| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Adopce – díl 11. - Odvolání se zamítá

 Celkem 141 názorů.
 cizinka 
  • 

Je mi to lito 

(28.11.2005 11:47:06)
Jano, je mne to uprimne moc a moc lito. Rodinu a hlavne jeji diskuse zacala jsem cist od tvych clanku. Jestli jsi stejna diskuterka, ktera si podepisuje jako JANA, tak musim rict, ze malo kdo tady na Rodine je tak taktni, trpelivy, nezny i v ironii a duchaplny jako Ty. Jestli textovy projev muze neco vypovidat o povaze cloveka, tak ja nevim kdo jiny je tady normalni a ma ty nejkrasnejsi materske kvality. Nenech se odradit, a preji te, abys nasla jinnou cestu jak pomahat detem, kterym pomahat chces.
 cizinka 
  • 

Je mi to lito 

(28.11.2005 11:47:06)
Jano, je mne to uprimne moc a moc lito. Rodinu a hlavne jeji diskuse zacala jsem cist od tvych clanku. Jestli jsi stejna diskuterka, ktera si podepisuje jako JENA, tak musim rict, ze malo kdo tady na Rodine je tak taktni, trpelivy, nezny i v ironii a duchaplny jako Ty. Jestli textovy projev muze neco vypovidat o povaze cloveka, tak ja nevim kdo jiny je tady normalni a ma ty nejkrasnejsi materske kvality. Nenech se odradit, a preji te, abys nasla jinnou cestu jak pomahat detem, kterym pomahat chces.
 Duk 
  • 

psychotesty 

(28.11.2005 13:41:54)
Nekdy si myslim, ze psychotesty by meli projit hlavne ti, kteri tyto posudky pisi :-(
 Aruba 


Re: psychotesty 

(28.11.2005 14:23:08)
Prosím, kde si můžu přečíst předchozí díly?

Myslela jsem si, že omezené řečí o tom, že za "zaostávání" netabulkových dětí mohou matky šíří TCHÝNĚ. A ono ne. Jak je vidět z článku, jsou to psychologové.
:-(

Z některých pasáží až mrazí na zadech. Hlavně z těch citací ze spisu. Nikdo není povinen žadatelům vysvětlit jak se do spisu ta která pomluva dostala?
Myslím tím hlavně ten bod s jakoby neuskutečněným vyšetřením sluchu. To jako ten psycholog seděl v čekárně a byl očitým svědkem či co????
Zavání to Velkým bratrem (zcela určitě nemám na mysli jisté novodobé gladiátory v akváriu).
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: psychotesty 

(28.11.2005 15:02:32)
Všechny články jsou tady: http://www.rodina.cz/rubrika/nase_adopce
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: psychotesty 

(28.11.2005 15:02:34)
Všechny články jsou tady: http://www.rodina.cz/rubrika/nase_adopce
 silva 
  • 

osud 

(28.11.2005 14:08:05)
Ahoj. Je mi líto jak to všechno dopadlo. Byla jsem moc zvědavá. Taky jsme žádali, ale kvůli mému zdravotnímu stavu /rakovina/ žádost byla zamítnuta. Psycholog nám doporučil počkat ještě 2 roky. Počítám skoro každý den, teď to bude rok. Nikdy jsem nepochopila a možná se to nedá pochopit, pravidla a zákony kterými se lidé řídí při rozhodování kdo ANO a kdo NE. Protože já to vidím tak že nejsem neschopná se o někoho starat a milovat a přece ani na to nejsem sama, je tady můj manžel, celá rodina.
Tehdy jsem taky uvažovala o odvolání po domluvě s psychologem, který byl mimochodem fajn jsme to neudělali a čekáme. Teď mi taky chtějí vzít I důchod jak se to stane půjdem do toho znovu.
Nedokážu tak dobře posoudit vaši rodinu, jsou i další možnosti.
držím pěsti Silva
 Magnolya 


Jeno... 

(28.11.2005 15:43:15)
... je mi taky opravdu líto, že to nevyšlo a budu držet pěstičky, aby jednou jo. Jsi mi bližší tím, že sama pocházím z města kousek od Pardubic.

Napadá mě teď, že jsem před chvilkou četla článek o týrání v manželství a přijde mi, že na normální lidi, jako jsi ty a tvá rodina, se vyvíjí zbytečný tlak a na rodiny, kde by se měl psycholog možná možnost pořádně vyřádit, se kašle. Vůbec on systém dětských domovů v této republice je víc než zkostnatělý a nefunkční, děti zbytečně trčí v domovech a milující lidé, co by jim rádi dali lásku, čekají a čekají a čekají... je mi z toho zle.
 ZuziP 


Re: Jeno... 

(28.11.2005 16:13:07)
Na tomto vsetkom je pre mna najhorsie zistenie to, ze tito “odbornici” maju v rukach a na svedomi osud mnohych deti.
 Psychouš 


Odborník vs. "odborník" 

(4.12.2005 15:29:39)
Podle čeho se pozná odborník od "odborníka"? :-)
 Marti+Maty+Niki+Teri+Vojta 


Re: Jeno... 

(30.11.2005 1:23:13)
Souhlasím. Nemluvě o tom, že stát "má" miliony na stavbu nových dětských domovů (info z minulého měsíce), ale nemá na to, aby zaplatil schopné psychology, kteří jsou schopni rozeznat skutečné kvality žadatelů...
 Psychouš 


Re: Re: Jeno... 

(4.12.2005 15:31:43)
Možná by měli najmout tebe, co říkáš?
;-D

P.S. "Máňa říkala, že to není směroplatné!"
 Psychouš 


Generál po bitvě 

(4.12.2005 15:27:34)
Napadá mě teď, že jsem před chvilkou četla článek o týrání v manželství a přijde mi, že na normální lidi, jako jsi ty a tvá rodina, se vyvíjí zbytečný tlak a na rodiny, kde by se měl psycholog možná možnost pořádně vyřádit, se kašle.

:-)))))

A jak se, prosím, pozná OK rodina od neOK rodiny? Podle VŠ diplomu? Podle publikací na netu? Podle modřin? :-)

A další možný pohled je, že jaksi do manželství a pořizování vlastních dětí moc psychologové nemají co kafrat, kdežto při osvojování CIZÍCH dětí, za které je odpovědný stát, je situace diametrálně jiná.

On svět vypadá strašně jednoduše, když člověk nemá žádnou zodpovědnost a je v roli generála po bitvě.
:-)
 Magnolya 


Jeno... 

(28.11.2005 15:44:34)
... je mi taky opravdu líto, že to nevyšlo a budu držet pěstičky, aby jednou jo. Jsi mi bližší tím, že sama pocházím z města kousek od Pardubic.

Napadá mě teď, že jsem před chvilkou četla článek o týrání v manželství a přijde mi, že na normální lidi, jako jsi ty a tvá rodina, se vyvíjí zbytečný tlak a na rodiny, kde by se měl psycholog možná možnost pořádně vyřádit, se kašle. Vůbec on systém dětských domovů v této republice je víc než zkostnatělý a nefunkční, děti zbytečně trčí v domovech a milující lidé, co by jim rádi dali lásku, čekají a čekají a čekají... je mi z toho zle.
 Magnolya 


Omlouvám se 

(28.11.2005 15:47:02)
za dvojí odeslání.
 Romana a Ondřej 
  • 

Nepochopitelné 

(28.11.2005 15:50:46)
Tak to je rána. Myslím, že valná většina nás rodičů by psychotesty neprošla a neměla by mít děti. Kolikrát mně ujedou nervy a neměly by, kolikrát se zachovám dětinsky a neměla bych, kolikrát řeknu něco, co je mi pak líto, a přesto jsem si troufla a mám syna a dělám, co můžu, abych z něj vychovala slušného člověka. Opravdu si odborník myslí, že za vývoj řeči mohou jen rodiče??? Můj syn začal chodit až v roce a půl - co jsem zanedbala? Nedávala jsem mu dobrý příklad? Nekoupila jsem mu choditko? Jano, je mi to líto, protože bys byla určitě výborný náhradní rodič, jako jsi výborná maminka.
 elindra 


Re: Nepochopitelné 

(28.11.2005 17:51:36)
Ahoj Romano, mosím tě pozdravit, když tě tu vidím, ty jsi taky dobrá maminka!!!
K tématu: přelouskala jsem všechny ty články o adopci a klobouk dolů, jste úžsní a fakt to nechápu, teda to zamítnutí. Nechápu proč úřady hážou klacky pod nohy lidem, kteří chtějí dělat užitečnýho něco pro společnost (i pro sebe). Já bych na to neměla odvahu a u psychotestů bych nejspíš propadla, kdyby nás nečekaně navštívila sociálka odeberou mi obě děti zaručeně:-) Držím vám palce moc a moc!
 ChloeV 


úřední šiml 

(28.11.2005 15:52:50)
Milá Jano, je mi to líto. Přestože neznám podrobnosti Vašeho případu,neodpustím si: je zjevné, že úředníci se domnívají, že v přeplněných dětských domovech jsou lepší podmínky pro vývoj řeči, než v rodině :(. Ach jo. Je to smutné. Přeji hodně síly pro další boj s úředním šimlem.Chloe.
 Simča, dcery *1988 a 1997 


Kde jsou ostatní? 

(28.11.2005 15:53:17)
Pro Arubu :o))) i další zájemce - v levém menu najděte odkaz "Náhradní rodina" - a vyberte "Naše adopce". Tam najdete všechny díly povídání o stupiditě našeho systému :-(
Ahoj a držím palce
Simča
 Olina 
  • 

Myslím, žes jim nedala šanci. 

(28.11.2005 17:12:40)
Z toho co jsem od tebe přečetla se domnívám, že vynaložili nemalé úsilí, aby se tě zbavili. Možná měli strach, že by si případné kladné rozhodnutí nemuseli do budoucna obhájit.

Všechna osvojení a adopce nemívají vždy šťastný konec.

Mít vlastní dítě a dítě adoptované není tak úplně totéž. To jsem pochopila tady od Macešky.

Holky věřte mi, adoptovaných dětí jsou plné kriminály. Přitom po nich jejich náhradní rodiče určitě moc toužili a chtěli z nich vychovat slušné lidi.


 ydney 


Re: Myslím, žes jim nedala šanci. 

(30.11.2005 14:23:35)
Hezky napsane, plne souhlasim. Navic si myslim, ze vychova romskych deti neni uplne stejna jako vychova deti "ceskych". Neni v tom zadny rasisticky podtext, jen chci ukazat na rozlisnost etnika. Samozrejme, ze jsou i vyjimky, ale beru vpotaz prumer. Mam kamarada, ktery s romskymi detmi z detskeho domova jezdi na letni tabory a dalsi dva kamarady,kteri pracuji ve vychovnych ustavech. A mam jistou predstavu, jak by jejich vychova mela vypadat a co by konkretne tyto deti potrebovaly. A bohuzel si nejsem jista, ze by Jena byla ta prava. Nejsem si jista, ze bych toho byla schopna ja, ale nemam dve deti a z toho jedno docela dost nemocne.Tak asi tolik, no...

Je asi taky tezke rict, kde by bylo detem lepe, zda v domove nebo u Jany. Samozrejme, ze rodina vzdy vitezi...ale jak rikam, uz jsou tady dve deti vlastni.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Myslím, žes jim nedala šanci. 

(30.11.2005 14:52:42)
Ydney, cos myslela tim "chci ukazat na rozlisnost etnika"? Myslíš, že my jsme nad tim nepřemejšleli, když adopci řešíme už minimálně tři roky a poznali jsme pár adoptivních rodičů romských dětí? Dva naši kamarádi pracovali jako romští poradci - jeden z nich, náš bejvalej podnájemník teď bydlí přímo v jedné romské komunitě. Další kamarády máme v Chrudimi a Pcích v nízkoprahových centrech. A co jako?
Hele, já si myslim, že nemůžeš napsat, že víš co konkrétně by TY DĚTI potřebovaly, protože ti kamarád povyprávěl pár historek. Ono každý dítě potřebuje něo jinýho.

Zdraví matka "docela dost nemocnýho" dítěte.
 Markéta 
  • 

Re: Myslím, žes jim nedala šanci. 

