| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Výtok z dětských rodidel

 Celkem 33 názorů.
 MarkétaP + 4 dcerky 


"Normální" 

(3.11.2005 14:51:33)
Já jsem si až do svých dvaadvaceti myslela, že mám pravidelně výtoky, i když mi gynekoložka tvrdila, že je to "fyziologické". Ovšem jak a proč, to už neřekla. Až tehdy jsem konečně zjistila, že jde o příznak ovulace. Dodnes mě štve, že mi tohle nikdo nevysvětlil o deset let dřív (ono se o tom moc mezi ženami neví ani teď) a rozhodně vím, že svou dceru s tím, jak přesně vypadá a co provází cyklus, seznámím hned jak to bude potřebovat.

Takže je prostě možné, že leckdy maminky myslejí tím "normální" u již menstruujících dívek právě tohle.
 lenka 
  • 

Re: "Normální" 

(6.11.2005 22:11:35)
TO jsem řešila taky už ve 14 a běhala po doktorech. Teprve v dospělosti jsem zjistila, že to není výtok, ale pravidelný poševní hlen při ovulaci. A to nevěděla ani moje máma - zdravotní sestra.
 Helois 
  • 

Re: Re: "Normální" 

(9.11.2005 10:59:53)
Byla jsem na tom stejně, měla jsem výtoky od 12 let, kdy mi začala menstruace a celá vyděšená jsem hledala v odborných knihách co to znamená. Tenkrát mi na to máma řekla, že je to NORMÁLNÍ, tak jsem se tím dál nezabývala.
 Míša + Andulka 
  • 

Re: Zarudlá prcinka 

(7.11.2005 10:45:22)
Taky souhlasím s tím, že mýdlo je k ničemu. My sprchujeme jen vodou. Ale přesto se nám jednou stalo, že Andulka měla zarudlé stytké pysky (hlídala babička a ta je ze staré školy), tak jsem to léčila pomocí bílého jogurtu. Nakonec nám doktorka řekla, že je to to nejlepší. Prý to pomáhá vyrovnat prostředí v pochvě a chladí záněty. Jako první pomoc se to dá použít, ale v každém případě by dítě měl vidět jeho obvodní lékař. Ono lepší přijít jednou zbytečně, než nakonec pozdě, že?
 bertica.H 


hygiena genitálii 

(3.11.2005 17:14:58)
ja by som sa chcela spytat,ako je to s bielym výtokom ,aj ked velmi slabym u mesačneho dievčatka.ma ho od anrodenia.ako sa starat o jej genitalie?mam jej roztiahnut velke pysky a setrne otriet,alebo ani to nie,nechat to tak?
nrchhem nieco zanedbat,ale nechchem sa jej tam zbytočne "rýpat".
dakujem
 Rosie 


Re: hygiena genitálii 

(3.11.2005 17:35:21)
Dcerka měla po narození také bělavý výtok a bylo mi řečeno, měla i lehce zduřelá prsíčka. Prý je to reakce na hormony ještě z matčina těla. Ten výtok jsem jemně otírala a jenom zvnějšku, samo to po nějaké době ustalo. Už ale nevím, jak dlouho to trvalo.
 Ira 
  • 

Re: Re: hygiena genitálii 

(3.11.2005 18:15:28)
dcerka měla po narození také takový výtok, spíš průhledný hlen, je to hormonální a normální- i ta zduřelá prsa.
 Radík 
  • 

Re: hygiena genitálii 

(4.11.2005 22:04:58)
jak zde již zaznělo, pokud je to od narození bývá to normální, nás v porodnici učili, že je to potřeba umývat, aby nedošlo ke srůstům, ale ne vodou nýbrž olejíčkem např. slunečnicovým z lékárny. Nanést olej na prst a pak lehce "třít" tam kde to všude je, hlavně okolo malých stydkých pysků, tím se "hlen" jakoby rozředí a lze jej opatrně setřít.
 Monika 
  • 

Kde všude umývat holčičky? 

(4.11.2005 9:59:18)
Dcera má často podrážděnou kůži mezi velkými pysky, kůže je červená a bolí při mytí mýdlem - výtok nemá. Tvrdím, že se má umývat mýdlem i mezi velkými pysky (v literatuže pro miminka píší, že ne). Je jí 6 let a tento problém jí trápí po té, když se myje několikrát sama (o kvalitě jejího mytí si iluze nedělám). Kde všude by se měly umívat holčičky, jak mám ošetřovat její podrážděnou kůži, mám jí koupit na mytí těchto partií intimní gel (ten jsem viděla jen pro dospělé ženy, je vhodný i pro děti)?
 Jitka, 1 dcera 
  • 

Re: Kde všude umývat holčičky? 

