo 

(26.5.2006 15:54:15)
Osmnáctiletá krasavice, nemá-li náladu, vypadá jako roztomilej, ale naštvanej miláček. Čtyřicetiletá dáma, štíhlá, investující do image při špatné náladě vypadá jak stařenka.
Která z vás neslyšela" Jé, vy jste tak krásná, když se smějete"

No a kouření je v článku i v reakcích opět nepochopitelně zdůrazněné, neboť, jak už bylo 100x řečeno ( a zmanipulovanými nekuřáky 100x odmítnuto):))je jen kapičkou v noři.

Zdravím Sl.Marplovou:)
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Zajisté 

(26.5.2006 16:44:19)
Já si myslím, že dánská studie je správná: pokud člověk září štěstím, vypadá určitě lépe, lépe se i cítí a vůbec, má chuť do života a to je vždycky fajn.
To, že slunko zrovna nepřidává, o tom se taky ví. Jenže vyhřát si občas kosti má taky něco do sebe. Pokud člověk dodržuje při pobytu na slunci aspoň trochu zásady správného opalování - zase tak fatální ty následky nejspíš nebudou.
No a to kouření. Záleží na tom, jestli odpovídá kuřák nebo nekuřák. Kuřáci nikdy nepřiznají, že škodí nejen sobě (to ať si každý rozhodne sám), ale hlavně ostatním. Je to názor proti názoru. S tím rozdílem, že nekuřáci si mohou dovolit mít námitky - oni přece nikomu zdraví nekazí........
Takže moje odpověď za nekuřáky - divím se, že ve studii se píše, že lidé díky kouření nevypadají až tak starší - nebude to tím, že je zahalené v hustém dýmu vlastně ani není vidět?!?!
 skoropadesatka 
  • 

Pro vsechny damy rozdilnych nazoru 

(26.5.2006 17:07:46)
Rakovina je dedicna, a slysela jsem (ale nevim presne) ze je zakodovana v genech - tudis jestli korim nebo nekourim na tom nezalezi, jestli rakovina v mem tele nesidli....
Spousta lidi dostalo rakovinu po Cernobylu.
Dale ziju celkem jizneji nez vy vsechny, drela jsem jak maniak, byla jsem vystavena obcasnemu slunicku, ale radeji jsem se schovavala v pozdejsich letech, nekourila jsem a hadaji mi na max. 35, kdyz se smeju, tak i o 5 mene - hahahahahaha
tak se tady nehadejte, pridava vam to vrasky..
 Jana, Terezka 5/03, Miška 1/06 


Re: Pro vsechny damy rozdilnych nazoru 

(26.5.2006 20:19:36)
Skvělý postřeh, rozesmála jste mě.
Máte moje sympatie a fandím vám, opravdu netuším, proč jsme tady zabředly do takového, opravdu zbytečného handrkování.
 Pardálka 


Osobní názor studii nezpochybní 

(27.5.2006 10:04:25)
Jano, taky jsem nekuřačka, ale kvalitní studie není ovlivněna tím, zda jí dělali kuřáci či nekuřáci. Já ty vědce neznám a nikdo zde nepřišel s důkazem, že by je třeba platila tabáková firma. Takže to, že kouření na stáří zas tolik nepřidává, budu do té doby brát jako překvapivý fakt.
 maceška 


Re: Zajisté 

(28.5.2006 12:35:35)
No já žasnu, jak se dá výzkumem zjistit, že po dvaceti letech kouření vypadají ženy o 0,5 roku starší - to jako že by mi nehádali 40, ale 40,5? Fakt se dá odhad takhle přesně změřit?
 Věra, Anička 8 měsíců, Vojta 13 let 
  • 

Můj názor 

(27.5.2006 11:46:52)
Můj názor je, že vždycky bude vypadat mladší ten, kdo se cítí šťastný, je pohodový a díky tomu se i mladší cítí. Podle mě je mladistvý vzhled daný stavem mysli a celkovým chováním. Samozřejmě zdravý životní styl k mladistvému vzhledu přispívá, ale úplně nejdůležitější nebude. Buďte v pohodě, nehádejte o kouření, usmívejte se a uvidíte, jak vám to všem bude slušet :-)))).
 Aneli 
  • 