(1.12.2005 11:59:14)
Ještě jsem nedočetla diskusi do konce, ale tohle mě teda nadzvihlo. Jistě že jsou v kriminálu adoptované děti, o mnoho víc je tam ale dětí, které prošly dětskými domovy a v osmnácti letech z nich byly vyklopeny na ulici bez schopnosti postarat se o sebe. To, že dítě možná jednou skončí v kriminálu, přece neznamená, že nemá právo na normální dětství. Myslím, že většina lidí, která se zajímá o náhradní rodinnou péči, si uvědomuje, že nejspíš nezíská absolutně vyrovnané a dokonalé dítě s IQ 150. A právě pro romské děti, jejichž výchova je (v průměru) asi náročnější, je určitě lepší rodina trochu nestandardní, která dopřeje dětem projevit vlastní osobnost. Vím, o čem mluvím, mám jedno takové dítě v pěstounské péči. Jsem ráda, že mám také své vlastní tři děti, které "uspokojí mé ambice" např. ohledně školní úspěšnosti. Mimochodem mé děti (dva z nich v současné době gymnazisté) mluvili až ve třech letech, přestože od malička všemu rozuměli. Moje matka z toho šílela, já jsem byla u prvního také nervózní, pak už jsem jen s klidem vyčkávala.
 Olina 
  • 

Pozitivní 

(28.11.2005 17:24:41)
Víš napadlo mě, že když po té adopci tak moc toužíš, mohla by sis sehnat psychologa, nejspíš asi se soukromou praxí. Ten by ti mohl poradit, kde děláš v těch procedurách chybu. Pak už by to třeba mohlo být snadnější.

Někteří lidé působí na ostatní provokativně a negativně i když třeba takoví v jádru vůbec nejsou. Třeba obrousíš hrany a vše se v dobré obrátí.

(Uff je to vyčerpávající být pozitivní.)
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Pozitivní 

(29.11.2005 16:27:02)
Olino (jsi ta stejná Olina v obou příspěvcích?), myslim si, že jsi napsala dvě trefné věty:
"...vynaložili nemalé úsilí, aby se tě zbavili. Možná měli strach, že by si případné kladné rozhodnutí nemuseli do budoucna obhájit."
Myslim, že to souvisí s těmi články tady - kdyby nás schválili a my selhali, dozvěděla by se o tom spousta lidí.

"Někteří lidé působí na ostatní provokativně i když třeba takoví v jádru vůbec nejsou."
Jo, to jsem sama řekla psychologovi, když se ptal, co bych na sobě chtěla změnit. Pro příklad můžu zase uvést ty články - leckdo mi tu psal, že se chci s adopcí dělat zajímavou a že o ní píšu, protože jsem exhibicionistka. I kdybych stokrát napsala, že poté co jsem sama pracně sháněla info o adopci, jsem chtěla vytvořit jakýsi popis procesu pro další rodiny, které o adopci uvažují.
 Edita 
  • 

A ještě jeden dotaz.... 

(21.4.2006 15:45:20)
Tak mě teď napadá, Jano, mámo od 2 dětiček, malých klučinů, kteří jsou vlastně ještě malá dovádivá batolata, objevující svět - KDE KLUČÍKY MÁŠ, KDYŽ POŘÁD VYSEDÁVÁŠ U NETU A PÍŠEŠ TADY SÁHODLOUHÉ LITANIE O TOM, JAK TI ZAMÍTLI ADOPCI????? Neměla by ses náhodou jako správná máma VĚNOVAT SVÝM DĚTEM? A namísto sedění u PC jim číst pohádky a básničky, aby starší syn trochu lépe mluvil????? Zkus se nad sebou zamyslet, protože když Ti teď utečou roky Tvých kluků, už je nikdy nedoženeš!!!! A třeba si jednou řekneš, jsem to ale byla hloupá husa, že jsem se jim více nevěnovala. ,o)
 PajaMM 


Re: A ještě jeden dotaz.... 

(21.4.2006 16:26:03)
Edito,

to snad nemyslis vazne???

Vsechny tady diskutujeme a mnohe z nas maji male deti, nektere sem pisou clanky, ale zadna z nas sve deti nesidi!!!
 Lída,3 kluci a holka 


Re: A ještě jeden dotaz.... 

(21.4.2006 17:36:47)
No hurá, Edito, všechny jsme asi špatné mámy, když si dovolíme sednout si k počítači a nevěnujeme se 100 % času svým dětem. Jen pro doplnění: Janinu staršímu synovi v současné době ty pohádky a básničky myslím moc nepomůžou. On nemluví, protože má vývojovou poruchu v oblasti porozumění řeči. Jinak je to chytrý a šikovný kluk, ale v tomhle je hodně pozadu. Je to problém, který se musí řešit speciálními metodami, a to všechno Jana dělá. MMCH, nebýt netu, asi by se k příslušným odborníkům dostávali mnohem obtížněji a déle. Ostatně si myslím, že se Jana věnuje svým dětem naprosto dostatečně. Třeba zas nedělá jiné věci, kterými ty možná trávíš spoustu času...
 x 
  • 

Re: Re: A ještě jeden dotaz.... 

(21.4.2006 17:54:02)
nevaří, neuklízí, nenakupuje a ještě to hrdě přizná...
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Re: Re: A ještě jeden dotaz.... 

(21.4.2006 18:13:17)
Tak se už konečně dohodněte - je správně věnovat se dětem, nebo vyvářet kotle jídla, šůrovat domácnost do blýskavé čistoty a trávit dny nakupováním??? :-)
MMCH, když hodím do hrnce těstoviny, taky neřeknu, že vařím. :-) Hlady jsme ještě neumřeli, a Janina rodina taky ne...
 Helena 
  • 

Co zkusit FOD ? 

(28.11.2005 17:39:42)
Ahoj Jani,

a co zkusit FOD (=Fond ohrožených dětí), zprostředkovávají pěstounskou péči i adopce (dále akce Klokánek, pomoc týraným dětem, atd.). Nevím jak to u nich přesně chodí, protože my máme chlapečka přes klasický úřad, ale u nich určitě odpadá ten hrozný "úřednický šiml", protože FOD má zájem, ABY DĚTI VYRŮSTALY V RODINÁCH a nikoli v ústavní péči. Mohli byste u nich najít pomoc i podporu. Možná, protože fungují celorepublikově, budou mít i nějakou zkušenost právě s vašimi šílenými psychology, úředníky atd. Oni sami mají dobré i velice špatné zkušenosti se soc. pracovnicemi a prostě celým tím státním aparátem. Mohli by poradit s legislativou, ale myslím, že vůbec poradit a podpořit, možná váš problém i zcela vyřešit.
Držím vám moc palce.
Mej se ty i celá tvoje rodina !
 Ivule+Hony 


Re: Co zkusit FOD ? 

(28.11.2005 23:04:19)
Heleno,
i na PP či A přes FOD musíš být schválená státem..

Jani,
chjo. Povíme si to osobně,ju?
 Helena 
  • 

Re: Re: Co zkusit FOD ? 

(29.11.2005 13:18:40)
Ano, ale nemá FOD zjednodušeně řečeno "vlastní" psychology ? Na jejichž posudek stát musí také dát, nebo jež bere v potaz.
A pak mě napadlo, že FOD může mít info a zkušenosti s "problematickými" psychology, soc. pracovniky.., jak to funguje v kterém kraji, kde je to lepší, kde horší, jak je to provázané... atd. a tím pádem by mohli poradit, jak na co reagovat, jak to obejít... prostě napadlo mě, že by u nich Jana a její rodina mohli najít nějakou pomoc.
Ale jak jsem psala osobní zkušenost s tím nemám.
 Květa13 


Re: Re: Re: Co zkusit FOD ? 

(29.11.2005 18:34:14)
Už jsem to psala v samostatném příspěvku,máme s FOD výborné zkušenosti,nám pomohli,bez jejich rad bychom možná především naši prostřední dcerku nedostali.Mají s tím zkušenosti,nejste první ani poslední,komu by pomohli
 Gábina syn 5 let 
  • 

Re: Re: Re: Re: Co zkusit FOD ? 

(30.11.2005 6:53:38)
Co vím, tak všechno běží normálně, po státní linii, o FOD nikde na úřadě nesmíš říct, protože pak dítě tuplem nedostaneš.
Musí být hotové všechny posudky jako u úřadu a pak když dostanete dítě přes FOD, jdete k soudu a ten to všechno vyžaduje.
 Iva,3 děti (pěstounka) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Co zkusit FOD ? 

(4.12.2005 20:37:24)
Ano, někdo to tam napsal. FOD může pomoci pouze v případě, že jste již schváleni jako náhradní rodiče, což v případě že nemáte schválení od psychologa nelze. Ještě by vás čekala "příprava" a až poté scvhálení do registru čekatelů náhradní rodinné péče. Bohužel....
 Toranoko 
  • 

Jani 

(28.11.2005 18:20:09)
hlavne nezahorkni, urcite existuje i spousta jinych moznosti, jak pomoct detem. Treba jeste nejake objevi. Drzim palce.
 Pawlí 


Re: Jani 

(28.11.2005 18:46:18)
Olino,
co to mělo být za závěr "adoptovaných dětí jsou plné krimináli"?

To jako že je radši máme nechat v ústavu a vykašlat se na ně?

Mimochodem nejspíš Tě překvapí že je to zcela naopak. Nejvíc "kriminálníků" je z úplných, fukčních rodin. Většinou jsou to jedináčci a rodiče podnikají. Všechno není tak jak se na první pohled zdá.
 Aruba 


Pročetla jsem to od prvního dílu, 

(28.11.2005 19:03:45)
diskuze jsem ale vynechala. Po druhém díle jsem na ně už neměla žaludek :-(
Holt, někteří čtenáři Rodiny dokáží překvapit.

Mám to brát tak, že je to konec jednoho pokusu o adopci? Máte vůbec možnost /z právního hledika/ a chuť podat po nějakém čase novou žádost?

Nevíte někdo které ministerstvo má adopce ve své kompetenci?
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Pročetla jsem to od prvního dílu, 

(29.11.2005 16:09:10)
Arubo, monisterstvo práce a sociálních věcí.
Můžeme znovu podat žádost na kraj ke stejnému psychologovi jako poprvé.
 Fifi 
  • 

Re: Re: Jani 

(28.11.2005 19:25:05)
Obavam se, Pawli, ze zijes v romantickem omylu.
Maminka meho muze je advokatka a s adoptovanymi detmi, ktere se dostaly na sikmou plochu nebo se jinak "nevyvedly" se setkava mnohem casteji, nez odpovida jejich procentualnimu zastoupeni v populaci. Jejich adoptivni rodice jsou z toho vetsinou uprimne nestastni, ale bohuzel, neni pravda, ze laska dokaze vsechno.

Vetsina kriminalniku pochazi z "normalnich" rodin, protoze vetsibna lidi celkove je z "normalnich" rodin. Dulezity je ten pomer, a ten - neda se nic delat - vyzniva v neprospech adoptovanych deti. Take v neprospech deti z chudych neuplnych rodin.
 Pawlí 


Re: Re: Re: Jani 

(28.11.2005 19:41:06)
Fifi,
rozhodně se z mé strany nejedná o romantický omyl (i kdyby to byl omyl uniká mi ta romantika). Vycházím ze zvěřejněných pramenů a zkušeností svého okolí.

Nevím jak jsi z mého příspěvku pochopila že adoptovaný = se milovaný, neadoptovaný´= nemilovaný. Nikdy jsem neřekla že láska dokáže všechno i když si myslím že je to to nejpodstatnější v životě.

Jinak samozřejmě i já mluvím o poměru v dané skupině a ne v těch "normálních".
 Fifi 
  • 

Re: Re: Re: Re: Jani 

(28.11.2005 20:01:26)
Tvuj omyl jsem nazvala romantickym, protoze evokuje obvykle klise "kdo je bohaty a zanedbava sve dite, vychova z nej kriminalnika". Kriminalnici stejne tak vznikaji z chudych zanedbavanych deti, nebo bohuzel (i kdyz mnohem mene) i z deti, kteym se rodice venovali. Navic rodiny, kde rodice maji jedinacka a podnikaji, se u nas vyskytuji v podstate poslednich 15 let. To je sice dost na to, aby vznikl novy typ kriminalnika (zanedbane rozmazlene dite), ale ne na to, aby zmizely ty tradicni druhy - treba synacek, ktery krade nebo se rve, protoze se to naucil od tatinka.

O "lasce, ktera nezmuze vsechno" jsem se zminila proto, ze se vetsinou jednalo o lidi, kteri prijali dite necim handikapovane - puvodem, pomery v rodine nebo pobytem v ustavu, a doufali, ze mu pomohou tento handicap prekonat a stat se slusnym clovekem, coz se jim nepovedlo. Nechtela jsem tim naznacit, ze vlastni deti jsou nemilovane, jenze ty mivaji krome lasky i dalsi predpoklady k radnemu zivotu.
 Zuzana, Filip 04+Mandy 06 


Re: Re: Re: Re: Re: Jani 

(28.11.2005 20:30:07)
Ačkoli si myslím, že Fifi má objektivnější pohled, myslím, že otázka v tomto konkrétním případě stojí jinak: počet delikventů vychovaných u adoptivních rodičů: počet nedelikventů vychovaných u adoptivních rodičů: počet delikventů vychovaných v dětských domovech: počet nedelikventů vychovaných v dětských domovech. Nevím. Ale kdo ví, vyvodil by možná lepší závěr ve vztahu k tomuto konkrétnímu příběhu. (I když je fakt, že za komunismu snad ani adopce nebyla moc rozšířená).