(4.11.2005 18:00:14)
V obchodě jsem viděla i intimní mycí gel pro holčičky, určitě to bude vhodnější než mýdlo, zkus se na něj zeptat v lékárně. Mnohdy je dobrá i jen čistá tekoucí voda - sprcha, a hlavně natřít krémem proti opruzeninám. Klasické mýdlo bych na intimní partie vůbec nepoužívala.
 Ivana Procházková 


Re: Kde všude umývat holčičky? 

(4.11.2005 18:37:38)
No já nevím, Moniko, mě moje gynekoložka mýdlo už před lety vyloženě zakázala, po té, co jsem začala mít potíže s kvasinkami. S vysvětlením, že mýdlo narušuje nějakou tu rovnováhu, vyhubí "užitečné" bakterie a díky tomu se můžou rozmnožit ty jiné brebery. Rozhodně bych tedy dítě mezi stydkými pysky mýdlem nedrbala. Nemá holčička to zarudnutí právě od toho?
 Rosie 


Re: Re: Kde všude umývat holčičky? 

(5.11.2005 15:47:16)
Přidávám se k Ivuli. Ono mnohdy je spousta problémů způsobena právě přílišnou hygienou - čímž neříkám nemýt se :-). Já taky před mnoha lety začala mít problémy s kvasinkami. Bylo mi to strašně trapné a říkala jsem doktorovi, že tomu nerozumím, protože se pravidelně sprchuju 2x denně a i pečlivě se umývám sprchovým gelem i v intimních partiích. No a doktor mi s úsměvem řekl, že v tom je právě ten problém, že spousta žen si myslí, že čím více se myjí různými kosmetickými přípravky, tím lépe, ale opak je pravdou. Já svou 6letou dcerku právě proto umývám pouze vodou a žádné problémy zatím nemá. No jo, jsou to problémy, když patříme do generace, ve které se o těchto věcech vůbec nemluvilo, co?
 Naďa-dula Podkrkonošská 
  • 

Re: Re: Re: Kde všude umývat holčičky? 

(5.11.2005 18:32:57)
Chci se přidat do diskuze, i když už to důležité je zmíněno: mýdlo a různé gely nechte v obchodech! Ono to jsou jen lákadla a mnohdy i preparáty "určené na intimní hygienu" jsou tím zlem, protože mohou obsahovat různé parfémy, dezinfekční složky a jiné, co může dráždit a pak se tělo brání po svém. Stačí voda. Zásada je sprchovat se, ne sedět ve vodě (ve vlastní smyté "nečistotě"). A proč jsem se připojila jako dula? Protože připravuji i těhulky v předporodní přípravě na péči o svá děťátka a někdy jsou to právě ty holčičky. Už miminka-holčičky je třeba ošetřovat ve směru od pochvy ke konečníku. Nikdy ne opačně. Když pak učíte samostatnosti své holčičky, když jsou větší, otírat se třeba jen po vymočení, tak učit hned správně. Nikdy je nenechat, aby se papírem sušily rukou zpředu. Vždycky zezadu a od pochvy ke konečníku (a vždy jen jednou!). Z konečníku si lze zanést infekci lehce k pochvě a pak jsou tu hned nějaké výtoky a záněty. Může se moje rada zdát zbytečná, ale já to přesto uvádím. Viděla jsem holčičky a zahlédla i dospělé, které mě přesvědčily, že je třeba to připomínat. N.
 Rosie 


Re: Re: Re: Re: Kde všude umývat holčičky? 

(5.11.2005 21:00:58)
Naďo, jedna poznámka - dcerku jsem učila, že po vymočení ze utírá zepředu, přesněji řečeno složený toaletní papír přiložit a osušit - "poťapkat", tedy ne vyloženě otírat.
 MarkétaP + 4 dcerky 


Re: Re: Re: Re: Re: Kde všude umývat holčičky? 

(5.11.2005 21:11:52)
Mně to maminka naučila stejně :) A musím zaťukat, ale nikdy jsme neměla žádné problémy.

Mimochodem, onehdá jsme si s kamarádkou říkaly, že všechna ta pravidla jsou sice prima, ale když si dítě pokaždé totálně zadělá i pipku, jsou nakonec celkem "ku ho..u" :))))
 Lenka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Kde všude umývat holčičky? 