Re: Můj názor 

(28.5.2006 10:42:48)
Můj názor je ten,že na téměř všech diskuzích budou lidé nešťastní a tudíž staře vypadající,protože je zde snad národní sport-navážet se jeden do druhého,mít jen svojí pravdu a nesouhlasit skoro s ničím(a chytat se za slovíčka).pročpak to?
 Semeda 


Re: Re: Můj názor 

(28.5.2006 12:14:39)
Plně s tebou souhlasím. I kdyby tu byl článek o čemkoliv, vždycky se najdou lidé, kteří na pisateli nenechají nit suchou a budou se hádat, hádat, hádat...

Mimochodem - taky mě překvapuje, že sluníčko nám škodí více než cigarety... Sama kouřím hodně dlouho a hodně kusů, přestat bych chtěla ale nedokážu to (dnes jsem byla PEVNĚ odhodlaná přestat, no po 2 hodinách po probuzení jsem sprintovala pro cigára, protože jsem tak protivná, že jiné východisko by bylo bungee bez lana)..

Protikuřácká kampaň je potřeba (i když kuřáci to všechno dávno vědí, spíš aby nezačínali kouřit mladí), ale když se samy tak hádáte, kuřáci se akorát smějí a pošlou vás někam...

Ahoj, šťastnému životu zdar, sluníčku fuj ;-);-);-)
 radka 
  • 

příklad ze života - 90 let bez slunce 

(29.5.2006 0:24:10)
Milé dámy,
sluníčko všechny milujeme. Ty opatrnější z nás se patlají krémy s maxi UV filtry, a tak si alespoň občas užíváme blahodárné sluneční paprsky. V letním vedru nám ani nepříjde na mysl, abychom se zakrývali víc, než hladina našeho vkusu unese. Přesto ani netušíme, jak si škodíme.
Mojí babičce je 90 let, a protože je tak vychovaná, nikdy si neodhalila víc, než paže kousek nad předloktím, nohy do půli lýtek a výstřih na krku odhaloval opravdu jen krk. Celý život dřela venku na poli, dobrovolně okopávala veřejnou zeleň, zametala ulici do posledního smítka (já po ní tedy určitě nejsem) a dokonce když ve fabrice na kaučuk onemocněla chudokrevností, lékař jí jako terapii předepsal práci venku, takže 7 let stloukala bedýnky na továrním dvoře, v létě, v zimě, v palčákách a hnusných vaťácích...
Dnes má kůži na rukou tenounkou jako papír (snadno se při manipulaci natrhne!), svrašťelou, volnou, vytahanou, plnou pigmentových skvrn - no nic moc. Ale při koupání vždy musíme obdivovat to, co se skrývá pod zástěrou: kůže jemná na dotyk, mléčně bílá, žádné pigmentové skvrny, žádné scvrklé a příšerně vrásčité... Opravdu ne kůže 90leté stařenky, má ji lepší, než kůže o 30 let mladší tchyně, která se pekla na slunci stylem 2h na břiše, 2 h na zádech až do černa, byla obezní a teď teprv zhubla...
A protože babička přes svou svědomitost a pracovitost má smysl pro humor, má ráda lidi a zvířata, i hluboké vrásky v jejím obličeji vykouzlily na pohled velmi příjemnou tvář. A jestli tedy vypadá mladší?

V jejím věku se těžko srovnává, ale díky její vitalitě jí 90 nikdo nehádá.
 Alicee 


Re: příklad ze života - 90 let bez slunce 

(29.5.2006 0:49:55)
Radko, přesně to samé říkala má kamarádka, jejíž babička ve svých osmdesáti letech nikdy neodkryla kůži na slunci. Prý má krásně hladkou kůži bez pigmentových skvrn. U babičky té kamarádky to ale byla důvodem spíš kultura než zdraví - je z jižní Itálie, taková ta zakuklená babča celá v černém:)
 Lída,3 kluci a holka 


Re: příklad ze života - 90 let bez slunce 

(29.5.2006 10:46:55)
Mezi námi: já na sluníčko nelezu, nesnáším ho. Stejně bych se spálila.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.