Z.
 Fifi 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jani 

(28.11.2005 21:18:19)
Mas pravdu, deti vychovane v adoptivni rodine maji mhohem vetsi sanci, nez ty, ktere zustanou v detskem domove. Nejen na poctivy zivot, ale hlavne na zalozeni normalni rodiny.

Divala jsem se na to spis z pohledu cloveka, ktery uvazuje, jestli nejake dite adoptuje. To riziko, ze to "nevyjde" je proste mnohem vetsi, nez u vlastniho. Proto se take lide, kteri vlastni deti mit nemohou a rozhodnou se pro adopci, vetsinou snazi vybrat dite, u ktereho je riziko mensi (miminko, normalni, neromske). Nevypada to od nich na prvni pohled hezky, ale je to prirozene - ziji jenom jednou.

Ale nevim, na co reagovala Olina, kdyz napsala prispevek, na ktery reagovala Pawli, tak jsem mozna mimo misu.
 Pawlí 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jani 

(29.11.2005 0:13:11)
Fifi,
já souhlasím s tím že dítě z DD má větší "šanci nebýt v pohodě" ale to co psala Olina bylo fakt mimo. Utěšovat toho kdo nedostal souhlas s adopcí větou "že to né vždy dopadne dobře" je podle mě hodně přitažené za vlasy.
 Olina 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jani 

(30.11.2005 11:56:17)
Fifi - reagovala jsem v souvislosti s vraždou manželů Kalvodových. Myslím, že se tak jmenovali. To jsem měla na mysli, když jsem to psala.
Určitě nechtěli aby se staly všechny ty hrozné věci a určitě se zdálo, že mají všechny předpoklady.

Neměla jsem vůbec v úmyslu těšit odmítnutou žadatelku o adopci. Jestli to myslí s tou adopcí vážně, bude potřebovat ještě mnohem pevnější nervy, než aby bylo třeba ji těšit. Takové odmítnutí pro ni může být jenom výzva (alespoň pro mě by bylo). Omlouvám se všem, kterým se hnusí moje bojovnost, ale někdy je jí třeba.
 Pawlí 


Re: Re: Re: Re: Re: Jani 

(28.11.2005 20:56:05)
Fifi,
ale to je přece Tvůj problém co si myslíš že evokuje to co jsem řekla. Nevkládej mi do "úst" něco co jsem nemyslela ani neřekla.

Rozmazlený jedináčci byli samozřejmě i za komoušů jen tatínek nebyl "pan podnikatel" ale "soudruh z ÚV".

Myslím si že i děti z DD mají schopnost býti "dobrými občany". A paradoxně některé více než ty co zůstávají s biologickými rodiči protože si uvědomují že dostali druhou šanci a že není samozřejmé být milován.
 Toranoko 
  • 

Re: Re: Re: Jani 

(20.12.2005 18:08:14)
jasne, ono se totiz dost tezko napravuje, co se v prvnich letech po....
Kdyby treba byla moznost dobrovolnicke prace v kojenacich a stat se staral o to, jak to na ty deti pusobi psychicky a ne jen o jejich telesne potreby, tak to mozna vypada jinak
 Marti+Maty+Niki+Teri+Vojta 


Re: Re: Jani 

(30.11.2005 1:27:35)
No, podle statistik je úplně nejvíc "kriminálníků" z dětí, které zůstaly v těch ústavech...
 Olina 
  • 

Nepřekvapí 

(30.11.2005 11:46:03)
O tomhle mám přesné informace.
 Zuzana, Filip 04+Mandy 06 


Proč jsou šťastné děti šťastné 

(28.11.2005 23:12:40)
Z knihy Proč jsou šťastné děti šťastné (Steve Biddulph)

"Když v roce 1945 skončila 2. světová válka, Evropa ležela v troskách. Mezi mnoha problémy, které bylo třeba vyřešit, byla péče o tisíce sirotků, jejichž rodiče byli buď zabiti, nebo byli od dětí válkou trvale odloučeni. Jeden lékař měl za úkol prozkoumat, jak nejlépe by se dala zajistit péče o osiřelá miminka. Cestoval po Evropě a seznamoval se s mnoha způsoby této péče. Viděl mnoho extrémů. Američané kdesi postavili polní nemocnice - děti tam byly uloženy v postýlkách z nerez oceli, na pokojích byla dokonalá hygiena, a zdravotní sestry v uniformách jako ze škatulky jim v pravidelných čtyřhodinových intervalech dávaly vědecky sestavenou mléčnou výživu.
Na druhé straně pomyslné škály vysupělo do odlehlé horské vesnice nákladní auto, řidič se zeptal: „Mohli byste se postarat o tyto děti?" a zanechal půl tuctu plačících nemluvňat v péči vesničanů. Tady, obklopena dětmi, psy a kozami, v náručí vesnických žen, dostávala nemluvňata kozí mléko a později jedla ze společné mísy. Lékař srovnával velmi jednoduše. Děti nevážil, neměřil koordinaci pohybů, nezjišťoval, zda se smějí nebo navazují kontakt očima. Používal tu nejjednodušší ze všech statistických metod: úmrtnost. A to, co zjistil, bylo poněkud překvapivé... Po celé Evropě zuřily epidemie, ale děti v drsných vesnických podmínkách prospívaly lépe než jejich vědecky opečovávané protějšky v nemocnicích. Ten lékař zjistil, že děti potřebují k životu lásku. Děti v polních nemocnicích měly všechno – kromě něhy a podnětů. Dětem na vesnici se dostávalo více objetí, šťouchanců a věcí k vidění...."

 Šárka  
  • 

Re: Proč jsou šťastné děti šťastné 

(29.11.2005 0:05:32)
No, tohle je sice krásná myšlenka a určitě s ní lze souhlasit, ale - co se týče té úmrtnosti a zrovna těch dvou příkladů - to mohlo být také tak, že děti z vesnice byly fyzicky odolnější. Setkávaly se s bakteriemi a jejich imunitní systém byl prostě odolnější, než u těch, jež žily izolovaně. Tohle nelze posuzovat tak jednostranně, vlivů na úmrtnost je mnoho. A začít se dá od zdravého kozího mléka...:-))
Jinak ale souhlasím, že láska je mnohem důležitější, než sterilní dokonalé prostředí.
 Zuzana, Filip 04+Mandy 06 


Re: Re: Proč jsou šťastné děti šťastné 

(29.11.2005 14:11:28)
Děti na vesnici byly určitě odolnější, ale mluví se o epidemiích. Nemyslím, že ve vybavené nemocnici s přísnou hygienou by se šířila epidemie rychleji jen kvůli tomu, že děti byly méně odolné.

Já jsem to vzala asi až moc zeširoka, ale chtěla jsem vlastně říct, že každá rodina, která má o dítě upřímný zájem (s výjimkou nějakých pedofilů, feťáků, alkoholiků apod.) je pro dítě lepší než ústavní péče – hlavně tehdy, když je v té rodině více lidí. Ty vesničanky by v takovém náročném testování taky nejspíš neprošly.
 Hanka 
  • 

Re: Proč jsou šťastné děti šťastné 

(29.11.2005 10:58:13)
naprosto s tímto souhlasím.......
 Kaťas & 2 kluci 


je to navždy? 

(29.11.2005 13:04:46)
Ahoj Jeno,
je mi moc líto, že to dopadlo takhle. Chtěla jsem se zeptat, zda nad Vámi vyřkli ten verdikt navždy? Jestli to třeba nejde obnovit za 2-3 roky znovu?
 Květa13 


Milá Jano 

(29.11.2005 18:31:16)
máme podobnou zkušenost,nicméně,nakonec se nám povedlo dostat do adopce dvě děti,obě romského původu(tedy Milánek jen polo,ale to není podstatné)Hodně nám pomohl ve vyřizování Fond ohrožených dětí,mají v těchto případech právní poradenství,pomohou sepsat vše potřebné,zajistí další,objektivní psychologické vyšetření,které provede jejich psycholog.Kontakt na ně najdete na www.fod.cz,pokud budete chtít s čímkoliv poradit,můžete se na mě obrítit mejlem,ráda pomohu:-)))Zdravím a přeji hodně sil,Květa Cermanová
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Milá Jano 

(29.11.2005 19:36:56)
Květo momentálně nemáme spíš energii - vzhledem k neperspektivnosti případného dalšího snažení. Možná se Ti s prosbou o radu ozvu za týden, nebo za měsíc, až si to znovu srovnáme v hlavách... :-)

Odvolání zřejmě nemá smysl - vypadá to, že by v něm znovu omílali víc než dva roy staré informace (např. podnájemníka, který už tu rok a půl nebydlí apod.), takže v úvahu připadá spíš nová žádost. Taky jdeme v únoru se synem k dalšímu specialistovi přes komunikaci - třeba nám dá písemně, že syn má nějaké dispozice a potřebuje společnost dalších dětí :-)

Každopádně dík za nabídku.
 Psychouš 


Teorie 

(4.12.2005 15:02:48)
Třeba ten případ s tou čekárnou bylo jen zobecnění tohoto přístupu:
Nakonec nás poslali ještě k psychiatrovi - manžel namítal, že prcek už je od
rána po čekárnách a ordinacích, že už toho má dost a stejně nebude
spolupracovat. "Ale to bude jen taková formalita." "No tak tim spíš to nemá
smysl, když je to formalita…" Psycholožka nám otevřela dveře a Zábojek se
vydal k nějakym papírům, který tam psychiatr měla rozložený na gauči. Doktorka
spustila dost nepříjemnym hlasem "Hele, na to mi nesahej!", a pokračovala "
Vemte ho sem k těm hračkám." Prcek si teda vzal auto a šel s nim jezdit na
stůl, nečež ona mu furt tim hnusnym tónem řekla, ať si jezdí po zemi a když to
neudělal, prohlásila, že "To dítě je hluchý! To jste si nikdy nevšimli?" To
vše se odehrálo během pár vteřin, pak manžel řek: "No, my snad radši pudem,
nashledanou." a i s prckem odešel.vyšetření sluchu, protože objektivní měření přístrojem bylo v pořádku, tak chtěj zkusit podrobnější,

...

No to teda nevim, jestli tam pudem…sem odmítla vyšetření u psychologa v roce a půlTakže v pondělí zavolam na ušní ne do nemocnice, kam nás poslali, ale tam, kam mi poradila kamarádka, tuhle zprávu jim neukážuVždycky jsem to přičítala tomu, že jsem ho takový věci neučila a že z něj nedělám cvičenou opičku.Buď si jistá, že jakmile by se tam dělo něco nepříjemnýho, beru dítě a jdu.http://www.rodina.cz/clanek3804.htm


 & 


Psychousi 

(4.12.2005 16:22:20)
Nejsi ten psycholg co delal na Jenu posudky?
Jestli, ano nemel by jsi stat nestrane nad veci?
 Kristina 
  • 

Re: Teorie 

(5.12.2005 8:43:55)
Je to opravdu smůla, pokud dětská psycholožka nemá k dětem ten správný přístup a trpělivost. Pokud trpělivá není a k dětem lásku necítí, neměla by to vůbec dělat, protože nadělá víc špatného než dobrého.To je to samé, jako když jde dělat učitelku do mateřské školky někdo jen proto,že nějakou práci dělat musí...
 Kristina 
  • 

Re: Teorie 

(5.12.2005 8:44:35)
Je to opravdu smůla, pokud dětská psycholožka nemá k dětem ten správný přístup a trpělivost. Pokud trpělivá není a k dětem lásku necítí, neměla by to vůbec dělat, protože nadělá víc špatného než dobrého.To je to samé, jako když jde dělat učitelku do mateřské školky někdo jen proto,že nějakou práci dělat musí...
 Agata 


Re: Teorie a praxe 

(5.12.2005 11:25:32)
Psychouši... jsi důkladný. Dal jsi sem věty, vytržené z kontextu článků, které Jana psala ve velkém časovém rozmezí... Výborně.
Máš ze sebe dobrý pocit?
Před 3 lety jsem začala číst tento servr a zaujala mně Jana a její články o adopci a její názory, i Tebe jsem si všimla a zdál se s mi věcný, dobře logicky argumentující... Postupně jsem se s Janou na Rodince setkávala a nyní se známe osobně, byla jsem i u nich, znám jejich děti manžela i kozu, vím jak bydlí a jak se k sobě chovají...Vím, že i Jany doma bych jako dítě vyrůstat chtěla. Vím, že bych jí bez obav svěřila své děti...
Psychouši, proč sis dal práci a přečetl všechny články Jany za dlouhou dobu znovu, abys tam našel zmínky o špatném sluchu Zábojka. Ten kluk slyší jako rys :-), to vím, povídala jsem si s ním. Taky jsem ho " naštvala" když jsem mu nedala mláko do mikrovlnky... ukazoval mi to a já dělala blbou... schválně, jestli promluví :-)
Myslím, že Jana je vzor trpělivosti k dětem, vymýšlí s nimi spoustu kreativních her, a vůbec... tak mně napadá, že když jsi hledal argumenty proti... tak jsi je hledal tak... že to se Ti stalo cílem.
 Psychouš 


Odpověď 

(5.12.2005 22:52:39)
Ale houby. Stačilo mi na to 5 minut. Věděl jsem, kde mám hledat a věděl jsem, že něco jako s tou čekárnou jsem vícekrát četl. Ten ostentativní projev "kdo z nás je tady pán".
Mi je úplně jedno, jak dotyčná bydlí, žije, atd. Možná až tak jedno, že by ji to, kdyby se s tím setkávala častěji, opakuji "možná", mrzelo. Jediné, na co upozorňuju, je ta ustavičná rebelie a konfliktnost. Tak se dospělí nechovají, tak se chovají pubescenti, kteří tím chtějí světu ukázat, že se s nimi má počítat. Že je Jana nadprůměrně (možná silně) inteligentní, je beze sporu. Ale mi to příjde, že je to zároveň její problém. Dalo by se to demonstrovat na ustavičném odporu k autoritám - odborníkům. Jsou to takové malé souboje "tak kdo je tady chytřejší?" A takovému (nevyzrálému) člověku bych děti k adopci nesvěřil, zvláště, když celou kausu adopce považuju za další z rebelií "tak kdo tady je pán?", "kdo je tady nejchytřejší?", "kdo tady má nejobdivuhodnější zásady?" Tipuji, že za pár let si na nápad s adopcí ani nevzpomene a bude své uznání shánět jiným způsobem.