(6.11.2005 17:25:44)
Přesně tak, po močení se utíráme taky zpředu, ale nejde o utírání v pravém slova smyslu, ale o "poťapkání", genitálie si tím papírem netřeme, sušíme bez tření. Problémy nikdy nebyly.
 Monika 
  • 

Re: Re: Re: Kde všude umývat holčičky? 

(7.11.2005 8:15:32)
Dceři se problémy objevují právě, když se moc dobře nemyje. Prostě se jí tam usazuje nějaký maz (), který ona moc dobře nevymyje a ten pak způsobí podráždění. Zlepší se to až po několika dnech když jí mýdlem myji já. Bez mýdla ten maz neumyji - je to mastné. Výtok to nebude, kalhotky má čisté. Spíš mám dojem, že se jedná o maz který vylučují tlustí lidé a který se jim usazuje v záhybech kůže po celém těle a při nedostatečné hygieně smrdí.
 Anděla 
  • 

Re: Re: Re: Re: Kde všude umývat holčičky? 

(7.11.2005 8:50:45)
Tak se zkuste poradit s dětskou lékařkou, pokud je ta vaše rozumná. Nebo vyzkoušejte speciální dětský gel na intimní partie bez parfémů, zakoupit lze v lékárně, pokud vám připadá, že obyčejnou vodou nelze umýt. Ten gel speciálně pro děti by měl být lepší než mýdlo a neměl by dráždit.
 Zuzula, syn 20 měs 


Olejíček myje dobře - šetrně 

(13.11.2005 20:45:13)
Ten mázek je normální projev a tvoří se každému, u chlapců se mu říká smegma a u holčiček možná stejně. Já bych zkusila nemít mýdlem ( - vysušuje,atd.) ale třeba obyčejným olejíčkem - slunečnicovým, olivovým.......mám dobré zkušenosti s dětským olejem od firmy Weleda ( dá se sehnat v některých lékárnách, spec. obch., viděla jsem ho i v drogerii DM nebo přes internet. obch.) Také je možné, že se dcera třeba špatně utírá po čurání,sliznici může mít podrážděnou od moče. Dobrý je také přístup vzduchu - např. doma nosit jen sukni bez kalhotek....Příčina může být i v jídelníčku......např. příliš sladkého, atd.
 Anděla 
  • 

Re: Re: Re: Kde všude umývat holčičky? 

(7.11.2005 8:16:06)
Ano, méně je více. S přílišným sprchováním či koupáním a používáním gelů velice opatrně! Jako mladá jsem mívala často výtoky, byla jsem z toho zoufalá, posléze se ukázalo, že to bylo díky manželově nevěře. Poté, co jsme se rozvedli, jsem už nikdy takový hrozný výtok neměla, jen zcela výjimečně a zcela slabý, jednou za pár let - a předtím hnisavé výtoky několikrát do roka...Co se týká gelů, tak na intimní partie bych vřele doporučila speciální gel Chilly Intima, prodávají v lékárně, stojí tedy přes stovku, ale dá se ho jen maličko, dlouho vydrží a obsahuje kyselinu mléčnou a skutečně zklidňuje intimní partie, pokud někdy něco třeba trochu "kouše" apod., zklidní to. Samozřejmě, pokud by byly nějaké větší výtoky apod.,je nutno zajít ke gynekologovi.Ale raději nemýt mýdlem či běžnými gely. Dítě možná umýt výjimečně zlehka kvalitním dětským mýdlem, ale raději denně opláchnout čistou vodou.A co se týká sprchování a přílišného máčení kůže všeobecně, to je absolutně špatné!! Hovořila jsem s kosmetičkou a ta říkala, že jedna paní pořád měla hrozné problémy s kůží, pořád byla přesušená a měla různé alergie apod - a ukázalo se, že se dvakrát denně sprchuje nebo koupá a to každý den. Doporučila jí tedy, aby se - pokud nebude vysloveně špinavá či zpocená - denně nesprchovala a ona to nemohla pochopit, že by se sprchovala třeba jen 3x týdně. Možná teď někteří zastánci přílišné hygieny řeknou, že je to středověk, ale je to skutečně tak. Nadměrným mytím se naruší přírozený povrch kůže a kůže i stárne atd. Řeším to tak, že např. na běžkách se samozřejmě denně sprchuji, v létě, kdy se zpotím též, ale jen krátce, aby se kůže zbytečně nevysušovala vodou s chlórem a jen kvalitními značkovými sprchovými gely s krémem apod. Jinak se pouze dvakrát denně umyji na intimních místech, zhruba ob den použiji Chilly Intimu, samozřejmě umyji nohy atd. A totéž platí u dětí!! U malých miminek je to něco jiného, ale větší děti, pokud se neušpiní a nezpotí, je zbytečné denně máčet ve vaničce včetně vlásků! Když jsem měla děti malé, tak to bylo automatické, ale tehdy se propagovaly i jiné blbosti - např. nechat dítě plakat, nechovat, nerozmazlovat, nekojit dřív než za 3 hodiny atd.atd. a vše se časem ukázalo jako špatné. Dcera má nyní dvě děti, jsou zdravé jako řípy, nedostávají bonbóny, čokoládu, ale pohanku, ovesné vločky, zeleninu, minimum mléčných výrobků, žádné nalévání mlékem ... a také je denně nemáčí dlouho ve vodě, lehce osprchuje zadečky.. Vnučce jsou skoro 4 roky a kromě občasné rýmy ještě nemarodila, žádná antibiotika apod., vnoučkovi 2 a totéž. A mají známé, jejichž chlapeček denně pije mléko - a ten má celou zimu vždy hustou, zelenou rýmu apod. A to je další trend z minulosti - dítěti denně mléko... něco jiného je mateřské mléko v době kojení a něco jiného mléko kravské. Ale to jsme už někde jinde než u hygieny intimních partií.
 Anděla 
  • 

Re: Re: Re: Kde všude umývat holčičky? 

(7.11.2005 8:16:17)
Ano, méně je více. S přílišným sprchováním či koupáním a používáním gelů velice opatrně! Jako mladá jsem mívala často výtoky, byla jsem z toho zoufalá, posléze se ukázalo, že to bylo díky manželově nevěře. Poté, co jsme se rozvedli, jsem už nikdy takový hrozný výtok neměla, jen zcela výjimečně a zcela slabý, jednou za pár let - a předtím hnisavé výtoky několikrát do roka...Co se týká gelů, tak na intimní partie bych vřele doporučila speciální gel Chilly Intima, prodávají v lékárně, stojí tedy přes stovku, ale dá se ho jen maličko, dlouho vydrží a obsahuje kyselinu mléčnou a skutečně zklidňuje intimní partie, pokud někdy něco třeba trochu "kouše" apod., zklidní to. Samozřejmě, pokud by byly nějaké větší výtoky apod.,je nutno zajít ke gynekologovi.Ale raději nemýt mýdlem či běžnými gely. Dítě možná umýt výjimečně zlehka kvalitním dětským mýdlem, ale raději denně opláchnout čistou vodou.A co se týká sprchování a přílišného máčení kůže všeobecně, to je absolutně špatné!! Hovořila jsem s kosmetičkou a ta říkala, že jedna paní pořád měla hrozné problémy s kůží, pořád byla přesušená a měla různé alergie apod - a ukázalo se, že se dvakrát denně sprchuje nebo koupá a to každý den. Doporučila jí tedy, aby se - pokud nebude vysloveně špinavá či zpocená - denně nesprchovala a ona to nemohla pochopit, že by se sprchovala třeba jen 3x týdně. Možná teď někteří zastánci přílišné hygieny řeknou, že je to středověk, ale je to skutečně tak. Nadměrným mytím se naruší přírozený povrch kůže a kůže i stárne atd. Řeším to tak, že např. na běžkách se samozřejmě denně sprchuji, v létě, kdy se zpotím též, ale jen krátce, aby se kůže zbytečně nevysušovala vodou s chlórem a jen kvalitními značkovými sprchovými gely s krémem apod. Jinak se pouze dvakrát denně umyji na intimních místech, zhruba ob den použiji Chilly Intimu, samozřejmě umyji nohy atd. A totéž platí u dětí!! U malých miminek je to něco jiného, ale větší děti, pokud se neušpiní a nezpotí, je zbytečné denně máčet ve vaničce včetně vlásků! Když jsem měla děti malé, tak to bylo automatické, ale tehdy se propagovaly i jiné blbosti - např. nechat dítě plakat, nechovat, nerozmazlovat, nekojit dřív než za 3 hodiny atd.atd. a vše se časem ukázalo jako špatné. Dcera má nyní dvě děti, jsou zdravé jako řípy, nedostávají bonbóny, čokoládu, ale pohanku, ovesné vločky, zeleninu, minimum mléčných výrobků, žádné nalévání mlékem ... a také je denně nemáčí dlouho ve vodě, lehce osprchuje zadečky.. Vnučce jsou skoro 4 roky a kromě občasné rýmy ještě nemarodila, žádná antibiotika apod., vnoučkovi 2 a totéž. A mají známé, jejichž chlapeček denně pije mléko - a ten má celou zimu vždy hustou, zelenou rýmu apod. A to je další trend z minulosti - dítěti denně mléko... něco jiného je mateřské mléko v době kojení a něco jiného mléko kravské. Ale to jsme už někde jinde než u hygieny intimních partií.
 markéta, Tereza 7/03 
  • 