Já všem zdejším altruistům pro začátek navrhoval bezpečnou nezištnou pomoc cizím dětem: finančně a na dálku. Ale to zdejšímu "šlechetnému" osazenstvu nevyhovuje. Proč? Je to přece pomoc! A není závazná na doživotí. Zkuste přemýšlet, proč pomoc na dálku nevyhovuje a v čem se liší od toho, mít doma 2 malé Romy. ;-)
 10.5Libik12 


Re: Re: Odpověď 

(6.12.2005 0:42:05)
Psychouši, jaký ostentativní postoj "kdo je tady pánem"? Ty sis představoval, že Jena napíše, že vlídný, moudrý, atestovaný psychiatr za pár minut odhalil její temnou minulost i budoucnost, takže pochopila, stáhla krovky a šla se oběsit?. No to by byla za debila, ne před Rodinou, ale před sebou.Tvé plytké útoky jsou neslušné, až člověku trne. Zkusím ti přesto odpovědět, proč je mi, coby zdejšímu altruistovi, bližší adoptovat malé Romy, nikoliv africké děti na dálku.Kromě ušlechtilých pohnutek ráda a dobře vařím, v pokojíku mám místo, bundičky po starších jsou nedotrhané, s dětmi mě to baví. Nemám ovšem tolik peněz, aby můj obolosek nějakého Afričánka vytrhl,jeho studia rozhodně neutáhnu. Na adresnou charitu někdy pustím, ale adopce na dálku ponechám raději kolektivům, případně Lucii Bílé, aby ten chuděra neskončil ve třetím járu, až mě vyhoděj z práce.Namítneš-li, že živit děti doma a děti daleko vyjde finančně stejně, není to pravda.
Tys ovšem asi nečekal, že altruistická Rodinka zasouhlasí s tvým hodnocením, ale přišlo ti vhodné do tak emočně vypjatého příběhu kápnout trochu té konfliktnosti a rebélie, což?Mám dojem, že to už tu někdo ale psal..

Neznám osobně Jenu, ale obecně mi přijde zhovadilé testovat lidi, jestli smějí dělat dobré skutky a mrzí mě, že jí to nevyšlo.
 ronniev 


Re: Re: Re: Odpověď 

(6.12.2005 10:27:38)
Vidím, že toho o Adopci na dálku moc nevíš. Když je dítě jednou "adoptované", neznamená to, že by ho "vyhodili ve třetím járu", když na něj přestaneš platit. Ona ho totiž charita (teď myslím Českou katolickou, ale jsou i jiné organizace, Humanisti apod.) předá někomu jinému, takže dokud dítko do té školy chodit vydrží (taky to není vždycky), tak tam chodit může.
Vím, o čem mluvím - ačkoli nejsem Lucie Bílá, máme takhle adoptované dvě děti, chlapečka v Indii a holčičku v Ugandě, a ty peníze nejsou zas tak nepřijatelné, když se rozhodneš, že je investovat chceš; rozhodně je to méně, než "stojí" vlastní dítě :-((. Nebo se můžeš s někým domluvit - moje tchyně má adoptované "inďátko" na třetiny ještě se dvěma jinými paními. Obdivuju moc maminky, co si děti přímo osvojí, ale nemyslím, že by tohle bylo méně hodnotné - je to taky šance, kterou dáš někomu konkrétnímu.
A ještě o něčem jiném:
Psychouši, viď, že se dobře bavíš tím, kolik lidí dokážeš naštvat najednou, co?
 Psychouš 


Re: Re: Re: Odpověď 

(6.12.2005 12:56:49)
Namítneš-li, že živit děti doma a děti daleko vyjde finančně stejně, není to pravda.

Je to pravda. :-) Když se to vezme obráceně. Když se posílá částka, kterou by stálo živení dětí doma. :-)
Mimochodem, jistě jenom 3000 na dítě za rok to nebude. A tolik stojí přibližně roční vzdělání 1 Afričančete. :-)

ale obecně mi přijde zhovadilé testovat lidi, jestli smějí dělat dobré skutky a mrzí mě, že jí to nevyšlo.

Myslíš, že by se neměl testovat člověk, který chce z dobrého srdce učinit dobrý skutek a povozit dítě na motorce? :-)
 Pavla3 


Re: Re: Re: Re: Odpověď 

(6.12.2005 13:20:31)
Psychuši,
přestože se tu snažíš vystupovat jako bůhvíjakej inteligent, seš taky mimo mísu. Jena se rozhodla pro třetí dítě (chce ho vychovávat, poskytnout lásku, domov, vzdělání atd.). Z jejích osobních důvodů, do kterých mmch nikomu nic není, už nechce sama rodit. Rozhodla se spolu s manželem adoptovat dítě. To je ve zkratce celé.
Ty jí nabízíš adopci na dálku - to je tomu co chce Jena na hony vzdálené. Adopce na dálku je jistě fajn věc, je to spíš určitá forma charity. I když možná máš větší možnost ovlivnit to určité konkrétní dítě. Ale jen trochu.
Já o adopci na dálku uvažuju právě teď a zjišťuju si informace. Dělá to dnes mnoho oragnizací, nejen Katolická charita. Přes tu bych rozhodně nešla.
Mmch nebude mi jedno až si vyberu africkou holčičku, budu se zajímat jak žije co dělá a ona ve finále po letech skončí jak řada ostatních Afričanek, s patnácti porody (z toho deseti dětmi) hnusnym manželem atd. To mi fakt jedno nebude a pravděpodobnost, že tak stejně dopadne je velká a moje šance to významě ovlivnit malá. Aby ti to bylo jasný.
 Psychouš 


ušlechtilé bojovnice 

(6.12.2005 13:29:43)
Vůbec se nesnažím nějak vystupovat.

Četl jsem Adopci po celou dobu, nepotřebuji subjektivní shrnutí do jedné věty.

Upozorňuju na to, co je možná vedlo k tomu rozhodnutí. V diskusích jsem popisoval i možná rizika.

Adopci na dálku nabízím všem "ušlechtilým bojovnicím". V adopci na dálku z nich spadne nálepka "bojovnice" a to pro mnohé z vás není dostatečně lákavé. Adopce na dálku je bezkonfliktní záležitost. Nedá se tím například "vytřít zrak maloměšťáckému okolí". :-)
Což u Jeny považuji za hlavní motivaci.

 Psychouš 


přesněji 

(6.12.2005 13:35:06)
KOUKEJTE, jsem tak UŠLECHTILÝ, že se OBĚTUJI proti ODPORU OKOLÍ.

To je presne. Vlastní oběť, odpor okolí, morální nadřazenost, viditelnost - uznání od jiné části okolí, tzn. společnost se rozdělí KVŮLI MNE.

:-)

 Pavla3 


Re: přesněji 

(6.12.2005 13:50:47)
Taky jsem to četla a taky jsem četla cos k tomu psal Ty. Prostě v tom vidíš něco co tam možná je, ale možná taky není. Ty to nemůžeš vědět stoprocentně a vzhledem k těm rozsáhlejm diskusím to tam nevidí ani spousta dalších, to Ty se je snažíš ať se děje co se děje, přesvědčit o tom, že to tam je.
No a já osobně tam apriori žádnou "Vlastní oběť, odpor okolí, morální nadřazenost, viditelnost - uznání od jiné části okolí" u Jeny nevidim, možná jsem slepá, nebo podle Tebe hloupá, ale apriori to tam není.
 Psychouš 


jistota není nikdy 

(6.12.2005 16:31:27)
Máš pravdu, stoprocentně to vědět nemůžu. Ale zdá se mi to tak markantní, že bych si na to klidně vsadil. A myslím, že se dá kvalifikovaně tvrdit, že ti psychologové, co ji hodnotili, to na rozdíl ode mne téměř stoprocentně ví. :-)
 souhlas 
  • 

Re: jistota není nikdy 

(6.12.2005 16:32:52)
Psychoši, souhlas.
 ronniev 


Pavlo3, 

(6.12.2005 17:58:21)
proč bys nešla do adopce s Katolickou charitou? Máš s ní nějaké špatné zkušenosti? To nemá být bojovný výkřik, ale věcná žádost o informace :-))
 Pavla3 


Re: Pavlo3, 

(6.12.2005 23:55:15)
Ronnie,
v příspěvku jsem psala, že mi bude vadit jak možná dopadne ta africká holčička, kterou bych chtěla "adoptovat" a ta pravděpodobnost toho, že tak dopadne se dle mého názoru bude odvíjet od toho s jakou organizací se rozhodnu spolupracovat. Prostě bych chtěla, aby ty lidi, kteří jí budou nablízku byli trošku racionálně uvažující. Nehledej v tom taky nic bojovného, prosím :-))))
 Psychouš 


Re: Re: Odpověď 

(6.12.2005 12:47:58)
:-)
Ale to ne. Samozřejmě i dospělý člověk může být konfliktní, např. že má zlý charakter, špatné či přetížené nervy, strach ze světa (útočí raději preventivně) a podobně. Rebelie je zase snaha o zviditelnění se, tedy snaha o uznání (byť třeba negativní formou).
Něco jiné je obrana vlastních hodnot, také to někdo může nazývat rebelií, ale to vypadá jinak. Je to v míře nutné pro obranu a nemá to preventivní formu.
 Agata 


Re: Odpověď 

(6.12.2005 7:58:44)
Psychouši - na pomoc cizím dětem na dálku nejsem dost altruista, já radši na blízko a svoje. :-))) A do toho, koho pokládám za svoje zaplaťbůh žádnej psycholog neměl co kecat. A zaplaťbůh nám do toho nekecá ani biomatka :-).

Myslím, že výše uvedené věty se nemusíš snažit pochopit. Jen jsem si ulevila :-).
To že je Jana nekonfliktní myslím prokázala v této diskusi. Konfliktní tip by někoho, jako jsi Ty poslal do prdele. Ale to ona né :-))) a i za to, jak šarmantně a slušně zvládá diskusi jí obdivuji.
 Psychouš 


Re: Re: Odpověď 

(6.12.2005 13:02:50)
To s tou vaší adopcí přece není složité. ;-)

Nemyslím si, že diskusi zvládá, nevíš, co od ni čeká (ten tvůj obdiv), ale o tom se bavit nechci. To není podstatné. Podstatné je neubližovat a to ani s dobrým úmyslem.


 Agata 


Re: Re: Re: Odpověď 

(6.12.2005 15:14:21)
Psychouši - Podstatné je neubližovat a to ani s dobrým úmyslem.

Ano, na tom se shodneme... a u Tebe mám pocit, že se snažíš Jeně ublížit...
Možná máš pravdu a není to s mou adopcí složité... eh, fakt? Já žádala o adopci? O jaké adopci mluvíš? Je to na mně složité a tuhle tvou větu jsem nepochopila...

 Psychouš 


Re: Re: Re: Re: Odpověď 

(6.12.2005 16:24:46)
Ale prdlajs. :-)

Já nikoho nasírat nepotřebuju. Jen jsem sem kdysi v reakci na jednu z Adopcí napsal, že to psycholog nutně zatrhne. A když se tak stalo, tak se to pokouším vysvětlit. Myslím si, že to bylo jediné možné a rozumné. On totiž ten psycholog a ta sociálka mají za to dítě zodpovědnost. Není to jejich libovůle. Je to jejich práce. A že se někomu nevhodný uchazeč jeví jako vhodný, na tom není nic divného. Taky by to mohlo být tak, že střelné zbraně by mohl dostat každý, kdo v prodejně zbraní vypadá "normálně". Tohle by se vám líbilo?
 Agata 


Re: Re: Re: Re: Re: Odpověď 

(6.12.2005 16:53:54)
Psychouši - ach jo. Svět, ve kterém žiješ a kde instituce jsou neomylné... Došlo na Tvá slova a Ty z toho máš radost. Já jsem u Jeny byla na podzim... a jediný, co mně te´d napadá je, že je obdovská škoda, že neomylná instituce rozhodla takto... a je to škoda pro to dítě. Možná je to zase fajn pro jiné děti, protože Jana je učitelka a tak půjde do práce, kdyby adoptovala dítě, tak by šla podle jeho potřeb...

Sociálka má za dítě zodpovědnost a tak nikdy neudělá chybu.
A střelnou zbraň si nemůže koupit člověk, kterej s ní někoho zavraždí.

Máš svět, kde vše funguje ....

A před mnoha měsíci jsi mi zase napsal, že banka, když máš hypotéku, tak Tě z bytu při nehrazení nemůže vystěhovat bez náhrady...

Víš, mělo by to tak být, bohužel to není vždy pravda... občas je svět velmi pestrej není jen černá a bílá. Tvá pravda, to že došlo na Tvá slova... to znamená pro jedno dítě smůlu. Psychouš 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odpověď 

(7.12.2005 10:08:34)
Svět, ve kterém žiješ a kde instituce jsou neomylné...

??? A na to jsi, prosím Tě, přišla jak? Vždyť je to nesmyslné zjednodušení.

a jediný, co mně te´d napadá je, že je obdovská škoda, že neomylná instituce rozhodla takto...

A mě napadá, že je to jen dobře. A co se týče toho učitelování, třeba dovede naučit, ale osobně bych se s ní rozhodně nechtěl, jako s učitelkou mých dětí, dohadovat. K učitelkám obecně nemám extra důvěru a takhle urputná a neomylná učitelka, no potěšpámbů.

Sociálka má za dítě zodpovědnost a tak nikdy neudělá chybu.
Co je to za blbost? Sociálka se musí snažit možnost chyb minimalizovat.
A to dělá.

A střelnou zbraň si nemůže koupit člověk, kterej s ní někoho zavraždí.
Tak tady mi už dochází inteligence. Tomu nerozumím už vůbec. :-(

to znamená pro jedno dítě smůlu.
Já to vidím spíše jako pro 3 děti štěstí. :-)
 Agata 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odpověď 

(7.12.2005 13:03:47)
Psychouši - ano, chtěla jsem Ti naznačit, že svět, ve kterém žiješ, vidíš zjednodušeně...
Při čtení Tvých příspěvků mně napadá, že máš sesumírovanou odpově´d dřív, než dočteš? A jsi na ten svůj rychlej a neomylnej úsudek pyšnej? No prostě jsi bystrej kluk a všem nám to tu nandáš... proto sem píšeš, aby sis pochoval své ego...

Napsals " učitelkám obecně nemám extra důvěru "

To je zajímavý... mnohokrát jsi nás tu cupoval za to, že k psychologům nemáme důvěru... :-)))) to chápu psycholog, to je jiná kategorie... ale učitelky, ty jsou divný, každej o nich ví nějakej jejich úlet :-)))

O sociálce a její odpovědnosti jsi psal Ty a příklad s člověkem a střelnou zbraní také... ale když Ti dochází inteligence... nevadí... jsi na dobré cestě, vždy je možná náprava, když si uvědomuješ, kde je chyba...te´d si vyhodnotil, že je chyba v inteligenci...


 Psychouš 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odpověď 

(7.12.2005 13:29:09)

Psychouši - ano, chtěla jsem Ti naznačit, že svět, ve kterém žiješ, vidíš zjednodušeně...

No, to jsem teda nepochopil. A v čem ho, prosím, vidím zjednodušeně? Mám za to,
že složitost světa naopak vyjadřuji tím, že se zastávám odborníků různých
oblastí. Protože jsou složité a jen laik většinou má hned ve všem jasno. Co se
týče učitelek, mohl bych sem dát české "moudro" o učitelkách a policajtech, ale
to by byla primitivní podpásovka. Všimni si dobře, nepsal jsem o učitelích, ale
o učitelkách, tedy ženách. A soudím tak protože jsem se v dětství s mnoha
učitelkama setkal a některá traumata a učené hovadiny si pamatuji dodnes.
Je přece známým faktem, že u některých předmětů se i na ZŠ najde aspoň 1 žák ve
třídě, který běžnou učku strčí do kapsy. A to nemluvím jen o IT a angličtině.
Naproti tomu posuzovat kvalifikaci psychologa nebo foniatra, je docela tenký
led, nebo ne?

Ten zbytek opět nechápu a opět ti tím udělám radost. :-)

 Agata 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odpověď 

(7.12.2005 13:56:34)
Psychouši - neděláš mi radost... a ani smutek. Beru tuhle diskusi jako odreagování ale nijak zvlášť se tím, co napíše virtuální člověk, po vypnutí počítače nezabývám... proč taky.

Hele, to že jsi to nepochopil, že svět vidíš zjednodušeně... no jo... to se stává. A že si to o sobě nemyslíš? Všichni někdy zjednodušujeme... a nejvíc Ti, kteří si to neuvědomují.
Udělal jsi si na Janu formičku a snažíš se jí tam nacpat... máš hotovej názor tak to je a jsi pyšný na svůj bystrý úsudek, jak jsi to pěkně odhadl. Vždy´t jsi psycholog! A ti se nemýlí a posuzovat kvalifikaci psychologa nebo foniatra, je docela tenký led, nebo ne? A učitelky ( ne učitelé, proč to by Tvůj šovinsmus nedovolil? )ty posuzovat může každý, to tenký led není.

Hele můj kamarád je také psycholog. Kdysi jsem si myslela, jestli to náhodou nejsi Ty... nejsi, to vím, dala jsem mu pár kontrolních otázek :-))). Má podobnej styl. Ale on jde v hodnocení své profese dál. Podle něj psychologové jsou jen lidi, kteří napáchají kolikrát spoustu škody, protože nezvládnou dobře vyhodnotit situaci... to jim škola prej nedá. Podle něj jen Tï kteří ještě jako on navíc studovali x let psychoanalízu a mají takovou a makovou kvalifikaci tak jsou schopni lidem pomoci. Ostatní obyčejní psychologové prej můžou i lidem ublížit... Já nevím... jen tlumočím jeho názor. Dále pravil, že se ti psychologové pracující na pokladnu diví, jaké má on honoráře, ale je to prý tím, že to umí a je schopen pomoci.
Tož tak. Toto pravil psycholog ... :-)))
Možná si taky honí triko, nevím :-)))
Jen si myslím, že všude dělají lidé a Ti jsou omylní.
A jak se teprve může mýlit ten, který si vytvoří názor od compu po přečtení pár článků?


 Psychouš 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odpověď 

(7.12.2005 14:00:48)
Dobrá tedy.

Na čem stavíš svůj, jistě taky omylný, názor ty?
 Agata 


Můj názor... ano, jistě omylný 

(7.12.2005 14:42:31)
Psychouši - kladný bod máš u mně :-)
Protože jsi se zeptal... Jeny se zatím v diskusích moc neptal, rovnou jsi na ní nalepil NÁZOR a obhajoval jsi si ho. A ten názor na ní jsi moc hezky shrnul : (6.12.2005 13:35:06)
KOUKEJTE, jsem tak UŠLECHTILÝ, že se OBĚTUJI proti ODPORU OKOLÍ.To je presne. Vlastní oběť, odpor okolí, morální nadřazenost, viditelnost - uznání od jiné části okolí, tzn. společnost se rozdělí KVŮLI MNE. A obhájil jsi to takto )6.12.2005 16:31:27)
Máš pravdu, stoprocentně to vědět nemůžu. Ale zdá se mi to tak markantní, že bych si na to klidně vsadil. A myslím, že se dá kvalifikovaně tvrdit, že ti psychologové, co ji hodnotili, to na rozdíl ode mne téměř stoprocentně ví. :-)

Hele - vždyť její posuzoval 1 slovy jeden psycholog. Jiný nee. Tak proč to množné číslo toho stoprocentně vědocího oblastního psychologa?
Z jejich článků můžeš mít takovíto dojem... OK. A jsou tu lidé kteří zas takovíto dojem nemají. Možná proto, že z jejích slov cítí něco jiného. Slova jsou slova... čin je důležitější. Viděla jsem Janu s dětmi. U nich doma ... několik dní. Proto už nemohu hodnotit tak jako kdysi jen podle zde napsaných slov, ale mám před očima nejen slova k dětem, ale i ton hlasu a úsměv...Mluvila jsem se Zábojkem... slyší jako rys a ví, o čem je řeč a co se po něm chce

Můj názor je zajisté omylný, ale mám víc indícií, než Ty. Původně jsem se s Janou znala tak jako Ty asi před 3 lety na netu a narazila jsem v průběhu času na ní i v jiných diskusích. A od února tohoto roku jsme se několikrát viděly, byla jsem i u ní... Pokládám jí za svou kamarádku.

Tebe hodnotím jen podle toho, co píšeš tu neznám Tě...třeba se také mohu mýlit, možná mám málo indícií... možná jsi schopen názorového posunu a nejsi tak zkostnatělý demagog, jakým se mi doposud zdáš :-)))
 Agata 


Můj názor... ano, jistě omylný 

(7.12.2005 14:43:12)
Psychouši - kladný bod máš u mně :-)
Protože jsi se zeptal... Jeny se zatím v diskusích moc neptal, rovnou jsi na ní nalepil NÁZOR a obhajoval jsi si ho. A ten názor na ní jsi moc hezky shrnul : (6.12.2005 13:35:06)
KOUKEJTE, jsem tak UŠLECHTILÝ, že se OBĚTUJI proti ODPORU OKOLÍ.To je presne. Vlastní oběť, odpor okolí, morální nadřazenost, viditelnost - uznání od jiné části okolí, tzn. společnost se rozdělí KVŮLI MNE. A obhájil jsi to takto )6.12.2005 16:31:27)
Máš pravdu, stoprocentně to vědět nemůžu. Ale zdá se mi to tak markantní, že bych si na to klidně vsadil. A myslím, že se dá kvalifikovaně tvrdit, že ti psychologové, co ji hodnotili, to na rozdíl ode mne téměř stoprocentně ví. :-)

Hele - vždyť její posuzoval 1 slovy jeden psycholog. Jiný nee. Tak proč to množné číslo toho stoprocentně vědocího oblastního psychologa?
Z jejich článků můžeš mít takovíto dojem... OK. A jsou tu lidé kteří zas takovíto dojem nemají. Možná proto, že z jejích slov cítí něco jiného. Slova jsou slova... čin je důležitější. Viděla jsem Janu s dětmi. U nich doma ... několik dní. Proto už nemohu hodnotit tak jako kdysi jen podle zde napsaných slov, ale mám před očima nejen slova k dětem, ale i ton hlasu a úsměv...Mluvila jsem se Zábojkem... slyší jako rys a ví, o čem je řeč a co se po něm chce

Můj názor je zajisté omylný, ale mám víc indícií, než Ty. Původně jsem se s Janou znala tak jako Ty asi před 3 lety na netu a narazila jsem v průběhu času na ní i v jiných diskusích. A od února tohoto roku jsme se několikrát viděly, byla jsem i u ní... Pokládám jí za svou kamarádku.

Tebe hodnotím jen podle toho, co píšeš tu neznám Tě...třeba se také mohu mýlit, možná mám málo indícií... možná jsi schopen názorového posunu a nejsi tak zkostnatělý demagog, jakým se mi doposud zdáš :-)))
 Psychouš 


Re: Můj názor... ano, jistě omylný 

(7.12.2005 15:14:22)
No, myslím, že žáden příklad demagogie v mých příspěvcích nenajdeš. :-)

Nechci se mýlit, ale měl jsem ta to, že J. zkoumali psychologové 2.

Za svými mázory si stále stojím. Řeči o slovech a činech rozhodně neberu.

:-)
 Agata 


Re: Re: Můj názor... ano, jistě omylný 

(7.12.2005 15:54:13)
Psychouši - já zase myslím, že příkladů demagogie a šovinismu najdu spoustu... to víš, každej si myslíme svoje, každej zpíváme Tu svojí písničku. Jsou holt lidi, kteří se jiné písničky nenaučí, protože ta jejich je přece lepší.