Re: Kde všude umývat holčičky? 

(7.11.2005 12:50:59)
Mojí dceři jsou dva roky a taky je občas zarudlá a říká, že jí pálí zadeček a pinďulka (výtok taky nemá). Ptala jsem se na to lékařky a ta mi řekla, že to je podráždění z moči, takže to chce častěji mýt a hlavně hodně pít, aby se moč naředila. Lze začervenalá místa namazat pevarylem nebo imazolem, co jsou ty mastičky, co se dávají miminkům na opruzeniny. Kdyby to trvalo dýl i přes zvýšenou spotřebu tekutin, je dobré udělat rozbor moči, jestli nemá nějaké koncentrované složení. U nás to naštěstí přes noc vždycky přejde. Umývám ráno (když je plínka mokrá) a večer.
mmch - pamatuji se, že jako holčička jsem taky občas měla pálení. Máma mi řekla, že se mám umýt. Ale že bych měla víc pít, to nevěděla.

Pokud by se k tomu vyskytl výtok tak už to může být nějaký vnitřní zánět a umávání asi nestačí.
 Jaruš L. 


Re: Kde všude umývat holčičky? 

(4.7.2009 8:13:23)
Dobrý den, já mám 9 letou dceru, která měla podobný problém. Od 5 let nepoužíváme nic jiného než vodu a popř. intim gel, krém. Co mám vyzkoušený, je DOVE nebo Femina..střídáme to a je to fajn, zvykla si na to a teď žádný problém nemá. Ptala jsem se doktorky, jestli dítě může používat Intim mýdlo a bylo mi řečeno, pokud ji to vyhovuje, pak není problém..
 Mirasol, Neli04, Mája07 


K jakému lékaři? 

(6.11.2005 9:42:36)
Nevím, v případě, že moje 1,5 roční dcera má podobné potíže, kam se obrátit pro pomoc. Jestli na dětského lékaře, nebo dětského gynekologa. Máte někdo zkušenosti?
 Ivana Procházková 


Re: K jakému lékaři? 

(6.11.2005 12:36:17)
Co řešíš? Zajdi nejdřív k vaší dětské Dr., ta ti dá doporučení na dětskou gyndu a řekne ti, kde to je, když sama nevíš.. Myslíš, že ti tady na netu poradíme líp než tvoje pediatrička?
 nikola 
  • 

vytok 

(14.12.2005 17:22:48)
ahoj chtela bych se zeptat na kalhotkach mam vzdy zlutou hustou skvrnu ke gynekologovy nechci protoze namam mamu muze to neco znamenat????? je mi 13 a muzu na gynekologii sama?
 AndreaH 
  • 

Re: vytok 

(14.12.2005 17:50:34)
Být tebou tak zajdu k dětské doktorce a ona Ti doporučí gynekologa se specializací na děti a mladistvé ( neuraž se, ale bude líp rozumět tvým problémům). Sama bys tam snad mohla, ale i pro tebe by myslím bylo lepší vzít sebou nějakou důvěryhodnou ženskou, která má už s gynekologií zkušenost. Držím palce Andrea
 Jarmila 
  • 

Re: vytok 

(2.2.2006 10:34:59)
Ahoj Nikolo,
mám dvě dcery, o něco mladší než jsi ty a zrovna s jednou řeším podobný problém. Nevím, kde bydlíš, jinak bych Ti poradila, kam se obrátit. O děti se stará dětský gynekolog, určitě bys raději k paní doktorce. Jsou velmi vlídní a šetrní a myslím, že můžeš k nim jít i sama bez doporučení dětského lékaře. určitě to nenechávej plavat.Kdyř napíšeš, kde bydlíš, nemylím přesně, ale město nebo čtvrť v Praze, pomůžu Ti zjistit, kam jít. Jarmila
 Jarmila 
  • 