Řeči o slovech a činech nebereš. Tečka. Tak pravil člověk, která diskutuje a naslouchá tomu, co říká protistrana... ptá se a pak vyhodnocuje... názor si tvoří postupně a koriguje ho. No fakt jsem ráda, že jsi takovej velkej pscholog :-)))

Hele, necháme toho, protože začnu zpívat totež co ty Tvoje další příspěvky neberu :-)Za svými mázory si stále stojím i já :-)

Tečka.
 Psychouš 


Re: Re: Re: Můj názor... ano, jistě omylný 

(7.12.2005 17:43:28)
Ach jo. :-(

Myslím, že pod pojmem demagogie si představuješ něco jiné, než co to slovo vyjadřuje.

Řeči o slovech a činech nebereš. Tečka. Tak pravil člověk, která diskutuje a naslouchá tomu, co říká protistrana...

Zase ach jo. Prostě jsem chtěl říct, že s tvými řečmi o slovech a činech nesouhlasím. Je to snad něco proti zásadám slušné diskuse? Taky jsem mohl napsat, že je to blbost (což si myslím). "Tečkovat" jsi začla ty.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odpověď 

(7.12.2005 17:14:13)
Psychouši, a kolik jsi v dětství potkal psychologů?
Náš syn už potkal psychologů stejně jako učitelů, se čtyřmi učiteli máme zkušenosti výborné, u psychologů je to slabší (očekávala bych minimálně to, že dokážou navázat s dítětem kontakt, když zkoumají jeho schopnost komunikace a když se s nim dorozumí i neznámá prodavačka v obchodě).

Přijď se podívat do "naší" školy, jestli učitelé dusí děti aby nebyly chytřejší než oni. Zrovna nedávno jsem s jednim prvňáčkem dělala učivo třetí třídy, počítám, že ve třetí už mu budu jen doporučovat literaturu (v tom jednom oboru, ve kterym je jako doma)...
 Federika 


Re: Odpověď 

(6.12.2005 8:38:52)
Psychouši, ty holt jsi vůl, psychouš, holt....Já žádné dítě adoptovat nechci, stačí mi ty moje...Ale jak tak koukám, ani by mi žádné svěřeno nebylo, jsem totiž taky rebel a brojím proti autoritám....Jako pubescent...Své děti nedovoluju podrobovat zbytečnému vyšetření, odmítám navrhovanou hospitalizaci, pokud se mi to nezdá, nepodléhám z mého hlediska hloupým nařízením.....
Jsou to totiž mé děti, já jsem jejich máma a mám je ráda, na rozdíl od těch autorit...A mám právo, dokonce povinnost je bránit, chránit před často nesmyslnými postupy...
Je mi tě líto, máš děti? Pak je mi líto jich...
A fakt si nemyslím , že by zrovna tato vlastnost byla rysem nedospělosti, spíš naopak...
 Apolena. 


Re: Odpověď 

(6.12.2005 9:15:37)
Adopce na dálku je určitě dobrá věc. Ale pokud si vezmu dítě z dětského domova, mám JISTOTU, že tomu jednomu konkrétnímu dítěti pomůžu. U adopoce na dálku musím holt VĚŘIT, že to není podfuk, jako mnoho jiných projektů (což zrovna tohle fakt snad není).
Už takhle jsou u nás děcáky plné dětí (nejvíc v Evropě), tak by bylo lepší pomáhat dětem v jiných zemích (i když v chudých) a české děti dál lifrovat do děcáků?? FAKT???
Janu (Jenu) osobně neznám, ale osobně znám lidi, kteří mají v PP několik dětí, a nesvěřila bych jim ani naše psy.

Veškerý pokrok mají "na svědomí" právě rebelové. Kdyby všichni poslouchali a drželi hubu a krok, nebyl by důvod cokoliv měnit.
A kde je psáno, že člověk, který vystupuje jako autorita, nedělá chyby?!
 Apolena. 


Re: Re: Re: Adopce na dálku 

(6.12.2005 9:52:43)
Milado,
hele, máme adoptovanou 1/10 Afričanky (na celou zatím nemáme :-)) právě od Humanistů, z čehož snad vyplývá, že zrovna Adopci na dálku za podfuk nepovažuju. Naštěstí vím od kamarádky, jak to funguje a co se děje s penězi, které pošleme - už jsem nalítla fakt hodněkrát.
Když si vezmu dítě z děcáku, vidím na vlastní oči, kam jdou ty peníze, které investuju :-). A taky vůbec nemám dobrý pocit z toho, co se u nás děje s dětmi, které v 18 letech z děcáku vypadnou a nemají kam jít.
Existují důvody pro oba způsoby (i proti), jak pomáhat, a vadí mi, když někdo jeden z těch důvodů prohlašuje za lepší. Ať si každý vybere, co jemu vyhovuje - Jena si vybrala české dítě a Psychouš ji za to sprdnul. Reagovala jsem NA TO.

 Apolena. 


Re: Re: Re: Re: Re: Adopce na dálku 

(6.12.2005 10:25:33)
Milado,
napíšu to tedy jinak - pokud si vezmu dítě do NRP, můžu selhat leda já sama.
Pokud se rozhodnu pomáhat přes jakoukoliv organizaci, je tam víc lidí, kteří mohou případně selhat a které nemohu nijak ovlivnit.
Adpoci na dálku jsem použila jako příklad, protože o ní psal Psychouš.
Můžeme si o tom podebatovat přes mail, mně už se to tu nechce pitvat.
 Agata 


Re: Re: Re: Re: Re: Adopce na dálku 

(6.12.2005 11:25:56)
Milado - nic proti adopci na dálku... ale to funguje tak, jako i jiná charita. Prostě je to charita... pošleš někam peníze, aby ses cítila dobře. Nic proti tomu, i já občas dám nějaké drobné na charitu.
Ale adopce... myslím skutečná... to je o tom, že to dítě máš denodenně a jsi s ním prostě tak jako rodiče jsou z dítětem. A vychováváš nejvíc tehdy, kdy si to nejmíň myslíš. Prostě proto, že dítě vidí, jak se v určitých situacích chováš... a vstřebává to. Tož tak. Jena to výborně s dětmi umí, je trpělivá a má zajímavé nápady na různé aktivity a vůbec.
Adopci na dálku jsem také nerealizovala. Já si radši pořídila sice dítě neadoptovaný, ale nablízko. Asi nejsem takovej altruista ( psychouš prý nabízel všem zdejším altruistům bezpečnou nezištnou pomoc cizím dětem v podobě adopce na dálku).
Já totiž nechci, aby to dítě bylo cizí. Já jí chci ráno budit do školy a připravit snídani a rozčilovat se, že si zase nevzala čepici a odpoledne řeším, že si zapoměla ve škole, to či ono a má se nučit něco a vysvětluju to a nadechnout se a začít vysvětlovat znovu :-))) a pak dítě dostane kašel a tak je zase všechno jinak... hele, adopce na dálku, ta se tomuhle nepodobá :-). Psychouš buď své děti nemá, nebo s nimi nežije, jestli si myslí, že adopce na dálku je adekvátní adopci "na blízko". Kdyby přemlouval k pěstounství... pochopila bych..
O romském etniku nevím... ale v čem by jiné etnikum bylo tolik jiné? Mám doma také z půli jiné etnikum a také nejsem biomatka... Agata 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Adopce na dálku 

(6.12.2005 13:15:17)
Milado - já neříkám, že můžeš za název adopce na dálku :-)))
A chodím sem dlouho a neznám Tvoje postoje... až teď jsem vytušila, že jsi příznivec tohoto typu pomoci. Ok. Nic proti tomu. Vážím si lidí, kteří pomahají v jakékoli formě.

Taky si občas myslím, že kdo sem chodí delší dobu mé postoje zná... no, a někdy to není pravda ...

Pořídit si dítě ten termín nemáš ráda...ať už při adopci či normálně. Hele mé druhé dítě není adoptované, tak nabízíš druhou možnost normálně ...neva, že jsem jí a neporodila? Vyvdaná taky není... ten život je pestrej a nabízí spoustu možností ... a tak abych to zkrátila píšu prostě, že jsem si jí pořídila:-). Bylo jí 5 a půl, když jsem se s ní seznámila a od té doby se o ní starám. Našly jsme se. Jena to ví, zná mně a Ty ... s tebou jsem si kdysi povídala, když ses podivovala nad rodiči, co pošlou dítě do školy s kašlem... vysvětlovala jsem Ti, proč nedostanu paragraf. Já totiž mám dítě... ale oficiálně jaksi ne. Žádnej psycholog mne nevybral. Pořídila jsem si dítě bez papírů :-))) . Zapoměla jsi to... OK, nevadí.
 Agata 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Adopce na dálku 

(6.12.2005 15:05:33)
Milada, dobře dobře :-)). Nebudem dělat psychoušovi radost. Máš pravdu.
Uznávám, že víš mnoho o adopci na dálku a určitě víc než já. Uznávám, že je to dobrá věc... to jsem tvrdila vždy... a je to jiné, než vychovávat dítě... Uznávám, že Ti může být jedno, zda mám paragraf. A pro oživení paměti dodávám, že se pak zjistilo, že ten kašel je astma... a to nakažlivé není. Mimochodem - proč bys nemohla mít na své děti paragraf Ty? Ale to je vlastně fuk, jak si to zařídíš... o tom to není... je to opravdu o tom, že psychouš si udělal svůj názor a zkostnatěl. Neuvědomuje si, že i názory se můžou vyvíjet. Neuvědomuje si, že by se třeba mohl mýlit. O tom to je.
 Psychouš 


Re: Re: Re: Re: Adopce na dálku 

(6.12.2005 13:22:23)
Jena si vybrala české dítě a Psychouš ji za to sprdnul.

:-))) jsem až poprskal monitor. ;-)

Ne, ja nikoho nesprdnul, jen jsem navrhl všem altruistům pohodlnou a účinnou form pomoci, která zároveň funguje jako test altruismu. Altruismus je čistá pomoc, adopce je mnohdy pomoc sama sobě, tedy sobectví (např. u bezdětných, ale nejen).

Adopce je nevratná (Bože - měla by být!), technická forma pomoci je bez závazku. Pro začátek to přece není špatné, ne?
 Apolena. 


Re: Re: Re: Re: Re: Adopce na dálku 

(6.12.2005 14:00:12)
Psychouši,
vycházíš z předpokladu, že když chce někdo pomáhat, nesmí si vybírat, jak to učiní.
A taky neuvažuješ o tom, že Adopce na dálku není (OPRAVDU NENÍ!) pro každého finančně dostupná. Kdežto na dítě v NRP přeci jen stát alespoň trochu přispěje (a ještě přitom ušetří).
 Psychouš 


Re: Re: Odpověď 

(6.12.2005 13:12:22)
Jak se, prosím, snesou vedle sebe věty

Ale pokud si vezmu dítě z dětského domova, mám JISTOTU, že tomu jednomu konkrétnímu dítěti pomůžu.

a


Janu (Jenu) osobně neznám, ale osobně znám lidi, kteří mají v PP několik dětí, a nesvěřila bych jim ani naše psy.


?

Vždyť sama vidíš, že zdaleka ne každý žadatel je vhodný (stejně jako že málokterý rodič dokáže dobře vychovat své děti, i když si tím
jsou všichni naprosto jisti).

A kde je psáno, že člověk, který vystupuje jako autorita, nedělá chyby?!
Naprosto nikde! :) Taky to netvrdím. Ale když se kolem někoho začnou kumulovat SAMÍ chybující, samí nepřející a jen malá skupinka , ostrůvek "přátel, kteří se mnou souhlasí" (volná citace Jeny z diskuse z Rodiny), nehledal bych problém v tom zlém, nepřejícím a hloupém okolí. Anebo bych doporučil se z takového kraje odstěhovat hodně daleko. ;-)
 Apolena. 


Re: Re: Re: Odpověď 

(6.12.2005 13:38:04)
Obě věty se snesou, protože jsem tím chtěla napsat, že psychologové občas určitě dělají chyby při výběru vhodných žadatelů. Nevím, jestli Jenu nedoporučili proto, že jim byla nesympatická, protože měla dred a ráda chodí bosa, nebo proto, že jim vadilo něco, co my jsme tady neodhalili :-). Nechci soudit, protože neznám Jenu ani onoho psychologa.
Nezobecňuju, ale píšu o SVÝCH zkušenostech a SVÝCH důvodech, proto jsem taky napsala, proč jsem zvolila jedno celé české dítě do NRP a desetinu Afričanky.
 Toranoko 
  • 

Re: Odpověď 

(20.12.2005 18:17:28)
Hm, to je teda fakt, ja bych taky rada, aby se se mnou pocitalo jako s clovekem. To ze to autority nedelaji, a ze se ke mne doktori i urednici chovaji presne timhle zpusobem, ktery pripisujes jane, mi vadi. A proto jsem rad, ze je vic lidi, kteri se snazi prosadit lidskost proti lhostejnosti odborniku.

A jaky je rozdil mezi financni omoci a tim, ze vychovavas dite? Hm, tak kdyz to holt necitis sam, je to tvoje chyba. Lasku a zajem nedokazes tim, ze kamsi posles par korun, z kterych jeste ve vetsine pripedu padne polovina na "administrativni naklady". Ale to ty zrejme nikdy nepochopis
 Psychouš 


Re: Re: Odpověď 

(23.12.2005 12:18:46)
Bohužel, tvůj názor je názorem, který se ve zdejší diskusi řešil před rokem. Není možno se točit dokola. Odkazuji na diskusi k celému seriálu.
 ZuziP 


Re: Teorie 

(5.12.2005 13:00:37)
Psychousi, ide ti len o to, aby si si rypol, co?
Dokonca investujes cas do toho, aby si nasiel konkretne pasaze vytrhnute z kontextu a nalepil si ich sem. Dost ubohe.
 Diotima 


:-((( 

(6.12.2005 23:54:03)
Ahoj Jano! Překvapuje mě, že na tento článek nikdo nereaguje... Ale co k tomu dodat??? Je to opravdu smutné. Co bude dál? Tvůj přiběh tiše sleduji a velmi tě obdivuji. Doufám, že se nevzdáte. Držím pěsti!!!
 ronniev 


Re: :-((( 

(7.12.2005 1:11:55)
Diotimo, tohle je mimo mísu, ale nemáš tu mail, tak musím takhle - zaujal mě tvůj nick. Prozraď mně zvědavci - je to z Musila, nebo to pochází odjinud?
 Diotima 


Re: Re: :-((( 

(12.12.2005 21:44:03)
Ahoj Ronnie! Tak to je úplně z mojí hlavy ;-)
Nějak jsem si dlouho nečetla příspěvky, tak promiň, že píšu až teď.
 Tara 
  • 

Re: :-((( 

(7.12.2005 9:32:28)
Na tento clanek zdanlive nikdo nereaguje, protoze Rodina cas od casu (asi kdyz je server unaveny) nezobrazuje diskuse pod clanky, pripadne ani starsi prispevky v jinych diskusich.
 Olina 
  • 

S nikým nediskutuju, nikoho nechci naštvat. 

(7.12.2005 11:48:56)
Ale zdá se mi čím dál víc, že to Jana nebo Jena té sociálce moc neusnadňuje.

Neznám ji, ale od vás vím, že vypadá z vlastní vůle nezvykle (považuji bosonohost a dred za nezvyklé, tady na venkově na to někdy i celý den nenarazíte).
Teď vám položím řečnickou otázku: Myslíte, že pracovníci zabývající se povolováním adopcí mají za úkol vyhledat lidi co nejvýstřednějšího vzhledu? Ne, výstřední vzhled v tomhle může být na závadu. A to je jen jedna věc z mnoha. Tak jako těhotenství považuji za období omezení mé osobnosti tak žádost o adopci chápu jako určité duševní těhotenství(přípravu na příchod dítěte) a určité omezení mé osobnosti mi připadá přijatelné za tu cenu, že se to povede.

Já pořád nechápu jak to, že když je Jana podle očitých svědků vhodná pro náhradní rodičovství, proč o tom zřejmě nedokázala přesvědčit ty důležité lidi.

Nevěřím tomu, že jsou všichni tak zaslepení. Ale je fakt, že si nedovedu představit úředníka, který by si vzal na triko dát povolení bosé žadatelce bez ohledu na to, jak je chůze na boso zdravá (až na ty flusance po zemi :o().

Tím nechci nikoho naštvat jen jsem napsala svůj názor.

 Psychouš 


Re: S nikým nediskutuju, nikoho nechci naštvat. 

(7.12.2005 12:12:07)
Tak s tímhle nesouhlasím. Člověk má právo vypadat jak chce. Za dodržení základních zdravotních a hygienických principů.

Jsem přesvědčen, že na rozhodování psychologa vzhled neměl žáden vliv. Za paní ze sociálky bych ruku do ohně nedal (všichni známe panímatky úřednice), ale ty neměly poslední slovo.

Jen pro úplnost ale dodám, že výstřední vzhled může být (nemusí) obrazem psychického nastavení, ale jak říkám, i tak je to věc druhotná, plynoucí z povahy. Můžem mít výstřední vzhled rebela, výstřední vzhled Lucie Bílé ;-), výstřední vzhled mentálně retardovaného či výstřední vzhled módního fajnšmekra. :-) A všichni nějak cítí, že výstředně se nebude oblékat konformní snaživý úředníček.
 Olina 
  • 

100% souhlas 

(7.12.2005 12:55:42)
Každý má právo vypadat jak uzná za vhodné a je každého věc jestli se náhodou někoho trochu leknul. :o) Je to prostě takový náš vzkaz světu. Nemůžeme se na svět zlobit, že si ho přečetl.

Ale uznej, že výmluva: "Vypadal jako takový nenápadný tuctový úředníček, nedalo se poznat, že je psychopat." zní stejně blbě jako: "Vypadala divně, nemohla jsem poznat, že má zlaté srdce."

Co já jsem to vlastně chtěla? Jo! Chceš box? Chceš box? Tak pojdˇ. (Takhle já si představuju vtip. Ha ha.)

Možná si Jena zlepší úřední móresy a to děcko nakonec dostane. Je škoda když někdo nemůže pomoct bližnímu jen proto, že se sám nedokáže trochu přizpůsobit. Máš strach, že si najde cestičku? Já myslím, že nenajde.

Záleží ti na tom, abys mě mohl brát? To už jsem přehnala. :o))
 Psychouš 


Fíha, na čem fičíš? ;-) 

(7.12.2005 13:43:00)
Veselé i vtipné.
:-)

Opakuji, myslím, že Jenin problém není ve vizáži, ale v povaze. A myslím, že to se nedá lehce před profíkem "očůrat".
Zato se to může brzy samo změnit a pak se místní děvčata dočkají happy-endu. :-)
No, i když já tipuju, že nedočkají, že se změnou osobnosti přijde i změna priorit a zájmů. :-)
 ydney 


Re: Re: S nikým nediskutuju, nikoho nechci naštvat. 

(7.12.2005 13:06:22)
Kazdy ma pravo vypadat jak chce a chovat se jak chce, pokud do toho netaha deti.
 Psychouš 


Re: Re: Re: S nikým nediskutuju, nikoho nechci naštvat. 

(7.12.2005 13:35:46)
Já nepsal, že má každý právo chovat se jak chce!
To právo má omezené určitýma zákonnýma hranicema.

A co se týče "tahání dětí", tak to s tím souvisí.

Taky se mi nelíbí, že jehovisti "do toho tahají děti", ale to jim to máme zakázat?

 Pavla3 


Re: Re: Re: Re: Jehovisti. 

(7.12.2005 14:00:07)
Psychouši,
proč sem zas taháš ty Jehovisty? viz. díl9
V tom je podstatnej rozdíl.

Z Janinýho Zábojdy se klidně minimálně s 50%pp stát uhlazenej právník, v saku, kterej bude večeřet v Alcronu :-)
I když z toho Janu možná vomejou.
Z dítěte Jehovisty bude s 99,9%pp zas Jehovista tam je šance úniku takřka nulová.
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: Re: Re: Re: Jehovisti. 

(7.12.2005 17:52:45)
Pavlo, mě by nevomyli, kdyby byl právník a večeřel občas s někym v drahý restauraci. Mě by vomili, kdyby do tý restaurace šel jen proto, že na to má (případně aby lidi viděli). :-)
Jinak teda je spíš technickej, zkoumavej typ.
 Agata 


Re: S nikým nediskutuju, nikoho nechci naštvat.  

(7.12.2005 13:32:55)
Olino - hele... mně příjde komický hodnotit vzhled Jany. Kdysi, když jsem jí znala podle článků, jsem taky myslela, že příjde jurodivá osoba bosá a dredatá a oblečená tak alternativně, že by se před ní Rybana zastyděla za svůj komerční a oděv.

Tož takhle. Přišla mladá holka s krásným úsměvem a oblečená byla do hnědých manžestráků a trička. Měla dlouhé vlnité vlasy... ale to má spousta mladých holek... je to tak nezvyklé? Nemaluje se... for je v tom, že ani nemusí, je přirozeně hezká. Nechodí v sukních a kostýmkách... ó, jak výstřední... viděla jsem jí několikrát. Bosa byla jen doma, když jsme někam šly, vzala si boty... to je překvapující :-)))
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Re: Re: S nikým nediskutuju, nikoho nechci naštvat.  

(7.12.2005 17:57:19)
Agato, však o výstředním oděvu jsem tu taky nepsala já...

Jinak jsem se musela smát, když jsem to četla, páč mám "náhodou" na sobě stejný oblečení jako když jsem se viděly prvně :-)
 Psychouš 


Re: Re: Re: S nikým nediskutuju, nikoho nechci naštvat.  

(8.12.2005 10:20:25)
Ale určitě už je od té doby vyprané, že?
;-) (vtip)

 Guppy+Q.T.-28.7.04 


je mi velmi luto, 

(11.2.2006 20:39:39)
ze Vasu ziadost zamietli... Dufam, ze v buducnosti najdete dost sil pokusit sa znova. Drzim palce
 Petra 
  • 

Ozvi se! 

(21.2.2006 16:59:09)
Ahoj Jani, doufám, že Ti můžu tykat. Právě jsem strávila hodinu nad tvými články. Jsou úžasné a je mi moc líto, jak to vše dopadlo. Taky patříme s manželem mezi žadatele o NRP a zrovna v pátek nás čeká návštěva sociální pracovnice u nás doma. Docela z toho mám hrůzu, takže jsem se vrhla na net, abych si přečetla něčí zkušenosti a narazila na tvoje články. Docela by mne zajímalo, jak se máš a jak jste se rozhodli - svoje miminko, nebo to zkusíte ještě jednou?
Kdybys měla náladu, ozvi se!
Peťa z Chrudimska
 JENA, 2 kluci (8/2001a1/2003) 


Co je u nás nového 

(8.3.2006 13:23:23)
Co je nového s adopcí - volala mi paní z ministerstva, že se u nich měnili psychologové, pročítali starší spisy, narazili na ten náš a nesouhlasí se závěry jaké byly z testů a rozhovorů vyvozeny - prý nevidí důvod proč bychom měli být zamítnuti. Protože ale jsme se už neodvolali a spis je tudíž uzavřený a prý se nemůže otevřít, chtěla nám vlastně jen říct, abychom pokud máme ještě energii podali novou žádost a absolvovali vše znovu. Kdyby ta změna na ministerstvu proběhla o půl roku dřív, bylo by teď vše jinak. Zatím jsme se nerozhodli jak budeme pokračovat, protože zanedlouho se budeme stěhovat, starší syn bude nastupovat do první třídy + ještě nějaké další důvody proč řešíme jaké by bylo vhodné načasování pro podání další žádosti.
 Edita 
  • 

Načasování je... 

(21.4.2006 15:31:00)
právě to nejdůležitější, co člověk musí zvažovat a vzhledem k tomu, že jsem před chvilkou již přispěla poměrně dlouhou reakcí, tak jen dodám, že právě nyní asi je vidět, že byste ani na adopčátko energii neměli - právě proto, že starší syn půjde zanedlouho do 1 třídy a bude potřebovat vést a pomáhat, navíc se stěhujete...tohle všechno jste měli s manželem zvážit, než jste se začali pouštět do toho adopčního kolotoče - protože právě O TOM TO VŠECHNO JE, NÉST TAKÉ RIZIKA A TĚŽKOSTI, NEŽ SI MIMINKO POŘÍDÍM. Vám doteď vlastně ani na mysl nepřišlo, že by to nemohlo jít (viz vaše nečekaná 2 předchozí těhotenství) a proto se hned stavíte na zadní, když vám někdo hned nevyhoví. V současné době ale asi i vy sama vidíte, že nebudete mít dostatek energie na třetí dítě a budete mít plné ruce práce se 2 vlastními dětmi, které vás potřebují - jako dospělou mámu, která si nehraje na zachránce a trpitelku, které hned úřady nepadly k nohám a nevyhověly jejímu dětinskému rozmaru. Já sama sice NESOUHLASÍM s průtahy, které se v souvislosti s adopcí u náv v ČR dějí, přesto právě takovéto nevyzrálé žadatele tohle právě odradí a vyselektuje jen ty s opravdovým zájmem adoptovat dítě - A NE JEN!!! PRO SVŮJ ROZMAR, ABYSTE VY!!! MOHLA ŘÍKAT, JÁÁ ADOPTOVALA DÍTĚ, ALE PRO TO DÍTĚ SAMOTNÉ, ABY MĚLO MÁMU A TÁTU!!!"
Edita
 Lída,3 kluci a holka 


Re: Načasování je... 