Re: vytok 

(2.2.2006 10:35:02)
Ahoj Nikolo,
mám dvě dcery, o něco mladší než jsi ty a zrovna s jednou řeším podobný problém. Nevím, kde bydlíš, jinak bych Ti poradila, kam se obrátit. O děti se stará dětský gynekolog, určitě bys raději k paní doktorce. Jsou velmi vlídní a šetrní a myslím, že můžeš k nim jít i sama bez doporučení dětského lékaře. určitě to nenechávej plavat.Kdyř napíšeš, kde bydlíš, nemylím přesně, ale město nebo čtvrť v Praze, pomůžu Ti zjistit, kam jít. Jarmila
 Anna 
  • 

Výtok u 12 leté dcery 

(13.2.2006 12:49:08)
Moje 12letá dcera si stěžuje na hustější výtok. Ptala jsem se jí a říkala, že ji nic nesvědí, nepálí, ani nijak nezapáchá. Myslím si, že jde o ten ovulační, jak jste tu psaly. Akorát, že menzes ještě nemá. Nemůže to být tím, že se tělo připravuje na změny? K lékařce bych s ní samozřejmě šla, ale myslím, že pokud by šlo o zánět, tak by ji to svědilo. Sprchuje se každý den, čisté prádlo si bere taky každý den.
 mikki 
  • 

Re: Výtok u 12 leté dcery 

(13.6.2009 21:41:32)
dobry den chci vam jen rict ze sama mam dcerku s temito problemy a co nam hodne pomohlo byla intimni higiena.nejedna se o zadny zanet nektera devcata to tak proste mivaji.zijeme ve velke britanii a pouzivame veskere prosgtredky co obsahuji tee tree oil
 Peta78 


Zelený výtok u čtyřleté dcery 

(13.9.2013 13:28:24)
Milé maminky, mám zkušenost s výtokem u mé čtyřleté dcerky a ráda bych se o ní podělila s maminkami, které mají stejný problém a neví si rady. Sama jsem na internetu žádnou radu nenašla. Dcerka měla po koupání v bazénu ve školce zelený výtok, zkoušela jsem sedací koupele v hypermanganu, ale bez efektu. Nakonec jsme jely na dětskou gynekologii a dcerka dostala globulky na zavádění. Nevím, jak jiné maminky, ale mně se žádným způsobem nepodařilo přesvědčit dceru, aby se uvolnila, ani ve spánku se mi to neporařilo. Celé prázdniny jsem zoufale zkoušela různé alternativy a nakonec jsme výtok vyléčily!!! Takže, má osvědčená rada: 3× denně sedací koupel v řebříčku (koupit sypaný, vyluhovat 15 min. 2 lžíce v hrnečku a nalít do dřezu s trochou vody). Koupit laktobacílky, užívat 1× denně a co především, koupit nebo natrhat KONTRYHEL a 2× denně vypít aspoň půl hrnku. Za 10 dní se dcera výtoku zbavila! Tak hodně štěstí, pokud máte stejný problém ;) P.
 Peta78 


Zelený výtok u čtyřleté dcery 

(13.9.2013 13:28:39)

Milé maminky, mám zkušenost s výtokem u mé čtyřleté dcerky a ráda bych se o ní podělila s maminkami, které mají stejný problém a neví si rady. Sama jsem na internetu žádnou radu nenašla. Dcerka měla po koupání v bazénu ve školce zelený výtok, zkoušela jsem sedací koupele v hypermanganu, ale bez efektu. Nakonec jsme jely na dětskou gynekologii a dcerka dostala globulky na zavádění. Nevím, jak jiné maminky, ale mně se žádným způsobem nepodařilo přesvědčit dceru, aby se uvolnila, ani ve spánku se mi to neporařilo. Celé prázdniny jsem zoufale zkoušela různé alternativy a nakonec jsme výtok vyléčily!!! Takže, má osvědčená rada: 3× denně sedací koupel v řebříčku (koupit sypaný, vyluhovat 15 min. 2 lžíce v hrnečku a nalít do dřezu s trochou vody). Koupit laktobacílky, užívat 1× denně a co především, koupit nebo natrhat KONTRYHEL a 2× denně vypít aspoň půl hrnku. Za 10 dní se dcera výtoku zbavila! Tak hodně štěstí, pokud máte stejný problém ;) P.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.