(21.4.2006 15:42:53)
Edito,
myslím, že kdybys Janu znala osobně, možná bys to viděla úplně jinak. Článek je jedna věc a živý člověk zase druhá.
 Edita 
  • 

Ahoj Lído, 

(21.4.2006 15:48:36)
nemusím někoho znát, pokud sem přispívá a dává své názory do veřejné diskuze, musí počítat s tím, že bude i podle toho, jak se zde prezentuje, posuzován. A já se stejně i nadále domnívám (podle jejího věku, neplánovaných těhu, vzhledu - dredy jsou přeci jen určitým vyjádřením tzv. kultury "odporu být stejný jako ostatní"), že Jana je nevyzrálá osobnost.
 Edita 
  • 

Re: Re: Načasování je... 

(22.4.2006 16:07:33)
Milado,
jak jsem psala již dříve, hlavní "problém" Jany je spíše její nevyzrálost, kterou jsem tak nějak mezi řádky v jejich článcích vycítila - a opět je to jen a jen můj názor, jiný může mít zase jiný - jsme svobodná země, nebo ne?? :-DD Myslím, že už dávno nejsme policejní stát, takže si dovoluji napsat svůj názor - a závěr psychologů to jen a jen potvrzuje...opět každý na to má svůj názor, neboť jak jistě víš, co člověk, to osobitý přístup - jinak už tady dříve zaznělo - pokud Jana opravdu stojí o adopci, možná by měla soc. pracovnicím méně dávat "na odiv" své dredy, bosé nohy a "vaření mariánky", protože těmihle argumenty se opravdu do seznamu čekatelů nedostane - a to není napadání Jany jako takové, ale holá pravda - jistě souhlasíš. :o)) Pokud jí jde o adopci, tak si přeci dredy může odpustit, néé? Jinak vzhled adepta na adopci - NESOUHLASÍM!!! s Tebou, že by to nebylo důležité - Ty bys jako sociální pracovnice dala dítě do péče zanedbanému zarostlému, páchnoucímu bezdomovci například?? Ten přeci TAKY nějak vypadá, že :-)))))))) Jenže nikdo nepředpokládá, že by právě bezdomovec si šel adoptovat dítě (stejně jako "odredovaná" dívenka s bosýma nohama :-).
 Edita 
  • 

Načasování... 

(25.4.2006 21:10:50)
jsem myslela VĚKEM SVÝM A POČTEM A VĚKEM DĚTÍ, KTERÉ JANA MÁ SE SVÝM PARTNEREM. Samozřejmě jsem četla, jak celá věc probíhala v čase - o to víc se přikláním k názoru prvním psychologů (jak Ty píšeš "úředníků"), že by měli počkat. To, že další noví úředníci mají jiný názor - už jsem zde psala, že co člověk, to jiný názor a to se v tomhle případě promítá do praxe. Smutné jen je, že tito další úředníci nezohlednili bytovou otázku manželů, jejich poměrně nízký věk, počet vlastních dětí atd. (protože nezlob se na mě, ale roztrpčený názor, který zde někde Jana prezentovala, jakože "jak to, že manželé bezdětní, dostanou dítě hned a my ne!", to je podle mého opět dětinský přístup a navíc i docela sprostý, protože Jana VŮBEC NEVÍ, JAKÉ TO JE NEMÍT ŽÁDNÉ!!!!! DÍTĚ!!! A takoví bezdětní manželé jsou pro odložené dítě mnohem vhodnější kandidáti, než mladá mamina dvou neplánových dětí, to jistě üznáš!!! Pro bezdětné manželé je to sluníčko, které prozáří jejich dosavadní smutný osamělý život a už jen tento samotný fakt zajišťuje dítěti osobitý, rodinný přístup ze strany nových rodičů a dobré zázemí. U Jany bych to tak, bohužel, neviděla. Podle všeho máš dvě děti, jak píšeš dcera a kluka - umíš si představit adoptovat další dítě? Dokázala bys mu dát tolik lásky jako vlastním dětem a nedat mu přitom najevo, že je "cizí"? Myslím, že to dokáže málokdo, a jen hrrrrrrrrrrrr, hrrrrrrrrr, honééééééém dejte mi dítě séééééééém - to fakt nestačí. :-(((
 Líza 


Re: Načasování... 

(26.4.2006 5:42:45)
Edito, a není projevem tvého nezralého přístupu, že ti připadá, že by bezdětní měli dostat dítě přednostně? Protože ať se ti to líbí nebo ne, institut náhradní rodinné péče nemá být o tom, aby plnil potřeby frustrovaných rodičů, kteří děti mít nemohou, ale aby plnil potřeby dětí, které potřebují žít v rodině.
Kdybys četla tak podrobně jak říkáš, věděla bys, že Jana neměla omezující požadavky například pokud jde o etnikum - tedy vzala by dítě, které je hůř "umístitelné". Taky bys asi věděla, že celý proces se táhl několik let a dnes už tvůj argument s věkem nemůže obstát.
A kde že je psáno, že jedináčkům je líp než dětem, které se dostanou do několikačlenné milující se rodiny? Fakt si to myslíš?
 Líza 


Re: Re: Načasování... 

(26.4.2006 5:44:31)
Ostatně o pozornosti, s kterou čteš ten příběh (a kterou se oháníš), svědčí to, že podle tebe má Jana kluka a holku...
Nenamáhala ses vůbec pořádně se v problému zorientovat, prostě jdi viděla mládí, dredy a udělala sis názor, který teď křičíš do světa bez ohledu na realitu.
Je mi tě trochu líto, jestli máš takovýhle přístup k informacím obecně - asi ti toho dost uniká.
 Edita 
  • 

Lízo, 

(27.4.2006 11:25:13)
pozorně jsi evidentně nečetla Ty, neboť já o dceři a synovi mluvila k Miladě. :-)))) Tak příště čti pozorně, než někoho napadneš, holka. Jinak rodiče adoptovaného dítěte, kteří jsou bezdětní a jak Ty píšeš "flustrovaní" si klidně k tomuhle jedináčkovi mohou adoptovat brášku nebo sestřičku - to Tě asi nenapadlo, viď :-)))) když píšeš o chudáčích jedináčcích - hihi. Se teď fakt směju, protože nevyzrálá jsi spíše Ty než já. :-))))
 tatana 
  • 

Re: Lízo, 

(19.10.2006 20:25:28)
edoto, jestli ty studuješ psychologii, tak já jsem anglická královna....ty tvé příspěvky by si fakt měli přečíst ti, kteří ti přednáší, protože to teda budou valit bulvy. bud si děláš legraci, nebo seš chodící reklama na pitomost.
 Edita 
  • 

Adoptovat dítě není jako si koupit housku v krámě :-/ 

(21.4.2006 15:20:49)
Vážená Jano,
přečetla jsem si vaše články o adopci - dostala jsem se k nim právě proto, že sama uvažuji o adopci. Je mi 30 let a máma s mužem jedno dítě, na které jsme poměrně dlouho čekali. Nemohu proto pochopit vaše pohnutky, které vás dovedly k adopci - podle všeho mi skutečně připadá (i podle vašeho slohu a myšlenek, které zde prezentujete, a to se prosím na mě nezlobte), že jste ještě nevyzrálá osobnost, která do mateřství hupsla rovnou po hlavě a navíc nepřipravená a teď snad z pouhého rozmaru chce další dítě. Vaše slova, že by "dítka byla narozená po sobě v letech 2001, 2003 a 2005..." a proto žádáte v takovém čase o adopci - nepřipadá vám to osobně dětinské?!! Mně docela ano - jste podle mého nevyspělé dítko, které potřebuje ještě samo dospět a domnívám se, že psycholog SPRÁVNĚ!!! odhadl míru Vaší nedospělosti a správně! Vás nedoporučil s tím, že si máte zažádat znovu za 2 roky. Pokud si totiž zažádáte za ty 2 doporučované roky, pak skutečně nejde jen o pouhý rozmar, ale skutečný zájem o dětskou opuštěnou duši, která potřebuje ochranu a lásku a ne, aby přišlo do rodiny, kde děti mají za mámu odrostlé "dítě" - omluvte, prosím, můj výraz, ale určitě se to dá pochopit, jak to myslím. Jste s manželem (věkem, "povoláním" i zabezpečením rodiny) skutečně "horkými kandidáty" na neschválení...a to pouze ale v současné době. Pokud vám jde JEN A JEN O TO, ABY VAŠE DĚTI BYLY PO SOBĚ PO 2 LETECH, PAK SI PŘECI MŮŽETE, JAK SAMA PÍŠETE, "SEDNOUT VEDLE TRENEK" a budete mít svůj "ideál" doma. Nechtějte ale "zranit" už beztak zraněnou dětskou duši, kterou opustil ten nejbližší, kterého měla - máma a táta. :-((((
Slova, která píšete - mj. "že se obáváte, zda se vám bude přijaté dítě líbit..". Milá zlatá, adoptovat dítě není jako si koupit housku na krámě!!! Opravdu to vyžaduje hodně taktu, sebekázně, trpělivosti atd. Ohledně nemluvení vašeho staršího syna - dovolte mi jeden dotaz: Kdybyste nešli s manželem do adobce, zřejmě byste se ani nedozvěděli, že Váš starší syn je jak se vyjádřil psycholog "zaostalý" - tzn. že byste ho ani k logopedovi nevzali, že je to tak? Jak dlouho by tedy nemluvil - rok, dva? Opět se tu spíše dále ukazuje Vaše nevyzrálost, neboť Vás to ani nenapadlo, že by mohl být u 3letého dítěte nějaký problém!!! Váš spěch je skutečně výsledkem nevyzrálosti Vaší osobnosti a jako takové bych z vlastního pohledu také adopci nedoporučila!!!
Hezký den přeju.
PS: Již jen dodám, že mám pár semestrů psychologie a Vaše stránky (vyjma samozřejmě popisu jak adopce probíhá, to je zajímavé) jsou pro mě inspirací, jak se člověk dokáže chovat, jednat a prezentovat. :-) Hodně štěstí Vám přeji na cestě sebeobjevování a dospívání Vaší nevyzrálé osobnosti.

PŘEJI VÁM HODNĚ ŠTĚSTÍ VE VYZRÁVÁNÍ VAŠÍ OSOBNOSTI
 tatana 
  • 

Re: Adoptovat dítě není jako si koupit housku v krámě :-/ 

(19.10.2006 20:19:37)
no a já bych řekla, že tato oaní co si hraje na psychologa je pěkná kráva.....doufám, že školu nedodělá, jinak jsme totálně v pr....
 Liné  
  • 

Re: Adoptovat dítě není jako si koupit housku v krámě :-/ 

(14.11.2006 10:08:38)
Pro mne je Edititn příspěvek jeden z nejarogantnějších, jaké jsem kdy viděla. Br
 Marga 
  • 

Re: Adoptovat dítě není jako si koupit housku v krámě :-/ 

(2.12.2008 17:12:31)
Poradím vám s adopcí miminka:
www.adopce-pomoc.webnode.cz
 BLEK. 
  • 

Aspoň, že to není 

(7.9.2006 17:57:57)
Aspoň, že to není porucha osobnosti.
 karolina shipstead, 8měsíční dcera 
  • 

uffff 

(20.2.2007 14:07:59)
tak jsem právě dočetla celý seriál na pokračování a je mi z toho trochu úzko. mám manžela cizince a v červnu se nám narodila holčička. otěhotněla jsem po dvou společně vesele strávených letních měsících a brali jsme se, když jsem byla v šestém měsíci. ještě než jsme vůbec měli tušení, že se mi v břiše schovává miminko, bavili jsme se o tom, že bychom někdy, v budoucnu, chtěli adoptovat různě barevný děťátko. a protože nechceme, aby byla ema dlouho sama, tak začínám zjišťovat. zatím jsem se dopídila to, že musíme počkat, až tu manžel bude více než rok na dlouhodobý pobyt a pak můžeme požádat o adopci. na otázky, jestli je možné absolvovat testy, setkání s psychologem a přípravný kurz anglicky mi zatím nikdo nebyl schopen odpovědět. po přečtení janina příběhu si ale tak nějak říkám, že to asi jen tak lehký nebude. navíc, když trpím nebezpečně upřímnou upovídaností a manžel řekne česky pár vět. a tak se ptám: máte tu někdo zkušenost s adopcí dítěte z ciziny s manželem nečechem? děkuju k.
 BíláSobota 


Kdo by to byl řekl... 

(3.11.2009 20:33:42)
Podle některých psychologů je lepší nechat dítě v ústavu než ho svěřit matce evidentně schopné vychovávat děti. A já jsem si dříve myslela, že přeplněné ústavy dětí jsou důsledkem toho, že je nikdo nechce. Děkuji za procitnutí z mylné představy...
 Sarah37 


prosba o spolupráci 

(30.3.2011 11:13:27)
dobrý den,

Váš příběh mně zaujal. V současné době píšu diplomovou práci o adopci. Chtěla jsem Vás poprosit, zda byste nebyla ochotná popovídat si o Vašem příběhu do této práce. Samozřejmě diskrétně. Žádné Vaše osobní údaje, by se v práci neobjevily.

děkuji

pokud by jste měla zájem napište mi na Sarah37@seznam.cz

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.